fe LAMP- EN TUINBOUW. BURGERL. STAND v. LEIDEN VISSCHERIJ-BERICHTEN. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. KUNST EN LETTEREN. SCHEEPSTIJDINGEN. ijgt dan een trottoir. De n en aangesteld als gevolg [genomen bij de vorige be tverlichting wordt zoo goed deerd. Het medisch school- in behandeling bij Ged. sen kan tot zijn genoegen deze begrooting een goed kan den heer Willemsea jioen dat de toestand van fzal worden bezieD in een vergader?11 B* en W. De vaste aan stelling vn gem.opzichter is een zaak voor eed vergadering van Stompwijk en Veur^ de samenvoeging speelt ook daarin o- dc beslissing inzake samen voeging |wijk en Veur kan elk oogen- blik vai De hflkneB kan zich niet aanslui ten bij pge sprekers, niettegenstaan de in ^rooting een vastere lijn is gekomej B. engten alles wachten tot de evt. samenvj van Stompwijk en Veur. Bij #5t uitbreidingsplan, dringt de heer Vim er bij B. en W. op aan. Ged. S eens duidelijk te maken dat zij ditmu eens definitief vaststellen. Bij straatverlichting bepleit de heer "Wen zooveel mogelijk gebruik te makeJ gas in plaats van dure clec- tricitei Bij jsfc volksgezondheid, vraagt de hoer Vsen waarom B. en W. niet heb ben itjerd een raadsbesluit om zich in verbifi te stellen met de commissie welke-düjd plannen had tot stichting van o'eanbad, een badhuis ie met het oog Volksgezondheid zeer gewenseht. Dofitter merkt op dat wel een on derzat! ingesteld doch de kosten van oen ij'ng welke aan bepaalde cisehen vol dó n zeer hoog. Do Verheijen heeft niets van 'dit onddlvernomen, de kosten kunnen niet te hein. waarom hij voorstelt aan B. en V te dragen een kosteberekening aan fcaad over te leggen. HI*rstPÏ Verheijen wordt aangenfi- meiJen stemmen de heeren v. Wijk, v. ^osch, weth. Hoogeveen en v. d. Me® N Ondersteund wordt een voorstel Verl^ °m f- 250 uit te trekken voor het wnelen van gegevens inzake wo- mn a<nden. T ring uitgetrokken werkeloozen, T>e 'nee lömsen bepleit instelling van een voor maatschappelijk hulp- Verhcijen rielt voor het Maat- hulpbetoon te belasten met de Jenuitkeering en deze dan de be te geven over f. 2000,de ge- mee F kan dam de gelden blijven be de werkeloozen, de oude uitkee- rinti Ónen behouden te blijven. FiV>rstel Verheijen wordt niet onder- erfo 1. vaarnia het voorstel Willemsen waj mgenomen. ir<gst Radiodistributie. De heer Ver hei faagt welke voorwaarden B. en W. hinjesteld aan de firma Pos. het ver- pa =irvan gemeentegrond behoort aan den Ia opcenten op de vermogensbelasting tfmhaven. b. den Inspecteur van de Recasting te verzoeken bij de regeering 4ie dringen om Stompwijk voor de PeT- gt'o belasting onder te brengen in een Ij? klasse, c. de vermenigvuldigingsfactor vde inkomsten belasting te verlagen op 1 voorzitter antwoordt de heer Verheijen opdracht van de regeering de Inspec- 1 van de Rijksbed. reeds een onderzoek f ingesteld naar de classificatie, B. en ^hebben toen voorstellen gedaan doch zijn tot heden niet aanvaard, er be- ,in echter geen bezwaren den Inspecteur Fragen naar den stand van zaken. Ver- ng vermenigvuldigingsfactor kunnen B. W. momenteel niet aan vaanden. het 'ge jaar is deze belasting verlaagd, ot verhing daarvan is B. en W. nog niet end. die kan in 't voorjaar nader wor- i bezien. Ie voorstellen Verheijen worden niet on- •steund, waarna de voorstellen van B. W. worden aangenomen, benevens een prstel van de commissie ad hoe verlaging 10% op de opcenten Pers. belasting, e