\öOi^ UIT DE OMSTREKEN. ONDER DE TRAM. Het lijk van den man, die Zaterdag bij Den Haag dooT de blauwe tram werd over reden en gedood, ia herkend als te zijn dat ran jhr. O. van den Brandeler, bewoner van de Gentsche straat aldaar. Een dame, die vóór in den tramwagen zat, heeft gezien, dat de heer Van de? Brandeler, in gedachten verzonken, uit de Boschjes kwam wandelen. Eerst op het laatste oogenblik bemerkte hij tot zijn grooten schrik den naderenden motorwa gen. Een poging om nog terug te keeren wae tevergeefsch, zoodat do ongelukkige door de tram werd gegrepen. Jongeman", zei de chef van het waren huis tegen een der bedienden, ,,je maakt altijd een slaperigen indruk. Van morgen af werk je niet meer in de stoffen-afdco- ling, maar kun je nachthemden verkoopen." BUITENLANDSCH GEMENGD. DOODELITK ONGEVAL BIT WEDRENNEN. Bij de Hubcrlus-wedrennen te Quedlin- burg kwam de eerste luitenant Serlo zoo ongelukkig te vallen dat hij op 9lag dood DE GEVLUCHTE BERLITNSCHE NOTARIS ARON. Na onderzoek van de boeken en het hooren van de benadeelden is men volgens de „Vos9ische Zeitung" tot deze slotsom ge komen. dat de verduisteringen door den voortvluchligen notaris Aron gepleegd l'A mitlioen mark beloopen. De rieden Walden burg en Dresden zijn het meest benadeeld. SPAANSCH S.S. GESTRAND. Ten gevolge van een ketelontploffing i9 het Spaansche s.s. „Kontzesi" aan de Spaansche Noordkust gestrand. Zeven le den der bemanning zijn verdronken. DRIE KINDEREN GESTIKT. In een zandgroeve te Altfrauenhofen waren eenige kinderen aan het spelen toen plotseling een zandmassa in beweging kwam, waardoor drie knaapjes van 8 to, 10 jaar bedolven werden. Een der overige kinderen liep weg om hulp te halen. Toen men de kinderen uitgegraven had, bleken er twee reeds overleden te zijn. Het derde was nog in leven doch is kort daarop even, eens gestorven. MISDADIGER GEEFT ZICH ZELF AAN. In Warschau is het zeldzame geval voor gekomen dat een wegens verschillende moorden en roofovervallen gezocht misdadi ger op wiens gevangenneming een prijs ge steld was, een politie-agent verzocht heeft hem te arresleeren. Toen deze aan zijn indentiteit twijfelde legde hij zijn papieren over waarbij hij verklaarde dat hij liever zichzelf aangaf dan dat iemand aan zijn arrestatie iets verdiende. BOUWONGELUK. Zaterdagochtend is een steiger ingestort, aangebracht aan do Electriciteit9centrale Noord, te Leipzig. Zeven arbeiders stortten naar boneden. Vier van ben werden zwaar gewond en moesten onmiddellijk naar het ziekenhuis worden vervoerd. TREIN EN AUTO. Bij Lydda in Syrië heeft een trein een vrachtauto gegrepen. Twee Engelschc sol daten werden gedood. SPOORWEGONGELUK BIJ AGRAM. Gisteren is bij liet station Rcichenburg een spoorwegongeluk gebeurd. Toen de Onentexpres uit het station vertrok, bolste hij in de nabijheid van de brug over de Sau tegen een goederentrein. De oorzaak is gelegen in het te vroeg geven van vertreksignaal voor den goede rentrein. Ondanks de tegenwoordigheid van geest van den machinist van den Oricntexpres, die onmiddellijk achteruit reed, was de schok zoo hevig, dat de goede rentrein van den dijk viel. De machinist en 2 9tokers van den goederentrein werden onmiddellijk gedood, terwijl in den expres- trein eenige personen licht gewond werden. De beambte, die door een foutief signaal de botsing heeft veroorzaakt, deed een poging tot zelfmoord. In zorgwekkenden