AGENDA. BUITENLAND. VISSCHEPU-BERICHTEN. TELEGRAMMEN. Dinadag. Jeruèl: Bijbelbespreking te 8 uur nam. Leidsche Schouwburg. Ver. Rotterd. Hof- Hadtooneei: „Do Spooktrein". 8.15 uur. Prediker: Ned. Geref. Bv. Spr. ds. de Groot van Delft. 8 uur nam. Stadsevangelisatie (Morschweg 591: Sa menkomst te 8 uur nam. Volksgebouw: Ledenvergadering Tuin- vereoniging „Ons Belang". 8 uur. Katwijk aan Zee (Gemeen lezaa I) Spr ds. Zandt van Delft. 7.30 uur nam Valkenburg (Wapen v. Valkenburg) Bazaar ten bate der Ned. flerv Kerk: 710 uur nam. Woensdag. Lakenhal: Lezing van mevr. Eerdbeok Glaasen, over Katwijk. 8 uur nam. Stadszaal (groote zaal): Eerste Yoiks- bijeenkomsl. 8 uur nam. Oegslgeest (Terweeweg 1): Evange lisatie-samenkomst tc 8 uur nam. Valkenburg (Wapen v. Valkenburg) Bazaar len bate der Ned. Herv. Kerk. 95 dn 710 uur nam. Dagelijks. „Casino-bioscoop Hoogewoerd: Voorstel lingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 lol 4 uur kinder- en (amilie-matinéc. ..Luxor-thealer", Stationsweg: Bioscoop- en Vanfilé voorslellingen Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur.- „Trla non-Theater", Broestraat: Bioscoop- en VariClé voorstellingen Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en Zaterdags (amilienialinée. „City-theater", Haarleinmerstr.Bioscoop voorstellingen Dagelijks te 8 uur 's Woen- dags en 's Zaterdags matinëc te 2 uur. De avond-, nacht- en Zondagdiensl der epotheken wordt van Maandag 11 tot en roet Zondag 17 November as. waargenomen ooor de apotheek van don heer P. du Croix, Papenburg 0, telefoon 807. PERHIMPOENAN INDONESIA. Hadji Salün. In den Vergulden Turk had de Perhim- poenan Indonesia gisteravond een openbare lorgaduring belegd. Als spreker trad op Hadji A. Salim. Tevoren wees de voorzitter op het doel der vereeniging: propaganda voordo Indische onafhankelijkheid, hetgeen hij nader bc- lichlle, om dan den spreker kort bij het talrijke gehoor in te leiden. De spreker ving aan met te herinneren aan de eerste belangstelling van Nederland voor de Oost: zuiver eigen belang. Met wapengeweld moest de macht worden ge vestigd. Eerst de laatste kwart eeuw is hel contact anders geworden, is en wordt er be langstelling gewekt voor de Oost, al is deze niet, zooals dat geivenscht is. Aten vergeet eenvoudig, hoe de Oost ecuwen lang geïso leerd is gehoudon, heigeen spr. nader uiteen zette. Tot op heden toe zelfs, zooals dat ook lot uiting komt in den naam: Nederl Tndië, in plaals van Indonesia, zooals behoort, wil men land en bewoners recht doen weder varen. Toen het parlement in democralischen geest controle ging oefenen op de regec- ring en haar beleid, word eindelijk gegeven de vrije arbeid, doch dit leidde tot de erf pacht niet een heele reek9 schandalen, «aarvan spr. eenige staaltjes ten bewijze aanvoerde Alles, togen den wil van het volk in, dat geen heil kan verwachten van do ethiek van een regeering, die in 't moe derland zelf niet dan gedwongen afstand doet van de voorrechten dor bezittende klas sen. Alleen langs eigen weg kan Indonesia vrij worden, al zal natuurlijk gebruik wor den gemaakt van de Westersche beschaving elc. Elke organisatie wordt echter zooveel mogelijk tegengegaan, noodzakelijke uiting van een imperiaal gezag, ook al wordt orga nisatie sinds een 15 jaar officieel toege staan. Spr. releveerde de actie legen tal van leiders, het hoogtepunt bereikend in nieuwe stralwetbepalingen. Een gevolg van het feit, dat een koloniale regecring de slut is van het kapitalisme! Hot ver de macht thans gaat, lyprd uitvoerig uiteengezet. Doch alles geeft niets, verzekerde spr. De beweging zal zich blijven ontwikkelen doch gedreven door wrok en verbittering levens. En dat zal