DE KANG-HE VAAS. LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 2 Januari 1930 Derde Blad No. 21410 SPORT. KUNST EN LETTEREN. DE VLUCHT UIT DE POPPENKAST VAN JAN KLAASEN EN TRIJNTJE. FAILLISSEMENTEN. RADIO-NIEUWS. WETENSCHAPPEN. RECHTZAKEN. RADIO-PROGRAMMA. FEUILLETON. 70sle J^ganor VOETBAL. A. S.[—LUGDUNUM o—i. a slappe wedstrijd. Niet alwefcl stadgenooten hadden zich op den Najaarsdag laten verlokken om aan do Djempenaerslraat de kampioens- pretendeni van 3A en 3B tegenover elkaar top. Het was bar slecht voetbal- weer, ma e alsmaar neerdreinende regen was voo toeschouwers nog onaange namer ds >or de spelers en te meer, omdat het lus» twee onvolledige ploegen een heel tan rtijtje werd, waarbij het spel peil, enk oogenblikken aan beide kanten uügezoni niet bijster te noemen viel. Dat was t alleen de schuld van de spe lers. Het ïvankelijk goed bespeelbare veld werd st< gladder, zoodat de bal uiterst moeilijk spelen was en waar het hier slechts oefenwedstrijd betrof en dat nog enk dagen voor belangrijke wedstrij den voc eide clubs konden wij het alleszim illijken, dat noch A- S. C., noch Lugdunpzich buitengewoon inspande, hoe onpreltijet tamme gedoe ook voor de toe schouw* mocht zijn. Zonder twijfel deed Lugduni. met invallers voor Raar en De Graaf,ihet meeste aan en ondanks het feit, dal in Well de zaak heel rustig op vatte .eiP Eeen stukken na de stuwkracht als geW'ijk ontwikkelde, bracht de groen witte a'al het tot tal van verdienstelijke aanval', waarbij vooral de linkervleugel goed son Jos SOI gel si zich sneb speel' kreei dan dan uitsl binni wa; moei den den dan Ti ninj lijk ZWi de i '9 pts son-ib >pe> V deed. Daartegenover stelde Jos- tsvervanger, Sybranda behalve tbraken bij A. S. C. de beide vleu- Van der Leeden en De' Ruiter goed op, maar zijn tekort aan en zijn meestentijds zwak trappen hem al te vedl parten. Openingen Lugdunum-aanval dan ook meer j en dat de groen-wilten deson- uwelijks gevaarlijk werden, was d het gevolg van het feit. dat het .0 het spel kort en peuterig hield, ir Lefrandt en Goethart het niet kregen. Het eenige doelpunt van strijd, een kwartier na de pauze door n-witten rechtsbuiten gescoord, was meer geluk dan wijsheid, verdiende Lugdunum de overwin- '1. De Pomonamenschen werkten ge ëgd, wat enthousiaster dan de rood- en ondanks het korte spe'l waren vallen van de gasten doorgaans ge er dan die dej A. S. C.-voorhoede. De linie der thuisclub steunde de aan- vatiel verdienstelijk in het positiespel en hetpmbineeren der A. S. C.'ers viel dik wijl te loven, maar de afwezigheid van Vaner Leeden was maar al te goed merk- baanu zijn platasvervanger ettelijke goed opgette aanvallen glansrijk verknoeide. Hekwat malen werd de Lugdumumverdedi- ginuit elkaar gerukt door behoorlijk open coninatiespel, maar van den linkervleugel kwa geen enkele voorzet en hetel wat uit stelde scoring-kansen zijn daardoor door Aljm hals gebracht. Deze A. S. C.'er be- zope Van den Berg trouwens voor de rust ev) moeite met een knalhard schot in den liprbovenhoek. De Lugdunum-doelman he nog steeds een goede kijk op den bal n een goede dosis geluk, maar dat moet iece doelman hebben jammer, dat zijn sp misschien onbewust, geheel gebaseerd isp den bijval van het publiek. Dat kost djpunten als fanatieke aanvallers hem 1L op zijn huid zitten. De rood-zwarte Dn demonstreerde het even toen hij den b voor de neus van den goochelenden gen-witten Daan weg-..sloeg". Dat weg- iuan" juichen wij in het algemeen niet t maar als demonstratie was het niet on- idienstelijk. V. S. C. heeft in dezen verregenden wed- ijd goed werk gedaan door een jong V. B.