Fuctb°lUX HONDERDEN KANTOOR. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. KUNST EN LETTEREN. Directie en Administr. 2501) Redactie 1507 1 1000 Dames en Heeren Firma VAN KLOETEN HoteheVoogenUj! gekomen Bontvellen Bonttafels en Bontkragen LEVERTRAAN EMULSIE ALPHEN. L Lnstrnm Harmonie Leo XHI. Gisteravond vond in de SI- Josephzaal al hier de 2e lustrum herdenking plaats door de Harmonie Leo XIII. Nadat door den voor zitter een kort openingswoord was gespro ken, werd door den voorzitter der vaandel commissie het nieuwe vaandel overgedra gen aan de vereeniging. Vervolgens werd aangevangen met de af wikkeling van het muzikale programma en werden door de HaTmonie een vijftal num mers ten gehoore gebracht, die om hun zui vere vertolking een dankbaar applaus der aanwezigen mochten verwerven. Aan den directeur, den heer J. van der Kaaij te Leiden, werd vervolgens namens de vereeniging door den voorzitter een blijk van sympathie aangeboden. In het overige deel van den avond kwam de humor aan de beurt de bekende Alphen- Bche humoristen van der Louw en Hans kwamen met een uitgebreid repertoire ten tooneele, dat de aanwezigen nog langen tijd gezellig bijeen hield. De Harmonie heelt hare talrijke donateurs ongetwijfeld van een ge animeerde kunstavond doen genieten, waar aan de aanwezigen nog lang met genoegen zullen terugdenken. De gisteren gehouden collecte ten bate van het vredeswerk ten bate van het Roode Kruis bracht op een bedrag van f. 270. Toen de bakker de L. gistermiddag met zijn roeiboot geladen met spanen en krullen onder de Aarbrug door wilde varen bleek de roeiboot te hoog geladen. Het zoontje van de L. die trachtte een hoeveelheid der lading te verladen kwam le veel op eenen kant Ie slaan waardoor de boot plotseling begon te zinken. De L. zoowel als diens zoon wisten nog net bijtijds op de wal te springen, ter wijl de roeiboot later werd opgehaald. De ■lading ging echter grootendeels veTloren en veroorzaakte bovendien een stremming in genoemd vaarwater. De Postduivenveveeniging ..de Ge vleugelde Vrienden" alhier, zal ook dit jaar haar tentoonstelling op 20 en 30 No vember e.k. houden. LEIMUIDEN. Late frambozen! De heer A. v. Loon plukte deze maand voor de tweede maal in dit jaar volop fram bozen uit zijn tuin. Wel een unicum! Vpor het Comité van Chr. Winler- lezingen zal op Woensdag 30 Oct. a.s. des nam. te 7uur in de Ned. Ilerv. Kerk op- iTeden ds. D. Ringnalda, Ger. predikant te Middelburg met als onderwerp ,,Het ka rakter". De tweede spreker dr. W. Th. Boissevain, pred. bij de Ned. Herv. Gem. te Leiden, zal op 28 Nov. een lezing houden. B. en W. dezer gemeente hebben mei ingang van 1 Nov. a.s. tot tijdelijk onder wijzeres in de nuttige handwerken aan de O. 1. school benoemd mej. G. Verhorst le Uithoorn, TER-AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Allegonda, d. van H Heems kerk en M. Hofstede -Catharina Wilhel- mina, d. van A. J. van Emmerik en W. van der Laan. Overleden: Levenl. aangegeven kind van A. Hoogstrate en E. de JageT. Ondertrouwd: G. A. Keijzer 21 j. en M. van Lammeren 24 j- G. P. Marsé 22 j. en E. A. van Rijn 21 j. Gehuwd: A. B. van der Voorn 23 j. en J. C. E. Droog 18 j. Bij gelegenheid van zijn 25-jarige dienstvervulling