AGENDA. UIT HET PARLEMENT. KUNST EN LETTEREN. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. SCHEEPSVERBINDINGEN. Vrijdag. In den Vergulden Turk' Buitengew. verg. van houders van cum prei. aandeelen N. V. Electricileit en Gasmij. v.h. de Vriea en Stevens. 8 uur nam. K a t w ij k a. Zee (Gemeentezaal): Voorganger ds. Lekkerkerker, half acht n.m. Dagelijks. „Casino-bioscoop", Hoogewoerd: Voorstel lingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en familie-matinée. „Luxor-lheater", Stationsweg: Bioscoop- en Variété voorstellingen Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. „Trianon-Theater", Breestraat: Bioscoop- en Variétévoorstellingen Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en Zaterdags familiemalinée. „City-theater", Haarlemmerstr.: Bioscoop voorstellingen Dagelijks te 8 uur 'sWoen- dags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. MUSEA. Stedelijk Museum de Lakenhal, Lange Scheistraat 2. Geopend in November, De cember, Januari en Februari van 103 u.; in Maart, April en Mei van 10i uur; in Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur; in October van 10—4 uur. Zon dags vanaf halféén. Entrée Zondags koste loos. Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 Dec.1 Febr. van 103 uur 1 Febr. tot 1 April van 104 uur; 1 April1 Oct. van 105 uur; 1 Oct.1 Dec. van 10-t-4 uur. Zondags van 14 uur. Entrée Maan dags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Geologisch Mineralogisch Museum, Garen- markt. lederen dag van 912 en van 1.304 uur. Zondagen gesloten. Kosteloos. Ethnogiaphisch Museum, Rapenburg 67 69 en Breestraat 18. Op werkdagen van 10<4 uur. Entree Maandags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Historie, v. d. Werff- park. Werkdagen 8.3012; 1.305. Zater dags 8.3012. Kosteloos. Prentenkabinet, Rapenburg 71. Werk dagen 14 uur. Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg. Dagelijks van 9—12.30 en 26 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. Alle wcTkdagen van 1 April—30 Sept. 96 uur; 1 October31 Maart 94 uur. Op Zon dagen alleen van 1 April30 Sept. 104 uur. Kosteloos. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken, wordt van Maandag 2 tot en met Zondag 8 Dec. waargenomen door de apotheek van den Heer: W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Telef. 594. TIJDSCHRIFTEN ASTRA. De „Astra"-redactie, van meening, dat de jaarlijksche stortvloed van Kerstverhalen reeds groot genoeg is om in de behoefte te voorzien, heeft zich in haar December nummer beperkt tot een klein aantal plum pudding- en denneboom-illustraties en een onvermijdelijk minimum aan Kerst- en St. Nicolaas-vertelsels. Een feestelijk cachet draagt het nummer evenwel door vier fraai uitgevoerde platen in tweekleurendruk. Van de medewerkers zetten Joh. W. Broe- delet, Phillips Oppenheim en J. A. Pepin resp. een Haagsche historie, een Engelsche misdaad-feuilleton en de maandelijksche film-rubriek met veel plaatjes voort. Er is, in dit nummer verder een frisch wintervertelsel van Dola de Jong; een gees tige persiflage door J P Bal jé; een roman tisch avontuur, geschreven en geïllustreerd door Baer van Hemmersweil. H. Giesscn teekende goede illustraties bij „Het porselei nen freuletje" avontuur van een ouder- welseh juffertje in den modernen tijd en Karei van Seben verluchtte een navrante Sint-Nicolaasvertelling door M. H van Leeu wen. Verder wetenswaardigheden, korte schetsen en veel actueele foto's. „NOVA". Uitgave: A. J. G. Strengholt en Allert de Lange, Amsterdam C. In een vlot en prettig geschreven artikel vertelt in het Januari-nummer J. G. de Haas over den nieuwen regisseur bij het Ver- j eenigd Tooneel, Joh. de