toestand werd hij naar het ziekenhuis vervoerd. De baan is reeds weer vrijgemaakt. AUTO-BOTSING TE BRUSSEL. Gisteravond heeft te Brussel oen hevige botsing plaats gehad tusschen twee auto mobielen. Een dezer een Limou9ine-wagen. sloeg met zulk een vaart over den kop, dat de vier inzittenden door het dak van den wagen op straat werden geslingerd en ernstig gewond naar het ziekenhuis moes ten worden gebracht. Twee hunner verkeerden in levensgevaar lijken toestand. De chauffeur van den anderen auto werd eveneens zwaar gewond. DE GRAF Z.EPPELIN. De tocht van de Graf Zeppelin boven Zwitserland is vlot verloopen. Ook de lan ding. Ondanks het druilerige weer waren ongeveer 35.000 menschen samengestroomd op het 11 K M. van Zurich gelegen vliegveld Precies om drie 's middags raakte het lucht schip den grond. Alle 3ö passagiers slapten uit en werden door anderen vervangen. Ter eere van den commandant en de beman ning had een feestelijke receptie plaats, waarbij vooral kapitein Lehmann geest driftig werd toegejuicht. Om 4 uur steeg hel luchtschip weer op en stevende naar Frie- drichshafen terug. Gistermorgen te ruim 9 uur is de „Graf Zeppelin" onder commando van dr. Eckener opgestegen voor het maken van een tocht naar Stuttgart. Aan boord bevonden zich 35 passagiers, waaronder verschillende autori teiten en de constructeur van het luchtschip dr. Duerr. Na een vlucht van vier uren bereikte het luchtschip te 12.65 uur Stutt gart, waar op het vliegveld Boeblingen een landing werd gemaakt. Ongeveer 60.000 toeschouwers waren bij het vliegveld aan wezig, waar het luchtschip twee uur ge ankerd bleef. Radio-telefonisch stond het luchtschip in verbinding met de Zuid-Duit- scho radio-stations en door middel van groolc luidsprekers werd het gesprokene, o.a. een geheele reisbeschrijving, die een der sprekers aan boord van de „Graf Zeppelin" gaf, voor het publiek hoorbaar gemaakt. Door den sterken zijwind kon pas geland worden, nadat een eerste landingspoging was mislukt. Als landingsmanschappen fun geerden 170 man van de Schupo uit Stutt gart en 20 man personeel van de Zeppelin- werf- die hiervoor speciaal uit Friedrichs- hafen naar Stuttgart waren gekomen. Tij dens het oponthoud te Friedrichshafen wer den dr. Eckener en dr. Duerr door den Staatspresident van Wurtemburg, dr. Bolz, begroet. Na waterballast te hebben bijge vuld, steeg het luchtschip te 15.20 uur weer op. Uit Friedrichshafen wordt gemeld, dat de „Graff Zeppelin" te 16 58 uur voor de eerste maal zonder gebruik te maken van landingstouwen is geland. Eerst toen het luchtschip aan den grond lag werden de touwen uitgegooid om het gevaarte de loods binnen te sleepen. Morgen zal de GTaf Zeppelin nogmaals een tocht naar Zwitserland maken. Zondag 10 November wordt een vlucht gemaakt naar Frankfurt a. Main, waarbij ook een landing te Frankfurt op het programma staat. Uitvoering van deze plannen is ech ter afhankelijk van goed weder. NACHTELIJKE PROEFVLUCHT VAN DE R. ipi. Het luchtschip R. 101 heeft Zaterdag zijn eersten nachtelijken proefvlucht gehouden, ten einde officieren en bemanning met de bij nacht heerschende omstandigheden ver trouwd te maken. De; R. 101 startte om ongeveer half negen, vloog over Londen, zonder door de slechte weersomstandig heden door het publiek te kunnen worden gezien en zette vervolgens koers naar het eiland Wight. Zondagmorgen om ongeveer 10 uur werd het