Zenuwstillend I TANDHEELKUNDE UIT DE OMSTREKEN. RADSC-PROGRAMF"A. uitgegeven wordt. Het bevat tal van weten schappelijke artikelen die ieder verzamelaar weten moet Het laatste nummer, dat wi) zooeven ontvingen bevat naast het gewone maandoverzicht een bespreking over IJvert. In de rubriek „Nederland en Koloniën" komt m een bericht voor. dat de Remhrandt- zegels niet eerier dan in den loon van het eerste halfjaar 1930 zullen verschijnen. Voorts bevat deze rubriek een bericht van de Persdienst P. T. T.. dat binnenkort aan de -stkantoren verkrijgbaar zullen worden ë«teld geïllustreerde briefkaarten met zegel- pdruk van 71/2 waarop een afbeelding oorkomt van de Groenburgwal te Amster- jni. Het nummer bevat voorts een uitge- reide rubriek „nieuwe uitgaven", „gemengd lieuws" enz. Kingma's geïll. Phil. Encyclopedie, ie aan vele verzamelaars ontelbare dien sten bewijst, maakt dit nummer weer tot een keurig geheel, zooals wij dit gewend CORRESPONDENTIE. Beginner. In mijn antwoord is in mijn orige rubriek een kleine fout geslopen; er (aal op de 7e regel; .die niet door goede, onder groote kosten zijn te vervangen; het oordje niet moet hier tusschen uitvallen. J. C. H. Wij ontvingen uw schrijven en gullen de zaai nauwkeurig onderzoeken, u kunt binnen eenige dagen het antwoord te gemoet zien. F. P. K.. Oegstgeest. Met dank voor het in ons gestelde vertrouwen, kan ik u mededee- jen, dat wij uw brief in orde hebben ontvan gen Wij hebben reeds werk er van gemaakt, maar het kan nog wel eenigen lijd duren. PHILATELIST. Vraao. Wii ontvingen de mededeelin'g dat de ■71/2 cent blanw violet van 4926'28 (Nederland) bestaat in effen blauw. Wie kan ons daar verder mededeeling over doen? Wie1 heeft zoo'n exemplaar in zijn bezit, en wfl hem ter onderzoek eenige dagen aan rei] zenden? RECLAME. en Zenuwsterkend is de werking van Mijnhart's Zenuwtabletten. Glazen buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten AALSMEER. De eerste seringen. De eerste bloeiende seringen lakken hebben iun intree gedaan aan de Centrale Veiling. Zij werden aangeboden door de Fa. gebrs. A. enM. Vreeken, Uiterweg. Zoo we vernamen, brachten deze eerstelingen 55 ct. per stuk fop: Verwacht wordt, dat in de komende week meerdere bloemisten geforceerde seringen ter .veiling zullen aanbieden. Een meisjeskoor. Alhier werd een meisjeskoor opgericht. Als dirigent zal optreden de heer Piet Zwager. Meisjes vanaf 9 jaar kunnen tot het koor, dat zijn repetities houdt in de oude centrale veiling, toetreden. Op de gecombineerde convallaria- veiling werden aangevoerd' Centr. Veiling 800 400 Duitsche. 219.850 Hollandsche en 26.650 Fortin Bloeikiemen ..Bloemenlust" 91.325 Duitsche, 95 650 Hollandsohe en 1950 Fortin Bloeikiemen. Prijzen f. 3 89 (Duitsche), f 3.04 (Holl.). en f. -i 53 (Fortin), alle per 100 stuks. In het bestuur van de sociëteit „De Vereeniging" werden als nieuwe leden ge kozen de h.h. G W. Comello en J. Koop man, die resp. al? voorzitter en secr.-pen ningmeester zullen optred?n. o KATWITK. