AGENDA. EEN NIEUWE DRUK OP HET WINKELBEDRIJF? BURGERL. STAND v. LEIDEN VISSCHERIJ-BERICHTEN. SUPPOSITORIA UIT DE OMSTREKEN. OVERZICHT KAASMARKTEN. Maandag. Leidsche Schouwburg: Schouwtooneel „Het Kamermeisje", 8 u. 15 nam. Dinsdag. Jernël: Samenkomst te 7 uur nam. Ned. Leger des Heils: Samenkomst te 8 uur nam. Vrije Evang. Gem.: Samenkomst tö 7 uur nam. Woensdag. Jeruël: Samenkomst te 6.30 uur nam. Iacidsche Schouwburg: Ver. Schouwspe lers „Malle Patsy". 8 u. 15 nam. Ned. Leger des Heils: Samenkomst te 8 uur nam. Vrije Evang. Gem.: Samenkomst te' 7 uur nam. Katwijk aan Zee (Gemecntezaal)* Spr. ds. Leenmans van Delft. 6 uur nam. Dagelijks. „Casino-bioscoop", Hoogewoerd: Voorstel lingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 1 uur kinder- en familie-matipée. „Luxor-theater", Stationsweg: Bioscoop- en Variété-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. „Trianon-Theater", Breestraat: Bioscoop- en Variété-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur 's Woensdags en Zaterdags familiemalinée. „Cily-thealer", Haarlemmerslr.: Bioscoop voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woen- dags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. Avond-, nacht- en Zondagdienst der apo theken: van Maandag 30 Dec. tot en met Woensdag J Jan. a.s., opolhe'ek W. Pelle, K. Rapenburg 12. Tel. 594-; van Donderdag 2 tol en met Zondag 5 Jan. a.s. apotheek G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502 en D. J. Driesum, Mare 76, Tel. 406. roepen van een eigen regeering en het orga- niseeren van algemecne stakingen werd verworpen met 13189 stemmen. Thans gaat deze kwestie naar de alge- meene vergadering van het congres. De ceremonie van het hijschen der natio nale vlag door den voorzitter van hel con gres had plaats onder groote teekenen van opwinding onder de kreet: Lang leve de re volutie! Een menigte van dertigduizend personen waaronder vijfduizend vrouwen, welke de plechtigheid bijwoonden, verbrak het polilie- rordon. zoodat velen onder den voet wer den geloopen. Nu de Engelsche commissie van onder zoek* haar werk in Palestina heeft voltooid, heeft zij een mededeeling tot het Palestijn- sche volk gericht waarin zij zegt, dat zij alle elementen van de gemeenschap gehoord en haar onderzoek tot het grootste gedeelte van het land heeft uitgestrekt. Zij heeft daarbij van iedereen medewerking gekregen. De gegevens en voorstellen, die zij mee neemt. zijn van groote waarde niet alleen voor de beoordeeling van de oorzaken van de jongste onlusten, maar ook voor het be ramen van maatregelen tegen een herhaling ervan. Zij vertrouwt dat de medewerking die zij ondervonden heeft, ook verieend zal worden aan de politiek, welke de regeering op grond van haar bevindingen en aanbe velingen zal bepalen. A.s. Vrijdag zal de prins van Wales naar Zuid-Afrika vertrekken, ten einde het pro gramma. dat hij verleden jaar wegens de ziekte van den koning had moeten onderbre ken, verder af te werken. De prins zal ver gezeld worden door kolonel Piers Legh en captain Aird. Gedurende den tocht zal de prins op geen enkele wijze aan nfficieele plechtigheden deelnemen. Verwacht wordt dat de prins in den loop van de maand April in Engeland zal terugkeeren, hoewel dit nog niet vaststaat. POLEN. Een kabinet Bartel. Bartel heeft een kabinet gevormd. De kabinetslijst heeft geen bijzonderen indruk gemaakt, daar slechts drie ministers uit de vroeger gedesavoueerde regeering, n.l. die van Binnenlandsche Zaken, van Justitie en