BURGERL. STAND v. LEIDEN SPORT. RECHTZAKEN. beslissing van den Haag, groeiende was. Er was onrust bij een deel van rechts, dat de Fransche belangen in gevaar zag En bij de eerste zitting van het parlement de beste na het zomerweer is de regeering van Briand ten val gebracht. Dus is de ratifi catie van het Youngplan e.a. in gevaar, zal men zich afvragen? Dat is nu juist niet het geval. Het klinkt vreemd, doch toch is hel 7.00. Alleen door hel samengaan van links en de rechtsche groep Marin bleef Briand. die overigens heel flauw zich verdedigde, meende hij wellicht dat men een crisis niet zou aandurven? in de minderheid in den strijd over de wijze van behandeling van eenige interpellaties, niet eens over de in terpellaties zelve. De regeering weigerde thans op de interpellaties in te gaan en vroeg uitstel tot na de behandeling van de begrooting, de eigenaardige combinatie, door ons genoemd, wilde een datum in na ver schiet en won het pleit. Maar van links deed men duidelijk uitkomen v66r de stem ming, dat het niet gaat legen het Young plan. Blum verklaarde: „Wat gebeuren gaat zal in het buitenland worden opgevat als een manifestatie van het Fransche par lement tegen de conferentie van den Haag en dus als ingaande tegen de politiek van links. Dat bedoelt de linkerzijde er natuur lijk niet mee. Radicalen en socialisten komen op tegen een opvatting van het par lementarisme die de Kamer in de onmoge lijkheid brengt haar meening over de onder handelingen te doen kennen." Was de meerderheid dus niet „eigen aardig"? Intusschen is Frankrijk door dit gebeu ren in grootc moeilijkheden beland. Het zal uiterst moeilijk vallen, om een regeering te vormen, die op een parlementaire meer derheid kan bouwen en daarom wordt al gemeen een crisis van langen duur ver wacht. Dat brengt tevens voor de Europee- sche aangelegenheden giroole moeilijkheden mede. Hoe moet 't nu gaan met de conferen tie te Baden-Baden en de tweede conferen tie te Den Haag reeds tegen 15 Nov. a.s. gedacht? En hoe gaaf het nu met hel ont ruimen van hel bezette gebied, waarmee men reeds zoo druk doende was? Van een homogene meerderheid in het Fransche kabinet, is geen sprake, dus zal de grootste voorzichtigheid zaak zijn Reeds hoort men mompelen van een Ka binet van een republikeinsch Centrum, on der leiding van Tardieu, dat de groep van Maginot en de socialistische radicalen zou omvatten, doch of Tardieu's tijd nu reeds is gekomen? Briand verwacht men in ied:-r geval terug als minister van buitenl. zaken. De Engelsclie en Amerikaanschc pers meent te weten, dat de aangelegenheid van hel presidium de internationale bank voor herstelbetalingen, reeds is geregeld, en dat aangezocht is voorzitter Reynolds. De organisatiecommissie merkt echter op dal het niet de taak van de commissie is den president tc kiezen. De organisatie commissie moet alleen den voorzitter van de eerste vergadering van de bestuursraad benoemen. Slechts de presidenten van de circulatiebanken hebben hel recht den voorzitter van de herslclbank te kiezer.. Deze zullen echter niet tot een benoeming overgaan, voordat de bank bestaal. De organisatiecommissie heeft wel het plan Reynolds aan te wijzen voor het pre sidium van de eerste vergadering van den