als veilingmeester bij den R. K. Tuindersbond, werd den heer J. Snij ders le Aardam een aardig cadeau aangebo den. Eenige bestuursleden van den Tuin dersbond vervoegden zich daartoe te zijne huize om den beer Sn. persoonlijk te com- plimenteeTen. De heer P. Boer, hoofd der bijzondere school alhier is in gelijke betrekking be noemd te Nieuwerkerk aan de IJssel. Door de R. K. Tuindersbond is een parig besloten niet in le gaan op de door de Commisie uit den Raad gedane voorstet ien tot het instellen van één veilingscentrale voor de drie bestaande gmentenveilingsver- eeni gingen. HILLEGOM. Voordrachtavond Frans Hnlleman. Voor een vrij goed bezette zaal van het Nutsgebouw heeft de heer Frans Hulleman e'en voordracht-avond gehouden. Hij decla meerde liederen, waarom zeer hartelijk is gelachen. Het optreden van dezen declama tor was een succes van het Nutsdeparlement en daar maakte de voorzitter Dr. ten Hoo- pen een goed gebruik van, door een propa gandistisch woord te spreken, 't Nut heeft zijn winterseizoen goed ingezet; de volgende sprekers zijn de heeren Henri Dekking, Larelte de goochelaar en A. Alt, die weer op zijn bekende interessante wijze een opera zal behandelen. LISSE. Aanbesteding. Gistermiddag heeft in het raadhuis, voor rekening van de gemeente, de aanbesteding plaats gehad, van het grondwerk voor de ijsbaan. Er waren 8 inschrijvingen, waarvan een van onwaarde. Fa Schoorl voor f.3100. Th. Vergonst f 3190 Griekspoor f.2890. A. J. Vermeulen f. 2825, J. Meijer en J. Mens f.2830. Fa. Opdam f. 2590. J. Broekhuizen f. 2162. Hel werk werd aan den beer J. Broek huizen gegund, 7.ij::de de laagste inschrijver. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten. Binnenland brieven: Boot en Co, Voorhout Hoofd der School Mevr. Sanders, Den Haag. NOORDWIJKERHOUT. Rectificatie. Men verzoekt ons te wil len vermelden, dat het ons toegezonden be richt betreffende den brand in de boerderij van P. V. in zooverre rectificatie behoeft, dat deze brand niet twee weken, doch één week geleden plaats vond. OEGSTGEEST. Feestavond Reclameweek-Commissie. Gisteravond was in hotel „Het Witte Huis" door de Reclameweekcommissie een teest- vergadering belegd met de prijsuitreiking van de uitslag van het letterraadsel. Bij den aanvang werden de zeer talrijke gasten in de groote zaal en de serres ontvan gen, waar weldra een gezellige geest heersrh- te, mede veroorzaakt door de opgewekte tconen van het muziekenscmble „Wouü-BeV. De voorz., de heer M. C. v. d. Burg, riep de aanwezigen een hartelijk welkom toe. Het bestuur is dezen avond uitermate verrast door de zoo groote opkomst, te meer nog dankbaar voor de moeiten om de reclameweek te doen slagen. Gij toch, zeide spr., zjjt de kern van de reclameweek. Uit het groot aantal ingeko men goede oplossingen van hot letterraadsel, is ons bewezen dat u allen zeer nauwkeurig alle etalage; heeft bezien. En dat is, net- geen wij noodig hebben. Belangstelling, waaruit handel kan ontstaan. Zoo u allen de oplossing van hei letterraadsel: „In C 0st- geest knnt gij alles koopen, waarom dan naar elders geloopen", goed in het geheu gen prent, dan is de gebeeie opzet als goed geslaagd te beschouwen. Met nadruk, zegt spr. dan, dat de commissie hoopt, dat