AGENDA. BUITENLAND. VISSCHERIJ-BERICHTEN. Dinsdag. Jeruël: Samenkomst Ie 8 uur nam. Leidsclie Schouwburg: Klein Kunsl Ge zelschap „De Wille Raaf" 8.15 uur. Stadsevangelisatie (Morscliweg 59) Sa menkomst te 8 uur nam. Volkshuis. Filmavond over de Staats mijnen. Halfacht nam. Woensdag. Kinderkliniek: Nieuw Acad. Ziekenhuis. Buitengew. Ledenvergadering. 5 uur. Pieterskerkkoorsleeg 15: Bijeenkomst der Zita-vereeniging. 8 uur nam. School StadhoudcrslaanBazaar dames krans Clara Dozy". Vfa6 en 7—11 uur nam. Oegsl/geesl: (Terweeweg 1): Evan gelisatie-samenkomst te 8 uur nam. Zoeterwoude: Café „Ik leer nog". Wilhelmina Vereeniging. 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 4 tol en met Zondag 10 November waargenomen door de apotheek van den heer C. B. Duysler, Nieuwe Rijn 18, telefoon 523. Binnenkort zal door den algemeenen raad een commissie worden afgevaardigd om een onderzoek in te stellen naar de practische resultaten van de bedrijfsTadenwetten in Duitschland, Oostenrijk en Tsjecho-Slowa- kije en naar den invloed, dien de arbei dersorganisaties hebben op de maatregelen lot rationalisatie in deze landen. Het e. B. besloot in deze commissie twee leden aan te wijzen. Voorts werd op voorstel van de door de partij ingestelde landbouw-commissie beslo ten. deze commissie nog met vier leden uit te breiden ten einde het onderzoek zoo ruim mogelijk te doen geschieden. Met een in opdracht van de door den algemeenen raad ingestelde commissie V, er Limburg samengestelde nota, om in -.-ze provincie tot uitbreiding van den invloed der arbeidersbeweging te komen, kon het P. B. zich vereenigen. Overeenkomstig de bepalingen in zake de samenwerking tusschen de R.D.A.P. en het Vakverbond is in de laatste bijeenkomst van den algemeenen raad besloten tot wis seling in het vervullen van de functies van voorzitter en secretaris. Voor het komende jaar is voorzitter de heer E. Kupers, secre taris de heer C. Woudenberg. VERSPREIDE BERICHTEN Overleden is als gevolg van een aulo- ongeluk de oud-bibliothecaresse van bet Rijksarchief mej. E. H. de Gelder; niel mej. A. de Gelder, als gisteren vermeld. o UIT NED. OOST-INDIE. MIJNONGELUK. BANDOENG, 5 Nov. (Aneta). De mijn- inspectie ontving een telegram uit Goenoeng Batoe Besar dal een ongeluk hcefl plaats gehad in een mijnschacht. Bij een ontplof fing werden 3 Chineeschc koelies gedood en twee gekwetst. De persoon, die voor deze ramp verantwoordelijk is, behoort, vol gens het telegram onder de dooden. VERDUISTERING VAN f. 180.000. SOERABAJA, 5 Nov. (Aneta). Het Soer. Handelsblad verneemt dat de Chineesche kassier Tan Tjian Hin van de suikerfabriek Koedjon Manis uit de kasgelden van de fa briek f. 180.000 heelt verduisterd. Het voorloopig onderzoek heeft liet ver moeden gewekt dat het geheele bedrag dier gelden als verloren kan worden beschouwd BELGIE. Manrice Herbette f Plotseling is te Brussel overleden de Fransclie gezant. aldaar, Maurice Herbette. Hij werd den 13 en Nov. 1871 geboren. In 3889 trad hij in diplomatieken dienst. Onder De Selves ten tijde van de Agadircrisis was hij dief van hel kabinet. Scherp bestreed hij toen Caillaux' pogingen om een vergelijk met Duitschland te verkrijgen. In 1912 trok Herbette zich uit het politieke leven terug. In 1917 was hij echter weer aan den Quai d'Orsay werkzaam. Hij