De geheeie wereld KERK- EN SCH00LN1EUWS. UIT HET PARLEMENT. WETENSCHAPPEN. EN TUINBOUW. RECHTZAKEN. SPORT. PREDIKBEURTEN VOOR HEDEN. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: Nam, 7 uur (Bijbelle zing), ds, H, Mondt. VOOR DONDERDAG. ALPHEN AAN DEN RIJN. Chr. Geref. Kerk (v. ReideMr.) Nam. 7 uur ds. P. Zuwier LISSE. Chr. Geref. Kerk: Nam. 7 uur. ds. van der Molen. NED HERV. KERK. Beicepen: te ïricht: ds. H. Buurman, te Wijk bij Duurstede; Te Marken: D. Bouman, eand. te Veenendaal. Bedankt: Voor Boxum-Blessum: J. Eykema te Godlinzevoor Dokkum (vac. W. G. Reddingius): P. G. Vlieg te GrijpskeTk. GEREF. KERKEN. Aangenomen: Naar Groningen (6e pred.pl.) Dr. L. v. d. Zanden, te Smilde. Bedankt: Voor Hillcgom, Dr. S. P. Dee, te Haren. CHR. GEREF KERK. Beroepen: Te Onslwedde L. Holtrjgter, eand. te Nieuwendam. Ds. H. G. VAN WIJNGAARDEN In den ouderdom van 53 jaar is ds. II G. van Wijngaarden, voorganger der Vrije Ge meente te Amsterdam, gisteren vrij plotse ling overleden Hij was lijdende aan een hartaandoening. Op 21 April 1S76 was ds. v W. te Utrecht geboren, waar hij het gymnasium en daarna de universiteit bezocht. Na achtereenvolgens predikant te zijn ge weest bij de Nod. Herv Gemeenten te Ab- benhroek, Hauwert en Almelo werd hij in 1917 benoemd tot Voorganger der Vrije Gemeente te Amsterdam. Hij was desiijds ook candidaat geweest voor het bezetten van de ledig gekomen Nederlandsche pre dikant-plaats te SI. Petersburg. Ds. van Wijngaarden was een zeer werk. zame kracht in het vercenigingsleven, o m als voorzitter der Evang. Maatschappij en van den Intern. Bond tot Verdediging van het Protestantisme; als lid van de Centr. Commissie voor het Vrijz Protestantisme in Nederland en van de Amslerdamsche Fede ratieve Commissie van deze richting; voorts was hij bestuurslid van de aid. Amsterdam van den Ned Protestantenbond van hel Ge nootschap voor Zedelijke Volkspolitiek; mede-oprichter der beweging voor onafhan kelijke cultureels politiek: bestuurslid der „Vereeniging tot verbetering van het Kies stelsel", id. der „Ned Ver. voor Psychial Re search" en vervulde een taak in een aantal verschillende commissies. Vele artikelen van zijn hand verschenen in de „Nieuwe Stemmen uit de Vrije Ge meente", hel „Theologisch Tijdschrift", de Hervorming" en tal van andere dag- en weekbladen. JUBILEUM Dr. W. L. SLOT Tr. Dr. W. L. Slot Jr., directeur en predi kant der Stichtingen voor Zwakzinnigen ie Rekken, viert heden zijn zilveren ambts jubileum als predikant. Op 13 Nov. 1994 deed hij intrede in zijn eerste en eenige ge- «neenle Rekken (Ned. Herv). Dr. Slot is in Juli 1879 le Rotterdam ge boren. Hij studeerde aan de Rijks Universi teit van Utrecht, waaraan hij in 1903 het candidaats-examen aflegde. In 1906 slaagde hij voor het doctoraal examen in de theolo gie aan de Rijks Universiteit som Gronin gen, aan welke universiteit hij den 2(lsten Maart 1912 cum laude tot doctor in de theo logie promoveerde op een proefschrift, geti teld: „De letterkundige vorm van den Brief aan de Hebreen". Inmiddels was hij reeds ruim 7 jaar in de praetijk van het predik ambt geweest. Immers den 13en November was hij door wijlen ds. I H. Wolters te Rekken bevestigd als predikant der Ned. Herv. Gemeente Ats intreetekst had hij ge kozen hetzelfde woord uit den Bijbel, waar mede hij 29 Juli 1917 van haar afscheid nemen zou. Etezen 3: 17a- „Opdat Christus in uwe harten wone". Het groote werk van dr. Slot is dat voor Rekken geweest: de vorlatenheid der Rok- kensche heide verving hij door een oord van barmhartigheid waar de zwakzinnigen een vriendelijke opneming vinden. Van onzen parlementairen medewerker. DEN HAAG, 12 Nov. 1929. De minister-president