SEIZOEN-OPRUIMING Extra Lage Prijzen Breestraat 128 UIT DE OMSTREKEN. RECLAME. .635 te maken. Verschillende leden ondersteunen dit en merken op, dat deze maatregel niet in het belang van de wegen is. Do voorzitter deelt mede, dat hij als Ka merlid deze zaak ter sprake bracht bij den Minister en meende, dat deze die aangele genheid naar genoegen zou regelen. Hij zal morgen aan den dag pogen haar alsnog on gedaan te maken. De heer Den Hertog vraagt spoedige be handeling van het adres in zake lichtvoor ziening langs de Verlengde Aarhoeve en om ingage van de Landbouwvereen. van het ontwerp verordening voor de noodslachi- plaats. Wordt hem toegezegd. De heer Den Uijl vraagt opnieuw uitbeta ling van loonen aan de gasfabriek voor de Kerstdagen. Weth. Herngreen zegt dat dit gebeurd is. De vrager beweert, dat slechts één dag uitbetaald is. De voorzitter zegt. dat dit dan in strijd met de bedoeling van B. en W. is, en dat dit zal onderzocht moeten wor den. Een tweede vraag van denzelfden betreft de maatregelen, die de burgemeester denkt te nemen tegen evenuleele gasaanvallen in oorlogstijd, naar aanleiding van een geheime circulaire. De voorzitter zal dit nazien. ÜS'og vraagt de heer Den Uijl nadere gege vens van B. en W. in zake de opzetgelden bij de aanbesteding van de noodslachtplaals. Hij verwijt daarbij B. en W. dat deze om de zaak zijn hcengedraaid wat door dit college beslist wordt ontkend. Verschillende leden nemen aan deze ba- spreking deel. Een gezegde van den heer Den Hertog, als zouden alle aannemers zich aan het euvel der „opzetjes" schuldig ma- kon, lokt een heftig protest uit van de heeren Bergshoef en Den Ouden. Vooral laatstge noemde verwijt den heer Den Hertog, dat deze blijkbaar over dingen praat waarvan hij geen verstand heeft en beter deed in den Raad meer te zwijgen, dan voor alles het woord te vragen. Hij neemt aan te bewijzen, dat tal van aannemers zich niet aan dat euvel schuldig maken, maar ook dat het ne men van opzetjes niet altijd in het nadeel der aanbesteders uitvalt. Men vergele niet dat een aannemer, die gedurig inschrijft op hooge kosten gejaagd wordt. De heer Bergs hoef zal den voorzitter een model-inschrij- vingsbiljel Ier hand stellen, waardoor derge lijke praktijken voorkomen kunnen worden. Nadat de heer Veltman gevraagd heeft verscherpt polilietoeziclit op de portieken, vooral des Zondagsavonds, wordt de open bare vergadering gesloten. 0 Politieverordening. Ons werd verzocht, er nog eens uitdrukke lijk op te wijzen, dat het bij politieverorde ning is verboden zich onnoodig op te hon den en te staan op hweken van straten en in portieken. Al hoewel reeds meerdere malen door de politieautoriteiten verschillen de personen werden verbaliseerd, blijven er nog steeds talloozen togen deze verorde ning zondigen. Ook in de laatst gehouden raadsvergadering weTd hierover door het raadslid, den heer Veltman geklaagd. Daat het ons bekend is, dat tegen overtreders nog strenger zal worden opgetreden, geven wjj een ieder in overweging ter voorkoming van een verbaal, te trachten dez» verorde ning zooveel mogelijk naar behooren na te leven, betgeen de wellevendheid mede te genover het verkeer, zeer ten goede zal komen. Tot hoofd der chr. school te Lintelo werd benoemd onze plaatsgenoot, de beer W. Hoornenburg, thans onderwijzer aan een der Chr. schoien alhier. Voorts werd de heer J. v. d. Berg, Jzn., tlhans