Slobkousen f A. PARMENTIER's DE BONNETERIE AGENDA. KLENE's ZOUTEDROP KLENE's TURKEY DROPS («et Anijs) LEIDSCHE SCHOUWBURG VISSCHERIJ-BERICHTEN IIHjpviMMNfcin7' Woensdag. Leger des Heils: Samenkomst met muziek en zang. Langebrug 6. Pieterskerkkoorsteeg 15: Bijeenkomst der Zita-vereeniging 8 uur nam. School StadhouderslaanBazaar dames- krans „Clara Dozy". 711 uur nam. Oegsfcgeest: (Terweeweg 1): Evan gelisatie-samenkomst te 8 uur nam. Zoeterwoude: Café „Ik leer nog". Wilhelmina Vereeniging. 8 uur. Donderdag. Concordia: Jubileumuitvoering van de Chr. Reciteerclub „U. V. K.". Leidsche SchouwburgResidentie-tooneel ,,Gij zult niet dooden". 8 u. 15 nam. Prediker: Propaganda-vergadering Leid sche Chr. Besturenbond. 8 uur nam. Remonstr. Kerk: 3de Fausllezing van ds. Tjalsma. Nam. half negen-. School StadhouderslaanBazaar dames- krans Clara Dozy". 2—6 en 711 uur nam. Volksgebouw: Lozing met lichtbeelden over het huwelijksleven. 8 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 4 lol en met Zondag 10 November waargenomen door de apotheek van den heer C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telefoon 523. RECLAME. a* VOOR DAMES EN KINDEREN Fijn Wollen Tricot 2.65. 3.35 en 5.95 Wol-Zijden 2 50 en 3.25 WOL-MAGAZIJN giso BREESTRAAT 128 - TEL. 1936 Hl li II -J.W.Y.T.-1.-ÏT." 3$ DE STRAATVERBREEDING BIT „ENDEGEEST" Looi alaim over rellen dinp van natnnr- ccboon Het welk een (utiliteit een Minister van Waterstaat zich moet bezighouden. Naar aanleiding van verontrustende tele fonische meldingen omlrent plannen lot het rooien van de majeslueuse boomenrij. loo- pende v.af den Lagen Morschwev tnt aan de Leidsche Buurt, in verband met de verbree ding van den Rijksstraatweg, hebben wij one te bevoegder plaatse, in casu het Departe ment van Waterstaat, gewend om nadere inlichtingen. Uit een onderhoud met den plaatsver vanger van den hoofdingenieur van Water- slaat, don heer Kempees, is on volkomen gebleken, dat men zich in deze onnoodig ongerust heeft gemaakt De Commissie van Beheer van het ge. sticht „Endegeesl", waarvan voorzitter is de heer Reimeringer een groot natuur liefhebber alsmede B. en W. van Leiden hebben er bij hel Rijk ton sterkste op aangedrongen, hel natuurschoon zoo veel mogelijk Ie sparen, heigeen door het Rijk herhaaldelijk is toegezegd. Het p'an is de breedte van den straatweg van 4 M. op te voeren tol 6 M Achter de boomenrij komt dan aan weerszijden een rijwielpad en voetpad, zooais onderstaande teekening toont: voetpad rijwielpad oooo—oo—o—oooo hoornen Straatweg van 4 M. naar 6 M. te verbreeden ooo—oooooooo hoornen rijwielpad voetpad Het zal noodig zijn slechts enkele boomen om te hakken, terwijl er (evens nieuwe ge plant zullen worden zoodal waarschijnlijk con nog grooler aantal boomen dan voor heen aanwezig zal zijn. Men zal zich dus ook in de toekomst aan de groolsche boo- menpracht van dezen weg even goed als voorheen kunnen verlustigen Gaarne hadden wij de beslaande scliets- teekening van het verbreedingsplan voor onze lezers atgedrukl, opdat zij zich, naast onze verzekering, ook door middel van een officieel document van de ge lukkig gunstige Rijksplannen hadden kunnen overtuigen. Wij kunnen ons desnoods nog voorstellen dat men bij Waterstaat zulk een teekening liever niet uit handen geeft. Maar dat daardoor, uiteindelijk de toe stemming van den Minister persoonlijk noo dig is, zooals ons werd medegedeeld, komt ons toch wel zeer komisch voor. Wij