iiW Dobbelmans' Toiletzeep K Pj of Glycerine Zeep JUÏ' fWinterteenen Kloosterbalsem UIT DE OMSTREKEN. NAGEKOMEN BERICHTEN. IVaai UIT DE RIJNSTREEK. Den Haas. 13 December 1929. De avondzitting Een incident Van Rappard-Marchant Overigens weinig nienws over „Defensie''. Do Begrooling van Defensie was in de avondvergadering van de Tweede Kamer van gisteren aan de orde en heeft haar tot fcijna kwart voor (weet-n in beslag gehou den, zonder dat de minister, de heer Deckers, aan het woord i9 gekomen, En dat terwijl er nog slechts twee avonden beschikbaar zijn om deze omvangrijke begrooting af to. han delen Als de heeren dan nog maar ook in derdaad de punten, der begrooting bespra ken! De eerste spreker van den avond, de heer Van Rappard (Lib.) deed zulks wel. Hij heeft een aantal punten betreffende onze weermacht besproken: de resultaten van het vooroefeningsinslituut, do opleiding- van officieren, de afschaffing van het dub bel rangen9telsel, de belangen van de oud- gepensioneerenden, den bouw van een nieu wen kruiser, de onvoldoende maritieme macht in de West-Indische wateren waar aan hij de gebeurtenissen op Curacao toe schreef enz. De huurlieden van de Liberalen in de Kamer, de Vrijzinnig-democraten hadden zich enkele interrupties onder die rede ver oorloofd en waar de stemming tusschen de beide fracties toch al gespannen is ten ge volge van de rede van den heer Merchant, die daarin de liberalen tot gedegenereerden hajd verklaard, kan men begrijpen, dat de heer Van Rappard zich daardoor geprikkeld gevoelde en na zijn rede zijn buren voor „vlegels" of iets dergelijks uitmaakte De heer Marchant reciproceerde met „straat jongen" en misschien hadden we nog meer kunnen beleven, wanneer de Voorzitter niet vredestichtend tusschen beide was gekomen en de heeren had verzocht elkander te eerbiedigen De heer Marchant heeft een langdurige ontwapeningsrede gehouden die slechts in verwijderd verband lot de Defensiebegroo- ting stond en weinig nieuws inhield De heer Ter Laan (S.D.A.P.) viel hem bij met een betoog om, als er niet werd ontwapend, dan toch do legersterkte te verminderen. Hij diende daarom een motie in, waarbij de Kamer zich verklaart voor een krachtige inkrimping van de lichting, reeds met 1930 fe beginnen. De heer Tilanus (C.H.). oud-officier, was natuurlijk van geheel andere meening. Hij achtte daarbij de samenvoeging van de beide departementen van defensie een fout, wierp do verantwoordelijkheid voor de ge beurtenissen op Curacao op den afgetreden minister Lambooy, die den „Kortcnaer" had teruggeroepen en liet een waarschuwing hooren tegen het communistisch drijven bij leger en vooral op de vloot. Verder bepleitte hij verschillende militaire belangen. Nadat de heer Duymaer van Twist (A R.) ook etrn- stig had aangedrongen op handhaving van onze weermacht en opnieuw een goed woord had laten hooren "ten gunste van het behoud van de werf te Hellevoelsluis, heeft de heer Zadelhoff (S. D. A. P.) do derde ont wapeningsrede van den avond doen hooren. De vergadering werd besloten met een rede van den heer Smeenk (A R.), die verzocht het burgerpersoneel, dat thans op arbeids contract werkt, in vasten dienst te nemen. RECLAME. U behoeft niet met winterteenen te blijven 1 'oopen, Maar U moet er wat tegen doen. EU kunt er wat tegen doen. Akkers Kloosterbalscm herstelt de cellen der huid, verzacht onmiddellijk de pijn en voorkomt ernstiger ontstekingen. Akker's „Geen goud zoo goed" 9205 HAARLEMMERMEER. Branden. Na al twe'emaal te zijn uitgerukt, werd do brandweer van Hoofddorp 's avonds op nieuw gealarmeerd voor een brand, die was uitgebroken in een groote schuur, naast de woning van den turf- en steenkolenhande laar M in de Kruislaan. Met de in werking gestelde autospuit, die stond aan de Hoofdvaart vlak voor de Kruislaan, kon men het vuur spoedig mees ter worden, zoodat het