aan het woord Het kabinet homogeen ten opzichte van België Het rechtsche karak- ter van het ministerie. lu den aanvaDg der vergadering van heden van de Tweede Kamer heelt de mi nister-president, de heer Ruvs de Beeren- brouck, tegenover de sprekers, die bjj de algemeene beschouwingen gespreken hadden ever de politiek van dit kabinet, het optre den er van verdedigd. Dat hjj daarbij niet inging op krasse uitingen als van den lieer Wijnkoop, zal men zeker wel billijken. Met dezen heltigen communist is de hoop op overreding toch eenvoudig uitgesloten. Et. eek den heer Kersten (Ger. Staatk. Partij) stond hij maar kortelqk te woord. Aan de spreker, die onze verhouding tot België ter sprake hadden gebracht, verze kerde de minister, dat hert kabinet op dit punt homogeen was. De goede wil der re geering spreekt uit haar bekend memoran dum, thans is evenwel de tijd voor het wis selen van stukken voorbij, het moet tot mon delinge bespreking en daden komen. Wat de sociale wetgeving betreft, het plan be staat in de eerste plaats een wijziging van de Invaliditeitswet te ondernemen. De vrij willige ouderdomsverzekering dient verbe tering te ondergaan en de Arbeidswet moet verder worden doorgevoerd voor kantoren, calé's en apotheken. Wat betreft het karakter van het kabinet, diende er in de eerste plaats naar homo geniteit te worden gestreefd en die vindt men in sterker mate ter rechterzijde dan aan den overkant. Ter wille van de homo geniteit heeft de minister dus zijn medewer kers aan de rechterzijde gerecruteerd. In een zeer uitvoerige rede heeft ver volgens minister De Geer zijn financieel be leid toegelicht en verdedigd. Interessant was in het bijzonder wat hij zeide omtrent de overschotten van de laatste jaren. Hjj legde er den nadruk op, dat de regeering er nooit op had aangestuurd, dat zij evenwel niet zoo ernstig kwaad hebben gedaan, maar dat men moc-t zorgen, dat zij niet weder terugko men, het in ieder geval een politiek-finan- cieele fout zou wezen er hervormingsplan nen op te bouwen, tenzij men de zekerheid heeft, dat ze terug zullen komen. Omtrent den accijns op het gedistilleerd merkte de minister op, dat a',6 de opbrengst blijft dalen gelijk thans het geval is, er naar middelen moet worden gezocht om het tarief te wjjzigen zonder de fraude in de hand te werken. Op verlagng van den vleeschac- cijns behoeft men blijkens de medeelingen des ministers vooralsnog niet te hopen. Bij de salrisregeling van de ambtenareD heeft minister De Geer uitvoerig stilgestaan. Hij cijferde de Kamer voor, dat ds 22 mll- lioen, welke in 1925 aan het ambtenaars- personeel is afgenomen, thans vrijwel zijn ingehaald. Er zijn plooien weggewerkt, de heffing voor pensioen is verminderd, het indexcqler is gedaald en alles bijeengenomen staan de ambtenaren er thans niet slechter voor dan in 1925. De minister ried dan ook aan niet verder voort te gaan met pro paganda voor verandering, waarmee men niet veel anders bereikt dan dat men zijn (levensgeluk vermindert. De toestand van hen die op arbeidscontract werken, is niet zoo slecht als beweerd wordt, daar hun loon is geregeld naar den plaatselijken loon- standaard. De minister wees er ten slotte op, dat de Kamer thans optimistischer denkt over de uitvoering van de wet op de financieel» verhouding dan verleden jaar. Toen voor- vcorspelde men belastingverhooging, terwijl men thans niet alleen meent dat de kosten van den maatregel uit de gewone inkom sten kunnen worden gevonden, doch zelfs gehoopt wordt op belastingverlaging. Doch men stelle zich daarvan maar niet te veel voor! De minister hoopte, dat de nieuwe regeling in 1931 zal worden ingevoerd zon der verhooging van belasting, maar voor zichtigheid blijft d ringend geboden, daar ■het budget sluitend moet blijven. Wij dachten, dat hierna gelegenheid zou werden gegeven om te repliceeren, waren dus ietwat verbaasd, toen we een nieuwen spreker den katheder zagen bestijgen. Het was de oud-minister van Waterstaat Bon- gaerls (R.