Meester Jr. Deze wijdt uit over zijn werk in Vlaanderen. (De redactie drukt er een prachtige serie foto's bij af) Hij stelt zich voor om goeddeels te breken met zijn methode bij hel Vlaamsche Volkslooneel. Een schat van illustraties beelden een reis van Bangkok naar Angkor-Wat af, door L. D. Petit beschreven. Voor den humor zorgt G. Pilger met een kostelijke parodie op de detective-verhalen van Sherlos Holmes, Raffles c s., terwijl „Kweniwi" op humoris tische wijze pleit voor het beoefenen van sport op alle uren van den dag! Friedl Dotza en Zoltin Székely zijn ge ïnterviewd, resp. door Edmond Visser en Jo Ni e boer. Naast de vele verhalen van Philips Op penheim, Peter B. Kyne en anderen vinden wij nog een gesprek met den heer Ch. van Biene, den directeur der Ufa-filmmaatschap- pij te Amsterdam. Aardig is „Bij nader In zien". een vertelling, die bewijst dat er zonder jalouzie geen liefde bestaat. Vermelden wij nog verder als medewer kers den acteur Louis de Vries, die van avonturen op zijn Tndische Tournée verhaalt en de vele illustratie-pagina's, waarop Cor en Annie van der Lugt en vele filmschoo- nen, dan is hiermee wel de voornaamste inhoud genoemd.. (Van onzen parlementairen medewerker). Den Haag, 5 Dec. 1Ö29. De regeling van den arbeidsduur in den landbouw Eerst vrouwen en kinderen zegt de minister Ziektewet moeilijkheden. De Tweede Kamer was heden bij uitzon dering reeds om elf uur bijeengekomen om des namiddags wat vroeger dan gewoon lijk huiswaarts te keeren ten einde zich rustig te kunnen voorbereiden op den Sin terklaasavond. De extra-ochtenduren zijn evenwel uitsluitend besteed aan replieken bij de afdeeling Arbeid, waarbij niet min der dan elf sprekers het woord hebben ge voerd om nog eens te zeggen wat zij reeds in eersten aanleg hadden verklaard. Het belangrijkste was het antwoord des Minis ters, waarin hij nogmaals verklaarde, dat hij de regeling van den arbeid van vrou wen en kinderen bij den Landbouw aan die van den arbeid van mannen wil laten voorafgaan ten einde spoediger resultaten te verkrijgen. Zoo de tijd het vergunt, zal de regeling van den werktijd van de kan toorbedienden voor advies ter kennis wor den gebracht van den Hoogen Raad van Arbeid. Den heer Van der Waerden wees de Minister op de teleurstellingen welke de ondernemingsraden.in Duitschland heb ben opgeleverd. Men moet dan ook de be drijfsorganisatie zien in het kader van het geheele bedrijf, al is bij een onderneming zekere zcggingsschap van de arbeiders wei gewensebt. De particuliere chauffeurs val len wel onder de Arbeidswet en wanneer de tweede étappe vaji de uitvoering dier wet aan de orde komt krijgen zij ook een beurt. Wat er in zake de Zondagsrust op schepen kan worden gedaan, zal spr. gaarne onderzoeken. Na een korte rustpoos kwam nu de af deeling Arbeidersverzekering aan de orde. Ook hierbij geen gebrek aan sprekers. Wij hebben voor we om ongeveer kwart over vieren huiswaarts keerden negen spreker» gehoord en er staan er, naar we hoorden, nog meer op het lijstje. De heer S.annes (S.D.A.P.) opende de rij en heeft na de plannen tot verbetering van de ouderdomsverzekering aan kritiek te hebben onderworpen, een geestdriftige rede gehouden voor staatspensionneering. De heer Smeenk (A.-R.) verheugde zich over de toegezegde wijziging der Invalidi teitswet eD drong aan op de instelling van een Rijkskinderfonds ten behoeve van groote gezinnen. Sncuck Henkemans. De heer Snoeck Henkemans (C.