Nederland ten zeerste schaden. Er is geen Moskou, geen bolsje wisme noodig om wrok ie wekken I Verban ning is nu hel laatste dwangmiddel en wel naar de wildernis: de boven-Dijoel. Niet schtrp genoeg kan daartegen worden gepro testeerd. Maar spr. weet, dat Indonesia vrij zal komen, al zal dat veel van zijn zonen kos ten. Oorlog zal er zijn, zoolang er onrecht is. Hierop was er gelegenheid tot het stellen van vragen, "die uitvoerig werden beant woord. o Rectificatie in den Burger lijken Stand is gisteren abusievelijk ver geten de naam P. Hillebrand, 23 jaar, on dertrouwd met F. de Groot 20 jaar jd. Ds. P D Tjalsma, Hemonstranlsch predikant alhier, zal as Donderdag zijn vierde en laatste Fausllezing houden, waar voor het onderwerp zal zijn- De Marga- relha-tragedie „Schuld en bo. Ie". De toegang is vrij voor alle belangstel lenden. Men zie de advertentie in dit Blad In den atgeloopen nacht ia door den storm aan het Galgewater een groote schut ting omgewaaid. DE ALGEMEENE TOESTAND. Haagsche conferentie en ontruiming - Zal Taidien Mussolini bezoeken? De Duitscbe gezant te Parijs had een langdurig onderhoud met Briand, dat, naar verluidt, betrekking had op de voorberei ding van het tweede gedeelte der confe rentie van 's-Gravenhage. Te Parijs verwacht men, dat deze tweede conferentie niet vóór Januari zal bijeen komen. In politieke kringen is men van opvat ting, dat in den loop van een der eerst volgende Kamerzittingen een interpellatie door do rechtsche partijen zal worden in gediend. ten einde Tardieu te bewegen tot een verklaring in zake den eindtermijn dei- ontruiming van de derde zone. Zooals bekend, kwam Tardieu'g verkla ring in de Kamer volgens de verslagen in de bladen hierop neer, dat de 30sts Juni niet meer per se in aanmerking kwam als einddatum voor de ontruiming, welke ver klaring echter in den officieelen tekst in het .Journal Officiel" eenigszins werd ver zwakt. Graaf Westarp de Duitsch-nationale leider, heeft in een verkiezingsrede te Jo- hannisthal o.a de jongste redevoeringen van Briand en Tardieu over de ontruiming van het Rijnland ter sprake gebracht, waar bij hij verklaarde, dat het oen plompe pro- paganda-mauoeuvre zou zijn, indien men den ommekeer, in de Fransohe politiek aan het ,,Volksbegchren" zou willen wijten. De verklaring van Briand en Tardieu be- wegon zich in dezelfde richting, welko Frankrijk steeds heeft ingeslagen. In tegenstelling met de officieele bewe ringen verklaarde graaf Westarp, dat de datum van 30 Juni nog geenszins vaststa.- als einddatum voor de ontruiming. Het te gendeel van datgene, waarnaar de Duit scbe politiek streefde, i6 ingetreden. De vervulling van dc Duitsche aanspraken >p ontruiming is door de regeling der schade vergoeding niet tot stand gekomen. Frankrijk verlangt in tegendeel nanvaa ding van het onverdraaglijke Young plan door Duitsehland, alvorens aan de ontrui ming gedacht kan worden De twee Fran- sche ministers hebben zoodoende Duitseh land in een zeer slechte positie gebracht voor de a.e onderhandelingen op de tweede conferentie van 's-Gravenhage. Is dat een 6tille uitnoodiging Uit Rome wordt n.l. gemeld: Dat er gedachtenwisselingen plaats vin den tusechen Italië en Frankrijk wordt niet ontkend. De geruchten echter als zou Tardieu naar Italië komen om persoonlijk- met Mussolini te kunnen onderhandelen, zijn volgens het departement van buiten land scbe zaken echter niet gefundeerd, of schoon Mussolini er geen bezwaren tegen zon hebben wanneer Tardieu naar hem toe kwam, teneinde persoonlijk met hem te spreken, gelijk MacDonald dit met Hoover deed. Ook zou Mussolini er geen bezwaren tegen hebben Tardieu naar hrt Noorden te gemoet te reizen. In