gevaar voor uitbrei ding van den brand sj)oedirr geweken was. Een hoeveelheid stroo ging verloren. Oor zaak onbekend. Van den wagen gevallen. Do arbeider K. had alhier op den Ring dijk nabij den Bennebroekorweg het onge luk van een met 'n paard bespannen wagen te vallen. Met een gebroken been weid hij opgenomen en onder geneeskundige behan deling gesteld. Ben nieuwe Usbaan te Hoofddorp. De ijsclub Hoofddorp" is al weer druk in de weer om de noodige maatregelen te treffen voor het a.s. winterseizoen. De ijsbaan nabij den Geniedijk, die in .1c laatste jaren voor het beoogde doel vrij wel ongeschikt was geworden, wordt thans geheel veranderd en verbeterd. Grondwer kers zijn reeds te werk gesteld om een dijk rondom de te vernieuwen ijsbaan te leu gen. Deze baan zal een oppervlakte krijgen van 4% hectare, zijnde ruim tweemaal zoo groot als de tegenwoordige oppervlakte. Door de firma Spaans uit Hoofddorp is ter plaatse een groote bemaling met mo tor volgens het nieuwste systeem op gesteld, waarmede men in korten tijd de ijsbaan zal kunnen volpompen» Deze bemaling schijnt een nieuwe vin ding te zijn en de machines beschikken over een zoo groote capaciteit, dat binnen 24 uur de te verkrijgen watervlakte op bet gewenschte peil zal kuünen worden ge bracht. Het bestuur vaD de ijsclub is dus wel ijverig in de weer om in den a.s. winter den liefhebbers van schaatsenrijden „iets goeds" te kunnen bieden. KATWITK. Uitvoering Chr. Muziekvereniging „Uitspanning na Inspanning". De zaal voor Chr. Prot. Belangen was stampvol, toen gisteravond U.N.I. haarjaar- lriksche uitvoering gaf. De musici zaten ditmaal voor het eerst achter metalen lessenaars. Aardig was 't dai de heer A. van Djjk ditmaal opkwam met niet minder dan 4 zoons, die allen de muziek beoefenen! De voorz., de uitnemende leider dezei vereeniging, ds. Kalkman, riep den aan wezigen een hartelgk welkom toe. Het ver heugde hem, dat er steeds een groeiende belangstelling voor U.N.I. was, want de zaai bleek thans te klein Hierna werd met de afwerking van het programma begonnen. Onder begeleiding van U.N.I. werd gezamenlijk gezongen Ps. 68 vs. 10, waarna ds. Kalkman in gebed voor ging. Bij de verdere uitvoering der mu ziekstukken bleek dat de directeur, de heer P. C. Langmuur, dit korps zeer goed onder „den stok" had ,want de verschillende mu ziekstukken werden op uitstekende wijze voorgedragen. Het publiek waardeerde dit ten volle en toonde zulte op ondubbelzinnige wijze. Tusschen de muziekstukken door gaf de heer A. Post enkele voordrachten. De naam van Arie Post als declamator is reeds ten vollo gevestigd, dan dat wij hier nog over zijn prestaties zullen uitweiden. Het was een avond waarop U.N.I. met groote vreugde terug mag zien én wg roa- pen haar dan ook van harte toe: ga voort op dezen weg! Het publie'k was zeer voldaan. Gezamen lijk werd nog Gez. 180 1 gezongen, waar na ds. Kalkman met dankgebed sloot. Naar wg vernamen is de 300ste abon- né aan het net der Katw. Radio-Centrale aangesloten. Daarbij wachten nog velen op aansluiting. De Radio ook met eigen toestellen gaat er hier goed ini KATWITK-AAN-ZEE. Bond Ned. Chr. Fabrieks- en Transport arbeiders Afd. Katwijk. De gisteren gehouden vergadering, van bovengenoemden Bond, die vrij talrijk was,, werd door den heer VTan der Steen op ge bruikelijke wijze geopend, waarna hij voor las Ps. 100. In zijn openingswoord heette hij allen welkom, wees op de groote zegen die ont vangen was nu men weer in behouden ha ven teruggekeerd was, maar ook op de groote roeping die men in het maatschap pelijk leven heeft te vervullen. In da hoop, dat ook de Katwijkschu visschcrs, over kleine en persoonlijke dingen heen, de groote lijn zullen blijven zien, verkreeg de heer Stapelkamp het woord om de stand van dc onderhandelingen met do werkgevers uiteen te zetten. Spr. riep allereerst de strijd