UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. ÜLspirin* KUNST EN LETTEREN^ HILLEGOM. De eerste ijspret. Zaterdag is reeds door enkele ongedul- digen gereden, terwijl Zondag de ware lief hebbers de schaa.sohe gelegenheden opzoch ten om van bet ijs te genieten. Dat is steeds het eerst de Vo:?sevaa.rt, hoewel deze voor een groot deel kort geleden nog bevaren is,- en vooral bij de woonschuiten en bij de Ringvaart gevaarlijk was. Achter Treslong verzamelden zich de meeste schaatsenrijders, groot en klein. De baan van de ijsclub was nog niet ge opend, zjj is te iaat onder water gezet. De sloot in het midden, die afgezet zal worden, lag open. In de vergadering van de IJsclub zullen d* leden wel vernemen, waarom de baan niet vroege: onder water is gezet. NOORDWIJKERHOUT. De zoon van den Burgemeester van Ter Aar, is alhier werkzaam gesteld, als vo lontair ter Gemeente-Secretarie. STOMPWIJK. GEMEENTERAAD. Vaststelling bedrijfsrekeningen Alge- meene beschouwingen begrooting 1930. Begrooting Gasbedrijf goedgekeurd. De raden van Stompwijk en Veur kwamen in gecombineerde openbare zitting bijeen. Voorzitter de Burgemeester Afwezig met kennisgeving de heeren de Koning en Schmall, een vacature. De notulen der vorige gecombineerde zit ting werden goedgekeurd, na een opmerking van den heer Hoogeveen dat hij de notulen niet heeft ontvangen. Na voorlezing van enkele ingekomen stuk ken, welke voor kennisgeving worden aan genomen. werd overgegaan tot behandeling van de bedrijfsrekeningen Gas- en Electr. bedrijf 1928. De heer Willemsen R. K. heeft in het verslag gemist de vermeldfhg van de gasopbrengst per 100 Kilo kolen, benevens de calorische waarde van het gas. Wat de rekening betreft, het Bur van de Ver. van Ned. Gem. heeft deze slechts onder voorbehoud goedgekeurd, gezien de chaos aan de bedrijven, de R K. raads fractie heeft hierop reeds vroeger gewezen. De heer Verheijen brengt hulde aan de bedrijfsleiding, verslag en begrooling zien er keurig uit. Voorloopigt' vaststelling bedrijfsrekening 1928. De lieer Willemsèn, rapporteur Comm. ad hoe, zegt dat de commissie een aantal bemerkingen heeft gemaakt Het antwoord daarop is niet aan de leden toegezonden. De achterstand van de kwitantrën is niets verbeterd, ondanks dat jaren achtereen be terschap is beloofd. De post rente van het gasbedrijf aan het Electr. bedrijf is niet ver antwoord, het overzicht is dus niet juist. De rentebetaling aan de Gem. Delft, ont staan door den schuld van Veur is door deze nog niet vergoed. De Voorzitter zegt, in antwoord aan den heer Willemsen dat de Commissie van be heer de kwestie rente van Gas aan Electr. bedrijf reeds heeft bemerkt, in den toekomst zal daar aan steeds worden voldaan. De gemeente Veur zal de rente van f. 5000. alsnog voldoen. De achterstand van de kwitantie lijkt grooter dan zij- is, doch zal worden ingehaald, de oorzaak is de vlot tende bevolking, verscheidene vertrekken zonder te betalen, van daar dan ook dat voorstellen zullen worden gedaan om nieuwe aansluitingen een waarborgsom te 'heffen. De bedrijfsrekeningen worden hierna z. h st. voorloopig vastgesteld. Bedrijfsbegrooting 1930. Alg. beschouwingen. De heer Willem sen, rapporteur van de commissie tot onder zoek van de begrooting. uit zijn tevredenheid zoowel over B. en W. als over de comm. van beheer. Deze toonen dat het ernst is de zaken aan te pakken, overtuigd dat het niei langer gaan mag als het is gegaan. De raad heeft herhaaldelijk de fouten van het bedrijf aangetoond. Hij kan zich best voor stellen. dal het Verificatiebureau, ofschoon wij een jaar lang de touwtjes in handen had, de rekeningen slechts onder voorbe houd goedkeurde. Daarmede toonde zij vol doende aan welk een chaos in het bedrijf bestaat Naast de commissie van beheer moet komen een commissie van bijstand, met het bedrijfshoofd als secretaris. Deze commissie zou dan alle zaken geheel ge reed kunnen maken voor de commissie van beheer