BEZOEKT 70*le Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 24 December 1929 Vierde Blad No. 21405 SPORT. bureau voor medische sportkeuring. FEUILLETON. De geheimzinnige voetstappen den Voetbal-Wed strijd ömité bdioc sven Een definitief bestuur gekozen. Op initiatief van de afdeeling Leiden van den N. B. L. O. kwamen gisteravond in een der zalen van café „In den^.VerguIden Turk" alhier een aantal afgevaardigden van vereenigingen benevens eenige andere par ticulieren bijeen ten einde met dr. J. A. Schreuder te komen tot de definitieve op richting van een bureau voor medische sportkeuring hier ter stede. Kapitein E. J. Bruins, secretaris van den N. B L. O., opende de bijeenkomst en richtte in het bijzonder een woord van wel kom tot den heer dr. Schreuder, die zich rooveet moeite heeft gegeven om tot het ge- wenschle doel te komen. Dr. Schreuder, daarna het woord verkrij gende, herinnerde er aan hoe een ingezon den stukje van ds. Thomas in het „Leidsch Dagblad" den stoot heeft gegeven aan spre- ker's plannen, waarmede hij al lang rond liep, tot verwezenlijking te brengen. Op de vergadering in het Nutsgebouw gaf spreker reeds kennis van het aanbod van het Insti tuut voor Preventieve Geneeskunde om za len en outillage ter beschikking te stellen. Er is toen echter gebleken dat de afgevaar digden er pri)s op stelden dat het bureau rou komen te staan onder een apart bestuur. Daaromtrent heeft hij zich nader hij het Instituut op de hoogte gesteld en er bleek geen enkel bezwaar te zijn. Bovendien kan «orden medegedeeld dat de kosten vrij laag zullen zijn en vermoedelijk niet meer dan I 0.50 per keuring zullen bedragen. Spreker vroeg thans of een der aanwezigen (met mandaat) tegen de oprichting was. Waar zulks niet het geval bleek te zijn werd het bureau geacht als te zijn opgericht! Vervolgens werd overgegaan tot het ver kiezen van een bestuur, waarbij kapitein Bruins er onder applaus der vergadering op aandrong in de allereerste plaats dr. Schreu der als bestuurslid te kiezen. Deze zeide hiertoe gaarne bereid te zijn. Door dr. Schreuder werden thans een aan tal namen van condidaten genoemd, welke ds. Thomas aanleiding gaven te constateeren dat er vooral ook menschen moesten worden gecandideerd, die rechtstreeks met de sport wereld in contact staan. Gekozen wprden nu: dr, Schreuder, dr. Timmermans (zwemmen), dr. van Iterson (roeien), A. Metz (gymnastiek en athletiek), dr. Muyzert (openluchtspel), J. W. Henny (lennis, hockey, golf), luit. Steenhauer (voetbad), dr. Hogerwerff (hartspecialist), dr. Simons, mevr. DiebenKonings en mevr. dr Starek, kapitein E. J. Bruins (schermen) en ds Thomas. Bij de rondvraag werd geconstateerd dat de afgevaardigden, die thans medegewerkt hebben tot de oprichting, zich daarmede verder nog in geen enkel opzicht gebonden betten. Gewezen werd op de wenschelijk- heid dat de vereenigingen aan nieuwe leden ie verplichting opleggen zich Ie laten keu ren, terwijl ieder in eigen kring propaganda moet mak va voor de goede zaak der sport keuring. Natuurlijk geldt het bureau ook roor vereenigingen uit den omtrek. Verdere aangelegenheden dient men voorloopig ter regeling aan hel gekozen bestuur over te l»ten Met een bijzonder woord van dank aan dr. Schreuder en het Instituut voor Preventieve Geneeskunde sloot kapitein Bruins daarna de vergadering. o DE OLYMPISCHE FILM KOMT. Vermoedelijk in de eerste helft