Wollen Dameskous 75 - 1.05 - 1.20 - 1.50 Zijde met Wol 1.42, 1, PP" In October één dag alles g AALSMEER. Lezing over „Gezondheidszorg" Voor de afdeeling van de S.D.A.P. sprak Woensdagavond in „De III Kolommen" dr. Ihde, van Amsterdam over: „Gemeentelijke gezondheidszorg en schoolartsen." In den breede zette spr. uiteen, wat men onder gemeentelijke gezondheidszorg zoowel als onder schoolartsen heeft te verstaan. Eerstgenoemde dienst drukt zijn stempel op welhaast alle zaken, welke in de ge meente geschieden woningbouw, opruimen van krotwoningen, bestrijding van besmet telijke ziekten, water- en melkvoorziening, vuilopruiming, bad- en zwemgelegenheden enz. enz. De schoolartsen onderzoeken de kinderen der scholen en aan de hand daa;*- van wordt een kaartsysteem ingesteld. Kin deren, die gebreken vertoonen, worden door den schoolarts met een briefje naar den huisarts verwezen. Hij let verder op reinheid en ventilatie in de school; zijn taak is veel omvattend. Wat de kleinere plaatsen betreft, geloofde spr., dat men gezamenlijk (moest te werk gaan in deze. Men zou moeten komen tot een districts gezondheidsdienst en -schoolarts. Van de gelegenheid tot hef stellen van vragen werd door den heer J. Keessen Dzn. gebruik gemaakt. Spr. vroeg, waaraan een wijkverpleging moet voldoen om goed te functioneeren cn hoeveel zusters er noodig zijn op een 8000-tal inwoners. Dr. Ibdc noemde de vraag veelomvattendde wijk verpleegster moet doen, wat een thuislig- gend patiënt van haar met recht mag ver wachten. Wat het laatste gedeelte der vraag betreft, achtte dr. I. het beter, dat 'de plaatselijke geneesheeren daaromtrent worden geraadpleegd. De vergadering werd door plm. een 50-tal personen bezocht. Afgevpardiiden naar de tentconrtelliag ie Barcelona. De heeren P. de Bruin, D. van Leeuwen. rA. van der Zwaard, M. Verbeek, D. Han sen, C. Spaargaren, M. Bol en P. Buis zijn door de tentoonstellingscommissie aan gewezen öm in Barcelona de collectieve inzending snijbloemen te helpen opstellen. Voor deze heeren ongetwijfeld een aardig uitstapje! In Februari a.s. zal de Vereeniging van oud-leerlingen der R. T. Wint erscli ooi haar zilveren jubileum vieren. Op 30 October a.s. zullen de Centr. Veiling en „Bloemenlust" wederom een gccombineerden verkoop houden van con- valleria-bloeikiemen, in het potplantenge bouw der O. A. V. LISSE. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt op Woens dag den 30sten October des namiddags te 3 uur in openbare vergadering bijeen. Agepda: 1. Verzoek van Gedeputeerde Staten dezer prcvincie, om de verordening, houdende ver bod tot het telen van bepaalde soorten aard appelen ter voorkoming van de wratziekte, in te trekken, wegens in strijd met de wet 2. Vaststelling van een verordening, hou dende voorwaarden, waarop door het Ge meentelijk Gasbedrijf van Lisse gastoestellan in hnur worden verstrekt 3. Vaststelling van een verordening, hou dende voorwaarden, waarop door het Ge meentelijk Gasbedrijf te Lisse gas wordt geleverd over den muntmeter. 4. Wijziging van de verordening, rege lende het tarief waarop door het Gemeen telijk Gasbedrijf te Lisse gas wordt gele verd over de gewone en penningmeters en de meterhuur wordt berekend. '5. Vaststelling van "het tarief voor ue le vering van water door het Waterleidingbe drijf der gemeente Lisse. 6. Vaststelling van een regeling omtrent het te werk stellen van werkloozen in de ge meente Lisse. 7. Voorstel van B. en W. om aan den heer A. L. Beugelsdjjk alhier een strook grond te verhuren langs den Grachtweg. 