De Voorzitter brengt een woord van dank aan de commissie van onderzoek. Het is steeds de ernstige wil van de commissie van beheer geweest het werk zoo goed mo gelijk te doen, het onder voorbehoud goed keuren van de rekening is een steeds ge volgde gewoonte, de oorzaak dat alles dit jaar niet liep zooals wenschelijk was, is veroorzaakt door de ongeschiktheid van den inmiddels ontslagen kassier-boekhouder. Thans beschikt het bedrijf over een prima kracht. Een commissie van bijstand lijkt mooi, maar zal moeilijkheden opleveren, daar het hier betreft een tweetal gemeenten. Beter zal dit gaan wanneer beide gemeenten zijn samengevoegd. Afwijzend staan B. en W. echter niet tegenover een dergelijke commissie. De heer Verheijen merkt op, dat de heer j Willemsen eerlijk is, wanneer deze zegt dat de toestand aan de bedrijven beter is geworden, echter onder drang van den raad. Het rapport van de commissie erkent dit ook In tegenstelling met het vorige jaar zegt hij dat de bedrijfsleiding goeo is. Hij moet echter protesteeren tegen het feit dat de R. K. fractie, de minderheid van den raad niet erkend (de heer Verheijen is uit alle raadscommissies geweerd) niettegen staande de heer Willemsen namens die fractie de verklaring heeft afgelegd, eerbied te hebben voor de minderheid. De chaos aan de bedrijven behoort, dank zii het be- drijfshoofd tot het verleden. Daarom is ook een commissie van bijstand niet noodig, de leiding is in goede handen. Dat een te kort op de begrooting voorkomt is een ge volg van de verlaging van den gasprijs Het bedrijfshoofd heeft dit vooruit gezegd. De Voorzitter zegt dat het hem leed doel dat de heer Verheijen niet in de diverse commissies gekozen is. B. en W. zien graag een vertegenwoordiging van alle fracties. De heer Raaphorst R.K. wenscht niet in te gaan op alles wat door den heer Ver heijen is gezegd ten opzichte van de R.K. fractie Alleen wenscht hij vast te leggen dat dit alles onjuist is De heer Willemsen herhaalt dat de R.K. fractie er niet aan denkt het recht van de minderheid niet te eerbiedigen, doch men wilde de persoon Verheijen niet en daar de S. D. fractie alleen bestaat uit dien heer. stond gepn andere weg open, men moest dus de S D. passeeren. De hulde door den heer Ver heijen gebracht aan het bedrijfshoofd. moet zijn een hulde aan de commissie van be heer, deze heeft den vinger gelegd op de fouten en het bedrijfshoofd heeft dan de aangegeven weg gevolgd. De alg. beschouwingen worden gesloten en de begrooting artikelsgewijs behandeld. De heer Willemsen heeft eenige bemer kingen op de cijfers van de cokes en teer. Hiervoor dient de marktprijs te worden aangehouden, het antwoord dat de com missie hierop kreeg is geen antwoord, ver der verwijst hij naar de diverse bemerkingen welke de commissie heeft gemaakt. De Voorzitter antwoordt den heer Willem sen dal de cijfers van cokes en (eer zijn geraamd evenals andere jaren. Veel ver schil maakt dit niet uit. Wat de waarde van het gas betreft deze is hier veel beter dan in omliggende ge meenten. Het Electr. contract met de N.V. Slarlift is nog niet geteekend, rekening zal worden gehouden met de speruren. het ver bruik van die fabriek zal regelmatig worden nagegaan Huurbetaling voor huuriostal- laties moet noodwendig voorloopig nog blij ven beslaan, een huis dat men huurt wordt ook nooit eigendom, over een paar jaar za» kunnen worden nagegaan of huurverlaging mogelijk is. dit is thans nog niet het geval. De heer Verheijen zegt dat de raad van Stompwijk het vorige jaar heeft verworpen een voorstel tot afschaffing van installatie- huur waarom hij voorstelde voor meter- en installaliehuur te heffen totaal 50 ct. De straatverlichting voor Stompwijk kost veel minder dan voor Veur, hij vroeg daar om wat hiervan oorzaak is. verder zou hij ec-n lantaarn geplaatst wenschen in de Te- dingerdwarsslraal. De heer Barst is voorstander van verla ging van huur voor installaties Echter mogen