-H.) bracht een strijdvraag te berde, welke stof heeft gegeven tot heel wat gedacht en wisse ling. Het betrof de vraag, of de door den Minister niet erkende bedrijfsverenigingen voor de uit roering der Ziektewet daardoor volkomen van de baan zijn, dan wel de mogelijkheid is opengelaten, dat zij na in williging van de wenschen der regeering omtrent haar werkwijze, alsnog kunnen worden erkend, zij het ook voor een be paalden tijd. De heeren Bakker (C.-H.), Kortenhorst (R.-K.), Oud (V.-D.) en dr. Vos (Lib.; waren het daarover niet een9 met elkaar, maar de meerderheid neigde tot de meening, dat het aan die vereni gingen alsnog mogelijk zal zijn zich aan te passen aan de eischen van den Minister. Wij,zijn zeeT belangstellend naar het ant woord van den Minister; daar hangt het bestaan van twee zeer belangrijke combi naties; het Ned. Verbond van ziekenkassen en de Onderlinge Ziekterisico-bank te Ara sterdam, van af. Van de andere punten welke ter tafel werden gebracht noemen we nog den eiscb van den heer Kupers (S.D.A.P dat alle arbeiders in loondienst onder dc Invalidi teit zullen vallen De heer Bakker infor meerde wijders belangstellend of de Ziek teverzekering werkelijk 1 Maart a.s. in werking zal treden, wat ze aan premies zal kosten en of de Minister nog wel denkt aan het plan tot unificatie van alle sociale verzekeringen. Dat dit. laatste bezuiniging zou kunnen opleveren heeft dr. Vos op hel dere wijze uiteengezet door te wijzen op de ontzettende administratieve rompslomp, welke reeds enkel het werk van dc Rijks verzekeringsbank voor de uitvoering van dc- Ongevallenwet medebrengt. Dat zal bij toe neming der verzekeringen nog ontzettend stijgen, terwijl toch zoo gemakkelijk ver eenvoudiging is aan te brengen. Deelen we ten slotte mede, dat mevr. Bakker Nort een uitvoerige rede heeft gehouden ter ontwikkeling van haar bezwaren tegen een Riikskinderforids. dan kunnen we daarmede voor heden volstaan. DE ALGEMEENE TOESTAND. In- en nitvoerveibodenconferentie. Dr. Schacht over het Youngplan. Onder voorzitterschap van Colijn is de conferentie voor de opheffing der in- en uit voerverboden weer bijeen gekomen Wel hebben de benoodigde 18 staten de resolutie geratificeerd, doch daaraan zijn nog ecu reeks voorwaarden verbonden. De president van de Duitsche Rijksbank dr. Schach heeft een memorandum ge9chre ven inzake het Youngplan. In dit memo randum zet hij uiteen, dat hij het Young plan door zijne onderteekening had aanbe volen op verschillende voorwaarden Deze voorwaarden waren: ten eerste, dat de in het Youngplan vervatte gemeenschappelijke aanbevelingen en voorschriften door alle I deelhebbende mogendheden in alle deele I zouden worden aanvaard en in acht ge- i nomen; ten tweede, dat de Duitsche finan- j cieele en economische politiek geordend en I ingesteld zou worden op verminderde druk j der lasten van het Youngplan. Vervolgens I spreekt dr. Schacht er zijn bezorgdheid over j uit, dat noch de Rijksregeering, noch de bui- tenlandsche regeeringen rekening gehouden hebben gedurende de zes maanden, dat het Youngplan nu is onderteckend, met dez* beide voorwaarden, hetgeen hij vervolgens uitvoerig bespreekt Ten slotte over het Volksbegehren" spre-- kende, zegt hij o.a. dal hij dit met alle kracht heeft bestreden, aangezien het een krachtige verdediging der Duitsche belan gen onder het Youngplan ondermijnde. Juist daarom echter „wil ik geen deel hebben aan vervalsching van het Youngplan." Het zou een zelfbedrog zijn der wereld te gelooven, dat Duitschland bij,den tegenwoordigen druk op het bedrijfleven, die zoo mogelijk nog verhoogd wordt, de Youngbetalingen en oventueele nog andere betalingen bovendien za! kunnen opbrengen. Ik wil en zal er niet toe bijdragen, dat een dergelijke misleiding plaats vindt." bevattende de drie groote medailles in goud, zilver en brons ter herinnering aan het acht ste jaar van het