de inwoners van Oegstgeest meer en meer de plaatselijke winkeiers zu.ien begun.tigen. Vervolgende, dankt spr. namens de com- mk-sie het hoofd van gemeente en politie, den Edelaehtb. heer Van Griethuysen, voor a.los waarin hij de commissie is ter wille geweest. Tot de deelnemers der reclameweek en niot minder dan 32 schenkers van prijzen, sprak de voorz. tevens hartelijke woorden van dank, evenals aan de pers, de politie, den heer Van Ingen Schenau en de muziek gezelschappen N.Z.H.T.M. en Triumph voor hun kranige medewerking. Het overgroote deel van dank bracht spr. aan zijn mede-commissieleden, die hem zeer veei werk uit de hand hebben genomen, waardoor hem het voorzitterschap is ver gemakkelijkt. De opgewekte muaek hier aanweiig heeft reeds blijk gegeven van aangenaam te kun nen medewerken, waarom spr. ook de mu zikanten dank brengt Dit is niet vergeefs geweest, want zij hebben zich tot het aller laatst dapper gehouden. Na een korte pauze werden de namen op genomen van houders eener controlestrook. Aan de loting namen 96 personen deel, zoodat 15 goede oplossingen door verschil lende oorzaken zijn weggevallen. Toen alle loten in het bezit van de eige naars waren, werd het commando gege ven „Open maken" en traden de resp. prijs winnaars naar voren om hun prijs in ont vangst te nemen. De drie door de commissie beschikbaar ge stelde prijzen werden uitgereikt aan: le pr. de jongejuffr. Cor Maat (eikenh. rooktafel). 2e pr. den besr P. van Santen (ko peren gangspiegel met borstelgarnituur). 3e pr. den heer J, Bouwman (haardgarnituur). Hierna werden de 32 pTijzen uitgereikt die door de winkeliers beschikbaar waren gesteld. De voorz. dankte aan het einde allen die dezen avond tot welslagen hebben medege werkt, en feliciteerde de prijswinnaars met hun behaalde succes. Het officieele gedeelte was hiermede ten einde, waarna nog velen eenigen tijd gezellig bijeen bleven. De mnnek hield er de stemming in, waarbij de heer Vossen ach later aansloot en ons wondere muaek te hooren gaf op de harmonica. En de rerlameweek èn dezen feestavond, va ren als zeer goed geslaagd te beschouwen. f 0,601,20, Pompon-Dahlia's f. 0,30—0,60 Zinnia's f. 1,25—1,35. Boschrysanten in meer dere soorten i 0,160,42. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Clasina, dLv. J. van Beelen en E. J. van Keeteren, won. te Lisse Comelis Leonardus Adrianus Josephus, z.v. L .M. van Reisen eD A. C. van der Zalm Cornelia, d.v. R. Zoutman en C. van den Boom. Ondertrouwd: Martinus Kloek 22 j. en Elisabeth Catharina van der Horst 29 j. Overleden: Hendrikus van der Kamp, 85 jwedn. van M. Th. Garhmann Pi eter van der Neut 28 j. echtgen. van R. C. M. Elfe- rink Anna van Delft, 78 j. wed. v. M. Hageman. Gevestigd: mej. C. M. van der Holst, Hoofdstraat 30a van Noordwükerhout J. Ruijs, Zuiderstraet 2 vnn Mijdrecht M. M. van Roode en gezin. Warmonderdam 25 van Lisse P. D. Kuiper en gezin, Julia- nalaan 8 van Loosdrecht G, J. A. Schel- tirnga, Westerstr. 9 van Haarlemmermeer. G. J. Meulenbrugge, Hoofdstr. 93 van N.O. Indië. Vertrokken: P. H. Blom van Hoofdstraat 210 naar Tilburg J. Christiaanse, van 'Hoofdstraat 96 naar Voorschoten R. Lnbacb, van Hoofdstraat 65 naar Haarlem mermeer Mej. A. K. Hoogenboora, vkn Florlsschoutenstr. 