bestuursraad. DUITSCHLAND. Het Volksbegehren voor het Rijksgerecht. De met spanning verwachte behandeling voor het Rijksgerecht van de klacht der Duitsch-nationale groep in den Pruisischen Landdag tegen den Prui9ischen Staat is be gonnen, De Duitsch-nationale partij ver zoekt hel Rijk9gerecht te willen bepalen dal ioder ambtenaar, die tevens kiezer is, het onaantastbaar recht bezit van zijn persoon lijke meening te doen blijken door het tee kenen op een volkomen grondwettige volks petitie uit te vaardigen, en te willen bevelen dit recht te willen waarborgen, en de Prui sische regeering te willen verbieden maat regelen en kennisgevingen tegen de volks petitie. Verder verzoekt de partij het Hof om de reeds uitgevaardigde verboden in te trekken. Na anderhalf uur raadkamer verkondigt voorzitter Bumger de volgende beslissing van het rijksgerecht: I. De aansluiting der rijkscommissie bij de aanklacht tegen den Prui9i9chen Staak wordt afgewezen, omdat volgens de juris prudentie van het rijksgerechtshof onder ge schillen nopens een artikel der grondwet alleen die geschilpunten vallen dit tus- schen bepaalde wetgevende organen van een bondsstaat ontstaan zijn. De rijkscommissie beperkt hare werk zaamheden niet tot Pruisen alleen, maar is in het geheele rijk werkzaam. II. Het rijksgerecht besluit het verzoek den Pruisischen regeering om verdaging van de voorloopige beslissing eveneens af te Wijzen. Volgens de bepalingen van het rijkspro- cesrecht moet eerst getracht worxlcn de bo handeling van de zaak zelf te beginnen Tn den loop dezer behandeling kan of zal eventueel blijken of een verdagnig de rechtbank wenschelijk voorkomt Hierna is met de behandQling begonnen door voorlezing van de acten en den eisch der Duitsch-nationale partij. o FRANKRIJK. Het kabinet Briand gevallen Clemenceau's toestand. Gisteren is het parlement weer bijeenge komen en het ministerie Briand is ten val gebracht! Niet eens over een kwestie, doch over de wijze van behandeling van eenige interpellaties. Het verloop was als volgt: Briand" heeft op een uitnoodiging van den voorzitter om een datum mede te deelen voor het antwoord aan de interpellanten, er aan herinnerd, dat de regeering enkel den last zal aanvaarden om de goedkeuring te krijgen van het schadevergoedingsplan. Iljj verklaarde te betreuren, dat het technische werk wijzigingen onderging, waardoor de de finitieve redactie van de overeenkomsten over de schadevergoeding vertraagd werd. Hij voegde er bij, dat de regeering niet voornemens is haar bestaan te verlengen na de volbrenging van haar taak. Hij vroeg enkel aan de interpellanten over de Haag- sche Conferentie om te wachten tot de over eenkomsten aan het Parlement worden voor gelegd. Hij stelde voor de interpellatie over de graankwestie Vrijdag te bespreken en de andere dagen te reserveeren voor de alge- meene bespreking der begrooting. De socialist Blum stemde toe in het uit stel der interpellaties over de buitenland- sche politiek en vroeg een onmiddellijke be spreking van de sociale verzekering, van de militaire credieten en van de graankwestie. Briand verklaarde, dat de verantwoor delijkheid van de regeering door buiten gewoon ernstige kwesties van buitenland- Eche politiek in beslag genomen