8. Subsidiën: a. een verzoek van de Vereeniging voor Pluimvee- en Konijnensport om 3 zilveren medailles beschikbaar te stellen voor haar op 24—26 en 27 November a.s. te houden tentoostelling; b. een verzoek van de afdeeling Lisse van den Land- en Tuinbouwbond om een subsidie van 25 gulden voor ieder der door haar georganiseerde wintercursussen. c. een verzoek van het R.-K. Jongens- ipatronaat om een subsidie voor den door haar georganiseerden cursus in vakteekenen; d. een verzoek van het R.-K. Jongens patronaat om een subsidie en de kosten van oprichting en instandhouding van een gymnadüekvereemging e. een verzoek van de R.-K. Leesbiblio theek om een subsidie van f.250; f. een verzoek van 'de Kon. Ned. Ver. vc»r Luchtvaart, om de gemeente als lid dier vereeniging te doen toetreden; g. een verzoek van de Gewestelijke Land- fitormcommissie Zuid-Holland-West", om •haar ook voor het jaar 1930 een subsidie van f. 100 toe te kennen; h. een verzoek van de R.-K. Geitenfok- V6reeniging, om haar ook voor het jaar 1930 een subsidie toe te kennen van f. 50. 9. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een geldleening, van ten hoogste 160.225 gulden met de pensioenfondsen voor kolo- diale landsdienaren voor Stichting en uit breiding van bijzondere scholen. •10. Voorloopige vaststelling van de ge meenterekening 1928. 11. Aanbieding van de gemeentehegrooting en bedrjjfsbegrootingen voor het dienstjaar J 920. 12. Comptabiliteit. 13. Ingekomen stukken en mededeelingen, reclames hondenbelasting 1929. NOORDWITK. GEMEENTERAAD. Een besluit inzake drukken der handelingen van den gemeenteraad Aankoopen van grond Regeling der werkverschaffing met 6 omliggende gemeenten Verlaging der waterleiding en electriciteitstarieven 't Bouwen van een nienwe kameroven. Gistermiddag kwam de gemeenteraad in openbare vergadering bijeen. Aanwezig alle leden. Voorzitter de hesr Van de Mortel, burgemeester, die de vergadering met het voorlezen van hel officieel gebed, opende. Hierna werden de notulen der twee vo rige vergaderingen vastgesteld. De voorzitter deed mededeeling van de ingekomen stukken: w.o kasopname en na zien der boeken en bescheiden van den ge meente-ontvanger, overlegging van het ver slag der volkshuisvesting. Beide voor ken nisgeving aangenomen. Bericht dat de subsidie-aanvrage van de Vereen. ..Het Wit-Gele Kruis" is ingetrok ken. Verzoeken van P Rolvers c.s. en Joh Vink inzake verbetering van stralen. Tn handen gesteld van B. en W. om pra-> advies. Adres van de Alg. R. K .Ambtenaars- vereen. inzake salarisverhooging. Idem van de Alg. Ambt. Organisatie. De voorzitter stelde voor, deze adressen te stellen in handen van B. en W. om prae- advies. De heer Meyer vroeg of de Pcrsoneelraad reeds is gehoord. De voorzitter zeide. dat dit nog zal ge beuren. Hel verzoek zal nu naar B. en W. gaan om advies. De voorzitter beantwoordt nu nog de heeren Krau, Meyer en van der Meer met betrekking (ot gemaakte oomerkingen in dr- vorige vergadering en herstelt een misver stand door een persbericht ontstaan inzake een geschenk van f.200 ann de gemeente door mej. Verwys. Verzoek van de Centrale Esperanlo pro paganda commissie te Nijmegen om van ge meentewege aan leerlingen der hoogste klasse van alle openbare en bijzondere la gere scholen, alsmede aan wat oudere kin deren gelegenheid tc geven lol facultatief volgen van een eenjarige cursus met twee lesuren per week. In overeenstemming met liet advies der Commissie van Toezicht op het L. 0. stel len B. en W. den Raad voor adressante te berichten dat er voorloopig nog