begrooting werd hierna goedgekeurd ontvangst en uitgaaf f. 190.386 .ffl/s. Hierna werd de vergadering gesloten. Z OETERWOUDE. GEMEENTERAAD Benoeming onderwijzeres. - Opheffing institnnt van vakonderwiizeres in de nnttige handwerken. Dezer dagen vergaderde de gemeente raad. Aanwezig zijn alle leden behalve de ;ieer A. van Bennekom, die wegens ziekte eriunderd is. Voorzitter is de burgemeester. Te ongeveer half elf opent de voorzitter de "ergadering, waarna do secretaris de notulen fjeest, die onveranderd worden goedgekeurd met de stem van den heer Starrenburg „tegen". Nadat de voorzitter heeft toegelicht dat in het jaar 1929 het aantal leerlingen dermate is gestegen, dat met ingang van 1 Januari a.s. een onderwijzer aan die school moet be noemd worden, zegt hij dat deze vergadering is belegd om voor laatstgenoemden datum de ontstane vacature aan te vullen, omdat anders de aanspraak op de Rijksvergoeding verloren gaat. In overleg met den Inspecteur van het L. O. en gelet op het advies van het hoofd der schooi hebben B. en W. alleen op de voordracht geplaatst, mej. H. R. G. H. Kruis, thans kwoekelinge aan die school. Na eene korte gedachtenwisseling omtrent dit punt en eene toelichting omtrent de be rekening van het gemiddeld aantal leerlin gen, wordt tot stemming overgegaan. Uitge- bracht worden op mej. Kruis 9 stemmen, terwijl een blanco biljet is ingeleverd, zoodat dus me]. Kruis is benoemd. Als tweede agendapunt komt dan aan de orde een voorstel van B. en W. om met in gang van 1 Januari a.s. de betrekking van vakonderwijzeres in de nuttige handwerken aan de openbare lagere school op te heffen. Zonder eenige discussie wordt aldus beslo ten. De heer Starrenburg laat aanteekenen „tegen" te hebben gestemd. Met algemeene stemmen wordt daarna be sloten aan mej. Koot geb. Dullemans en aan mej. Kruis, met ingang van 1 Januari 1930 eervol ontslag te verleenen, resp. als vak onderwijzeres en als tijdelijk vakonderwijze res aan genoemde school. Een voorstel van B. en W. om aan mej. Koot geb. Dullemans, gedurende het jaar 1930 eene toelage te verleenen van f 12.50 per maand vindt bestrijding bij den heer Stadhouder. Laatstgenoemde vindt momen teel geen termen aanwezig wachtgeld toe te kennen. Indertijd was dat anders omdat de juffrouw, toen ongehuwd was. De heer Stad houder wijst er voorts op dat bij de behan deling van de gemeentebegroting 1929 be zuinigd is. Spreker zal daarom legen stem men. Nadat de voorzitter het voorstel van B. en W. heeft verdedigd en de heer de Graaf er op gewezen heeft dat misschien over een jaar de juffrouw weer in dienst ge nomen moet worden, brengt de voorzitter het voorstel van B. en W. in stemming, hetwelk dan met 9 tegen 1 stem (de heer Stadhouder) wordt opgenomen. De agenda is dan afgewerkt en de voor zitter sluit de vergadering met de beste heil- wenschen voor het oude en nieuwe jaar. Aangezien er nog een paar jarige raads leden waren bleef do raad nog een tijd bij een om de traclatie der jarigen te gebruiken. Eind goed al goed. TAARVERGADERING VAN „DE NARCIS". Een slecht jaar voor de Narcissen-cultuur. Te Haarlem vond de jaarlijksche alge meene ledenvergadering der Vereemging „de Narcis" plaats onder voorzitterschap van den heer G. M. Grullemans. Behalve een 30-tal leden woonde ook prof. van Slogteren d.» vergadering bij. In z'n openingsrede herinnerde de voor zitter aan den strengen vorst, die de oor zaak werd, dat 1929 heel slecht is