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriana d .vao N. v. Duiven voorde en D. v. Beelen Arie Rachel, d. J. d Duik en M. Star Frederik, z. van F. Meijer en T. M. Vreeburg Maar ten. Z- van A. v. d. Marei en P. Hus Ja cob Jacobus, z. van P. v. Rijn en A. Has»- noot—- Afien, d. van H. Bierling en J. Hum- melen Johanna Cornelia, d van A. v. Duijn en H. J. v. Duijn Willem, z. van v. Duijn en W. v. Duijn Arendje, d. van C. v. d. Plas en J. Haasnoot Anlonia ■Cornelia, d. van P. Chiwehand en A. d. Rooij. Ondertrouwd: H. J. Franse en C. Hoek ^V. van Egmond en E. van Duijn M. W. Meijer en M. C. J. Wouters Maarten Klinkenberg en N. G-uijt. Getrouwd: H. Brandt en C. van Du ij ven- voorde J. Haasbroek en J. H. van der Meel J. van Duijn en N. Plug. o KATWITK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. Het is nog geen twee maanden geleden dat ook wij, alhoewel nog niet zoo pessimis tisch gestemd als vele anderen, het als een onmogelijkheid beschouwden dat de acu- terstand in financieel opzicht bij den tuin bouw, zou kunnen worden ingehaald. Wat onmogelijk bleek zal echter gebeuren. Naar uit betrouwbare bron vernemen, staat het vrijwel vast, dat binnen een paar uugen me achterstand is ingehaald, dank zij het *,e der late bloemkool met de aan oudend* hooge prijzen. Waar op tien- a en van veilingen er een groote achter- 'maoW onm°geMjk meer goed ge- kan worden, zal Katwijk tot de ge lukkige uitzonderingen gaan behooren. Nimmer werden, zoo langen tijd achter el kaar, zulke hooge prijzen betaald voor bloemkool en zeker niet bij een dergelijken aanvoer. Ook met de andere producttn blijft het goed gaan. Roode en Gele kool gaan iets vlugger. (Jien blijven op denzelf den prijs hangen. Al zullen er, zooals trou wens altijd het geval was, enkelingen zijn, die een minder goed jaar maken, er is allo hoop, dat op het einde van het seizoen in het algemeen nog van een tamelijk goeds uitkomst zal kunnen worden gesproken. KATWIJK-AAN-ZEE. Eiken Maandag en Woensdag houdt HARTOGS spreekuur v. 103 uur VOORSTRAAT 4 b. d. Boulevard. Tarief: Kunsttanden vanaf f.2.pijnloos trekken inbegrepen. Plombeeren v.af f 2.50. Onbreekbare gebitten met voortdurende garantie. 5098 LISSE. Nieuwe telefoonnummers. 4559 Boeijenga, wijzigen in dr. P. D. Kuyper. Nieuw: 883. Brigadier rijksveldwachter, S. Boerema, Julianastr. 56. Lisee. 4647, Di rectiekeet school Engel, Lisse. 2764, Hop man, H./dir. N.V. P. Hopman en Zonen, villa Weer°stein Hillegom. 4613, Bram Warnaar, (Huize Panama) Sassenheim. Buslicktingen. Neord-Amerika, Mexico, Canada via En geland 22, 25, 29 October, 5 u. 10; via Frankrijk 21, 22 25 October 17 u. 25. Burgerlijke Stand. Geboren- Cornelia Margaretha, d. v. Th. v. d. Aart en A. M. Aartman. Anna, Theresia, d. v. A. v. Steijn en K. Th. v. Leeuwen. Johanna Catharina, d. v. C. A. v. Oosten en M. v. d. Meer. OndertrouwdJ. W. Mick en A Metelka. G. A. H. Huisman en M. C Koek. Overleden: Alida Cornelia Weijers, 1 NOORDWIJK. Aanbesteding. Gisteren weel gehouden de onderhan-d- sche aanbesteding van een landhuis, alhier, onder leiding van architect L. Lang. Er waren -drie inschrijvers: Hoekema to Heerfetede f, 24998; .T. T. de Bes alhier f 2294S. firma v. Duijn en Kuik alhier f.21630. Aan den laagsten inschrijver werd het werk gegund. Burgerlijke Stand. Geboren- Albertus Petrus Johannes, z. van A. P Koemans en J. Duivenvoorden Marie Anna, van A. Korhee en J. Barn- hoorn Jacob, z. van C. van der Luijt en M Klinkenberg Johanna Wilhêlmina Ma ria. d. van H. Caspers en E. C. de Winter Maarten, z. van J Hazenoot en D Duijn- dam Anna Anlonia Maria. d. van A J. Dobbe en J. M. de Groot, te Zijpe. tijdelijk alhier Adrianus. z. van L. Hazenoot