Voor elk onzer klanten een geschenk KERK- EN SCHOOLNIEUWS. RECHTZAKEN. LAND- EN TUINBOUW. UIT DE OMSTREKEN. DE SKLAREKZAAK. Thans is door de justitie te Berlijn tegen niet minder dan achttien personen een nieuw onderzoek geopend, terwijl boven dien een disciplinair onderzoek wordt ge voerd tegen een aantal lieden, waaronder BCss. Het is reeds gebleken, dat lal van die ver. dachten inderdaad geschenken van de Skiareks hebben gekregen. Burgemeester Schneider kreeg twee zilveren kandelaars, een kist wijn en andere geschenken. Hij ont kent contanten te hebben ontvangen, maar geeft toe. dat hij met hulp van de Skiareks op de renbaan geld heeft gewonnen. Wet houder Benecke is als bemiddelaar opgetre den bij den verkoop van een auto aan de Skiareks en heeft daarbij flink verdiend. Ook hij heeft op de renbaan gewonnen en vlak voor zijn vertrek naar de Ver Stalen kreeg hij een enveloppe van de Skiareks met een bedrag van duizend mark. Hij be weert de enveloppe in zijn zak te hebben gestoken zonder te kijken wat er in zat. La ter werd het bedrag door zijn vrouw gevon den. De communistische wethouder Gabel kreeg, zooals reeds gemeld, elke week van de Skiareks driehonderd mark uitbetaald. Hij beschouwde deze som als een vast sa laris en toen hij te Parijs veTtoefde en dus in het geheel niets voor de Skiareks kon doen, vroeg hij toch de uilbetaling van het bedrag. In het geheel heelt hij ruim 23.000 mark in zijn zak gesloken. Bovendien kreeg hij nog verschillende geschenken zooats en koffer, die 225 mark had gekost Toen Leo Sklarek Gabel eens in zijn woning op zocht, vond hij dat de boekenkas! veel te wenschen liet, kort daarop kreeg Giibel een groote boekenkast thuis gestuurd. Wethouder Degener, communist, die voornamelijk de zaken der Skiareks moest opknappen, heeft in hel geheel 63.000 mark uitbetaald gekregen, sladlamtsmann Sak„- lowski heelt in het geheel 12.000 mark ont vangen, Schmidt, directeur van de Stadv bank, moest zich tevreden stellen met een koffieservies van 700 mark. en winst op de renbaan voor een totaal van 3000 mark en een paar bontjassen. Hoffmann, eerste direc teur van de Stadtbank, kreeg ook bontjassen van de Skiareks en was eveneens geïnteres seerd in de winst op de renbaan. In het ge heel zou hij ongeveer 9000 mark hebben ontvangen. Kohl. de burgemeester van Kö- penick, had in 1924 een huis gekocht met een geleend bedrag van 30.000 mark Toen hij dit geld moest terugbetalen, wendde hij zich tot de Skiareks, die hem het noodige geld verstrekten. Kohl kreeg eveneens een aandeel in de renbaanwinst, ook 's winlers als de paarden van de Skiareks in het ge heel niet aan de wedstrijden deelnamen. Dit zijn slechts enkele grepen uit de lange lijst. Ze werpen een duidelijk licht op de onverkwikkelijke toestanden, die bij het Berlijnsche gemeentebestuur hebben ge- heerscht. PREDIKBEURTEN VOOR DONDERDAG 5 DECEMBER. LEIDEN. Geref. Gem. (N. Rijn 76): Nam. S uur, ds. W. C. Lamain. ALPHEN AAN DEN RIJN. Chr. Geref. Kerk (v. Reedeslraat)Nam. 7 uur, ds. P. Zwier. LISSE. Chr. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, ds. v. d. Molen. Geref. Gem.: Nam. 7 uur, leesdiensl. SASSENHEIM. Chr. Geref. Gem.: Nam. halfacht, ds. B. Oosthoek, van Doktum. o NED. HERV. KERK. B e r oe p e nTe Bunschoten (toez.