tSó %Ov/ 1 OUDS 70sle Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 20 December 1929 Vierde Blad No. 21402 RECHTZAKEN. door 'n rijksveldwachter doodslag te eindhoven. kermis-„vreugde". LAND- EN TUINBOUW. het kaasbesluit. OuDS 15 Opwekkend en Versterkend UIT DE OMSTREKEN. noord wijkerhout. GEMEENTERAAD sassenheim. wassenaar. reclame. GEDOOD. Voor de rechtbank te 's-Hertogenbosoh heeft gisteren terecht gestaan de rijksveld wachter H. S., vroeger te Werkendam, thans te Haaksbergen, verdacht op 2 Sept. te Wer kendam, opzettelijk A. Arnoudse zwaar lichamelijk letsel te hebben toegebracht door op korten afstand met een revolver op hem te schieten, waardoor A. zwaar werd gewond en twee dagen later aan de gevolgen ie overleden. Verdachte verklaarde, dat zijn assistentie was ingeroepen, omdat het zoo rumoerig was. De drie politiemannen werden voortdu rend door de rumoermakers gehinderd. Zij trachtten met kalmte en beleid de orde te herstellen, maar het bleef rumoerig. Men trok van de eene plaats naar de andere. Verdachte wilde ingrijpen .rnaar hij werd door den gemeente-veldwachter Smal ge waarschuwd voor zekeren A. Rijkers, die dronken was en als een woest beest te keer ging. Hij vooral werd in de gaten gehouden, omdat hij tot alles in staat werd geacht. Verd. heeft gescholen om schrik aan te jagen, maar niet om te treffen. De president meende, dat hier geen sprake was van zelfverdediging, want veldwachter Smal en de nachtwaker waren er om te helpen. Verd. beweerde, dat hij in zijn toestand niet anders kon handelen. Het schot was meer bedoeld om A. Rijkers in bedwang te houden en toen er geschoten werd, gingen allen aan den haal. Alleen Rijkers bleef en wierp zich op Arnoudse. Getuige A. Rijkers beweerde niet dronken te zijn geweest. Hij zat achter een petro leumvat, de politie wilde hem er verjagen, maar hij meende dat hij daar gerust mocht zitten. De politie heeft hem toen met een gummistok geslagen. Op zijn geroep kwamen zijn jongens toeloopen onder wie ook Ar noudse, maar niet in dreigende houding. Toen viel het schot. Get. beweerde geen wa pen of mes te hebben gehad. Het O.M. constateerde, dat Rijkers in deze zaak een bijzondere rol speelt. Uit andere strafzaken is hij reeds als een gevaarlijk persoon bekend. Het schot dat niet voor hem bedoeld was heeft hem ongelukkigerwijze getroffen. Vol gens spr, moest verd. uit noodweer tegen Rijkers optreden, hij kon als goed politie man niet anders handelen. Hij deed dat niet zenuwachtig, maar handelde volbewust. Het O.M. vroeg vrijspraak ten aanzien van de geheele ten laste legging. Uitspraak 2 Januari. De rechtbank te 's-Hertogenbosch heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen M. v. d. L., arbeider te Eindhoven, die in ongeoor loofde verhouding stond tot een vrouw. Toen hij afscheid van haar ging nemen, liet zij hero het portret van een ander zien en uit jaloezie heeft hij haar toen 10 messteken toegebracht, waardoor zij bijna op slag ge dood werd. De eisch had geluid 5 jaar. De rechtbank veroordeelde verd. tot 4 jaar ge vangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis. Begin September wordt er te Blaricum iermis gehouden, die ook bezoekers uit het overige Gooi trekt. Zoo was het ook in den nacht van 4 op 5 September, toen een aantal jongelui uit Hilversum, bij wie zich o.a de bouwvakarbeider De Leeuw bevond, om streeks halftwee besloot naar huis terug te keeren. Ze gingen naar de stalling, waar ze hun fietsen in bewaring hadden gegeven en troffen daar een paar meisjes uit Laren, die