geen reden is om dit onderwijs op de scholen in deze gemeente in le voeTen. Zonder discussie en hoofd, stemming al dus besloten. Verzoek van J. P van der Meyden en 35 anderen, wonende in de Tram9teeg om een betere verlichting in deze straat door bij plaatsing van twee lantarens. De voorzitter zegt dat B. en W. de adres santen beieids hebben bericht dat den di recteur van het Gasbedrijf opdracht werd gegeven ter plaatse twee lantarens te plaat sen, hetgeen reeds is geschied, waarmede de Raad zich vcreenigde. Van het bestuur van liet R. K. Meisjes patronaat „SI. Galharina" was een veTzoek ingekomen om voor haar ontwikkelings cursus dezen winter le geven ten behoeve van de schoolvrije vouwelijke jeugd een subsidie te ontvangen, evenals deze voor dit jaar is verleend. Gevraagd wordt 70 pet. der totale onkosten na aftrek der te ontvangen schoolgelden tot een geschat bedrag van f. 105. Het College van B. en W stelde voor de subsidie le verleenen. Dr. van Nes vroeg alben aanlcekening dat hij legen dit voorstel stemmen zou. Daarna werd het zonder verdere discussie aangenomen. De Gymnastiek vereen. „Door oefening Sterk" had verzocht de beschikking te mo gen hebben over het lokaal van de z.g. werkinrichting, teneinde dit te gebruiken als oefenlokaal. Na discussie werd hel voorstel zonder hoofd, stemming aangenomen. Naar aanleiding van een schrijven van de vereeniging voor wettelijke Dierenbe scherming. met hel verzoek om in de ge meentelijke bouwverordening bepalingen op le nemen waarin eischen zouden worden gesteld waaraan veestallen moeten vol doen. in verband met brandgevaar, toe voer van licht en lucht, stelden B en W. voor op het verzoek afwijzend te beschik ken. mede omdat er in de gemeente betrek kelijk weinig veehouders en h. i. de bestaan de stallen aan redelijke eischen in geval van brand voldoen. ZondeT discussie en hoofd, stemming aangenomen. Hierna kwam naar aanleiding van de besprekingen in de vergaderingen van 7 November 192S een voorstel inzake hel drukken van de handelingen van den Raad aan de orde. B en W. hebben prijsopgave gevraagd bij de N.V. A. Dorsmans Boekhandel en Drukkerij en den heer H. Buyze. De eerste firma deelde mede haar prijs van f. 1.90 peT bladzijde niet te kunnen verlagen, de heer B. biedt aan de raadshandelingen te drukken voor f. 1.65 per pag. Naar nanleiding van deze prijsopgaven kunnen B. en W. niet anders dan voor te stellen aan H. Buyze de levering op te dragen. Zij wijzen echter le gelijk op het moge lijke ongerief dat kan voortvloeien uit het feit dat het volledige raadsverslag dan niet meer zal worden opgenomen in de plaatse lijke pers. De heer van der Niet is van oordeel dut B. en W. niet anders hebben kunnen han delen en hij meende dat dit ook terecht is geschied. De wethouder van der Wiel was mede van oordeel dat B. en W. niet mochten ad- viseeren. Na la-ngdurig debat wordt het voorstel \Meyer tot verdaging aangenomen. Ter verbreeding van het laatste gedeelte van de Langevelderlaan hebben B. en W. aian de gemeente Amsterdam een strook j grond te koop gevraagd ter grootte van on geveer 500 iM2 Onder voorwaarde van medetoezicht bij afgraving zijn B. en W. van Amsterdam bereid den grond af te staan voor 35 cent per M2. Het college van het Dag. Bestuur stelde nu voor den grond aan le koopen waartoe de Raad na een opmerking van dr. van Nes besloot. Voort*- besloot de Raad aan te koopen een strook grond gelegen aan de Vinkelaan te Noordwijk-Binnen ter grootte van onge veer 2 Are en 77 c Are. Ier verbreeding van de Vinkelaan tegen