de belangen van andere gebruiken hierdoor niet in gedrang komen. Na de discussies doel de voorzitter de toezegging dat B. en W. de kwestie van de huurinstallatie ernstig zullen nagaan, even als het meerder verbruik in Veur. waarna de heer Verheijen zijn voorstel intrekt. Hierna worden z.h.st. goedgekeurd de be grooting van het Gasbedrijf sluitende met een eindsaldo van f. 705 66.03 en de be grooting van het Electr. bedrijf sluitende met een eindbedrag van f. 78807.36. waarna de vergadering wordt gesloten. WARMOND. HET AANSTAANDE AFSCHEID VAN BURGEMEESTER A. J. SCHÖLVINCK. Een grootsche huldiging wacht hem. De heer A. J. Schölvinck. Zaterdagmorgen, 28 December zal bur gemeester Schölvinck zijn laatste raadszit ting presideeren, waarin hij dan tevens af scheid zal nemen van zijn Raad. In aan sluiting hierop heeft Warmond's burgerij gemeend haar scheidenden burgemeester op dien dag een bewijs van waardeering voor zijn 22-jarig burgemeesterschap te moe ten aanbieden, waartoe intusschen een co mité werd gevormd uit de voorzitters van alle plaatselijke vereenigingen. Men ging van de gedachte uit, dat hiermede verte genwoordiging van alle ingezetenen, op de meest doeltreffende wijze zou bereikt wor den. Aan het aldus gevormd comité werd toegevoegd een eere-comité, bestaande uit ambtsbekleeders in onze gemeente, te we ten de president van het Seminarie, ds. G. J. G. de Bel, pastoor A. J. Oudejaos, notaris P. H. Romeijn en dr. H. J. A. Wa lenkamp, terwijl de Koninklijke Zeil-, Roei en Motorsportvereeniging ,,De Kaag", door haar voorzitter, den heer ir. J. G. van Hoolwerff bij de aanbieding vertegenwoor digd zal zijn. Circa haltdrie wordt de heer Schölvinck eD zijn familie aan Huize „Groot Leerust" door het eere-comité afgehaald. De stoet, waarbij zich de beide muziekkorpsen en zangkoren aansluiten, zal zich langs de Dorpstraat, Baan. Heeren weg, Meerrust- Iaan naar het Raadhuisplein begeven, waar zich het Comité van ontvangst zal be vinden. Hier wordt vanaf het bordes van het Raadhuis het huldeblijk namens ingezete nen, bij monde van den voorzitter van het eere-comité, mgr. Taskin, aangeboden, waarna de muziek- en zangvereenigingen eenige muziek- en zangnummers ten g«- hoore zullen brengen. Vervolgens bestaat ten Raadhuize voor een ieder de gelegenheid van den burge meester afscheid te nemen. Dat het den scheidenden burgemeester dien dag niet aan bewijzen van verknocht heid en sympathie zal ontbreken, valt te voorzien. De heer Schölvinck toch wist zijn publieke leven en zijn leven als raensch op schoone wijze te vereenigen, Hij toont belangstelling en mede-leven in de privé- aangelegenheden van een ieder, die met zijn nooden bij hem aanklopte, zoodat men in hem niet alleen zag den burgemeester, maar ook inderdaad een burger-vader. Zijn optreden, zoowel in gemeente- als verw- nigingszaken was steeds welwillend en kenmerkte zich door een staan boven alle partijen, waardoor, ondanks onvermijdelijk»» geschillen, de saamhoorigheid in Warmond behouden bleef. Door zijn humaniteit heeft burgemeester Schölvinck onder alle lagen der bevolking een groote populariteit weten te verwer ven, welke bij Warmondsche festiviteiten meermalen tot uiting kwam en wel in het bijzonder bij de herdenking van zijn 25- jarige echtverceniging, toen de geheele ge meente dit familie-feest medevierde en hem en zijn echtgenoote spontane hulde bracht. Zijn heengaan als burgemeester zal da.i ook door velen worden betreurd Het zal dan ook velen een groot genoe gen doen te vernemen, dat de heer Schöl vinck alsmede zijn familie in Warmond woonachtig blijft. August Joseph Schölvinck werd -4 Novem ber 1870 te Amsterdam geboren, waar hij de lagere school bezocht. Zijn verdere schoolopleiding voltooide hij aan het 6t. j Willebrordcollege te Katwijk aan den Rijn. j Oorspronkelijk voor den handel bestemd, was hij werkzaam te Londen, Havre, Haro- bürg en te Amsterdam. In de laatst ge noemde plaats