L EET-, THEE- EN ONTBIJTSERVIEZEN Coöperatieve Boerenleenbank! kamers meisjes Wanneer kennissen bij U eien HAARLEMMERSTRAAT 130136 TE HUUR H.J.GR0ENEW0UD KOSTHUIS STEGEMAN Co., Deventei AANBESTEDING. VISSCHERIJ-BERICHTEN. MET Dr. VAN DER SLEEN OP REIS. RECHTZAKEN. NIEUWE DECORS RAPENBURG 63-TELEF. 1452-LEIDEN Donderdag, Vrijdag, Zaterdag en Maandag 9-10-11 en 13 Januari a.s. ZIT- EN SLAAPKAMER Burgerwoonhuis De wint er collecte langs de huizen voor de Diaconie heeft opgebracht f. 81.90 en de Oudejaarsavondcollecte voor de kerk f. 26.36. WASSENAAR. Straatverlichting. Op het Rijksstraatweggedeclte Den Deyl- Nassaulaan zijn thans de werkzaamheden begonnen, die in verband staan met een electrische- en een gasverlichting langs dezen drukken verkeersweg. Een en ander zal een groot© verbetering beteekenen. BEVESTIGING EN INTREEREDE VAN Prof. Dr. J. R. SLOTEMAKER DE BRUINE. Voor bepaalden arbeid aan de Ned. Herv. Gemeente te Wassenaar verbonden. In de Kievitkerk alhier heeft Zondag middag een bijzondere plechtigheid plaats gehad. De oud-minister prof. dr. J. R. Slo- temaker de Bruine, die voor bepaalden ar beid zich in de Ned.-Herv. Gemeente heeft beschikbaar gesteld, werd door den pastor loci ds. J. Langman tot zijn dienstwerk ingeleid. In zijn predikatie wees de bevestiger er op, dat dr. Slotemaker niet in Wasse naar komt als tweede predikant, noch als hulpprediker in den reglementairen zin, maar als hulp van den predikant. Spr. ziet in zijn komst een schrede op den weg naar de verdere ontwikkeling van de ge meente Wassenaar, wijl de ke-rkeraad be sloten heeft tot stichting van een tweedo predikantsplaats, zoo mogelijk nog dit jaar to vervullen. Hierna hield ds. Langman een predikatie over: Joih. 1 7Deze kwam tot een getuigenis, om van het licht te getuigen, opdat zij allen door hem gelooven zouden." Onmiddellijk daarop deed dr. Slotemaker zijn intrede. Hij ving aan met een persoon lijk woord tot zijn ambtgenoot ds. Lanar man, den kerkeraad, de kerkvoogdij en on derscheiden kerkelijke colleges. Daarna hield hij een indrukwekkende predikatie, waarvoor hij de stof koos uit Matth. 5 14. 'deze woorden.Jezus dan sprak wederom tot hen, zeggende: Ik ben het licht der wereld." De gemeente zong hem na den dienst spontaan de zegenbede toe uit Ps. 134. De plechtigheid werd mede bijgewoond door de Tweede Kamerleden J. R. Snoeck Henkemans en J. M Krijger Jr., alsook 'door den zoon van prof. Slotemaker, dT. M. C. Slotemaker de Bruine, secretaris van de Ned. Chr. Studentenvereniging. UMUIDEN, 7 Jan. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 32.50. Griet per kist van 50 K.G. f. 8540. Tongen per K.G f. 2.60—1.60. Groote schol per kiist van 50 K.G. f. 4637. Middelschol f. 4740. Zet- schol f. 5456. Kleine Schol f. 4419. Bot f. 16—10. Schar f. 23—10.50. Roggen per 20 stuks f. 4827. Vleeten per stuk f. 5.70 2.70. Groote Schelvisch p. kist van 50 K.G. f. 75. Middel Schelv. f. 65—63. Kleinmiddel Schelv. f. 5645. Kleine Schelv. f. 3721.60. Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 110— 71. Gullen per kist va<n 50 K.G. f. 4-122. Lengen per stuk f. 2.80. Heilbot per K-G- f. 1.70. Wijting per kist van 50 K.G. f. 17 10. Koolvisch p. stuk f. 3.201.40. Aangekomen stoomtrawlers: IJM 405, met f. 2100; IJM 126, met f. 1600; IJM 124, met f. 2625; IJM 125, met f. 2600; IJM 327, met f. 1812; IJM 43, met f. 2914; IJM 108, met f. 3273; IJM 51, met f. 2800; IJM 503, met f. 1926; IJM 134, met f. 20i*; IJM 96, met f. 2900: IJM 40, met f. 3566; IJM 100, met f. 3072; TJM 77, met f. 3312; I.JM 132, met f. 3592: IJM 54. met f. 2694; IJM 22, met f. 3549; IJM 232, met f. 2232; I.JM 21, met f. 2800; IJM 50, met f. 2464; IJM 135, met f. 2622: TJM 65, met f. 2545; IJM 67, met f. 2593; IJM 146, met f. 5123 IJM 79, met f. 2000; TTM 82, met f. 2590; IJM 159. met f. 3391; IJM 123, met f. 4292 en de KW 40. met f. 100 besomming. NOG EENS LOMBOK. Maar de inlander kent onze macht, hij moet ze kennen. Kent gij de macht, waarde lezer? Weet gij, wat gedaan wordt om onze macht in dat reusachtige Oosten te handhaven, wat noodzakelijk is voor het blijven voortbe staan, niet alleen voor houdbare toestanden daar in de verte, maar ook voor het bestaan van onze Nederlandsche volkswelvaart9 Niet, dat wij Indië uitzuigen, duizendmaal neen. Maar, dat Lombok een kleine 200.000 gulden belasting kan opbrengen, die groo- tcndeels weer op Lombok worden besteeC voor wegenaanleg, irrigatieverbetering, sa neering., dat kan alleen, omdat Indië leeft met en door Nederland en Nederland met en door Indië. De sloep zal u om half vier aan den steiger wachten. Wij zijn te vroeg, wij zien de motorsloep zich losmaken van de „Java" aan komen stuiven met een snel heid. waar elke inlander verbaasd van op kijkt. Een vlugge bocht Even achteruit slaan en de keurig correcte matrozen hel pen ons aan boord. Even afduwen, volle kracht vooruit en daar snorren wij weer langs de zeilvaartuigjes der Makassaren, elk kleiner dan deze glinsterende en schit terende commandantssloep en zoo heeft het groote schip er een stuk of zes aan boord, afgezien nog van de tallooze roeisloepen, waarvan een enkele voor een inlander een fortuin zou beteekenen. En den eenen keer oefenen die sloepen met zoeklichten op de reede, een anderen keer met licht geschut maar dat toch de bamboehuisjes doet trillen en het volk uit doet loopen naar het strand. Velen van u zullen wel eens een kruiser hebben gezien, de machtige vuurmonden, de ingewikkelde richtings- eji laadmachinc- riën, commandotoren en pantserdek. de geweldige machines, de keurige officiers hutten, de ruime kwartieren voor de be manning. Maar de „Java" had ook twee vliegtuigen aan boord (wat is dat toch pret tig, zoo'n paar goede aanbevelingsbrieven van onze hooge Regeering) en weldra zaten vriend Wenniger Mulder en ik elk achter onzen piloot, de toestellen werden iet9 ge- heschen, met loopkranen buiten boord ge bracht en langszij neergelaten op de water vlakte. De motor slaat aan ik wip den haak uit den beugel van de hijschkraan en voort gaat het. Ai, wat stuiven die vlerkprauwen op zij, als wij voor den wind over het wa ter taxiën om een goede startplaats te vin den. Dan zwenken, een motorroffel, alles in orde, volle kracht vooruit. Nu suizen de drijvers door de golven, dan bonken wij even over dc toppen van de