GOEDE DPI ncciwm!. RAADSELS. OPLOSSING ANEKDOTES. Willy Verbrugge, ik ben blij voor je, dat je kindercourant niet weer weg was, want dan had je het prijsraadsel niet kunnen ma ken. Heel vriendelijk van je, die raad om mij niet te moe te maken. Neeltje Meuldijk, was de vorige week de brie! al klaar met de postzegel er al op? en toen niet weggebracht, dat was jammer van de moeite. Dikkie van Dijk, natuurlijk vind ik dat goed, schrijf dan maar om de andere week als het niet iedere week kan. In Katwijk reis ik dos ook al rond in een taschje. Geertrui da Kerkvliet, ik vond ze heel ge zellig al je verhalen over je koken en naaien. Terwijl ik je langen brief las, rustte mijn hand weer eens uit van al het schrij ven. Zeker heb jo meegeloot, alles was goed. Rika Vermeer, je mag gerust meedoen en mij Tanle noemen. Reini^r Hertog, heb je zóó moeien denken over het prijsraadsel, dat was dan goede gymnastiek voor je hersens. Frans en Martha Schimmel, wel ja een troostprijs is toch ook heel aardig, al is na tuurlijk zoo'n prachtige pop als le prijs veel beter. De troostprijzen die je allebei kreeg, kan je toch ook best gebruiken. Jacobus Houders, dat kan ik begrijpen, dat je teen te moe weid na eenige uren daar te slaan wachten zonder dal er iets kwam, en dat ie toen maar naar huis bent gevaan. Ploni Smits, dal zelf uitzoeken van alle woorden was wel meer werk, maar anders zou -één kruisraadsel ook niet genoeg zijn geweest voor prijsraadsel. Was ie 's mor gens in dien regen ook al op het Schutters veld geweest? dus toen werd je van onderen en van boven nat Wiep van Kluyve, woon je in de Was- straat. die weet Lk wel. Neen daar lrwam de optocht niet voorbij. Jan en Gorrie Rodenburg, jullie behooren wel tot rnijn getrouwe klantjes. Jacob van Hees, ben jij nooit gelukkig met loten niet den moed verliezen hoor. Adri Griffioen zeker was je oplossing goed, je liebt meegeloot. Nellie Ouwers'oot. natuurlijk hoopte je op een prijs, dat doet ieder die inzendt maar niet allen kunnen gelukkig zijn. Henk Boom. bij mij heb je vroeger eens een prijs geloot, dat weet ik, maar ben je tijdens mijn ziekte ook eens gelukkig ge weest bij het loten? Abrara van der Heijde, de woorden be hoefden niet bij elkaar te hooien, je mocht nemen wat je wilde. Ooba Koevoet, zit jij al in de 6e klasse, dan schiet je al goed op. Zoo, wil Jantje mij later ook eens een briefje schrijven, dat vind ik heel aardig van hem. Adrie en Mathilde van Leeuwen, wei ja dat is veel gemakkelijker, stuur den brief maar regelrecht naar Den Haag, vau Bleis wijkstraat 149. Jullie behooren allebei nog tot de kleineren, dus je had alleen maar het raadsel van haring en wittebrood be hoeven op te lossen. Vanaf elf jaar behoort men tot de grooteren. Dirk Binnenkamp, van harte hoop ik, dab ik de volgende week mag hooren dat je weer veel beter bent en weer eens op mag staan. Als het nog eens mocht gebeuren, dat je Trilt schrijven en niet met inkt mag schrij ven in bed liggende, dan mag het gerust met potlood. Beterschap hoor. Greta de Vries, een peperbus van een el lang, wat moet je daarmee doen. Heb je 3- maal droge kousen en schoenen moeten aantrekken op 3 October, nu dat is beter dan met natte voeten blijven loepen en dan ziek worden. Jacobus Ligtvoet, de tijd om geregeld iii de tuintjes te werken is nu voorbij Zijn er nog wel knolletjes en boerekool voor jul lie in het vooruitzicht, dat is toch ook nog heel aardig. Eet er smakelijk van. Nellie Eikel, je brief van verleden week was nu pas in dit pakket, dus vorige week zeker te laat verzonden. Als je de brieven tocb over de post stuurt, doe het dan re gelrecht naar Den Haag, Van Bleiswijk straat 149 en zorg dat ik den brief Dins dags op zijn laatst ontvang. Wanneer krijg je herfstvarantie Jan en Eempien Wassenaar, aardig dat jullie de Zeppelin ook hebt gezien, prach tig groot hè is zoo'n luchtschip. Ging het schip dicht over Noordwijkerhout waar zijn jullie gaan kijken 1 'Annie Schote-ma, jij ook al een van de reien, die zoo opgetogen schrijven over het mooie gToote luchtschip. Dus je behoefde er niet ver voor te loopen om het te zien. Johanna Maas, neen dat boek, waar jij over schreef, ken ik niet. Houd maar moed, als je trouw gaat meedoen, zul je ook wel eens een prijs loten. G. Vogelaar, je mag gerust mee gaaa doen, maar wil je je voornaam eens voluit schrijven niet enkel G.. want nu weet ilc niet eens of je een meisje of een jongen bent. En wil je mijn naam dien je onder de correspondentie vindt, ook op het adres zetten, je had nu alleen maar het adres geschreven, er wonen hier meer menschel» in huis. Alida Verdoorn, er