verduistering. niet voor een kleintje vervaard. weer een vliegtuig op een dak. nog een geredde. arsenicumvergiftiging. reclame. UIT DE RIJNSTREEK. alphen. boskoop. waddinxveen. woubrugge. UIT DE OMSTREKEN. haarlemmermeer. katwitk aan den ritn. noordwijk. noordwijkerhout. oegstgeest. ritnsburg. Volgens bericht uit Berlijn heeft de kassier fan een coöperatieven molen te Kreuzburg zich binnen den tijd van één jaar schuldig gemaakt aan verduistering van een bedrag van 125.000 mark. welk geld hij op de ren banen heeft vergokt Enkele maanden geleden werd hij ont slagen, omdat men hem van verduistering verdacht, hetgeen echter, daar hij de boeken zeer handig had vervalschl niet terstond be wezen kop worden. Eerst thans is na een nauwkeurig onderzoek der boeken het totaal der gepleegde verduisteringen vastgesteld kunnen worden. Des avonds verlangde een man toege laten te worden in een z g smokke'lbivak te Rölgen bij Aken, net in het uiterste puntje van België. De bewoonster, vrouw Schleck, opende de deur en vroeg, wat de man ver langde Onmiddellijk trok de man, Löhrer geheeten, een revolver, onder den uitroep: ■Ir geld of je leven. De vrouw verloor geen oogenblik haar kalmte, liep naar de kast om, zooals ze zei. haar geld te halen, doch haalde een met scherpe patronen geladen revolver voor den dag en schoot, zonder zich te bedenken, op den roover. Deze viel achterover, badend in zijn bloed, en overleed na enkele oogen- blikken. Een tweede man, die op den uit kijk was blijven staan, nam aanstonds de beenen, toen hij het schot hoorde. Een reusachtig Fokkervliegluig, dat 32 passagiers kan vervoeren, is op het dak van een huis tei New-York te pletter gevallen en ,n brand g.vloget Het ongjluk werd ver oorzaakt door motorpecn. waardoor de piirot een dak van een huis raaut? De brand breidde zich uit over twee huizzn, die ver woest zijn. De twee inzittenden van bet vliegtuig zijn licht gewond. Een van de acht als vermist opgegeven schipbreukelingen van de Molesey, die aan de kust van Wales vergaan is, is gisteren totaal verkleumd, maar overigens gezond 1.us3chen de rotsen gevonden. De man haa een veilige schuilplaats gevonden na het verlaten van het schip, maar niet meer de kracht gehad om het strand te bereiken, liet aantal slachtoffers bedraagt dus slechts zeven. o Gistermorgen vond een boschwachter op een bank in het Wallerpark to Bremen een doode en een stervende, die te groote hoe veelheden heroin tot zich hadden genomen. Het betrof twee ongeveer 20-jarige jonge lui, van welke een drogist was. Deze haw uit de inventaris van zijn drogisterij een fleschje heroin weggenomen. Hij was op de gedachte gekomen de narcotische werking, zooals die hem uit romans bekend was, van dit arsenicumvergift na te gaan. Hij vertelde zijn kameraad van zijn plan en Overreedde deze, mee te genieten. De ster vende trachtte nog met moeite de heroin- geschiedenis te vertellen. Zijn toestand i-; hopeloos. •SfeKINDERVD DEN HAAG, ROTTERDAM. Alléén Hofweg 6. Hoogstr. hoek Spui. 7954 De Burgerwacht. Door het bestuur van de Burgerwacht alhier werd aan hare leden het navolgende schrijven gericht. Het zal uwe aandacht hebben getrokken, dat gedurende de laat ste jaren bij de Burgerwacht alhier een toesland van zekere verslapping en onver schilligheid is ontstaan, geheel verschillende met de vroegere ontwikkeling en activiteit. Wij wenschen niet te onderzoeken, wat hiervan