van Januari. -Va afloop vap do gisteravond in „den Turk"' gehouden vergadering, waarin het bureau voor medische sportkeuring word op- inricht. heeft do kapitein Bruins aan do af gevaardigden der vereenigingen medegedeeld dat de heer B Planjer onlangs het initiatief beeft genomen lot het doen vertoonen hier W sloje van do Olympische film Hij luid rich hiertoe in verbinding gesteld met de af koeling Leidien van den N. B. L. O. en in samenwerking met den heer Planjer heeft Oeze de noodige inlichtingen ingewonnen en sen zeer voorloopige begrooting opgemaakt. Geautoriseerde vertaling uit het Engelach van Mevrouw Belloc Lowndes, door 09waldl 56) Dien morgen, toen zij het treffende, nieuwe getuigenis had afgelegd over dat ver wonderlijke geval, wat ten slotte onder de Menschen bekend was gewordeD al6 „de ?*heüïizinnige voetstappen,"' bad hi] ge beend, dat zij te ziek was, om in de bank Plaats le nemen. Groote bewondering had hij Jehad voor de overwinning van den geest op bel lichaam, waarvan zij zulk een heldhaf- jjlf proef had gegeven en die overwinning "ad haar in slaat gesteld, die waardevolle ^rklaring to geven, welke, zoo hij wist, vol* *ens bet oordeel van verscheidene knappe ^chlsgeleerden, do procureur-generaal mee? gekend. Eva Raydon het leven zou redden. daarbij was zij kalm, zelfbeheerscht, Ogenschijnlijk zelfs volstrekt onpartijdig ge- gedurende hel strenge kruisverhoor, Lwa8 gevolgd op haar nieuw getuigenis, r b'adat mevrouw Strain uit de getuigen- pk ta« gelaten, had Mintlaw getracht, •ar te overtuigen dat zij beter deed het J;bts$rebouw te verlaten; maar daar wilde 1 Net van hooren. Zij had echter een 2®naardige voorwaarde weten de bedin- namelijk dat haar zoontje, de kleine De Olympische film is opgenomen door de Italiaansche maatschappij „Luce", doch de Nederlandsche Bioscoopbond, die gewenscht had dat een Nederlandsche maatschappij de opdracht zou krijgen, sprak er den boycot over uit en verbood de vertooning in ons land. Zaaleigenaren, die dit verbod overtre den, zullen in geen vijf jaar meer een film in hun zalen mogen laten vertoonen! Het gevolg hiervan is dat men hier ter stede niet de beschikking heeft kunnen krij gen over de Stadszaal. Gunstiger resultaat hebben echter de besprekingen gehad met den pachter van „den Burcht", die bereid is voor deze filmvertooning zijn groote zaal te verhuren. Langer zal, in verband met andere contracten, ten aanzien van deze zaal. niet mogelijk zijn, terwijl de film niet voor kortoren termijn kan worden gehuurd. De huur der rolprent zal f.250 bedragen. Verdere onkosten zullen zijn: zaalhuur f. 100, cabine f. 20. advertenties f. 25, sup poost f. 10. onkoslen filmtoestel f. 15, druk werk f.25. diversen f.25; totaal f. 455. Stelt men nu den toegansprijs op 60 cent voor leden van sportvereenigingen en op 75 cent voor particulieren, dan meent het be stuur een 650 kaarten te kunnen verkoopen, hetgeen bcteckent een bedrag van ongeveer f. 440 aan inkomsten. Gerekend is verder op f. 30 voor plaatebespreking en f. 12 voor verkoop programma's, zoodat de totaal inkomsten f. 462 zouden bedragen. De heer Bruins vroeg thans het oordeel der vergadering inzake deze aangelegenheid, die naar zijn meening zeer veel kans van slagen heeft. De heer Metz wees er op dat men er op moet rekenen dat de genoemde toogansprijzen mei de stedelijke belasting zullen moeien worden verhoogd wil men tot