tijdelijk onder wijzer aan de Chr. M.,U.L.O. school alhier, met ingang van 1 Januari in vaste beirekkin^ van genoemde school benoemd. De opbrengst van den Zondag j.l. iti de Ned. Herv. Kerk Julianastr. gehouden collecte ten behoeve van het Neid. Hert. Tehuis, bedraagt ruim f.273, Gisteren werd in onze gemeente een geval van typhus geconstateerd. .Woensdagmiddag had in de Wilhelmï- nastraat ter hoogte van de secretarie een ernstige aanrijding plaats, die behoudens malerieele schade nog goed afliep. De heel W„ die met zijn vrachtauto kwam aanrijden, had plotseling de keuze om of tegen een personen-anto, te botsen, of te trachten ach ter de aldaar langs de straat staande too rnen te rijden. De heer W. verkoos het laatste en voorkwam bierdoor een aanrijding tusschen de auto en een juist passeerend persoon. Zjjn wagen werd nog juist zwaai beschadigd. Gelukkig kwam W. er zelf nog goed af. o LEIDERDORP. GEMEENTERAAD. Opheffing tol Hoogmadescheweg - Wijziging straatbelasting - Benoemingen. De Raad kwam dezer dagen in openbaru vergadering bijeen. Tegenwoordig alle loden. Voorz. de burgemeester. De vergadering weTd met gebed geopend. De notulen ge lezen zijnde, werden goedgekeurd. Eenige ingekomen stukken worden vooi kennisgeving aangenomen. Bij de op 12 December gehouden kasopne- ming van den gemeenteontvanger, was alles in orde bevonden. Een verzoek van de Chr. Aluziekvereeniging „Devote" om subsidie, werd als te iaat ingezonden, ter behandeling uitgesteld tot een volgende vergadering. Aan de orde wordt gesteld, een verzoent om medewerking aan de opheffing van de» tol aan den Hoogmadeschen weg. De voorz. doet voorlezing en mededeeling aangaande de correspondentie en mondelinge bespre kingen, ter dezer zake gevoerd met de ge meente Woubrugge en Ged. Staten. In eerste instantie wareD deze van dien aard, oat B. en W. meenden, op de gestelde voorwaarden, daar de gemeente Leiderdorp hier het min ste belang bij heeft ,geen voorstel bij den Raad te kunnen doen. Doch nu deze bezwa ren zjjn opgeheven, is naar de meening van. B. en W. den tijd gekomen, om medewerking te verleenen. De laatst gestelde voorwaarden zijn, dat de gemeente Leiderdorp een jaar- lijksche bijdrage zal verleenen van f.100 per Kilometer lengte, gelegen onder Be gemeente Leiderdorp. Verder behoudt du Provincie het recht voor het verleenen van te stichten gebouwen; de reeds bestaande Hijven in hunne rechten gehandhaafd. Komt deze overeenkomst tot stand, dan zal waar schijnlijk met 1 April 1930 de tol kunnen worden opgeheven. De raad ging met het, voorstel van B. en W., om op deze voor waarden, medewerking tot opheffing te ver leenen, met algemeene stemmen aecooro. De lieer Van Leeuwen bracht een woard van hulde aan B. en W. voor hun beleid te dezer zake beloond. Daarna stelt de voorz. namens B. en W. voor, een wijziging te brengen in de ver ordening op de heffing eener straatbeias- ting. en wel in dier voege dat inplaats van 4i/« pet. 3 pet. en I1/2 pet.5 pet., 3l/s en lpct. zal worden geheven. Met algemeens stemmen wordt het voorstel aangenomen. Tot geneesheer voor de vaccinatie 1930 wordt benoemd dr. J. J. Persant Snoep. Tot lid van de commissie tot wering van schoolver zuim. wordt in de vacature den heer J. C. van Leeuwen, benoemd de heer J. B. Blan- kesteijn, hoofd van de openhare lagere school; tevens wordt de heer Blankestejja benoemd tot