uitgeval len. Door de vorstschade toch, speciaal aan de Narcissenculluur toegebracht, zijn ver scheidene bedrijven geheel, en vele gedeel telijk geschaad. Gelukkig werden in vele ge vallen-door betere opbrengst der andere ge wassen een groot deel schadeloos gesteld. Het verheugde spr. dat diegenen, welke tot nu toe buiten de Ver. bleven, steeds meer 't nut der werkzaamheden der Ver. „de Nar cis" gingen inzien en zich als contractant en aangeslotene opgaven. Ruim 700 nieuwe contractant-aangeslotenen traden in '29 toe. De notulen, alsmede de jaarverslagen van den Secretaris en den Administrateur wor den vastgesteld en goedgekeurd. Van de commissie belast met het nazien der Rekening 1928 was een rapport binnen gekomen, waarin ze haar bevindingen had neergelegd en waaruit was komen vast te staan, dat alle boeken en bescheiden in orde "varen bevonden. Om te bereiken dat in hetzüide jaar nog verslag kon worden uitgebracht was de betreflende commissie verzocht ook de rekening 1929 na te zien, waardoor dus het verslag over hare bevin dingen 'fin de rekening 1929 ook tegelijker tijd kon wnden uitgebracht. Voor het nazien der volgende jaarreke ning werden benoemd de heeren de Vroo- men, v. d. Nouland en Vervat. Na een gedachtenwisseling wordt beslo ten in den yervolge een accountant naast de commissie aan te stellen, om het onder zoek der commissie wat het technische deel van haar taak betreft te verlichten en werd het bestuur gemachtigd een vaste accoun tant te benoemen. De verkiezing van 2 be stuursleden. leverde geen verandering in het bestuur op, aangezien de heeren H. Ba der en Ant. Nijssen, bij acclamatie herkozen werden. Op verzoek dj?r vergadering zal door het bestuur in de eerstvolgende ledenvergade ring het voorstel tot Statutenwijziging ge daan worden, teneinde te maken dat deze toelaten dat aftredende bestuursleden niet terstond herkiesbaar zijn. Het voorstel tot betaling van f.4750 aan den Bond van Bloembollenhandelaren zijnde het aandeel van de Ver. „de Narcis" voor het restant honorarium aan den heer v. Coenen Tor- chiana werd met algemeene stemmen aan genomen. Het voorstel tot heffing van 6 pet. per B.R. inplaats van 5 pet. in verband met de zich steeds uitbreidende Narcissencultuur, gepaard gaande met het aanstellen van meerdere controleurs en de hierdoor te ont stane meerdere uitgaven, werd, nadat eenige opmerkingen uit de vergadering door den Voorzitter beantwoord waren, aangenomen. Vervolgens keurde de vergadering het voor stel van het Bestuur goed betreffende het aanvullen van het Reglèment op den keu ringsdienst. Dit voorstel houdt in, dat behalve de Nar cissen vermeld in „de lijst samengesteld door het hoofd v. d. Plantenziektenkundigen Dienst" (de Fransche narcissen) ieder lid of aangeslotene bij den Keuringsdienst, bij het verhandelen der import-narcissen, duidelijk inoet doen uitkomen, dat de colli import- narcissen bevatten, en wel door ze te voor zien van een label, waarop het woord im - port staat en verder zulks op de rekenin gen, nota's te vermelden. Verder dat het verboden is. opi leverbaar geraapt uit import voor den export te ge bruiken, behoudens die variëteiten genoemd in bovenbedoelde lijst, naar die landen waarvoor een uitvoercertificaat verplicht is voorgeschreven. Ten slotte werd door den voorzitter nog toegelicht waarom publicatie van de uit spraken van de Commissie van Scheidslie den op het narcissensnijbloemen-contract niet gewenseht