en N Smit Geertruida Petronella, d. van C. J. de Groot en C van Zijp. Ondertrouwd: Adoiphus Wilhelmus van Douwe 27 j.. te Amsterdam en Cornelia Margaretha Weddepohl 18 j.. te Hilversum, onlangs te Ncufdwijk Cornel is Nicolaa? van Zuijlen 26 j.. te Noordwijk en Marga retha Warmerdam 25 j te Voorhout. Getrouwd: Th. A. J M. Hassing 33 j., te Den Haag en J. P. M. Vink 26 j.. ie Noord- wiik Th. G Romijn 28 j. en M A. Binken 26 j P N van Zulphen 2-4 i te Den Haag en J. C. Vink 22 j. te Noordwijk. Overleden: Levenl. aangegeven kind van het vr. gesl. van G. Vogelaar en J. Oüds- hoorn. o NOORDWIJKERHOUT. De maandelijksche collecte in de Ned.-Hcrv Kerk gehouden voor Christelijke doeleinden, bracht op f. 13.78." o RITNSBURG. De Tuinbouw. De a*i. van de late b'oemkool blyft nog op het gewone peiL Van belang is deze eoLter niet. Het product word: als late kool niet meer in massa geteeld. Deze week vari eerde de prijs voor 1ste soort van f. 17 22,50. Tweede sc-ort gi"~ r' schommelingen en bracht van f. 7,50—12,40 op. Ook in uien kwam weinig wijiging. Hiervoor werd iran f. 3,90—4,60 per 100 K.G. betaald. Roode en gele kool was iets vlugger en ging van f. 10—12,50 per 100. Met de winterpro- ducten maakt men in het algemeen r;oen haast. De Bloemenhandel. Al was de aanvoer einde dar week :.ets grooter, dan zulks in het begin het geval pleegt te zgn, in alles is toch goad mark- baar. dat het einde gaat naderen van den kou- dea grond bloemen. Boschrysanten vorm3n het hoofdproduct en spoedig zal dit wel or.geveer het eenigste product zjjn dat aan geboden wordt. Deze komen trouwens in verschilleed© kleuren en na den koudon grond krii.eT. de boschrvsanten uit de kassen. Be- taalc wordl thans Chrvsanten f. 0,20—0,48, Pompon-Dahlia's f. 0,30 0.70, Dahlia's 60 ct. tot f. 1,40, Anjers f. 0,60—1,30. OEGSTGEEST. Burgerlijke Stand. Geboren Marius Willem, z. v. M. v. d. Heul en R. Oudwater. Ondertrouwd: P. J. Lebbink eo G. W. Kantebeen Gehuwd A. M. Lekkerkerker te Dord recht en G. J. Itz. J. Freeke en N. Kort. J. H. Overduyn te 's-Gravenhage en J. Colpa. A. Kralt te Rijnsburg en C. D. Stravers. W. de Roode en C. T. van Kampen te Leiden. OverledenE. B. H, L. van Olsfc 11 j. W. M. Gebhardt 77 j. - H. A. M. Hell- mann 50 j. —o VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna, d.v. P. de Ridder en M. v. d. Slot. Ondertrouwd: A. R. J. Berbee 26 j. en A. C. Zwetsloot 2 5j. M. Kloek 22 j. öi U C. v. d. Horst 29 j. Getrouwd: P. C. Rewijü 32 j. en M. Does 23 j. Loop der bevolking. Gevestigd: R. G. Duie.ik.nnp, gekomen .*an Eenrum R. P. Eeden, Noordwijk H. J. Fuels, Veiraay B. R. Hoed ©maker, Nijmegen O. N. Klaver, Opmec-r J. M. Pronk, Warmerhuizen G. J. J. Scholtens, Leens S. P. Morsch, Onstwedde I. A. Halsema, Leens; a:len Lrickche Vaart 2 W. J. Kortekaas, Lisse, Hooidstr. 94 en W. Marguenie en gezin van Leiden, Mr. Broerestraat 9. VOORSCHOTEN. GEMEENTERAAD. Geen Esperanto-cnrsus Rapport Alg. Be graafplaats Verlaging tarief elec- triciteit - Kleeding brandweer* lieden en behandeling Begrootingen. De Raad dezer .gemeente kwam gisteren in openbare vergadering bijeen. Voorzitter de heer E. Vernède, burgemeester. De no tulen der vorige vergadering worden voor gelezen en onveranderd vastgesteld. Voor kennisgeving worden aangenomen een aantal missiven van Ged. Staten en een missive van de Koningin