de reden is, wij zeggen alleen: „Dat moet en kan anders worden" Overal in den lande ontwaart men eene verhoogde be- lagstelling in de Burgerwachten, de Re- geering verhoogde het subsidie aanmerke lijk en schenkt ons instituut den grootst mogelijken steun. In alle omliggende plaat sen gaat het ledental sterk vooruit, doch wat doet Alphen aan den Rijn? De beant woording van deze vraag is aan U. Meer dan ooit ontwikkelden de revolutionnaire partijen eene activiteit, een betere zaak waardig. In aansluiting- op gemeld schrij ven zal Vrijdagavond a.s. om half acht in het Huis der Gemeente a.d. Julianastraat een ledenvergadering worden gehouden waai o.m. een opwekkingswoord zal worden ge sproken door den WelEd.Gestr. heer Kapi tein W. H. Snijders. Declamatie Jan Boezer. In de St. Josephzaal alhier trad gisteren voor een talrijk publiek op de bekende de clamator Jan Boezer. Even als de vorige keer wist de heer Boezer de aanwezigen op boeiende wijze bezig te houden. Uit het talrijk applaus na iedere declamatie bleek wel dat deze wederom bijzonder in den smaak van het publiek vielen. Eerst Iaat in den avond werd deze goed geslaagde avond gesloten. Gisterenavond kwam de expediteur B.. komende vanaf Amsterdam op den Hee- renweg zoodanig in botsing met een uit tegenovergestelde richting komende vracht auto afkomstig uit Aalsmeer dat laatsbe- doelde auto tegen een boom en naast den kant van den weg vloog. Gemelde auto bekwam zware materieele schade terwijl ook de auto van den heer B. werd beschra- digd. Beide wagens konden echter hun reis na eenig oponthoud weer vervolgen. Het ongeval was te wijten aan het feit dat de automobielbestuurder van Aalsmeer met te veel vaart wilde passeeren en niet vol doende uithaalde. Door den brugwachter aan de Gouw- sluis werd de hulp der politie ingeroepen alsmede medische hulp voor een langs het Jaagpad gevonden motorrijder die naast zijn motor werd gevonden en naar het hrugwachtershuisje werd vervoerd. De ont boden geneesheer Dr De Gr. kon hij den den motorrijder, zekere Z. afkomstig van Bodegraven geen zwaar letsel constateeren zoodat Z. toen hij tot bewustzijn was terug gekeerd zich per autobus naar Bodegraven kon begeven terwijl zijn motorrijwiel bij do caft'houdster mej. v. N werd geplaatst De politie die de zaak onmiddelijk in onderzoek nam kwam voor een raadsel te staan daar de man zelf zich niet meer kon herinneren wat er was geschied terwijl ook Ier plaatse geen inlichtingen waren te bekomen. Ingevolge politieverordening 'zullen d-:> winkels in verband met de St. Nicolaas van *29 Nov. tol 6 Dec. a.s. des avonds tol 11 uur geopend mogen zijn. Diefstal van bocmen en planten. Uil hel onderzoek van de politie is geble ken. dat zij. met de aanhouding van de alhier wonende E. en R. een goeden vangst heeft gedaan, daar thans is komen vast Ie slaan, dat genoemde personen zich heb ben schuldig gemaakt aan tal van dief stallen van boomen en planten ten nadeele van verschillende alhier wonende boom- kweekers. Gisterenmorgen zijn de verdachten voor geleid op het parket van den Officier van Justitie te 's-Gravenhage. DE WINKELWEEK GEOPEND. Opmincswoord van den Bnrgemeester Samenwerking tnsschen Overheid en Middenstand. Gistermiddag om drie uur is de Winkel week door den burgemeester der gemeente den heer P. A. Colijn geopend, in tegen woordigheid va nvele genoodigden. Naast het bestuur van de Boskoopschc