is, waarmede de vergadering zich vereenigen kon. Nadat door den voorzitter bij de rond vraag nog eenige vragen beantwoord waren sloot hij de vergadering. PLUIMVEE. DENK AAN DE WINTEREIEREN. De vorige maal hebben wij de stelling verkondigd, dat zonder een behoorlijke huisvesting geen wintereieren verwacht kunnen worden. Als volgende stap krijgen wij dan, als een noodzakelijke voorwaarde voor wintereieren: Dieren van goede af stamming, op tijd gebroed en naar behoo- ren opgefokt. Men behoeft zich niet op een ras blind te staren, wanneer men van zijn dieren wintereieren wil verwachten. Leg horns en Wyandottes, Barnevelders en Rhode Island Reds, Plymouth Rocks en Welsummers, Sussex en nog verschillende andere rassen meer, zij allen kunnen u de gewenschte wintereieren geven, mits men daarbij in het oog houdt, dat de winterleg een erfelijke factor is, welke door een juiste teeltkeuze in de dieren kan worden vastge legd. Als men de verslagen der verschillen de legwedstrijden leest, dan kan men erva ren, dat het een groot aantal fokkers is gelukt dat begeerde doel te bereiken. Echter komt daarbij dan nog een andere factor in aanmerking, welke heel dikwijls over het hoofd wordt gezien en wel de vol gende. Pluimvee wordt onder de meest ver schillende omstandigheden gehouden, afge zien nog van de huisvesting, de voeding en de verzorging. Het maaljt een belangrijk verschil uit of het pluimvee wordt gehou den op de hooge Veluwe, in de beschutting van de Betuwsche boomgaarden of in dc lage veenstreken; in het noorden van Noord Holland waar de wind over de vlakke wei landen blaast, of in het zuiden van Lim burg; in het vlakke Zeeland en Friesland of in het Brabantsche landschap, verschil len bijna te veel om op te noemen, hoe betrekkelijk klein ons landje ook is. De meest gewenschte dieren zijn dan ook wel deze, welke gefokt zijn uit hennen, die op het eigen bedrijf uitstekend zijn gebleken, zoodat men na enkele jaren schiften en fokken een stammetje heeft verkregen, dat geschikt is voor de omstandigheden zooals deze zich op het bedrijf voordoen. Wil men zijn dieren «evenwel steeds als dagkuikens of jonge hennetjes van de fokkerijen be trekken, dan kieze men die bedrijven uit, welke het meest met de eigen omstandig heden overeenstemmen. De dieren moeten op tijd gebroed zijn. Voor dc lichte rassen als de Leghorns ligt dil tijdstip tusschen half April en half Mei. Voor de middelzware rassen, als de Bar nevelders, Welsummers, Reds, enz»., een maand vroeger. Voorts moeten ze op de juiste wijze zijn opgefokt. Zelfs de dieren van de beste af stamming kunnen groote teleurstelling gaan geven, wanneer ze niet behoorlijk zijn op gefokt. Alleen met opfokvoeders van prima kwaliteit, bovendien met kennis van zaken samengesteld en zoo zorgvuldig mogelijk vermengd, zag men goede resultaten ver wachten. Streef ook niet naar 'n zeer vroege legrijp- heid. Het 19 betrekkelijk een kunstje om van jonge hennen spoedig het eerste dtje te rapen. Let wel. eitje. Want flinke, vol waardige eieren worden dat nooit en men houdt er bovendien futlooze dieren uit over. Een goed uit de kluiten genassen jonge hen zal wel wat later aan den leg gaan dan zoon geforceerd dier, doch daar staat dan tegenover, dat zij al spoedig flinke markt- eieren zullen geven, welke enkele centen per stuk meer opbrengen, terwijl de dieren ook in een veel beter conditie verkeeren en desnoods tegen een stootje kunnen. Van zelf