Oceaandeining en als wij langszij komen, zijn wij al los van het water en suizen omhoog, de vrije lucht in. Daar ligt de reede van Ampenan, beneden ons de massieve .,Java". de vlerk prauwtjes. welke als draaitorreljes over het water schieten, dc jonken, die als schaats- loopers boven op hel water dobberen, dan het zandstrand, dc Palmenrand, alles vol kleurige en witte baadjes en sarongs en jasjes en hoofddoeken. Verbaasd over de macht van den blan da. die de. lucht in gaat om van boven af zegen of bedreigingen te verspreiden Hadden wij in 1895 een paar dergelijke verken ningsvliegtuigen bizeten. wat zou er veel ellende vermeden zijn Want nu wordt onze horizont niet meer door den palmenrand begrensd. Ze vormen een smalle strook langs de kust, dan volgen sawah's behalve waar de kali. de rivier, kronkelt; daar langs gaat een breede strook cocospalmen ver mee het binnenland in om aan ie slui ten aan den groenen zoom der heuvels en de groene met oerwoud bedekte hellingen van den Poesoek en van de Rindjani- groop. Zilver glinstert de zon op de zee met de draai torretjes en de schaatsloopers, zil ver glinstert ze op de bochtige kali, door palmen omzoomd. Wij overzien het hcele Westelijk deel van het eiland, de hooge. bergen, allemaal puin en lava en ascli in het Noorden, het vlakkere middenstuk en de kalkheuvels in het Zuiden. Op dc laatste gaat het aan. Daar dringen baaien on zee armen lot diep in het heuvelland door, daar liggen talrijke eilandjes voor de diep ingesneden kust. Koraaleilanden zijn hei 9oms van den meest typischen vorm. De onderzeesche'oever is tot een meter of vijf tien diepte zichtbaar. 0. als de malaria in Soerabaja mij geen tien dagen opgehouden had, dan zou ik u van Bali en Lombok nog heel andere dingen kunnen vertellen. Nu kunen wij dezen interessanten hoek alleen maar uit de lucht bekijken. Maar het is weer mooi. De kleine kampongs langs de baai, de visschersvaartuigjes rond het rif, de zoutwinnerijen. groote witte plekken op de rotsen, maar verder haast geen land bouw. langs de kust wat cocospalmen, maar daar meteen achter oerwoud, door met varens en grassen bedekte vlakten on derbroken. Wij stijgen, 400. 500 M. wijst de barometer aan. wij buigen van de kust af en vliegen over het heuvelland. De Stille Zuidzee toont witte schuimkoppen, dc krachtige Zuid-Oosten wind. die botst tegen de kalkheuvels, rukt en duwt aan het toe stel en doet ons af en toe een meter of tien vallen of steil opstijgen, maar de machine ligt vast en in korten tijd zijn wij over de smalle, vrijwel onbewoonde landtong heen en duiken neer naar de Zuidkust Barre, steile rotsen begrenzen hier de kust, waar de zee met witte schuimlawines tegen an» bolst, een prachtig panorama langs die tal looze bochten en baaien. Vlak over den zeespiegel vliegend ronden wij Lombok's Westelijke punt en pas als wij weer boven de eilanden zweven, zien wij menschon, die voorthollen naar het strand om het ^vonder te zien. de macht van den blanda over water en lucht, berggeesten en storm- goden te voelen I Weer kruisen wij boven de eilanden, weer gaan wij langs do vlakke kust der Ampenanbaai-, de Rindjani is in wolken gehuld, maar