dachten, dal de Minister zich wel met hoogere belangen had bezig tn houden, dan met zulk een futiliteit. In- lusschen hebben wij, na onze telefonische aanvrage in deze bij den in den aanvang genoemden Waterstaat-autoriteit maar geen pogingen meer gedaan, de toestemming van den allerhoogste te verkrijgen Wij meenden in dat geval onze onge ruste vragers, te lang in de onzekerheid te moeten laten. j i NOORD-NEDERLAND DOOR EEN VLAMING GEZIEN. Lezing door Wies Hoens. In het groot-auditorium van de Leidsche UniveTsiteil heeft gisteravond de bekende Vlaamsche letterkundige Wies Moens een lezing gehouden over het onderwerp: „Noord-Nederland door een Vlaming ge zien", zulks op uitnoodiging van de Leid sche afdeeling van het Dietsch Studenten verbond De voorzitter van dit Verhond, de heer Sandbroek sprak een inleidend woord, waarin hij het doel van het Dietsch Stu dentenverbond uiteenzette. Dit doe! is de nationale ontwikkeling van den Dietschen stam te bevorderen. Vooral voor Vlaande ren, waar de Waalsch-Fransche cultuur overheerschl. is dit noodie. De heer Moens. daarna het woord ver krijgende, licht in de eerste plaats de titel van zijn onderwerp nader toe. Als hij van Nederland spreekt, dan bedoelt hij daar mede het Nederlandsche beschavingsleven Dit zal beschouwd worden door een Vla ming, door een Vlaamscli student, door dien Vlaamschen student, dien spr. eens heeft hooren zeggen toen hij van een reis naar Nederland terug kwam: 7.oo, nu ben ik weer in een vreemd land. Wij nemen hem op het oogenblik dat hij zijn studie in den Belgischen slaat heeft volbracht. Op die studie staal het stempel van de twee talen. Hij denkt gedeeltelijk in het Fransch, ge deeltelijk in het Vtaamsch. Hij kent noch Fransch noch Nedertandscli Wanneer hij zijn taak tegenover zijn volk wil volbren gen is hij genoodzöakt alle» opnieuw in het Nedertandscli Ie gaan sludeeren. Al zeer vroeg wordl liern bijgebracht de tragiek, waarin zijn Vlaamsche volk leeft en hij weet, dat een van de voornaamste oorzaken van die tragiek is de systematische ver war, rloozing en ondermijning van de laai. Als hij zoo uit zijn tand gaat naar Noord- Nederiand, dan neemt hij mee behalve de herinnering aan de schoonsheerlijke ge houwen, die in het verleden werden ge bouwd, ook de gedachte aan de moderne Belgische bouwstijl die burgerlijk protserig cn Iectijk is, de O. W.'er stijl waarin de platgebrande dorpen zijn herbouwd. Zoo ontmoet hij Holland met zijn weiden en sloolen en grachten. Hem treft de diepe eerlijkheid en de innigheid van dit werk van menschenhanden. Het is of de huisjes voor zijn komst gewassehen zijn met liet grachtwater, waarin een stuk zon is ge smolten cn waarin men een stuk blauw azuur heeft geworpen. Hem treffen de groote ramen, waar hij aan zeer kleine gewend is. die alles buiten sluiten De vrije tranke Hollandsche scliooljeugd treft hem, waar hij de benepen Vlaamsche schoolgaande kinderen gewend is. In den trein heeft hij al opgemerkt do beleefdheid van den con ducteur cn de vreedzaamheid der gesprek ken. die men ook in België niet aantreft Als hij dit alles ontdekt heeft, dan be gint pas de reis naar Jjet innerlijke, dal aan dit alles ten grondslag ligt. Spr. stolt tegen over elkaar de Nederlandsche cn do Belgi sche Universiteiten, dc pers, en de kunst in die landen. In Nederland heer9chl een cul tuur van rustige zekerheid, van bijzondere degelijkheid. Den Vlaming valt op het af-zijn van dit