een-koopprijs in to taal van 25 cent; idem en tegen hetzelfde bedrag, een -«trook grond gelegen aan de Doezaslraat ter grootte van ongeveer 9 c Are van J. Kloos, ook voor straat verbree ding. Eveneens ten behoeve eener verbreeding. ditmaal van Schoolstraat, werd aangekocht S c.A. grond aan deze straat gelegen van Johs. van Bpveren mede voor een bedrag van vijl en twintig cent. E ndelijk werd een voorstel van B. en W. lot aankoop van strookjes grond aan de Tiet Ileinslraat van de Maatschappij „De Toekomst", G. H. Krau en de wed. Satan met verkoop van een ander stukje grond aan gemelde straat aan G. H. Krau, voor noemd en tot ruiling van een strookje aan den Koepelweg met A. J. ten Hope ver daagd tot een zitting met gesloten deuren. Tn opdracht van B. en W. maakte de ge- mepnte-architecl ^en ontwerp tol slraatver- betering in de Pickestraal-h.oek Vinkenlaan nl. om in het belang van het voetveikeer voor het nieuwe winkelpand in deze straat een verhoogd voetpad aan te leggen, ter brecdle van 2 Meter Daar het bestralings materiaal in de Pickéstraat grootendee'ls uil versleten klinkers bestaat, dat der Vinke laan uit oude keiën, stelden B. en W. voor de oudo steenen uil ie breken en alles op nieuw met klinkers te bepraten waarvoor zij pen rrediet aanvroegen van f. 1370 De breekbare nitgehrrken steenen zullen die nen voor het voetpad langs de Losplaals- v. ez. I Daar geen der heeren hierover het woord verlangde werd het vobrstcl geacht te zijn aangenomen Alsnu kwam aan de orde do regeling der werkverschaffing gedurende den winter. De voorzitter deed daarom nadere mededeelin gen. In samenwerking met de burgemees ters van zes andere gemeenten in de omge ving, n.l. HiPegom. Lisse, Sassenhcim, Noordwijkerhout. Voorhout en Rijnsburg is met behulp van een studiecommissie van werkgevers en werknemers een regeling ge troffen om de bestrijding der werkloosheid gemeenschappelijk ter hand te nemen bij voorkeur door werkverschaffing, welke re geling voorloopig voor één jaar zal golden, waarom zij ook nog niet in een verordening is neergelegd. Do studiecommissie zal Ie zijner tijd met een meer omlijnd plan ko men. Steun zal thans alleen worden verleend aan georganiseerde werklieden die gedu rende de maanden April lot November ge middeld f.27 of minder per week hebben verdiend. Op de vraag van den lieer Liefferink of de werkverschaffing alleen geldt voor land arbeiders deelde de voorzitter mede. dat er ook de visscherslieden bij zijn inbegrepen zijn. Er volgde verder over dit onderwerp een zeer uitvoerige en soms verwarde gedach- tenwisseling waaraan ongeveer alle raads leden deelnamen en aan de regeling, welke door den voorzitter, die daarmede uitter- aard het meest op de hoogte was werd ver dedigd, daarin voornamelijk bijgestaan door den wethouder van der Wiel, werd critiek niet gespaard. Ten slotte werd de ontwerp-regeling toch aangenomen. De heer Krau zou door tegen stemmen de kans niet willen bevorderen dat er niets gebeurt. De heer Meyer wenschte, nu men de limiet niet op f. 30 per week wilde stellen, de verantwoordelijkheid voor de aanneming niet mede dragen en wilde geacht worden (e hebben tegen gestemd. In verband met de nieuwe wet. houden de voorzieningen tegen besmettelijke ziek ten. van 21 Juli 1928. welke op 3 Oct 1. in werking is getreden, waardoor alle be treffende verordeningen die op de wet van 1872 steunden, hun welteüjken grondslag hebben verloren, werd door B en W. voor gesteld: lo. voor zoover noodig in te trekken de verordening op de hefiing van bijdragen, bedoeld in art. 5a