UW BOEKHOUDING IN ORDE Katwijkers Een Deken Cadeau UIT DE OMSTREKEN. P. PLUG Pz. Beddenmagazijn DE AVONTUREN VAN ADAMSON. NOORDWIJK-AAN-ZEE. Ned. Herv. Kerk:' Voorm. 10 uur (Bad. iH Den nam. 5 nor, ds. Cupedo. Gerei Kerk: Voorm .10 en nam. 5 nor, ds. Koers NOORD WIJKERHOUT. Ned. Here. Kerk: Voorm. 10 uur, de heer Roodenburg van Katwijk aan Zee. SASSENHED1. Ned. Herv. Kerk: Voonn. 10 en nam. 5 uur, ds. Krjjkamp. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 5 uur, ds. Pap van Bunschoten. Chr. Geref. Gem.: Voorm. 10 en nam. 5 our, prof. de Brain van Apeldoorn. TER AAR. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halltien. de heer Ooms van Amsterdam; nam. halfleren, ds. Groeneveld. VOORSCHOTEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10,uur. ds. Oorthuis van Amsterdam; nam. 5 uur, dr. W. D. van Wijngaarden. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 unr, ds. Houtzagers WARMOND. Ned .Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H.D.) en nam. 6 unr, ds. de Bel. WOÜBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, (bevestiging van ambtsdra gers), ds. Ljjsen. Geref. Kerk: Voorm .halftien en nam. halfzeven (bevestiging van ambtsdragers), ds. Nauta. ZWAMMERDAM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien (bev. van kerkeraadsleden) er. nam. halfzeven, ds. van Woerden. Geref. Kerk: Voorm. 'halftien en ham. halfzeven, de heer Kamper van Alphen. Rem. Gerei Gem.: geen opgave. NED. HERV. KERK. Aangenomen: Naar Boxmeer de heer J. G. M. van Hoogstraten, candddaat. Beroepen: Te Haarlem (vacature ds. L. J. van Leeuwen) ds. TV. A. Zeydner, te Dedemsvaart; te Dinxperlo ds. J. Steen huizen te Made. Ds. W. ZIJLSTRA. Men schrift uit Barneveld: Ds. W. Zij Is tra, predikant bij de Ned.- Herv. Gemeente te Kootwijkeihroek, is morgen 40 jaar in functie. Ds. Zijlstra was achtereenvolgens werkzaam te Vuursohe, Waddingsvecn. Kesteron, Groot-Ammers, Eemnes-Buiten, Neder-Langbroek en sedert 7 October 1923 te Kootwijkerbroek. RECLAME. VANAF f.5.— PER MAAND. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 9334. AALSMEER. Prachtige resultaten der Centrale Veiling. Door de Coöp. Centr. Aalsm. Veiling werd over 1929 aan snijbloemen, groenten, fruit, convallaria en potplanten in totaal omgezet voor een bedrag van ongeveer f 3.700.000. Hoewel het juiste cijfer nog niet kon worden vastgesteld, zal het be drag dat over 1929 meer werd omgezet dan in 1928 pl-m. f. 200.000 bedragen. In totaal hebben beide veilingen, C. A. N. en ,,Bloe- menlust", over 1929 voor een bedrag van f. 6.500.000 omgezet, of plm. f. 500.000 meer dan over 1928. In de haag gevallen. De echtgenoote van den spoorweg-be ambte Biesheuvel, reed op den Stonmibcr- weg. Tengevolge van een rukwind, raakte «zij haar stuur kwijt en viel van den hoogen dijk in de daaronder staande ha-ag. 't On geluk werd gelukkig opgemerkt en men bracht de vrouw naar huis. 