Pausdom van Pius XI, twee fijngevoelde geschenken, daar de koning, naar men weet, een groot muntenverzame- laar is. Aan de Koningin bood de Paus de mozaiek aan naar Raphael's Madonna del la Seggiola en een gouden rozenkrans met edel- steenen bezet. Aan het slot van de audiëntie stelde de Koning den Paus Grandi, den mi nister van buitenlandsche zaken, en de hof- dignitarissen voor. Na het verlaten van de troonzaal zijn de vorstelijke bezoekers gefotografeerd in de loggia Mantovani. Vervolgens begaven zij zich naar kardinaal Gasparri, den staats secretaris, bezochten den St. Pieter, waar zij knielden voor het graf van den heilige en voor het hoofdaltaar. Om 12 uur 12 verlieten de vorstelijke personen de basiliek, terwijl de muziek van de Palatijnsche garde de Pau selijke hymne speelde. De Koning en de Koningin begaven zich naar het Quirinaal, waar kardinaal Gasparri hun om 12 uur 35 zijn tegenbezoek bracht. De kardinaal gaf vervolgens zijn Kaartje af bij minister Granda. Na het bezoek van het Italiaansche Ko ninklijk paar aan het Valicaan zegende de Paus Italië, de koninklijke familie en het volk van Italië. Zoowel de koning als de i koningin waren ten zeerste ingenomen met I de hartelijke ontvangst, die hun ten deel was gevallen. Naar werd medegedeeld, was ook de Paus ten zeerste bevredigd door het bezoek en bij de verschillende leden van net Huis van den Paus was deze tevredenheid duidelijk waar te nemen. Toen de koninklijke stoet van het Yaticaan naar het Quirinaal terugkeerde, verscheen de Paus voor een der ramen van zijn appartementen om den stoet gade te slaan. DUITSCHLAND. Verscherping reglement van orde voor den Rijksdag Het Centrnm. In de commissie voor het reglement van orde van den Rijksdag is met de stem men der regeermgspartijen en der econo mische partij, onder onthouding van de Duitscli-nationalen, een door den Voorzitter aangekondigde verscherping van het regle ment van orde aangenomen: volgens de nieuwe bepaling kan pen lid wegens ern stige verstoring der ordè poor 30 dagen uit gesloten worden. Eén dergelijk lid mag ook geen deel nemen aan de vergaderingen der commissies Dinsdag zullen deze voorstellen in het plenum behandeld worden. De Rijksdagfractie van het Centrum heelt haar bestuur gekozen. Tol. eersten voor zitter van de fractie werd met algemeene stemmen dr Bruening gekozen; lot plaats vervangende voorzitters met gelijke rechten Esser en Pertitino. Als bijzitters werden herkozen dr. Bell. Giesberg, Joos, Kloeck- ner, Ulilzka en Weber. Erving werd aan do bijzitters toegevoegd Eere-voorzitlers zijn gebleven Hierold (ouderdomsprcsident van den Rijksdagl, professor Kaas en dr. Marx In de vergadering van liet bestuur hebben bovendien zitting de Rijksministers Sleger- wald, von Guerard en NVirlh en dc afge vaardigde Gorig. FRANKRIJK. Het viootprogram voor 1930. Onder betuiging van haar vertrouwen in de regeering heeft de Kamer met 350 tegen 142 stemmen een voorstel van Tardieu aanvaard, om drie Zondagszittingen te houden, om de aanneming der begrooting te bespoedigen. Het Fransche viootprogram van 1 Januari tot 31 December 1930 bevat het op stapel zetten van een kruiser van 10.000 ton. een mijnenlegger. zes torpedobootjagers, zes duikbooten eerste klasse, een duikboot-mijn- legger en nog eenige kleine schepen. POLEN. De Sejm weer bijeen. Gisteren is de Sejm weer bijeengekomen. In een korte rede schilderde de voorzitter D&szynski de incidenten, die op 31 October jl. leidden tot verdaging van de Sejm. pDaszynski verklaarde dat de Sejm de ver diensten van het leger apprecieert, maar het is gevaarlijk voor den Staat, als het leger niet buiten de politiek wordt gehouden. Vervolgens