dat eindbedrag komen. De heer Van der Lof vreesde dat het wat heel erg optimistisch was op 650 toeschou wers te rekenen. Geschiedde de vertooning in een bioscoop-theater dan zou de zaak %r heel anders voor slaan. Van andere zijde werd deze meening echter bestreden en na mens den R. K. Bond voor Lich. Opvoeding werd naar aanleiding daarvan reeds nu verklaard dat deze Bond bereid is één avond geheel voor zijn rekening te nemen. De heer Metz achtte het gewenscht tijdig aan de bonden en vereenigingen kaarten ter beschikking te stellen om deze aan de leden te verkoopen. Hij meende zeker 200 plaats bewijzen aan Turnkring-leden kwijt te kun nen worden. Besloten werd thans dat een commissie van vier leden, namelijk mevr. Dieben Konings en de heeren Bruin9, Planjer en De Bree, de zaak nader onder oogen zal zien en verdere plannen zal uitwerken. Zij zal daar bij o. m. hebben te overwegen hoe een even tueel tekort zou moeten worden gedekt. Zien wij den toestand good, dan meenen wij met vrij groote zekerhVid de vertooning van de Olympische film hier tor stede in uitzicht Ip mogen stellen. En de Leidscne sportwereld zal er niet anders dan verheugd over kunnen zijnJ Het is ongeveer driekwart jaar geleden dat wij in het gebouw „Excel sior" te Den Haag, een vertoon,ing dezer film in besloten kring hebben bijgewoond en nog eens genoten hebben van al die, uit stekend opgenomen momenten uit den Olympiscjien strijd in het Amslerdamsche Stadion, momenten, vol enerveerende span ning. momenten, die in bun vrij logisch ver band een waarlijk prachtig beeld geven van het verloop der Spelen! Vermoedelijk zal deze film worden ver toond in de eerste helft van Januari. HOCKEY. Het Internationaal Hockeytournooi te Barcelona. Nederland wint met hooge cijfers van Zwitserland. Duitschland on Spanje winnen wederom. (Van onzen specialen verslaggever.) Gisteren speelde, gelijk in een deel onzer een oplaag nog word vermeld, het Ne- derlandsch elftal te Barcelona tegen Zwit serland en wist na een enthousiasten wed strijd met 8O te winnen. Bij de pauze hadden de Hollanders reeds met 2—0 de leiding. De Nederlanders traden met het volgende elftal in het veld: Doel: Hardebeck; Achter: Gilly in gezelschap van een der jonge hulp onderwijzers van zijn school. d;en laatsten morgen in de groote hal van het Old Bailey - gerechtshof mocht komen. Volgens het oor deel van Mintlaw was dat niet een alleen buitennissige, maar ook een wel wat onbe hoorlijke wcnsch. Doch hij was diep getrof fen geweest, toen zij hom had verteld, dat het bijzijn van haar kind haar zou sterken, om de uitspraak aan te hooren, hoe die ook 1 mocht luidep. En in de laatste twee uren. namelijk na dat de jury in raadkamer was gegaan en hij. Mintlaw. met Adelaide Strain wat op en neer was gaan loopen in de hal, zegende hij |het moederlijk gevoel, dat om haar kind had .gevraagd, want do vrouw verkeerde niet al- heen lichamelijk, maar ook geestelijk in een «zeer angstwekkenden staat. Nu en dan gin gen zij on Mintlaw naar de plek, waar de kleipe jongen en de jeugdige vriend, ze:f niet veel meer dan een jongen, samen zalen en dan klaarde mevrouw Strain's doodsbleek gelaat weer wat op; éénmaal lachte zij zelfs tot Gilly. Maar wanneer hot tweetal, zij en Mintlaw. weer opliepen. tu9schen de on verschillige menigte, ging haar hand som wijlen naar haar borst en naar haar keel. als of de benauwende druk haar