't Bleek, dat zij door den val een vrij ernstige armfrac- tuur had bekomen, Medische hulp moest, onmiddellijk ingeroepen worden. Diefstal van seringenstruiken. Bij een kweeker aan den TJiterweg is een belangrijke partij seringenstruiken men spreekt zelfs van een 200-tal spoorloot verdwenen. Men vermoedt dat hier diefstal in het spel is. Voor den kweeker is dit intusschen een belangrijke schadepost, die op plm. f. 600 wordt geschat. De politie is met het geval in kennis gesteld. Tot onderwijzer met hoofdacte aan de bijz. lagere school op het dorp is benoemd de heer C. Borg Bit Vriezeveen, die reeds bericht zond de benoeming aan te nemen. Aan het postkantoor alhier en het daaronder ressorteerend hulppostkantoor, werd gedurende de maand December 1929 öp de Rijkspostspaarbank ingelegd f 7242.03 en terugbetaald f. 5061.21. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Bevallen M. S. KootWarmerdam z A. J. Scheffersvan Egraond, z. A. Uiten- daalClemens, z. Fr. de JongSeis z. H. E. van LieropAnnard, d Ondertrouwd: J. J. C. Rusman en J. A. Wolff A. Wassenaar en A M. Aarts. Overleden: P. H. Stedeveld, m., 71 jaar. zoekt niet langer maar gaat naar SLUISWEG HOEK HESSESTRAAT en U heeft het voordeeligst adres gevonden voor het koopen van Bedden. Matrassen, Dekens, Zeilen, Kleeden enz, Wij geven een éweek lang iederen kooper van een Wollen Deken 843 Beleefd Aanbevelend, P. PLUG Pz. - Gedipl. Stoffeerder. de borat wil steken, doch zijn vrienden voor. komen dit nog op het laatste oogenblik. Dit ia een zeer spannend moment. Bij de vesting wordt het schip door de Spaansche soldaten geïnspecteerd terwijl de schippersknecht niet ophoud met pompen en zingen, om te voorkomen dat het hoesten van de soldaten beneden, door de inspec- teerende soldaten gehoord word. Nadat een hoeveelheid turf is gelost, geeft de schipper eenig drinkgeld aan de man nen. die dan morgen „de beste turf, die onderin ligt, verder zullen lossen". Middernacht roept de 9chipper-kapitein Derougerre op het dek. Hij zegt hem dat het nu tijd tot handelen is. Deze gaat met een paar man op verkenning uit en na eenig^n tijd komen deze terug met de boodschap dat alles veilig is. Nu komen alle soldaten uit het schip te voorschijn, stellen zich in 't gelid en marcheeren zwijgend af. Het volgend tooneel doet ons de ver sterkte vesting zien waar een Spaansch soldenier wacht heeft. Op het oogenblik dat hij van achter een zijwand weer te voorschijn komt, overrom peld hem het prinselijk vendel en de man vindt den dood. Een zware schermutseling vol'gt dan met de hoofdwacht der Spanjaarden en ook deze wordt overwonnen zoodat Breda in de han den van den Prins is. De knecht van den schipper was inmid dels den Prins gaan waarschuwen en deze kwam terstond in de stad en bracht zijn hartelijken dank aan allen, die medege werkt hadden tot deze schoone overwinning Een driewerf „Leve de Prins" volgde hierop. Plotseling hoorde men het geschal van klaroenen, die op slatige wijze het ..Wilhelmus" speelden, hetgeen door den Prins en zijn roemrijke mannen met de grootste aandacht in stilte werd aangehoord. Reeds de zangers en voordragers werden herhaaldelijk toegejuicht door het publiek, doch de vertolking van „De verrassing van Breda" kreeg toch het grootste aandeel. De heer Siderius was dan ook aller folk, toen hij aan het einde der samenkomst zeide, dat ook deze avond schitterend ge slaagd was. Hij bracht voorts dank aan het publiek, aan den leider, aan de Commissie van voorbereiding en de ontwerpers en al 1b medewerkenden alsmede hun directeur, aan den heer Buijs voor het encadreeren van hei podium met de gordijnen, aan de con cierge en het dames-hulp-comité en aan hem die ook nu weer de