alles. Bovenal treft het hem echter, dal het Nedertandscli, dat hij ziet hcerschcn over het beschavingsleven, zijn taal is. Het is een werkelijkheid geworden, wal voor hern in liet Zuiden nog steeds een droom was. Hij beseft, dal de tweeUlligtieid de voor naamste oorzaak is van de in zijn land heerscliende leuze: Hel is al goed genoeg Wal hij in Nederland zie' wordt hem lot een vreugde, lot een fierheid, als hij be denkt dal de oorsprong van dit beschavings leven is „De gouden eeuw", waaraan dui zenden Vlamingen hebben medegewerkt. Dat de bronnen van dit alt09 in zijn eigen land nog niet geheel zijn uitgedroogd is zijn groote troost. Hij bedenkt, dat een Rubens en een Gezette uit te stoolen, zou beteeke- nen een groote verarming voor geheel Ne derland. Na de pauze wees spr. er op, dat de rus tige zekerheid van het Nederlandsche be schavingsleven gevaar loopt immuun te worden voor dc dynamiek van den strijd. Do Vlamingen hebben een warmte, die de Nederlanders dikwijls door hun starheid missen. De Vlaming heeft de kracht te kun nen blijven gelooven in de wederopstan ding van de Vlaamsche zie!. De verstande lijke bedachtzaamheid kan ontkrachtend werken op de geestelijke vitaliteit. Do ver ontwaardiging de offervaardigheid en de verbeelding zijn typisch Vlaamsche eigen schappen. Met een opwekking lot wederzijdsche liefde en waardeering besloot spr. zijn zeer interessante en aan hel eind hartelijk toe gejuichte rede. EGYPTE-ZENDING. In hel wijkgebouw „Pniël" trad gister avond als spreker op de heer F. P. de Haan van Heemslede, met het onderwerp: „Duis ternis en licht in Egypte". De spreker schet ste eer9t dc duisternis van de afgoderij en slavernij van liet oude Egypte, in welke donkerheid in Josaja's dagen de eerste licht straal der beletten Gods binnendrong (.les. 19 18—25). HelderdoT licht werd ontstoken op den eersten Pinksterdag te Jeruzalem (Hand. 2), toen ook Egyptcnarcn getuigen werden van de groote werken Gods. In Egypte heersohte in de oerste 4 eeuwen onzer Chr. jaartelling een opgewekt geloofsleven. Zelfs werd Egypte een centrum van Chr. welen- schap. De Islam heeft alles verwoest De Koplische kerk van Egypte biedt een eari- catuur van het Christendom en is een en al vormendienst. Onder Kopten en Mohamme danen brengt nu de zending, ook de Hol landsche zending, het licht des Evangelies, door prediking, onderwijs, geneeskundigen dienst en Sehriflverspreiding. Spreker gaf hiervan treffende staaltjes ten be9te. Mei dankgebed en het zingen van Gezang 50 werd de samenkomst gesloten. LEERLINGENAVOND TOONKUNST. Welk een groote intimiteit heerscht toch op zulk een leerlingenavond, een gebeurtenis voor hen, die uitgekozen worden zich te laten hooren. Hier valt een geest van saam- hoorigheid, van algemeen wederzijd9ch er kennen op te merken en een streven, om zoo goed mogelijk weer te geven, wat na veel studie werd bereikt Daarbij een op treden nog wars van persoonlijke ijdelheden, <lat de beroepswolisten dikwijl» kenmerkt. Ditmaal was het een groot aantal mee- rendeel» reeds vergevorderde en niet te jeugdige pianisten van beiderlei kunne, die hun leeraar, den heer Franco Mendes door hun spel veel eer bewezen hebben. Dezen paedagoog allereerst een woord van hulde voor de zeer zorgvuldige samen stelling van een programma, dat zonder dis harmonie van Rameau, over den titaan Bach, de romantici Schubert. Schumann en Chopin naar dp nieuw-impressionisten De bussy en Ravel voerend, een