Middenstandsvereeniging en het bestuur van de R. K. Middenstandsvereeniging „De Hanze", afd. Boskoop, merkten wij op de heereD E. Guldemond en J. van Gelderen, wethouders dezer gemeente, den heer A Ingenool Jr., directeur van het Bureau van den Kon Ned. Middenstandsbond, den voorzitter van de Kamer van Koophandel, afd. Kleinbedrijf en den secretaris dier Kamer, het bestuur der Middenstandsver eeniging te Waddinxveen, den directeur van het kantoor der Rotterdamsche Bank- vereeniging en den directeur van het kan toor van de fa. Goedewaagen, beiden al hier. De burgemeester hield allereerst een openingsrede en sprak ongeveer als volgt: Met de aanhaling van de woorden van Cats: ,,Met dicmaels iets te doen, soo leert men groote saken" wordt door ïrpr. niet bedoeld, dat gij met uw jaarlijks weer- keerende winkelweek nog zijt in de periode der eerste ontwikkeling, maar veel meer dat voor onzen middenstand een winkel week behoort tot de groote saken" en dat de beteekenis er van niet te zooken is in een min of meer feestelijk verlichte étalage, niet in een rondgang met muziek, niet in een eenigszins feestelijke opening of in een nog feestelijker sluiting, maar hierin, dat de winkelweek gerekend kan worden onder de strijdmiddelen welke den plaatselijken winkelstand ten dienste staan in den kamp tegen de concurrentie der grootere plaatsen. Aller energie moet zich richten on de zoo noodige propaganda voor den geheelen win kelstand, opdat zichtbaar wordt, dat het publiek beter of ten minste even goed ter plaatse zijn inkoopen kan doen dan elders. Wij weten wel dat van dit laatste de winkelstand zelve reeds lang ten volle over. tuigd is en het ligt ook niet in onze be doeling een poging tot tegenspraak te wa gen, maar ontkend kan niet en wij achten het thans het oogenblik om daarop te wij zen, dat wel eens gefluisterd wordt en méér dan gefluisterd, dat het in Boskoop duur leven is. Natuurlijk zal dit wel onjuist zijn en daarom lijkt mij deze winkelweek nu een zoo bij uitstek gunstige gelegenheid om het publiek te toonen, dat juist het tegendeel het geval is, al zal de taak die gij u daar bij stelt n.l. het publiek van uw onschuld te overtuigen geen gemakkelijke zijn, voor al omdat het zoo moeilijk is tot den oor sprong der geruchten door te dringen. Als nu. mede door deze winkelweek, blijkt, dat in deugdelijkheid van waren, in l coulante bediening, in billijkheid van prij zen, de winkelstand ten onzent niet ten achter staat bij die van de grootere plaat sen, dan moogt ge met recht verwachten, dat dit ook door het publiek op de juiste wijze zal worden gewaardeerd. Wij gaan zelfs verder, dan eischt de ge meenschapszin, dat wij eigen omgeving zul len bevoordeelen boven anderen. De activiteit van het comité is ons een waarborg, dat al het mogelijke zal worden gedaan om deze winkelweek in elk opzicht to doen slagen zoodat zij dienstbaar worde aan de gestadige ontwikkeling van den Bos- koopschen winkelstand welks belangen ons ter harte ga-an. Het deed ons daarom genoegen dat deze opening kon plaats hebben in het huis dei gemeente dat symbool is van onze saam- hoorigheid. De w.n. voorzitter v. d. Middenstands vereeniging. de heer Loef, het woord ne mende, merkte op, dat het feit, dat de burgemeester deze winkelweek in het Raad huis heeft geopend er van getuigt, dat er sympathie van de plaatselijke overheid voor den Middenstand bestaat, en dat zulks in