te mach tig werd. Bevend van trots bracht Mintlaw in her innering. hoe goed Eva Raydon zich dezen en den vorigen dag gehouden had. Geen enkel oogenblik was zij gezwicht voor haar vreeselijke kwelling Zelft toen zij de bo- schuldigdenbank verliet, om de uitspraak af De Waal en Tresling; Midden: C. van der Hagen, van der Roovaert en van Lierop; Voor: Maas, T. van der Hagen, Jannink, van Wijk en Erven Dorens. Het weer was niet te warm, een schitte rend zonnetje 9cheen over het veld. De Ne derlanders zijn reeds direct in de meerder heid. Het combineeren laat niets te wen- schen over en de Zwitsers moeten alle zeilen bijzetten om doelpunten te voorko men. Het Zwitsersch elftal speelt met vier reserves, waardoor de speelsterkte der berg bewoners er niet beter op geworden i9. Bo vendien gooiden zij eenige malen het elftal door elkaar waardoor heelemaal geen sa menhang meer bestond. Toch duurt het nog 17 minuten voordat Nederland de lei ding neemt met een schot van den Hilver summer Jan van der Hagen. Tien minuten later maakt Jannink er 2—0 van na uit stekend combinatiespel der voorhoede. Met dezen stand gaat de rust in. N.i de pauze hebben de Zwitsers zoo goed als niets te vertellen gehad. Na ongeveer 15 minuten spelen scoort de TOGO-man van Wijk num mer drie. De Nederlanders stellen zich ech ter niet tevreden met eenzelfde overwinning welke België op Zwitserland den vorigen dag behaalde. Fanatiek zitten de Oranjehem den erop, vooral van der Hagen Sr. speelt uitstekend Tresling maakt nummer vier na een straf schot. Uit een voorzet van den Ha genaar Maas maakt onze midvoor Jannink er 50 van Nog drie doelpunten worden dan aan het totaal toegevoegd, twee van Jan van der Hagen en een van Jannink. zoodat Nederland tenslotte zijn eersten wedstrijd op het Barcelonatournooi wint met 80. De overwinning was volkomen verdiend en het doet het beste hopen van den wedstrijd Nederland-Belgic die hedenmiddag wordt ge speeld. Veel heeft Hardebeck niet te verwer ken gekregen. De beide backs de Waal en Tresling waren uitstekend en hadden niet al te veel moeite met de niet al te 9terk spelende Zwitsers. De middenlinie zal de vuurproef nog moeten ondergaan, doch de voorhoede was uitstekend; twee dingen wisten de vijf menschen al heel goed, n.l. mot enthousiast spelen komt men een heel eind en.... doelpunten maken is het be langrijkste van een wedstrijd. Jan van der Hagen. M.a.as en Jannink speelden uitstekend dc drie doelpunten van den Hilversummer mochtep er zijn en Jannink verdeelde hot 9pel goed. Er werd in een zeer snel tempo gespeeld. In den namiddag werden nog twee wed strijden gespeeld voor poule A. Spanje be wees opnieuw groote vorderingen te heb ben gemaakt in het hockeyspel. Bji Spanje waren vier spelers door anderen vervangen. Zoo speelden ditmaal mee Tarricella en de 17-jarige Rodon, die uitnemende krachten bleken te zijn. Taruella scoorde voor de rust voor Spanje Na de rust voerden Rodon en wederom Taruella den stand op tot 3o waarmede het einde kwam. Spanje heeft bewezen tot de drie sterksten van het tour- nooi te behooren. Heden spelen Spanje en Puitschland tegen elkaar. Duitschland won met 51 van Oosten rijk. De rust ging in met 21 voor Duitsch land; Na de pauze waren de Duitschers sterker en nog een drietal punten weTd er bij ge maakt, Duitschland won dus met 51. Kurt Weiss, de midvoor der Duitsehers, maakte twee doelpunten en