is. Hjj ver klaarde. dat de regeering, nu zjj dicht bjj het doel is genaderd, de behoefte heeft aan vertrouwen om haar taak te volbrengen in het belang Van het land. Ik hëb niet het recht om mg te laten sleepen in een ver zwakte positie tegenover het buitenland. Herinnert u onder welke omstandigheden de regeering naar Den Haag ging. De re geering vroeg uw vertrouwen, dat gij ver leend hebt. Spreker herinnert aan de opstelling en de publicatie der protocollen. De regeering heeft het grootste vertrouwen gevraagd voor de laatste onderhandelingen. De aan vaarding der stellingen van Louis Marin en Montigny, waardoor aan de regeering het vertrouwen ontnomen zou worden op het oogenblik van de sluiting der laatste over eenkomsten. zou de onderhandelingen on derbreken. Hij vindt dit in strijd met zjjn waardigheid. Nu vraagt de regeering tegeover het buitenland aan de Kamer om duidelijk te zeg gen of zij nog het vertrouwen bezit. Leon Blum stelde voor het debat over de buitenlandsche politiek op Diasdag vast te stellen. Briand stelde de kwestie van ver trouwen tegen het voorstel. Montigny stelde voor het debat over de buitenlandsche politiek uit te stallen tot 15 November, een voorstel dat Blum aanvaard de, maar dat Briand wederom verwierp, ook nu de kwestie van vertrouwen stellend. Toen, na telling der stemmen, de datum van 15 November aanvaard bleek met 288 stemmen tegen 277, trad het kabinet, dat in de minderheid gebleven was, af en verliet de vergaderzaal. Briand begaf zich naar liet Blyssée, om het ontslag van het ministerie bfi Douraerque in te dienen, dat door den President der Re publiek aanvaard werd. De communisten, de socialisten en de meeste sorialistisehe radicalen hebben voor het voorstel van Montigny gestemd. De meer derheid van het centrum en de rechterzijde heeft tegen gestemd. Het voorstemmen van een groot gedeelte der groep Marin veroorzaakte de crisis. Zooals men weet, luiden de berichten over Clemenceau thans weer gunstiger. Het schijnt echter, dat zijn leven Zondagavond en Zon dagnacht aan een zjjden draad heeft gehan gen. Zondagavond tegen acht uur was de oude staatsman, die zich overdag uitstekend had gevoeeld, naar bed gegaan; om negen uur bemerkte de knecht van Clemenceau. dat zijn meester heel moeilijk ademde en blijkbaar een flauwte had. Professor Laubry werd geroepen, die na enkele oogenblikken aanwezig was. Het was de hoogste tijd, voor den geneeskundige om in te grijpen, want Clemenceau, strijdend tegen een aan val van hartzwakte, ademde nog slechts met moeite. Men deed hem zuurstof inademen en langzamerhand kwam de patiënt weer b\j. Hij bleef echter uiterst zwak. Daarom werd er een verpleegster getelefoneerd, maar té vens deed professor Landry den hart-speria- liteit. dr. Walsen, in consult komen, die den patiënt een inspuiting met kamferolie gaf. De nacht verliep vrij rustig, zonder dat ech ter 'n verbetering van werkelijke be teek er Is intrad; het hart scheen zich ditmaal slecht te kunnen herstellen. Inmiddels was Clemen ceau's dochter, mevrouw Jacquemaire, met haar zoon, die medicus is, gekomen. MicheJ Clemenceau, de zoon van den oud-minister president, die buiten Parijs vertoeft, werd telegrafisch gewaarschuwd. o ENGELAND. De Koning Mc. Donald's