bij de toen nog bestaande Alge>meene Maatschappij voor Levensver zekering en Lijfrente. Zich meer aangetrokken voelende tot de gemeente-administratie veranderde hij van werkkring en was geruimen tijd werkzaam ter secretarie te Sloterdijk, gemeente Slo ten, terwijl hij zijn opleiding daaTtoe ont ving van den tegenwoordigen secretaris van Amsterdam, den heer J. J. Roovers en van den burgemeester van Sloten, den heer Grookamp. In 1907, onder minister mr. Rink, be haagde het H.M. de Koningin den heer Schölvinck te benoemen tot burgemeester dezer gemeente. Tijdens zijn burgemeesterschap kwamen verschillende openbare werken tot stand, o.a. noemen wij centrale rioleering, bestra ting van den geheelen Hcerenweg, aanleg gemeentelijke haven, arbeiderswoningbouw tijdens den oorlog, verandering der straat verlichting van petroleum iD gas. aanleg van gas-, electriciteit- en waterleiding, bouw van de parochiale jongens- en meisjes school en de School met den Bijbel. Was bij zijn konvjt aldaar. Warmond een kleine, wij onbekende plattelandsgemeente, thans heeft deze gemeente niet alleen in one land maar ook ver daar buiten een algemeene bekendheid verkregen, dank zij do enorme vlucht, die de watersport heeft genomen en die ook in burgemeester Schöl vinck een warm voorstander vond. Van de oprichting af aan is de heer Schölvinck eere-voorzitter van de Koninklijke Zeil- Roei- en Motorsportvereeniging „De Kaag" terwijl hij ook op ander gebied zijn stetm verleende. Onder meer was hij lid var. de G1ommissie van Toezicht op het Rijks Aca demisch Ziekenhuis te Leiden, eere-voor zitter van de woningbouw vereen i ging „Warmunda" voorzitter plaatselijke Land- stormcommissie en voorzitter van de Oran jecommissie, Bovendien hebben verschillen de plaatselijke vereenigingen zeer veel aan zijn welwillende medewerking te danken Ook de Bevordering van het Vreemdelin genverkeer ging hem zeer ter harte. WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Charlotte Frederioa Louise, d.v. G. J. A. van Dam en F .C. H. Samuels Jan, z.v. J. Momazi en H. E. Pas Leonardus Wilhelmus, z.v. W. L. Harmsen en Ch. C. Lancel Gerarda Catharina, &v. D. A. van Veen en Th. H. Zonneveld Elisabeth Catharina Adriana, d.v. J. G. Oliehoek en M. A. van der Koojj. Ondertrouwd: J. S. Algera en M. Bosch. Overleden: Jkvr. Louise Fran<?oise Hora Siccama, vr .van F. K. van Geuns, 53 j. Ines Eleocora Magdalena Olga Leonie Margarethe Freün von Buddenbrock Helters- dorff, vr. van F. Baron von Patow, 56 j. Gisteravond omstreeks 6 uur is de heer S. van hier met zijn auto wegens glad heid van den weg, bij het passeeren van j een kaasbrik geslipt. De auto* sloeg een slag om en botste tegen de brik op. De voerman viei er af en kreeg een armbreuk. Per auto werd de man naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Auto en wagen werden ernstig beschadigd. RECLAME. H. P. H. KEEREWESR BEGRAFENISSEN Tel. 861 AUTO-TRANSPORT Aalmarkt 16. CREMATIE *762 BOSKOOP. GEMEENTERAAD Behandeling Gemeeniebegrooting. De raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen, des namiddags ora 2 uur. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de heer P. A. Colijn, burge meester. Aan de orde is de behandeling van de gemeentebegrooting voor het jaar 1930. De voorzitter deelt mede, dat de heor Noest het schriftelijk voorstel heeft ge daan om over te gaan tot het instellen van het instituut van den schoolarts. Verder zijn nog enkele adressen ingekomen. Spre ker zou deze willen behandelen bij de be trekkelijke posten. Verder is het de bedoe ling om onmiddellijk na de algemeene 'be schouwingen het vraagstuk van het pen sioen verhaal aan de orde te stellen, en dan de vraag of een commissie ad hoe moet ingesteld worden voor de herziening der Iconschalen, de uitbreiding van het per soneel ter gemeente-secretarie en dat ten kantore der gemeentebedrijven en het fa- briekspersonecl der gasfabriek. Na de algemeene beschouwingen