verschillende krin gen hecht men er wel beteekenis aan. dnt jne-n den bladen veroorloofd hoeft boven staand bericht te publiceeren BELGIE. Verscherping van den politiekea toestand. Ten aanzien van de Vlaainsche quacs- tie hoeft de biunenlandsche politieke toe stand zich gedurende de laatste dagon zt-#r verscherpt Gistermiddag vond een minis terraad plaats, waarin men zich op nieuw bezig hield met de kwestie der Vervlaam- sching van de Universiteit van Gent. Even wel kon nog geen overeenstemming bereikt worden en bestaan dp meeningsverschillen tusschen de leden van het kabinet nog voort. In het bijzonder is het minister Lip pens, die voor de vevvlaamsebing van de Gentsehc Univesiteit is. Lippens en zijn vrienden willen de Fransche taal die op het oogenblik nog op deze uni versiteit gebezigd wordt, afschaffen en slechts dc Vlaamsclie taal voor de colleges laten gelden. DUITSCHLAND De Sklarek-zaak. In verband met de zaak-Sklarek zijn huis zoekingen gedaan in de woning van bur gemeester Schneider van het district Ber lijn—Midden en van directeur-generaal Schünning en stadtamtsrat Samolowsky. In alle woningen werden brieven eD documen ten in beslag genomen. Het onderzoek is thans tot een nieuw gebied uitgebreid De justitie heeft zich met de belastingadministratie in verbin ding gesteld om de belastingopgaven der Sklareks uit de laatste jaren ter inzage te krijgen. Ook met dceenen, die van de Skla reks geprofiteerd hebben, bemoeieu de be lasting-autoriteiten rich reeds om de moge lijkheid van belastingontduiking te onder zoeken. ZUID-SL AV1E. Italië krijgt zijn zin Naar Avala, het Servische persbureau meldt, zijn de personen, die verleden week in de bar van hotel Palace twist hebben gekregen met kolonel Cassone. den Ita- liaanscheD luehtvaartattaché, op grond van de gegevens, die het onderzoek tegen hen heeft opgeleverd, gestraft, en wel een hun ner tot 30 dagen gevangenisstraf, de beide anderen tot elk vijf dagen. ENGELAND. Banket voor dragers van het Vicloria-krnis De betrekkingen met de sovjets. Er heeft een historisch banket in het Hoogerhuis plaats gehad. De prins van Wales had alle dragers van het Victoria- kruis daartoe uitgenoodigd. Er zijn nog 4oO van die ridders in leven en ofschoon velen uit overzeesche landen zijn gekomen, ontbreken zij die niet aan het banket zullen deelnemen slechts, om dat zij niet in "Staat zijn de lange reis naar Engeland te doen. 320 ridders zaten aan. In Australië waren echter 45 ridders door den gouverneur-generaal uitgenoodigd. Tot de oudste gasten behoorden kolonel Reynolds, die 86 is, en de 82-jarige soldaat Williams, die het kruis bij Rorkes Drift 10 Zuid-Afrika in 1879 verdiend heeft. De 81- jarige generaal Sir Reginald Hart verwierf liet in hetzelfde jaar in den veldtocht tegen de Zoeloes. De jongste gast was soldaat Rieketts ufv Newfoundland, die er, door zijü leeftijd verkeerd op te geven, in slaagde op 15-ja- rigen leeftijd in dienst te treden en het kruis op zijn 17de jaar verdiend heeft. De prins van Wales heeft een toespraak gehouden. De prins noemde het Victoria-kruis ,,dc benijdenswaardigste orde, tevens de metst democratische en de meest exclusieve van alle ridderorden Het kruis was democra tisch. omdat het niet de minste acht slaat op iemands rang, of maatschappelijken stand het was exclusief omdat het een voudige eereteeken, onder alle oerbewijzen welke een dankbaar land kan verleenen. toegang geeft tot wat men algemeen als het uitgelezenste corps van de wereld be schouwd. Dat corps werd gerecrutcerd uit den zeeT beperkten kring van mannen die begrijpen wat gedaan moet worden, en dat dadelijl doen met eigen gevaar en die na het ge daan te hebben ,,hun