van Openbare Werken, niet in het nieuwe kabinet voorkomen. Men voorspelt de nieuwe regeering dan ook geen lang leven. Pilsudski blijft de feitelijke baas! CHINA. De exterritoriale rechten. Het decreet, dat de afschaffing aankon digt van de exterritorialiteit is thans gepu bliceerd door den Rand van State Het be staat uit twee deelen. Het eerste verklaart, dat de buitenlanders, die in China verblij ven, voortaan aan de wellen der centrale regeering onderworpen zullen worden en aan de voorschriften .der plaatselijke over heden. Hel tweede deel belooft onmiddellijke afkondiging van een Witboek betreffend^ dc- rechtszaken, waar Chineczen en buiten landers bij betrokken zijn. De Engelsche. Fransche. Italiaansche en Japansche concessies zullen op betrekkelijk korten termijn worden afgechafl en zij zul len onder de bescherming der Chinee9che Republiek worden gesteld. Bovendien wenschl de Chineesche regee ring de aanwezigheid van vreemde oorlogs bodems te verbieden, aangezien h.i hier door de souvereiniteit der Chineesche Re publiek gesconden wordt Behalve Japan en Amerika protesteerde ook Frankrijk reeds. Het belooft nog een netelige kwestie te worden. Mr. L. Rijken te 's-Gravenhage schrijft onder bovenstaanden titel in No. 730 van de „Economi9ch-Statislische Berichten" van 25 dezer het volgende: Het werktijdenbesluit voor winkels, dat op 1 Januari 1930 in werking zal treden, be paalt, dat, behalve gedurende den wekelijk- schen rustdag, een arbeider, die in een win kel arbeid verricht, bovendien op een dag der week geen arbeid mag verrichten vóór of na 1 uur des middags. Het werictrjdenbe- sluit schrijft niet voor, welke ochtend of welke middag voor dezen halven vrijen dag bestemd moet worden. Dit heeft aan de verschillende organisaties van winkelpersoneel aanleiding gegeven om tot een aantal gemeentebesturen het verzoek te richten bij verordening de rijksregeling zoodanig aan te vullen, dat voor den hal ven vrijen dag de Dinsdagmiddag wordt aangewezen, en gedwongen winkelsluiting voor alle winkels op dien middag in te voeren. De wenschelijkhcid van dezen maatregel wordt betoogd aan de hand van de volgende argumenten lo. de naleving van het voorschrift betref fende den hal ven vrijen dag zal beter en gemakkelijker controleerbaar zijn. wanneer alle winkels gedurende eenzelfden halven dag per week gesloten moeten zijn. 2o. het personeel heeft meer aan een vrijen middag dnn aan een vrijen morgen, omdat, in aansluiting aan den avond, een vrije middag een langeren onafgebroken vrijen tijd geeft. Het wil mij vooikomen, dat hel eerstge noemde argument voorshands geen argu ment voor den gevraagden maatregel is. Im mers, nog niet is gebleken, dat hel rijks voorschrift zonder invoering van hel nieuwe controlemiddel ernstig wordt ontdoken, en evenmin is duidelijk gemaakt, dat een zoo danige ontduiking te vreezen valt. Integen deel kan aangenomen worden, dat het toe zicht op de naleving van het werktijdenbe sluit voor winkels geenszins tot de moei lijkste werkzaamheden van de Arbeidsin spectie zal gaan behooren. Men vergelijke deze taak maar eens met de controle op den arbeidsduur in fabrieken, waarin met ver schillende ploegen gewerkt wordt, in con tinubedrijven en dergelijke inrichtingen. Thans dient onderzocht te worden, welke nadeelen de gevraagde uitbreiding der ge dwongen winkelsluiting met zich mede zou brengen. Voor diegenen, die zich principieel kanten tegen iedere Overheidsbemoeiing .met de winkelsluiting, is het antwoord