AGENDA. PARLEMENTARITEIT. BUITENLAND. Woensdag. Lakenhal: Lezing van mevr. Eerdbeek Claasen, over Katwijk. 8 uur nam. Stad9zaa! (groote zaal): Eerste Volks- bijeenkomsl. 8 uur nam. V. E. Gem., Middgr. 3: Bereëravond. 8 uur. Oegstgeest (Terweeweg 1): Evange lisatie-samenkomst te 8 uur nam. Valkenburg (Wapen v. Valkenburg) Bazaar ten bate der Ned. Herv. Kerk. 2 en 710 uur nam. Donderdag. Academie (Klein-auditorium): Wetensch. voordracht over het Katholicisme van dr. van Lieshout. 8 uur nam. Remonstr. Kerk. te Faustlezing ds. P. D. Tjalsma. 8'/j uur. Valkenburg (Wapen v. Valkenburg) Bazaar ten bate dor N'ed. Hen'. Kerk: 25 cn 710 uur nam. Volkshuis: Spr. de heer Verkruijsen 8.15 uur nam. Vrijdag. PieterskerkLiefdadigheidsronceTt mevr. Maarlje Offers en de heer L. Mens. 8 u. n.m. Oegstgeest: N.V. Het Witte Huis. Builengew. alg. verg. v. aandeelhouders. 2 uur nam. De avond-, nachL en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 11 tot en met Zondag 17 November as. waargenomen door de apotheek van den heer P. du Croix, Rapenburg 9, telefoon 807. OMVORMINGSCURSUS VANWEGE DE PRACTISCHE AMBACHTSSCHOOL. HET KLEUTERHUIS VAN DE LEIDSCHE BUITENSCHOOL. Van rieter lot stucadoor. Dkkr, in den achtersten uithoek van de Fracl. Ambacntsschool, tegen de spoorbaan aan, is het gebouw ge.egen, indertijd ge bouwd door upptr.ieden en grondwerkers, die omgevormd werden tot metselaars. Het is vooral aan de binnenzijde duidelijk te zien, hoe erg zij in den beginne gesuK- keld hebben en hoe toch langzamerhand de vaardigheid verkregen werd om een wer kelijk Knap stuk metselwerk ai te leveren. Het was een goed idee dit onafgewerkte gebouw thans te gebruiken om de rieiers, die in den na-oor.ogstijd door hun eenzij dige opleiding vaak werkloos waren, tot bruikbare stueadoors om te vormen. Het personeel der Ambachtsschool toog aan het timmeren en een der groote bene denvertrekken werd ingedeeld in tj kaniers met berasterde plafonds en wanden, ter wijl een ander groot lokaal voorzien werd van een flinke werktafel, waarop klein lijst werk enz., dat ingeplakt moet worden, ge- reeed gemaakt wordt. Reeds dadelijk bij het binnentreden denkt men op een groot bouwwerk te zijn, want 15 volwassen adspirant-stucadoors staan daar op een steiger het werk te verrichten, dat hun door de leeraren opgedragen wordt en het dient gezegd, zij doen het met vlijt en am bitie. Steeds zijn allen 'op tijd present en wat heij allernoodzakelijkst is om te komen tot succes, er beerscht orde, netheid en een gcede geest Hier is te aanschouwen wat samenwer king vermag tot stand te brengen. De lee raren, de heeren Arnuldus en Wempe, van den Stucadcorspatroonsbond en Koldermai en Ltfeber van den -Gezellenbond zijn allen bekwame vaklieden en beheerschen voikumen den gc-beelen opzet En de leerlingen (er zijn vele gehuwden bij) voelen maar al te goed, dat het hier gaat om hun levenspositie; dat het gaat om zich eeen blijvende plaats te veroveren in den strijd om het bestaan. En zóó togen zjj aan het werk. Eerst werd alles netjes fceriet, wat wel zeer gemakkelijk ging, om dat dit hun eigeg'.ijk ambacht was, maar toen? Ja toen was juist dat eerste begin voor hen niet zoo gemakkelijk, want hier viel niet te knoeien, want nauwkeurig werd er door de leeraren op hun werken gelet en iedere afwijking direct ontdekt. Hier zijn twee arbeiders bezig het plafond uit te pleisteren; in een volgende box wor- j den reeds de plinten aangebracht. Hier is een groep bezig ds koofljjslen langs plafond en wand te trekken en ginds weer zjjn ze bezig de getrokken lijsten met versteklat en j poleerjjzer zuiver in het verstek aan te i passen. Daar aan de andere zijde van de gang, in het lokaal met de werkbank is een drietal meergevorderden bezig een mooie plafond en wanddecoratie aan te brengen naar een ontwerp van