den heelen avond met een paar andere ker misbezoekers waren uit geweest. Ze vroegen de meisjes met hen terug te gaan. Een paar waren op de fiets, een was per tram geko men. De personen echter, met wie de meis jes den heelen avond in gezelschap waren geweest, gingen niet met dit plan accoord. Ze wilden, dat de meisjes met hen in hun auto's terugkeerden. De meisjes verkozen echter per fiets naar huis te gaan. Toen ze met De Leeuw en zijn vrienden in de Torenlaan reden, ter zijde van den weg. kwamen de auto's hun achterop en stopten. Uit den wagen, door den handelaar H. bestuurd, stapte de sigarenmaker Van S., die De Leeuw van de fiets trok en' dezen jongeman duchtig mishandelde. De chauf feur was zelf ook uit den wagen gestapt en hield een der fietsers, die zijn kameraad te hulp wilde komen, tegen. Daarna stapten weer in de auto. De mishandelde jongen ging te voet verder, omdat zijn fiets zoo goed als geheel vernield was. Eenige oogenblikken later, ongeveer ter hoogte van Oranjestein, kwamen de auto's weer langs rijden, daarna keerden ze terug en werd uit het portier van de Chevrolet, door den handelaar bestuurd, door hem een revolverschot gelost. Derhalve had H. zich gisteren voor de "vijfde kamer der Amsterdamsche rechtbank te verantwoorden wegens poging tot dood slag, subs, zware mishandeling, subs, het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld. Het O. M. achtte voorwaardelijk opzet tot ^ware mishandeling bewezen en vroeg der halve een gevangenisstraf van één jaar en ^9 maanden. De sigarenmaker M. r. S., wonende te Hilversum, had zich daarna wegens mis handeling van De Leeuw te verantwoorden. Het O M. eischte 6 maanden gevangenis straf. Uitspraak 2 Januari. De Secretaris van de Ned. Zuivelbéurs te Amsterdam, de heer HL C. van Balen, te Bodegraven schrijft ons o.m.: Uit een uitvloeisel van de Warenwet is, in December 1927, het Kaasbesluit ontstaan. Dit Besluit schrijft op niet al te duidelijke wijze voor, dat in verkoopplaatsen, waar kaas aan consumenten wordt verkocht, elke voorradige kaas door den verkooper moet worden voorzien van vele stempeltjes, hetzij volvet, 40 30 20 of mager, op iedere kaas ten hoogste 12 centimeter van elkander verwijderd, terwijl ook de kaas, welke, be stemd voor consumenten, langs den open baren weg wordt vervoerd, van die stempel tjes moet zijn voorzien. Op de vele last, wélke deze stempelarij medebrengt, is meermalen gewezen. Ie. omdat toch het Rijksmérk voor kaas bestaat, waarop het vetgehalte slaat aan gegeven, zoodat deze ..aanvulling" eigenlijk het Rijksmerk degradeert, voor onvoldoende verklaart, 2e'. omdat het publiek over het algemeen van die stempeltjes niet veel be grijpt, 3e. omdat het publiek kaas terecht beoordeelt naar smaak en kwaliteit en niet naar enkele procenten meerder of minder vet, 4e. omdat geen enkel gezondheidsbelang er door wordt gebaat. De bepaling is onhygiënisch, omdat op de vettige kaaskorst de stempelinkt niet „houdt" én blijft afgeven, waardoor de handen van winkelier of venter, bij het telkens weder aanvatten van de kaas om zijne klanten te bedienen, voortdurend worden besmeurd, hetgeen bevuiling van de te eten kaas ten gevolge heeft. Dat de bepaling ongemakkelijk is, behoeft wel niet te worden uitgelegd. Maar dat is nog niet alles. In de aller eerste plaats is het Kaasbesluit hoogst on billijk, omdat het aan den kaasverkooper oplegt te garandeeren, dat het vetgehalte van elke kaas niet is ónder het door de stempeltjes aangegeven vetgehalte, op straffe van proces-verbaal. Hij