heeft medegewerkt aan de opstelling van het vredesverdrag. Sinds 1922 was hij gezant in Brussel. Hij is schrijver van verschillende (historische wer ken. f DUITSCHLAND. Het Vclk9begehren Hitier Beier? De Sklarek-fraude. De officicele uitslag van de volkspetitie ie, dat 4.147.725 of 10.058 procent der kie zers op de lijsten geteekend hebben. Het totaal aantal kiezers is 41.278.897. Het ,,8 Uhr Abendblatt" verneemt uit Miinchen, dat Adolf Hitler, die in Oosten rijk geboren is. een verzoek heeft ingediend om zich als Beier te laten naturaliseeren. In de laatste dagen is 't de politie en het O. M. nog gelukt aanteekeningen over ge heime conti van de gebroeders Sklarek te vinden, waardoor gemeentelijke autoritei ten sterk worden gecompromitteerd. De Sklareks hebben zich n.l., om de na-men te versluieren, van verschillende schuilna men bediend. Zoo moet men achter de aan wijzing „Gustav" een hoogen ambtenaar van het stadsbestuur zoeken; de aandui ding ,,Haramel" slaat op een ambtenaar van de stadsbank. Voor den communistir schen wethouder Gabel heeft men den naam Gabriël" gekozen, voör burgemeester Schneider het pseudoniem Schuster"; het conto van den directeur van de stadsbank Schmitt werd met ..Schimmel" aangeduid. Uit het conto van den wethouder Degner, ..Doltsch". blijkt, dat hij per maand 2000 tot 2500 M. van de gebroeders Sklarek heeft ontvangen; „Gabriel" kTceg nog meer. De geheime conti worden thans nauw keurig door deskundigen onderzocht. Wethouder Benccke heeft thans aan bur gemeester Scholz verzocht, een disciplinair onderzoek tegen hem le doen instellen, ten einde zich te kunnen verdedigen tegen de z.i. onjuiste beschuldigingen aan zijn adres in verband met de zaak-Sklarek. Door—de communistische bladen worden in verband roet de zaak-Sldarek zware be schuldigingen geuit aan het adres van den directeur van der BeiTijnsche ..Verkehrs- gesellschaft" en wel. in diens functie als leider van de Bcrlijnsehe BrennstoffgeselJ- 6chaft in '24 en '25. Bij de levering van. brandstoffen aan gemeente-instellingen zou den minderwaardige producten zijn gele-, verd, terwijl op de rekeningen de volwaar dige prijzen werden berekend. De directeur bestrijdt een en ander na drukkelijk. verschaft is aan 500.000 man. Er worden nu nog uitgaven overwogen van 10 millioen. Bij het debat zeide Lloyd George, dat, sedert de arbeidersregeering aan het bewind is gekomen, het aantal wc-Tkeloozen met 100.000 is toegenomen. De naderende win ter zal verduisterd worden door een sterke werkeloosheid en ondanks dit, zijn de regee- ringsvoorslellen schuchter, weinig opwekkend en weinig verstandig. Lloyd George hekelde Thomas streng, omdat hij zijn taak in Enge land in den steek gelaten heeft, om een bezoek te brengen aan Canada, waar hij een economische missie had kunnen zenden onder leiding van een bekwaam man als Lord Dabernon, die onlang9 belangrijk werk heeft gedaan in Zuid-Amenka. Maxton, van den extremistischen vleugel der arbeiderspartij, oefende bittere kritiek uit op het gebrekkig karakter der voorstellen van Thomas, want hij ziet er niets in, dat niet vroeger werd beproefd door de kabinet ten Lloyd George en Baldwin Maxton smeekte Thomas vaarwel te zeggen aan de conservatieve leer cn zijn toevlucht te nc-1- men tot de socialistische leer om het werke loosheidsprobleem