den teeken'.eeraar. Kortom de zaak marcheert en goed ook en al zullen er zich, als de cursus is beëindigd, in de praktijk nog wel eens moeilijkheden voor doen, dan dicne er rekening mede gehou den, dat het hier ging om bruikbare werk lieden te vormen en geen volslagen stuea doors, die een jarenlange praktijk achter den rug hebben. Dat is in een avondcursus van 18 maanden niet te bereiken en was ook niet de bedoeling. Dat er zeer groote belangstelling is voor de-zen socialen arbeid bewijst hei bezosk van autoriteiten, welke belangstelling zich onlangs uitstrekte tot den Burgemeester en den Wethouder van Sociale Zaken. Allen, die hebben medegewerkt aan hel tot stand komen van dezen cursus, d.w.z. de Patroons- en Gezellenbonden, de Wet houder en Directeur van Sociale Zaken, alsmede het bestuur van de Practische Am bachtsschool. haar directeur en Ieeraar, kun nen dan ook met recht trotsch zijn op de reesultaten. die thans reeds zijn verkregen, terwij! de ijver van de cursisten, die na den dagelijkschen arbeid nog de lessen vol gen, ten einde het ambacht van stucadoor te leeren, allen lof verdient. Eenige nadere bijzonderheden. In de op 6 November j.l. gehouden alge- meene ledenvergadering van de Leidsche Buitenschool werd, gelijk gemeld, besloten tot den bouw van een Kleuterhuis over te gaan. Do Vereeniging, Herstellingsoord de Leiósche Buitenschool, die wel vele moei lijke tijden gekend heeft, is wederom zoo gelukkig geweest een renteloos voorschot te mogen ontvangen van f. 35.000, bestemd voor het bouwen van een Kleuterhuis voor twintig kinderen Toen de gelden voor den bouw van zoo'n huis echter niet toereikend bleken, werd door de geefster het ontbre kende op zeer gunstige voorwaarden te leen verstrekt. Hierdoor is de Vereeniging in staat hare werkzaamheden uit te breiden tot de kin deren, die thans in het brandpunt van de belangstelling staan, zooals wel heel dui delijk is naar voren gebracht op het Eerste Kleutercongres. 24 en 25 Mei 1929 te Am sterdam gehouden, n.l. de kinderen of lie ver kleuters van 3 tot 6 jaar, waarvoor reeds geruimen tijd zeer onvoldoende ge zorgd is. Professor Gorter drukte hen in zijn rede uit als ,-de vergeten groep der kleuters". Waar in de statuten van de Vereeniging slaat, dat haar doel is tuberculose-bestrij- ding, wordt ook dit nieuwe gebouw weer bestemd voor de opname van kinderen, die met tuberculose bedreigd worden En even als op de Buitenschool voor schoolgaande kinderen, zal ook aan kinderen van den bewaarschoolleeftijd onderwijs worden ge geven. Waarom is het nu zoo noodzakelijk, dat er juist voor kinderen van dezen leeftijd iets gedaan wordt? De frequentie van de tuberculose is vrij groot. Maar gelukkig kunnen patiënten op dezen leeftijd met tuberculose besmet, nog genezen. Uit een opgave van liet Centraal Bureau voor de Statistiek over het jaar 1927 blijkt echter, dat de sterfte aan tuberculose toch bijna nog driemaal zoo groot is als die aan diphtherie en roodvonk samen. Indien nu de kinderen genezen, nadat zij met tuberculose besmet zijn, dan duurt deze genezingsperiode toch geruimen tijd. waardoor vaak een langdurige verpleging in een ziekenhuis noodzakelijk is. Het spreekt dus van zelf, dat het veel beter is, de kinderen op dezen leeftijd, uit met tuberculose besmette gezinnen te ver wijderen, tenzij de infectiebron zou kunnen worden weggenomen en hel is veel beter om de kinderen, voordat zij ernstig ziek zijn in voor hen gunstige omstandigheden te brengen, waardoor zij de hen bedreigen de tuberculose niet behoeven te krijgen, en waardoor dus voorkomen wordt, dat zij langdurige verpleging in een ziekenhuis noodig hebben. Op den duur wordt hierdoor ook groote besparing verkregen, voornamelijk doordat de kosten van een verpleging in een parti culiere inrichting als dit nieuw te bouwen