weloverwogen pianistisch overzicht schonk, dat met Honegger» „Sept pihces brëves" (waarvan er helaas slechts 5 gespeeld werden) een in teressant. doch voor vele jeugdige toehoor ders een nog wat onwennig-klinkend sint vond. Er behoorde waarlijk moed toe, om met Honeggers compositie op dezen avond voor den dag te komen al doet zij voor den geen. die nota nam van de ultra-radicale liedcndaagschp productie, waarin de a-tona- liteit or poly-tonaliteit, al naar men 't noe men wil, hoogtij viert, eigenlijk nog tamelijk „tam" aan De jeugdige „pionierster". Mej. Hermani- des heeft deze stukjes met hun dikwijls abrupt slot vol begrip voorgedragen en toonde zich zeer vertrouwd met de schrij nende accoorden. die als dissonanten klin ken voor hen, die zich tot nu toe slechts met de zoetvloeiende harmonieën en melo die in van eertijds bezighielden Het is merkwaardig hoe volkomen dik wijls de jeugd zich aan het werk van dezen tijd weet aan te passen en de hetcekenis schijnt te vatten van. datgene, wat menig oudere als volkomen onbegrijpelijk meent te moeien verwerpen Maar is het in de muziekhislorie niet steeds zoo gegaan? Hel spel van Mej. Hrrmanidcs helde voor deze „verstandelijke" muziek we. liclu wat te veel naar den gevoelskant over, maar overigens kunnen wij niet dan onzé groote bewondering uitspreken voor de in teressante prestatie van deze ongetwijfeld begaafde soliste. Alle andere executanten overtuigden ons van hunne reeds groote vingervaardigheid, al zou men in verhouding tot de hoogte hunner techniek veelal wat meer soepel heid en weekheid in den aanslag kunnen wenschen Een solide vertolking gaf Mej. v. d. Sande Hakhuyzen van Rameau's Sarabanda in de bewerking van Godowskv, terwijl in Hel Preludium en de fug. a F kt. t. de verschil lende stemvoeringen.goed lot haar recht kwamen. Spel dat dan ernstige studie ge tuigt. Een opmerkelijk talent toonde de jonge heer E. Niekerk, over wien wij ook een vorig maal gunstig konden berichten. Hij speelt met veel „schwung" en een groote vlotheid, maar moet zich nog meer leeren beheersclien. Zijn groote_ voortvarendheid kan tot slordigheid voeren (vooral in de loopje»! cn zulks wreekt zich tevens door een enkele maat er teel ijk naast te slaan. De techniek van don v. d. Bil heeft reeds een groote hoogte bereikt, hetgeen te meer le bewonderen valt, wanneer men be denkt, dat hij niet de volledige beschikking over een zijner armen heeft. De walsen van v. I'auer, vierhandig door Mevr. v. d. HcydenBrake! en den lieer Franco Mendes voorgedragen waren een een staaltje van uitstekend stuwende kracht van grooto muzikaliteit Ook Mej. Bots had succes met haar Chopin Etude en Debussy's aardig illuslreerende en imileerende „Sere nades for the Doll". De voortreffelijk ge componeerde, zwaarmoedige en warmge- 9temde Nocturne van Franco Mendes klonk oveneens bijzonder goed Tenslotte en wellicht „lest best" dient nog Kees Noordenbos genoemd: rustig, ge makkelijk en soepel spel zonder eenige krampachtigheid. Zijn Sonatine van Ravel konden wij werkelijk zeer hoog aanslaan. Voor de leerlingen was het een vreugde op de mooie Steinwav vleugel (uit Bender's magazijn) te spelen voor een enthousiaste en waardeerende famitie en vriendenkring. Aller spel getuigde van een groote studie- lust, hetgeen op zichzelf al een compliment inhoudt voor den uilstekenden paedagoog, vooral in den tegenwoordigen tijd. waarin men steeds hoort spreken over een sterk ver