bewees wederom een uitstekend voorwaarts te zijn. De stand na don tweeden dag lurdt: Poule A. gesp. gew. gel. verl. pnfc. doelp. Duitschland 2 2 0 0 4 13—3 Spanje 2 2 0 0 4 6—0 Oostenrijk 3 0 0 0 0 1—8 Frankrijk 2 0 0 2 0 2—11 Poule B. Nederland 1 1 0 0 2 8—0 België 1 1 0 0 2 3—0 Zwitserland 2 0 0 2 0 0—11 Heden wordt gespeeld: poule At Spanje Duitschland en OostenrijkFrankrijk, voor poule B. BelgiëNederland. (5 VOETBAL. ZWALUWEN- WESTELIJKE COMBINATIE. Voor <lcn wedstrijd tusschen een elftal van de Zwaluwen en een door de Westelijke elftalcommissie van de K. N. V. B. samen, gestelde ploeg zijn de volgende combinaties gekozen: le wachten, had zij hem een ontróerenden blik vol dankbaarheid toegezonden en had- den zich haar bleeke, vastberaden lippen tot een flauwen glimlach geplooid. Het was voor hem een groote troost, dat bijna allen, die in nauwe aanraking met Eva waren gekomen, in de ellendige weken, die waren verloopen tusschen den dag, waarop zij was aangehouden, verdacht van moord op haar echtgenoot, tot de opening van haar proces, in haar onschuld waren gaan geloovcn. Voor Mintlaw zelf leverden de feiten mat betrekking tol Birtley Raydon's geheimzin- nigen dood niet de minste moeilijkheid of raadselachtigheid op. Hel stond bij hem on wrikbaar vast, dat de tuinmansjongen, Amo3 Purcell, gedreven door een soort heimelijke wraakzucht, den man om het leven had ge bracht, die zapoogd had zijn eerlijken naam te bezwalken, hot eenige waardevolle bezit van zoo'n jongen. De directrice, tevens apo thekeres van het paviljoen-ziekenhuis, juf frouw Jameson, had in de getuigenbank vol mondig toegegeven, dat zij de kastdeur in do apotheek niet alleen op dien noodlottigen dag maar mogelijk ook nog een keer, of zelfs meermalen had opengelaten. Feitelijk was deze verklaring een conces sie van haar, omdat zij in de onschuld van Eva geloofde. Want, innerlijk leed het bij haar volstrek! geen twijfel, dal zij die mis dadige nalatigheid slechts éénmaal, name lijk op dien bewusten vierden September, begaan had. Maar zij had zich zelf over reed, dat Amos Purcell, door een wonder- Zwaluwen: Boumans (P. S. V.); Van Be- nesse (Velocitas, Br Van Loon (Willem II), De Leeuw (Willem II), van Houtem (Longa), Vis (H. V. V.); Van Strien (Eindhoven), Wouters (Z. A C.). Klura (A. G. O. V. V.), de Koning (V. S. V.), van Gelder (V. U. C Westelijke combinatie: Van Duivenbode (V. V. A Rep (Z. F C.), Prevost (R. C. H Hoogmoed (Z. F. C. 3), Klopper (Z. F. C.), Ouwerkerk (V. O. C.); Hanse (R. C H v. Osch (A. D. O.), Hofman (Forluna), Verkerk (R. C. H.), Homborg (Blauw-Wit). o OM DEN RIJNSTREEKBEKER. Op 2den Kerstdag speelt Alphen I legen de Spartaan I voor de finale om den zilveren Rijnstreek-beker. Zooals men weet bracht de destijds gehouden wedstrijd geen beslissing en eindigde deze met 22. L. F. C.—D. C. L. Op 2den Kerstdag speelt L. F. C. op eigen terrein tegen D. C. L., de leidende club uit de afdeeling van Lugdunum Het L. F. C.-elftat zal als volgt zijn samen gesteld (rechts naar links): doel: Duffels; aehter: Heymans en De Vos; midden: La- bordus, Segaar en v. d. Blom; voor: Siebert, Neuleboom, van Leeuwen, Nagtegeller en Keereweer. -o— A. S. C.