Kleuterhuis. veel lager zijn dan die van een verpleging in een ziekenhuis. Ook voor de psyche van het kind is het veel boter, dat de ziekte niet reeds ver ge vorderd is, waardoor de behandeling kan wezen als die van normale kinderen, en hel ziekteslempel niet zwaar op hen drukt. Voor deze kleuters, is het heen en weer reizen, in tegenstelling met de oudere kin deren, een blijvend bezwaar, zoodat reeds van den beginne af dit Kleuterhuis als een internaat is opgevat. Als plaats voor het nieuwe Kleuterhuis is gekozen een stuk grond gelegen aan den nieuwen Duinweg te Katwijk, waar een mooi gebouw gezet kan worden dat verre van in den weg te staan en liet terrein te schaden, integendeel er toe zal bijdragen, dat het voornaamste deel van het terrein van de Leidsche Buitenschool nog beter te gen de Noordenwind is afgesloten De archi tect Buurman heeft een gelukkige oplossing weten te vinden voor de moeilijkheden, die- zich hier voordeden, doordat het duinter rein aan de Zuidzijde oploopt. Op den be- ganen grond vindt men slechts de vertrek ken voor het inwonend personeel en de huishoudelijke dienst, die- hun licht hoo'd- zakelijk uit het Noorden en Oosten ontvan- gpn, terwijl op de eerste verdieping eet-, slaap- en speelzalen zijn. die met groote balcons onmiddellijk toegang geven tot een groot terras. Alles is hier naar het Zuiden georiënteerd, slechts de bijvertrekken zijn aan den Noordkant gelegen. Het terrein van de Leidsche Buitenschool is zoo groot H AL dat er gemakkelijk een plekje kan worden afgestaan, dat kan dienen als speelplaats voor de kleuters. Het is de bedoeling, dat de leiding van deze inrichting zal worden toevertrouwd aan een directrice, een oud-verpleegster, die van dit werk een speciale studie heeft ge maakt en voor hare bemoeiingen geen andere vergoeding wenscht, dan het genot van vrije kost en inwoning, en dus geen salaris behoeft te ontvangen. Door al deze gunstige omstandigheden het verkrijgen van vrije beschikking over een deel van het terrein der Leidsche Bui tenschool, het voorschieten van een zeer gewaardeerd bedrag, waarover in het begin reeds gesproken werd, de omstandigheid, dat de directrice geen salaris wenscht te ontvangen, alle uitingen van groote be langstelling van het particulier initiatief is het mogelijk gebleken de verplegingsprijs aanmerkelijk lager te kunnen stellen dan wanneer deze gunstige omstandigheden niet medewerkten. Men schat het daarmee ver kregen voordeel op een bezuiniging van 40 tot 50 pet. op de exploitatie-rekening. Waar het particulier initiatief zoo is voorgegaan, vertrouwen wij, dat de Over heid, Rijk. Provincie en de Gemeenten, van wie de kinderen ons zullen worden toevertrouwd, met gretige handen de gele genheid zullen aangrijpen om een nieuwen schakel aan te brengen in de keten van de tuberculose-bestrijding. De debatten in de Kamer Bij het Rijksbegrootingsfeest, Zijn weer lustig aangevangen Mooi van zin en frisch van geest. Ieder lid houdt nu weer spreekuur En „beschouwt" in „*t algemeen", Meestal gaan die mooie speeches Heel gemoedelijk langs ons heen. 't Krantverslag van die debatten, Ieder weet wel hoe dat gaat, Wordt slechts voor een deel gelezen Waar „gelach", „gejoel" bij staat. Wie bekommert zich er over Of het huidig kabinet, Extra- of niet-pari'mentair is, Niemand die daar meer op let. Mannen van de redevoering, Stuurlui van het schip van staat Zeg ons liever wanneer 't klokje Der belastingdaling slaat, Praat niet veel en toont ons daden In 't belang van 't algemeen, Dat is 't wat wij allen wenschen D&t maar dan ook d&t alleen. LEON. MODERNE WIJSGEEREN IN 'T LICHT DER CHR. LEVENS- EN WERELDBESCHOUWING Dr. Wielsinga over Hegel. Voor de Vereeniging tot het houden van Wetenschappelijke voordrachten aan de Universiteit alhier heeft gisteravond dr. B. Wielinga van