lid van de commissie van toe zicht op het lager onderwijs, in de vac. J. C. v. Leeuwen; herbenoemd werd mevr. Lamers. De door B. en W. voorgesteüde steunregeling door werkverschaffing, wordt met algemeene stemmen aangenomen. De heer Klaver besprak bij dit punt de positie van de uitgetrokken georganiseerde werk- loozen, en meende dat bjj de voorgestelde regeling deze in mindere conditie zjjn. De voorz. merkt hierbjj op, dat de georgani- seerden al een voorsprong hebben door toe slag van Rjjk en gemeente. Aan de reclamanten van der Sijs, De Jong en Van Tejjlingen, wordt voor een half jaar afschrijving verleend als hondenbelasting. Ei; punt 10. verhooging jaarwedde school- schoonmaakster, ste't de lieer Klaver voor pnut 11, regeling gebruik schoollokalen, eerst te behandelen. De voorz. klemt hiermede in. De voorz. zegt, dat verschillende vereenigingen ge bruik maken ran de schoollokalen, en daar door ook meer vuil worden gemaakt. B. eëi W. hebben een regeling ontworpen, welke ijj aan den raad voorleggen. Zjj stelleti voor, dat met vrij gebruik van vunr en licht, de vereenigingen, welke doorloopend het geheele jaar hiervan gebruik maken, hiervoor f.50 te betalen, terwjjl f. 2.50 zal werden geheven van 'die, welke maar ééns het lokaal gebruiken, terwjjl tarieven voot nog ander gebruik nader is omschreven. Het voorstel wordt met algemeene stemmen aan genomen. Nadat nog eenige wijzigingen in de be grootingen van 1929 en 1930 waren aan gebracht, stelt de voorz. de rondvraag aan de orde, waarbjj weinig belangrijks aan de orde kjram. Hi er va sloof de voorz. de vergadering. 0 TER-AAR. Burgerlijke Stand. GeborenWillem Cornells, z. v. S. Valk en J. Rietveld. Cornelis Jan, z. v. C. J. Bezemer en G. van Vliet. Theo doras Anthonius, z. v. J. W. Verlaan en J. Hoek. Jan, z. v. P. Vermeulen en J. Hogenes. Marinus, z v. W. Goedhart on M. van Dijk. Overleden: M. H. F. Droogh d. 6 m. De besmettelijke ziekte Febris typhoi- dea, ten huize van V. F. alhier Wijk D. 163, is thans geweken door herstel van den patiënt. O WOUBRUGGE. Schapen te water. De veehouder II. werd gewaarschuwd, dat een zestal hem toebehoorende schapen, loopende in den polder Oudendijk, te water waren geraakt. Het bleek dat een of meer honden onder deze dieren had huisgehou den. De schapen waren nog niet verwond, zoodat het voor dezen keer goed is afgejoo- pen. Men zij echter op zijn hoede en late, vooral gedurende den nacht, geen homden onbeheerd losloopen, hetgeen bovendien bij politic-verordening is verboden. Na de op Oudejaarsavond gehouden godsdienstoefening in de Ned. Herv. Kerk werden de aldaar beschikbaar gekomen plaatsen bij opbod verkocht. Het hoogste bod voor een plaats bedroeg f. 33 en het laag ste f. 2. s ZWAMMERDAM. De collecte, Zondag in de Ned. Herv. Kerk alhier gehouden ten bate van het Fonds voor noodlijdende kerken en perso nen, beeft opgebracht de som van f. 32.60. Op de lijst, welke dezer dagen langs de buizen der ingezetenen is aangeboden A-oor liet uitreiken van een Nieuwjaarsgave in natura aan on- en minvermogenden, is lot een totaal bedrag van f. 303.80 gelee- kend. De uitreiking der bonnen zal gehouden warden op Vrijdag 3 Januari a.s. van 9'/' tot 12 uur A-oorm.. in de consistorie der Ned. Herv. Kerk. ONZE TELEFOONNUMMERS DIRECTIE en ADMINISTRATIE 2500 (op 2 lijnen-» REDACTIE r.T.r.-.7.