kan met deze garantie niet volstaan met te verwijzen naar het op de kaas voor komende Rijksmerk, dat.het vetgehalte aan geeft, neen, volgens het Kaasbesluit (art. 2 lid A en art. 5 lid 1) moet hij bovendien ga randeeren, dat het juiste vetgehalte in de kaas aanwezig is en moet hij dus maar weten óf dat Rijksmerk op iedere kaas terecht is aangebracht. Nog niet alléén, hij moet zelfs een afwis selend vetgehalte garandeeren. Namelijk zoolang b.v. het Rijksmerk Vol vet nog op de kaas aanwezig is, moét hij ga- Tandeeren een minimum-vetgehalte van 46 pCt. in de droge stof. doch zoodra door gedeeltelijken verkoop van de kaas het Rijks merk niet of niet meer voldoende aanwezig is, moet die zelfde kaas plotseling ten minste 48 pCt. vet in de droge stof hebben. Eén winkelier of venter, die de kaas niet maakt, moet maar precies weten, hoeveel vet in elk kaasje zit en dat, terwijl zelfs de kazen van één partij niet allen hetzelfde vetgehalte hebben. Op de Neds. Zuivelbéurs wees ons be stuurslid A. H. v. d. Most op het gevaar, dat alle kaasverkoopers liepen, n.I. om te wor den verbaliseerde óók wanneer zij meenden precies volgens de voorschriften van het Kaasbesluit te handelen. Zouden zij n.I. bijvoorbeeld op kaas, voor zien van het Rijksmerk volvet, stempeltjes „volvet" zetten en het zou blijken, dat die kaas geen 46 pCt. vet in de droge stof be vatte hetgeen voorkomt dan zouden zij in overtreding zijn, dus strafbaar. Op de zelfde wijze is het gesteld bij kaa9 met andere vetgéhaltenmerken. Om aan dat gevaar te ontkomen en tevens het onbillijke van de bepalingen aan te too- nen, ried ons bestuurslid aan, alle kaas, on verschillig van welk vetgehalte, maar „Mager" te stempelen. Toen een kaashandélaar-winkelier te Alphen a. <L Rijn, de heer van Muijen, die de meening van ons bestuurslid had gehoord, zich tot ons wendde met de mededeeling, dat hij het door den heer v. d. Most genoemde gevaar liever niet zou loopen en diens raad daarom wilde opvolgen, doch opzag tegen mogelijke hooge kosten tot in hoogste in stantie bij eene event, vervolging, verklaar den wij ons voor die kosten garant en nam meergenoemd bestuurslid op zich, bij event, proces-verhaal de zaak te be^tudeeren en te verdedigen. Bedoelde winkelier voorzag Al zijne kazen volvet, 40 30 20 van het stempel „Mager" en ondervond daarvan niet het ge ringste nadeel van de zijde van het publiek. De Keuringsdienst voor waren te Leiden sommeerde den heer van Muijen herhaalde lijk tot het stempelen van „volvet" op zijne volvette kazen en toen dit niet hielp, volgde proces-verbaal, in beslag neming van kaas (één der in beslaggenomen 3 kazen met het Rijksmerk volvet bleek, ten bewijze van de gegrondheid onzer bezwaren, reeds slechts 45,8 pCt te bevatten) en daarna behande ling van de zaak voor de Rechters te Alphen a. d. Rijn en in den Haag. Het ging er daar voornamelijk om, of, althans voor heele kazen, art 2 lid A van het Kaa9be9luit imperatief is, dus of men van het Rijksmerk volvet voorziene kaas met „volvet" moet stempelen. Ja, zeiden de Rechters in Alpfoen en den Haag, neen, hield ons bestuurslid vol, die telkens weder hooger beroep aanteekende, er bij volhardende, dat art. 2 lid A, in verband met art. 5 lid 1, facultatief is, zoodat ont slag van rechtsvervolging zou moeten vol gen. Tot ons genoegen en tot geruststelling van velen in den kaashandel kunnen wij mel den, dat ten slotte de Hooge Raad dezer dagen heeft beslist, dat het feit niet straf baar is en derhalve den beer van Muijen van alle reohsvervolging heeft ontslagen. In ieder geval is nu door de beslissing van den Hoogen Raad der Nederlanden komen vast te staan, dat men vrij Kaas met Rijks- merken 40 30 20 en ook volvette kaas met het Rijksmerk volvet, van bet 9tempel „Mager" mag voorzien. RECLAME. 