al zeer ge makkelijk. Immers alle argumenten, die sedert jaren tegen gedwongen winkelsluiting worden aangevoerd en die ik hier niet zal herhalen, kunnen ook hier dienst doen. Doch ook zij, voor wie de onthouding van de Overheid in dit opzicht geen axioma is, zul len moeten erkennen, dat de verlangde ver ordening de volgende bezwaren met zich mede zou brengen: lo. Nu het ontwerp van wet op de winkel sluiting den hal ven vrijen dag niet fixeert door op zekeren ochtend of middag gedwon gen winkelsluiting voor te schrijven, zou het stelselloos zijn zulks thans bij verordening wel te doen, met de kans, dat een pti ander binnenkort na evenlueele aanneming van het wetsontwerp weer vervalt 2o. Het spreekt vanzelf, dat voor de eene branche sluiting op Dinsdagmiddag 't meest gewenscht zou zijn. terwijl voor andere branches sluiting op dien middag juist zeer ongeschikt zou komen. Differentiatie naar branches is niet wel mogelijk, omdat talrijke winkels niet tot één branche gerekend kun nen worden. Bovendien geeft de branche hieT niet altijd den doorslag, doch dikwijls ook de ligging en talrijke toevallige omstan digheden. 3o Vele vooral groolere winkeliers zullen er de vooikeur aan geven een zoo danig aantal personeel in dienst te hebben, dat het den. halven vrijen dag om de beurt kan genieten zonder dat het bedrijf een lialven dag komt stil te liggen. Een zoodanige regeling wordt door de gevraagde voorzie ning onmogelijk gemaakt. 4o Wil men niet in grove onbillijkheden tegenover de winkeliers vervallen, dan zal ook het venten op den halven dag. waarop tot winkelsluiting gedwongen wordt, verbo den moeten worden. Voldoening aan hel verzoek der personeelhonden zou dus ook de financieel zeer zwakke groep der venters treffen. 5e. Hel fixeeren van den beloofden vrijen halven dag op Dinsdagmiddag brengt een speciale onbillijkheid tegenover de Israëlie ten mede. Het belet hen, die den geheelen Zaterdag sluiten, aan hun Jood9ch personeel den halven vrijen dag ie geven op den Zon dag, hetgeen hun natuurlijk het best pa9t, omdat deze de slapste dag is. Vergelijkt men nu de hierboven genoemde voordeelen en bezwaren, dan is het niet moeilijk om tol de conclusie te komen, dat deze laatslen aanzienlijk zwaarder wegen dan het voordeel van een scherpere controle op de naleving van een bepaling uil het werktijdenbesluit voor winkels, een scher pere controle, waarvan de noodzakelijkheid nog slechts hypothetisch en zelfs onwaar schijnlijk is Rest dan de kwestie van den langeren onafgebroken vrijen lijd. Maar hadden de bonden nu niet zelf kunnen in zien, dat tegenover dit klein gewin een zeer onevenredige schade voor (allooze bedrijven zou komen te slaan? Hel vertrouwen bestaat echter, dat de ge meentebesturen het wèl zullen inzien en dat zij de adviezen van de Kamers van Koophandel, die. voorzoover zij zich hebben uitgelaten over deze aangelegenheid, alle op een afwijzend standpunt stonden, zullen volgen. RECLAME. zuur Spijsverteringsstoringen Is rinds J00 Jnar onovertroffen het beste middel T& Bullrich-Zoul .1. SltchU echt In blauwe JLS portret een den ulteinder. Monster» gratia en franco e. d. vertegenwoordiger R de Bratn. hitmordtrm-oo»:. Uanaetopennrev 18 5218 ONDERTROUWD N. Schenk jm. 25 j. en H. Klein jd. 25 j. .1. F. Tisseur jm. 21 j. en ,T. M. Kanbier jd. 18 j. F. B. van Es jm. en E. J. Wijsman )d W. Fabriek jm. 25 j. en G. M. S. Palm )d. 23 j. G. Rietman jm. 32 j. en A. W. Lut jd. 26 j. L. A. Leguit jm. 22 j. en J. Schellingerhout jd. 19 j. IJMUIDEN, 30 December 1929. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 2 652 15: Griet per kist van 50 K.G. I. 3.05—2.05; Groote Schol per kist van 50 K.G f50—36; Middelschot por kist van 50 K.G. f.5610; Ze(9chol per kist van 50 K.G. f. 6251; Kleine Schol per kist van 50 K.G f.1511.50; Tongschar per kist van 50 K.G f.308. Vleeten per stuk f. 4027: Groote roode Poon per kist van 50 K G. f. 63; Middel roode Poon per kist van 50 K.G. f f Pieterman en Poon tjes per kist van 50 K.G f. 16: Groote Schel- visch per kist van 50 K.G. f.8061; Middel Schelvisch per kist van 50 K.G. f 6036; Kleinmiddel Schelvisch per kist van 50 K.G. f 4523; Kleine Schelvisch per kist van 50 K.G. f.298; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 118SS; Gullen per kist van 50 K.G. f.4211: Lengen per stuk f. 3.67: Wijling per kist van 50 K.G. f 1127. Koot- visch per stuk f. 2.651.30. Aangekomen 40 Stoomtrawlers: J.TM. 10 met f. 3944-, IJM. 201 met f. 864; IJM. 44 met f.3295; IJM. 39 met f.1894- IJM. 112 met f.2069; IJM. 119 met f.1184: IJM. 81 mei f 2174; IJM. 143 met f. 3G69; IJM. 99 met f.1719; IJM. 6 met f.4091: IJM. 154 met f 2175 IJM 49 mei f.2245: IJM. 27 met f. 2245; IJM. 27 met 2816; [JM. 253 met f.7411; IJM. 75 met f.2875; IJM 14- met f.4098; IJM. 36 mei f.1803; JJM. 150 met f.3211; MM. 94 met f.2156; IJM. 82 met f 2565, IJM. 78 met 1.2016; IJM. 87 met f. 3145: MM. 155 met f.2763: IJM. 72 met f 3507: IJM. 28 met 1 2990- en de loggers: JJM. 191 met f.2858; IJM 68 met f.34: IJM 17 met f.58; IJM. 196 met f.3100; IJM. 65 met f.1000; IJM 84 met f.2800; IJM. 365 met f.2100: IJM. 98 met f.1200; 1JM. 104 met f.2000; IJM. 137 met f.2400; IJM. 15 met f.1500; IJM. 107 met f.2700: IJM. 122 met f.2900; IJM. 150 met f.2800; IJM. 299 mei f. 3000 RECLAME. Dr. H.NANNING's (Zetpillen tegen aambeien) ^'',25sPtuk°5 v 335 RITNSBURG. GEMEENTERAAD Overneming weggedeelten Riinland. Vastrechttarief Gas en Electri- citeil. De afschrijvingen bij hei gasbedrijf. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Voorzitter: de burgemeester. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent de vergadering met ge bed, en leest daarna de notulen van twee vroegere vergaderingen, die ongewijzigd worden vastgesteld. Besloten wordt de ove rige notulen lot een volgende vergadering aan te houden. Ingekomen stukken. Eenige goedgekeurde raadsbesluiten van Gcd. Staten en een pro ces-verbaal van kasopname bij de water- en lichlbedrijven, met bijgevoegd rapport om trent de bevonden administration. Word°n voor kennisgeving aangenomen. Benoeming van een lid van de Commis sie van Toezicht op liet Lager Onderwijs. Door B. cn W is volgende voordracht inge diend: 1. M. Pieper (aftr.), 2. T. J. Maas. Met algemecne stemmen wordt herbe noemd de heer M. Pieper. Benoeming van een lid van de Leerplicht- commissie, vacature J. O. Vreeswijk. De voordracht van B. en W. luidt: 1. D de .Tong. 2. T. J. Maas Met algemeene stemmen wordt benoemd de heer D de Jong Op voorstel van B. en W. wordt besloten van den heer W. Zandbergen Nzn. te Oegst- geesf weder te huren voor 5 jaren k f. 9 per jaar de oprij naar de losplaats aan den Sandtlaan, daaT de tegenwoordige 1 Januari a.s eindigt. Voor de inning van het havengeld ov°r 1930 is ingekomen, één inschrijvingsbiljet, van den heer N. van Egmond alhier. f 180 per jaar. B. en W. stéllen voor de inning aan den eenigen inschrijver te gunnen. Het voorstel wordl z. h. s. aangenomen. Overneming weggedeelten Rijnland. De voorzitter deelt mede, dat door den heer D. De aanvoeren en hoogste noteeringen waren: Goudsche Wagens (1) 23 Dec. Oudewater 70 63 24 Dec. Bodegraven. 