over straat Lombok heen steekt de Agoeng. de piek van Ba'i. zijn prachtigen vulkaankegel fier door de wol ken heen. Wij dalen, zwaaien, taxiën, de haak wordt in den ring gepikt, de toestellen aan boord geheschen en een machtige er varing rijker, bedanken twee zwervers den commandant voor zijn bereidwilligheid. „Tot vanavond half acht dus. Ik verwacht u te dineeren. De sloep wacht u aan den steiger". Als wij 's avonds terugkomen naar het strand, wacht daar weer de sloep. De com mandant laat ons even bijlichten met een dik millioen kaarsen Het groote zoeklicht van de brug zet den steiger in vol zoeklicht. En het licht speelt er over heen en dringt door in den kampong, toont de wuivende palmkronen en lokt weer honderden men- schen naar de kade, die komen zien, hoe de commandant, tertfalle van zijn ga.-len. den nacht in den dag verandert, als wij naar boord snellen, verlicht een klein zoek licht van een der meevarende sloepen nu eens onzen weg, dan de voor anker liggende ionken, dan weer richt het zijn lichtbundel op de sterren, om het flonkerende Zuider kruis beter te doert uitkomen. En 's avonds, als wij terug varen ook weer groote illumi natie, die tot ver boven Mataram Narwa- da en Lingsar zichtbaar is. Vlagvertoon in de Molukken heet dat. Het is noodig. En liet gebeurt. Waarde lezer, weet en besef, dat het noodig is! De inlander moet onze macht kennen, voor zijn bestwil en voor den uwe! De vlakten van Lombok zijn weer anders dan die van Bali. Hier is niet zoo met de ruimte gewoekerd. De walletjes tuschen de rijstvelden zijn breeder en dragen wat pi sang. kapok, klappers, wat het landschap een aardig vol karakter geeft. Ook de ber gen zijn anders, veel minder in kuituur ge bracht. meest met zwaar oerwoud bedekt, zooals de Rindjani ons den volgenden morgen toont, als wij een inspectiereisjo meemaken naar Sapit, dat even boven Se- weler op de helling van den reus ligt, 3725 M hoog. In het Oosten zuivere vulkaankc- gc!, aan de andere zijde door allerlei krater- vormingen in grillige kammen uitloopend. Daar vlak voor den top ligt op 2000 M. hoogte het heilige meer, waar elk jaar weer dc Sasakkers heentrekken in processie, om een gouden visch te offeren aan den berg- god. die den heilbrengenden regen verzorgt. Dan gaat het naar de veemarkt de Masha. gik. Van Bali en Lombok beide wordm tienduizenden varkens en duizenden run deren (sappies) naar Java gezonden. Het Balineesche rund is hier vooral zeer zuiver bewaard gebleven; lijkt nog spre kend op den banteng. het wilde rund van onze Oost. Mooie, 9terke, evenwichtig ge bouwde dieren zijn het, even schichtig als de heuvelbewoners, die ze ter markt bren gen en die een heilig respect hebben voor de camera. Jammer, dat op die passars vrij wel niets meer van inlandsch maaks°l voor komt, behalve wat gevlochten mandjes en enkele, uit schelpen gesneden, vingerringe tjes. Maar die moet je al van de visch- vrouwljes zelf koopen, die zijn eigenlijk niet in den handel. Het Zuid-Oo9ten van Lombok, kalkheu vels evenals de Tafelhoek van Bali, ziet er weer heel anders uit.Veel droger is het land hier, bezet» met Euphorbia-soorten en vooral met de vijgencactus, die