te Katwijk en te Seheveningen in de herinnering terug en dat door deze acties de reeders wel iets geleerd hebben. De onderhandelingen in dezen zomer met de reeders, beteekenen een vooruitgang waarvoor wij reeds dank baar kunneD zijn. Toegezegd is geworden, dat ton opzich te van arbitrage aan de verlangens van de organisatie zal worden voldaan. Hierbij werd tevens het verlangen te kennen ge geven om ook de arbeids- en loonvoorwaar. den tusschen de organisatie te bespre ken en deze in oen collectief contract vast te leggen. Hierover zouden de heeren in eigen kring eerst nog nader overleg ple gen. In October zijn daarna de voorstellen der visschers voor de trawlvisscherij inge diend. Intusschen hebben de reeders van dc verschillende visscherijplaatsen met ei k-ander overleg gepleegd en zoo hebben wij j.l. Dinsdag een conferentie gehad met den loonraad van de reeders uit Vlaardin- gen, Katwijk en Seheveningen. Op deze conferentie werd medegedeeld dat de reeders een onderlinge overeeiw komst getroffen hadden inzake een uni forme loonregeling voor de haringschepen, waarbij enkele bestaande plaatselijke ge woonten zouden blijven gehandhaafd. Hierna werd voorgelezen het ontwerp- loonregeling voor de trawlvisscherij. Met een beroep op het nuchtere en ge zonde verstand van de Katwijksche vis schers in verband met den ernst der aan gevangen onderhandelingen werd de ver wachting uitgesproken dat de ongeorga niseerden tot de organisatie zullen toe treden. Na een geanimeerde bespreking sloot de voorzitter de vergadering op de gebrui kelijke wijze. Bij V in de 4de Kanaalstraat ontstond hedenmorgen een schoorsteenbrand, die door politie met eenige brandbluschapparaten gelukkig tijdig gestuit kon worden. JEGSTGEEST. OUDERAVOND O. L. S. LEIDSCHE BUURT. Inspecteur Baak voert het woord De heer Hibma houdt een causerie. De opkomst op dezen Ouderavond was goed .Aanwezig waren o.a. inspecteur Baak, de heer Hibma .hoofd der opleidingsschool te Leiden ,raej. Pel, presidente der pl. I comm. van to6zaoht op het L.O. De heer v. d. Worm was verhinderd om als voorz» de vergadering te presideeren, zoodat de heer Van Hamel allen een hartelgk welkom toeriep en het kort geleden in functie ge treden nieuwe hoofd voorstelde .daarbij de hoop uitsprekend, dat hij berekend voor zijn taak zou blijken. Hij schetste voorts den goeden geest op de school en de aange name verhouding met Rijksinspectie en ge meentebestuurreleveerde de verschillende personeelswisselingen, waarbij het hem een behoefte was van deze plaats dank te bren gen voor alles wat de heer M. Haas als tjj- delgk hoofd voor de school heeft gedaan. Ten slotte bracht hij dank aan het personeel voor het georganiseerde St. Nicolaasfeest, waarbjj mevr. Timmermans zich mede zeer verdienstelijk heeft gemaakt. Hierna droeg hij de leiding over aan het hoofd, den heer Van Leeuwen, die het woord gaf aan inspecteur J. Baak. Deze begon met te zeggen, dat zijn inspectie een 150-ta' »cho- len omvat en het niet wel doenlijk is alle ouderavonden te bezoeken. Hic-r geldt het echter een bijzondere reden. Het zal n.I. de laatste bgeenkomst zijn in deze schoof, gezien het feit dat de nieuwe school hare voltooiing nadert. Hij roemde voorts de belangstelling der ouders voor de school, iels wat onmisbaar is om vruchtdragend te arbeiden. Het personeel heeft vertrouwen en liefde der ouders noodig voor de goede vervulling van hun taak. Hg wees er nog op dat gemeentebestuur en Rgkstoezicht steeds trachten de beste krachten voor de school te vinden. De heer Van Leeuwen zegt mede namens het verdere personeel voile medewerking toe. De heer Hibma uit Leiden hield vervolgeus een causerie over het U.L.O. onderwijs, er op wijzend dat dit in de vdlte- mond nog steeds M.U.L.O. wordt genoemd. Practisch is er dan ook niets veranderd. Hg memoreert dat in Juli 1862 de eerste Openbare Jongensschool werd geopend in Leiden met 60 leerlingen en als eerste 'leer ling werd ingeschreven de jongeheer G. li. Kotehoorn, de latere ontvanger der ge meente Leiden. De behoefte naar U.L.U. wordt in veel breeder kring gevoeld dan vroeger. Er wordt aangenomen dat onge veer 5 pet. der leerlingen geschikt is voor H.B.S. of gymnasium. De overige 95 pet. dus, die aan de 6de of 7de klasse uiet ge noeg hebben, is «aangewezen op de U.L.O.