vroefirere tijden wel eens anders geweest is. Wij mogen blij zijn, aldus spreker, dat wij de nazaten van een handeldrijvend geslacht zijn' Tot slot bracht hij een vroord van dank aan B. en W., die zoo bereidwillig waren geweest om de Burgerzaal voor deze plech tigheid ter beschikking le willen stellen, waaruit tevens gebleken was dat het Col lege met de middenstandsgedachte sympa thiseert. Vervolgens richtte hij het woord tot den Directeur van het Bureau van den Kon Ned. Middenslandsbond, lot de Ver tegenwoordigers van de Kamer van Koop handel, tot de aanwezig zijnde Zuslcr- vereeniging uil Waddinxveen en dankte tot s'ot allen die door hurl aanwezigheid van hun belangstelling getuigden. Vervolgens nam de heer Ingenool het woord. Namens de Landelijke Organisatie van den Middenstand wilde hij B en W. dank zeggen voor de ondervonden "sympa thie in het bijzonder van den Burgemeester. Spr. wenscht de middenstanders te Bos koop het meest mogelijke succes toe. De winkelstand heeft een dienende taak. Door zijn warenkenis heeft hij het beste en het goedkoopste te geven, De heer Brand, Voorzitter van de R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" fj Boskoop, gaf den raad: „Koopt in Boskoop, maar in de allereerste plaats bij hen, die bij de organisatie zijn aangesloten." slandsverreniging te Waddinxveen, weidde De heer Boon, Voorzitter van de Midden- er over uit hoe moeilijk het is. een winkel week le organiseeren. De heer van Vreumingen, Voorzitter van de Kamer van Koophandel, afd. Kleinbe drijf te Gouda, complimenteerde het winkel- weekcomilé De heer D, Jongejan, Secretaris van de Middenstandsvereeniging alhier, wees op 't werktijdenbesluit, hetwelk per 1 Januari 1930 in werking zal taden. -waar verschil lende winkeliers in déze'gemeente niet mee gehaat zullen zijn. Veel zal in dezen ech ter van de Plaatselijke Overheid afhangen. Daarom deed hij een beroep op de steun van haar bij de uitvoering bij dit Besluit. De lieer Loef dankte vervolgens allen, die het woord hadden gevoerd. Tenslotte werden ververschingen rond gediend. Het kantoor van den Planlen-zielden- kundigen dienst is vanaf Vrijdag 29 dezer verplaatst van de Rozenlaan no. 9 naar den Zijdeweg no. 31. Het Groene Kruis. Alhier had een vertooning plaats van de Groene Kruis-film in het R.-K. Bondsge- bouw. De plaatselijke vereeniging Ziekenzorg" dicJ meer dan 1000 leden lelt, wat tot nu toe nog niet aangesloten bij de prov. afdeeling van het Groene Kruis. Na afloop van de vertooning der film werd het nut van aansluiting nog eens uiteen gezet door den secretaris der prov. afdeeling, den heer Bakker en door Dr. Fleischer. Nadat het bestuur bij monde van den heer Spruijt eenparig had geadviseerd tot aan sluiting over le gaan, werd daartoe hij acclacamatie besloten. Het Fanfarecorps „Concordia" alhier, 'heeft in de zaal van den heer Kwaak haar eerste uitvoering in dezen winter voor donateurs en geïniroduceerden gegeven. De zaal was geheel bezet. De nummers werden goed gespeeld en vielen zeer in de smaak. Een gezellig bal besloot dezc-n avond. Ledenvergadering „Onderlinge Hulp". De vereeniging „Onderlinge Hulp" hield in een der zalen van Ger. Guldemond een ledenvergadering onder voorziterschap van den heer H. v. d Nagel. Nadat de voorzitter met een woord van welkom de vergadering •had geopend, kreeg de heer J. F. Kuyer se cretaris van het Ned. Verbond van Zieken kassen