-K.l, die in een uitvoerig des kundig betoog wees op het gewicht van de kwestie van de tusschenwateren tus- schen Rijn en Schelde bij de Rpnvaartcom- missie en den minister van buitenlandsche zaken daarover aan den tand voelde. Teven» waarschuwde hij in het bijzonder er voor te zorgen, dat de westelijke tusschenwate- ren behoorlijk in orde worden gehouden, opdat voorkomen worde, dat België ons bij de oostelijke dwars gaat zitten Om vijf uur ging de Kamer uiteen, ten einde des avonds terug te komen voor de behandeling van de begrooting van bnitec- landscbe zaken. DEN HAAG, 13 Nov. 1929. De avondvergadering Bnitenlansche Kaken aan de orde Laten wij aan België zeggen wat het van ons verwachten kan. Op de eerste van het dozijn avondver gaderingen .welke de Tweede Kamer dit maal zal houden ten einde de Rijksbegroo- ting tijdig onder de knie le krijgen, is gister de begrooting van builenlandsche zaken aan de orde gekomen. Een achttal spreker hebben het woord gevoerd en Donderdag avond zal de minister van buitenl. zaken hun van antwoord dienen. Wanneer alles zoo rustig gaat als gisteravond, bestaat er kans ,dat deze week zijn begrooling haar beslag krijgt. De besprekingen werden geopend met een uitvoerige rede van den heer Vliegen (S.D.A.P), die onder meer uiting gaf aan zijn teleurstelling, dat de Volkenbond nog zoo weinig resultaat oplevert voor de ont wapening en daarnevens stilstond bij onze verhouding tot België. Het werd tijd, dat deze definitief wordt geregeld".. Laten we aan België nu eens duidelijk zeggen wat het van ons verwachten kan. De heer Lovink (C.-H.) behandelde de kwestie van de handelstarieven, waarbij hij de gelegenheid had te waarschuwen tegen de zoogenaamde onderhandelingstarieven, waarvan hij voor ons land weinig heil verwachtte. Maar hij had ernstig te klagen over Amerika, dat met zijn handelstarieven er naar tracht invoer onmogelijk te maken. Met name gevoelen onze bloembollenkwee- kers dit aan den lijve. Zijn partijgenoot Krijger heeft in een goed gedocumenteerde rede onder meer be toogd, dat de klachten over en toestand van het Hellegat, welke in het bijzoner van Belgische zijde worden gehoord, ongegrond zijn. In de tweede plaats waarschuwde hij voor hot gevaar dat het Juliana-kanaal loopt watergebrek te krijgen door den aan leg van nieuwe verbindingen tusschen Maas en Schelde. We zouden goed doen met België daarover le praten. De heer Fleskens (R.-K.) klaagde er over. dat Duitschland nog steeds in gebreke blijft de oorlogsschade, welke de Limburgsche landbouw van zijn zijde heeft geleden, le vergoeden .hoewel ze volmondig is erkend. Ook de heer Knottenbelt (Lib.) was slecht over Duitschland te spreken. Hij klaagde er over, dat terwijl Nederland aan het rijk 'n crediet van 200 mitlioen verleend heeft, het in gebreke blijft om te zorgen, dal we voldoende kolen ontvangen en dat de zee- oorlogsschade .welke Duitschland ons moet vergoeden ,nog steeds ongeregeld blijft. Ook was hij slecht te sproken over Engeland, dat onze luchtverbindingen met Indië be moeilijkt. Dat hem als lid der commissie voor builenlandsche zaken de publicatie van den brief van prof. Van Eysinga een verrassing was gqjveest, betreurde hij: hij had toch van het bestaan van dien brief moeten afweten! De heer Van der Bilt (R.