CORRESPONDENTIE. Willen allen het begin der correspon dentie lezen. Daar alle brieven goede heil- wenschen voor mij bevatten, wil ik niet bij ieder apart antwoord daarvoor bedanken, dat zou zoo heel erg eentonig zftn. Daarom zeg ik hier nu: Dank, hartelijk dank voor al het goede mij toegewenscht. Als jullie iwenschen worden vervuld, dan zal ik in 1930 een gezond flink mensch worden, veel voorspoed en geluk hebben en veel corres pond eeren met mijne raadseljeugd. Ik h oop bet ook hoor. Nadat ik de vorige correspondentie vóór Kerstmis al had verzonden naar Leiden, kreeg ik nog mooie kerstkaar ten van: G&rda en Rie Lepelaar, Arie de Graaff, Greta de Vries, Dirkje Hopman, Anje de Gelder. Vriendelijk dank er voor. Mooie Nieuwjaarskaarten nu reeds ont vangen van Gerard de Geus, Jo de Wekker en ouders, Frans Schimmel, Martha Schimmel, Agnes Louise Planje, Antoon Pierlot, G. BI ijl even. Ik kreeg heel veel brieven en jullie weten het, ik heb er dezen keer niet heel veel tijd voor, alles moet klaar vóór Oudejaars avond. Degenen, die er een brief bij schre ven, zal ik een apart woordje geven in de correspondentie, maar ditmaal een kort woordje, anders komt het niet klaar. De brieven die ik van te voren over de post kreeg, daar had ik al een langer antwoord vcor kunnen schrijven. En dit is dus, zooals ik al schreef, een algemeen woord van dank voor alle heil» wenschen. Tekkie van Zuylen, ik woon 149 en niet 49, daardoor kwam je brief veel te laat, zal je voortaan het adres goed onthouden. Noem mij toch gerust tante. Willie Eikelenboom, had jij zoo'n spijt leen de sneeuw dadelijk verdween? datbe- gTijp ik. maar ik vond het heerlijk. Truus Parlevliet, groot gelijk hoor, beter te vroeg dan te laat, je wenschen waren a\ v/elkom. Gerard de Geus, dank aan allen thuis voor de goede wenschen voor mijne ge zondheid en mijn geluk. Hebben de olie bollen doöf Moeder gebakken lekker ge smaakt? Nico de Jong, dat raad-el heeft er al eeiu in gestaan. Willy Rutgers, ik zie wel dat je je goed vermaakt in je vacantie. Dirk Binnenkamp, je behoeft er heusch. liiel altijd een brief bij te schrijven, dat is geen noodzakelijkheid. Neeltje Meuldijk, heb je veel plezier ge had op die koperen bruiloft? Dat hoop ik met je dat ik in 1930 steeds goed gezond mag zijn. Dora van Glinstra Bleeker. heb je good op de muizen van je vriendinnetje kunnen passen, waren het witte muizen? Alsjeblieft nog geen nieuwe raadsels sturen. Truus de Graaf, wat een lange brief dezen keer, en ik moest erg lachen om sommige dingen die je schreef, je begrijpt zeker wel wat ik bedoel, je hebt allerlei heel aai dig verteld, hoor. Bljjf je nog lang bij je oom en tante logeer en. Henk Boom, wel gefeliciteerd met 4 -Jan. veel plezier dien dag. Margo Marks, met genoegen las ik alles, wat je mij vertelde over de operette, ik had het graag willen zien. Willy Simonis nog wel gefeliciteerd met je verjaardag, ik wist niet dat je toen jarig was. Johan Ouwersloot wat heb je veel feest gevierd 1 en nog uit logeeren ock, wat een pret. Johanna van Hees op Nieuwjaar jarig? vindt je dat prettig 2 feestdagen tegelijk? Wol gefeliciteerd. Jacob v. Hees dal hoop ik ook van harte dat ik niet weer ziek zal worden. Rika Vermeer dat zal wie een mooi feest zijn geweest. Heb je een laai taai pop gekre gen in de vorm van een profpssor? hoe grappig. Frans Schouten dank voor alle leekcnin- gen en versieringen. Celia en Nico Kiel hè ja ik hoop dat jullie wenschen voor mij vervuld mogen worden. Jo de Wekker zeker vind ik dat aardig dat Een reiziger, gebogen, oud, Etn met eeu witten baard, Die wandelt heden voor het laatst Vermoeid rond over d' aard. 