9716 fijne ouoe wijn getrokken op kinabast Per 3/4 Lflesch ƒ1.75. Per l;2 Lfl. ƒ1.20. Wijziging Politieverordening Gemeentebegrooting 1930. Voorzitter: Burgemeester van Iersel. AanwezigAlle leden. De voorz. opent met gebed en doet hier na mededeeling van eenige ingekomen stukken, alle van ondergeschikt belang. Op voorstel van B. en W. wordt de alg. Politieverordening gewijzigd en bepaald, dat alle hier liggende bruggen, een naam zullen krijgen. Ook wordt een artikel in- gelascht, waarbij aan alle café-houders uit de gemeente verboden wordt te tappen, aan misbruikers van sterken drank, wier namen voortaan zullen prijgen op de zoo genaamde „zwarte lijst". Besloten wordt, aan A. L. Wiegermk bouwgrond te verkoopen en wel 575 Mi. a f. 3.50 en 180 M2. a f. 3. Deze gronden grenzen aan het Julianaplein. Op voorstel van B. en W. wordt besloten tot overname in beheer en eigendom van de St. Jacobstraat (Zilk). Deze st-ra-at behoort thans nog aan particulieren, die f. 700 ge stort hebben voor onderhoud. De rekeniDg van 't Grondbedrijf, dienst 1928, wordt voorloopig vastgesteld op f. 639.64. De kapitaaldienst in inkomsten en uitgaven op f. 7528.42%. Hierna wordt behandeld de Gemeente begrooting, dienst 1930, waarvan de vol gende punten de aandacht vragen: De rekening, dienst 1928, sluit met een batig slot op den gewonen dienst van f. 29059.08, hetwelk ten bate van den dienst 1930 moet worden gebracht. Het aantal inwoners op 1 Jan. 1929 be droeg 5991. De som, waarop de gemeente per ingezetene aanspraak maakt ingevolge besluit van Ged. St. van Z.-H., bedraagt L 1.65; waardoor de post te ramen is op f. 9885.15. Het verhaal van pensioensbijdragen voor het weduwen- en weezenpensioen, geschiedt krachtens Raadsbesluit van 24 Oct. 1924. Bijgedragen wordt door ambtenaren in dienst op 24 Oct. 1924, 3 pCt. voor wedu wen- en weezen-pensioeai, en voor na 24 Oct. 1924 aangestelde ambtenaren voor ambtenaren-pensioen 1% pCt.voor wedu wen- en weezenpensioen 3 pCt. van den pensioensgrondslag. Renten en aflossing van voorschotten voor de verbetering der volkshuisvesting worden geraamd op f. 25938.87. Yoor den bouw van 12 arbeiderswonin gen aan de Zeestraat, welke nagenoeg ge reed zijn, werd bij Ministerieele beschik king aan deze gemeente een grondvoor- sohot verleend van f. 4000 en een bouw- v oor schot vaü f. 31000. Het ligt in de bedoeling, de exploitatie van deze twaalf woningen over te dragen aan de R.-K. woningbouw ver. ,.St. Anto- nius van Padua" alhier, welke hiervoor totaal verschuldigd zal zijn f. 25938.87. Van dezelfde bouwver. wordt aan zestig jaarlijksche annuïteiten van f. 2568.07 te rugbetaald, de aangegane geldleening van f. 53000, voor den bouw van zestien woon huizen. De opbrengt van haven- en kade geleden worden geraamd op f. 2900. De Ned.-Herv. Gem. alhier, betaalt voor het gebruik der klok in den gemeentetoren f. 15 per jaar. Aan rioolgelden zal ontvap- gen worden f. 1100. De gemeente betaalt voor de losplaats aan dc Leidsche vaart aan de gemeente Leiden f. 37.50 peT jaar, welke som wordt terugbetaald door de tuindersver. ,,De Eeo- dracht" teD wier gerieve deze losplaats is gemaakt. De schoolhuizen der Bijz. scholen bren gen aan huur op, f. 700 per jaar en wet f. 300 in „De Zilk" en f. 400 in 't dorp. Wegens rente van hypothecaire schuld vorderingen is te ontvangen f. 2546. De op brengst van schoolgelden alleen bij het Bij zonder Onderwijs wordt zonder bezwaar geraamd op f. 10.000, mede in verband met de toeneming van het aantal schoolgaande kinderen. De uitkeering van andere ge meenten krachtens a/rt. 86 der L.O. 1920 bedraagt f. 800. Voor de Ned.