-K.) sprak over onvriendelijkheid van de Duitsche regeering tegenover onze over de grenzen werkende arbeiders. De heer Marchant (V.D.) klaagde over gemis aan activiteit van de Nederlandsche regeering en hare vertegenwoordigers bij het werk van den Volkenbond. Zijn partij- genoote .mevrouw BakkerNort wenschte de vrouw behoorlijk vertegenwoordigd te zien bij de commissie van voorbereiding der internationale codificatie-conferentie. Bij wijze van dessert hebben we aan het slot van den avond een rede van den heer Wijnkoop (Comm.) mogen genieten, waarin oude ingrediënten waren verwerkt. We hebben weer hooren loornen legen het ka pitalisme en Sovjet-Rusland hooren ver heerlijken, maar verder geen nieuws Minister Beelaerls is nog even aan hel woord geweest, en zal zijn rede Donderdag avond voortzetten. DE NOBELPRIJZEN VOOR PHYSICA. Voor de jaren 1928 en 1929 Prof. Owen Williams Richardson te Londen verkreeg den Nobelprijs van 1928 (welke verleden jaar niet werd toegekend) voor natuurkunde Richardson is hoogleeraar aan Kings Col lege; van 1906 lot 1914 was hij als hoog leeraar in de physica werkzaam aan de Princelon-universiteit in de Vereenigde Sta ten. Van 1926 af is Richardson president van de Physical Society in Engeland. Ili) heeft zich vooral bezig gehouden met de electronen-theorie en tal van daarmede sa menhangende vraagstukken op het gebied der eleciriciteitsleer. De toekenning van den Nobelprijs houdt in 't bijzonder verband met de naar den hoogteeraar genoemde Richard- son-wetlen Voorts heeft de Akadcmie voor Welen- schappen besloten den Nobelprijs voor physica voor 1929 toe te kennen aan hertog Louis Vicior de Broglie ie Parijs voor ont dekkingen op hel gebied' der electronen. Louis Cesar Vicior Maurice (hertog van) Broglie is den 27en April 1875 ie Parijs geboren uit een oud adellijk Piemonteesch geslacht, dat sins 1712 den Franschen her- togstite! draagt. Hij genoot zijn opvoeding op het college Stanislas en op het marine instituut, waar hij zoowel bij zijn toelatings als bij zijn eindexamen nummer één was. Na eerst zeeofficier geweest te zijn, heeft L. V. de Broglie zich verder aan de natuur kundige studie gewijd. Hij is doctor in de physica. lid van de Franschc academie van wetenschappen, doctor honoris causa van de universiteiten van Oxford, Leeds en St. Petersburg. Hij heeft zich vooral naam ge maakt door proefondervindelijk onderzoek over allerlei vraagstukken van natuurkunde en electriciteit, me( name over de Spectra van de Xslralen en over den aard der etec- ironen. DE NOBELPRIJS VOOR CHEMIE. Verdeeld tusschen twee professoren. De Nobelprijs 1929 voor chemie is ver deeld tusschen prof. Hans von Euler Chel- pin te Stockholm en prof. Arthur Harden te Londen voor hun onderzoekingen op het gebied van de gisting van de suikersoorten en de daarbij werkzame enzymen. Hans Kar! August Simon von Euler Chel- pin is 15 Februari 1873 te Augsburg in Beieren geboren. Hij heeft te Berlijn, Götr tingc-n en Würzburg gestudeerd en is hoog leeraar in de organische chemie aan de uni versiteit te Stockholm. Hij heeft aan den oorlog deelgenomen als vrijwilliger in het Beiersehe leger. De chemie der enzymen en der alcoholische gistingen is steeds een geliefd veld van onderzoek voor hem ge weest. Prof. Arthur Harden is in 1865 te Man chester geboren. Hij studeerde te Wolver hampton. Manchester en Erlangen en is hoog- leeraax in de biochemie aan de Londeu- sche universiteit. Een van zijn eerste publi caties was over alcoholic fermentation. COMMUNISTISCHE ACTIE ONDER BOEREN. In October is per circulaire een actie inge luid onder den Nederlandschen boerenstand om tusschen de boeren en de verschillende landen, die voor hun belangen willen op komen en strijden een verband te brengen. De leiding van hel