hier wel weer met de passaat-stroome.n zal zijn ge arriveerd. Die cactuswildernissen herbergen ook een van de weinige landslakken, die op Bali voorkomen, een groote Hehx-soort. Toen wij met behulp van een paar kam pongbewoners cenige tientallen verzamel den, werd ons dadelijk gevraagd, of wij honden moesten vergeven. Daarvoor 9chijnt het vleesch van deze slak een probaat mid del te zijn. Maar ik ben benieuwd, tot welke diergroep dat beestje behoort, of het haar gelukt is, de smalle straat Bali over te steken en ze dus uit Azië afkomstig is. of dat wij te doen hebben met de eerste Aus tralische soort, een diertje dan even interes sant als de witte kakatoe. die hier op Lom bok haar meest Westelijke woonplaats heeft. Wij zagen een enkel exemplaar in het oerbosch, aan den voet van den Rind jani. 's Middags maken wij nog een ritje naar den Poesok, een geliefd picnic-plekje der bewoners van Ampenan en Mataram in het Noordwestelijk deel van het eiland. Door een prachtig landschap gaat het slingerend berg op, eerst cocospalmen. dan oerwoudreuzen met groote plankwortels. Over den pas heen, berg-af. weer door oerwoud met een onder groei van Aronskelken met'bijna metcrlango bladeren Vergezichten over zee. op den stei- Icn bergrug in het Westen, dan als wij in de vlakte komen kijken wij plotseling op den Rindjani, badende in het volle licht der ondergaande zonl Wat een panorama, links een cocospalmbo9ch met bamboehuisjes doorspekt, waarachter de zee glinstert, rechts de langzaam glooiende berghellingen met diep groen oerwoud bedekt en steil daar boven uit de kale top van den reus rood opgloeiend in de avondzon. Den volgenden morgen brengt onze gast heer. vriend Allebé, de bekwame manager van Reiss en Co ons nog even dwars over het eiland naar Laboean Hadji, de landings, plaats der Mekkagangers. waar de pakket boot wacht. Voor het laatst rijden wij langs de Balineesch wit-ommuurde kampongs, zien de knappe vrouwtjes optrekken ter markt of zitten achter haar waar op den passar, waar ook de zwart-omhangen Sasak kers heen trekken. Voor het laatst? Wie Bali en Lombok gezien heeft. veHangt er temg te keeren. Of zou het Semrw»r Cres cendo doorgaan? Makassar is in zicht voor de blauwe ber gen van Zuid-Celehes. Een nieuw land. Nieuwe schoonheid? Zeer zeker! VAN DER SLEEN. Losse nummers van ons Blad zijn behalve aan ons bureau ook verkrijgbaar bij de Firma A. HILLEN Breestraat 154, Firma A HILLEN Stationsweg, Firma A. T. H. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 2. W. G. T. VERBURG Sigarenhandel Heerenstraat 2. Fa. A. SOMERWIL Azn.Hoogew. 24 A. M VAN ZWICHT, Kiosk Prinsessekade, en bij JOH. HOGERVORST Haarl.str. 128 en des Zaterdags bij A. H. v. d. VOOREN H. Rijndijk 74. KANTONGERECHT TE LEIDEN A. N. Katwijk, rich zonder noodzaak op houden voor een perceel f.2 1 d. M. Th. J. M„ overtreding der ykwet 3 maal f. 1 3 maal 1 d. met verbeurdverklaring gewichten. M. v. d. K. id. f. 1 ld. met verbeurd? erkl lengtemaat. Th. V. idem f. 1 1 dag _met ver beurdverklaring inhoudsmaat. J. C. id. 4 x 1 d. met verbeurdverkl. inhoudsmaten en gewicht. P. J. B. Oegstgeest, id. Ill d. met verbeurdverkl. gewicht. I. B. fietsen