terugkeer. Rapport der Engelsch-Russische Commissie. De koning maakt het nu zoo goed dat hij' gisteren in de bosschen van Sandingham voor het eerst na zijn ziekte, weer op jacht is geweest. Hij gebruikt een bepaaldelijk voor hem gemaakt licht geweer. De koning denkt een deel van November te Londen te zullen doorbrengen en dan zijn dag op de gewone wijze in te deelen. Daarna zal hij naar Sandringham terug- Me. Donald gaat Vrijdag te Quebec scheep naar Engeland, waar hij 1 November wordt terugverwacht. De Engelsch-Russische commissie, be ne ernd na het bezoek der Engelsche han- dèlscommissie aan Rusland in Maart- April jl., heeft een rapport gepubliceerd, dat zegt, dat de commisie meent, dat de Engel sche regeering verzekeringen uf waarborgen kan en moet krijgen van de Sovjets, ten aanzien van dy liquidatie der vorderingen van Engelsche noderdanen ouder dan 1917 en van de stopzetting van alle vijandelijke propaganda, om de hervatting te rechtvaar digen van de diplomatieke betrekkingen, indien de Sovjet? bereid zouden zijn om in bijzonderheden alle kwesties van econo- nomischen aard te bespreken evenais alle andere kwesties, die tusschn beid? landen aanhangig zijn De commissi0 is van mee ning dat er zaken te doen zijn op groote schaal, indien de diplomatieke betrekkingen hersteld worden rm indien er schikkingen getroffen worden vcor een financiering der transacties op langen termijn, voor cre dieten of anderzins. De delegatie bestond uit 84 leden, die meer dan 15.000 Engelsche firma's verte genwoordigen met een kapitaal van 700 millioen p. sl. Een bataljon troepen is uit Palestina te ruggenomen en repatrieert naar Egypte. o RUSLAND. Tsjitsjerin's gezondheid. De Izwestija publiceert een mededeeling van de behandelende doctoren over den ge zondheidstoestand van Tsjitsjerin. De artsen wijzen er op, dat Tsjitsjerin, die in 1925 suikerziekte gekregen heeft, in de laatste drie jaren verschillende infectieuse ziekten door gemaakt heeft en in 1928 polyneuritis ge kregen heeft, hetgeen zijn vertrek voor een kuur in Duitschland noodzakelijk maakte. Te Berlijn is hij in observatie geweest bij dr. Klemperer en in het voorjaar werd hij te Wiesbaden behandeld door dr. Geronncs. De professoren Klemperer en Foerster, die Tsjitsjerin eind September onderzocht heb ben, kwamen eenstemmig lot de overtuiging, dal de beterschap nog niet zoo ver gevor derd is, dat hij Wiesbaden zonder gevaar verlaten kan. CHINA. Ernstige onlnsten te Peking. Ernstige onlusten hebben zich te Peking voorgedaan. De rick-shaw-mannen, met knuppels gewapend, vielen de trams aan, dwongen de passagiers uit te stappen en mishandelden de conducteurs. De aanvallen hadden in de geheele stad tegelijk plaats en waren dus blijkbaar vooraf 'beraamd. Drie uur lang werd het verkeer onderbroken, toen kwamen soldafen aan, die de politie bij stonden, om de mui Iers tot doorloopen le be wegen. De staat van beleg is afgekondigd. De orde wordt gaandeweg hersteld, maar het tramverkeer is verlamd. De oorzaak der onlusten blijft een geheim, maar sedert eenigen tijd waren de bonden van rickshaw- mannen en die van het trampersoneel niet op goeden voet. GEBOREN Arie, z. van A. Owel en E. v. Steenber gen Trijntje Susanna, d. van C. Joren