't Is een bekende't Oudejaar. Wat is de grijsaard (moe! Hij liep ook juist een heel jaar lang! Waar gaat hij nu naar toe? Hij peinst er over, wat gesohiedd' In heel dien langen tijd; Dat hij veel goeds ontvangen mocht, - 't Is, of 't hem werk'lijk spijt, Dat hij zijn leven spoedt ten eind- Nu afscheid nemen moet. Hij bleef zoo gaarne langer nog Weemoedig klinkt zijn groet! En met een stem, wat beverig, Zegt op bedroefden toon De grijsaard: Wees vooral heel goed Voor 't Nieuwejaar, mijn zoon! Ontvang hem vriend'lijk, opgewekt! Strooi liefde op zijn pad Want daarmee geef je wien dan ookf Den allergrootsten schat. Een schat, die nooit raakt uitgeput, Want wie veel liefde geeft, Zal merken tot zijn groote vreugd Dat hij steeds meer nog heeft Verwelkom 't- Nieuwejaar dus straks Met opgewekt gezicht. Je maakt, als ik daarop vertrouw, Mijn heengaan dan wat licht. - Goed, Oudejaar, dat wil ik graag 'k Begin dus daad'lijk maar: 'k Wensch allen lezers van dit blad Een heel gelukkig jaar! daar zelfs in hel verre Oosten mijne cor- respondentie wordt gelezen door een tante van je al is het dan ook al heel oud nieuws als je tante het leest. Nu kan jo tante hier uit zien dat je gedaan hebt, wat zij vroeg. Antoon Pierlot verleden week geen brief van jo ontvangen, jammer als die weg is ge raakt. Zag je dat ik je kaart ontving. Nellie en Clara Ouwersloot wel wel wal een pret was dat overal bij den kerstboom, en hoe vroolijk steeds muziek er bij. Jan Evers dat treft je broertje dal hij net in den kersttijd jarig is en de boom dan weer wordt verlicht. Polonia v d. Hoeven jij ook al naar zoo'n mooi kerstfeest geweest met lichtbeelden waar dan bij werd verteld. Dirk van der Linden wil je op het adres mijn naam zetten en niet Redactie, want anders weet men niet dat het raadsels zijn. Jac en Marie. Favier hebben jullie een tooverlantaarn thuis? werd die vertoond op Kerstmis? Riek de Graaff ja hoor ik heb gelukkiger Kerstmis gehad dan verleden jaar in het zie kenhuis Neeltje van Breda wat een massa Zon dagen nu, daar heb je gelijk in. "Waarom vindt je zoo raar om op Vrijdag weer op school te moeien komen? Ans van Rheenen ik woon Den Haag, van Bleiswijkslraat 149, niet in Leiden. Houdt je zooveel van Tommie? ja als ze erg tevreden zijn, dan spinnen ze. Garda en Rie Lepelaar goed geraden, ik had deze week liever geen lange brieven, geen tijd er voor. Aagje en David van Rossen veel plezier hoor als jullie uit logeeren gaan. Annie Brouwer ik heb het met Kerstmis ook echt gezellig gehad en een mooien kerstboom gezien bij goede vrienden van mij. Antje Koets een leuk ventje had je voor mijn geteekend. Heb je al schaalsengereden in die paar dagen dat het vroor. Agnes Planje ja je weet het goed, ik moet mij weer haasten deze keer om klaar te komen. Annie v. Woudenberg dal hoop ik ook van thaFte nog lang voor de kindercourant te kunnen werken, dal doe ik nu net 9 jaar. Bramda Verhoog waar men het L. D. leest, mag de jeugd mee doen aan de raadsels. Johan en Hendrik Mulder ik woon no. 149 en ik ben 10 Maart jarig. Zoo, wou Nellie mij ook veel heil en zegen wenschen. Abram v. d. Ileyde weineen ik neem het nooit kwalijk a!s je eens overslaat Ik heb nog zóóveel raadsels liggen, ik weel niet precies van wie allemaal Wim Orama krijg jij radio op de telefoon 1 ik ook Je hebt veel gekregen op dat kerst feest. Ali Verdoorn had je die kerstkaart zei? geteekend nu dan vind ik het dubbel aar dig. Annie van der Reyden graag wil ik later een kiekje vaD je drieën hebben. Willy de Neys wel een bewijs dat de uit voering goed is geslaagd dat het nog eens wordt herhaald. Daar heb ik altijd ook veel van gehouden, met elkaar bij de piano zingen. Marietje Blom ik heb net zooals jij, heel prettige Kerstdagen gevierd. Jacobus Honders groot gelijk, het zija dikwijls heel t-eere breekbare dingen, die versiersels van den kerstboom vooral die gekleurde ballen. Koos Laurier staat die kerstboom in je tuin en komt die dan de kerstdagen id huis Gerrit Verkerk je anecdote zal ik later eens plaatsen. G. Blijleven je voornaam graag voluit, ik moet al zooveel namen onthouden. Een mooie kaart hoor. Toos v. Leeuwen heb je papier en kaar ten van dezelfde kleur en met hetzelfde randje. Was bet aardig, dat roode licht in de kamer Dirkje Hopman wenschen voor een goede gezondheid kreeg ik in overvloed van alle kanten. Ali Erade-s doe gerust maar mee en noem mij Tante. Ba^tlia en Willy van Wijk beginnen er al meer kippen te leggen, dat is prettig hoor. Frits van der Linden, was je met Kerst-

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 13