hirf cadeau ge geven had. Daarna werd deze avond op de gebruikelijke wijze door spr. gesloten. Onveilig dninterrein. Men deelt ons mode dat de duinen ten zuiden van ons dorp, wegens het schieten met mitrailleurs en geweren op Maandag, den door het bestuur van K. en O. ook de j Dinsdag. Donderdag en Vrijdags onveilig veilingdagen weer verzet. Inplaats van f',r}. en nie^ eer(^er voor het publiek toegan- Dinsdag zal er voortaan op Woensdag vei- .V'. °an na<^at roode vlaggen door dc KATWITK. Stand der werkloosheid. Bij het Bureau der Arbeidsbemiddeling zijn thans ingeschreven 306 werkzoekenden, zijnde: 77 grondwerkers, 6 metselaars. 3 op perlieden, 5 schilders, 2 stucadoors, 6 tim merlieden, 156 losse werklieden. 1 stoker, 3 kuipers, 1 mandenmaker, 1 varensgezel, 40 visschers, 2 fabrieksarbeiders. 1 tuinman, 2 landarbeiders. Geplaatst werd 1 straatmEaker. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: G. van Duijn en J. Vlie land P. Ouwehand en G. Jonker C. van Duijvenbode en C. Ouwehand C. van Rossum en W. van Leeuwen G. Meij- vogel en A. de Vreugd J. C. Guijt en P. Guijt. Getrouwd: N. van Duijn en A. van der Plas P. van der Bent en C. van der Boon J. van Duijvenbode en L. Groen E. Hazenoot en J. Guijt A. van Duijn en II. de Jong P. Guijt en G. van Rijn W. van der Boon en P. van Beelen II. Aan- dewiel en A. Haasnoot G. van Duijn en L. Hellenberg. De schietoefeningen voor de te houden wedstrijden met buks door de Katwijksche Burgerwacht zullen dezer dagen aanvangen. Tevens zal in het laatst dezer maand een groote propaganda-vergadering worden ge houden in de Gemeentezaal. KATWIJK AAN DEN RITN. Nu de feestdagen weer voorbij zijn wor- ling zijn. Men zie hiervoor een advertentie in dit blad. KATWITK-AAN-ZEE. PROPAGANDA-AVOND CHRISTELIJKE JEUGDORGANISATIE. Een schitterende opvoering van „De verrassing van Breda". Voor een totaal uitverkochte zaal van het gebouw voor Chr. Prot. Belangen, hield de Chr. Jeugdorganisatie haar 2en propaganda- avond. De voorzitter der Chr. Jeugdorg., ds. Kalk man, opende het samenzijn met te laten zingen Ps. 25 vrs. 6 en ging daarna in ge bed voor. Vervolgens het woord tot de me nigte richtend, deed hij dit met een Nieuw- jaarswensch aan allen en bracht verder de groei, bloei en de belangen van de Chr. J. O. naar voren. Deze organisatie bevat nu reeds 6 groote knapenafdeelingen, zoodat het Jeugdhuis te klein werd. Hij hoopte dan ook op nög veel meer medeleven in de Ge meente. Hierna werd gezongen „Op het altaar Gods" en volgde er een geestige voordracht: „Katwijk mijn Vaderland", tenslotte „De Slag bij Waterloo" Nog werd gezongen „Is het niet waar", waarna orgelspel van den heer Nic. van Beelen. Daarna hield Ds. Voor9teegh uit den Haag, een korte toespraak tot zijn oude, trouwe. Katwijksche vrienden. Spr. was er Gode dankbaar voor dat er ook in de Chr. J. O. een geest wakker was als die van het volk van Nederland van 300 jaar geleden, n.l. een geest van durf- en doorzettingsvermogen voor een kostelijke zaak. Het ging toen in de dagen van de verrassing van Breda, om het vrije woord voor heel het volk. Houdt dit in het oog, en denkt steeds bij al uw werk in en voor de Chr. J. O., waar het om gaat. Laat aan het einde van 1930 veel van dien geest onder U gezien worden, tot heil van heel de Kat wijksche