34 naar Leiden. Door het bestuur der Voningbouwveree- niging „Vooruitgang" alhier, is het bouwen van 20 arbeiderswoningen aan de Hein Ba- dorstraat, opgedragen aan de aannemers Kort en Van der Wiel te Rijnsburg voor de som van f. 53-570,—. Deze firma was bij de aan besteding op één na de laagste inschrijfster. Er worden pogingen gedaan, maatre gelen te treffen een prijsdaling in de Hya- cri.then te voorkomep. Een zevental der grootste kweekers hebben reeds over dit onderwerp vergaderd. VEUR—LEIDSCHENDAM. Donderdagavond te 7.15 uur komen de beide raden in gemeenschappelijke open bare zitting bijeen. Over 1928 heeft het gasbedrijf nsdeelig saldo opgeleverd van f. 12965,28 het electrioiteitsbedrijf leverde een voordee- lig slot van f. 7588,89, dit laatste dank zjj de schandelijk booge prijs, n.l. 40 ct. pe; K.W.U., welke hiervoor geheven wordt. VOORHOUT. De hear J. J.'Floor, blökwachter der Nederlandsche Spoorwegen, alhier, is we gens het bereiken zijher 60-jarigen leeftijd, in het genot van pensioen gesteld De heer J. W ,J. van Stekelenburg alhier, benoemd tot gemeente-secretaris te Amstelveen, heeft verklaard zijne b no:ming te zuilen aanvaarden. RITNSBURG. Ce Bloemenhandel. Aan den aanvoer is al zeer goed merk baar ,dat we in den herfst zitten. De aanvoer bestaat dan ook voor het grootste gedeelte uit Bos-Chrysanten, waarbij nog komen, al hoewel ook niet in groote partijen, want daarvooor zijn ze te goedkoop, Dahlia's en Pompon-Dahlia's met een weinig kasanjers. De prijzen steken ook niet uit. Betaald wordt voor Anjers f. 0.50—1,20 per 100, Dahlia's WASSENAAR. Voorbereiding rioleering. Op het oogenblik is men druk bezig met het voorbereidend erk voor de rioleering in Nieuw-Wassenaar en omgeving. Aan de Stoeplaan bij den Wittenburgerweg "orit een pompstation gebouwd. Van hieruit zul len de rioolstollen uit dit district via een te leggen persbuis, worden afgevoerd uaar het pompstation van Den Haag in Marlot RECLAME. MAARLEHHERSTRAAT f20 136 Door B. en W. is benoemd tot technisch ambtenaar 2e klasse bij gemeentewerken, de beer A. J. Bolten te Groningen. Naar wij vernemen, heeft de Burge meester een huis gehuurd in het park Rijks dorp ,0p 1 Nov. a.s. zal Z.E.A. met zijn gezir hior intrek nemen. Z.E.A. is evenwel van plan ovc-r eenigen tijd voor zich een huis te doen bouwen. EKKEHARD—SPIELE. Onder auspiciën der X V. Internationale Concertdirectie Ernst Krauss zal de Ekke- hard-Spiele hier ter stede een uitvoering komen geven. ROTTERDAMSCH HOFSTAD-TOONEEL. Gezien bet groote succes, hetwelk A. den Jlertog's Spel van Trouw en Vaderlands liefde: „10 ure heit de klok", bij de eersle vertooning te Leiden op 3 Oct, j.l. mocht te beurt vallen, heeft de directie van het Rolt.J Hofstad Toonee! besloten a.s. Maandag Si October een tweede vertooning van dit stug in den Schouwburg alhier te geven, die thans om 8 uur zal beginnen. Hoofdrollen evenals bij de eerste verlooning in handen van Anion Roemer. Jan van Ees, Hans van Ees, Ed. Palmers. J van der Linden. C. Donimelshuizen, Juliette Roos. Eline Pi- suisse, Annie Brugman. De regie is van Jan van Ees. ONZE TELEFOONNUMMERS: (op 2 lijnen) waren op onze demonstratie vol bewondering over het vele moois, dat voor