en M. Berghoef Jacoba, d. van W. Koppers en J. van Hameren Cunera, d. van G. A. Smit en P. Klapmuts Susanna, d. van J. v. d. Berg en K. v. d Nat Geïl. z. van H. J. van der Weerd en M. Speelman Wilhelmus Johannes, z van P. J. Kempers en E. C. v. Smoorenburg Jacobus, z. van J Siera en E. Bonte Adriana, d. van J. van Klaveren en H. J. Arbouw Judith Corna. Ilona, d van J. L. v. d. Meer en C. •T. K. Pont Willie, d. van D. Jaspcrèe en J. Onderwater Martinus Laurcntius, z. van J- Verlind en J. J. Herrucr Petronella Johanna, d. van N. A. Sloos en II. J. Chris- tiaanse Pieter, z. van P. Lardee en C. H. v Tongeren Helena Frederika, d. van F. .T. Ilageman en J. H. Haaksma Corne lls. z. van J. de Vries en H. Schoneveld Johannes, z. van M. Korsuize en D. W. v. d. Wetering Johannes, z. van J. Lepelaar en M. SI009 Jannetje, d. van idem en idem Francs. Matthias, z. van F. A. Grimbergen en E C. Schoenmaker Jacoba Maria, d. van J. B. v. d. Klaauw en I. M. W. Slikkelman Adriaan, z. van A. van Hon- scholeji en A. Affourtit Joha. Jaca Jansje d. van P. Devilee en M. J. H. v. d. Born Johannes, z van J. Lasschuijt en G. den Hertog Pieler Hermanus, z. van A. Hop pers en M. L. van Son Frank Jan, z. van J F. H. A. de la Court en C. E. de Graaff. o GEHUWD J. J. Postma jm. en M. E. J. Overpelt jd. J. C. v. Stijn jm. en B. Glatthaar jd. J J. Schim, wedr., en R. Ramak jd.. H. Thate jm. en T. Hirschig jd. II. Vree ken jm. en M. P. H. Houtzager jd. J. Be- kooij jm. en D. Ouwersloot jd. E .H. Haarlem jm en W. J. Schenkeveld jd. W. v. d. Heijden jm. en C. Smit jd. N. Krispijn jm. en G. v. Rossum jd. A. Lau rier jm en H. Sinninger jd. I. J. J. Werk jm en C Sira jd. o OVERLEDEN L. D. C. van Tuijn, dr., 13 d. H. Hagemans, zn., 88 j. M. Gesman geh. met A. v. d Hoek, vt.. 41 j. B. A. Harteveld, zn., 21 j. H Mieremet, zn., 9 j. J. den Breejen geh. met F. de Rooij, vr., 58 j. A. de Haan, man, 54 j. J. M. Braggaar Schouten, vr., 25 j. M Rijpstra, dr., 3 j. H. Klein, man, 67 j. GEVESTIGD M. P. J. Andreolie, Xoordeinde 50 A. W. Axis .verpleegster, Acad. Ziekenhuis C. H. W. d'Artillac Brill, Papengracht 23 J. T. van Baak. Boisotkade 2 H. H. van Baarlen, Handelsreiziger. Nieuwsteeg 13 B. A. Baars. Dienstbode. Pieterskerk- koorsteeg 15 E. J. A. G. Bakker, Roden burgerstraat 14 E. A. M. A. Baljon, Zoe- (erw. Singel 44 R. J. Beer, Valkensleeg 2a A. D. Belinfanle .Oude Singel 72 Wed. S. van den BergHogenes, Utr. Veer 18 A. C. Bergsma, Witte Singel 7 J. G. van Blom. Oude Vest 105 Wed. J. van HemertBoom, Hooigracht 38 Baron W. H. E. van der Borch van Verwolde, Breestraat 135a J. F. H. Bosch, Oude Vest 47 E. T. J. Bugel, Winkeljuffrouw, Hoogl. Kerkgracht 10 B W. Bussemaker j Hoogewoerd 88a B R. Canneman, Oude Singel 12 A. J. Cupido, Electricien. Java- straat 48 A. F. Deutman, Breestraat 112 Jhr. D. van Doorn. Rijnsburgerweg 138 J. J. Dreef. Trambeamble, Groenesteeg 20 B. van Dijk, Koopman, L. Scheistr. 3 A. A. van Egmond, Bankwerker, Haar lemmerstraat 37 J. C. Engelen en fam.. Lijsterstraat 10 W. M. Feij. Breestraat 127 H. R. Feijen. Mach Bankwerker. Ivomnginnclaan 40 M. Folmer. Academ. Ziekenhuis K. W. Galis, Lombokstraat 6 F. J. Gelderman, Rapenburg 51 W. A. E. van de Geyn, Pieterskerickoorst. 