op to lo9sen. Worthinglon Evans zeide, dat hij slechts dit' uitgaven als gerechtvaardigd zag, die werkelijk productief genoemd konden wor den. Daarop volgde nog een debat over den toe stand in Oostenrijk, waarbij Henderson ver klaarde, dat beide politieke partijen in Oos tenrijk het constitutionele probleem behan delen op de door de parlementaire inrich ting van hun land bepaalde wijze. De mis lukking der tegenwoordige parlementaire onderhandelingen zou, wanneer daarop een poging volgl, om het probleem door andere middelen op te olssen, slechts ernstige be zorgdheid bij de Britsche regeering kunnen gaande maken. De vroegere minister van financiën Win ston Churchill i9 met 864 stemmen tot rec tor aan de universiteit van Edinburgh ge kozen De Nobelprijs-drager Chesterton vereenigde 593 stemmen op zich, en Lady Sidney Webb dc echlgenoote van den staatssecre taris van koloniën, lord Passfield, 322 stem men. De kiezers van Nieuw-Scholland hebben dc' prohibitiewetlen. die reeds 13 jaar in werking waren, afgestemd. Door dit referen dum wordt het regeeringsvoorslel om over te gaan tot drankverkoop van staatswege tot wet veiheven. ROEMENIE. Koningin Maria uit haar paleis gezet. Koningin Maria van Roemenië is in ver band met oneenigheden welke in de konink lijke familie heerschten gedwongen gewor den, het koninklijk paleis te Baltchik aan de ZwaTte Zee te verlaten. Over het bezit van het paleis ontstond een geschil tusschen de vorstin en prinses Helena, haar schoondochter (de moeder van den jongen koning Michael, den troonop volger). Kort geleden werd er reeds een deel vao het meubilair der koningin verwijderd en thans is de vorstin zelf uit 't paleis gezet. JJMUIDEN, 5 November 1929. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 1.701 30, Griel per bist van 50 K.G. f. 6533, Tongen per K.G. J. 3.702.60, Groote Schol per kist van 50 K.G. f. 50, Middelschol per kist van 50 K.G. f 19, Zetschol per kist van 50 K.G. t. 61 17, Kleine Schol per kist van 50 K.G. 30 7.60, Schar per kist van 50 K.G. f. 261, Tongschar per kist van 60 K.G. f.57, Rog gen per 20 stuks 1.8525, Vleeten per stuk f. 12.50, Pieterman en Poontjes por kist van 50 K.G. f. 137, Groote Schelvisch per kist van 60 K.G. f.5755, Middel Schel visch per kist van 50 K.G. f. 6861, Klein- iniddel Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 24 17, Kleine Schelvisch per kist van 51) K.G. f. 16.506, Kabeljauw per kist van 125 K G. I. 9470, Gullen per kist van 50 K.G. 1. 321.80, Lengen per stuk f. 20.80. Heil bot per K.G f. 1.951.60, Wijting per kist van 50 K.G. f. 102.10, Koolvisch per sluk 1.2.060.60, Makreel per kist van 50 K.G. i. 2017.50, Steur per sluk f. 306. Aangekomen 19 stoomtrawlers: IJ.M. 181 met f.2941, IJM. 73 met f.3800, IJM. 285 met f.4300, IJM. 126 met f.2500, IJM. 127 met f. 2300, IJ.M. 272 met f. 4256, I.IM. 180 met f. 2500, IJM. 244 met f. 2084, IJM. 65 met f.1787, IJM. 83 met f.2561, IJM. 80 met f. 2510. IJM. 135 met f. 2700, IJM. 253 met f. 5640, IJM. 150 met f. 3810, IJM. 82 met f.5290, IJM. 36 met f.2348, IJM. 154 met t. 2500, IJM. 208 met f. 1800, IJM. 116 met f. 300. de loggers KW. 85 mat 493 en KW. 22 mei 357 kantjes pekel haring. Praairapport van Hi. Ms. „Vnlcanm". 2 November. Tusschen 2 gr. 56' 01. en 3 gr. 19' 01 en lusschen 52 gr. 38' Nbr. en 52 gr 52' Nbr. SCH. 233. 