flauwde animo in liet musiceeren In de huiskamer, of op dc les, zonder publiek en dus zonder zenuwen zal het on tegenzeggelijk nog beter gaan, daarvan hou den wij ons overtuigd BAZAAR DAMESKRANS „CLARA DOZY". In liet gymnastieklokaal der Geret. School aan dc Stadhouderslaan is hedenmiddag een tweedaagsche bazaar geopend georganiseerd door de dameskrans „Claxa Dozy" ten bate van het Christelijk Fröbel-onderwijs hier ter stede. Dc opening geschiedde op eenigszins plechtige wijze door ds. H. Kouwenhoven, die allen welkom heette en in het kort het doel van deze verkoopdagen uiteenzette Spr. zeide, dat er hier ter stede drie christelijke fröbelscholen bestaan, wat hij voor een stad als Leiden onvoldoende achtte. Met een krachtige opwekking tot alten om door flinke kooplust bij te dragen tot uitbreiding van het aantal scholen en een woord van harlelijken dank tot de dames van „Clara Dozy", die opnieuw mooi en nuttig werk verrichtten, verklaarde spr den bazaar voor geopend. Zooals gewoonlijk is er ook thans weeT een uilgelezen collectie handwerken, ge- hruiks- en luxe-artikelen aanwezig, terwijl de gebruikelijke attracties als grabbelton, sjoelbak, werpspel e.d. niet ontbreken. RECLAME. een zalfje voor de keel en tevens lekkernij RIJKSMUSEUM v. OUDHEDEN. Voordracht van dr. J. H. Holwerda over „Het schip van Oseberg en de knltnnr der Noormannen." In het Rijksmuseum van Oudheden heeft gisteravond de directeur van dat museum, dr. J. H. Holwerda Jr. zijn eerste va.i twee archaeologische voordrachten gehou den over dc kuituur der Noormannen. Daaraan is het volgende ontleend De inhoud der rijks seheepsgraven in Noorwegen speciaal dat van Oseberg in Noorwegen, stelt ons, vooral als we daar mee de voorstellingen van het beroemde kleed van Bayeux <uit de 11e eeuw verge lijken, in staat ons niet slechts de schepen der Noormannen, doch ook hun meubilair en gebruiksvoorwerpen duidelijk voor ie stellen. We zien daarin groote gelijkenis met de Franken in Karolingischen tijd, wier kuituur in vele opzichten van de Ro- meinsche afkomstig is. De rijke ornamen tiek d.e.t. zien we zich reeds eeuwen vroe ger in Z. O. Europa, speciaal bij de Sky- tben ontwikkelen, het is dus niet zooals men vaak meent een zelfstandige Ger- maansche kunst De voorwerpen vormen feitelijk het meubilair van een koningshof van koningin Asa, die plm. 850 moet zijn gestorven. Hoe zoo'n koningshof in bet Noorden er zelf uitzag, weten we niet. Doch wel ken nen we burchten van Noormannen ook th onze streken en Engeland. Dit zijn dan cok feitelijk Karolingische burchten, een dubbele aanleg uit bout of steen, burcht en bijburcht, met ronde hoektórens en «ren groote sala in het midden, zooals onder zoekingen der laatste jaren, speciaal die van Dorestad, ons die hebben leeren ken nen. Donderdagavond spreekt dr. Holwerda óver „Asc'.oa, het Noormannenkamp aan de Maas.*' DE TRAGIEK VAN EEN VERDRONKEN MUSCHTE. Hulde aan de schooljeugd. Gistermiddag om half twee werden dc over geschoten broodkruimels ven een koffie maal (je uit een raam op den Stille Rijn ge strooid. Enkole stukjes vielen in het water. Vele muschjes kwamen op de lekkernij af. Maas helaas, één hunner, die een bijzonder groole kruimel urt het water wilde oppikken viel daarbij in den Stille Rijn. Het arme diertje, een zwaren doodstrijd voerend, trok de aandacht van df schoolgaande jeugd, die dadelijk wanhopige pogingen aanwendde om het ongelukkige beestje lo redden. De