15 G. C. Glas, Waterstee? la C. Golhof en fam., Wasstraat 67 A. J de Graaf, Klok- steeg 2a E. E. M. van Grieken en fam. Fagelstraal 48 A. van Haarlem, Waard- gracht 71 L. J. Hageman en fam., Boek houder, Drie Octoberstraat 55 H. Hage naar, Morsehweg 38 J. Hol zer, Dienst bode, Vischmarkt 8 Jhr. M. W. C. de Jonge, Breestraat 74 C. J. van Kampen, Dienstbode, Reitzstraal 3 E. Kaufman. Dienstbode, Haarlemmerstraat 19 A. B. Keereweer .Aalmarkt 16 A. E. C. M. Keulen, Haagweg 56 J. H. Keunen en fam.. Monteur, Maredijk 159 Wed. M. A. M. KeunineKorrels eri fam., Merelstr. 36 S. Klop. Chauffeur. Voldersgracht 32 W. A. C. Kluitman. Boisotkade 9 W. •T. Koldewijn. Zendeling, Oegstgeeslerban 51 j. Kompier en fam.. Hooge Rijndijk 113 j. R. de Koning. Maresingel 20 T. Koopman. Morschweg 134a K. Koudijs Beestenmarkt 44 E. M. LafeberKom pier. Hooge Rijndijk 113 W. H. de Kra mer. Onderwijzer, Morschweg 38 J. Kroezen. Slager, Sleenstraat 18 J W. G. Kruseman. Sdhelpenkade 46 H. A. J. Lambers, Hooigracht 69 D. van Leeuwen Dienstbode. Lusthoflaan 9 A. Marjev. Haagweg 47 R. Martin, Aalmarkt 18 C. Marting. Cobetstraal 111 F. van der Meer en fam., Los arbeider, Wald Pyr- monslraat 3a S. J. Meijers, Sleenstraat 22 G. Mol en fam.. Smid, Gasstraat 3 G. van der Molen—de Heer, Merelstraat 21 H G. Moorrees. Breestraat 121a G. Mostert. Huishoudster, Rapenburg 35 P- Nix. Morschweg 2 C. G. N'jio. Kilcljien, Breestraat 39 S. M. Ouwerkerk. Dienst bode, Spilsteeg 15 C. A. Paap. Rijnsbur gerweg 121a W. van der Fiigt. Heijn- siusplein 2a Wed. A. van Pluiilaar Kolkman. Vreewijkstraat 21 R. iï Pos Wille Singel 8 P. G. van der Puf. On derwijzeres, Plantsoen 17 H. G. Rueb, Donkersteeg 19 H. A. P. de Santy. Me- relslraat 4 A. Schalke. 5e Binnenvestgr. 16 Wed. H. van SchooienTeljeur, Haarlemmerstraat 69 B. S. Sieperda. Vrcewijkslraat 10 .T. H Sliggers. Ambte naar, Rijn en Schiefcade 81 J. H. ter Spil, Rapenburg 103 C. C. van Sprons- sen, Dienstbode. Morschweg 14 L. A. Teerlink, Zendeling. Oegslceeslerlaan 51 A. Theissen, Dienstbode. Fruinslraal 5 P. G. Tideman. Terweepark 8 A. C. Tim mer?. Wachtmeester. Doelenkazerne P. J. Töns en fam.. Reiziger, Rapenburg 24 T. J. Trip, Noordeinde 41a J. H. P. van der Tuin en fam., Koopman, Kruisstraat 18a C C. M. Verbij. Hulp Huish.. Hooge woerd 72 G. M. Vermeulen. Lijsterstraat 35 H. F. VersteijnenVerhaar, Vesle- slraat 4 H. J. Visser. Chauffeur. Heeren singel 10a Wed. E. de Wagenaar—van der Linden. Bronkhorslslraal 18a C. Weslervoorde. winkelbediende, Haarlemmer straat 188 P. Wierenga en fam Beambte Kliniek. Leeuwerikstraat 10 Wed. H. C. de WitteDezentje. Oegstgeesferlaan 20 A. T, de Wolf. Nieuwe Rijn 28 J. Zwier Tvantoorhed.. J. de Witlsfraaf 35 W. A. Zijp, Jan van Goijenkade 37. o VERTROKKEN P. B. Biesot, Amsterdam. Rozengracht 92. A. E. Blijleven. Rotterdam, N. Binnen weg 187 B. H. M. Bollen. Den Haag, van Beuningenstraat 85 J. W. J. BoTcharding, Breda, Hendrikstraat 1. H. Brandt, Kat wijk, Borgerstraat 1. C. Delmeer, Voor burg, Sionstraat 9. C. P. Fowler, Arnhem, Spijkerstraat 249. A. M T Geiaets, Bug- genum. J C. de Goede, Nibbixwoud, Hou- wert. G. Groenewegen, Apeldoorn, Oranje- dwarsstraat 13. A. Gijzenij, Voorburg, Einddorpstraat 9. G. N. Hartman, Den Haag. Fr. Halsstraat 