der Wet van 1872 en de daarop sleunendp verordeningen en 2o. om vast te stellen een nieuwe verordening waarin rekening is gehouden met de w*t van 21 Juli 1928. Het voorstel weid zonder hoofd, stemming aangenomen. Als nu werd door B. en W voorgesteld te besluiten tot rooiing deT twee eerste boo- men staande aan den Achterweg bij den hoek Vinkelaan. die het verkeer op dezen hoek bemoeilijken en hinderen zullen bij de verivreeding der Vinkenlaan. Na eenige bespreking werd ook dit voor stel zonder hoofd, stemming aangenomen. Door B. en W. werd voor den aanleg van de nieuwe straat aan den Heerenweg een verhooging van het toegestaan crediet aan gevraagd. Na langdurige discussie en critiek werd het voorstel zonder hoofd, stemming aan genomen. Naar aanleiding van het voorstel tol ver laging der waterleveringstarieven merkten B. en W. op dat met de bestaande door den Raad vastgestelde tarieven een winst is gemaakt van ongeveer f. 17000; meer dan, waarop gerekend werd. Zij vonden daarin aanleiding een verla ging voor te stellen, waarbij voor alle huur waarde klassen zooveel mogelijk een even redige verlaging wordt toegepast. Alleen voor de laagste huurklasse stelden zij goen verlaging voor. omdat het water daar toch reeds ver beneden den kostprijs wordt gele verd Bovendien profiteert deze klasse toch ook door verlaging van het recht per aan gesloten closet van f 0.75 lot f. 0.50. Voorts is in dit voorstel de levering van water voor industrie enz. voor eiken M3. boven het toegestane drie maandelijksch verbruik verlaagd van f. 0.35 tot f. 0.30. De winst wordt na de verlaging geraamd op ongeveer f. 4600. Na eenige besprekingen werd het voor stel zonder hoofd, stemming aangenomen. De financieele resultaten van de exploi tatie van electriciteitsbednjt over de laat ste jaren en de gunstige ontwikkeling van het bedrijf, hebben B. en W aanleiding ge geven voorstellen te doen til aanmerkelijke verlaging electriciteitstarieven. Er zal dan toch nog kunnen worden gerekend op een winstcijfer van f. 10.000 waarvan 10 pet. zal worden gereserveerd. Na nog eenig debat over kabellegging in het algemeen, werd het voorstel zonder hoofd, stemming aangenomen. Daarna volgde het voorstel tol het bou wen van een nieuwe kameroven ten be hoeve van het Gasbedrijf. De voorzitter lichtte dit voorstel toe. Men had daarvoor het advies ingewonnen van prof. Brender Brandes te 's-Gravenhage, deskundige op dit gebied die adviseerde om den opdracht tot de levering van een twee den oven te verleenen aan de firma Ba- mag Didier te Zeist. Ten slotte werd met algemeene stemmen besloten tot het bouwen van een tweeden reserve-oven en voor dit werk een crediet beschikbaar te stellen van f. 43 400, den bouw op te dragen aan de firma Bamay Di dier te Zeist en B. en W. te machtigen om in afwijking van de door genoemde firma overgelegde plannen even'ueele gasafvoer zoowel boven als beneden in de nieuwe kamerovens aan le brengen een daarvoor een bedrag van plm. f. 1000 te besteden. Hierna werden door B. en W. aangebo den de gemeentcrekening 1928 en de ge meentehegrooting. dienst 1930 en deze in handen gesteld van een Commissie waar voor na herhaalde stemmingc-n werden aan gewezen de heeren Krau, Balkenende en Caspers. Vervolgens werden eenige wijzigingen gebracht in de gemeentehegrooting dienst 1929 en over eenige reclames inzake hon den- en rioolbelasting overeenkomstig het advies van B en W. besloten. Hierna werd na een korte rondvraag de openbare vergadering gesloten en ging de Raad over tot een zitting met gesloten