werden twee overleden Sejm- leden en Clemenceau herdacht". De leden van het Kabinet, onder leiding van minister-president Switalski, betraden 40 minuten na den aanvang de zaal. Op het oogeliblik dat de minister van Financiën, Matuschewski, zijn begrootings- plan voor 1930 begon, weerklonken commu nistische interrupties. Toen de voorzitter hen tot de orde riep, antwoordden de commu nisten met den uitroep. „De fascist steunt de fascisten!" De aangekondigde motie van wantrouwen tegen de regeering werd ingediend door den sociaal-democraat Niedzialkofski. Tegelijker tijd echter dienden, tot algemeene verba zing, de communisten een .motie van wan trouwen in tegen den maarschalk van het Sejm, Daszynski. Men zou hieruit kunnen afleiden, dat de regeering in haar strijd tegen het parlement op den steun der communisten kan rekenen. Heden zal over beide moties worden gestemd. GRIEKENLAND. De staking. Te Athene schijnt de staking reeds mis lukt. De trams en autobussen rijden onder politiebewaking. De stakers wierpen stee- nen naar de werkwilligen. Eenige peivj- nen zijn aangehouden. Het trampersoneel besloot de staking voort te zetten. De maatschappij heeft reeds 117 stakers ont slagen. Uit Saloniki werden ernstige botsingen tusschen politie en studenten gemeld. Aan beide kanten werden tot dusver 23 perso nen deels zwaar, deels licht gewond. De oorzaak dezer studentcnrelletjes schijnt gezocht te moeten worden in universiteits kwesties van meer internen aard. ENGELAND. De ccmmissie-Simon.T De secretaris van de commis9ie-Sfmon heeft bekend gemaakt, dat het rapport zoo omvangrijk is geworden, dat de termijn voor zijn openbaarmaking van half Decem ber tot begin Februari uitgesteld moet worden. ITALIË. Het Koninklijk bezoek aan het Vaticaan. Omtrent de ontvangst van den Koning en de Koningin van Italic op het Vaticaan mel den de telegrammen uit Rome nog eenige bijzonderheden In zijn welkomstrede zei de gouverneur van de Vaticaansche Stad, dat het koninklijk bezoek de bekroning vormde van een reeks zeer gelukkige gebeurtenissen, die het beste beloven voor de toekomst. Bij de audiëntie bood de Paus den Koning een kostbaar kistje aan. inhoudende vier in leder gebonden deeien, versierd met de wa pens van het Huis van Savoye, van de Be schrijving en afbeelding van de penningen van het Vaticaan, met een wit lederen étui, DE ZEE-CONFERENTIE "WASHINGTON, 6 Dec. (Reuter). Dg ten voor het zenden van de Amerikaat^ deifegatie naar de aanstaande vlootcoafere lie te Londen, worden geschat op 200, dollar. HET ENGELSCHE OUDERDOMSPENSIOEN. LONDEN, 6 Dec. (Reuter). Het Lage huis verwierp het door het Hoogerhn aangenomen amendement van Lord 0n low betreffende het wetsontwerp inzake h ouderdomspensioen, waarbij de betali van pensionen aen behoeftige weduw< wordt gelimiteerd. Het Hoogerhuis z thans niet aan het amendement vastho den. STAKING IN TSJECHO-SLAWAKIJE? PRAAG, 6 Dec. (Tsjechoelowaaksch Pet bureau) De cnijnwerkersbonden hebben h collectieve contract opgezegd. Men vree dat begin Januari een algemeene mijnwi kersstaking zal uitbreken. COMMUNISTISCHE DEMON- STRATIES TE WARSCHAU. WARSCHAU. 6 Dec. (V.D.) Donderdi avond hebben de communisten te Warsch getracht straatdemonstraties te orgam* ren. Een groep communisten werd in nabijheid van de Sejm uiteengedreven, andere groep vernielde door met steen te gooien dé vensterruiten van het coa laat der Vereenigde Staten. De poli dreef ook deze groep uiteen. Drie per nen werden gearresteerd. De post bij consulaat werd versterkt. Andere groepen verzamelden zich het Huis van Bewaring en trachtten hier de vensters te vernielen. Bereden litie moest te hulp geroepen worden een eind te maken aan de demonstrate DE STRIJD IN CHINA. LONDEN. 