mond houden ge lijk een oester." Dat is, vervolgde de prins, een wijze beschikking van dc natuur, want, indien de mannen die de dingen deden, half zooveel praatten als de mannen, die wetej-. hoe zij gedaan moeten worden, zou het leven niet de moeite waard zijn. De driehonderdtwintig gasten zalen -a uitdrukkelijker wensch van den prins, in hun gewone pakken aan. Bij sommigen waren deze keurig versteld, anderen had den schoenen aan die er versleten en ge barsten uitzagen, maar niemand lette hier op aan de lange tafel, in welker midden op bet sneeuwwitte tafellaken een Victo- ria-kruis van vuurroode Vlaamsclie klap rozen" prijkte. Een van de aardigste toespraken was die van sergeant Spackman, die een beroep deed op den geest van kameraadschap die in den oorlog geboren is. Er waren nc? altijd 400000 oud-gedienden, goede 'man nen, zonder werk, Nq w^s men er op uit om met de klaprozen van Haig dit jaar een millioen pond bijeen t.fi brengen, om de oudgedienden t.e helpen. „I^pn millioen pond." Het is een groote som, maar zij toch slechte een zesde van wat óón dag koste toen dc oorlog op zijn hoogtepunt was, Laten wij niet vergeten dat zij, die in nood zijn, iets hebben gegeven wat voor geld niet te koop is, en dat zij die geval len zijn, iets hebben gegeven in vergelijking waarmee geld van geen belang is, Dit is alles wat ik heb te zeggen, ik dank u In antwoord op een vraag nopens de her vatting der betrekkingen met Rusland, heeft minister Henderson gisteren ïd het Lagerhuis gezegd, dat aan de leden van de Russische handelsdelegatie in het algemeen geen diplomatieke, voorrechten zouden wor den verleend, en wanneer voor een of meer der leden zoodanige voorrechten zouden worden aangevraagd, de minister de in williging van dit verzoek zou laten afhan gen van de verleening van hetzelfde voor- vecht aan een even groot aantal Engelschen in Moskou De regeeringen der dominions waren het in dit opzicht volkomen met den minister eens. CHINA. Concessie teruggegeven Nieuwe Russen -arrestaties. Een officieel Engelsch communiqué zegt, dat er eeD accoord tot stand js gekomen met de Chincesche regeering over de terug gave aaD China met ingang van 15 Nov. van de Britsche concessie te Tsjinkiang. Naar uit Moskou gemeld wordt, heeft in Mandsjoerije de Chineesche politie nog 350 tot 400 Russen gearresteerd. In Russische kringen vermoedt men, dat zij reeds te rechtgesteld zijn. De Russische regeering is voornemens zich met den Duiisc-hen con- sul-generaai in Charbin in verbinding te stellen e:n dezen te verzoeken maatregelen te nemen. VEREENIGDE STATEN. Rede van Hoover. In een rede bij gelegenheid van den wa penstilstandsdag Jieeft Hoover gezegd, dat, ofschoon de tegenwoordige vrede een ge wapende vrede is, de wereld meer en me?r waarachtig geneigd wordt tot den vreae. Oude vreezen eD verdenkingen maken ge leidelijk plaats voor het' verlangen naar veiligheid en vreedzame ontwikkeling. De president nam de mogelijke oorza ken van oorlog in oogenschouw en noemde het tegenwoordige mechanisme voor de op lossing van internationale geschillen on doelmatig. Amerika zelf heeft behoefte aan een verdere uitbreiding der verdragen en moet ook, onder rijkere reserves, het Inter nationale Hof ondersteunen. Hii gaf het volste vertrouwen te kennen in de komende Londensche conferentie voor de beperking der vloten. Zinspelend cp het vraagstuk der vrije zee, dat hij om schreef als het recht der particuliere bur gers. om handel te drijven in lijd van oor log, opperde Hoover niet als een regee- ringsvoorstei, noch als een voorstel ter be spreking op de Londensche conferentie het denkbeeld, dat schepen met levensmid delen in oorlogstijd aan het recht