-scheidsreohter een „trial" te geven, iten het veld is de verstandhouding tus- ïen rood-zwart en groen-wit zeer goed en c, binnen de krijtlijnen was er geen wan- rnk. Heel moeilijk had de heer Hosbeek t derhalve inet. Maar wij mogen toch wel ggen, dat deze arbiter verdienstelijk floot, .k al hechten wij meer waarde aan den est van de spelregels dan aan den regel. heer Honsbeek huldigde blijkbaar een gengestelde opvatting. DE ENGELSCHE LEAGUE. De uitslagen van gisteren zijn voor de eerste klasse: Blackburn RMiddlesborough 70 Bolton W.—Huddersfield T. 7—1 Manchester C.Sheffield W. 33 Sheffield U.—West Ham U. 4—2 SunderlandBurnley 33 En voor de 2e klasse: BarnsleyChelsea 1—1 BuryBlackpool 01 Oharlton A.Wolverhampton W. 20 Oldham A.W. Bromwich A 50 H.F.C.—OUD INTERNATIONALS Te Haarlem is gisteren de traditioneele wedstrijd: H. F C.Oud-internationals ge houden. H. F. C. stond met rust met 20 voor en won tenslotte met 4^—1. s. V. O. I—U. V. S.-COMB. 3—2. Bovengenoemde elftallen speelden giste ren een geanimeerd partijtje. U. V. S. verscheen met een eigenaardige combinatie. In dit elftal speelden spelers van U. V. S. I tot VI. Voor de rust ging het spel gelijk op, S. V. O. doelpuntte tweemaal, terwijl U.V.S. geen kans zag den Oegstgeester keeper te passeeren. Rust 20. Na de rust wist U. V. S. gelijk te maken, doch Binsbergen gaf S. V. O. met een ver schot weer de leiding. Ondanks beter spel van U. V. S. wist de thuisclub den stand onveranderd te houden zoodat S. V. O. met 32 won. Scheidsrechter Gordijn floot naar aller genoegen. CLUBBLAD VAN U. V. S. De Leidsche derde-klasser U. V. S. is weer in het bezit van een eigen maandblad „De Blauw Witter" Het eerste nummer ver scheen gisteren en wij hopen voor de popu laire ve'reeniging. waarin dbor de jaren heen een prettige geest heeft geheerscht, dat dit orgaan een lang leven beschoren zal zijn. Op behoorlijk papier gedrukt maakt „De Blauw-Witter" een hoogst bescheiden maar toch goeden indruk, die versterkt wordt door de woorden van redacteur G. de Lange: „Gezonde en opbouwende critiek, lot heil van de blauw-witte kleuren, kan en moet ons blad alléén bevatten". De L. V B.-voor zitter schreef een kort voorwoord, terwijl korte artikeltjes, mededeelingen en adver tenties 'het blaadje vullen. WIELRENNEN. DE ZESDAAGSCHE te BRUSSEL Van KempenBnschenhagen overwinnaars. Bij de Brusselsche Zesdaagsche, die gis teren eindigde, is het koppel Van Kempen Buschenhagen overwinnaar geworden met 762 punten. Afgelegd werden 3567.680 K.M. Tweede was het koppel WautersVerman dei met 404 pnt., derde Rielens—v. Vlock- hoven met 224 pnt. TIJDSCHRIFTEN „SPORT IN BEELD" geeft foto's van de Sleenwedstrijden van den Amsterdamschen Turnbond; paarden- en wielersport in Ame rika; het hockey-toumooi te Barcelona (war de tribunes bijna geheel.leeg waren!); boks wedstrijden uit vroeger dagen; enz. „DE BIG VAN HET 168ste". Aangemoedigd door het groole succes behaald bij de vorige opvoering van „De Big van 't 168e" in den Leidschen Schouwburg, heeft het Ensemble Jacques Sluyters beslo ten, op Zondag 5 Januari a s. opnieuw een voorstelling te geven. De hoofdrollen zijn wederom in handen van dezelfde altisten als de voTige maal. 153. Ja, waarlijk daar was ook Trijntje, de vorst keek haar verwonderd aan. „Zeg Trijn", vroeg hij, „wil mij vertellen, hoe het jou toch is gegaan". Wel, Sire", zei Katrijntje zachtjes, ze was nog bleek in haar gezicht. „In den buik was het wel erg donker, er brandde daar geen electrisch licht." 