-.T.l.T. r.T. 1507 AALSMEER. Legaat. Door wijlen notaris C. P. de Bert alhier is f. 1000 aan de stichting Rustoord" ge legateerd, met de bepaling, dat van dit be drag jaarlijks op het Paaschfeest de inwo ners dezer stichting onthaald zullen wor den. Bij Arbeidsbemiddeling staan thans reeds 29 personen als werkloozen ingeschre ven. Dit is voor deze gemeente een groot aantal. Er blijkt wel uit, dat het er met de werkgelegenheid op het oogenblik niet zoo gunstig voorstaat. De huisnummering in deze gemeente, welke tot voor kort geregeld wae voor de vier wijken ieder afzonderlijk, wordt thans voor iedere straat ingesteld. Aan de eene zijde komen de even, aan de andere de oneven cijfers. Zooals reeds in enkele stra ten is te zien, zijn de nieuwe nummer- bordjes van duidelijke cijfers voorzien, zoo dat het een flinke verbetering kan ge noemd worden. o HILLEGOM. De nieuwe telefoon-tarieven. Omdat er een misverstand bestaan heeft betreffende het tarief voor interlocale gu sprekken per drie minuten voor liet net Lisse, waartoe ook Hillegom behoort volgen hieronder eenige cijfers voor de omliggende plaatsen. Aalsmeer, Aalsmeer-Oost, Abbenes enAer- denhout 15 ct.Bennebroek 10 ct.; Bloe- mendaal, Haarlem, Heemstede. Hoofddorpen Hoogmade 15 ct.; Leimuiden 10 ct.; Nieuw» Vennep 15 ot.; Noordwjjk 10 ct.; Oegst- geest 15 ct.; Oude Wetering 10 ct.; Over- veen, Rijk, Rijnzaterwoude en Rijnsburg 15 ct.; Rijpwetering en Roe'.ofarendsveen 10 ct.; Santpoort. Ter /Var, Valkenburg en Vijf huizen, 15 ct.; Voorhout, Vogelenzang et» Warmond 10 ot.; Woubrugge en Zand voort 15 ct. Alle andere plaatsen kosten per drie min. 35 of 50 cent. Er kan niet meer kosteToos worden ge sproken met sommige geabonneerd en te Ben nebroek. Haarlem, Heemstede, Leiden en Noordwijk. Het tarief is: Bennebroek en Noordwijk 10 ct.; Haarlem, Heemstede en Leiden, 15 ct. Het besluit van den Gemeenteraad om de gemeentetoren na de restauratie over te dragen aan de Ned .Herv. Kerk, is door Ged. Staten goedgekeurd. De restauratie-werkzaamheden zijn in vol len gang: do leidekkers^voorzien nu de spits hetgeen tijdens het stormachtige weer geen gemakkelijke taak is. KATWITK AAN DEN RIJN. In het bestuur der O.B. v. W. schodi is benoemd de heer Nic. Haasnoot, wegens het bedanken van den heer M. Zwanenburg. De gehouden maand el ijksche collecte in de Ned. Hery. Kerk heeft opgebracht f. 118,55V2» ten bate der genoemde kerk. o KATWIJK-AAN-ZEE. Er is door het gemeentebestuur in het nfgeloopen jaar een verandering gemaakt in de verordening op de slraatpolilie en wel: dat het verboden is om vuurwerk van klein kaliber z. a. rotjes, voetzoekers enz. te ver- koopen. Het gevolg is geweest dat er zelden op oudejaarsdag en op den Zaterdagavond daaraan voorafgaande zoo veel geld aan be steed werd, als juist nu. De Voorstraat ge leek soms een geheele vuurzee. Door de heeren A. van Duijvenboden, Kr. Haasnoot en A. Parlevliet is van de Gebrs. Schoonenberg aangekocht de K.W. 69 vve'lk schip verlengd zal worden en van een motor voorzien. De bedoeling is dat A. v. Duijvenboden als schipper zal fungeeren en het geheel in een N. V. zal worden omgezet. o OEGSTGEEST. Door het bestuur van den Ouden Hof- polder wordt aanbevolen ter voorziening in ue vacature G. Lubbe als secretaris-pen ningmeester 1. J. F. Schenk, boekhouder, Nassaulaany alhier. 