211 265 24 Deo. Woerden 62 339 24 Deo. Gouda 24 Dec. Leiden Leidsche gestempelde lichte lichte zware (2) (1) (2) (1) (2) (1) (2) (1) f2j 57 f f 52 f 50 f 55 f 56 f55 f f f f f f 91 f 52 f 51 f53f56 f58f57 f f f f f f 52 f 50 f 54 f51 f55 f58 f56 f f58 f f f f 156 287 112 f f f f 55 f 57 f 56 f 55 f 58£f f f f 61 84 53 f 56 f 57 f 56 f f f f f f f 57 f 59 f 55 Cl) Zijn de opgaven der vorige week. (2) Zijn de opgaven vam 2428 Dec. 1928. Knijff indertijd is geklaagd over de scherpe bocht in den NoordwijkeTweg. over de brug. Naar aanleiding van toen gedane toe zeggingen, zijn door hen onderhandelingen gevoerd met Rijnland, teneinde de beschik king te krijgen over eenigen grond, om de toestand aldaar te verbeteren. Rijnland heeft zich thans in beginsel be reid verklaard tot medewerking en wil zelfs den grond gratis afstaan, mits de gemeente tevens in eigendom, beheer en onderhoud overneemt de oprilten naar de brug, even eens eigendom van Rijnland. De gekapitali seerde onderhoudskosten, berekent a f. 8400, wil Rijnland dan aan de gemeente voldoen. TJit een toelichting van den voorzitter blijkt, dat hierbij uitgegaan is van een bedrag a f. 420 per jaar voor onderhoud. B. en W. hebben de kosten van een en .ander overzien en komen tot de conclusie, dat het door Rijnland berekende bedrag te laag is. Zij vragen echter machtiging rich met Rijnland te verstaan, over een even lueele gunsliger regeling. De heer C. D. v. d. Vijver vraagt, wat de onderhoudskosten volgens den gemeente- opzichter bedragen, waarop de voorzitter antwoordt, dal bij de zclfd? wijze van on derhoud, met puin en basalt, deze f. 730 be cijfert. De lieer v. d. Vijver acht f.8400 met eeni gen kosteloozen grond, onvoldoende. De heer T. Kralt wijst er op. dat het on derhoud door Rijnland de laatste jaren alles te wenschen overliet. Om den weg eenigs- zins behoorlijk te houden is f.420 onvol doende. maar zal men wel het dubbele noo- dig hebben. De gekapitaliseerde waarde is dus veel te laag. Wanneer R. en W. bij de besprekingen met de gemaakte opmerkin gen rekening houden, is spr. er niet tegen, de gevraagde machtiging te verleenen. Uit nader door R. en W. verstrekte gege vens blijkt, dat verbetering van de bocht op ongeveer f. 3000 komt. weTk bedrag men vrij hoog vindt voor dit doel. Nadat B. en W. en wethouder Schoneveld nog eenige toelichting hebben verstrekt, en enkele ileden nog als hun meening hebben te kennen gegeven het aanbod van Rijnland zeer onvoldoende te vinder, wordt volgens voorstel van B en W. z. h. s. besloten. Door de commissie, belast met het nazien van de bedrijfsrekenineen oveT 192S. was bezwaar gemaakt over de wijze van afschrij ving hij het gasbedrijf. De percentages van afschrijving volgens de beheerschverordening werden toegepast op de aanschafwaardc. en de commissie had als haar meening te kennen gegeven, dat dit aanleiding zou geven tot accumula tie van verliezen, mei ongewenschte finan- tieole gevolgen. Zij gaf in overweging de af schrijving toe te passen op de oorspronke lijke nieuw-waarde, niet de waarde bij overneming. De commissie voelde zich hier bij gesterkt, door de meening van een des kundige. die er eveneens over dacht. De commissie voor de bedrijven kon zich hiermede niet reTeenigen, mede op grond van deskundig advies. Door B en W was toegezegd een onder houd met beide deskundigen te hebben