Amsterdam zijn tweede lezing gehouden over het onderwerp „Moderne wijsgeeren en het licht der Ghr. Levens- en wereldbeschouwing". Spr. behandelde ditmaal Hegel en ont wikkelde in zijn interessante en met aan dacht aangehoorde voordracht, de volgende gedachten: Ook Hegel is het voorbeeld van een den- ker, bij wien de filosofie ontspringt uit de godsdienstige ader en de bestemming heeft de godsdienstige behoefte te bevredigen. Op de vorming van zijn stelsel hebben, behalve karakter en levensloop, ook de tijds omstandigheden en de tijdgeest stuwend en bepalend ingewerkt. Het karakter van Hegels filosofie is: 1. Rationalistisch (in tegenstelling van empiristisch.) 2. Idealistisch (in tegenstelling van ma terialistisch.) 3. Absoluut idealistisch (denken en zijn identisch.) 4. Pantheïstisch (geen wezensonderscheid tusschen God en de wereld). 5. Evolutionistisch (de wereldgeschiede nis een proces van ontwikkeling). 6. Dialektisch (de beweegkracht der ont wikkeling is dc tegenspraak.) Overeenkomstig de dialeklische drie- deeling (stelling, tegenstelling, samenstel ling) heeft Hegel een systeem gebouwd, dat encyklopaedisch alle vakken van mensche- h]k weten omvat. (Logica, Natuurweten schap. Filosofie van den geest.) Rechtstreeks heeft zijn filosofie invloed geoefend op den godsdienst, (Moderne Theo logie. Theosofie) en op de Cultuur (Staat kunde, maatschappijleer, letterkunde); in direct op het Historisch Materialisme Hegel heeft door zijn wijsbegeerte inge werkt tot verdieping van de kennis der geschiedenis, tot waardschatling van dc verschillende godsdiensten, tot zuiverder in zicht in de beteekenis van den staat. Als filosofie is zijn systeem eene misluk king, door de indentificeering van denken en zijn. Van Christelijk standpunt is zijne filoso fie te verwerpen door zijne miskenning van de theologische, anthropologische en Chris tologische grondwaarheden van het Christen dom. Hel Christendom geeft wat Hegel ver geefs heeft gezocht bevrediging in den weg van Godskennis. Na de lezing werden enkele vragen ge steld en in 't kort door dr. Wielinga be antwoord. De volgende lezing, over Schopenhauer, zal gehouden worden op 26 Nov. a.s. q, Onze stadgenoot dr. H. P. Teunissen is benoemd tot technoloog bij den Rijks- voorlichlingsdienst ten behoeve van den Rubberhandel en de Rubbernijverheid téT Delft. De directeur van het postkantoor al hier deelt mede .dat 14- dezer het eerst volgende vliegtuig vertrekt van Schiphol naar .Ned.-Indië en tussohenliggcnde lan den. De bus aan het hoofdkantoor alhier wordt in aansluiting op de verzending voor de laatste maal gelicht op 14 dezer te 2.40 nachts (de bijbussen op 13 Nov. te 22 uur. Het luchtrecht bedraagt 40 cent voor brie van tot en met 10 gram .briefkaarten en postwissels .terwijl voor de overige stuk- j ken 75 ets. p. 20 gram is verschuldigd. Ver antwoording van dit luchtrecht boven het gewone port ,kan geschieden zoowel door middel van gewone als van luchtpostzegels, De laatste verkrijgb. in waarden van f. 0.40, f. 0.75, f. 1 50 en f. 4.50. Met de vliegtuigen naar Ned Indië kan ook correspondentie worden verzonden voor de lusschenliggendc landen; verschuldigde luchtrecht bedraagt: voor Syrië 15 cent per 20 gram; voor Meso- potannië en Perzië 30 cent per 20 gram; voor Siang en Straets Settlements inbegre pen 60 cent per 20 gram; Voor Bribch Indië, Birma .inbegrepen 40 cent per 20 gr. Aan het Technisch en Electrotechnisch Bureau W. den Hertog Azn. te Alphen a. d. Rijn is door het bestuur van den Leidschen Schouwburg de demontage der bestaande electrische verlichting opgedragen, terwijl een geheel nieuwe zaal en tooneelverlichting zal worden aangebracht. Een en ander ge schiedt onder toezicht van het Technisch en Electrotechnisch Inspectie en Adviesbureau C. D. Nagtglas Versteeg te Amsterdam. Op