Wilhelmina- vereeniging, waarin deze haar dank be tuigt voor de ontvangeD subsidie voor de kinderfeesten. In een schrijven van de Centrale Espe ranto Propaganda Commissie wordt ver zocht om invoering van een Esperantocur- sur op de scholen. De heer J. Braggaar vindt het een mooi denkbeeld, het bevor dert de toenadering der volken. Na stemming werd het schrijven voor kennisgeving aangenomen met 8 tegen 3 stemmen. (Tegen: de jieeren J. Braggaar. W. G. Duynisveld en Lr~Jr van Leeuwen). Hierna als ingekomeh een missive van de commissie ad hoe inzake een begraafplaats, waarin verzocht werd de raad een uitspraak te laten doen of er op kosten der gemeente een nieuwe algemeene begraafplaats zal worden gesticht. De voorzitter frisoht het, geheugen der raadsleden op met er op te wii zen, dat in November 1923 van den heer C. Eggink Sr. een voorstel in tien raad kwam tot stichting over te gaan. De cember '23 werd een commissie ad hoe be noemd die rapport zon uitbrengen. De commissie heeft niet veel van zich laten hooren. een rapport is nooit ter tafel ge komen. Volgens dep voorzitter is dit verzoek geen goede gang van zaken. Hij stelt daar om voor, het voorstel-Eggink in handen ue stellen van B. en W. met verzoek om rap port. De heer C. Eggink, commissielid, zegt dat men eerst wilde weten of de raad in beginsel tot stichting zou willen overgaan, om onnoodige arbeid te besparen. Besloten wordt het voorstel in handen van B en W te stellen. Een verzoek van het R.-K. kerkbestuur om in aanmerking te komen voor een ge- reduceerdp gasprijs voor de verwarming van de lokalen van de jongensschool, gaat naar B. en W. ter afdoening. B. en W. hebben destijds bevoegdheid gekregen to contracteeren. Een verzoek van de Landstormcommissie Zuid-Holland West om f. 50 subsidie, gaat naar B en W. voor prae-advies. Uitgeloot worden 3 obligaties a f. 500 en 2 obligaties a f. 100. Tot leden van de commissie van toezicht op het Lager Onderwijs weïden benoemd •mevrouw Chr. E Fortgens—De Haan, mej. M. S. J van Geest en de heer G. S. Lep pink. De bedragen der oninbaTe posten school geld Chr. school worden vastgesteld. De posten wegens vertrek en ziekte worden goedgekeurd Besloten wordt de poster we gens onvermogen te handhaven daar er geen termen aanwezig zijn. De gemeent. vergoeding bedoeld in art. 101 der Lager- onderwij6wet over 1927 wordt overeenkom stig de vastgestelde cijfers goedgevonden. Op het adres van den heer M. Spuyman om een rieten dak te mogen aanbrengen op een huis, wordt afwijzend beschikt. De instructie van den gem.-opzichter wordt zonder stemming of bespreking vast gesteld. Bij de vaststelling vaü een verordening op de heffing ?an rechten voor het heb ben van kabels enz., stellen B. en W. voor het bedrag te bepalen op f. 0.50 per strek kende meter en is de opbrengst geraamd op f. 50 per jaar. ingaande 1 Januari 1930. B. en W hebben blijkbaar alleen het oog gehad op het net van een radio-distribu tiebedrijf ter plaatse en zeggen in de toe lichting dat f. 0.50 per M. betzelfde bedrag is dat de bedrijven aan de gemeente ver goeden. Na discussie wordt het voorste) z.h.st goedgekeurd. Vervolgens zijn de begrootingen aan de beurt. Er zijn 4 voorstellen ingediend. Het voorstel D. Limburg en een voorstel L. J. v. Leeuwen, beide betrekking hebbende op uitkeering bij werkeloosheid gaan naar B. en W. voor prae-advies. Een