wind dreef het echter naar den overkant, zoodat naar een ander redmiddel moest worden omgezien. Toen namen plotseling Uvee jongens een kloek besluit, sprongen op een vastgemeer- den boot, sneden het touw door en boomden naar de plaats van het onheil. De belangstel lende schare op den wal groeide van minuut tot minuut aan, terwijl de beide jongens hun vaartuig door het zwarte water stuurden. Zoo werd na veel moeite het stuiptrek kende lijkje het arme diertje had inmid dels den geest gegeven opgehaald, en de koene redders stapten op de ka. Wij zijn er van overtuigd, dat het domme mitsen je, dat op zoo droevige wijze aan zijn eind is gekomen, een eervolle begrafenis heeft gekregen. Bravo, jongens! Bij K. B. zijn met ingang van 16 No vember a.s. benoemd lot reserve-kapiteins bij hun tegenwoordig corps, dr. G. H. Hins en A. A. Schaling, reserve-eerste-luitenants bij het 4de regimnent infanterie. Voorts is met ingang van denzelfden datum benoemd tot reserve-kapitein bij zijn tegenwoordig corps, L. H Westbroek, res. eerste-luitenant bij het 6de R. V. A. Do eersle-luilenant A. H. Weijns van het 6de R. V. A. keert morgen van zijn detachee ring bij de artillerie-inrichtingen aan de Hcmbrug naar zijn garnizoen terug. Hel bestuur der Ver. tot vrijwillige oefening in den wapenhandel ,,Pro Palria" is als volgt samengesteld: O. F. A. H. van Nispen van Pannerden, praeses; G. L. Mens Fiers Smeding, abactis, Nieuwe Rijn 32; A. Ruys, quaestor; E. Pelinck, commissaris; E. J. Roukens de Lange, commissaris. Voor de Maandag a.s. te openen Anna- kliniek voor orlhopaedie alhier is een comité van toezicht gevormd, dat bestaat uit de heeren mr. Ph. Mees te Rotterdam en de oud-ministers H. Colijn en mr. P. J. M. Aal- bersc. Op uitnoodiging \»an de afd. Leiden van de Ned. Chr. Stud.-Ver. spreekt prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine op Donderdag 21 November a.s. in het klein-audiiorium van het Academiegebouw over: Christendom en internationale perspectieven. Maandag 11 November a.s. zal de heer mr. G. J. Salm, uit Amsterdam, een voor dracht houden in het Leidsche Volkshuis oveT: „Het oneindig kleine en het oneindig groote". Wie dezen spreker eens hoorde, weet, dat zijn voordracht van hel begin tot het einde boeit en dat zijn glashelder beloog, ook over de diepere dingen van het leven eerbied afdwingt. Voor toegang zie advertentie. Gistermiddag vatte op de bovenverdie ping van perceel Hoogewoerd 159, bewoond door den winkelier H. de V., een gordijn vlam, doordal dit in aanraking kwam met een theelichtje. Het brandje werd door de bewoners gebluscht, zoodat de aanwezige brandweer geen dienst behoefde te doen. doi DE WITTE RAAF. Na reeds een dertigtal voorstellingea ons land te hebben gegeven, is gistere?^ De Witte Raaf in den Leidschen Seicü burg neergestreken. Een witte raaf i8 zeldzame vogel, nu de raaf in '1 zwart gestoken als straf voor babbelzucht, Ovidius vertelt. Wil dit zeggen, dat het zeischap „De Witte Raaf" ook zeldzaam. We durven daarop nog geen volmondiz antwoorden, maar hebben goeden moed, als -het gezelschap zich in de ge'kozen ting blijft ontwikkelen, het eens tot zoo'i zal kunnen komen 1 Op het gebied der z.g. Klein-Kunst zijn in ons land niet verwend. De immer c prezen Jean Louis Pisuisse heeft d< een duw in de goede richting gegeven, zijnde vrijwel de eenige, die zich kon met wat het buitenland in dit genre tr-ert Er is hoop. dat De Witte Raaf o»i leiding van Piet Holman, een nieuwe in -ie loekomst zal kunnen geven. Uit den aard der zaak verkeert een dig gezelschap eerst in den tijd der kind' ziekten, kost de opvoeding geld etc., wanneer zich in deze moeilijke groei-pem symptomen uiten, die gegronde hoop koesteren over een voorspoc-digen opgrc dan prijzen we gaarne, aldus het loffeï streven steunend. En tot ons genoegen kunnen wij dit ten opzichte van De Witte Raaf. Het gezelschap draagt reeds een eigen c zelfs een cachet van zekere voornaam!)