Maandag 25 November a.s. zal mr. A. J. van Royen voor den Vrijz. Chr. Studenten Bond. afdeeling Leiden 's avonds te 8 uur in het Klein Auditorium der Acade mie een lezing houden over „Be'roepsmoei- lijkheden van den Jurist". DE ALGEMEENE TOESTAND. Tegenkanting tegen Hoover. Hoover's idee, geuit in de rede op Wa- penstilstandsdag, betreffende het vrij-geven van levensmiddelen-vervoer, ook in oor logstijd, ondervindt in Engeland nogal te genkanting terwijl in Italië er eenigszins een loopje mee worde genomen. Ernstig aan de orde zal het vooreerst nog wel niet komen! DUITSCHLAND. Stndentenrelletjes te Berlijn. De Algemeene Studenten-bond had op het zwarte bord in de hoogeschool te Ber lijn uitnoodigingen aangeplakt voor zijn a.s. bal. De nieuwe rector had deze papieren laten verwijderen, hetgeen groote veront waardiging uitlokte. Even over elf uur verzamelden zich on geveer SCO studenten op den Hegelplatz waar de praese-s van den bond een rede hield tegen den rector en hulde bracht aan diens voorganger. Er marcheerde politie op, maar zij beperkte zich tot de handhaving van het verkeer. Tenslotte werd een motie aangenomen, waarin verschillende eischen werden gesteld, daarna trokken de studen ten na het zingen van het lied ,,BurscheD. heraus!" door de universiteit de straat op. Daar kwam het tot relletjes. Volgens de „Voss. Z." werden Joodsche en soc. studenten mishandeld en uit de ra men geworpen. De demonstrcerende stu denten werden versterkt door talrijke na tionaal soc. Een deputatie, die naar den rector werd gezonden, gedroeg zich zoo on hebbelijk. dat deze de heeren niet te woord wilde staan FRANKRIJK. Poincaré naar het Zuiden. De Matin" weet te vertellen, dat Poin caré, die weldra de kliniek in de Rue de la Chaise zal mogen verlaten, waarschijn lijk aan het eind dezer maand naar de Cóte d'Azur zal gaan om geheel te herstel len. Hij zal zijn intrek nemen in een villa, welke aan een zijner vrienden, den heer Kahn. toebehoort en op het uiterste puntje van Cap Martin is gelegen. ENGELAND. Gezantenbenoemiugen Thomas met vragen bestookt. Het mijnconflict. Sir Ronald Lindsay, permanent onder staatssecretaris van buitenlandsche zaken, is benoeand tot ambassadeur te Washing ton. Sir Esmond Ovey, die onlangs benoemd was tot ambassadeur te Rio de Janeiro, doch er niet heen ging, is tot gezant te Moskou benoemd. Sir Robert Van Sittart volgt Lindsay op aan buitenlandsche zaken. In het Lagerhuis werd de tijd voor het stellen van vragen gekenmerkt door de talrijke interpellaties tot Thomas gerient, betreffende de werkeloosheid, en tot Snow- den, betreffende de voorwaarden van de nieuwe conversieleening h 5 pSt., die ?<i zekere kringen te ruim worden geacht voor hen, die er aan deelnemen. Wegens hot groote aantal supplementaire vragen van de zijde van leden van alle partijen, kwam slechts op de helft van de aan Thomas ge richte vragen een antwoord. Thomas naai een vastberaden houding aan en sloeg a? en toe een scherpen en onhoffelijken toon aan in zijn antwoorden, hetgeen vr ooi ij k- heid en ironische toejuichingen uitlokte. SnowdeD verdedigde de bijzonderheden van de nieuwe leenmg cn verklaarde, dat de leening een gunstige gelegenheid biedt aan hen, die er deel aan zullen nemen; hij hecht geen belang aan de daling der an dere Staatsfondsen in de mpkele laatste dagen. De regeeringscommissie uit het kabinet benevens de premier en minister Hender son, hebben gistermorgen met de eigenaars en gisteravond met de leiders der mijn werkers nieuwe besprekingen gehouden. Er is geen officiel communiqué uitge geven, maar uit goede bron verluidde, ast de regeering den eigenaars voorgesteld had met een „nationaal board" genoegen te nemen in plaats va-n de door hen ge- wraakte nationale overeenkomst. Deze „board" zou in do practijk een commissie voor