-Herv. school bedraagt de uitkeering per leerling f. 12.50 en voor de R.-K. school „Zilk" f. 15. Er gaan alhier 64 leerlingen school uit Voor hout, 19 uit Amsterdam, 12 uit Lisse, 47 uit Hillegom en 30 uit Nooidwijk. De kos ten dezer buiten-leerlingen worden ge raamd op f. 15.20 per kind en de uitkee ring van andere gemeenten krachtens art. 104 der L.O.-wet 1920 zal aldus bedragen f. 3100, in verband tevens met inwonende leerlingen van gesticht „De Voorzienig heid", gaan hier 204 kinderen school uit andere gemeenten. Dc uitkeering van andere gemeenten, krachtens art. 205 der L.O.-wet 1920 wordt geraamd op f. 1750. De subsidie van de provincie in de ver- pleegkosten van krankzinnigen bedraagt f. 2346.67. Voor rekening dezer gemeente worden verpleegd in St. Bavo 4 patiënten tegen f. 685 per jaar. In het „Mariage- stioht" een vrouwelijke patiënt a f. 800 jaar. In „Huize Assie" te Udenhout drie kinderen a f. 600 per jaar. In Endegeest'' te Oegst-geest 2 patiënten a f. 825 per jaar. De provincie verleent in deze kosten een derde subsidie en de bijdragen van parti culieren in de verpleegkosten bedragen f. 1252. De inkomsten uit de vToegere bezittin gen van het opgeheven algemeen armbe stuur bedrageD f. 338.50, wegens rente van inschrijvingen op de grootboeken der Nat. Werkel. Schuld. De rente van voorschot ten, verstrekt ingevolge dc Landarbeiders- wet, bedraagt f. 100, en de totaal te ont vangen annuïteiten f. 1635.60. 80 opcenten op de hoofdsom der grond belasting, gebouwde eigendommen f. 6001.78 20 opcenten op dc hoofdsom der grondbe lasting ongebouwde eigendommen f. 1367.02, 45 opcenten op de hoofdsom der personee- le belasting f. 6237.85, opcenten op de hoofdsom der Rijksinkomstenbelasting f. 30.000. 50 opcenten op de hoofdsom der Vermogensbelasting f. 3918.50. Belasting naar het inkomen f. 31.000. Belasting op de honden f. 250. Belasting op tooneelver- tooningen is pro memorie uitgetrokken.Za- kelijke bedrijfsbelasting f. 2200. Opbrengst van het vergunningsrecht f. 472. Aan "het grondbedrijf is in 1925 eem ka pitaal verstrekt van f. 13.300. Jaarlijks moet hiervan f. 665 worden afgelost. In 1929 is aan het Grondbedrijf verstrekt een kapi taal van f. 45600. Hiervan moet jaarlijks f 1140 worden afgelost. In totaal bedraagt de uitkeering van het grondbedrijf wegens rente en afhang f. 4486.38. De jaarwedde van den burgemeester be draagt f. 4020 plus kindertoeslag, totaal f. 4620. Hiervan gaat af f. 600 voor huur van de ambtswoning. De beide wethouders genieten elk aan wedde en presentiegeld f. 350 per jaar. De jaarwedde van den secretaris bedraa^c f. 3900, met kindertoeslag mede f. 4290. De jaarwedde van den ontvanger bedraagt f. 1700. De presentiegelden, der elf raads leden worden geraamd op f. 395, of wel f. 3 per lid en per vergadering. De jaarwedden van de ambtenaren ter secretarie en de boden bedragen f. 1600. Schrijf- en bureaubehoeften f. 700. Druk- en bindwerk f. 600. Onderhoud en schoon houden van het Raadhuis f. 325. De verlichting en verwarming worden hooger geraamd in verband met de meer dere lokalen van het nieuwe Raadhuis, en gebracht op f. 400. Aan gemeente-pensioenen wordt uitbe taald f. 346 en wel aan de