het woord, die een voordracht hield over de invoering der Ziektewet. Op duide lijke wijze zette spr. de werking van deze wet uiteen en toonde aan wat den werk gevers en werknemers in deze te doen staat. Daarna werd de agenda afgweïkt endeed de penningmeester, de heer F. Kroes, eenige mededeelingen omtrent de financieele toe stand der kassen. Medegedeeld werd dat de kas der vereeniging „Onderlinge Hulp" dit jaar vooruit was gegaan met f. 301 en sloot met een kassaldo van f. 1677.83 Het aan tal leden bedraagt 90. De kas van de „Zie- kenhuisverpleging" is achteruit gegaan met f 100, dpoh daar staat tegenover dat dit jaar 1 de halve premie' is geïnd. Op het oogenblik wordt één lid in een ziekenhuis verpleegd en aan verpleegkosten is uitbetaald totaal f. 100. Het kassaldo bedraagt f. 17884.91. Daarna kwam in behandeling „Aanvraag toelage Wijkzuster". Dit punt ontlokte een iangdurige discusie, n.l. tusschen de voor zitter en den heer Tondu, doch na een warm en overtuigend pleidooi van laatst genoemde werd met algemeene stemmen besloten voor één jaaT een subsidie van f. 200 toe te staan uit de kas van Zieken- huisverpleging. Met een woord van dank voor de opkomst sloot daarna de voorzitter de vergadering. De gehouden collecte ten bate van de Vereeniging voor Bijbelversprqiding heeft opgebracht f. 29.91. Een rund van den veehouder N. stierf aan miltvuur en werd onder politietoezicht vervoerd naar Leiden, alwaar het verbrand, werd. Onder toezicht van den veeartsenij- kundigen dienst te 's-Gravenhage zijn de stallen ontsmet Gisteravond kwamen op den Kruisweg in Haarlemmermeer twee wielrijders met el kaar in botsing, doordat een hunner, de koopman V., zonder licht en bovendien aan den verkeerden kant van den weg reed. Beide personen kwamen zoodanig te vallen dat ze min of meer ernstige kwetsuren op liepen en niet dan met moeite hun reis te voet konden vervolgen. Het rijwiel van V. werd nagenoeg geheel vernield. Suikeropbrengst meer dan 18 millioen K.G. A'u de bietencampagne in den Haarlem mermeer nagenoeg haar beslag heeft gekre gen. (kunnen wij omtrent de uitkomsten van dit gewas de volgende -belangrijke cij fers mededeeien, die begrijpelijkerwijs op een globale schatting berusten. Gerekend wordt dat er dit jaar in dezen polder onge veer 3350 beklaren met bieten werden be zaaid; de gemiddelde opbrengst bedraagt 32.000 K.G. per hectare, dus in het geheel ongeveer 113.000 000 K.G.: het suikergehalte bedraagt gemiddeld 16 pCt.. zoodat in den Haarlemmermeerpolder dit jaar aan suiker wordt opgebracht ongeveer 18,176,000 kilo gram. Verkiezing Gei. Kerk. Af (redende ouderlingen P. Xoort (niet her kiesbaar) en G. v. d. Perk (wél herkiesbaar, doch op diens verzoek ontheffing verleend). Gekozen W. v. Veen en C. Vooijs. Aflredende diakenen: Joh. Korpelshoek Czn. (niet herkiesbaar) en A. Profijt (her kiesbaar). Herkozen A. Profijt. Gekozen C. Zuyderduyn. o Uitvoering „De Onbekende Soldaat". Gisleravond gaf de N.V. Hollandsche Too- neel-Vereeniging onder dir. Hub. Kievits en Janse, een opvoering van ,,De onbekende soldaat", looneelspel in 5 bedrijven. Oe zaal van den heer P. v. d. Voort was stampvol. Het stuk, geschreven door den heer Janse, verplaatst ons naar den ver- schrikkelijken oorlogstijd. Het speelt in Bel gië en begint met den inval in Visé. Er komen zeer mooie spelmomenten in voor, die hel publiek wisten te boeien. Al de spelers verdienen