geschillen worden in den geest van de looncommissde bij de spoorwegen, die in dat bedrijf zeer goed werkt. Waarschijnlijk zon den de arbeiders deze commissie aanvaar den als de bevoegdheden werden uitge breid tot loon en werktijd en geschillen. Heden worden de besprekingen voort gezet. De toestand zou ernstig worden, want het Kabinet ondervindt de grootste moei lijkheid om de standpunten der beide par tijen voldoende tot elkander te brengen, om zijn reeds aangekondigde wetsontwerp op de miinindustrie op te maken met éénige redelijke kans op de verzekering van zijn praktische uitvoering. Het hoofdbestuur der arbeiders heeft gisteren weer vergaderd, doch opnieuw zonder voorzitter Smith en zijn beide col lega's uit Yorkshire. De vraag wordt reeds overwogen of Yorkshire zich zal afscheiden als de andere districten zooals waar schijnlijk lijkt de voorstellen d* ring zullen hebben aangenomen. Ook het Sobotache hoofdbestuur teren te Glasgow bijeen ia gekoa^j de voorstellen der regeering met beveling naar de districten terugga die er 20 November hun besluit ov* len nemen o ITALIË. Anti-Servische betooging te Naar aanleiding van het laatste bj in de bar van het Palace-Hotel t» gr ado, waarbij een Italiaanscb mflitij taché een blauw oog werd geslage^j ben gisteren studenten te Rome een b ging voor het Zuid-Slavisch gezutj gehouden. Zij zoDgen daarbij het fd scbe volkslied en gaven schimpte^] aan het adres van Zuid-Slavië ten I De politie joeg de menigte uiteen. ROEMENIE. Bulgaarsch grene-incident Cor in het leger. Bulgaarsche Itomitadjis hebben nacht een inval op Roemeensch gebie,j daan. Zij hadden Bulgaarsche nnif aan en waren van handgranaten cbinegeweren voorzien. In een gevec de grenswacht bij Omurfaca werd eer darme gedood. Twee hoofdofficieren zijn gearrer die geld hadden geëischt in verband de levering van radiomateriaal, dat legerdoeleinden wa-s besteld. De cier deed zelf aangifte, daar hij de der officieren buitensporig achtte. Hij klaarde hun tot dusver 700.000 lei ben betaald. RUSLAND. Na de Dnitschers ook de Grieken Zooals destijds gemeld, zullen dui boeren van Duitsche origine Rusland laten en grootendeels naar Canada Uit Berlijn meldt men nu, dat 50.0))| sonen van Griekschen oorsprong, til planters, kleine handwerkslieden ea if lui, uit Zuid-Rusland naar hun moedaj terug willen, vanwege de ongun6ri(| nomische omstandigheden. De meestif lies zijn al eenige geslachten lang is I land, maar hebben de Grieksche utj liteit behouden. Tot dusver hebben l 3000 personen van het Grieksche «ai een visum geln-egen, daar Grietaf niet in staat is alle emigranten ineoj te nemen. ZUID-AFRIKA. Ben nieuwe arbeiderspartij 61 vertegenwoordigers van de a& hebben besloten een nationaal M bijeen te roepen om de stichting ïu nieuwe arbeiderspartij, een „nation beiderspartij van Zuid-Afrika", onder# te zien. CHINA. Nieuwe gevechten. Eenige dagen geleden maakten rij' ding van het sluiten van een «P® stand in China. Niet bepaald in stemming daa'-mee is het volgende: Volgens berichten uit Sjanghai de provincie Honan tot een grootes gekomen, waaraan 250.000 OhineezeJ nemen en waarbij oioderne strijd als tanks, vliegtuigen en gifgasseD ge worden. Naar verluidt rukt het lef generaal Feng op naar den Ltö spoorweg. De toepassing van gifgas^ de troepen van Feng moet een groc!< rassing zijn voor de regeeringstroepfl Wie uit den Chineeschen warwini* wijs worden... RECLAME. Losse nummers van ons Blad behalve aan ons bureau ook verkrijgbaar bij Firma A. HILLEN BreestftfJ Firma A. HILLEN. Station^ Firma A. J. H. WIJTENB^ Haarlemmerstraat W. G. J. VERBURG Sisaren1 Heerenstraat Fa. A. SOMERWIL Azn-H^j A. M. VAN ZWICH". Kiosk Prinsessen en bii JOH. HOGERVORST Haan- j en des Zaterdagal A. H. v. d. VOOREN, H. M"*"

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 2