* Zorgvuldig wordt gewaakt, dat het gebod? decent blijft in de beste beteekenis van woord. Het is op den goeden wegl Wannec-t w') de leden de revue will doen passeereii, zullen we een aanrj maken met den conferencier. Piet Hol zelf. Deze „smoest" aardig en weet zaraerhand stemming voor het gezelschip wekken, zooal9 na de pauze vooral toen het gansche gezelschap trouwew zijn best was. Na hem zij genoemd OttoZ? gers, de auctor intellectualis van het gramma, dat ten beste wordt gegeven; minste drie-vierde daarvan komt op rekening en dat 9trekt hem tot eer. Zelf hij als zwerver een paar zeer gevoelige sis je9, die het uitnemend deden. De zang wordt voornamelijk verzorgdè Yvc-lte Marsay, die een keurige sopraan^ paart aan goede voordracht en Theo Loder die beschikt over een goede tenor-biu stem. Ook hun internationale levensl^ waren goed. Dc muzikale begeleiding is bii Han ker in uitnemende handen. Ook zi>V dienen geprezen. Tenslotte blijft nog over Winnie Wij echtgenoote van Piet Holman. Zij. Eng?' van geboorte, heeft af en toe iets van Morris, doch in veel minder innes-. male. In het gansche gezelschap pa* zich wel aan, in haar optreden alleen i?' het zwakke punt. Steeds meer kwam het gezelschap er 2 teravond in en na de pauze werd af et iets bereikt van subliem gehalte op be'f bied der Klein-Kunst. Wij achten het ooi dig het program af te schrijven, ^aarrat dans het zwakste was. Niet weinig vette daartoe mede dc uiterst smaakvol verzorf décors, die bepaald een openbaring mocbu heelen. Dit van het begin tot het ein<fc De eerste kennismaking met De «fl Raaf was een aangename. Moge dew nog eens hier neerstrijken op zijn vh» over ons land! RECLAME. 1.1 MUIDEN, 6 November 19» VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G f. 1.60-1.35. Griel kist van 50 K.G. f. 6531. Tongen f 3.15—2.65. Groote Schol per r( K.G. f. 42 Zetsehol per kist van se f.55—13. Kleine Schol per kist ïa"*|| t. 35—9.50. Schar per kist van 50 co, luusoviioj yo r-'o. vieekt 10. Roggen per 20 stuks f. 3a—j, per stuk f. 7.50—2.10. Pieterman «Jjjj Schelvisch per kist van 50 K.G. per kist van 50 K.G. L 9—6r0^c vi9ch per kist van 50 KXL Kleinmiddel Schelvisch per kist IVieinmiuuei ovne-iviai.il K.G. f.29—22. Kleine Schelvisch P» van 50 K.G. (.20—7.50. Kabeljauws' van 125 K.G. f. 96—69. Gullen per 50 K.G. f. 33-3.50. Lengen per stukje 0.85. Heilbot per K.G. t. 2'-. .•„.yd per kist van 50 K.G. f. 11.50—7. per stuk f. 2.21— O M. Makreel per 50 K.G. 21—19. Aangekomen 18 stoomtrawlers 10 me» „li 82 me ii' nel 1*5 *1 IJM. 47 met f.3018. IJM IJM. 99 met f.3279 IJM. IJM 271 met f. 3844. IJM IJM 503 met t. 1219. IJM 1® m, IJM 75 met f. 3615 IJM. 80 met ajj TIM 98 met f.3806. IJM. 61 me - MM 52 met f. 2434. IJM 177 f MM. 192 met f. 3+73 MM 103 me IJM. 29 met f.4127. IJM. 15 en de logger KW. 178 met 10° Haringhaven de loggers: KW. L, en KW. 70 met 442 kantjes pekelt^

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 2