en nader rapport uit te brengen. Een dezer deskundigen kwam thans ter vergadering, teneinde het antwoord van de commissie mede te deelen. en, desnoods na der toe te lichten. Ook thans nog achtte de bedrijfscommissie de toegepaste afschrijving voldoende. Om echter een modus vivendi te vinden, stelde zij voor de bedrijfsverordening te wijzigen. De deskundige was van meening, dat bij de afschrijving ad pl.m. f. 5000, tevens reke ning gehouden moest worden met de reserve k 40 pet van de winst per jaar. zijnde f. 7000 per jaar. Voor een bedrijf als te Rijnsburg. dat niet produceert, maar alleen distribueert, en bij een overnamewaarde van f. 100.000. zijn deze bedragen zeker als voldoende le be schouwen. Wellicht echter is het juister de afschrij ving toe te passen, met inachtneming van de ouderdom van het materieel, doch dan is een reserveering van 40 pet. bovendien, overbodig. De commissie geeft daarom in overweging de afschrijving voortaan te ver- hoogen, doch inplaals van 40 pet. slechts 20 pet. van den winst te reserveeTen. De heer C. D. v d. Vijver spreekt zijn be vrediging uit over dit rapport, waaruit blijkt dat aan de door de commissie geuite klach ten zooveel aandacht is geschonken, en ook omdat blijkt, dat de gemaakte opmerkingen gegrond waren Spr kan zich met de voorgenomen wijzi ging vereenigen, doch acht het ongewenscht, dat de reserve niet voor dekking van even- tueele verliezen kan worden aangewend. Spr. stelt dan ook voor aan de beheers- verordening toe te voegen, dat dit wel kan geschieden Nadat het onderwerp nog lang en breed is besproken, en desgewenscht door den des kundige inlichtingen zijn verstrekt, wordt volgens voorstel van B en W. en mei wijzi ging van de heheersverordening. als door den heer v. d Vijver gewenscht. z. h. s. be sloten. Hierna komt in behandeling een voorstel van B en W. tot invoering van een vast rechttarief voor gas en electricifeif. Alvorens deze voorstellen in stemming worden gebracht, geeft de deskundige een uilvoerige berekening, en verklaring voor de voorgestelde tarieven. Eveneens naar aanleiding van gemaakte opmerkingen van de commissie voor het na zien van de rekeningen voor de bedrijven, deelt spr. mede, dat een electriciteitsverlies van 22 pet. in het eerste jaar van een be drijf niet abnormaai is, terwijl een verlies als thans van 16 pet. ook vrijwel normaal genoemd kan worden. Vastrechttarief Gas. Volgens de voorgestelde regeling kunnen de afnemers kiezen uit volgende tarieven: le. Naar een prijs van 11 cent per M3. 2e. Volgens een vast recht van f.4.75 per maand en 5 cent per M3. 3e. Volgens een vast recht van f. 1 per maand en 8 cent per Mo. 4e. Voor speciale doeleinden als verwar ming. aandrijven motoren enz. 7 cent per M3. Bovendien kunnen B. en W., gehoord de commissie voor de bedrijven, met grootge bruikers afzonderlijke contracten sluiten. Vastrechttarief electricileit. Naar keuze: le Licht 32 cent per K.W.U, Kracht 25 cent per K.W.U.. en overigens, gedurende de maanden Nov. Dec. en Jan. in de speruren f. 5 per K.W.U. 2e. Enkel larrief: 12 cent per watt, vol gens hoogste belasting in een jaar en bo vendien 15 cent per K.W.U. 3e.: f. 16.20 per 150 watt en elke 50 watt meer f. 5.40 en bovendien f. 0.15 per K.W.U. Ook hierbij kunnen B. en W.. gehoord de commissie voor de bedrijven, afzonderlijke contracten met grootverbruikers afsluiten, terwijl voor gas zoowel als electricileit de bedragen verhoogd kunnen worden, wan neer de kolen prijzen boven een aangewezen