sprekend zorgt iedere kippenhouder er voor, dat de jonge dieren, te'gen diphterie zijn ingeënt. Diphterie i9 wel eens de geesel der pluimveehouderij genoemd en niet ten onrechte. Niet alleen omdat er talrijke slachtoffers door vallen, een eVentueele ge nezing alleen na een langdurige behande ling kan worden verkregen, de leg gaat stoppen en de bedrijfrisico derhalve ernstig wordt verzwaard, doch ook, omdat het nog zoo lang daarna op de dieren inwerkt. Hoen ders die in het najaar of in den winter een aiphterie-aanval hebben moeten doorstaan, kan men gerust als fokdier uitschakelen, daar nien er alleen slechte broedresultaten mede zal verkrijgen. IJMLTIDEN, 2 Jan. 1929. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 2.45—1.90. Tongen f. 2.702.25. Griet per kist van 50 K.G. f. 9545. Groote schol f. 45. Middelschol f. 5447. Zetschol f. 6156. Kleine Schql f- 40—17. Roggen per 20 stuk» f. 37—26. Vleet en per stuk f. 3.89—2.50. Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 26. Groote Schelvisch f. 61—57. Middel Schelv. f. 57—54. Kleinmiddel Schelv. f. 45—34. Kleine Schelv. f. 3513. Kabeljauw p. kist van 125 K.G. f. 10468. Gullen per kist 50 K.G. f. 3717. Lengen per stuk f. 2.60 2.50. Heilbot per K.G. 1.55. Wijting per kist van 50 K.G. f. 127.50. Koolvisch per stuk f. 1.73. Steur per stuk f. 60. Aangekomen 13 stoomtrawlers: I.TM 73. met f. 2083; T.JM 147, met f. 1328; IJM 490, met f. 1003UM 37, met f. 2069 IJM 45, met f. 1541; IJM 69. met f. 1264; TJM 131, met f. 3532: IJM 95. met f. 5099; IJM 193, met f.3575: IJM 4. met f.3093; IJM 192, met f. 3548: IJM 114, met f. 4192; SD 141, met f. 4005 besomming. GEBOREN Hermanns, z. van H. Bronsgeest en M. H. Oostveen Johanna, d. van J. v. der Reijden en C. J. Crispijn Richard Jan, z. van Q. C. Beij en E. G. v. Westerlaak Jacobus, z. van G. Smit eu II. Smit Chris tina Thera.. d. van W. M. v. Well en M. van Galen Anna Gecrlruida, d. van I. Boom en A. Sloos Margaretha, d. van P. W. v. d. Laan en C. 3Yf. Winkelaar Piet. z. van H. Boom en S. G. M. van Dam .Taantje, d. van J. Dolfing en P. J. Jansen Gerard, 7. van X. Selier en M. v. Weerlee Anna Maria Henda., d. van P. v. d. Loo en G. C. A. de Groot Marinus Johan, z. van B. Klootwijk en C. Honsbeek Abraham Johannes, z. van A. Sierat en J. P. van den Dop Judith Theoda. Ht'nda., d. van H. D. van Galen en H. dc Wolf Petrus, z. van H. T. Beij en H. Reijken Thomas Jobs. Alfred, z. van A. G. de Jeu en J. C. Zandvliet Pieter Nicolaas, z. van P. Kooien en A. C. Breedeveld Johanna Maria, d, van G. Huigsloot en W. M. dc Jong Petrus Hubertus, z. van T. H. van Ham en W. Otgaar Maria Johanna, d. van G. Overdijk en H. M. de Gunst Petra. Joha. Elisth., d. van E. Guldèmond en J. E. Peet Pieter Gerardus, z. van P. v. d. Loo en H. M. Klaverveld Gerarda Maria, d. van J. T. Montanus en M. C. P. Verkerk Jansje Helena, d. van J van Houten en S. M. Pardon Helena Wiühehnina, d. van H. Guldèmond en G. A. Doove. OVERLEDEN G. T. van Becmen, ongeh. vr.. 78 j.W. H. van Dommelen-van Cromvoirt, wede, 59 j.; W. Groeneveld, man 55 j.; A. J. v. d. Heijden, zn. 18 j.. M. II. Ruttgers-Kemen- bach. vr. 64 j.; H. v. d. Steeg, zn. 26 j.;' G. W. Kila. wedr 53 j.; W. A. Kooper, wedr. 71 j.; A. Dekker zn. 5 mnd.; G. Zandvliet, ongeh. vt. 47 j.; J. H. Goedemans, zn. 5 mnd., S. Bellekom, zn. 1 j.; ,T. Bekooij, man 63 j.: G. Hendriks, wede. J. Merjenburg. 