2. J. C. Donk, ambtenaar ter secretarie, alhier. RIJNSBURG. Het afscheid van den heer Vreeswijk. Zooals wij onlangs reeds meldden, heeft de heer J. G. Vreeswijk, hoofd den- Kondn- gin-Wilheiminaschool alhier, met 1 Januari j.l. het onderwijs met ipensioen verlateD. De heer J. G. Vreeswijk, den 29sten De cember 1864 te Utrecht geboren, ontving zijn opleiding aan de Rijksnormaallessen te Utrecht. Hij begon zijn loopbaan als onderwijzer aan een der Hervormde Scho len te Utrecht, waar hij 1 Mei 1883 in functie trad. Op 15 Maart 1890 volgde benoeming tot hoofd der Hervormde School te Onsi- wedde (Gr.) Den lsten December 1892 werd hij hoofd van de Hervormde School t-e Rijnsburg. Tot J Augustus 1922 was hij hoofd va nde school Vliet N.Z., en daarna van de in 1922 in gebruik genomen nieuwe ,,Koningin-Wilhe)mina6öhool" aan de Kerk straat alhier. Gedurende vele jaren was de heer Vrees wijk als onderwijzer verbonden aa»n de Nor maallessen te Leiden. Toen deze in 190S werden omgezet in een Christel. Kweek school, werd hij tot leeraar aan deze Kweek school benoemd. Op vereerend verzoek heeft zich gedu rende zijn 37-jarig verblijf in deze ge meente, op velerlei gebied zeer verdienste lijk gemaakt. Hij deed dit o.m. als ldd en voorzitter van de commissie tot wering van school verzuim en van de commissie van toezicht op het lager onderwijs, als lid van het kiescollege der Ned.-Herv. Kerk, als voor zitter vanaf de oprichting van de af dee ling Rijnaburg van de Christelijk Histo rische Unie, en in den crisistijd, ah voor zitter van de huur commissie. In al deze functies heeft hij zich niet alleen doen kennen aJs een ijxerig en nauwgezet werker, maar bovenal als iemand, die een eenmaal op zich genomen, taak met groote kennis van zaken vervul de en meermalen een vraagbaak was bij moeilijkheden. Zooals te verwachten was, had het af scheid van den heer Vreeswijk niet onop gemerkte plaats. Op 20 December j.l. weid officieel af scheid van hem genomen als voorzitter van de commissie tot wering van schoolverzuim en de commissie van toezicht op het lager onderwijs. Ook het onderwijzend personeel liet zich niet onbetuigd. Bij monde van den heer J. Vooijs, hoofd der school Vliet N.Z., en oud-onderwijzer van den heer Vreeswijk, werd het scheidende hoofd har telijk toegesproken en werden hem namens het personeel eon palm in pot en bloemen aangeboden. Maandagavond verzamelden zich in de person eel skamer van de school een aantal dames, a.llen oud-leerlingen van den heer Vreeswijk. Meju. Anna Kort gaf hierbij uiting aan de gevoelens van damkbaarheid. bij vele oud-leerlingen en deelde mede, dat deze behoefte hadden gevoeld, van de waardeemig voor den arbeid van hun oud schoolhoofd, op eenigerlei wijze te doen blijken. Namens deze oud-leerlingen bood mei. Kort den heer .Vreeswijk hierbij een salon- haard aan. Voor deze spontane uiting van dank bare gevoelens, die den heer Vreeswijk ge heel een verrassing was, zegde deze har telijk dank. Daarna werd in vergadering van hec schoolbestuur van den heer Vreeswijk af scheid genomen. Deze werd hierbij door den voorzitter, den heer P. Kort zeer har telijk toegesproken. Daarna bood hij namens het bestuur eenige tastbare bewijzen van waardeering aan. Ook legde ds. Altena getuigenis van zijn waardeering voor den arbeid en den persoon van den heer Vreeswijk af. Ten slotte werd ook nog een enkel woord ge- sproke ndoor den heer J. Vooijs, hoofd der school aan de Vliet N.Z. Nadat den heer Vreeswijk