van tus- schenkomst zouden worden onttrokken, waardoor zij op een lijn gesteld zouden worden met hospitaalschepen. De tijd gekomen, dat de uithongering van vrouwen en kinderen onttrokken moet worden aan de wapcn6 der oorlogvoerenden. De be scherming van het vervoer van levensmid delen in oorlogstijd zou een der belang rijkste bijdragen zijn tot de rechten van alle partijen, neutralen en oorlogvoerenden en cr grootelijks toe strekken ora den aan drang tot versterking der vloten te ver minderen. Hoover eindigde met een opsomming der gelukkige resultaten van MacDonald s jongste bezoek. PORTUGAL. Amnestie verleend. De Portugeesche regeering heeft beslo ten, aan 80 militairen, die indertijd naar de koloniën en de Azoren waren verban nen, vergunning te verleenen, naar het va derland terug te keeren. AFGHANISTAN. Het program van Nadir Khan. Nadir Khan, de nieuwe heersoher in Af ghanistan, heeft thans zijn regeeringspro- gram bekend gemaakt. Hij deelt daarin mede dat hij de hervor mingen van Amanoellah overneemt, doch deze geleidelijk zal uitvoeren, Vooral voor de afschaffing van de harem zal geruimen tijd worden gelaten. Verder wordt in het regeeringsprogram aangekondigd, dat gemeenschappelijke scholen voor jongens en meisjes gesticht zullen worden. Wat de betrekkingen tot het buitenland betreft, wil Nadir Khan van een stelsel van bondgenootschappen niets weten. Afgha nistan zal een politiek van neutraliteit vol gen en zich vooral niet mengen in de te genstellingen tusschen Rusland en Enge land in Azië. Een Afghaansche delegatie onder loiding van den minister van buitenlandsche aaken zal binnenkort naar Europa vertrekken en daar een bezoek aan verschillende hoofd steden brengen, o.a. aan Berlijn, Parijs, Rome, en Moskou. ARGENTINIË. Ben politieke moord. Dr. Carlos Lensinas is, terwijl hij van een balcon een toespraak tot ongeveer 5000 van zijn aanhangers hield, doodgeschoten. Er werd na den aanslag van alle zijden geschoten, waardoor 21 personen ernstig gewond zijn, onder wie de hoofdcommis saris van politie. 250 personen zijn in hech tenis genomen. Lencinas was leider van de radicale partij in de provincie Mendoza. Hij was, evenals zijn vader, berucht door groote corruptie schandalen Bij de laatste verkiezingen werd hij tot lid van den Bondssenaat ge kozen, doch zijn verkiezing werd door den president afgewezen. Daarom moesten in de provincie Mendoza nieuwe verkiezingen plaats hebben. Bij een verkiezingsrede werd hij vermoord. IJMUIDEN. 12 Nov. 1929. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K G. f. 1.85—f. 1.40; Griet per kist van 50 K.G. f. 65f.80: Tongen per Kilogram f. 3.65f 2.55; Groote schol per kist van 50 K.G. f 65. Middel9chol per kist van 50 K.G. f 62, Zetschol per kist van 50 K.G. 1.61f. 52; Kleine schol per kist van 50 K.G. f.35f.10; Schar per kist van 50 K.G. f. 261.25; Tong schar per kist van 50 K.G. f.50; Roggen per 20 stuks f. 34f. 22; Vleeten per stuk f. 12f. 2.87. Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 9.50f.5; Groote schel- visch per kist van 50 K.G. f. 65f. 38; Middel Schelvisch per kist van 50 K G. f 43f. 30; Kleinmiddel Schelvisch per kist van 50 KG. f.26f. 17.50; Kleine schelvisch per kist van 60 K.G. f. 21.50 f. 10; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 94f. 74; Gullen per kist van 50 K G. f.35(9; Lengen per stuk f2.50f 0.85; Heilbot per K.G f 1.90f 1.35; Wijting per kist van 50 K G f 14f8; Koolvisch per stuk f.2 28f 0 42; Makreel per kist van 50 K.G. f 23.50—f. 19 Aangekomen 19 stoomtrawlers: IJM. 196 met f 5050: TJM 101 met f.2300; 1.1 M 38 met f 8448; IJM 326 met f 2400; IJM 34 met f 4700. IJM 120 met f 5400; IJM 37 met f 5300. IJM 418 met f 