ïR. .T .v. d. Meulen te Purmerland Te Kruis land, P. Stegenga, Evang. pred. te Assen Te Ilpendam, C. ran Wijngaarden te Buurse (0.). Aangenomen: Naar Hoogkerk, c.a., P. var. Veen te Nieuwe Pekala. Bedankt: Voor Tricht, A. Buurman te Wijk bij Duurstede Voor Vlissingen (vac. C. L. Voorhoeve), M. G. Gerritsen te Amers foort. Voor Haarlem, W. A. B. ten Kale te Enschedé voor Menaldum (Fr.), G. Groeneboer te Doetjnchem voor Wagen borgen, T .G. A. van Dijk te Garsthuizen. GEREF. KERKEN. Tweetal: Te Drachten (vac. J. IL Kui per). J. Meijer te Hoogeveen en H. Th. v. Munster te Lollum. DE MUIDER TOL-KWESTIE. De Vijfde Kamer der Rechtbank le Am sterdam heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den tolgaarder van den voormaligen lol te Muiden. die op 14 September 1928, in opdracht van het Hoogheemraadschap, de passage met den tolboom afsloot, toen een autobestuurder zonder tolgeld te betalen wilde passeeren en die zich daarop ver volgd zag wegens overtreding ran ad. 427, 60, W. v. Sr.: hel zonder verlof van het bevoegd gezag eenigen openbaren land- en waterweg versperren of het verkeer daarop heiemmeren. De kantonrechter te Hilversum had hem ontslagen van reelisvervolging, ter wijl de ambtenaar van hel O. M. vrijspraak had gevorderd. De Hooge Raad verwees de zaak naar de Amsterdamsche Rechtbank, waarvan het O. M. vernietiging van het vonnis van den kantonrechter en vrijspraak vroeg, omdat niet bewezen is, dat verdachte zonder ver lof van het bevoegd gezag handelde. De Rechtbank vernietigde het vonnis en sprak den verdachte van (liet ten laste gelegde vrij. RECLAME. 8610 RUNDVEE- FOKVEREENIGINGEN. Vergadering van den Provincialen Bond. Onder voorzSltcrschap van den hear P. Jas van Dubbeldam heeft in ean van de zalen van Cooman» te Rotterdam de veertigste algemeene vergadering plaats gehad van den Provincialen bond van rundvee-fokvereeni- gingen in Zuid-Holland. De contributie bedragende L10 per afdee- ling, werd ook voor 19ö0 gehandhaaid. In de plaats van de niet herkiesbare be stuurleden G. Bakker te Oagstgeest en H. Veldhoen te IJsseimonde, werden gekozen de heeren A. J. de Jong te Hazerswoude en Joh. de Lijster te IJssehnonde. Aan de af tredende leden bracht de voorzitter dank voor hun werkzaamheid in het bestuur. De begrooting voor 1930 werd in ont vangsten en uitgaven vastgesteld op f. 704. Hei saldo over i929 wordt daarbij geraamd op f. 150. De secretaris, de heer A. Loutier, deed eenige mededeeiingen omtrent de tubercuio- sebestrjjding onder het rundvee in Zuid- Holland, waarvoor esn nieuwe centrale ver eeniging onder regeeringsvoo. waarden is op gericht. Spreker is van die centrale orga nisatie, die massale bestrijding beoogt, se cretaris. Een tiental vereenigingen op land bouwgebied hebben tot de oprichting mede gewerkt; na de oprichting zijn nog 2 ver eenigingen toegetreden; ook de regelings commissie voor rundvee-fokkery in de pro vincie zal eèn bestuurslid aanwijzen. Niet de centrale organisatie zelf, waarin ook nog eenigo ambtenaren als inspecteurs van de veeartsenijkundigen dienst, zuivelconsulenten e.d. zitting hebben, doen aan de bestrijding, maar onder haar auspiciën werkende be- strijdingsvereenigingen, die tot haar zich hebben te wenden