10 last. SCH. 260, 5 kantjes; SCH. 37. 65 kantjes; SCH. 263, b last; SCH. 289, 12 last; SCH. 8. 16 last; SCH. 126. geen vangst, VL. 207, 14 last; KW. 141, 6 kantjes. KW. 176. 13 last; KW 135. 20 kantjes; KW. 49, 50 kantjes; KW. 38, 7 last; KW. 44, 87 kantjes; KW. 19, 2 kantjes, ENGELAND. Uit het parlement Churchill Univermteitsrector. In afwachting van de verklaringen van Thomas, de minisler voor de werkeloosheid, was het lagerhuis, evenals de tribunen goed bezet. Het interesse voor deze verklaringen werd evenwel lichtelijk in den achtergrond gedrongen door de algemeene spanning ten opzichte van de houding, die Macdonald zal aannemen in de Indische kwestie. Het was de eerste maal, dat Macdonald na zijn Amerikaansche reis weer in hel parlement verscheen. Staatssecretaris voor Indië, Wed- gewood Benn, kondigde aan, dat de regee ring nog geen datum had vaslgesteld voor de publicatie van hel rapport van de com missie Simon. De voorzitter dezer commissie Sir John Simon, hoopt echter begin 1930 mol zijn rapport gereed le komen. Macdonald verklaarde vervolgens, dat hij toestemde in het houden van een algemeene gedachtenwisseling over de Indische kwestie op Donderdag a.s., bij welke gelegenheid hij dan nadere verklaringen voor de regeering zou afleggen. Ook de Russische kwestie werd slechts zijdelings beroerd. Minister Thomas legde zijn verklaring af over de tot dusverre bereikte resultaten en de verdere plannen inzake de bestrijding van de werkeloosheid. De regeering ging hierbij uit, verklaarde hij, van de stelling, dat werkverschaffing de efficiency van het volk moest verhoogen zonder de algemeene lasten van de industrie met dood kapitaal te vergrooten. Dit moest gevonden worden in bevordering der uitvoer, aansporing der pro ductiviteit der industrie in het algemeen en verhooging van den koopkracht van alle doelen van het Britsche wereldrijk. Vervol gens trad de minisler in details betreffende de verschillende plannen, o.a. de electriti- calie van de spoorwegen, verbetering der waterverzorging, der wegen, den bouw van 2 groote stations le Londen Ier vervanging van de bestaande met gelijktijdige ver- keersverbeteringen Ook verschillende plan nen voor ontwikkeling der koloniën werden ter sprake gebracht, o.a. de bouw van een brug over de Zambesi, plannen ter vergroe iing van den uitvoer naar Canada Thomas besloot met te zeggen, dat de algemeene eco nomische toestand een verbetering aan toonde en dat de vooruitzichten in verge lijking met vroercr vooruitgegaan waren. Thomas zeide nog. dat er drie maanden uitgaven tot een bedrag van 11 millioen p, et, waren goedgekeurd, waardoor er werk OOSTENRIJK. Nieuwe relletjes aan de Weensche Hoogeschool. In de technische hoogeschool le Weenen, waar de colleges gisteren hervat werden, kwam het opnieuw tpt ernstige relletjes. De aanleiding was eén college van. profes sor Turba. die de studenten uilnoodigcu» een volgend college vaa hem over de leugen van de oorlogssehuld bij te wonen Op deze uilnoodiging volgden eenigc woorden van den professor over de smadelijke houding van een gedeelte van het Duit9che volk. Daarna kwam het tot handtastelijkheden van de nationaal socialistische studenten tegen de Joodsche en de sociaal-democra tische, waarbij deze afgeranseld werden. Eenige personen, die