jeugd. Daarna werd gezongen „Troost" en Dochter Sions", waarna de pauze intrad. Na de pauze volgden nog eenige voor drachten. Toen was men genaderd aan het hoofd nummer: „De verrassing van Breda". In het eer9te deel daarvan zien wij hoe Prins Maurits met zijn geheimschrijver en Derougerre het plan beramen om Breda te ontzetten van de Spaan9che overheersching. Een schipper woidt aangediend en deze stelt zich beschikbaar met zijn schip waar mee hij gewoon is, de bezetting van de stad van turf te voorzien, een vendel prinselijke soldaten in te laden en naar, Breda te brengen. Vervolgens heeft in den nacht de in scheping plaats te Zevenbergen wat met de belichting van de oude scheepslantaarns een fantastischen indruk maakte. Daarna zien wij de manschappen onder in het schip waar ze veel van de koude te lijden hebben. Ondanks dit vertellen zij elkaar tijdens de reis velerlei opgesmukte soldatenverhalen, doch één hunner krijgt het zoo benauwd: door het hoesten, dat hij zich ten einde i raad wil opofferen voor de anderen. Hij gaat zelfs zoo ver dat hij zich zijn degen in militairen zijn weggehaald. Dninkaarlen. Men zij er aan herinnerd, dat de Duin- kaarten voor het bewandelen van den Can- tincweg—£eehospitium, dienst 1930, weder om dienen aangevraagd tc worden. Deze zijn voorwaardelijk en tegen betaling van 10 cent per persoon verkrijgbaar bij den kampwachter aan de Cantinc bij de schiet banen. NOORDWITK. Burgerlijke Stand. GeborenWilhelmus Leonardus Gerar- dts, z. v. W. H. van der Zalm en C. van Vlieringen. Cornelia Marytje Theresia, d. v. J. Vogelaar en M. J. van Schie. Japoba, d. v. H. Barnhoorn en T. van Dilin. Maria Jacoba, d. v. Th. C. Vink en G. C. P. Weldring. (SehuwdJ. C. Kortekaas jm. 23 j. en A. Pesschier jd. 23 j. W. Schimmel jm. 23 j. en S. Rotteveel jd. 27 j. OverledenJohannes Hendrikus Goede- mans, 5 m., z. v. A. Goedemans en A. M. Rietmeyer. Arnold Dekker, 5 m., z. v. E. Dekker en E. Strohn. Loop dei bevolking. Gevestigd: Carel J. J. Verduin en vr musicus, v. Rh eden te Stug, Noordwijk aan Zee, Oranjcw. 20. - G. C. de Jong, v. Nicuwveen, St. Mariageat., Langeveld 29. J. H. Vrolijk, dienstbode, v. Noordwij kerhout. St. Mariagest.. Lange veld 29. J. J. Sengers en gez., filiaalhouder, v. Maarn, Noordwijk, Kerkstr. 3. S. Win ters en gezin, veehouder, v. Stompwijk, Noordwijk, Pickestr. 53a. K. Harms, v. Vlaardingen, Noordwijk aan Zee, School straat 80. Vertrokken: A. H. van Rijswijk, n. 'Am sterdam, Vijzelgracht 31. E. M. Eras geb. Wanders, n. Den Bosch, gest. Reinier v. Arkel. Catha. v. d. Burg, n. Noord- wijkerhout, Zeeweg 92. A. Neeft geb. Brakenhoff, veehouder, n. Assendelft A. 664. A. M. P. J. Leunis geb. v. Prooyen, n. Den Haag, De Carpentierstr. 122. C. M. A. Hennipman geb. Biegstraaten, n. Rijswijk (Z.-H.), Rozenstraat 36. Joh. Coenen geb. v. Gils, n. Schiedam, Station straat 61. Maria Hak, n Volsen IJmui- den, Wijk aan Zeeweg 24. Jobs. K. I. Erades en gezin, filiaalhouder, id. id. E. Cremers en gezin, n. Den Haag, Bc- zuidenhout 81. S. v. Gelder, fotograaf, n. Den Haag, Stationsplein 33. C. J. de Haas, broodbakker, n. Bcrkel-Roderi.is bij Rotterdam p.a. P. J. Westerlos. B. J. A. Wessendorp, huisschilder, n. Nieuwer- Amstel, Amsteldijk Zuid 163. A. S. Rot teveel, n. Kuinre (O), Wijk I no. 172. De heer P. G. W. Hieip slaagde te Den Haag voor het examen Boekhouden van de Vereeniging van Leeraren te Amsterdam. Op Nieuwjaarsdag had de bevestiging plaats van ambtsdragers in de Ned.