om subsidies. Er is door die be /trijdingsv ereenigiagen Tü Zuid Hol an 1 reeds in 1928/'29 een suosidie van ongeveer i. 4000 genoten. Het ligt op den weg van den Bond de af- deelingen op te wekken tot het vormen van bestrijdings vereenigingen. De voorzitter van dezen Bond, de heer Jas, is tevens voorzitter van de nieuwe orga nisatie geworden. Er is een subsidieaanvraag gericht tot het provinciale bestuur, die aanvanzelijk by Ged. Etsten ongunstig is ontvangen. Een beslis sing is op die aanvrage nog niet ingekomen. Op een vraag uit de vergadering, welke kosten op deze wjjze aan de tuberculosebe strijding meedoende veehouders te dragen zullen hebben, antwoordde de vooratter, dat dit in belangrijke mate zal afhangen van de toe te kennen subsidies. Dat ook in het ver volg rijkssubsidie zal worden gegeven, staat vast. Dr. Overbeek zeide, dat de algemeene kosten voor den boer f. 1 per koe. per jaar zullen bedragen. Daarvan ontvangt de boer uit bet rijkssubsidie f. 0,50 terug. Bovendien garandeert het rijk een restitutie van f.25 per afgeslachte koe wegens open tubercu lose. Daarnaast is in oprichting een vereeni ging van zuivelfabrieken, die bij die inrich tingen aangesloten melkveehouders f. 0,50 per koe zal restitueeren. Voor deze melkvee houders worden de kosten dus nihil. Ten slc-tte is er kans op een provinciaal subsidie- Een der aanwezigen vroeg of het ook niet op den weg ligt zich tot de gemeente besturen te wenden en hoe het met de aan wijzing van de veeartsen zal gaan. De voorzatter antwoordde, dat steun van gemeentebesturen meer om kwesties van plaatselgken aard gaat Aan de besturen van de groote gemeenten is al gevraagd ad- haesie te betuigen aan de subsidie-aanvra ge aan de provincie. In de keuze van den veearts is men in het algemeen vrij. Dr. van Overbeek voegde daaraan toe, dat de aan wijzing van den veearts moet worden goed gekeurd door den inspecteur van den vee artsenijkundigen dienst. Dr. van Overbeek gal voorts een nadere uiteenzetting van de wjjze. waarop naar zijn meening met de op de rijksbegrooting uitgetrokken som voor de subsidieering van de tuberculosebestrijding wordt gehandeld. Vooralsnog gelooft spr. niet, dat de regeering zal afwijken van het beginsel van subsidieering met f. 0,50 per koe. Een lid vroeg of het niet meer op den weg van het bureau-Padmos zou liggen een kleinen toelage toe te kennen voor t.b.c. vrije melk, dan dat de fabrieken een subsi die peT koe zullen geven. De voorzitter meende, dat deze kwestie niet thuis behoort in dezen bond. Men zou den geuiten *>nsch slechts in het bestuur van de nieuwe vereeniging kunnen doen hooren. Hij drong bij de leden er op aan, propaganda voor de tuberculosebestrijding te maken in hun omgeving. Met krachtige propaganda i3 heel wat te bereiken. Na rondvraag werd de vergadering ge sloten. HILLEGOM. Uitvoering Kinderkoor „Flora". Het Kinderkoor, waarvan de hear J. Post uit Haarlem directeur is, heeft een oparette- avond gegeven, die uitstekend geslaagd is. De jongens voerden eerst op een toover- spel in 6 tafereelen, getiteld „Baas Snijder". Zy deden allen hun best en bleken ijverig geoefend te hebben, want spel en zang wa ren bijzonder aardig. Na de pauze gaven de meisjes van het kin derkoor het kindersprookje „Reepelsteeltje" ook in 5 tafereelen. Dat spel sloeg zoo mo gelijk nog meer in. De décors en de cos- tuums waren mooi. De kinderen van „Flora" en hun directeur hebben den bezoekers een prettigen avond bezorgd. KATWIJK. Vergadering Chr. Besturenbond. Gisteravond had in ,,Casa Cara'" een ver gadering plaats van den Chr. Besturenbond afd. Katwijk. Na het lezen van Ps. 97 werd de verg. door den voorz., den heer B. v. d Bent, op de gebruikelijke wijze geopend. Na een kort welkomstwoord tot de aan wezigen en den heer H. Amelink, secr. C. N. V., gaf de heer v. d. Bent het woord aan dezen om een rede te houden over: „Het internationaal werk der Chr. Vakbeweging". Een en ander werd met vele foto's op het doek toegelicht. Hij behandelde: lo. het noodzakelijke der internationale vakbewe ging; 2o. het vredesverdag van Versailles; 3o. de conferentie van Washington; -lo. het internationale arbeidsbureau. Na deze rede, die hartelijk toegejuicht werd, ontspon zich een aangename gedach- tenwisseling. Als een bijzonderheid zij vermeld, dat Katwijk de primeur had voor wat betreft <le lichtbeelden. Na de gebruikelijke rondvraag werd de vergadering op verzoek van den voorzitter door den heer Amelink op de gebruikelijke wijze gesloten. KATWIJK AAN DEN RITN. Lezing Chr. Jongel.-Ver. Op ujtnoodiging der Chr. Jong -Ver. Jcrm. 13 I6a sprak gisteravond ds. Voorsteegh van Den Haag in de N.-H. Kerk over het onderwerp„Voor Gods troon". Nadat ge zongen was Ps. 146 2 en 3 en gelezen Exodus 33 vanaf vers 18 lot het einde en van hoofdstuk 34 vers 19, werd gezongen Ps. 97 vers 1 en 7. Als tekst had spreker gekozen: Openbaringen het geheele 4de hoofdstuk. Het was een zeer ernstige en boeiende rede. Ook velen uit Katwijk aan Zee waren opgekomen om hun vroegeren predikant nog eens te hooren Nadat gezon gen was Ps. 68 17. eindigde men met dankzegging. Onderavond Geref. School. Hel bestuur der Vereeniging voor Geref. Schoolonderwijs alhier organiseerde gister avond in de zaal achter de Geref. Kerk een Ouderavond. Vooraf konden ouders en be langstellenden het werk hunner kinderen bezichtigen Van deze gelegenheid werd druk gebruik gemaakt. De voorzitter der vereeniging, ds. H. Meyering, leidde dezen Ouderavond. Hij sprak een ernstig openingswoord naar aan leiding van Tim. 1 er op wijzende hoe 'God in de lijn der geslachten zijn Verbond ge denkt. Voorts eprak hij zijn waardeering uit voor den arbeid van het personeel. Vervolgens leidde de heer J. de Kreekc, onderwijzer aan de schooi, het onderwerp „Lezen" in. Achtereenvolgens behandelde hij de waarde en het doel van het leesonder wijs en de methodes. Hij beantwoordde de vraag: hoe moet gelezen worden? Met na druk wees spr. er op van welk groot belang het is goede leesboeken op school te ge bruiken. Het ideaal blijve: lust en liefde (e wekken voor hetgeen kunstenaars bij de gratie Gods ons hebben gegeven en het tegengaan van den zucht naar sensatie romans en minderwaardige lectuuT. Veel hangt in dezen van den onderwijzer af. Na de pauze kreeg de heer De Kreekc nogmaals het woord. Hij las een mooi ver haal voor. Dc aanwezigen genoten van zijn voordracht. Ds. Meyering was aller tolk. loen hij den heer De Kreeke hartelijk dankte voor alles, wat hij dezen avond geboden