een woord van lof. Het valt te betreuren, dat de bedrijven zeer kort zijn; vooral het laatste, dat na de pauze gespeeld werd, duurde ten hoogste 10 mi nuten. Het zeer gezellige bal was een goed slot. Gevonden voorwerpen: Een paar zwarte kousen; een wandelstok; een taschje (koordleder); een vulpen (glas); een bril (beenen garnituur) in een zwarle doos met naam L. Deene te Leiden; een jonge gele herdershond. Inlichtingen, uitsluitend des Woensdags on Zaterdags van 12 tot 1 uur n m.. ten politiebureele te Ts.-Binnen. Thans slaat vast, dat het nieuwe raad huis eerst in den zomer van 1930 in ge bruik genomen zal worden. Burgemeester Van Iersel hoopt 1 April 1930 zijn twaalf en een half jarig ambtsjubi leum in onze gemeente te herdenken. Ten bate der R.-K. armen werden in het patronaatsgebouw van St. Victor twze liefdadigheids-uitvoeringen gegeven. De da mes tooneelvereeniging uit Noord-wijk ver leende geheel belangloos haar medewerking. Een zeer talrijk publiek was heide avonden aanwezig. DE BAZAR AAN DEN HOOGEN MORSCH GEOPEND. Reeds dadelijk een kolossale drukte. Gisterenmiddag is de bazaar geopend, die gehouden wordt in en ten bate van het ge bouw voor Christelijke belangen aan den Hoogen Morscb. Wjj stonden verbaasd over al hetgeen jn dit gezellige gebouw is te samengebracht Het is te veel om te beschrijven. Het Ijjkt ons zeer terecht gezien om juist tegen de komende feestdagen een bazaar te organisee ren, waar groot en klein zich kunnen voorzien ran nuttige cadeaus, terwijl daarbij tevens een goed doel gesteund wordt Omstreeks 3 uur riep de voon. je. J T. van Egmond, de aanwezigen lijk welkom toe. Spr. wil ditmaal zondere begroeting brengen, doet fa.' jfl nalaten, een extra woora te richten beer Van Til, hoofd der Bjjz. School a J aantal zijner leerlingen, die hadden --J boden bij de opening enkele liederen .'1 gen. Wanneer spr. een overzicht hooit «9 hetgeen hier is samengebracht, fc J hij zijn bijzondere tevredenheid oitp-S voor de overvloed van verscheidenhedaB Spr. brengt den jongen menschen fat*.1 dark voor hunne bereidwilligheid. nacht is er gewerkt, niet alleen hier V dit gebouw door de jonge dochteren raa 1 Morscb, maar niet minder in de wooh'J waar menig nur met volhardende atbs-il benut. Een bewijs daarvan is wel, dal M een tweetal knapen van omstreeks 9 ij eenige voorwerpen voor een mogvjjk 3 menden bazaar hebben vervaardigd en o?J voor dit doel hebben afgestaan. Spr hoopt ook in deze dagen op ajl medewerking en steun en dankt degeïl die hebben medegewerkt om dezen"u! to doen slagen. Ü3t dit gebouw onmisïj is, moge blijken uit het veelvuldig getrJ daarvan. Het ds zelfs reeds voorgekomen, 1 ori6 vergaderingen plaats hadden op 1 avond, zoodart; de school weer atevergaij piaats moest dienst doen. Hierna zongen de schoolkindereu een 19 en ging de heer v. Egmond voor in g, J Op zeer verdienstelijke wijze zongen de tl deren eenige liederen. De voorz. deel mede, dat de firma de Vries en Stevens! Leiden zoo vriendelijk was om tijdens dj bazaar een radio-toestel beschikbaar te j len, tot verhooging van de gezelligheid. 