luchtschip na een tocht van 14 uur weer geankerd. Bij de landing werd de neus van het luchtschip tegen den ankermast gedrukt .zoodat de omhulling ernstig beschadigd werd. Het luchtschip had onderweg moeilijkheden gehad met 3 moto ren. Bij alle drie betrof het scheuren van de oliebuizen welke defecten na een wer ken voor elk konden worden verholpen, door toepassing van gummislangen. VLIEGONGELUK. Een Poolsch militair vliegtuig dat uit Parijs vertrokken was sloeg Zaterdag-och tend door den dichten mist hij Molsheim over den kop. De twee inzittenden werden ge dood. EEN HELSCHE MACHINE. In den afgeloopen nacht heeft men op het trottoir voor het gebouw van de Itali- aansche Kamer van Koophandel in de Rue aux Laines te Brussel een helsche ma chine gevonden, die kruit bevatte en waar van de lont had gebrand. De bom werd naar het commissariaat van politie gebracht en het parket zal een on derzoek instellen. DRAMA OP ZEE. Bij het Deensche eiland Langcland zijn sporen ontdekt van een vreeselijk drama, dat zich ongeveer drie weken geleden in volle zee moet hebben afgespeeld. Deen sche visschers vonden n.l. het wrak van een Letlandsch schip waarvan nog slechts de masten boven het water uitstaken. In het ruim zijn de lijken gevonden van den kapitein en den stuurman dio zwaro kwets uren aan het hoofd vertoonden Aan boord moeten zich ook nog een vrouw eenige kin deren en matrozen hebben bevonden. Men veronderstelt, dat deze personen het schip met een reddingboot hebben verlaten en daarna zijn verdronken. Aan boord van hel schip moet een ontploffing hebben plaats gehad of wel is er een gevecht gele verd waarvan de kapliein en de stuurman het slachtoffer zijn geworden. RECLAME. Maagzuur SpIJsverteringsstorincjori Is sinds 100 jaar onovertroffen het beste tnlddol a°o«o Bullrlch-Zoul Tabletten fl.0,2S en fl. 1,20. Slechts echt ln blauwe verpakking met het portrot van den uitvinder. Monsters gratis en franco v. d. vertegenwoordiger R t*)Pr»>)-Ai—fi—n Unnawpuncsyta 5218 KATWIJK. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor en de daaronder res sorterende hulppostkantoren werd ge durende de maand October 1929. Ingelegd f. H442.90. Terugbetaald f. 10575.59. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4290. Giro, gestort aan tal 794, bedrag f. 128608.74. Uitbetaald aan tal 150, bedrag f. 39737.01. KATWIJK AAN DEN RIJN. Gen hit er van door. Een bediende van den heer L. v. P. moest met de hittenkar melk halen tusschen Kat wijk en Wassenaar, doch de hit werd onder weg M dartel, dat het beest diet meer te houden was en er vandoor ging. De knecht viel van de kar in een sloot, doch kwam er overigens goed van af. Na eenig draven kwam het dier weer terug en liep ins tiet- matig naar de woning, waar het naar toe moest. 0e leden van den Kath. Kring ge lieven er nota van 'te nemen, dat de eerste cntwikke'dngsavond, aanvankelijk bepaald op 7 Nov. ts uitgesteld tot 14 Nov. a.». De uitvoering, te geven door „Nut en Genoegen" en Het R.-K. Zangkoor is deli- nitiel vastgesteld op Donderdag 28 Nov. Binnen enkele dagen zal vanwege Ged. Staten worden aanbesteed het maken van een brug en het aanleggen van toegangs wegen op de grens KatwijkWassenaar. Hiermede zal dus binnenkort het zoo lastig en gevaarlijk bruggetje verdwijnen. KATWIJK-AAN-ZEE. Nieuwe telefoonaansluitingen. 126: H. J. Franse v. h. wed. Berkhey, Slagerij en Garage, E. A. Borgerstraat 22. 