zonder reflector 1.3 2 4 J. v. E. te Leiden fietsen over het Rapenburg O.Z. in verbo- den richting f. 1 ld. E. H. Abbenee, Pet sen zonder licht f. 3 2 d. P. C. v. Z. fietsen zonder bel f.3 2 i L. H. S. Noordwjjk, op verboden wjjze zand vervoeren f. 2 1 d. H. P. M. v. d. V. id. fietsen zonder reflec tor f.3 2 d. T. de B. Utrecht, openbare dronkenschap f.5 3d. M. P. fietsen zonder licht f.2 2 d. I. J. L. fietsen zonder re flector f.3 2 d. W. B. Th. P. te Leiden fietsen over het Rapenburg W.Z. in ver boden richting f. 1 1 d. M. V. te Leiden tihtsen over bet Rapenburg O.Z. in verb, richting f. 1 1 d. J. V. te Leiden op verboden tijdstippen vloermatten uitkloppen f.0,50 1 d. C. v. R. Katwijk, overtreding der verord. Leiden op de straatpolitio f. 1 1 d. J. v. d. N. Noordwjjkorhout. geen gel dig rijbewjjs vertoonen f. 3 2 d. A. C. v. d. P. Noordwjjk, fietsen zonder bel f. 3 2 d. H. J. M. K. openbare dronkenschap f. 5 3 d. H. K. id. f.5 3 d. H. K. id. f.5 3d. P. F. H. id. f.5 3 d. A. A. v. H. fietsen zonder licht f. 3 2 d. F. J. W. F. fietsen zonder bel f. 3 2 d. B. Th. P. Noordwjjk, springen uit een in beweging zijnden tram trein f. 1 1 d. W. F. H. openbare dronken schap f.5 3 d. B. S. geen gevolg geven aan het bevel van eon verkeersagent f.2 1 d. H. M. C. P. Haarlem, fietsen zonder re flector L3 2d. H. Th. M. Voorhout, ta Leiden met een motor rijden over het Ra penburg W.Z. in verboden richting f. 1 ld. G. v. P. overtreding der verord. Leiden op het rijden f. 2 1 d. C. F. de W. Den Haag, te Leiden fietsen over het Rapenburg W.Z. in verboden richting f. 1 1 d. J. de B. vr. A. J. Ravesioot, te Leiden fietsen over het Rapenburg O.Z. in verboden richting f. 2 1 d. H. H. v. M. Katwijk, zich met een bran dende sigaret bevinden in een autobus f.2 1 d. C .K. te Leiden zonder vergunning baggeren f. 3 2 d. J. C. fietsen zonder licht f. 3 2 d. A. K. Leiderdorp, varen zonder vergunning f. 5 3 d. N. B. Katwijk, fietsen zonder licht f. 3 2 d. P. W. A. v. D. Rot terdam, met een auto rijden zonder ver licht nummer met letter en zonder rood ach terlicht 2 i L3 2 i 2 d. J. P. de G. Noord- wijkerhout, overtreding der wet openbaro vervoermiddelen f.4 2d. G. v. H. Giassen- dam en J. O. Katwijk, in het rjjn-sehieka- naal, zand werpen of laten vallen, ieder 1.3 2d. J. O. Oegstgeest, geen gevolg geven aan het bevel van een verkeersagent f.2 1 d. W. H. id. f. 1 1 d. H. M. Nijmegen, geen rijbewijs vertoonen f.5 3d. P. K. met 6en auto rijden zonder verlicht nummer met ietter en zonder rood aohterlicht 2 x f.3, 2 x 2 d. J. F. B. met een auto rijden zon der verlicht nummeir met letter 1.4 2 4 H. de L. Ter Aar, met een auto rijden zonder verlicht nummer met Ietter en zonder re flector 2 x f .3, 2 x 2 d. woont te Oegst- goest, G ,Z. Rijnsburg, een auto laten staart met werkenden motor f. 3 2 d. J. M. fiet sen zonder licht f,3 2 d. W. S. A. C. fiet sen zonder reflector f. 3 2 d. J. F. G. S. id. f.3 2 d. W. Th. F. den H. Voorburg, over treding der motor- en rijwielwet 16 1 i J. de B. overtreding der invaliditeitswet f. 1 1 d. H. J. B. Voorschoten, overtreding der alg. pol. verord. v. Voorschoten f.3 1 d. P. C. de