154. Doch Jan wilde niet langer blijven, hij had hier genoeg beleefd, het goede leven wordt vervelend als mtn niets om handen heeft. De oude boot weTd nagekeken en van een nieuwe mast voorzien, Piero en Duim hem daarbij hielpen, en ook een aantal zwarte liên. Uitgesproken: N.V. Engroshandel in rijwielen en onder deden voorheen P. Gerlh, te Delft, doch haar bedrijf uitoefenende te Leiden, Nieuwe Rijn 65. Rechter-comm. mr. F. J. A. Hijink; curator mr. H. F. A. Donders te Leiden.- L. Meiland, rijwielhersteller, te Noordwij- kerhout, Heerenweg 180. Rechter-comm. mr. J. H. van Laer; curator mr. L. Weijl, te Leiden. H. van Baak. architect te Leiden, Was- straat 2. Rec.hter.-comm. mr. A. S. Rueb; curator mr. F. D. L. Gunning te Leiden. Opgeheven het faillissement van D. F. Ligtvoet te Leiden. FRANKRIJK HET LAND DER SUPER-HETERODYNE. De Franschman Lucien Levy heeft van het Amerikaansche Octrooi-Bureau de be vestiging gekregen dat hij wordt erkend als de uitvinder der Super-Heterodyne ontvang toestellen. Reeds eerder was de heer Levy door het Duitsche Octrooi-Bureau als zoodanig erkend. Deze toestellen, in de constructie waar van de Fransehen ware meesters zijn, wor den daar te lande veel gebruikt. Dr. WILHELM MAYBACH Dr. ir. Wilhelm Maybach, de st'ohttr der naar hem genoemds motoren-fafrick en eek der stichters van de Daimler-motorenfabriek, is op 84-javigen leeftijd te Stuttgart go- storven. De Maybach-Werke hebben zich vooral too- gelegd op het maken van motoren vóór auto's, vliegtuigen en luchtschepen. De Zep pelins zijn bjjna alle met Maybach-moloren uitgerust. PROF. Dr. A. A. MICHELSON t Te Chicago is in den ouderdom van 77 jaar overleden prof. dr. A. A. Michelson geboren in Posen, vanwaar hij reeds als kind naar Amerika ging. In 1907 kreeg hij den Nobelprijs voor Natuurkunde. DE AVONTUREN van „Dr. GAY" De rechtbank te Rotterdam heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen den man, die onder den naam dr. Jay een Rotter damse h boekhandelaar en een Haagsehe koopman voor f. 10.000 heeft opgelicht, door hem de avontuurlijkste verhalen te doen. Het vonnis luidde: zes maanden gevange nisstraf met aftrek van den tijd in preven tieve hechtenis doorgebracht. De cisch luidde 2 maanden gevangenis straf door Ie brengen in een bijzondere strafgevangenis en daarna ter beschikking stelling van de regeering. BROEDERTWIST TE OVERSCHIE. De rechtbank te Rotterdam heeft vonnis gewezen in de zaak tegen den 19-jarigen los sen werkman H. C. Verharen, die op 4 Octo ber van het vorig jaar in de ouderlijke wo ning te OveTSchie zijn broer met een mes heeft gesloken, tengevolge waarvan hij le vensgevaarlijk werd gewond. De verdachte werd veroordeeld tot een gevangenisstraf voor den tijd van een jaar met aftrek van een tijd in preventieve hech tenis doorgebracht. VOOR VRIJDAG 3 JANUARI. Hilversum 1071 M. (Van 12.006.00 n.m. 208 M.) 10.0010.15: Morgenwijding 12.01—2.00: Concert door het AVRO.-Kwar tet 2.003 00: Gramofoonmuziek 3.00 4.00: Maak-het-zelf-Cursus 4.305.00: Lezing door C. F. H. Tuckermann over: De gevaren van vuur en licht 5.006.00: Orgelconcert op het Orgel van Theater Tuschinski te Amsterdam m. m. v. Willem Drukker (viool) 6.017.15: Concert door het AVRO.-Kwartet 6.30: Vaz Dias: Koersen 7.157.45: Radiocursus van wege het Onderwijsfonds voor de Binnen vaart. Spreker: A. A. Kleijn. Onderwerp: De Pijn 7.458.00: Gramofoonmuziek 8 019.00: Kamermuziek door het Hol- landsch Strijkkwartet 9.0010.45: Con cert door de Slafmuziek van het 5e Regt. Infanterie 10 00: Persber. 