-COMBINATIE SCHEIDSRECHTERS XI. Op 2den Kersdtag wordt op het veld achter romona een wedstrijd gespeeld tusschen een A. S. C -combinatie en de Leidsche scheids rechters. RECLAME. Donderdag, 2en Kerstdag Terrein Haagweg - Aanvang 2 uur Entrée 30 cent - Jongens 15 cent 3770a SCHERMEN. MILITAIRE- EN STUDENTEN- BOND. Op den laats Ion dag is het sabclkam- pioenschap van dezen bond verschermd. Het resultaat was: 1. Van Bergen v. d. Grijp (adelborst) 5 gew. part., 13 ontv. en 23 geg. tr.; 2. C. F. Amsterdam (adelborst) 4 gew. part., 16 ontv. en 20 geg. tr.; 3. W. J. E Kunzel (K. M. A.) 4 gew. pat-t., 18 only, en 21 geg. tr.; 4. Van de Veen (K. M. A.) 3 gew. part., 16 ontv. en IS geg. tr.; 5. Van Dorssen (Ariosum Stud., Leiden) 3 gew. part., 19 ontv en 19 gev. tr.; 6. Van Ranzow (K. M. A.) 1 gew. part., 21 onlv. en 14 geg. tr.; 7. Braun (K. M. A.) 1 gew. part 21 ontv. en 11 geg. tr. WIELRENNEN. „SWIFT". Donderdag, 3den Kerstdag, zal de wed strijd plaats hebben om wildprijzen. Hiervoor zijn buiten de prijzen der ver- eeniging nog eenige prijzen geschonken door enkele sporlenthousiaslen. De deelnemers moeten zich om 9 uur verzamelen in het clubgebouw van den heer v. Meizen, Nieuwe Beestenmarkt. Daar zal de plaats van start worden bekend gemaakt. Na atloop zal de prijsuitreiking plaats hebben in het club lokaal. lijke samenloop van omstandigheden, dien zelfden morgen óók in de apotheek moest zijn geweest. Gedurende dien kwellenden, langen tijd van wachten, gingen Mintlaw's gedachten nog eens terug naar de vier dagen van de gerechtszittingen. Hij begreep half en half den gedachlengang van den procureur- generaal en hij moest toegeven, dal do redo van dien grooten rechtsgeleerde voorldurend gematigd was geweest. Doch hij kon den rechter zijn, wat hij noemde partijdigheid, ja sterk vooroordeel tegen Eva Raydon niet vergeven. Den vorigen avond nog had hij mr. Buck gevraagd, of ingeval het „schuldig" zou worden uilgesproken, geen appèl kon wor den aangetekend, op grond van zekere op merkingen dio de rechter had gemaakt in zijn toespraak tot de jury. Doch de advo caat had meewarig hel hoofd geschud; het hof van appèl in strafzaken eischle heel wa! sterker gronden dan rechter Lemson's rede die Immers niet als een misleidend richt snoer voor de jury kon worden aangemerkt vóór het een uitspraak van „moord met voorbedachten rade" ter zijde zou stellen. Mr. Buck had het zelf ook verwonderd, dat de rechter kolonel Mintlaw's plechtige verklaring in de getuigenbank zoo beslist had miskend betreffende zijn zuiver on schuldige vriendschap met mevrouw Ray don. Slechts noode had hij aangestipt, dat verreweg het groote meerendeel van de men schen altijd het ergste denken in zake de RECLAME. 3833 Voor den prijs geen betere. SCHAATSENRIJDEN. EENIGE WEDSTRIJD UITSLAGEN. De ijsvreugde is al weer ten einde, maar het is toch interessant de uitslagen te ver melden van dc in het Noorden gehouden wedstrijden. Te Wolvega kwamen niet min der dan 25, ineerendeels bekende, rijders aan den start, namelijk Johs. Jetten, St Jo- hannesga; H. Frans, Giothoorn; J. Bruinen berg, Sonega; J. de Groot, Jorwerd; H. Ru- dolphy, Gorrodijk; Plantinga, Zwaagwest- einde; Thijn Klompmaker, Oudehaske; R. de Leeuw, Heerenveen; F. v. d. Berg, Donker broek; R. Koning, Munnekeburen; B. v. d. Veen, Warga; R. Schulting, Steggerda; Al- bert Koning, Munnekeburen; J. H. Hofstra, Tjalleberd; J. J. Slof, Joure; R. v, d. Wal, Rottum; A Bakker, Delfstrahuizen; H. J. v. d. Wolf, Oosterend; R. J. Slof, Joure; G. Vollema, Grouw, K. J. Poepjes, Delfstrahui zen; P. Dijkstra, BeetsT. H. Slof, Joure; H. de