gelegenheid was geschonken te antwoorden op de vriendelijke woorden door de sprekers de zen avond tot hem gericht, waarbij hij ii» het bijzonder wees op de medewerking door hem ondervonden, zoowel van voor zitter en anderen, werd overgegaan tot in stallatie van het nieuwe schoolhoofd, waar na men nog langen tijd gezellig bijeer. bleef, totdat, de vergadering door den voor zitter op de gebruikelijke wijze word ge sloten. Installatie van den heer de Jong. In dezelfde vergadering, waarin afscheid werd genomen van den heer Vreeswijk, werd door het bestuur geïnstalleerd het nieuwbenoemde hoofd, de heer De Jong. Deze werd door den voorzitter, den heer P. Kort Sr., toegesproken. Hij verklaarde daarna den heer De Jong geïnstalleerd als hoofd der Koningin-Wilhelminaschool. Ook tot den heer Vooijs, hoofd der school Vliet N.Z. richtte de voorzitter nog een enkel woord. Den heer Vooijs kende spr. reeds als onderwijzer, die in goede verhou ding tot het hoofd, zijn arbeid verrichtte. Toen het bestuur in 1922 een nieuwe school bouwde en voor de oude school een amder hoofd benoemd moest worden, behoefde het bestuur niet ver te zoeken, want de heer Vooijs was de aangewezen persoon, die zich dooT zijn beleidvol optreden met ieder an der hoofd kon meien. De vriendschapsband met den heer Vrees wijk werd bij die benoeming niet verbro ken, integendeel, door de vele administra tieve werkzaamheden te zamen verricht i werd deze nog versterkt. •Hiervoor zegde het bestuur den heer Vooijs hartelijk dank. Het. bestuur hoopte, dat de heer Vooijs met dezelfde vriendschap en in dezelfde eensgezindheid ten opzichte van den heer De Jong het jaar 1930 zou ingaan. Nadat, de heer De Jong met, een uitvoe- rige rede, en ook de heer Vooijs hadden i geantwoord op de tot hun geriehtte vvoor- den, werd verder de avond in feestelijk samenzijn doorgebracht. STOMPWIJK. GEMEENTERAAD. Behandeling der Gemeentebegroolng. De raad van deze gemeente kwap onder voorzitterschap van den burgemeeter in openbare zitting bijeen. De notulen der vorige zitting womn on veranderd goedgekeurd. Ingekomen is een bericht van vfrinde- ring van den heer v. Dam. Verder zijn nog ingekomen eenigé nissi- ven van Ged. Staten welke voor kejaisge- ving worden aangenomen, benevëc een adres van de afd. Leidschendam van le 1© Ned. Radio Luisteraars Ver., hetwelk fchan den wordt gesteld van B. en W. on$ ?rae- advies. Bij voorlezing van een missive van Ged. Staten inhoudende goedkeuring vai het raadsbesluit tot aankoop van grond! i. d, Westvlietweg nabij de Kerkbrug, voorden bouw eener openbare lagere school, nerkt de heer Verheijen op dat de voorzitter! leeft toegezegd, dat, zoodra de grondaankoop zou zijn goedgekeurd, de plannen voor den buw zouden worden gereed gemaakt. Thajs is daaraan nog niets gedaan. Het gemeenfcbe- stuur schiet zeer slecht op, zoodra er lan wordt begonnen zullen de voorstanders ;an het openbaar onderwijs tevreden zijn. Het spijt den voorzitter dat de heer Ver heijen deze zaak in het openbaar heeft a)n- geroerd. Er zijn hem mededeelingen gedian welke hij alleen jn een geheime vergadering wenscht mede te deelen. De heer Verheijen spijt het dat de voorit- ter geen afdoend antwoord geeft. De zaak is dat wanneer Den Haag ook de Westvilbt- weg annexeert, dan staat de school op zjn plaats en wordt een Haagsche school. Dp:h indien Broekweg en Tedingerstraat buiten deze