niet konden hewijzen, dat zij studenten waren, zijn aangehouden. TSJECHO-SLOWAKIJE. Udrzal weer kabinetsformateur. De centrale verkiezingscommissie is gis teren tot de tweede en derde stemming voor het Huis van Afgevaardigden overgegaan, waardoor de stand der partijen er als volgt uitziet: Van de Duitsche partijen krijgt de Duit- sclie verkiezingsgemeenschap, dit zijn de Boerenbond en de Duitsche arbeids- en be- drijtsgemeenschap, tezamen 16 zetels tegen 24 in 1925. Men moet er echter rekening mee houden, dat bij de vorige verkiezingen, de Duitsche Middenstandpartijen en de Ilongaarsclie nationale partij, die één blok vormden met de Duitsche verkiezingsge meenschap, 8 mandaten veroverd hadden. Van de thans verkregen 16 mandaten kreeg de Boerenbond er 13 en de Arbeids- en Be- drijfsgemeenschap drie. De Duitsche sociaaldemocraten krijgen in liet geheel 21 mandaten (winst 4), de Duitsch-Nationalen 7 (verlies 3,) de chris- tclijk-socialen 14 (winst 1), de Duitsche Na- nationaal-socialisten 8 (winst 1). Van de groote Tsjechnische partijen heb ben de sociaaldemocraten met 39 mandalen er 10 gewonnen, de nationaalsocialisten met 32 mandaten 4, de nationaaldemocraten met 15 mandaten 2, de Groot-Agrariërs met 46, mandaten 1. De bedrijfspartij heeft met 12 mandaten er 1 verloren, de Volkspartij van Stanek met 25 mandaten 6, de Slowaksche volkspartij Hlinka met 19 mandaten. 4 de communisten met 30 mandaten 11. Wanneer men den totalen uilslag be schouwt, heeft de burgerlijke coalitie 147 mandaten van de 300 gekregen en dus, in vergelijking met de 166 van vroeger, 9 man daten verloren. De vroegere minister-president Udrzal heelt opnieuw van president Masarvk op dracht gekregen een kabinet te vormen. Tot dusverre had men den tijd benut om te on derhandelen over het vormen van een nieuwe regeering, hetgeen echter zonder re sultaat was gebleven Het schijnt thans, dat er een regeering zal worden samengesteld uit de tot dusverre in de meerderheid ver- kcerende burgerlijke partijen en de Tsjecho- Slowaaksche nationaal-socialisten De com binatie tusschen de Tsjechische nationaal socialisten en de Duitsche sociaaldemocra ten is weer op den achtergrond geraakt POLEN. Pilffudski en Sejm. Dc Sejm maarschalk Daszlnsky lieeft gis teravond aan den Poolschen staatspresident I een antwoordschrijven gericht, waarin hij o.a. verklaart, dat het hem tengevolge van de belecdigende publicatie van zijn onder houd met maarschalk Pilsudski^ niet moge lijk was de tegenstelling lusschen zijn voor stelling en die van maarschalk Pilsudski langs den weg van een gemeenschappelijke verzoening te verwijderen. Met maarschalk Pilsudski zal hij huiten den Sejm niet spreken. De belecdigingen treedt hii tege moet met rustige verachting, terwij! het hen. verheugt den staatspresident te kunnen mededcelen, dat millioen Polen over deze belcedigingen van een r Iswaardigheids- beklecder evenzoo dachte> als hij. Tijdens zijn onderhoud heeft hij den staatspresident reeds medegedeeld dat het land tengevolge van zijn economische moeilijkheden on voorwaardelijk rust en orde noodig heeft. Met het oog op den politieken toestand heeft hij verzocht den Sejm te ontbinden of de regecring tc doen aftreden. Het gaat niet aan dc-n Sejm te laten bestaan, en hem tege lijkertijd tot het uiterste le doen