-Herv. Kerk. In de plaats van den heer D. N. van £<L'L'' 1' ADAMSON ZAL EEN VAT VERVOEREN. Malssen die do gemeente gaat verlaten, werden tot ouderiing "bevestigd de beer TV. Sleeboom en tot diakon de heeren A. Geer. ling en P. Lindbout Czn. De bevestigde ambtsdragers werden na afloop der godsdienstoefening toegespro ken door den weleerw. beer ds. TV. TV. v. Haaften. Een woord van hartelijken dana werd gericht tot de aftredend© boeren D. N. van Malssen en J. Banck. In dc Ondejaarsavondcollecte der Ned.-Herv. Kerk word gecollecteerd een bankbiljet van f. 25 en f. 19 voor de kerk en nog f. 10 voor de Diaconie. Aan bet postkantoor alhier en do daar onder ressorteerende bijpostkantoren werd gednrendo de maand December 1929 op de Postdheque- en girodienst gestort een be drag van f. 265.098.88 en uitbetaald een be drag van f. 71172.00. De beer D. N. van Malssen, comm. der post, telegrafie en telefonie alhier is met ingang van 1 Februari 1930 benoemd tot directeur van bet post-, telegraaf- en telefoonkantoor to "Woudricbem. NOORDWIJK-BINNEN. Door den heer K. Sanders, hoofd der openb. school alhier, is met ingang van 1 Mei eervol ontslag gevraagd. De heer G. T. Blink alhier, is bij Kon. besl. van 30 Dec. 1929 benoemd tot lid van dc commissie van advies, bedoeld in art. 2 der Landbouwuitvoerwet 1929. NOORDWIJKERHOUT. Vergadering „De Eendracht." De tuindersvereeniging van de Vereeniging ..De Eendracht" was niet druk bezocht. De secretaris bracht verslag uit over 1929. Da totale omzet op de veilingen bedroeg f. 70.000, hetgeen veel minder is, dan in vorige seizoenen. Voor goede kwaliteiten werden flinke prijzen besteed, doch over het algemeen liet de kwaliteit der aangevoerde producten te wenschen over, wat zeer te betrturen is. De aardbeien brachten steeds flinke prjjzen op. Erwten en boonen waren over het ge heel niet prijshoudend. De vereeniging kon f. 1663,50 van hare schuld aflossen en voor f. 1150 nieuwe zakken aanschaffen. Alle leden worden dringend verzocht al hun producten voortaan ter veiling te brengen, waardoor deze ge-teund wordt. Tot commissarissen wer den herkozen de heeren P. Bekkers on H. Granntman. De heer W. oefende zich in het auto rijden. H(j had het ongeluk op den Kerk- weg tegen een telefoonpaal op te rijden. Eea wiel van zijn auto werd geheel vernield. SASSENHEIM. Eervol ontslag J. P. Oudshoorn. De heer J. P. Oudshoorn heeft ontslag gevraagd als opperbrandmeester. Dit ont slag is hem op de meest eervolle wijze ver leend. In zijn plaats is als opperbrandmees- ter benoemd de heer C. J. Kiebert. Tot adjunct-opperbrandmeester is benoemd de heer L. Kurjper. Binnenkort, 3ls do ver huizing van de gemeente-administratie haar beslag heeft gekregen, zal een speciale bijeenkomst ter huldiging van den afgetre den opperbrandmee6ter en ter installatie der nieuwe functionarissen plaats hebben. De schilderijen-expositie. De tentoonstelling van schilderstukken, be stemd voor het nieuwe Raadhuis, mag rich zeer in de belangstelling van het publiek verheugen. Zelfs vreemdelingen komen ze bezichtigen. De expositie is thans uitgebreid met een doek. voorstellende een gezicht