3600 TJM 261 met 1 1800; IJM 21 met f. 1151; IJM 201 met r 5262. IJM 87 met f 2400: IJM 100 met f 2400; IJM 79 met f.2100; IJM 3 mei f.4300. IJM 146 met 3700; IJM 17 met f. 1300. IJM 72 met f.3722; IJM. 43 met f. 5200 en in de visschers- haven de loggers KW 79 met f 1683; KW 105 met f 475; KW 62 met f 492 versche haring en in de haringhaven de KW. 34 met 447; KW. 38 met 432; KW. 68 met 477 en KW. 56 met 465 kantjes pekelharing. RECLAME. HULDE AAN KELLOGG I WASHINGTON, 12 Nov. (Reuter). L genwoordigheid van Stim9on, den mi» van buitenlandsche zaken en van vcfr -woordigers van alle landen, die het oorlogspact van Kellogg hebben oodt, kend. heeft de Fransche ambassadeur Claude), gisteravond het scharlaken met het Grootkruis van hel Legioen Eer om den hals van Keliogg geh waarbij Claudel de volgende woorden sprak: .,Als dc dooden van den groolen zouden kunnen opstaan, zouden zij gen. dat dit eere-inmgne van vlam? rood geen betere plaatö kan vinden du uw borst". FRANKRIJK EN DUITSCHL LONDEN, 12 Nov. V. D.) Naar Pe in dc „Daily Tel." mededeelt is aan bekendmaken van de overeenkomst schen Briand en Strosemann over de milifcairisalie van het Rijnland door z; Duitsche consessies op het gebied van aanleg van spoorwegen in de laatste van den Franschen minister van Inndsche Zaken in de Kamer een b\ king met den Duitschen Ambassadeur Hoesch voorafgegaan. Briand heeft den Duitschen Amba::: bij zich uitgenoodigd en hem openlijk klaard dat hij zou beslissen of hij de keur caf aan zijn Briand's nederlaag in de Kamer of aan de be making van deze geheime overeen!: tusschen hem en Stresemann. Van Hoesch heeft zich toen vwrj laatste uitgesproken. Pertinax constateert dat dit ir daarom merkwaardig is. omdat hel hoezeer Briand zelf nog eenige ures hot uitspreken van zijn rede in de fc een nederlaag vreesde. MINISTER VAN FINANCE OVERLEDEN. LONDEN, 12 Nov. (V.D.) Te Tc gisteren de Canadecsche minister! nanciën Robb plotseling overleden. I lijdende aan longontsteking. MEVR. ZOEBKOFF's ZIEK BONN, 12 Nov. (V. D.) Hedens* werd meegedeeld dat de toestand va»* Zoebkotf zeer ernstig ie. Er beslaat1 hoop haar in het leven te houden Zij een zeer onrustigen nacht gehad. DE R. IOI. LONDEN. 12 Nov. (V. D.) Het 8® Ministerie voor Luchtvaart kondigiïJ' voorbereidingen worden getroffen vlucht van de R. 101 op Zaterdag waaraan 75 leden van het Lagerhui' len deelnemen. STORM BOVEN ENGELA LONDEN, 12 Nov. (Reuter). Over land en het Kanaal woedde gisteren de afgeloopen nacht een storm wj onder de heftigste rekent welke mes heeft medegemaakt, en die gepaard met hevige regenvlagen. Vele schepen den het S.O.5. signaal. Hen werden*' dingsbooten hulp verleend. De 73 giers van het schip dat 's middags ui', tende met bestemming Dover was ken hebben een vreeselijben nacht bracht daar het schip niet tegen de zee in verder kon komen en in de n van Duinkerken het anker moest vallen. Bij Dover werd een transporttrein den storm uit de rail9 geworpen echter niemand gewond werd. Min-- personen zijn echter verdronken of o - dere ongelukken omgekomen Het o luchtschip R 101 trotseerde den sl'-'r zijn ankermast te Cardinglon. REUSACHTIGE OT., BANKVERDUISTERD FLINT (Michigan), 12 Nov. (R®^ jonge bedienden van de Union I» Bank hebben uit eigen beweging M den van de bank ten bedrage ""(L' dollar voor hun speculaties te bruikt. Men zegt. dat dit de gW®F duistering is, welke in de geK"lf' het bankwezen ten nadeele van werd gepleegd. Het netto-veria' een heden gepubliceerd comisu® PJ raamd op twee millioen dollar. 0 lies van de bank te dekken heel dent anderhalf millioen uit delen op rekening van de bank schrijven.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 2