annexatie vallen dan zal de schcol daar moeten komen. De voorzitter blijft er bij alleen te kunnen antwoorden in een geheime zitting. Na af loop van deze zitting zal hij in besloten ver gadering nadere mededeelingen doen, waar mede de heer Verheijen accoord gaat. Voorstel tot bijdragen van 1/4 ct. per hoofd aan de Ver. van Ned. Gemeenten tot aankleeding van haar gebouw, wordt aange nomen met alg. stemmen. Aangenomen wordt het voorstel tot afwij zende beschikking op het subsidieverzoek van de Gew. Landstormcommissie Zuid- Holland Begrooting Burgerlijk Armbestuur 1930. De heer Verheijen had gaarne gezien dat, nu de werkeloozen worden verwezen naar het B. A., de meerdere subsidie speciaal be stemd zou blijven voor de uitgetrokken werkeloozen. De heer Willemsen deelt niet de meening van den heer Verheijen, om het B. A. voor le schrijven watt voor de uitgetrokken werke loozen bestemd is. Dit is een zaak van het B. A. zelve, waarin de raad geen zeggen schap heeft. De voorzitter onderstreept nog de woor den van den heer Willemse, waarna de be- grooting voor 1930 van het B. A. onveran derd wordt vastgesteld met een gemeente subsidie van f. 10.000. Voorloopige vaststelling gemeentereke- ning 1928. De heer Willemse, rapporteur commissie tot nazien der rekening, merkt op dat B. en W. op de door de commissie gestelde vragen der inlichtingen een scherp antwoord heb ben gegeven. Dit was niet noodig. Den heer Schmall is het niet duidelijk waarom B. en W. aan de commissie zulk oen scherp antwoord hebben gegeven. Na discussie wordt de rekening voorloo- pi'g vastgesteld met een saldo van f. 24086.73 Gemeentebegrooting 1930. De heer Verheijen vergelijkt de begrooting van 1920 met die van 1930 en komt don tot de conclusie, dat in deze gemeente veel sociaal werk wordt verricht. De salarissen van het politiecorps zijn op peil gebracht, de ondersteuning van behoeftigen komen beter tot zijn recht, dank zij de soc. democraten. Hulde brengt hij aan B. en W. voor de finan- cieele politiek, de belastingdruk is nog te zwaar. B. en W. hebben echter nog een grooter aantal dingen nagelaten, o.a. de volkshuisvesting, een groot sociaal vraagstuk Direct na aanstelling van den gemeente- opzichter, zou een telling plaats hebben. Dit is tot nu toe achterwege gebleven. B. en W. gebruiken de samenvoeging van Stompwijk en Veur om alles tijdelijk op zij te zetten, behalve in gevallen waarin spoed nu juist niet noodig is, o.a. bij de benoeming van een gemeentebode. Dit had kunnen wachten tot de samenvoeging een feit was. De Broekweg dient eindelijk eens gebracht te worden op den legger van wegen en voet paden. De hygiënische maatregelen laten B. en W. nog al eens naast zich neer glijden. Het politietoezicht laat veel te wenschen overevenals de straatverlichting. B. A. dient te worden gewijzigd in Maatschappe lijk hulpbetoon. De werkverschaffing heeft totaal geen belangstelling bij B. en W. De voorzitter antwoordt den heer Ver heijen, dat hij hoopt, dat in de toekomst alle nalatigheden van B. en W. tot het ver leden zullen behooren*. er zijn echter een aantal zaken, welke de volle belangstelling hebben van B en W. Wat de Veenesrtaat l^etreft, had men deze opnieuw bestraat dan zou men thans weer van voren af aan moe ten beginnen. B en W. willen Vee nestraat, Achterweg en Achterom geheel rioleeTen, 22

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6