had. Br. G. v. d. Perk sprak namens de ouders een wooTd van dank aan het onderwijzend personeel. Br. Zwaan had de zaal gezellig versierd met prachtige Chrysanten; hartelijk werd hem hiervoor dank gebracht. Op verzoek ging br. Van Veen voor in dankgebed. Het was een zeer gezellige avond. De hand lus- schen huis en school is er weder door ver sterkt. De Fraismachine. Gisteren was voor het eerst de Fraisma chine te werk gesteld. Hiervoor bestond groote belangstelling. Om het werk le doen dat een dergelijke machine op één dag pres teert, zouden vele werklieden verschillende dagen nnodig hebhen. Deze reaching dwingt de grootste bewondering afl Benoemingegn. Tot Hoofdcommies ter secretarie is door B. en W. benoemd de heer J. Huisman, thans commies. Tot commies de heer A. B. Hermsen, thans adjunctcommies 1ste klas, Tot adjunct-commies 1ste klas de heer J. M. Gerritsen, thans adj.-commies 2de klas, tot adj.-commies 2de klas de heer J. C. Uele- man, thans tijdelijk adj.-commieis 2de klas. Door B. en W. is tot Havenmeester le Katwijk aan Zee benoemd de heer C. Guyt te Katwijk aan Zee. Tot onderwijzer aan de Baron v. W. v. Catwjjckschool i3 benoemd in de vacature v. Nierop, de heer H. N. de Nie te Nieuw- Vennep. De bewoners van den Commandeurs- weg worden uit de des avonds heerschende duisternis verlost. Men zal nu weder twee lantaarns plaatsen. KATWITK-AAN-ZEE. Onveilig strand. Morgen zullen de duinen en het strand onveilig zijn wegens gevechtsschieten met mitrailleurs van 9 tot 3 uur. Het terrein zal niet eerder voor het pu bliek toegankelijk zijn dan nadat de roode vlaggen door de militairen zijn weggehaald. Tot ouderlingen in de Gerei. Kerk zijn gekozen de H.H. L. Parlevliet Johzn. met 52, G. Poot met 67 en G. van Holst met 55 stemmen. Tot diakenen de heer J. Souverein met 52 stemmen. Er waren 79 stemgerechtigde leden opge komen. 12 hadden hun slem schriftelijk bij de Kerkeraad ingeleverd. LISSE. Vergadering Pluimvee- en Konijnen- sportvereeniging. Genoemde vereeniging hield gisleravond in gebouw „De Vereeniging" haar vergade ring. De 2e voorzitter, de heer W. de Graaf, opende de vergadering en heelte de aanwe zigen welkom. Als nieuwe leden werden voorgedragen de heer C. van Riet, Rotterdam en mevr. J. H. de Haan té Rijnsburg. Beiden aangenomen. Mededeeling van den heer W. de Graaf dat hij toezegging heeft ontvangen van een zending van 150 poslduivln en andere rassen. Dan krijgt de voorzitter de gelegenheid tot het houden der demonstratie voor het wasschen der konijnen voor de tentoon stelling. Op duidelijke wijze gaf hij aan hoe men het beste de dieren voor de tentoonstelling in conditie kan brengen. Hierna worden de leden in de gelegen heid gesteld de inschrijvingsbiljetten voor de tentoonstelling in le leveren. De voorzitler roept de medewerking in van alle leden inzake de goede orde op de tentoonstelling. Rondvraag. De heer Marsbergen infor meert of er al gesproken is met de eere- voorziller omtrent de belasting op de entree prijs. Deze zaak is in bespreking. Na eenige besprekingen inzake het vraagrrrogramma is aan de orde ver loting van planten en konijnen. De voorzitler wekt nogmaals op tot deelname aan de tentoonstelling en s!uil de vergadering. Gouden Huwelijksfeest. Naar wij vernemen hopen de heer en mevr. W. Segers dezer dagen hun 50-jarig huwelijksfeest te vieren. Het zal dit echt paar zeker niet aan belangstelling ont breken. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. P. Koomen—Jelierse, d. A. J. de Jeuv. d. Lans, d. A. v. Groen de Wilt, z. M. J. Busclimanv. d. Vlugt, z. Gehuwd: C. L. v. Seggelen en P. C. Goe- demans. OverledenBernardus Hermanus Ooster- wijk, 68 j. Johanna v. Oosten, £0 uur. Loop der bevolking. Gevestigd: J. v. GervenHeemskerk van 's-Gravenhage P. v. Leeuwen van Utrecht Mej. Th. M. Roof van Harlingen -P. Lok van Amfct-Vollenhoven G. Post van Voorhout D. Opgelder eu echtgen. van Haarlemmermeer Mej. E. B. G. v. d. Loos van Heemstede H. A. E. v. Warnel en echtgen. van Den Bosch. Vertrokken: A. Nieesen en echtgen. naar Benschop Mej. P. Darenberg naar Rotter dam Mej. A. C. Scheepmaker naar Den Haag A. Geure en gezin naar Oostvoorne Mej. G. Steneker naar Schiedam L. A. J. Stroombergen naar Hillegom W. A. v. Ringh naar Winschoten. NOORDWITK. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende bjjpost kantoren, werd gedurende de maand November 1929 ingelegd eeD bedrag van f. 7744,93, en terug betaald een bedrag van f. 5657,75. Het laat ste door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 6544. Gevonden voorwerpen. Een handvat van een autodeur, een damestasehje :nh. eenige sigarettenbonnen. een rjjwielbelasling- merk, een portemonnaie inh. eenig klein geld, een portemonnaie. een zakkammetje in ziheren montuur. Inlichtingen uitsluitend des Woensdags en des Zaterdags van 12 tot 1 uur p.m. ten politiebureele te Noordwijk Binnen. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten. vaD welke de afzenders onbekend zijn. Brieven Binnenland„De Nederlanden" Levensverz. Mij, Leiden. Verhoeven, A'dam. NOORDWIJKERHOUT. De heer Johs. Hoogstraten heeft be dankt als notaris by de Ned. Herv. Kerk alhier. Het bestuur van den R.K. Volksbond heeft in overweging genomen het plan, een fonds te vormen tot stichting van een veree- nigingsgebouw. Een speciale commissie zal deze zaak zooveel mogelijk bespoedigen. In de vacature van onderwijzer a, Ned. Herv. School alhier, zal vw;:., voorzien worden, door het aanstelt een tijdelijken leerkracht. Op haarfeestelrjken tocht door dorp .collecteerde de Sinterklaas-coffila ruim f. 75 ten bate van de R.K. vereeniging „St. Jeanne d' Are". OEGSTGEEST. St Nicolaas te Voorgeest. Gistermiddag om half vijf bracht St. 'colaas en zijn knecht een bezoek aan i meisjes- en jongens-paviljoen van hel sticht „Voorgeest" De kinderen zo.nj eenige liederen. Piel strooide pepernoten de Sint deelde verrassingen uit. Bij vertrek werden zij nogmaals toegezon; Onder de aanwezigen merkten wij o.aj directeur dr. Stuurman, alsmede een doktoren. Aanleg Rijwiel- en Voetpad door den Rijkswaterstaat. Dezer dagen is men begonnen op hel deelte R. K. Kerk (Leidsche Buurt) tot de „Roode Leeuw" een rijwielpad aan leggen, dat een breedte heelt van 3 Mei Naast dit rijwielpad wordt tevens een Meter breed voetpad aangelegd, liet deelte weg tusschen rijwielpad en th bestaanden straatweg, dat op het oogenb nog zandweg is, wordt bestraat en meli hoofdweg samengetrokken. W erkelijk goede en reeds lang gewenschle verbeterin