84 j N. Binnendijk, dr. 15 mnd.; C. D. Brit- tijn, ongeh. man 51 j.; L. Verkoren, man 52 j.; S. M. Kret-v. Wijk. vr. 61 j.; M. J. dc Tong-Buitendijk, wede £2 j. GEVESTIGD C. Bal, verpleegster, Acad. Ziekenhuis H. T. Brands, dienstbode. Breestraat 16 G. G. van den Burg, dienstbode, Breestraat 15a P. A. van den Burg, dienstbode, Breestraat 15a M. G. Culan, granietwer ker. Noordeinde 41a A van den Dop en fam., schilder, Janvossensteeg 12a L. L. van Erkei en fam., loopknecht, Gasslraat 36 G. ter Hark, verpleegster, Acad. Zie.- kenhuis M. J. Hillebrand, dienstbode, Ga ren markt 16 C. C. P. Huijg en fam., v. Oldenbarneveldstraat 39 K. J. de Jonge, verpleegster, Diaconessen huis .T, W. G. Kapteijn. verpleegster, Anna Kliniek G. J van der Lek, bibliograaf. Drie Octobcr- slraat 22a Mas Koessardjone, Merclstr. 5 C. W. Lodders, kantoorbediende, Haar lemmerweg 15 A. M. A. Mayer, Anna Kliniek C. Pison en fam., meubelstoffeer der, Gerecht 9 H. G. Potappel, verpleeg ster, N. Acad. Ziekenhuis A. P. Ploeg, verpleegster. Acad. Ziekenhuis M. Scha- zon van Soelen, Rijnsburgerweg 21 G. Sievers, verpleegster, Anna Kliniek B. Soet. winkelbediende. Willemstraat 11 C. A. C. M. Spruijt, Koolstr. 3a A. E. Stelt man. huishoudster, Jan van Houlkade 13 B. Strik, Lammermarkt 47 A. J. Verha gen. magazijnknecht. Lange Mare 36 R. H. Vermeer, slager, Pieterskerkchoorsteeg 24 T. Zewald en fam., waker Museum, Hooge Morschweg 25 L. R. Webb, zende ling. Oegstgeesterlaan 51 A. C. J. do Wolfde Vries, Fagelslraat 2. VERTROKKEN •T. Bazen. Rotterdam, Multatulistr. 14; G. Biesbroek, Hazerswoude, Wesleinde 108; F. L Blokpoel-Birck, Zaandijk, Parkstraat 13; G. Borstlap, Voorschoten, Oranjekade 1; T- J. Broeze, Rijswijk (Z.H.) Leeuwendaallaan 94 D. J. L. Coninck Westenberg, Bandoeng, (N.O.I.) P. P. Coquilion. den Haag, Hooge- zandzand 33a; J. E. M. ten Dijk, Rotterdam, Benthuizerstraat 13; J. H. de Groot, Delft, Brasserkade 70; L. de Haan, Zaandam, Westzijde 170a, B. Muisman, Oegstgeest, Pr. Hendriklaan 17; K. 01 land, Oegstgeest, Koninginnelaan 19, M. Pluijmers, Kethel, Schietbaanstraat 16; F. van der Pool, den Haag, Jacob Catsstraat 65-89; H. van Raalte Rotterdam, N. Binnenweg 85B; W. van der Star, Rijpwetering, D. 5; W. A. H. Stigter, Eindhoven. Eckartsweg 68; G. van der Tuin, Alkemade. Kaag F. 46; G. A. Vosmaer. Se- marang (N.O.I.); W. van Westbroek, Bata via (N.O.I.); M. van Zandwijk, Vlissingen, a.b. H.M. Wachtschip; A. M. Zuidbroek - Geenjaar, Noordwijk, Boorenburgerweg 19. NED. HEBT. KERK. Beroepen: Te Kockanje, A. Oskamp, hulppredikant te Wemeldinge Te Buurse, M. O. W. Wegeling, te 's-Heerenhoek. Bedankt: Voor Rotterdam, W. Bjjleveld, te Haarlem. GEREF KERKEN. Viertal: Te Amsterdam-Noord (alt.), D. J. B. Allaart, te Kollum; W. F. M. Linde boom, cand. te Amsterdam; L. Oranje, Ui Laren en H. Steenhuis te Krommenie. B er'o epen: Te Leens. H. .1. Hoek. t', Oaast Te Wijckel en Balk en te 'Dwia- geloo, W. F. M. Lindeboom, cand. te A'dam. HER3T. EV. LUTH. KERK. Bedankt: Voor Monnikendam, W.Spliet- hoff te Gorinchem. TUCHTMIDDEL OP EEN PREDIKANT. Ds. P. Zandt officieel berispt. Ds. P. Sandt, emeritus predikant van de Xud. Herv. Gem. te Delft en lid der Tweede Kamer, heeft dezer dagen in een godsdienst- j oefening dezer gemeente de collecte afge kondigd op een wijze, die aan de inzameling afbreuk kon doen; hij sprak daarbij voorts woorden, die voor andere predikanten belee- digend konden worden geacht, door nl. van anihtgenooten te gewagen als van verraders van de