- school, welke scholen zich hebben gericht naar de behoefte van het kind en ingesteld zgn op de practijk. Het beoefenen van taai- onderwijs (vreemde talen) neemt een groo te plaats in. Hierna trad spr. in bijzonder heden over leerstof en examens. Kg be sloot met een paar woorden over de op voedende taak der school. Zijn causerie werd met groote aandacht beluisterd. Hierna wera een projectielantaarn gedemonstreerd, daar het in de bedoeling der ouders ligt, deze voor de nieuwe school aan te bieden. Hier voor zal een bijdrage worden gevraagd en een fonds gesticht. De lantaarn voldeed uit stekend. De heer Van Hamel gat hierna bijzonderheden over in- en exterieur der nieuwe school. De heer Van Leeuwen deelde voorts me de, dat het in het voornemen ligt t? .begin nen met 1 Januari „Fransch" op school le geven buiten de schooluren en wel Woens dag- en Zaterdagmiddag. Kosten zijn 25 ct. per week en per leerling. Les zal wor den gegeven door een bevoegde kracht in' overleg met het hoofd. Bij de rondvraag wilde mevr. Verkoren trachten middelen te vinden om het huiswerk te beperken. De heer Van Leeuwen gaf te kennen op het standpunt te staan, dat matig huiswerk geen bezwaar is. De heer Baak nam hier de gelegenheid te baat om een prac tisch woord te spreken, gegrond op zijn lange ervaring. De 6-ja.ige grond/choo! acht bij voldoende en men kan gereed komen zonder moeite voor overgang naar een hoo- gere school. Practisch zoowel als psycho logisch is het gewenscht het kind op 12- jarigen leeftijd verandering te schenken. In normale gevallen en ouder normale om standigheden levert de zes-jarige school geen moeilijkheden voor het kind op. Huiswerk moet opgevat worden als memorisatie van wat op de school reeds is behandeld. Het mag niet do plaats gaan innemen van de school noch de taak van het personeel overnemen. Kinderen zonder aanleg moet men echter niet laten door studeeren. Men olfert het kind er aan op en ondervindt zelf niets dan narigheid. Bij ziekte van het kind is het in het algemeen verstandiger het kind een ja3r langer op school te houden, dan het tot eiken prijs te laten inhalen. Naijver is hier vaak bij de ouders in het spel. Hij waar schuwt hiertegen, in 't belang van het kind. Spr. besloot met er nogmaals op te wijzen, dat een normaal aangelegd kind onder norma le omstandigheden na het doorloopen aer lagere school, voldoende is onderlegd voor toelating H.B.S. of gymnasium. De heer Van Hamel sprak nog woorden van dank tot den heer inspecteur, mej. T el en den Burgemeester (die verhinderd bleek aanwezig te zgn) waarna het hoofd eveneens met een dankwoord besloot, spe ciaal aan de directie van het Witte Huis, voor het gratis beschikbaar stellen van stoe len en mevr. Timmermans voor de con sumptie. Het was een buitengewoon gea nimeerde avond, die van groot meeleven in het schoolleven getuigde. STADSNIEUWS. RECLAME. 9220 0p vertoon van dezen bon. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd is voor het: candidaals-exaraen Wis- en Natuurkunde letter K mej. E. Reu-hl (Den Haag), doetoraal-exametn Ge neeskunde mej. L. Goldberg (Leiden) en de heer W. F. Sap (Leiden); voor het: doctoraal-examen rechtsgeleerdheid de heer K. H. Labohm (Amsterdam); Economisch doctoraal-examen Ind. Studie de heer J. J. Hangelbroek (Wirdum Frl.); Arts-examen le gedeelte de heer H. J. M. Croughs (Ste ven 9w aard) en A. W. Moolhuyzen (Deo Haag). Bevorderd zijn: tot doctor in de genees kunde op proefschrift getiteld „Rachitis en Ergosterine" mej. N. Speelman geb. te Overschie en tot doctor in de Godgeleerd heid op proefschrift getiteld „Franciscus Gomarus" de heer G. P. van Itterzon, geb. te Amsterdam. DE PHILIPSLICENTIES. Het dagelijkseh bestuur van het Comité v. Actie inzake Philips licenties heeft in zijn vergadering van Donderdag j.l. besloten in hoogcr beroep ie gaan van het vonnis, door den president der Haagsche rechtbank in kort geding gewezen ter zake van de be kende proclamaties, waarbij de verdere pu blicatie daarvan werd verboden. DE POSTVLUCHTEN. Het vierde retourvliegtuig heeft heden middag de reis vervolgd. Om 1.45 uur werd van Neurenberg vertrokken naar Schiphol. GROOT GIFTMOORDPROCES. BOEDAPEST, 13 Dec. (V.D.) Voor de rechtbank le Szolnek is vanmorgen het giftmoordproces begonnen tegen 34 vrou wen. De belangstelling is buitengewoon groot. Tegen de eerste vier die voorkwa men, is de doodstraf geëischt. DE STORM. B ADEN-B ADEN, 13 Djec. (Wolff). Gis teren heeft een hevigen storm gewoed bo ven Zuid-Beieren, die groote schade aan richtte. Een stoomschip op den Donau werd op den oever geworpen en zwaar beschadigd. WEENEN, 13 Dec. (V.D.). De Ooöton- rijteche hoofdstad werd gisteren door een hevig onweer geteisterd, dat gepaard ging roet een aan een orkaan grenzenden storm ten hevige hagelbuien. Vervolgens ontlastte zich een wolkbreuk boven d9 stad. In de stra ten en op de pleinen stuwde het water op en vormde ware meren. Talrijke onge vallen hadden plaats. Vele voorbijgangers werden door vallende dakpannen getroffen en min of meer ernstig gewond. Zware boom en knapten af en versperden het ver keer. Op de Reichsbruecke over de Donau viel een hooiwagen om. Bij de gemeente lijke opslagplaats werd een elevator uit de rails geworpen. Van de toren van de Rais?r- Jubileumkirche werd de torenklok afgerukt en stortte op straat Een student werd daar. bg ernstig gewond. In Liesing werd het dak van een chemische fabriek afgelicht Hier werden talrijke personen tegen den grond geworpen en bekwamen arm- en been breuken. Het autoverkeer moest wegens den hevigen -wind worden stopgezet PASSAU, 13 Dec. (V.D.). Gistermiddag had boven Pas.-au een windhoos plaats. Hoe wel de wervelwind nog geen twee minuten duurde, 'werd vooral in bet bovengedeelte der stad 'groote schade aangericht. In enkele seconden waren de straten me* dakpannen fiezaaid. In een stadsgedeelte werSen van drie huizen de daken afgerukt- Ook in het Donaudal en in het Beiersche woüd moet de windhoos ernstig hebben huis gehouden. DE DUSSELDORFER MOORDENAAR GEVAT? EGER, 13 December. (Wolff). In een klein hotel alhier werd gisteren een man gearres teerd onder verdenking, dat hij van de Dus- 9eldorfsche moordaffaire meer afweet. Het is de 31-jarige chauffeur Jozef Mayer uit Le- henstcin bij Eger, die sedert 1927 wegens desertie wordt gezocht en herhaaldelijk we gens ernstige zedenmisdrijven veroordeeld is. Zijn schrift vertoont opvallende gelijkenis met dal van den moordenaar, terwijl hij ook vrijwel aan de persoonsbeschrijving voldoet. GROOTE VERDUISTERING. GOEPPINGEN. 13 Dec. (V.D.) Door «le oplettendheid van een beambte van de Hannoversobe Bank is men te Goeppin- gen groote malversaties op 't spoor geko men. Uit het voorloopig onderzoek is ge- j bleken dat de stationskas voor 113.000 Mark is benadeeld. FRANSCHE POSTVLUCHT. BOURtiET, 13 Dec. (Ravas). Roux >s om 2.20 uur opgestegen voor zijn eerste postvlucht van Frankrijk naar Tananarive. UIT CHINA. LONDEN, 13 Dec. (Ned. Tel. .