voorstel van B. en W en een voorstel van den voor zitter wordt bij de begrooting behandeld. Algemeene beschouwingen worden niet gehouden. Begrooting Electriciteitsbedrijf. De heer J Braggaar vraagt, gezien het geraamde winstcijfer verlaging van den prijs per K.W.uur met f. 0.05. De voorzitter antwoordt, dat niet alleen gerekend moet worden met een geraamd winstcijfer, maar nog meerdere factoren v^n invloed zijn. Indien het mogelijk is zullen voorstellen in deD raad komen. Met deze toezegging neemt de heer J. Braggaar ge noegen. De begrooting wordt aangenomen. Begrootingen Gasbedrijf. Waterbedrijf en Badhuis worden zonder discussies goedge keurd. Gemeentebegrooting. Volgn. 93. Jaarwed den, Gemeenteambtenaren. De voorstellen van B. en W. worden zonder besprekingtn goedgevonden. Volgn. 151. Kosten Burgerwacht. De hee- ren J. Braggaar en L. J. van Leeuwen wil len geacht worden te hebben tegengestemd. Postreclame „Aangenaam wonen, lage belastingen'', blijft gehandhaafd. De heer J. J. Dijkman meende deze post te doen afvoeren, maar wethouder C. Eggink, de voorzitter en de heer J. W. Bakker waren vurige voorstanders, dus blijft deze post gehandhaafd. De brandweerlieden zullen van doelma tige kleediug^ worden voorzien, f. 600 is hiervoor geraamd. Het volgende punt, een voorstel van den voorzitter tot verhooging van het salaris van den chef-veld wacht er, gezien het zeer geringe verschil in tractement met een agent van politie, en het vele werk dat door den chef wordt verricht, brengt be sprekingen in den raad. De heer J. Braggaar vergelijkt het sala ris met goede vaklieden en herinnert han een paar vergaderingen terug, waar een ambtenaar geen f 30 per week kon krijgen. De heer D. Limburg vraagt naar de ver goeding voor het gebruik van burgerklee- ren voor dienst, die niet wordt verleend. Wethouder C. Eggink noemt 't plicht, wan neer iemand zijn taak verricht, en wie an ders wil moet maar gaan. De voorzitter wijst de leden er op, dat niemand de argumenten, die in de toelich ting zijn aangevoerd, heeft, ontzenuwd. Hij had dit beter en aangenamer gevon den. Hij kan beoordeelen wat wordt ver richt. Het voorstel wordt verworpen met 10 tegen 1 stem. (Voor: W. A. A. J. Baron Schimmelpenninck v. d. Oye). Na nog enkele vragen, die worden beant woord, wordt de gemeentebegrooting aan genomen. Tot slot enkele besluiten comptabiliteit. Voor de rondvraag heeft geen enkel lid iets bewaard. Hierna besloten zitting voor ontheffingen schoolgeld. Burgerlijke Stand. GeborenGeorge Anton, z. v. Ph. H. G. Giiiter en F. G. A. W. Böltes. Johanna Gccrtruida Maria, d. v. N. van der Werf en *J. C. van Kleef. Cornelia Gerardus Marie, z. v. J. B. Valentin en J. M. van Straaten. Christianus Cornelis Jozeph, z. v. A. C. van der Hulst en G. W. de Haas. Petronella Johanna, d. v. J. J. Braggaar en K. J. P. Steringa. OndertrouwdW. M. van Vliet 35 j. en J. G. Kooi 24 j. VOOR ZCNCAG 20 OCTOBER Hilversum (1071 M.) 9.00: V.A.R.A.: Mededeelingen voor Postduivemielhfclj'c.-rë 9.02: VARA. GramafoKimuziek 9.10: V ARA. Mededeelingen in 't 15-peranio en in 't Nederlandsen 9.25: VAilA. Concert. Or gel, viool en declamatie 10.30: VPRO. Kerkuitz. uit het Gebouw der Vereen, van Vrijz. Hervormden te Haar'.ean 12.00 12.40: AVRO. Lering door dr. C. H. S'.uiter over: „Oppervlakkige" kennismaking met de naaste fami'ie der zon 12.402.00: Con cert door het AVRO.