beleedigen. De waardigheid van de geheele natie zoo wel als van de afgevaardigden verdraagt dit tooneel niel. De parlementaire raad der oudsten aan welks zitting de president van het regeeringsblok deelgenomen heeft, heeft zich gisteren eensgezind verklaard met de houding van maarschalk Daszynski en zich zonder voorbehoud achter Jiem ge plaatst. De president heeft geantwoord mei een brief, waarin hij zegt, dat hij de weigering van den voorzitter van den Landdag om de bespreking bij te wonen, waar hij maar schalk Pilsudski zou ontmoeten, moet be schouwen als een weigering zijnerzijds om de incidenten van 31 OcL op t? balderen, op de wijze, door den president voorgc- sMd. ARGENTINIË. Regeering en parlement. Daar noch de Argenlijnsrhe Kamer, noch de Senaat lot nu toe gevolg heeft gegeven aan de uilnoodiging. een buitengewone Congre9-zitting te houden, is President Irigoyen naar la Prensa meldt er thans toe over gegaan, de allemoodzak*. lijkste regeeringsmaatregelen en wetten bij Kabinetsbesluit af te kondigen, hoewel zij. volgens de Grondwet, door hel parlem°nt moesten worden gesanstioneerd. Op de agenda der buitengewone zitting staat ook de begrooting voor het volgende jaar en de President heeft reeds laten door schemeren, dat hij de begrooting zelfstan dig zal vaststellen, .lis de Kamers nog verdere obstructie mochten willen voeren. JAPAN. Markies Inoeje t 68 jaar oud ia le Tokio overleden mar kies Inoeje. 'die van 19131917 gezanl te Londen i9 geweest en veel heelt gedaan voor een goede ontwikkeling der betrekkin gen tusschen Oost en West. DE BEIERSCHE VOLKSPARTIJ EN DE REGEERINGSCOALITIE BAMBERG, 4 Nov. (Wolff). De leider der Rijksdag fractie der Beiersche Volks partij. de prelaat Leicht, heeft te Bamberg een Tede gehouden, waarin hij verklaart, dat indien de wetgeving doorging als lot dus verre, men do Beiersche Volkspartij niel lang meer in dc regeeringscoalitie zou zien. Als voorbeeld haalde hij o.a. aan de verge makkelijking der echtscheiding, welke dc B. V. P. onder geen omstandigheden kan dulden, evenmin als trouwens het centrum. In verband daarmede had spr reeds verleden week een stap bij den rijkskanselier gedaan. RECLAME. H. P. H. KEEREWEEl BEGRAFENISSEN t,I J AUTO-TRANSPORT Aalmarkt 16. OREMATIT NIEUW CONFLICT IN OOSTENRIJ1 WEENEN, 5 Nov. (V.D.) Uit Neunhjrj wordt gemeld, dat daar gisteren in del tramrinfabriek Aktien-Gesellschaft, door leden der S. D. organisatie geweigerd si om met een lid van de Heimwehr sur-c- werken. Ook in dit geval heeft de Heirat onmiddellijk haar troepen gemobiliseerd HET CONFLICT IN POLEN WARSCHAU. 5 Nov. (V.D.). De open^ zitting van den Poolschen Landdag is k vol ge een decreet van den Staatspre*d 30 dagen uitgesteld. Dit besluit werd ai* half uur, voordat de zitting geopend i worden aan den maarschalk Daszp medegedeeld. De toestand is momenteeii geheel onopgehelderd. WARSCHAU. 