\g.) Carbin komend? berichten bevestigen ds Jong Mongoolfiche partg een Mongol republiek in Noord-Mansjoerije heeft rotpen met Hailar als hoofdstad. MOEKDEN, 13 Dec. (Reuter). Offr wordt gemeld, dat de Russen voortgaaa huDne militaire operaties en de Chinee posities te Pokoto of Ebukedu in de ber van Hsingan aanvielen en bombardeerden. NANKING, 13 Dec. (Reuter). De pu. ontwikkeling der gebeurtenissen wijst er" dat den toestand der regeering hechter is een paar dagen geleden leek. Het besluit v (ie centrale Kuomintang om Wang Sing V de leider van den linker vleugel der naü listen uit de partij te zetten en de public van de telegrammen, gewisseld tussc Tsang Kai Sjek en Yen Haishan. den g voineur van Changei, waarin deze laa zgn oprechtheid betuigt tegenover Nan" worden hier beschouwd als bewijs, dat regeering van Nanking niet op het staat in een te storten, zooals voorspeld w Alle berichten wjjzen er op, dat de reb ring een overwinning behaalde in N- Canton en bezig is een campagne voor bereiden tegen Tang Seng Chi, die in Be in opstand kwam. AARLANDERVEEN. Alle visschen zwemmen in het water Toen gisteren een vischkoopman uit j.' sterdam te Nieuwkoop eenige klanten bezocht en per fiets waarop een bak, w in verschillende soorten visch, naar begaf, kwam hij bij het afrijden van hooge brug in de Ziende terecht. De heele voorraad verdween in het water, middellijk kleedda -hij zich geheel uit sprong de visschen achterna om met hulp van een mand vanaf den bodem wat visch machtig te worden. Een gr hoeveelheid ging echter verloren cn voor een bedrag van ongeveer f. 80. onfortuinlijke dag! ALPHEN. Inférieure practijken. Een juffrouw alhier werd gisteren elachtoffer van een sluwen raanufact koopman. Genoemde koopman die de schillende plaatsen afvent, had aan noemde juffrouw 28 el linnen verk t'egen den prijs van 95 ct. per el. Bij derzoek bleek de juffrouw later dat de kochtc waar van zeer inferieure W bleek te zijn, ter waarde van plm. ct. per cl. Een ieder zij voor de prao van dezen koopman gewaarschuwd. Ik litie werd van een en ander in kennis steld. Prijsuitreiking bijz. vrijw. landsto Woensdagavond had in de trouwzaal het Gemeentehuis alhier de pvijsuitre plaats van dc door dc afd. v. d. bijz vr landstorm alhier gehouden llijnst schietwedstrijden. Dc vice-voorzitter plaatselijke commissie de eerw. heer k laan Boekei, opende deze bijeenkomst een welkomstwoord. Hierna hield de taris der gewestelijke landstormcomm luitenant Karres een toespraak waarna overging de prijzen met eeD toepass' woord uit te reiken. De prijzen vielen in den smaak. Meermalen ging een plaus op wanneer een prijswinnaar z'd in ontvangst nam. Na de prijsuitre verkreeg de heer v. d. Veer, leider der v. d. landstorm Bodegraven het woord, zijn toespraak noodigde hij o.a de 1 stormafdeelingen uit, de volgende k wedstrijd die in Bodegraven zal vo gehouden bij tc wonen. Hierna volgde sluiting door den vice-voorzitter. In de gehouden vergadering der pl" lijke commissie der bijz. vrijw, I storm, zijn als nieuwe commissieleden installeerd de heeren J. C. Scheerde C. B. Koolhaas. Tot- voorzitter is ge* de weleerwaarde heer A. Boekei cd vice-voorziter de heer O. B. Koolhaas, heer Koolhaas is oud-lid der geweste landstormcoinmissie „Zeeland" en heeft zoodanig in de landstormbeweginf werkzaam aandeel gehad. De familie H In dc 's-Molcnaar" werd eergi stern acht ongeveer 1 uur schrikt doordat door een steen een ruiten van hun woning werd vernield, politie is de vermoedelijke dader op spoor. BODEGRAVEN. Raadsagenda De Raad dezer gemeenfe komt op dag 18 December 1929 des namiddags 2 uur bijeen. Agenda: 1. Opening. 2. Vaststelling der notulen 3. Ingekomen Stukken 4. Voorstel ingebruikg^rim: sc het werkloozenfonds van den Werkmansbond. 5. Voorstel wijziginc besluit 1 eener reken ing-cou ran toveren ko R. Voorstel aanvulling instruc gemeente-ontvanger. ver0Idenin 7. Adres inzake wijziging de winkelsluiting. pelden 8. Beschikbaarstelling A,anrh sohooj kachels en eleclriciteit in de de Meije. *4 9. Voorstel bijdrage m P'lo! Voorstel lot afschaflim

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 6