enkele dubbeltjes der Schoenleld's Plastische verven, Lasnrverven of Kleurstiiten (e maken is, en velen, die zelf hun werkstukjes (wal vaak kunststukjes waren) bij ons tijdens de demon stratie hebben gemaakt, zijn ten volle voldaan met hun werkjes naar huis gegaan. De uitroepen: „Wat schitterend", „Hoe buitengewoon mooi", „Zoo sierlijk", enz., waren dan ook niet van de lucht - Hoeren Leeraren, Dames Leeraressen en vele anderen, die deze kunst naar waarde weten te schatten, hebben er hun verwondering over uilgesproken, dat met zoo weinig hulpmiddelen voor een luttel bedrag zóóveel moois te bereiken is. - Wij hebben echter door den ontzettend grooten mensclienstroom, velen, die geen plaats meer konden bemachtigen, èn velen, die te laat gekomen zijn, tot onzen grooten spijt moeten teleur stellen. - Daarom hebben wij besloten om alsnog i in de gelegenheid le stollen van deze gratis lessen te I nvrif i laö tva ra D n mno i~> n Kr»ni»n ra /alaaVaarao l-lacenaa i-n n profiteeren. - Dames en heeren, clubjes, klassen van scholen, vereenigingen, enz., enz., die hiervan nog willen profiteeren, kunnen zich daarom HEDEN AVOND, VRIJDAG en ZATERDAG bij ons opgeven voor deelname aan demonstratie en gratis lessen. Bij meerdere aanmelding dan 1000 menschen zullen wij bij loting de toegangsbewijzen aan de deelnemers doen toekomen, welke toegangsbewijzen strikt persoonlijk zullen zijn. - Vraagt Uw vrienden en kennissen die op onze demonstratie geweest zijn en zij zullen U zonder aarzelen aanraden U ten spoedigst voor de gratis lessen op te geven. - Gebruiksaanwijzingen staan voor ieder gratis ter beschikking - Zaterdagavond 10 nnr ONHERROEPELIJK SLUITING der aanmelding IMT TELEFONISCH WORDEN GEEN OPGAVEN VOOR DEELNAME AANGENOMEN. 4920 om U den nieuwen Elect rol ux a te schaffen. Deze is her. die U vol komen bevredigt en waardoor Uw schoonmaak een vlug en prettig verloop zaJ hebben. De Electrolux. met zijn enorme zuigkracht, vele practischeonder- deelen en uiterst gemakkelijke bediening, reinigt niet alleen Uw huis tot in alle hoeken gemakke lijk, snel en hygiënisch, doch zuivert tegelijkertijd de lucht. Vraagt heden nog een demon stratie f BREESTRAAT 52 VERKOOPKANTOREN DOOR HET GEHEELE IAND Botermarkt No. 3 - Leiden - Telef. No. 1872 Door een nieuwe vinding kunt U met een Electrolux tbans ook op afdoende en gemakkelijke wijze motteo verdelgen. Jongste Bediende gevraagd (m. of vr.), diploma typen, in winkelzaak. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 4939. I' ■4862 Onze Sorteering wordt dagelijks met het allernieuwste aangevuld. Zonder overdrijving kun nen wij zeggen, dat wij in deze artikelen de groots-te sorteering hier ter stede er op na houden. Opzetten van kraag en manchetten, repareeren en moderniseeren van alle Bontwerk geschiedt bij ons vakkundig en billijk. Prijsopgave wordt gaarne verstrekt zonder eenige verplichting. 4926 een „kléin" jongetje, dat H geen levertraan in kon nemen. Maar toen kwam er een wijs man erv die maakte er van. Toen lustte hij er wel heele bergen van, even als al zijn vriendjes. En daarom bleven ze allen gezond en gelukkig. Die man heette Brocades. Vraagt.dus LEVERTRAAN EMULSIE 4878

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 6