Nederlandsche comité berustte bij den heer Simons. Singel 287, te Amsterdam. Een der correspondentschappen was gevestigd te Aalsmeer. Na een onder zoek, ingesteld door „De Standaard", is thans gebleken, dat de leider niet „Simons" heer, doch dr Koch. En deze is één der voor mannen uit de communistische partij Hol land. Commentaar is verder overbodigI BIJNA EEN HALVE TON BOETE OPGELEGD. Wegens ongedekt vervoer van spiritus. Het Gerechtshot te Amsterdam heeft ar rest gewezen in de zaak van den schipper eener motorschuit, die door de Zesde Kamer der Rechtbank was veroordeeld tot een boete van f. 46 851.75 of één week hechte nis, wegens het ongedekt vervoer van spiritus. Het Hol vernietigde op formeele gronden het vonnis der Rechtbank verwierp het verweer van den verdediger, die aange voerd had dat verd. in de meening geweest was, dat de vaten mineraalwater bevatten en legde verd. opnieuw f. 46.851.75 boele, subs één week hechtenis op. Deze boete, vertegenwoordigt het vijfvoudige van het bedrag, dat aan accijns had moeleD worden betaald. STRAATROOF MET GEWELD EN BEDREIGING. Voor het Gerechtshof le Den Bosch stond in hooper beroep terecht P. van G., werk man le Bergen op Zoom. verdacht Ier zak» dat hij op 9 Mei 1929 op klaarlichten dag aan de Wouwsche Plantage onder B Agen op Zoom, drie meisjes onder mishandeling en bedreiging heelt beroofd van het geld dat zij ieder in een taschje, dat aan een rijwiel hing, bij zich hadden. Op grond van gebrek aan bewijs had de rechtbank te Breda den verdachte vrijgesproken doch het O M. kwam van het vrijsprekend von- in hooger beroep terecht P. van G., werk- De behandeling dezer strafzaak waarbij 27 getuigen werden gehoord, duurde onge veer den geheelcn dag. De meisjes herkenden verdachte perti nent, doch verdachte ontkende even beslist en begon er bij te schreien en te zuchten. De advocaat-geheraal achtte diefstal met geweldpleging bewezen en eischte één jaar en zes maanden gevangenisstraf. De verdediger Mr van Hassel uit Bergen op Zoom, beweerde dat hot voor-onderzoek der zaak te Breda slecht werd geleid en verdachte 2V» maand oncshuldig in voor arrest doorbracht. Pleiter concludeerde tot vrijspraak. Uitspraak 25 November. MOORD OP ZIJN STIEFVADER. Voor de arr.-rechlbank te Maastricht heeft terecht gestaan een mijnwerker uit Voerendaal ter zake van mishandeling, den dood (en gevolge hebbende. Op 25 Juli kwam de stiefvader van verdachte, die niet meer met vrouw en slietzoon samenwoonde, ta melijk aangeschoten thuis Aan schelden geen gebrek. Dit begon den jongen te ver velen. Hij nam een stuk hout en sloeg zijn stiefvader daarmee op liet hootd. Op 3 Augustus is de stiefvader overleden aan meningitis en longontsteking. De deskundige kon niet eonstateeren of de dood het gevolg was van den slag. De verdachte stond gun stig bekend. Het O, M. eischte een jaar voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaren. DOOD DOOR SCHULD. De Alkmaarsche rechtbank heeft iemand nit Den Helder, die op den weg langs het Kanaal onder De Kooy een meisje met zjjn motorrijwiel had aangereden, waardoor zij vrijwel onmiddellp- gedood werd en die daarna zoo snel raogeljjk was doorgereden, tot f. 400 boete subs. 100 dagen hechtenis en f. 150 schadevergoeding aan dsn vader van het overleden meisje, veroordeeld. De eisch was f. 200 boete, subs. 60 dagen hechtenis. BRANDSTICHTING. De rechtbank te Utrecht deed uitspraak in de strafzaak tegen een manufacturer uit Zeist, die ervan werd beschuldigd zijn huis in brand te hebben gestoken. Hjj werd ver oordeeld tot vrjf maanden gevangenisstraf met aftrek van preventief. DE ZAAK-GIBSSEN NIEUWKERK. Schadeloosstelling aan Klnnder en Tennissen. Naar