Jong, Rauwerd; Jac. Jetten, Rottum. Prachtige ritten werden gereden. Jammer, dat snelle rijders als Jetten, Klompmaker, Poepjes, dadelijk werden geslagen. Van stonde af aan was A Koning favo riet van het publiek. Hij toonde zich den ge- heelen middag uiterst vast en wist door zijn mooien kwieken slag aller belangstelling op zich te vestigen. Steeds sloeg hij zijn tegen standers met een Hinken voorsprong. De uitslag was: le prijs A. Koning, Mun nekeburen; 2e prijs R. J. Slof, Joure, 3e prijs R. de Leeuw, Heerenveen; 4e prijs H. Frans, Giethoorn. Het vlugst werd de baan afge legd (baanlengte 160 meter) door A. Koning 15 4/5, [I Frans 15 4/5,^11 de Leeuw 16 1/5 en R. J. Slof 16 2/5 seconde. Wedde. - Hardrijderij van mannen. 12 rij ders. le prijs C. Brouwer te Scheemda; 2e prijs L. Engelkes te Sellingen; 3e prijs A. Wagenaar le Midwolde (Old.), 4e prijs J« Reudering te Scheemda en 5e prijs D. Bos te Midwolde (Old.). Weddervoer. - Hardrijderij van mannen. 16 rijderS". le prijs H. Kuiper te Oudepekela, 2e prij9 W. Frans te Oudepekela, 3e prijs S. Hol'tjer to Vlachtwedde en -ie prijs W. Steen huis te Scheemda. 5 BOKSEN. MAX SCHMELING—SHARKEY OP 2q MAART. Uit New-York wordt gemeld: De boks wedstrijd tusschen Max Schmeling en Shar key wordt op 29 Maart te Atlantic-City ge houden. S DAMMEN. OM DEN MEESTERTITEL. Gisteravond vond de ontmoeting plaats tusschen De Jong en J. Kleer. De kampioen van Leiden was wel in buitengewone condi tie. Hij stond de heele partij door sterker. De Jong, die zich op het laatst alleen tot verde digen bepaalde, verloor in het eindspel een stuk, Kleer speelde thans een gewonnen wed strijd, maar tot verbazing van een ieder, vloog hij in een heel eenvoudig zetje, waar door de Jong op tempo remise wist te maken. Kleer had dc overwinning volkomen ver diend. Hij heeft thans zijn lot in eigen han den. Een remise en een overwinning zijn ge noog om in de finale te komen. In de och- lendronde speelt hij 2en Kerstdag in Den Haag tegen Kalden en 's middags tegen v. d. Geest, beiden uit Den Haag. betrekking van getrouwde vrouw lot een man die, om welke reden dan ook, blijkt haar van geld voorzien te hebben. III. DE UITSPRAAK. Daar ontslond plotseling een kleine op schudding. Mintlaw greep met een kramp achtig gebaar den arm van Adelaide Strain. „Do jury komt terug", fluisterde hij, terwijl hij haar vlug naar de deur van do rechts zaal leidde. Toen zij de breede deur doorgingen, maakte de opgewonden menigte plaats voor hen. Het leek, ol er reeds geen enkel plaatsje in de zaal open was. Adelaide Strain beschutte haar oogen met de hand en moest oen kreet onderdrukken, toen zij Eva plotseling zag verschijnen, die omhoog kwam van de verborgen trap, welke naar de cellen leidde. Zij slond nu in de beschuldigden-bank en keek meer met innig verlangen, dan vrees, naar de deur door welke de jury de rechtszaal weder zou bin nen komen, Eindelijk verscheen de jury en Mintlaw wendde zijn hoofd om. teneinde de tien maip nen en twee vrouwen goed te zien. die sta tig, achter elkander binnentraden. O. kon hij maar op hun gezichten de uitspraak le zen. waarop hij ondanks alles zijn hoop hal gevestigd! Doch elk gelaat bewaarde zijn diep geheim nog. Hij vroeg zich af. of het een goed, dan wel een slecht toeken was, dat de oudste der beide dames bitter schreide. (Slot volgt).

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 13