vanaf de Zandslootkade op de oude Post- brug, in den toestand zooals deze 20 jaar geleden was. Wederom een mooi stuk work van den heer Casper Verlint en een ge schenk van den heer Gerard Krouwel (Villa „Nancy). Verbonwing Ondo Baadhnis. Onder voorbehoud van het verkrijgen der bouwvergunning is door het Architecten bureau Lohmann en Ponsen, namens den heer P. C. Meiman alhier, het verbouwen van bet oude Raadhuis tot twee moderne winkelhuizon, opgedragen aan de firma van Breda en Waasdorp, aannemers alhier. WASSENAAR. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente vergadert óp Woensdag 8 Januari 1930, des voormiddags kwart voor tienen. 1. Ingekomen stukken. 2. Benoeming commissie onderzoek ge loofsbrieven. 3. Wijziging begrooting. -f. Verordening tot heffing opcenten Rijks- inkomstenbelasting. 5. Vaststelling pensioensgrondslagen. 6. Ontheffing voorschriften Bouwverorde ning. 7. Wijziging voorwaarden wegenplan „Dcyleroord". 8. Bouwplan R.-K. Kerk aan den Deyl en wegenaanleg. (Advies en teekening liggen ter Secretarie ter inzage). 0. Rioleering gedeelte Achterweg. 10. Verkoop bouwterrein hoek Oostdorper- weg en Katwijksche weg. 11. Wegenplan „Teijlingerhorsl" en „Cen trum". 12. Overname grond voor verbreeding Zij- deweg. 13. Verbetering dorpsstraten. li. Geslotenverklaring van verschillende dorpsstraten voor verkeer met motorrijtuigen in één richting. 15. Voorstel uitbreiding Politiekorps. 16. Voorstel tot benoeming commissie (ad hoe) ter bestudeering van het werkloosheids vraagstuk. 17. Exploitatieplan „Duinroll". Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: S. Roest Crollius en J G. Zcehuisen; G. J. Riem en A. P. van Doorne; G. J. Hunselerslag en Th. Remmerswaal; P., A. W. Snelderwaard en E. C. G. Rooijakkers; J. G. Wensveen en IE Weber; H. Veerman cn T. E Mouw. Geboren; Maria Pelronella Cornelia, D. v J. P. van der Peet en M. Granneman; Thoo- dorus Johannes. Z. van A. E Overdevest en H van der Klcij; Nicolaas, Z. v. A. L Ouds hoorn on G. Reus; Maria Theresia Catiiarina, D. van P. M. van der Holst en J. C. van den Berg; Cornells Christiaan, Z. van A. Schutte en J. E. Zuiderduin; Marjon, D. van M. Nic- meijer en A. H. van Nahuys; Ifubertus Jo- zephus, Z. van H. J. Pulker en C. M. Ooster- veer; Ruurd, Z. van R. van der Wel en M. A. Swarltouw. Overleden: Johanna Judith van Door- ninck, vr. van V. Noest 58 j.; Herman Voor hoeve, m. van H. M. Laarman 58 j.; Elizc Marie Knijff 23 j Willem Groeneveld m. van J. Horsman 55 j.; Simon Bellekom 1 j.; Johanna Altorf wed. van J. Stouten 65 j. Ten nadeele van II. alhier is een rijwiel weggenomen, dat eenige oogenblikken onbe heerd was gelalen voor een café aan den Deijl. De politie heeft een dronken chauffeur aangehouden, die met zijn auto de veiligheid van het verkeer in gevaar bracht. De man kreeg gelegenheid om in een café weer ont nuchterd te worden, terwijl de politie gedu- rende eenigen tijd het contactsleuteltje van de auto in bewaring nam. Gisteravond is zekere De Btoen hij nabij het Kerkehout per rijwiel den Rijks weg overstok, aangereden door een aulo en een oind medegesleurd Hij kreeg o m ecu armbreuk en werd na ter plaatse door dok ter Hugenholtz te zijn behandeld, per auto naar Den Haag overgebracht. 3—2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 7