31 na verklaarde spr. den bazaar voor geopJ Als een wervelwind stormden nu de J tige koopsters naar de étalages, hetgeen! damesverkoopsters direct handen voi 'J gaf Gelukkig waren allen „op post", I wijs van goede organisatie. Weldra bleek I gebouw te klein en verdrong men elkanl Onder de vroolijke toonen van een strjfl was het des avonds nog drukker en heers! er een gezelligen geest. Het was daarom ;l gezien de sjoelbakken en andere verm! ljjkheden in één der naast gelegen sctJ lokalen onder t e brengen, waardoor de k! lustigen niet werden verdrongen. Hedenavond zal de bekende declamjl Siebesma uit Voorburg zich doen hoorei, J wiji morgenavond alles zal worden uilJ kocht. Een en ander zal aan den Morsel! gezellige drukte geven en naar wij reral ton, voor de bouwcommissie een gunstii uitslag schenken. Bloembollencnltnnr. Gisterenavond heeft de afdeeling Oei geest en Omstreken in Café „De Harmo! te Leiden vergaderd. Aanwezig waren I bestuursleden en de eerevoorzitter, de G. F. Hemerik. De leden waren goede;! komen. De voorziter, de heer T. van mond, opent de vergadering en merkt m voldoening op. dat een voorstel vandfB deeling op de agonda van de a.s A'-fl meene Vergadering voorkomt. Notulen den voorgelezen en goedgekeurd. Inge men is een schrijven van het Gemiet bestuur van Oegstgeest met de toeze;: van f 50.subsidie voor den cursus (d den secretaris reeds beantwoord) en verzoek van de Kamer van Koophandel Leiden om adhaesie te betuigen aan t adres tegen het gesprekkentarief, dat rs gesteld wordt. Aan dit verzoek was volg besluit van de laatste bestuursvergader al voldaan. Toch ontstaat er eenige cussie over het nieuwe tarief, waarvan heeren Kromhout en W. van Egmond to standers blijken te zijn. Betreffende de tentoonstelling in Feb ari 1930 deelt de voorzitter mede. da! heer W. van Egmond bij zijn besluit als penningmeester van de commissie a treden volhardt en dat het bestuur als opvolger den heer C. F. Hemerik aanw: De vergadering kan zich hieimee veree gen en benoemt den voorgestelde. Deze s. vaardt de benoeming. Vervolgens krijgt de heer A. Colijn w het woord om de vraag in te leiden' er bezwaren verbonden aan voorwuiti uitbreiding van onze culturen? De into toont door voorbeelden de sterke uitW ding van de cultuur in do laatste jaren ij De export echter heeft daarmee gel')' tred gehouden, zoodat de toestand mei f gunstig is geworden. Toch moet men steeds op bedacht zijn hel afzetgeM vergrooten. opdat het aanbod de vraaf teveel overtreft. Spr. heeft echter alk trouwen in de jonge mannen van de- tijd, wier opleiding sinds zijn eigen f zeer aanzienlijk verbeterd is De heer h' hout ontpopt zich als een pessimist en wacht spoedig grooten tegenslag. -Pr antwoordt hem. waarna de voorziter inleider en den heer Kromhout dans voor hun mededeelingen. h Daarna werden onder de zeer des dige en animeerende leiding van den b: G Lubbe de geoogste aardappelen..^ van wratziekte, bloemeraafjes en 'all u i atz/tcni^i Liiuciiii- zen. bij opbod ten bate van de ka- kocht. Nadal een grool aantal planlen verin waren, bracht de heer Lubbe dank en bt de aan den heer W. van zijn uitstekende en zeer gewaarde?™ y nisatie van de laatste tenloonsl'"y" hoopt hem over een jaar in de eoo terug te zien. De vergadering hartelijk applaus mei deze woo™ 1 Hierna sluit de voorzitter de onder dankzegging aan de leden T opkomst en belangstelling. ildl Feestavond Veilingsver. „Blue®"'' Dinsdagavond herdacht op ze de Vefiingsvereeniging B!o®e" ,,-jsj 12Va-jarig bestaan, in haar lokaal, aan den Oegstgeesteryff; -a~ De Muzbkvereeniging »'l'"L. swaJ 1 ach bereid verklaard had. y „ei b muzdek op te luisteren, ving 3

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 6