RITNSBURG. GEMEENTERAAD Belangrijke grondaankoop nabij Bnitesi en Hofje. De Raad dezer gemeente kwam ia sp eischende vergadering bijeen. Voorzitter was de burgemeester. Aar zig waren alle leden. Na de vergadering op de gebruik?', wijze met gebed te hebben geopend, de ds voorz. mede, zich voor deze verg te willen bepalen tot behandeling van eenige punt dat op de agenda voorkwam, een voorstel van B. en W. inzake aani bouwgrond. Op voorstel vau den voorz. werd de oj b3re vergadering hierna geschorst, en de raad in besloten zitting. Na ongeveer een uur werd de vergadering door den voorz. heropend, namens B. en W. voorgesteld, te tot aankoop van het perceel bouwgt kadastrale sectie B no. 935, ter gru-oj van 0.61.80 H.A. voor den prijs van f.l"^ en onder voorwaarde, dat de Raad f dezen koop eerst nader zal worden indien bij opmeting blijkt, dat de grol meer dan 100 M2. minder bedraad, hiervoren aangegeven. Dit voorstel werd met algemeene ïlett^ aangenomen. Omstreeks half tien slnit de voorn I openbare vergadering, waarna de raad I diens voorstel in geheime vergadering gaat. WASSENAAR. Vergadering Bloembollencnltnnr In café Van der Zalm vergaderde terenavond. de afd. Wassenaar van de Vereen, voor Bloembollencultuur. De voorz., de heer A. Versteeg, M de aanwezigen welkom. Hij memoreenkj viering van het 25-jarig bestaan dei f eeuiging in het atgeloopen jaar en den 1 stand van het- bloembollenbedrijf. De stj ge winter was voor verschillende kwei nadeelig. Hij hoopte dat dezen ™'®'J hen voordeeliger mag zijn, opdat zij d" f leden schade 3poedig weer te boven kool Hierna werd met een enkel woord het ('1 leden lid, de heer J. J. Nell herdachij Tot afgevaardigden naar de A!g®T Vergadering te Haarlem werden gekote) I heeren J. Kloosterman en A. Versteeg f tot hunne plaatsvervangers de beate» I P. Ruygrok en G. van der Marei. J Vervolgens was de beschrijvingsbnel j de orde. Besloten werd de candidatunr hc-t Hoofdbestuurs'jdmaatechap van de ren W. Kooiman P.Pzn. te Andgk en J- J. Braam te Heemstede te steunen. I Naar aanleiding van hst voorstel rail tarief van het scheidsgerecht ran mimjl f. £0,en maximum f. 100,te hr -l op een minimum van f, 20,en raasunr van f.500,werd na eenige discus®! sloten de afgevaardigden een vrij maq te geven. Het voorstel van de afd. Oegstgeesl bepalingen in het handelsreglement oPI nemer ten aanzien ran den mudgoednaDoi vond algemeene instemming. Verkoop J Kilogram werd het meest geweoscht g j De overige punten ran den bnel geen discussies uit Naar aanleiding van het verzoek va kele afdeelingen, om bij te dragen vo scheidsgerecht, werd besloten te a "1 den, dat de kas een uitgave van t welke de vereeniging zou moeten gen, niet kan dragen. De aanwezige leden vonden ne lang het besluit te handhaven- - J discussie werd besloten ter be^ deze gratificatie van ieder lid Pe- J bijdrage te vragen van f. 0,35 rec over 1930. Bij de rondvraag wei-den eenig geuit omtrent de keuring van nai Besloten werd, dat bet -'-e-ie- wenden tot de vereaniging: ri« met het verzoek eo terzake kun - als keurmeester aan Se wijzen- jotcn. Hierna werd de veresdenng - J Door den Burgemeester is j agent van poliiie-chaulfeur, <>e Peelers, le Leiden.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 6