43. F. Homborg, Rotterdam, Oostplein 14. M. Hovestad, Enschedé, Janninkplein 4. M. de Jong, Bloemendaal, Mr. Enschedéweg 7. H. van der Kamp,. Bussum, Huizerweg 10. J. Kapaan, Curacao. J Kriekaard, Den Haag, Van Zeggelenlaan 12. S. L. en A. P. Kühlman. Velp (Gld.), Hoogeweg 6. J. F. van der Kwartel, Den Bosch, G. van Wou- straat 12. A. Lalerveer, Haarlem, Jans straat 2S. M. Marquenie, Voorhout, Broe- reslraat 9. A. Meel, Hazerswoude, Rijn dijk A 6. Wed. C. C. J. Möller—Boer, Voorschotel!, de Kempenaerstraat 4. C. de Nie, Den Haag, Corn Speel ma nsstraat 31 D. G van Noort, Voorburg. Willemstraal 21. H. Pieters, Den Haag, Vondelstraat 6. J W. Poodt. Den Haag, J. Maetsuijcker- straat 23. J. H. Post Uiterweer, Breda, Baronielaan 297 H. Pouwels, Den Haag, Stephensonstraat 43 P. J Roem, Wasse naar. Schouwlaan 12. R. H. Roosen, Bos koop, Laag Boskoop 2. P. C. de Rooij, Voorburg, Vlielweg 12. A. van Rouwen- dal. Wassenaar, Burchtplein 1. J. Schaap, Zeist. Krullelaan 4. G. Schlechler, En schedé, Wilhelminaslraat 66. G. II. Schouten, Eindhoven, Poirlerslaan 27. A. Storp, Horst-Emscher (Dl.), Essenerstr. 91. B Stijger. Eindhoven, Boschdijk 134 J. Sijberden, Hilversum, Dahliastraat 32. II. O. Thomas, Amsterdam, van der Velden- slraat 6a. W. Veenstra, Den Haag, R. J. Schimmelpennincklaan 2. M. J. E. van de Velde. Velp (Gld.), Hoogeweg 6. F. V»| ser, Amsterdam, Vossiusslr. 51. A VonV® Gorinchem, Groote Markt 23 B. K. fe Vries, Leimuiden, Oost. I. C. W. Wallaag Den Haag, Cremerweg 150. A. Werntgev Bollrop (Dl.). A. A. We9dijk, Surinam; D. van Ingen SchenauWessel, Zwijn, drecht, Ringdijk 412. A. J. H. Westermij, Zwolle, Rhijnvis Feithlaan 44. A. Zeeg?r. man, Doelinchera, Wilhelminastraat. jj van Zijk, Alkmaar, Wagenmakerstraat 19. ZWEMMEN. TOCH EEN OVERDEKTE ZWEMINRICHTING in LEIDEN: De kans niet denkbeeldig meer. Over de plannen, inzake den bouw raa een overdekte zweminrichting hier ter stede is gedurende langen tijd niets verno. men. doch dit beteekent niet dat de actie heeft stilgestaan. Onvermoeid hebben de besturen der plaatselijke zwemclubs hua gezamenlijke pogingen voortgezet en de mogelijkheid is lang niet uitgesloten dat zij met succes zullen worden bekroond. L verband met verschillende besprekingen heeft men ons geen inlichtingen kunnen verschaffen van de zijde der zwemvereni gingen, doch wij vernamen uit andere bron dat de actie reeds in een vrij ver gevor derd stadium zou zijn KANTONGERECHT TE LEIDEN. Volgende vonnissen zijn geveld: J. E., Hillegersberg, overteding van hel keur van Rijnland, 3 of 2 d.; A. v. E, Noordwijkerhout. overtreding der arbeidswet f. 3 of 3 d.; J. H. v. B., fietsen zonder licht f. 3 of 2 d.; J. B., Rijnsburg, idem, geen straf: S. S., idem, fietsen zonder reflector, f.3 of 2d.: P. V., te Leiden met een rijtuig rijden over het Rapenburg O.Z. in verboden rich ting, f. 3 of 2 d.; G. P. H. L., le Leiden fiet sen naast 2 andere personen, f. 2 of 1 ii„ J, S., met een voertuig rijden zonder licht f. 3 of 2 d.; E. N. A.. Öegstgeest, een rijwiel onbeheerd laten staan, f. 2 of 1 d.J. N. H. Rijnsburg, loopen op verboden grond, f.2 of 1 d.H. V., overtreding der veTord. Leiden op de straatpolitie, f. 2 of 1 d.