10.15: Voortzetting concert. Daarna: Het Ensemble Lismonde uit het Carlton-Hotel te Amster dam 12.00: Sluiting. Huizen, 1875 M. 10.30—11.00. NCRV. Ziekendienst 11.0011.25: NCRV. Voor de' jeugdige zieken 11.3012.00: KRO. Godsdienstig halfuurtje 12.151.15: Concert door KRO.-Trio 1.15—2.00: KRO. Gramofoonmuziek 2.003.00: KRO. Gra mofoonmuziek 4.005.00: NCRV. Gra mofoonmuziek 5.006.30: NCRV. Con cert. Alt, viool en piano 6.307.00: KRO. Landbouwpraatje 7.007.30: KRO. Cursus Schriftverbetering 7.30: VPRO. Politie- en Persberichten 7.45: VPRO. Lezing over: Kruisiging 8.15: VPRO. Piano-recital 8.50: VPRO. Lezing over: De Nederlandsche Roman in 1929 9 30: VPRO. Voortzetting piano-Tecital 10.00: VPRO. Voordracht: Nieuwjaarsgedachten 10.20: VPRO. Voortzetting piano-recital. Daventry, 1554.4 M. 10.35: Mórgen wijding 11.05: Lezing 11.20: Gramo foonmuziek 12.20: Concert. H. Luard (cello), R. Paul (piano) 12.50: Orgelcon cert door J. E. Humphries 1.202.20: Gramofoonmuziek 3.20: Concert. P. Wells (sopraan), T. Owen (tenor), A. Ford (viool) 4 20: Dansmuziek 4.50: Orkestconcert 5.35: Kinderuurtje 6.20: Lezing 6.35: Nieuwsber. 7.05: Piano-recital door D. Moggiidge 7.20: Lezing 7.45: Le zing 8.05: Piano-recital door B. Mason Internationaal concert. Heruitz. van Langenberg, Brussel en Londen 9.35: Nieuwsber. 9.55: Lezing 10.10: „Clobhes Props" van G. McConne'l. Solisten, Revue-Koor en Instrum. Kwintet 11 10: Dansmuziek 11.2012.15: Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 6.207.20: Gra mofoonmuziek 9.3511.15: Gramofoon muziek 11.30: Gramofoonmuziek 12.251.50: Orkestconcert 4.50—5 50: Gramofoonmuziek 7 208 15: Orkesl- ccmccrt m. m. v. violiste 8 .0: InternaliaJ naai programma. Concert uit Ke'ulen en her uitz. van Londen en Brussel Daarna tot 11.20: Orke9tconcert. Parijs „Radio Paris", 1725 M. 12.20: Gramofoonmuziek 12.50: Gramofoon muziek 4.05: Orkesconcert en soli 7.40: Gramofoonmuziek 8.20: Causerie met muzikale illustratie 9.05: Concert. Orkest, koor en solisten, Zeesen, 1635 M. 6.159.50: Lezingen en berichten 11.2012.15: Gramofoon muziek 12.1512.50: Ber. 1.201.50: Gram.muz. 1.503.50: Lezingen 3.50- 4 50: Concert uit Leipzig 4.507 50: Lezingen en berichten 7.50: Orkeslcon- cert 8 20: Declamatie 8 30: „König David". Symphon. Psalm naar René Morax. Muziek van Arthur Honegger. Koor, orkest en solisten. Daarna: Betichten en lezing 9.50: Orke9tconcert. Kalondborg, 1153 M. 1120—1 20: Orkestconcert 2.004.00: Orkestconcert en declamatie 4.005.00: Kinderuurtje 7.208.35: Koor- en solisten-concert 8.459.30: Orkeslconcert 9.4510.20: Concert. Mandoline, mandola en luit. Brussel 508 5 M. 5.20: Trio-concert. Kamermuziek 6.50: Gramofoonmuziek 8.35: Internationaal Programma. Her uitz. van Langenbetg en Londen en uitz. door Brussel. Na afloop: Dansmuziek. Uil het Engelsch door T. S. FL1TSCHER. Geautoriseerde vertaling door v. d. W. HOOFDSTUK I. Middernachtelijke voetstappen. 1) Ik geloof, dat het eerste, dat dient opge- leekend te worden in dit verhaal over een f,duistere misdaad (waarin veel geheimzin nigs en ook liefde wordt geboekt) is de om standigheid, dat omstreeks vieT uur van een zekeren lente-achtermiddag, ODgeveer tien jaren geleden, Nellie Aps, die de post in onze buurt rondbracht, aan het tuinhek van ons huis kwam met iets, dat wij zelden ont vingen een telegram. Ik zat in de wa randa toen zij kwam en ik was dien dag voor den eersten keer beneden na 'n ziekte, die d-> oorzaak was. dat ik geen gevolg kon geven aan de plannen om mijn loopbaan le begin nen bij den klerk Philbriek te Kingshaven