over de gemeentebegrooting komt het pensioenver- haal aan de orde. De heer Van Kleef heeft een nieuw voor stel ingediend, hetwelk hierop neerkomt, dat vanaf 1 Januari 1930 voor alle ambte naren en werklieden een pensioenkorting van 3 pCt. voor eigen pensioen en 2 pCt. voor weduwen- en weezenpensioen zal gel den. Spreker licht dit voorstel nader toe. De heer Noest ha/ndhaaft zijn oude voor stel om premievrij pensioen in te voeren. Het voorstel van den heer Noest ora geen verhaal van pensioenbijdragen te doen plaats vinden, komt in stemming. Dit voor stel wordt verworpen Het voorstel van den heer Van Kleef om 5 pCt. in totaal aan pensioenbijdragen te verhalen, wordt aangenomen met 10 tegen 3 stemmen. Het voorstel van den heer Noest om een commissie ad hoc in te stellen tot herzie ning der loonschalen etc. wordt verworpen met 11 tegen 2 stemmen. Hierop wordt de vergadering geschorst tot des avonds. Na de hervatting te 7 \rur des avonds volgt eerst artikelsgiewijze behandeling Na discussie wordt het voorstel van B. en W. om het personeel ter secretarie met. de functie van adjunct-commies ter secre tarie uit te breiden, aangenomen met 7 te sen 5 stemmen. Bij den post: Kosten van het ontwerpen van een uitbreidingsplan der gemeente, wordt besloten deze post pro memorie u\t te trekken en de post onvoorziene uitga ven met f. 2500 te verhoogen. Bii den post: Kosten van verificatie van kas en boeken van den gemeente-ontvan ger raagt de heer Brand om' de boeken van den secretaris-penningmeester van het Burgerlijk Armbestuur in den vervolge ook te laten verifieereu. Hij stelt dit voot met het ooe op het begeerde nauwer contact tusschen B en W. en het Burgerlijk Arm bestuur. Na eenige discussie wordt hiertoe besloten. Bij den post Belooning van de veld wachters vraagt de heer Boekraad of het rtu zoo langzamerhand geen tijd wordt om een derden veldwachter aan te stellen. De voorzitter acht zulks nog niet noodig. Bij den post: Bewaring van gearresteer den merkt de beer Brand op, dat deze po<v z.i. te laag geschat is. Hij wil hem met f 25 verhoogen. Hiertoe wordt besloten. Bij de postenKosten van de Burger wacht en subsidie aan de afdeeling Bos koop van den Bij zon deren vrij willigen Landstorm, stemmen de heeren De Ruy- ter en Noest tegen. Bij den post: Kosten van den Keurings dienst, ingevolge de Vleescbkeuringswet, vraagt de heer Loef of het noodig is, dat de veearts te Waddinxveen woont. De voorzitter antwoordt, dat met Wad dinxveen een gemeenschappelijke regeling is aangegaan. De veearts kan maar in een gemeente wonen. Bii post: Jaarwedden van het personeél ten dienste van het beheer van openbare werken ontstaat een vrij langdurige discus sie. B. en W. stellen n.l. bij dezen post voor om de jaarwedde van den gemeente-timmer man den heer P. Lok te verhoogen met f. 180 aangezien hij tegenwoordig belast is met het toezicht op de werklieden in dienst der ge meente. Bij den post: Onderhoud van wegen en voetpaden vraagt de heer Boekraad naar de reden, dat B en W. voorstellen om twee werklieden aan te stellen, die reeds den leef tijdsgrens gesteld in het Werkliedenregle ment hebben overschreden. De voorzitter deelt hierop mede. dal de beide personen reeds enkele jaren in tijde- lijken dienst der gemeente zijn en zeer goed voldoen. Bij Hoofdstuk VIII: Ondrwijs, Kunsten --ui Wetenschappen stelt de heer Noest voor om voor Boskoop, desnoods in combinatie m>:t omliggende gemeenten een schoolarts aan te stellen. De voorzitter deelt hierop mede. dat een en ander reeds in onderzoek is. Bij den post: Kosten en invordering van schoolgeld dringt de heer Mesman eT op aan, om allereerst den geldophaler der ge meente den heer Goudkade voor de inning der schoolgelden aan te zoeken, aangezien deze z. i. de meest aangewezen persoon daarvoor is. zulks in de plaats van den ge- pensionneerden gemeen te-veldwach Ier den heer H. J. Heijmans Hij maakt hier een voorstel van. hetwelk in