-Octet. Boris Lenskv (riool) 2.00—2.30: AVRO-Tooneelbalf- uurije. Tooneeloverzicht door Jame; Yoland 2.30: Concertgebouw, Amsterdam. Het Concertgebouw-orkest. Ferd. Heimann (vi ool), Frederic Denaver (viola) 4 004.30: Cath. van Renr.ës komt voor kinderen en grooten. Daarna: Sportuitslagen van Vaz Dias. In de rustpoozen: Gramofoor.muziek 5 00-5.15: VARA. (293 M.). Wekelgksoh nieuws - 5.15—«.00: VARA. (1071 M.). Kindernurtje 6.00: VAR A-Concert. Or kest en orgel 7.30—8.00: AVRO. Brid- geles door J. J. A. de Ridder 8.00: Tijd sein, pers- en sportnieuws 8.10: Causerie door ir. N. A. Halbertsma over „De Licht- week" 8.25: Operette-Fragmenten. 0. van Aerschot, Betty v. d. Bosch-Schmidt, Juies Moes. Aug. v. d. Hoeck, Wilh. v. d. Hoeck, Jan Grootveld, mevr. v. Aerschot en koor 9.3010.00: Piano-recital door Anten Bilotti 1000: Voortzetti g Opere.te-frag- menten Nn afloop: Gramofoonmuziek 12.00: Sluiting. Huizen (1875 M.) S.25—9.20: N.C.RV Morgenwijding 10.00—12.00: KRO. Uit zending van een Hoogmis 12.301.30: KRO. Concert door KRO-Trio 1.30—2.00: KRO. Lezing over: Toebereidselen voor en begin der reis door donker Afrika tot Capoco 2.002.30: KRO. Lezing over: „Het Lager Magiori" 2.304.00: KRO. Con cert door bet KRO-Orkest 4.00—5.00: KRO. Ziekenlof uit Bloemendaal 5.00: NCRV. Kerkdienst vanuit de Geref. Kerk te Zaandijk 7.30—8.00: Lering over: Reisindrukken over Egypte 8,01—8.10: KRO. Praatje door den KRO-Voorritter 8 10 -10.45 KRO. Con'ert. Orke-t. sopraan en piano 10,45—11.00: Epiloog door het Klein Koor. Davenry (1554.4 M.) 3.50: Concert W. Davis (mezzo-sopraan), N. Williams (bas), Mi litair Orkest 5.20: Bijbellering 5.35: Kinder-Kerkdienst 6,056.35: ca. Kerk- cantate no. 38 van Bach 6,50: Kerkdienst in hc-t Welsh 8.20: Kerkdienst 9.05: Liefdadigheidsoproep 9 10: Nieuwsber. 9.25: Concert. L. Lehmann (sopraan), Sym- phonie-Orkest 10.50: Epiloog. Parijs „Radio Pari9" (1725 M.) 12.20: Religieus? causerie en gewijde muziek 12.50: Gramofoonmuziek 1 4.50: Darsmuz. 6.50: Gramofoonmuziek 8.05: Guignol „Radio Paris" 8.50: Concert. Orkest en vocale solisten 9.35: Orkestconcert. Lnnoenberp (473 M.) 8 25—9 20: Evaage'ische Morgenwijding 12 20L50: Concert. Orkest en sopraan 1.50—2.35: Inwijding van een jeugdherberg op de Otto- Platte te Langenberg. Bazuinkoor en zang koran. Toespraak 7.20: „De Barbier var. Bagdad". Komische Opera in 2 bedr. van Peter Cornelius. Daarna tot 11.20: Dans muziek. Kalnndborp (1153 M.) 11.2012 20: ConceTt. Instrumentaal ensemble 1.50— 3 50: Concert. Blaasensemble en pianiste 5.40—6.10: Vocaal concert 7.20—8.35: Voordracht en orkestconcert 8 359.00: Vioolrecital door Mogers Hansen 9.00— 10 20: Concert Orkest en vocale soliste 10.2011.50: Dansmuziek. (508.5 M.) 5 20- Dansmuziek 6 20: Kinderuurtje 6 50: Gramofoon muziek 8.35: Concert. Orkest en vocale solisten. Zeesen (1635 M) 6.20815: Lezin gen 8.15: Klokgelui 8.20: Morgen wijding en klokgelui 9 201120: Lezin gen 11 20: Orkestconcert 1.20: Voor lering 1 50: Concert. Sopraan, piano en vicol 2.40: .Kinderuurtje 3.00: Con cert Orkest, sooraau en bariton 4 20: Toe- necluitz. ..Alt-Berlin" van Adolf Glassbren- neT 5 206,50: Leringen 6.50: Or- kestconcert 8.20: Voorlezing 8.40: Concert. Bariton met p' »ihegeleiding 9.00: Guitaar-recital. Daarna tot 11.50: Dans muziek. VOOR MAANDAG 21 OCTOBER. Hilversum (298 M. Na 6 uur 1071 M.j 100010.15: Morgenwijding 12.15 2.00: Concert door het AVRO.