wed. v. NooTt f 300, wed Berghout f. 46. De bijdragen voor eigen- en weduwen- en weezenpen sioen, bedragen f. 3444.26. De gemeeute-ojzichter heeft een salaris van f. 2000. De chef-agent f. 2140, de agent f 1900, de haven-meester f. 800, de wegwer ker f. 1716. De renten van geldleeningen worden geraamd op f. 13134.63. De aflossing van geldleeningen op f. 15510 De gemeente is verzekerd tegen diefstfti van kasgelden tot een bedrag van f. 10.000 uit de kluis van den gemeente-ontvanger tegen een premie van f. 8.25 per jaar. Voor reparatiekosten aan de ambtswoning van den burgemeester is f. 130 uitgetrok ken. Voor gewoon jaarlijksch onderhoud slechts f. 50. Belooningen en premiën aan brandmeesters en brandspuitlieden zijn ge raamd op f. 250. Onderfioud van de brand- blusch-middelen f. 200, waarvan f. 50 wordt, betaald aan den auto-handelaar B. Zand bergen voor het onderhoud van de stooro- brand spuit De kosten der straatverlichting zullen f. 1200 bedragen. Belooning voor de te ver richten vaccinatiën en lijkschouwingen f. 250. Bijdrage aan de centrale Gemeen te in de kosten van den keuringsdienst van vleesch f. 2200 en van waren f. 782.50. Subsidie aan de Vereen. „Het Groene Kruis" f. 31 per jaar of cent per inwQ- ner. Bijdrage im de kosten van aanleg van de transportleiding van het pompstation „Langeveld" door Noordwijkerhout naar Noordwijk f. 899.41. Bijdragen ter tege moetkoming in de betaling van rente en af lossing van voorschotten in het belang der verbetering der volkshuiezesting zul len bedragen f. 12798.95. Aan de Zeestraat zijn in 1929 12 arbci derswoningen gebouwd, waarvan er 6 be stemd zijn voor bewoners van door de ge meente onbewoonbaar verklaarde woningen In het exploitatie-tekort van deze zes wo ningen wordt tot een maximum van f. 300 jaarlijks 'bijgedragen, de helft door de ge meente en de helft door het Rijk. De Gemeentetoren zal in 1930 geheel ge wit worden. Voor onderhoud van plantso? nen is t 226 uitgetrokken. De kosten van de gemeen te-vuilnisophaal worden bepaald op f. 1000. De vergoeding aan den gemeente-opzich- j ter voor het gebruik van zijn auto in dienst der gemeente wordt verminderd tot f. 90. Vergoeding van kosten van instandhou ding van bijzondere scholen, bedoeld in art. 101 der L.0 -wet 1920, f. 9450. Vergoeding voor terreinen en gebouwen van bijzondere scholen, ingevolge art. 205 der L.O.-wet 1920 f 9460.87. Uitkeering aan andere gemeenten, ingevolge art. 205 L.O.- wet 1920, f. 450. Subsidie aan bewaarscho len f. 2000. Uitgaven voor volksfeesten f. 550. Aan de drie muziek-vereenigingen zal, elk afzonderlijk, f. 50 subsidie per jaar worden uitgekeerd. Daar de ondersteuning van behoeftigen door de kerkelijke armbesturen niet vol doende is, zullen ze ook van gemeentewege ondersteund worden. Hiervoor is f. 2500 uitgetrokken. Aan den ondernemer van de auto-bue- dienst „E.N.A." wordt f. 300 subsidie per jaar toegekend. De subsidie aan werklo zenkassen wordt verhoogd tot f. 1200, o.r. het aantal georganiseerde arbeiders steeds stijgt. De uitkeering aan het Rijk van het aan deel in de kwade posten, wegens directe belastingen is geraamd op f. 7300 en wel op f. 3000 tekort inkomstenbelasting. De post onvoorziene uitgaven wordt voot 1930 verhoogd tot f. 17881.77. Aanmerkingen worden gemaakt op de volgende punten: De brandbluschffniddelen zijn niet ge heel in orde. In geheime vergadering wordt hierover verder beraadslaagd. Het salaris van den 2en ambtenaar ter secretarie zal gebracht worden, van f. 1000 op f. 1200. (Goedgekeurd). Bij het „Jagershuis" is de straatverlich ting onvoldoende; als er geen technische bezwaren zijn, dient daar een lantaarn ge plaatst te worden. Het wordt noodig geacht, dat cr een vaste tweede wegwerker wordt aangesteld, wat in nadere overweging genomen zal worden. De heer A. H. v. NooTt vraagt, waarom in de nieuwe gemeente woningen, deuren van asbest geplaatst zijn en niet von hout. Ook moeten de voordeuren voorzien wor den van bel en brievenbus. Er zal met den aannemer onderhandeld worden. De presentiegelden van de leden van de commissie tot werine van schoolverzuim, worden verhoogd tot f. 75 en ook het sala^ ris van den secretaris woTdt verhoogd tot f. 75. In den geheelen omtTek worden deze hoeren nu het best betaald, zegt de voor zitter. De heer A. H. v. Noort zag gaarne, dat de schoolgelden verlaagd werden. In Ja nuari 1931 zal de schoolgeld-regeling her zien worden, te gelijk met de belasting regeling. Hierna wordt de begrooting, dienst 1930, vastgesteld op f. 195.897.58. Het batig saldo bedraagt f. 73.677.77. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan, z. van T. van Beelen en M. Havenaar. Overleden: Johannes van der Meij, 42 j. ongeh. Gevestigd: II. Otto en gezin, Rusthoflaan 21, van Koudekerk Mej. A. Veldhoven, Rijksstraatweg 266, van Hillegom. Vertrokken: Mej. C. J. van der Ploeg, van KlinkenbeTg 9, naar Voorhout B. Soet, van Hoofdstraat 191, naar Leiden Mej. J. A. Braam, van Zandslootkade 6, naar Lïs9e J. OomseD, van Wasbeekerlaan 12, naar Noordwijk Mej. C. M. van der Holst, van Hoofdstraat 30 a, naar Boxmeer C. J. van Tol en gezin, van Rusthof laan 13, naar Lisse A. M. Kerkhofs en gezin, van Jacoba van Beierenlaan 4, naar Am sterdam. De brievenbesteller V. werd in de Langstraat aangereden door een auto. Hij zelf kwam. er zonder ongelukken af, maar zijn rijwiel werd ernstig beschadigd. Gistermorgen zijn op een bouwwerk aan den Deijl twee timmerlieden, A. en S. uit Leiden, ten gevolge van de gladheid van een plank gegleden en gevallen. S. wist zich aan een balk te grijpen en werd door vakgenootea op veiliger plaats ge bracht. A. viel op den grond en bekwam een armbreuk en kneuzingen aan den rug. Na ter plaatse te zijn verbonden, is A. naar het Academisch ziekenhuis te Leiden overgebracht. Bij gemeentewerken is bevorderd tot voerman de heer G. Th. Ruijgrok en aan gesteld als huiparbeider de heer D. Ouwer- kerk alhier. Tors geen overtollig, ongezond vet. zoudt U al dat overtollige, ongezonde vet blijven torsen? Waarom de kans geloopen nog bes?aat? worden wanneer er Kruschen Salts Gebruikt geregeld, zonder een dag over te slaan, de kleine dagelljksc-he dosle Kruschen Salts en U zult binnen korten tyd van al dat overtollige vet verlost zijn. Het zal zelfs spijten niet reeds tezyn m ..Kruschengewoonte" begonnen Kruschen Salts helpt afdoende tegen overtollig vet. Bloed, Ingewanden, lever en nieren worden volkomen gezuiverd van alle schadelyke en glftlfzo stoffen. Kruschen Salts doet het bloed krachtiger stroomen en door de verbeterde werking der stof- wtseellngsorganen wordt iedere vetaanzettlng ab soluut voorkomen zult uw gezondheid met den dag vooruit zien gaan. zult U krachtiger, Jonger en otgewerkter voelen dan ooit te voren, zult van het leven kunnen genieten door dat stralende g®Y°cIrTvan «jergle en levenskracht, dat Kruschen ?i.J Kruschen Salts is verkrygbaar bij ni f,keri tn.^tsten k /°-90 "aeon. ?an^°enVlS Va"i beT,t 3 miUl lnhoud Imp.: N.VJlowntreeHdla^ïlJ., Kelzarsgr.124, A'damO. 971 4

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 13