234: J. R. Bloot, Duinoord. 235: N.V. Zandexploitatie Mij. 's-Graven- hage, Valkenburgerweg, Katwijk a. d. Rijn. 237: A. A. van Hoogstraten—Schoch, „den Brittenburg". Ned. Herv. Kerk. De collecte voor Ohr. Prot. Doeleinden heeft opgebracht f. 3763.33. Vrijdag a.s zal in de zaal voor Chr. Prot. Belangen een samenkomst plaats hebben, alwaar „Het hoofddoel der Reorganisatie- beweging in de Ned. Herv. Kerk" ter 9prake Zal komen. i i-m Ds. Pras en Ds. Poot zullen hierover het woord voeren. LISSE. Buslichtingen. Noord-AmerikaMexico, Canada, via Engeland 6, 8. en 10 November 5 uur 10; via Frankrijk 8 en 11 November 17 uur 25. Bezorging van aangeteekende stokken. Ingaande 16 November a.s. zullen, voor- ioopig bij wijze van proef, de aangeteekende 9tukken met uitzondering van die bestemd, voor de busrechthouder9. aan huis worden bezorgd. Tijdens die proefneming gelden de volgende regelen: le. Op verzoek van belanghebbenden kunnen a. de aangeteekende stukken uitgesloten worden van de bestelling aan hui9, b. de aangeleekende voor busrechlhou- ders aan hui9 besteld worden. 2e Aangeteekende m. aangegeven waarde hooger dan f. 1000 worden niet aan hui9 besteld. 3e. De uitreiking blijft geschieden tegen bewijs van ontvangst, geteekend, door de geadresseerde zelf, of door diens gemach tigde. 4e. Aanbevolen wordt een of meer der huisgenooten aan le wijzen als gemachtigde deze machtiging moet geschieden op zegel van 30 cent en ten postkantore worden gedeponeerd. NOORDWÏTK. Gevonden voorwerpen. Een grijzen vilten meisjeshoed, een nagel garnituur in lederen étui, een heerenrijwiel, een snoer witte kralen. Inlichtingen uit sluitend des Woensdag van 12 tot 1 uur nam. ten poliliebureelo te Noordwijk Binnen Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten. Terugontvangen in de 2e helft der maand October 1929. Brieven Binnen land: 1. W. Bos, Zeist; 2 Kunst Nijver heid Hand. Mij., Haag; 3. Meneig Sog, Lei den 4. van Veen, Haag. Briefkaarten Buitenland: 5. Mr. J. Sant man, Bergen (Noorwegen). Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerendc bijpostkantoren werd gedurende de maand October 1929 in gelegd f. 8420.76 en terugbetaald f, 9987 30 Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt hel nummer 6511. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende bijpostkantoren werd gedurende de maand October 1929 op de div. rekeningen gestort f. 226.406.85 en terugbetaald f. 118 981.83. Het aantal stor tingen bedroeg 1107, het aantal uilbetalin gen 285. NOORDWIJK-BINNEN. De stemming voor de verkiezing van 4 gemachtigden in het kies-college der Herv gemeente alhier zal plaas hebben op Woens dag 6 November 1929. RIJNSBURG. De bloemenhandel. Flinke aanvoer vau Chrysanthen, voorna- melgk uit de koude kassen, met voor do goede kwaliteit redelijke prijzen. Deze bren gen, in die versohillende soorten op. van f. 0.18 tot f. 0.44. Eenbloemige gaam voor f. 0.10 tot f. 0.14. Groote Dahlia's gaan van f. 1.20 tot f. 1.80, Pompon Dahlia's f. 0.20 tot f. 0.55. Hiervan komt niet zoo veel meer. Anjers uit de koude kassen brengen van f. 0.60 tot f. 1.25 op. Men is thans druk bezig met het planten der tulpen voor de trekkassen. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem, Z. van Lijsbertus de Mooij en Wiliemijntje Kralt Nicolaas Dirk, n. van Jan de Best en Alida Bosman Thomas, Z. van Martinus van der Gugten en Jannetje van den Eijkei Cornelis, Z. van Jacobus van der Mejj en Lena Hoek. Gehuwd: Geene. Ondertrouwd: Jan Ravensbergem ën Ca- tharina de Mooij, beiden alhier. Overleden: Jan ten Donkelaar 88 j„ we duwnaar van Celia de Paauw. SASSENHEIM. Verkeersstremming. Wegens werkzaamheden zal d« spoorweg overgang nabij „Klinkenberg" voor alle ver keer worden afgesloten vanaf 7 November nam. halftwaalf tot 8 November voorm. halfacht. Men boude er dus Donderdagavond en Vrijdagmorgen rekening mede en neme zijn weg over Warmond of Voorhout. Knaapje overreden. Gistermiddag werd het 7-jarig zoontje van den heer O. J. W. alhier, doordat hij plotseling de straat overstak, aangereden door een motorrijder. De doktoren consta teerden een schedelbreuk en het jongetje werd naar het St. Elisabethsgasthuis >e Leiden vervoerd. Zijn toestand ia zorgelijk. Aan het postkantoor alhier werd ge durende October ingelegd f. 5666.30, terug betaald f. 8977.32. Het laas te door dit kan toor uitgegeven boekje draagt het nummer 3041. Aan de beurt van aftreding als ge machtigden voor het Kiescollege der Ned. Herv. Gemeente alhier zjjn de heeren A, den Haan, K. Klïjn, L. Outshoorn en H. v. d. Wilden. Deverkpop van den luip. gonaamd „Abtspoel" van de N.V. voorh. Gebr. van Zonneveld—Philippe, zal geen voortgang heb ben. De perceelen, groot 9.28,59 H.A., zijn uit de hand verkocht aan den heer Joh. Speelman, alhier. Mij. T. Broekbuizen, onderwijzeres aan ide Herv. School alhier is benoemd tot onder wijzeres aan een school te Alphen a. d. Rijn. Aan den aannemer C. J. Kiebert alhier is opgedragen het bouwen van een Zuster huis voor rekening van het R.-K. Kerkbe stuur van de Parochie van de H.H. Engel bewaarders te Lisse. Met een aanvankelijk ledental van 15 personen is alhier een afdeeling van de Ver- eeniging tot bestrijding der Tuberculoso „Draagt elkanders Lasten", uitgaande van het Chr. Nationaal Vakverbond, opgericht. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: Th. E. Verhagen—v. d. Horst d. O. J. LangeveldDe Heij d. A. v. Kampen—Den Duik z. Ondertrouwd: O. M. v. Kempen en J. M. Schrader. Getrouwd: A. Lems en J. J. Visser. J. Frenseh en J. W. de Vreede. N. F. Beukers en A. M. Olsthoorn. H. C. Mehlbaum en J. W. Vlugelers. G. Blom en M. H Benoist. Overleden: A. Rijling m. 1 m. VEUR—LEIDSCHENDAM. ZEVEN PERSONEN TE WATER. Het Polderbestuur aansprakelijk? Gistermorgen geraakte op den weg tus- schen Leidschendam en Zoetermeer een personenauto met 7 inzittenden te water. Dank zij de tegenwoordigheid van geest van een hunner, waren allen spoedig weder op het droge gebracht. De auto werd ta melijk beschadigd. De oorzaak van het ongeval lag hierin, dat de auto die met een matig gangetje reed, moest uithalen voor een auto van de Bijenkorf uit Den Haag, waardoor zij ia den kant geraakte. In de afgeloopen week overkwam een dergelijk ongeval ook een vrachtauto van de auto-Mij. de IJsel te Gouda. Niettegenstaande het bestuur van den Driemanspoider een tol bezit, welke jaar- lijksch duizenden opbrengt, verkeert deze weg in een zeer treurigen toestand, Plaat sen die verzakken vult men eenvoudig aan met wat bagger uit een nabij liggende sloot en dekt een en ander af met gras zoden, zoodat deze reparatie geen kostea met zich brengt. Dit laatste was dan ook oorzaak van het ongeval. De plek waar de vorige week de auto wegzakte, is slechts voorzien van een rood vlaggetje, dat vooral 's avonds niet is