-Kwartet 2.002.45: Kookpraatje door P. J. Kers 2.453.00: Gramofoonmuziek 3.00 4.00: Aansl. van het Koloniaal Instituut. Uitzending van redevoeringen 4.00 4.30- Gramofoonmuziek 5.006.00: Kin deruurtje 6.006.30: Gramofoonmuziek 6.457.15: AVRO.-Boekenhalfuurtje. Johan Koning over „Groot Wild" van Peter Freuchen 7.157.45: Engelsch voor be ginners 8.00: Zoo mogelijk gedurende l1/' uur her-uitzending van de plechtighe den Ier eere van Thomas Alva Edison in Dearborn (Noord-Amerika). Toespraken door Henry Ford Edison e.a. 8 009 30: Con cert door het Omroeporkest. (Dit programma wordt voor zooveel noodig onderbroken voor do her-uitzending van Amerika). 9.30 10.30: Vereenigingsuurtje uit Groningen.' Gruno'9 Postharmonie en de Kon. Lieder tafel „Gruno". Daarna: Persber. en Gramo foonmuziek. 12.00: Sluiting. Kuizen (1875 M.) Uitsl. N.C.R.V.-Uitz. 10.30—11 00: Ziekendienst 12.00—1.00: Carillonconcert op het carillon van het Kon. Paleis te Amsterdam 1002.00: Orgel concert 2.002 35: Uitzending voor scho len 3.00: Feestvergadering ter gelegen heid van de „Edison Lichtweek" in het Ko loniaal Instituut te Amsterdam. Toespraken. 5 006.30: Gramofoonmuziek 6.30 7.00- Lezing over- „De lokkende oorden der fantasie" 7.008 00: Zangcursus 8 00: Gramofoonmuziek 8 20: Zoo mogelijk: Her-uitzending van Schenectady (Amerika), alwaar een feestprogramma wordt gegeven ter eere van Edison. Toespraken van Henry Ford Edison, Mr. Barstow. Muziekcorps en kinderkoor enz. Daventry (1554 4 M) 10 35: Morgen wijding 11.05: Lezing 11.20: Gramo foonmuziek 1220: Concert. C. Aulse- brook (sopraan), H. King (bariton) 12.50: Orgelconcert. Cinema-orgel 1.20: Orkest- concert 1.20: Piano-recital 135—- 2 20- Orkestconcert 2.20: Uitzending voor scholen 2 50: Lezing 3 25- Lezing 3 45: Berichten3 50: Dansmuziek 4.35: Orkest-concert 5.35: Kinderuurtje 6 20: Lezing G 35: Nieuwsber. 7.05: Orgelconcert 7 20: Lezing 7 45: Fransche les 8.05: Dansmuziek 8.35: More „Airy Nothings". Muz>ek en zang 9 20 Nieuwsber '9.40: Lezing 10.10: Concert Stiles-Allen (sopraan). The Aelion Players (Instrum. Kwartel) 1120: Dans muziek 122012 35: Beelduitzending. Parijs Radio Paris" (1725 M.) 12 50 2 20: Gramofoonmuziek 4 05: Gramo foonmuziek 6.55: Gramofoonmuziek 8 35: Concert en tooneeluilzending 9 20: Voorizelting concert Kwartet en vocale so listen. langenbera (473 M.) 6 207 20: Con cert 9.3511.15: Gramofoonmuziek 11.30: Gramofoonmuziek 12 251.59: Concert. Orkest en cellist 4.505.50: Concert G Eweler (viool). G Bunk (piano} 7.20: Concert. Orkest, Robert Koppel (zang en declamatie). Daarna tot 11.20: Orkestconcert. Kalundboro (1153 M.) 1120—120: Con cert door strijkorkest 2 55455: Orkest- concert 7 358.35: Concert door Instru mentaal Kwintet 9 0510 20: Uitzending van Co-Optimisten Revue. Brussel (508.5 M.) 5.20: Trioconcert 6 50: Gramofoonmuziek 8.50: Concert. Orkest en instrumentale solisten. Decla matie. Zeesen (1635 M 5 6.15—1150: Le zingen 115012.15- Gramofoonmuziek 12 15120: Lezingen 1.201 50: Gramofoonmuziek 1.50—3 50: Lezingen 3 504 50: Concert uit Berlijn 4.50 7.05- Lezingen 7 20 Liederenvoordrarht door sopraan 7.50- Orkestconcert 8 20: Concert. Orkert en solisten 9.50: Dans les. Daarna tot 11.50 Dansmuziek.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 11