6 Dec. (V.-D.) Gener Chang Kai Chek heeft na een snel bije roepen zitting van de Centrale regeer alle beschikbare troepen te Nanking i inbegrip van zijn bijzondere garde c: Poekau gezonden ter bestrijding der op;:. delingen. De hoofdstad is hierdoor f.* fisch van troepen ontbloot, hetgeen een ongerustheid heeft veroorzaakt. Van regeeringswege wordt verklaard, de berichten, dat de rebellen dertig duif man of meer sterk zijn, overdreven s doch niet wordt ontkend, dat de toeS ernstig is. Ook uit het gebied van de boven. midden-Yangtse komen verontrustende 1 richten. Bandieten hebben Paolaotsch honderd mijlen van Hankau, veroverd. DE AUSTRALISCHE STEENKOOLNIJVERHE SYDNEY, 6 Dec. (Reuter). Het venver van de bepalingen van de nieuwe overe komst voor de steenkoolindustrie door bijeenkomst van 4000 mijnwerkers te rikurri, wordt hier beschouwd als een winning. Men verwacht dat ook andere steenki centra het voorbeeld zullen volgen. De b eiders raad heeft besloten aan de mijns kers het uitroepen van de algemeene stak voor te stellen voor geheel Australië, de mijneigenaars de mijnen niet heropa op de voor de stopzetting van het geldende voorwaarden. VEREENIGDE STATEN. De belastingverlaging Staat van beleg op Haiti. Het Huis van Afgevaardigden heeft i-ret 218 tegen 17 stemmen een resolutie aange nomen tot goedkeuring van de verminde ring der belastingen met 160 millioen dollar. Op Haïti is de staat van beleg afge kondigd wegens een staking van onderwij zers, die zich tot andere arbeiders uit breidt. Amierikaansche marinefusiliers be zetten Haïti. De volgende passagiersschepen zijn Zater dag 7 December in radio-telegrafische ver binding met de daarnaast vermelde kust- stations en via die stations rechtstreeks ie bereiken. (Medegedeeld door de N. T. M. „Radio-Holland"). Chr. Huygens, Karachi radio Cryns- sen, Rugby radio Grotius. Genova radio Kon. d. Nederl., Scheven, radio Maas dam. Rugby radio Maaskerk, Rugby ra dio Nickerie, Rugby radio Nieuw Am sterdam, Scheveningen radio Patria, Scheveningen radio P C. Hooft, Scheven, radio Pr d. Nederl., Scheven, radio Pr. Fred. Hendrik, Paramaribo radio Prinses Juliana, Scheven, radio Van Rensselaer. Rugby radio Sibajak, Sche veningen radio Statendam, Scheveningen radio Tambora. Colombo radio Tjeri- mai, Scheven, radio Veendam, Marion i radio Zeelandia. Rugby radio. 1 DE AMERIKAANSCHE DOUANETARIEVE NEW-YORK. 6 Dec. (Reuter). Op Washington gehouden conferentie var kopstukken van den Amerikaanschei) ha3 waarop ook president Hoover en ar« reden der regeering het woord voerden, het aangevraagde uitstel van de goedkeu! der gewijzigde douane-tarieven, door sprekers aan critiek onderworpen. Een dezer sprekers drong er op aan het Congres zonder verwijl het weteonW inzake de douane-tarieven moest gora» Ten .terwjjl de andere spreker onder applaus opmerkte, dat het zakenleven vooruitgaan, indien de huidige onzeker zou verdwijnen. ONTPLOFFING IN EEN ZIEKENHUIS. BOEKAREST, 5 Dec. (Wolft)- In ziekenhuis te Ploesti heeft beden een ploffing plaats gehad. In een z'c e° had zich tengevolge van een tot n onbekende oorzaak reukloos dat ontbrandde, toen een beam sigaret opstak. Dc ontploffing waS ZlpUjf weldig, dat de geheele zaal in ceD J hoop veranderde. Drie leden van 1 soneel werden doodelijk gewond. z0 l kort na de ontploffing bezweken- volge van het instorten ran muur werden in een aangrenzen zaal verscheidene verpleegden g -ICK |n' den tossrg der de zieken brak een PaD" brandweer kon slechts n^et brand lokaliseeren en dc ziel ners tot bedaren brengen. moeite ikeahi»*b$l

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 2