op te merken. Nu 't polderbestuur in gebreke blijft dezen weg naar behooren in orde te brengen, is o.i. den tijd gekomen, dat de Provincie zich er mede bemoeien gaat. De 7 inzittenden zullen het poldfrbev, aansprakelijk atellen voor de kosten schade nit het ongeluk ontstaan. Belastingverlaging. B. en W. van Stompwijk zijn vsn o ning dat kan worden overgegaan tot Wij tingverlaging voor het dienstjaar 19» Uit dien hoofde stellen zij voor den menigvuldigingsfactor te verlagen van op 2. Tot lid van den raad van Veur is 1 de plaats van den heer P. SchelperoJ gekozen de heer J. P. Hendricks R.-K F De afd. van de S.D.A.P. zal Di-B dagavond haar jaarvergadering houd,a l een garage a. d. Broekweg. VOORHOUT. Raadsagenda. Del raad dezer gemeente komt mofl 5 November, des avonds te 7 uur, (en p meentehuize bijeen. Agenda: 1. Vaststelling Notulen der vorige i gadering. 2. Ingekomen stukken en mededeelinj^ 3. Verzoek van den heer J. W, J, i Stekelenburg, om eervol ontslag als taris, ontvanger en ambtenaar van i burgerlijken stand der gemeente Voor':-( ingaande 15 November 1929. 4. Regeling van de zekerheidsstd voor den nieuw te benoemen gemu^ ontvanger, 5. Aanbeveling voor de benoeming een secretaris-onlvanger-ambtenaar vat Burgerlijken Stand: 1. W. van Elk, gemeente-secrelaml Ewijk (G.) 2. J. B, Kellcnaers, commies ter W tarie te Kerkrade. 6. Voorstel tot intrekking van hel rufl besluit dd, 10 October jl. tot het eener kasgeldleening ad f. 200.000.-q verhooging van het debet-saldo in rekfö courant bij de Boerenleenbank 7. Vaststelling van het besluit lot i koop en overname van een strook breedte van 6 M„ van P. L. van der 1 c.s. voor den door de eigenaren aan leggen weg langs de spoorbaan. 8. Voorstel tot vaststelling van een ordening op het beheer van het in te waterleidingbedrijf. 9. Voorstel tot het verleenen van een cl diet ad f. 10.000.voor hel leggen dienstleidingen, voor de waterleiding in'1 beslaande perceelen. tot-in de keuken» 10. Onlwerp-besluit tot wijziging der r mcente-begrooting 1929, 11. Behandeling van het onlwerpderk grooling, dienstjaar 1930. 12. Belastingreclames. WARMOND. De heer J. K. Hejjl, lid van den I dezer gemeente, heeft medegedeeld, datJ met ingang van 1 Januari a.s. als zoobr ontslag zal nemen. Volgens de ^kieslijst 4 Chrislel.-Histor. Partjj, (Se gecombineerd met die der Anti-Revolutionaire eeniging komt de heer J. Dekker (A. f als 2ijn opvolger in aanmerking. Naar men ons mededeelt heeft de 1 H. C. A. M. Schölvinok als voorzitter i Warmondsche IJsclub bedankt. ZOETERWOUDE. Op heet er da ad betrapt De sigarenmaker K., afkomstig uit Lf derdorp, is alhier door den belastingan^! naar aangehouden, terwijl hij in een fa"*™ een partij ongebanderoleerde sigaren voerde om deze bij de ingezetenen te Tf'*l knopen. K. zal er wel meer van hooren. Burgerlijke Stand. OndertrouwdCornelis IJzerman Maria van Tol 23 j. Thomas Jobast I van der Heijden 23 j. en Neeltje van I^'l wen 21 j. I Getrouwd; Pieter de Hen 20 j. en na van Leeuwen 21 j. Gevonden voorwerpenEen matro2enjekkertje. Een rijwielmerk Inlichtingen bij den gem.-veldwachter I d. Rijndijk. Door den fabrieksarbeider Bm w0D^l de in de Rijnegommerstraat albier, 's I den veldwachter aangifte gedaan, dat W zijn rijwiel, hetgeen een korten tijd °r'J heerd voor een fabriek had gestaan, belastingmerk was ontvreemd.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 6