deuren. Voorzichtigheid met aangespoelde carbidbnsscn is geboden. De Commissaris van Politie deelt ons mede, dat op verschillende plaatsen aan het Noordzeestrand bussen aanspoelen ter grootte van een carbidbus, vermoedelijk af komstig uit de wereldoorlog. Deze bussen houden explosieve stoffen in en zijn hoogst gevaarlijk, wat ook dezer dagen te Zandvoort is gebleken, waar iemand bij het openen van zulk een bus tengevolge van ontploffing gevaarlijk licha melijk werd verwond. Eventueele vinders worden verzocht met de meeste omzichtigheid te handelen en dr politie met hun vinden in kennis te stellen. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten van welke de afzenders onbe kend zijn Brieven Binnenland: Hendrik» Alkmaar; Jo van Douk. Venlo; Briefkaarten Buitenland. J. C. Blaauw, Cal gary Alta; 71920, Freiburg Breisgau. Briefkaarten Buitenland: Geoffrey Sa muel, Willow More; Ubbens, Freiburg B. Burgerlijke Stand. Geboren: Maartje, d. van W .Brouwer en I. Stok Lina Maria d. van P. P. van Rijn en P. A. M. Caspers. Pieter Dirk, z. van D. Bedijn en G. Hoek Annie Jacqueline, d. van J. Juch en A. Wild schut Helena Elisabeth Theresia, d. van Q. W. Sluijs en J. J. Koelewijn Teunis z. van B. Vink en M. M. van den Berg Johannes Simon Gerardus, z van S. C. van der Plas en A. C. Bouwman. Ondertrouwd: Cornells v. der Sar 24 j. te Noord wijk en Adrjana Cornelia Maria Mark 23 j te Amersfoort Wilhelmus Simon van Schooien 28 jte Voorhout en Catha- rina Geertruida van den Berg 28 jaar, te Noordwijk. Getrouwd: C. W. Zuilhof, 27 j.. te Sas- senheim en A. M. Sdieelings, 28 j., te Noordwijk J. Kaptein 42 j., wednr. van C. Plomp en N. Barnhoorn, wed. J. van Duin 39 j. N. Vegt 42 j., wednr. van P. M. Kloos te Noordwijk en G. Vermeulen. 32 j., te Boskoop. Overleden: Levenl. aangegeen kind van bet mann gesl. van G. Vogelaar en J. Oudshoom Geertruida Petronella de Groot, 3 dagen, d. van C. J. de Groot en C. van Zijp. Gevestigd: Anna D. Kublmann, van Bol- sward, St. Maria ge sticht, Langeveld Aleida Maria de Koning, van Bodegraven D. W. 68. idem M. A W. Schrijvers Hogendorp. van Haarlem, idem Antonius B. Calen. van Noordwijkerhout, Wilhel- minastraal 15. SL Jeïoensgesticht Th. M. v. d. Ploeg, van Rotterdam, V. d. Bergh- stiohting, Klei Elisabeth van Rijn, geh. met J. v. d. Deyl, van Rijnsburg, Oranje- weg 18 Johannes Bon en gezin, tuinman, van Laren, St. Manages Licht, Langeveld Alyda A. P. Kraan, naaister, van Utrecht, V. d Bergstichting, Klei Diderica van Noordwijk, leerl verpleegster, van Rotter dam, V. d. Berghstichting. Klei. Vertrokken :C. Fr. de Witt, geh. met H. Valentgoed, Schoolstraat 15a, naar Schie dam, Vondellaan 60 B J. A. Brederode, geh. met J. van der Aart. H. Geestwe'g 23, naar Lisse, Wilhelminastraat 1 Cornelis II. Caspers. huisschilder, Offemweg 4, naar Anna Paulowna, Breezand Vaartweg Pe trus Potveer, timmerman. Langeveld 33, Tiaar Heerburgswaard, Middelweg 87 Maartje Havensbc-rgen, dienstbode, Linde- pleLn 4. naar Rijnsburg, v. Delftkade 4B Ivlaria A. Voordouw, Egbert de Grootstr. 