en ik nam dus de gele enveloppe in ontvangst. Maar zij was even spoedig weer uit mijn handen verdwenen; mijn zuster Keziah, twintig jaren ouder dan ik. had het openen van het tuinhek gehoord, Nellie Aps uit een raam gezien en door de gang naar de bui tendeur gegaan en had het telegram in haar handen, voor je tot tien had kunnen tellen. Zij scheurde de enveloppe open en sprak haastig, voor zij daarmede klaar was. „Benl" riep zij uit op haar bekende, be sliste wijze, .,het zou mij niets verwonderen, of het gaat niet goed met mevrouw Hozierl" Mevrouw Hozier was Keziah's beste vriendin, een dorpsgenoote, die onlangs was getrouwd en thans woonde in Kingshaven, Keziah veronderstelde, dat ik als jongen van achttien jaar niet veel van die dingen af wist, doch ik kreeg een idee, dat mijnheer en mevrouw de komst verwachtten van een zoon en erfgenaam of ten minste van een dochter, en een argwaan kwam bij mij op, dat die gebeurtenis misliep of op het punt 9tond mis te loopen, toen Keziah het tele gram open vouwde. Maar Keziah maakte mij niets wijzer; haar valkenoogen hadden het bericht gelezen en een oogenblik daarna verdween het papier in haar zak. Zij draai de zich om naar Nel-li Aps die haar tus- schen de stokrozen door stond aan te staren. „Je behoeft niet te wachten!" zeide zij kortaf. „Een antwoord is niet noodig." Toen Nellie was heengegaan, wendde zij zich weer tot mij. „Ben", zeide zij, „ik moet naar Kings haven! En onmiddellijk' Ik heb beloofd om te komen en daarom meel ik gaan! ïk moet een nacht wegblijven en misschien voor een gedeelte van den dag van morgen! Kan ik c»p jou vertrouwen, Ben?" „Mij vertrouwen. Keziah?" vroeg ik met verwondering; „op welk gebied?" Zij keek rond, alsof zij bang was dat de lijsters en merels ons zouden hooren en zij verviel in een fluistertoon een plechtigen fluistertoon ..Het familiezilver!" zeide zij „,Nog nooit heb ik dat achtergelaten! En als daarmede iels gebeurde. Zij hield op en ik keek op naar haar slank, mager figuur, zelf9 op mijn leeftijd ver baasd, dat een volwassen vrouw zoo dwaas kon zijn. Het familie-zilver was Keziah'9 zwak. Ik betwijfel of er ooit een nacht voor bijging, dat zij met in doodelijken angst ver keerde voor het familiezilver. Meer dan j eens, als zij sloten, grendels en andere slui tingen naging, heb ik het familiezilver naar den bodem van de zee verwenscht. Zij sprak er over alsof het een enorme waarde verte genwoordigde; de nuchtere waarheid was, dat het bestond uit een zilveren trekpot, een melkkan en een suikerpot; zes groote en zes kleine vorken, zes groote en zes kleine le pels, een dozijn theelepeltjes en een paar soeplepels. Het, is waar, het had toebehoord aan onze overgrootmoeder en aan onze bet overgrootmoeder en Keziah beweerde zelfs, dat het dateerde uit den tijd van koningin Anna, maétr ondanks dat vond ik het ni"t noodig, dat ons leven steeds werd verga'd door de aanwezigheid in ons huis van dal zilver. En ik antwoordde Keziah droogjes weg en op spottenden toon: ..Er is niet veel kan9 op, dat er iefs mede gebeurt, zou ik denken, Keziah. Jij hebt er te goed voor gezorgd." Ik dacht aan haar uitstekende voorzorgs maatregelen voor de veiligheid van het zil ver. Het lag verpakt in een onnoemelijke hoeveelheid vloeipapier en in zeemleer in een houten kist. met ijzer beslagen, voor zien van twee sloten en de kist stond vast geschroefd op de vloer van Keziah's slaap kamer, onder haar bed. „Dat weet ik dat weet ik," gaf zij haas tig toe. „Natuurlijk moet je heel voorzichtig zijn, als je erfstukken zooals