G. Noordwjjk, openbare dronken schap f. 10 1 d. L. C. E. C. fietsen zonder licht f.3 ld. A. S. te Leiden op verboden tijdstippen matten uitkloppen f.0,50 1 d, W. F. v. G. v. E. Oegstgeek, openbare dron kenschap f.5 1 d. M. B. Noordwjjk, als bestuurder van een rjjwiel zich vasthouden aan een in beweging zijnd vierwielig mo torrijtuig LI laf. 2 ld. W. v. 1. te Leiden fietsen over het Rapenburg W.Z. in verboden richting. H. v. d. W. openbaredron- kenschap f.3 1 d. B. M. openbare dron kenschap f. 3 1 d. J. P. A. L. id. f. 10 2 d. S. N .Z. fietsen zonder bel f. 1 ld. A. H. H.t e Leiden fietsen op de voor voetgangers be.-temde kl.nkerbestrating f.1. ld. H. v. W. te Leiden o. d. openb. w. voetballen 50 ct 1 d. Rtfnegommerstraat No. 7 BURGER WOONHUIS niet voor en achtertuin, beneden 2 kamers met keuken, boven 2 slaapkamers en zolder. Te bevragenHooge Rijndijk 108a. 5034a De eenige uitdeel ingslijst in bet faillissement van Th. J. J. ULJEE, gewoond hebbende te Voorhout, thans wonende te Leiden, is door ondergeteekende nedergelegd ter griffie van de Arrondiss.-Recbtbank te 's-Gra- venhageen v. het Kantongerecht te Leiden, alwaar zij gedurende 10 dagen voor de schuldeischers ter inzage ligt-. Mr. G. W. BANNIER Curator. 976 's-Gravenhage, 6 Januari 1930 Aangesloten b'j de Codp. Centrale Ralffeisenbank te Utrecht) Oa jaarlijksche controle der boekjes en bijschrijving en betaling van rente zal plaats hsbben op: 951 HET BESTUUR. Heer zoekt met volledig pension, voor di rect. Liefst met telefoon. Prjjs plm. f. 90.—. Brieven aan bet bureau van dit blad No. 991. GEVRAAGD Aanmelding: N.V. v.h. SANDERS Co. Zeepfabriek, Levendaal. 963 1 Gevraagd omtrek Hooge Rijn- lijk of Hugo de Grootstraat, of Dp den weg daartusschen, twee Kamera, geheel of ge- üeeltelijk gemeubeld, al9 werk kamers voor part. secretaresse van ongeveer half negen tot zes uur. soms ook 's avonds. Brieven Bur van dit Blad onder No. 958. Agent van het LEIDSCH DAGBLAD Egbert de Grootstraat 2 Noordwijb aan Zee beveelt zich beleefd aan voor het aannemen van abonne menten en het plaatsen van advertentiën. Heer zoekt net liefst met huiselijk verkeer, en vrije zit-slaapkamer. Brieven Bureau van dit Blad onder No. 5046a. TE HUUR of TE KOOP gevraagd eon ruim in of nabij oude stad. Brieven met voll. inlichtingen aan het Bur. v. d. Blad onder No. 5036a is het prettig te hooren: „Van wien hebt U die heerlijke GELDERSC1IE ROOKWORST?" Verlangt daarom steeds het merk 973 Het merk „PRIMA is verkrijgbaar bij de firma's: C. G. SMIT, Bteenatraat 49; J. MEEUWS, Breestraat 111. Op Dinsdag 21 Januari 1930, des v.m. 11 uur, zal ten huize van den besteder aan de Pape laan No. 74 te VOORSCHOTEN worden aanbesteed Eet gedeeltelijk movoeren van een woonhuis en het bouwen van een landhnls op bestaande fundeering aan do Papelaan, aldaar. Bestek en teekening ad f. 4. (rest. direct na de besteding f. 2.—) verkrijgbaar bij den heer BREMEN, chof der kweekerij „Filices" te Voorschoten en bij den architect W. B. KROON, van Boetselaerstraat No. 17 te Alphen aan den Rijn. Aanwijzingen en inlichtingen volgens bestek. 999 3-2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 7