46, naar Goirle, Abcovenscheweg 69 Jerona P. M. Vink geh. met Th. A. J. M. Hassing, Boerenburgerweg 5, naai Den Haag, Assen- delftstraat 33 Johannes C. Vink, Douza- straat 4, naar Den Haag, Laurierstraat 43 RECLAME. Maria Judith Bonnet, kinderjulfr., Zd. Jevard 39, naar Oegstgeest, Duinzicht: 13 a Engelbertus J. Bakker, slager, It straal 48, naar Noordwijkerhout, Dorpsh, 34 Theodora J- de Monde, dienstbode,; Mariagestieht, naar Amsterdam, TtL straat 1 Margarete Paton, diens'., Rembrandtweg 7, naar Amsterdam, P. Hoochstraat 42 bis Mane Wiibker, 4 bode. Nrd. Boulevard 8. naar Amste-f O.Z. Voorburgwal 141 hs. E. J. Kneept dienstbode. Nrd. Boulevard 3. naar Yr Kaldenkircherweg 11 J. M. Dijkshoor: vrouw, gérant, Nrd. Boulevard 3, naarV idem Hendrik v. d. Boom, Oude 2/.:, 56, naar Delft, Willem de Zwijgerstraat J. J. Commandeur. Huis ter Duinsiz 25, naar Noordwijkerhout, Schoolstraat Maarten Hoek, Duinwe'g 45, naar 75 ningen, Lgro Allée 36 C J. Knopperl, d. Bergstichting, Den Haag, Vinkens straat 103 M. van Kesleren. Tram, 69, naar Doetichem, Rijksopvoedingsge Arie Duindam, arbeider, Kabel jouw: 10, naar Ten Dolder, Pleenislaan 41 - L. Jansen, Kruideniersbed., Schoolslraal naar Baarn. Laanstr. 63 A lid a M Set lings, geh met C. W. Zuilhof, Oude Ze: 78, naar Anna Paulowna, Stoomweg li ZOETERWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Metje, d. van J. G. Vromaa W. C. Anker Johannes Petrus Man:, van P. N. v. Vei zen en C. H. de Jong Jbhanna Cornelia, d, van W. Wessel ei 11, v. Vliet Henrietta Johanna, <L n C. J. v. d. Mst en P. v. Gastelen Ce- Jacobus, z. van A, A. Straathof en C Berg. Ondertrouwd: Pieter de Hen, 20 jam Johanna van Leeuwen, 21 jaren P Adrianus Vink, 25 jaren en Catharim hanna Janmaat, 23 j. Getrouwd: Adrianus Telteroo en >t Boom, Een nieuwe Wilhelminavereer.. Zooals reeds eerder werd gemeld sa- op de laatstgehouden vergadering der heiminaVsreeniging- „Zoeterwoude, H Rijndijk en Omstreken" rumoerig toeg Het gevolg was toen, dat het gehrclt stuur aitrad. Eenige der heeren hebbffl het initiatief genomen om te geraks oprichting van eenzelfde vereeniging^ dan alleen voor ingezetenen van woude. Een comité, bestaande uit negen had b(j circulaire een uitnoodiging g-- bjj een aantal ingezetenen dezer gr om in café „Het Witte Huis" bijt® komen, hetgeen gisteravond geschifdk De leiding was "in handen van den I"" P. de Brutjn. In zijn openingsrede- ito reerde hij wat hun er toe had gelei bijeenkomst te houden. Uit de laatstgebe vergadering was duideljjk gebleken, h: onmogelijk is met stemgerechtigden 'Jij dero gemeenten de zaken van de mihevereeniging te Zoeterwoude hooren te behartigen, waarom hjj mens het geheele comité de voorstelde een Wilhelminavereeniging 1 richten uitsluitend van stemgerechtigd? den uit de gemeente. Hiertoe werd ro' gemeene stemmen besloten. De vereeniging zal dan haar zetel b aan den Rijn. Daarna ging men over tot het van een bestuur. Bij acclamatie werd® negen leden van het comité als besto: aangewezen, nl. J. P. de Bruijn, voor;.; J. van Beveren, s'ecr.W. C. Dc- penn.J. Lemmerzaal, A. C. Headr. W. Tjjssen, R. de Jen, N. v. Diemer W. Trjssen, die allen hun benoeming vaardden. Een reglement werd va-t;:- waarep onmiddellijk de Koninklijke keuring zal worden gevraagd. De con tie werd gesteld op f.1.per lid1 van leden beneden 17 jaren vrij op let terrein. Bjj de rondvraag werden den v" vele vragen gesteld, o.a. hoe het na gaan met de oude vereeniging. men allen nog lid is. De voorzitter 1 daaromtrent het antwoord schuldig te blijven, maar zegde toe, dat dit m zou komen. Met de sluiting verzocht hjj 3ll?r 't werking om tot een oprechte en schappelijke feestviering te kunnen Bij hert uitgaan der school aan den dijk alhier wilde het 10-jarig zoont' den kruidenier T. achter op een yi> dende vrachtauto klimmen. Hij «el ter af en geraakte met één been het achterwiel. Vrij ernstig verwon", aan hoofd en been weTd hij per na'0_ zjjn woning gebracht, alwaar dr. -r" eerste hulp verleende. iJ

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 14