5 Nov. (V. D.) De beka afgevaardigde Prof. Krzyzanowski die to'.i regeeringsblok behoort, heeft ineen pohtj vergadering te Krakau verklaard, di! Sejm moet worden ontbonden en dat nieuwe verkiezingen moeten plaatsvir: In deze vergadering kwam het laterT scherpe conflicten tusschen aanhanger?I regeering en socialisten, zoodat de poli moest ingrijpen. Verschillende persoaj werden gearresteerd. DE EXECUTIE VAN HABIB-OELAH. LONDEN, 5 Nov. (V.D.) De AfghJ sche gezant te Londen heeft van zijn i geering uit Kaboel officieel bericht octri gen, dat Habib Oelah, zijn broeder Hu| Oelah en 10 dignitarissen en ministers gevolge een besluit der Nationale Verjj dering ter dood zijn veroordeeld en dag zijn geëxecuteerd. Uit Pesjawar over deze executie nog nadere beri ingekomen. Habib Oelah moest eerst zijn broeders en 10 aanhangers te voet de gevangenis naar het vliegveld bij boel marcheeren, waar een afdeeling siri's gereed stond. Een joelende en scha wende menigte was langs den 6 gen weg geschaard. Habib Oelah wjq het einde zeer kordaat af met een M op zijn gelaat. Geen der gefusilleerdei een doek voor de oogen gebonden. Pr^ op den daarvoor vastgestelden tijd k* het salvo. Tot het laat-st toe heeft Oelah geweigerd de plaats aan te g* waar hij de te Kaboel en Herat geiw schatten heeft verborgen. GENERAAL FENG VERSLAGE PEKING, 5 Not. (V.D.). Naar oils uit China wordt gemeld zijn de Chiflê* troepen er in geslaagd de troepen van F' een beslissende nederlaag toe te bre# Deze laatste sloegen op de vlucht, tfl* 17000 krijgsgevangenen werden gemaakt In den afgeloopen nacht is Tchangsct door de regeeringstroepen bezet Volgens den Chineeschen minister u oorlog kan de opstand van generaal U thans als geëindigd worden beschouwd. DE FRANSCHE CORRUPTIE-GEVALLEN. PARIJS, 4 Nov. (Belg. Tel. Ag.) De correctioneele kamer van beroep heeft aan George Anquetil den bij het schan daal van de Gazette du Franc betrokken bankier wegens zijn gezondheidstoestand voorwaardelijke invrijheidstelling toege staan. tegen een borgstelling van 50.(w0 francs. PARIJS. 4 Nov. (Belg. Tel. Ag.) In de gerechtelijke vervolging tegen Gaston Chardin, procuratiehouder van het failliet gegane syndicaat van het Gazette du Franc heeft Madame Hanau zich civiele partij gesteld. Charbin wordt van diefstal be schuldigd ten bedrage van 700.000 francs. DE AMERIKAANSCHE DOUANE-TARIEVEN. WASHINGTON. 5 Nov. (Reuter). Met tegen 22 stemmen heeft de Senaat gist* het gedrag gelaakt van senator Hin Bingham, die zich als propagandist laten gebruiken voor de nieuwe do'tf tarieven.1 In politieke kringen beschouwt raeno uilslag van de stemming als een doode. slag voor het hangende wetsontweTp im de nieuwe tarieven. In de door de Senaat aangenomen wordt senator Bingham niet schuldig1 klaard aan corruptie, doch zijn gedrag«j in strijd geacht met de senatorial v*1* he id. Alge-meen gelooft men, dat het welj werp inzake de douanetarieven aariexü geeft tol groote verdeeldheid, thans !e n-j daar de methodes van de voorstanders nieuwe tariefwet openlijk zijn gelaakt Naar nader gemeld wordt heeft •Hiram Bingham een vertegenwoordiger® fabrikanten tot zijn particulier-secrfljj aangesteld en hem deelgenoot gemaakt"! alle geheime beraadslagingen. WEER 'N ANTI-FASCISTISCtfj BOMAANSLAG. MONACO. 4 Nov. (Belg. Tel. HK Hedenavond hall tien is een bom voor de Casa Italiana, het vereeaifinP; bouw der fascistische Italianen. Dew® vensiers werden vernield, doch men*"" lerens vallen niet te betreuren. DE VULKAANUITBARSTING IN GUATEMALA. GUATEMALA, 5 Nov. (Ned. Tel M Naar verluidt zijn bij de uitbarsting 1 I den vulkaan Santa Maria 45 personen I het leven gekomen. Een groot aantal personen I vermist.. 2^1

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 2