het „Hbld." verneemt hebben mr. H. H. Roobol en mr. D. den Hollander, gisteren in raadkamer van het Amsterdam- sche Gerechtshof gepleit voor toekenning van een schadeloosstelling aan Klunder en Teunissen. wegens schade, die laatstgenoem den hebben geleden in verband met door hen ten onrechte ondergane gevangenisstraf. Hel request van Klunder en Teunissen om schadeloosstelling is gegrond op art. 481 Wetb. v. Strafv., .waarbij ieder, die in revisie van een strafbaar feit is vrijgesproken, recht op schadeloosstelling kan doen gelden. De raadkamer was, evenals bjj de revisiebe handeling voor hert gerechtshof het geval is geweest, samengesteld uit mr. Jolles, pre sident. mrs. Wiarda en Boekhoudt, raads- heeren, mr. Bauduin, procureur-generaal en mr. Vlaanderen, griffier. Naar mr. Den Hollander mededeelde, heeft men zich in de gevraagde schadeloosstelling beperkt tot het vorderen van een zoodanig bedrag, dat Klunder en Teunissen in alie geval men aanvullende werkzaamheden een bescheiden bestaan in de toekomst gewaar borgd zal zjjn. De beslissing van het Hof zal spoedig volgen. VOETBAL. DE WEDSTRIJD NEDERLAND—BELGÜ De extra-wedstrijd Nederland welke op 8 December a s. te wordt gespeeld ter gelegenheid 40-jarig jubileum van den N. 1 worden geleid door den Zwitsersche,; Paul Ruo. SECRETARIAAT R.C.L. In plaats van den heer Eichhom, verband met drukke werkzaamhefa bedankt als secretaris van R. c. vanaf heden het secretariaat waargenomen door den heer H. (Alodlaan no. 19). d. A. S. C.—ALPHIA. Hel A. S. C.-elftal komt Zondag - Alphia in de volgende opstelling nit: Fielliettaz Goethari Josson Letranót Brouwer Van der Valk de Jon Janssen v. d. Putten Schmif De Ruiten o KORFBAL. ■PROGRAMMA VAN 17 N Op verzoek van Deetos is d« VitesseDeetos van het programmi 17 November afgevoerd. In plaats is vastgesteld de wedstrijd Vitesse—H. j dei r- J.f WIELRENNEN. SWIFT. O. „ravond had de tweede reconin! t K.M. plaats in het clublokaal bij d J. v. Meizen. Hierbij fungeerde P. T. de Jong als lijdwaarnemer. Da 1 van dezen reeordrit is géworden: G. J.I 32 3/5 sec.; E. Sladek 33 3/5 sec.; 1 hoven 32 sec.; J. P. Riethoven 321/5 O. Dadema 29 4/5 sec.; Th. Wura! sec.; P. Reekers 34 3/5 sec.; J. v. f 37 1/5 sec. Th. Wurzer heeft den prijs gewotne voor dezen avond was disponibel gest Het record is nu nog op naam van W. Graafmans. De leden, die aan de wedstrijden li wijk deelnemen, moeten zich voor II dagavond opgeven. 1 get I li OM SCHAKEN. HET WERELD KAMPIOENE De 25ste partij is remise oew:i Het verdere verloop van de pri aldus 41. Ddlb3, Tf7f3; 42. Db3d5,ti 43. Td2xd5, T13d344, Lb2—d4, 45. Ld5xf6, Td3..d5; 46 Lf6e7. 47 Lc7xd6, Td5xd6; 48. Ta7e7, Ti 49. Kgl—II, Td4b4; 50. Te7—e6.Kl 51. Kfle2, I\'g8—17; 52. Te6-c6, 53. h2h4. Kf7e7: 54. Ke2-e3, 55. Tc6b6, Ke7—f7. Remise. Aljechin heeft nu 15'/i ptB01 S'h pt. De wedstrijd is thans afgelocpii TIJDSCHRIFTEN „Spert in Beeid" opent baar numrK deze week met een actie-kiek van D» mond als tennisspeler. Verder wordl 11 gebracht: het afscheid van den t speler Ankerman, den tweedaags®: standsrit van de ruilersporl-ver«: „Kernland", de voetbalwedstrijden wt dag. de kampioensrit der K. N den bekenden Amerikaanschen (en® Hunter, die den vorigen zomer te uitkwam. RECLAME. kentAspirin-TablettenenW Uitstekende werking bU verkoudheidszlektenonriiï" mattsche pijnen. Maar van even veel be'a"9 is het te weten, dat er 0 één echte bestaat. Het onmisbare^ teeken is het Bayerkw» iédere verpakking ®n tablet. Is dit niet het dan hebt ge met dei Aspirin. Bovendien K° iedere verpakking kende oranje band Let in Uw eigen belf^. \deze o n bedriegen teekenen. 6936

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 6