maximum stijgen. Nadat een en ander uitvoerig is bespro ken en door den deskundige toegelicht, wor den de voorstellen van B. en W. ongewij zigd. z. h. s. aangenomen. Op voorstel van B. en W. besluit de raad tot wijziging van het uitbreidingsplan, in verband met het projecleeTen van een weg van het Hofje naar den Voorhouterweg. Op voorstel van B. en W. wordt besloten, den nieuwen weg nabij den Buitenweg te noemen Burgemeester Meiiboom straat. Rondvraag. De heer Knijff drong aan, op spoedige herplaatsing van de verkeers- spiegel nabij de Korte Brouwershaaf. De voorzitter zegt dit toe. De heer W. van Tilburg dringt aan op verbetering van een gedeelte van den Noord- wijkerweg. De voorzitter antwoordt, dat met dit ver zoek rekening zal worden gehouden. De heer C. D. v. d. Vijver vernam klacff- ten over gebrek aan oliegoed bij de vrijwil lige brandweer. De voorzitter en wethouder Schoneveld deelen mede, naar hun weten aan alle wen schen van de brandweer voldoening te heb ben gegeven. Hun is van een tekort geen kennis gegeven, wat wethouder Schoneveld toch de aangewezen weg acht. De voorzitter deelt mede, wel een verzoek tot verwarming van de brandweerkazerne in onderzoek te hebben, maar dit heeft nog niet tot voorstellen geleid. De heer v. d. Vijver wenscht geen verant woording te dragen voor niet onmiddellijke verwarming, omdat bij strenge kou oe motor niet is aan ie slaan, wat spr. onverantwoor delijk acht. De meeningen hieromtrent loo- pen uileen. Na uitvoerige bespreking zeggen B. en behandeling in de volgende vergadering toe. De heer v. d. Guglen wijst op ondiepten in de Vliet, speciaal nabij Kerkstraatbrug en de brug bij den dokter. De voorzitter antwoordt, dat reeds beslo ten was een man te doen baggeren. De heer Kralt herinnert aan zijn vroeger gedaan verzoek, om eerst eens uit te maken, of op het behoud van de Vliet prijs wordt ge steld. Dan moet uitbaggeren grondig geschie den en helpt het niet, of daaraan af en toe een man werkt. Acht men de kosten te hooc, dan is het beter er niets aan te doen en eventueel te dempen. Na eenige bespreking zeggen B. en W, nadere voorstellen in dezen toe. De heer v. d. Gugten doet mededeeling van in de gemeente loopende geruchten, in ver band met basaltleveringen. Van een leve ring k 80 M3. zou slechts 60 bevonden zijn. B. en W. lichten een en ander uitvoerig toe. De loopende geruchten zijn geheel on waar. daar de daarbij betrokkene omtrent fl* geleverde hoeveelheid niets beslist, matf opneming geschiedt aan den wal. volgen" meting, door den gemeente-opzichter. D" wordt hier dus een blaam geworpen op iemand, wien absoluut niets te verwij ten valt. De heer C. D. v. d. Vijver dringt aan e? een onderzoek van B. en W., en daarvan den Raad te rapporteeren. opdat de bedoelde persoon volkomen gerehabiliteerd wordL Aldus wordt besloten. De vergadering wordt hierna, kwarl over twaalf, door den voorzitter gesloten. SASSENHEIM. Ongevallenverzekering in hot Land- en Tuinbouwbedrijf. In het café-restaurant „De Nachtegaal te Lisse vergaderden de ledenafdeelingeu Sassenheim, Lisse en Hillegom van dei1 en- tralen Bond voor Ongevallenverzekering i het Land- en Tuinbouwbedrijf in j0r' land „Het Platteland" onder voorzitter.-c. a, van den heer A, Bergman alhier. Als eerste punt stond op de agen Besprekingen betreffende nauwere werking tusschen de drie afdeelingen. aanleiding hiervan werd besloten om besturen van de drie afdeelingen terag 2-1

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 2