-, M. O., le Lei den fietsen door een verboden steeg f.2 o' 1 d.; J. P., te Leiden met een handwagen rijden in vcTboden richting, f.2 of 1 d.; P. v. d. K., le Leiden fietsen op een trottoir, f. 2 of 1 d.; J. V. P., openbare dronkenschap, f. 5 of 3 d.; H. v. H., te Leiden fietsen over een trottoir, f. 2 of 1 d.; Th. .T. M. v. S. Zoeterwoude, idem, f.2 of 1 d.J. A. K.. Rotterdam, openbare dronkenschap, f.-fi 3 d.; H. J. L. P., Delft, idem, f.5 of 3 d. H. v. d. R., idem, f. 5 of 3 d. o KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RITN. Ter strafzitting van het kantongerecK alhier stonden 91 zaken ter rolle. Als kan- tonrechter fungeerde mr. A. N. L. Otlen. W. A. B. te Woubrugge wiens zaak wm uitgesteld om nog enkele getuigen te hoorea werd het eerst afgeroepen. Verdachte had zich te verantwoorden omdat hij arbeid at bezetten tijd had doen verrichten. VerdachK had zich er op beroepen, dat de werkzaam heden het repareeren van een hein- stok ten dienste van een trawler, urgent wu en dat hij hiervan vergunning van de ar beidsinspectie had verkregen. Uit de getui genverklaringen bleek echter dat de ver richtte werkzaamheden niet dringend wa ren, waarna de Ambtenaar van het Open baar-Ministerie requireerde 2 x f. 10 sute 2 x 5 d. conform welken eisch vonnis werf gewezen. Eenige jongelui uit Koudekerk A. S. 1 v. M„ W. S. en W. den H. hadden ter vorip strafzitting de hen ten lasde gelegde feiten in staat van dronkenschap, de orde versto ren ontkend, bewerende niet dronken te zijd geweest. Thans werd als getuige gehoord de verM- lisant D. gemeente-veldwachter te Koude kerk. Deze hield zijn proces-verbaal slaM- de. Wel degelijk waren de jongens dr°nk^ geweest, bijna kenlijk dronken. Een da verdachten gaf op slechts ze? flessehen bjï te hebben gedronken wat de Kantonrecht aanleiding gaf, op te merken, dat dit no?^ een respectabel volume was. De Ambtenai- O M. achtte het ten laste gelegde 5ewez«a en vorderde f. 10 of 5 d. conform wekon eisch verdachten werden veroordeeld. L. G. B. veehandelaar te Woubrufp stond terecht omdat hij veevoeder (grow- notenmeel) aan een landbouwer had afge leverd terwijl dat veevoeder niet aan de ge stelde eischen voldeed. De landbouwer l» v. Vliet als getuige gehoord verklaarde W grondnotenmeel bij verdachte te hebben te- steld en ontvangen. Als deskundige werf gehoord C. J. K., Plantkundige aan hd Landbouwproefstation te Wageningen. verklaarde, dat in het monster hetwelk ht® ter analyse was toegezonden was aa"Pj troffen circa 20 pet. grondnotendoppen. laatste moe9t naar zijne overtuiging «- - bij de bemaling aanwezig geweest zijn. ®- later niet bijgevoegd. Schadelijk voor de ge zondheid der kopien is het gebruik niet. voedingswaarde is echter zeer gering grondnotenmeel in de onderzochte toeswW gebruikt is voor de runderen niel veel n>' dan buikvulling De scherpe controle in den laatsten tijd op het veevoeder wor^ uitgeoefend, vindt oorzaak in de buitenlandsche toevoer van grondnnw' schilfers. Dit wordt meerdere malen ook het grondnotenmeel verwerkt. Ook deze j voeging maakt het voeder nog van "lio"'- voedingswaarde. Verdachte deelde mW- dat maar zeer weinig grondnotenmeel de landbouwers werd afgeleverd. Zelf? 'e de hij de samenstelling niet De ambtens" B—

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 6