deze bezit! Maar beloof me, Ben, dat jij niet over dezen drempel zult komen tot ik terug ben en dat je de beide buitendeuren goed gesloten zult houden I" „Dat kan ik je gemakkelijk beloven, Keziah", zei ik. „Ik geloof niet, dat ik lot het eind van den tuin zou kunnen loopen." „O, dat zul je heel gauw kunnen doen", antwoordde zij geruststellend. „Jij gaat prachtig vooruit en dat mooie lenteweer zal je veel goed deen. Je ziet er vandaag al veel beter uit dan gisteren ik zou je zeker ni°t alleen laten, als dat niet zoo was, zelfs niet voor mevrouw Hozier. En je kunt gemakke lijk voor je zelf zorgen; je kunt vanavond je eigen avondeten klaar maken en morgen ochtend je ontbijt, je kunt zelfs zorgen voor je middageten, als ik niet tijdig terug ben. Maar je moet niet uitgaan, Benl" „Daarvan kun je zeker zijn", verzekerde ik Ik zal het heu9ch niet doen, Keziah." „Dan gaan wij theedrinken en ik zal alles in orde maken om met den trein van zes uur te gaan", zeide zij „Ik houd niet van uitgaan, Ben, maar als je aan een vriendin hebt beloofd om haar te helpen in lijden van nood „Is er dan iets met mevrouw Hozier?" vroeg ik. „Je zult er wel meer van hooren, als ik terug ben. Het is mogelijk dat alles goed af loopt, maar in ieder geval moet ik gaan. Maar eerst onze thee." Wij dronken thee en Keziah, die altijd zeer precies was, waschle alles af en borg het op, voor zij haar goede kleeren aantrok. Daar zij die weinig droeg, zag zij er vreemd in uit. Zij scharrelde nog lang rond voor zij vertrok. Zij keek na of vensters en deuren goed gesloten waren en zij gaf mij de noo- dige raadgevingen en waarschuwingen, zoo als wat te doen als er inbrekers kwamen, om geregeld mijn medicijnen in te nemen n vooral de goede hoeveelheid, zoodat ik b!ij was, toen zij eindelijk met haar parapluie in een hand en een ouderwelsche handtasch in de andere, in groote haast wegging om den trein naar Kingshaven nog te halen. Het was een schitterende lenteavond en ik bleef nog lang zitten in mijn gemakkelijke stoel in de met jasmijnen begroeide waranda. Ik had boeken bij mij en couranten, maar ik keek ze niet in; er waTen mooier dingen om naar te kijken. Ons oude huis, waarin vol gens Keziah ten minste negen geslacht-:n van de familie Heckit waren geboren en ge storven, stond als een eigenaardig overblijf sel uit vroeger dagen in het midden van een halve cirkel van de kustlijn, die naar bin nen boog van de hooge rotsen in het Westen naar een voorgebergte in het Oosten De zee lag ongeveer vijftig meter van onzen tuin; op een mijl afstand in zee lag een bank, die den geheelen dag door kenbaar was aan de branding en waarvan de ligging des nachts werd aangegeven door een vuurtoren; buiten de bank strekte zich het ruime Engelsche Kanaal uit. Ons dorp Middlebourne lag ach ter het huis; het bestónd uit verspreid lig gende boerenhofsteden en huisjes, waar door heen de groole weg l;cp van Londen naar Kingshaven. Voor ons bestond dat dorp bijna niet, omdat wij er geheel buiten woonden; van uit de ramc-n aan de tuinzijde zagen wij slechts drie dingen, die menscheüjk levc-n verrieden, en wat twee daarvan aangaat stamden zij uit vroegere tijden. Bijna recht tegenover ons tuinhek was een landLng, met op het einde daarvan een groep grijze, platte rotsen daarop stond een zware paal van verweerd hout met zware ijzeren han den met een arm. waaraan een lantaarn hing, die gewoonlijk des nachts brandde fn vroeger dagen werden daaraan zeeroovers, smokkelaars of moordenaars opgehangen. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 9