gereformeerde zaak in de Ned. Hen-. Kerk Naar aanleiding van deze dingen is een aanklacht tegen ds. Zandt ingekomen bij het classicaal bestuur van 's-Graven- hage. Dit college heeft nu op ds. Zandt het eerste tuchtmiddel toegepast, nt. een beris ping. RECLAME. Haar gezicht en hals waren afschuwelijk mager. Zi) had nagenoeg alle hoop opgegeven. Dit is goed nieuws voor U, wanneer uw uiterlijk en gezondheid vervallen zijn. door dat U te mager bent. U hebt altijd wel ge weten. dat levertraan bijzonder goed voor U zou zijn, en nu is er dan ook een middel, waarmee U dezelfde resultaten kunt berei ken zonder dien afschuwelijken, vischachti- gen smaak en reuk. Leest U eens wat Mevrouw F. W. te L. schrijft. Kunt U een beter resultaat verlan gen? Dit is haar brief: Mijne Heeren, Door het gebruik van Mac Coy's Le vertraan Extract Tabletten gedurende één maand, ben ik 7',/j pond aangeko men. Iedereen, die mij kent, heeft den vooruitgang van mijn gezondheid opge merkt en ook, dat mijn gezicht en hals, die heel mager waren, voller geworden zijn. Ik ben buitengewoon dankbaar over dit Tesullaat.want ik had nage noeg alle hoop opgegeven ooit dikker Ie zullen worden. Ook mijn dokter heeft den vooruitgang opgemerkt, dien ik aan uw tabletten te danken heb. Dc zal ze dan ook zeker at mijn vrienden en ken nissen aanbevelen. Hoogachtend, F. W. Sukkel niet langer, maar koopt nog heden een doos Mac Coy's tabletten. U loopt geen enkel risico. 598 Mac Coy's Levertraan Extract Tabletten zijn verkrijgbaar bij alle apothekers en dro gisten A 1. 1.95 per doos. Eischt Mac Coy's tabletten de origineele en eenige echte. Weigert namaak. Indien niet direct verkrijg baar wendt U dan tot N.V. Rowntree Han delsmaatschappij, Keizersgracht 134, Am sterdam C. NIEUWE UITGAVEN. Hoogste en laagste koersen. Verschenen is een lijst van hoogste- eti laagste koersen, met betaalde dividenden over de laatste 10 jaren. Zjj is samengesteld door Ribourdouille en Prinz, effectenhande laren, Wijnhaven 9 te Rotterdam. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". RIOUW, thr., 3 Jan. te Londen verwacht. SINGKÉP, 31 Dec. v. Batavia a Amst. SALAWATI, 31 Dec. v. Amst te Batavia. KON. NED. STOOMB. MIJ. DEUCALION, thr., paas. 30 Deo. de Azoran, TRITON, thr., was 30 Deo. 300 mijlen W. van Ouessant. TELAMON, uitr.. pa^s. 31 Dec. de Azoren. PROTEUS, arr. 31 Dec. te Kopenhagen. HERMES, uitr., pass. 30 Dec. Dover. ROTTERDAMSCHE LLOTD. PALEMBANG, thr., 3 Jan. te Liverpool verwacht. INDRAPOERA, uitr., 3 Jan. te Colombi verwacht. INSULINDE, uitr., 31 Deo. v. Tanger. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-LUN. ALWAKI. thr., 30 Dec. v. Victoria. ALPHACCA, thr., 30 Dec. v. Las Palmas, KON. HOLL. LLOTD. DELFLLAND, uitr., 31 Dec. te Pernambueo. HOLLAND—OOST-AZIE-LUN. OOSTKERK, thr., 31 Deo. v. Manilla. OLDEKERK, uitr., 31 Dec. te Genua HOLLAND—AMERIKA LIJN. MOERDIJK, R'dam n. Pacifio Kust 29 Dec. te Cristobal. JAVA—NEW-TORK-LIJN. BLIJDENDIJK, N-York n. Java, pass. 30 December Perim. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. EEM, 30 Dec. v. R'dam te Emden, JONGE ANTHONY, 29 Dec. v. R'dam te Oran. MIRACH, 29 Dec. v. R'dam te B. Aires. SCHIE. arr. 31 Dec. te Hamburg. STAD ZALTBOMMEL, arr. 30 Dec. te Bilbao. STAD ZAANDAM, 30 Dec. v. Lissabon a Kande. TELA, 31 Dec. v. R'dam te Oran. TARA, 29 Dec. v. R'dam te Oran. NAALDWIJK, 30 Dec. v. Hull n. Passaged 3-2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 7