stemming gebracht, wordt aangenomen met 9 tegen 4 stemmen. Bij den post: Keur- en slachtloonen dringi de heer Brand er op aan, dat B. en W. met een toezegging komen, dat zij zullen voor stellen de keurloonen met ingang van 1 Ja nuari 1930 te verlagen. De voorzitter becijfert, dgt een verlaging RECLAME. dap genezen. Deze waarheid Is ookU bekend. Welnu dan, gij herkent in de meeste ge' vallen het begin van een verkoudheid en ook de eer* ste kenteekenen van rheuma- tische pijnen. Handel daarnaar en nee-n bijtijds Aspirin-Ta- bletten, die Uw lichaam hel pen In den strijd tegen in* gedrongen ziekteverwekkers. Daarom zij U nogmaals uit drukkelijk gezegd: tijdig Tabletten Innemen! wLet er op, dat U steeds de echte .lAsplrln-Tabletten met het Bayerkrute '/ontvang». PHjéf6 ets. der keurloonen met een totaal bedrag van f. 1000 niet aan den vleeschprijs ten goede zal komen. In ieder geval is het batig slot op dezen dienst mooi medegenomen, tegen een dergelijke malige winst verzet de Wet zich niet. De heer Brand meent, dal de voorzitter de j diagnose niet zuiver stelt. Het geld, dat thans extra in de gemeentekas vloeit, komt uit de portemonnaie der slagers. Hij stelt thans voor om het keurloon voor! een rund terug te brengen van f. 6 op f. 4.50 en dat voor een varken van f. 3 op f. 2. Dit voorstel in stemming gebracht wordt ver worpen met 7 tegen 6 stemmen. Na de artikelsgewijze behandeling der ge meente-begrooting stelt de voorzitter aller eerst aan de orde het voorstel van B. en W,1 om de begrooting voor het Burgerlijk Arm bestuur voor het jaar 1930 goed te keuren. De begrooting voor het Burgerlijk Armbe stuur wordt goedgekeurd. De begrootingen van de gemeente, en de drie bedrijven (gas, water en electriciteit) worden hierop vastgesteld. De heer Noest stemt tegen de begrooting van de gasfabriek en de heer Loef verklaart zich met de behandelde gemeente-begrooting 1 te kunnen vereenigen op één punt na, t,w. de straatverlichting. De voorzitter sluit de vergadering M middernacht. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Johanna Theresia, i van L. A. J. Jacob9 en E. M. Vollebregt - Laurentia Petronella, d. van H. van Meurs en G. M. Vertegaal Anthonius AdrianusJ z van W. T. van der Poel en E. A. Vee- ienturf. De kerkeraad der Ned. Herv. gemeenk heelt besloten, voortaan de voormiddag- godsdienstoefeningen te doen aanvangen om 10 uur. In de vergadering van Nolabelen der Ned. Herv. Kerk, werden tot Kerkvoogden gekozen, de heeren C. W. Oppelaar en T. J. de Kort. De heer Oppelaar heeft zich deze benoeming laten welgevallen, doch deheei De Kort heeft daarvoor bedankt, zoodat 'm die vacature nog zal moeten worden voorzien. De heer L. C. van G. alhier werd op de Zijde, terwijl hij met zijn rijwiel in da graskant stond, aangereden door een auto uit Rjjnsaterwoude. De man kwam er gé lukkig best af, doch zijn rjjwiel werd totaal vernield. De Kerstfeestviering met de kinderen der Zondagsschool zal plaats hebben op den Tweeden Kerstdag, des avonds te 6 uur in de Ned. Herv. Kerk, alwaar in 't^ bij zonder de ouders van de kinderen welkom zullen zyn. De vrachtauto van den Fourageha»i> laar G. alhier, welke voor de garage werd aangereden door een personenauto, to mende uit Amsterdam. Van de vrachtau brak de vooras, en de stuurinrichting 2^* raakte defect, zoodat deze naar Leiden pjo^ worden gesleept, om aldaar te worden ge repareerd. o KOUDEKERK. De collecte gehouden in de jeniceute en op den Rynd^k ,door de dames Zondagsschool voor het a.s. te neren K feest, bracht op f. 305,40. BOUW VAN TWEE MODERNE SCHOUWBURGEN TE AMSTERDAM. Naar wij vernemen heeft dieaat gevormd tot verwezenlijk! in plannen van den heer G. H. KooP (he3t.r het stichten van een 2root,m van het complex te Amsterdam op de piaa aan_ tegenwoordige gebouw Bellevue grenzende huizen. n 5 a 6 De kosten van dit comply? 2 millioen gulden bedragen. f q

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 14