waren velen zooals jij, die toen ze 's morgens met. de voeten diep in den modder zakten op het Schut tersveld, er zich 's middags en 's avonds niet meer aan durfden wagen. Maar*"H hebt toch erg genoten van den optocht en van Dik Trom, dus dat is al heel wat. Koos Slootweg, ik merk wel uit je brief, dat je erg blij bent, dat je het luchtschip zoo mooi hebt gezien, het is dan ook prach tig, dat is zeker. Jij bent immers een vriend van de 3 broers Mulder, dan mag je misschien het boek van Johan ook wel eens lezen. Ziezoo nu eindig ik mijn praatje. Ik hoop niet, dat ik de volgende week weer van telcnrgestelden hoor die de brieven te laat bezorgden, zoodat ze niet in dit pak ket waren. Allen heel hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS v. BOEKEREN. Goede oplossingen van het prijsraadsel der giocteren, ontvangen van: Toos Dirkse, Aagje van der Ham, Jan Wassenaar, Jacobus Laurier, Margaretha Sierag, Nico van Staden, Autje van Eg- mond, Annie Bavelaar. Ceüa Muyzert, Jootje de Wekker, David Brokaar, Frans Schimmel, Jacobus Slegtenhorst, Wim Crama, Catliarina van Egmond, S. Mom- berg (voornaam alsjeblieft voluit), Greta de Vries, Jan Evers, Neeltje van Breda, Willy Verbrugge, Wim Badewes. Annie van Hensbergen. Geertruida Kerkvliet, Piet Nieboer Bertus Boom, Alida Verdoorn, Neeltje Meuldijk. Jopie van der Bel, Fre- derik Mulder, Dikkie van Dijk, Rika Ver meer, Jacobus Honders, einier den Her tog, Han Mieloo, Koos Slootweg, Abrara van der Heyde, Nel Hagoort, Ploni Smits, Wiep van Kluyve, Willy de Neys, Jacob Griffioen, Jan Rodenburg, Gorrie Roden burg, Gerharda Eggink, Jootje de Wekker. Joh. Mulder. Goede oplossingen van het prijsraadsel der kleineren ontvangen van: Jan de Vreugd, Helena Krispijn, Celia Kret, Jacob van Hees, André Sierag, Gor Sierag, Henk Boom. Annie Schotema. Ma- rietje Sierag, Anion van de Ruit, Truida van de Ruit. Willem Momberg, Nellie Eikel, Johanna Maas. Jan Beekman, Dirkje Hopman. Martha Schimel. Jannie Hagoort, Dirk de Jong, Piet de Jong, Hendrik Mulder, Jan Smits, Nellie Omverstoot. Jacobus Ligt voet, Nico Kret, Eempien Wassenaar A-drie van Leeuwen Mathilde van Leeuwen, Adri Bavelaar, Bep Hoope. Bert van Reenen, Leo Flipse, Coba Koevoet. Dirk Binnen- kamp, Adri Griffioen, Ghristiaan Eggink, Jannie de Water. Jacobus S. Fa vier, Marie Favier, Piet Harte vei d. G. Vogelaar (voor naam liever altijd voluit schrijven). De prijzen der grooteren zijn toegekend aan: JOHAN MULDER, 11 jaar. JOPIE v. d. BEL, 12 jaar. De prijzen der kleineren zijn toegekend aan: ADRI BAVELAAR, 8 jaar. LEO FLIPSE. 10 jaar. De prijten kunnen aan ons Bureau worden afgehaald a.s. Woensdag tusschen 12 uur en half een of tusschen en 5 uur. Red. „L D." RAADSELS VOOR ALLEN OH UIT TE KIEZEN, DE GROOTEREN 4 EN DE KLEINEREN 3. I Ingezonden door Joop v .d. Bel. Met k een jongensnaam, met t een meisjci naam, met d een bergplaats, met h oen wind, mot r ben ik welriekend. n. Ingezonden door Mina Krgger. Myn geheel is een plaats in Nederland van 12 letters 3. 2, 1, 10 vindt men mjj aan boe-men, 5. 9, 12 een lichaamsdeel, 11. 6 zit ik aan een wagen. 7, 4 8. 8, gehrnikt men mjj bij sneeuw en fis. 9. 5. 5, 10, 7. 8, 2, 7, vermaakt de jeugd zich dikwijls mea ra. Ingezonden door Wim Crama. Als een kat valt en niet op zjjn rnj tereoht komt, waarop komt hij dan terecht! IV. Ingezonden door Levy Oostveen. Vat staat hier? het is een bekende uit drukking. alles V. Ingezonden door Ali Vordooro. Maak uit deze 9 letters een spreekwoord van 2 woorden dat met een r begint. r, r, s, s, t. t, u, e, o. VI. Ingezonden door Dirk Binnskamp. Wie is knapper, een witte kip of es» zwarte kip? VIL Ingezonden door Bert van Reenen. Men vindt mg aan een schip of boot. Ver. vangt men mijn 2e letter door 2 andere let. tets, dan word ik een bergplaats. vra. Ingezonden door Jan Evers. Ik weet een woord van 10 letters, en als je er 2 letters afdoet, blijft er tweemaal acht over. Welk woord is dat? OPLOSSING VAN DEN REBUS UIT HET VORIGE NUMMER. De Zeppelin maakte in 21 dagen den tocht om de wereld. Ingezonden door Gorrie en Jan Rodenburg. Als Fransje wat misdaan had en Moeder vroeg: „wie heeft dat gedaan?" zei hij altijd„Ik, maar ik zal het nooit meer doen". Toen nu op school de meester vroeg: „Frans, wie heeft Amerika ontdekt?" zei hg: „Ik meester, maar ik zal het nonet meer doen". Ingezonden door Hendrika Ouwerkerk. Meester: „Wat beteekent Paschen?" Jan: „Eieren eten, meester". Ingezonden door Frans Schouten. A.: „Hoe komt het toch dat in uw dorp zco'n vreeselïjk slecht plaveisel is in allfl straten?" B.: „O, dat komt, omdat een van onze wet houders is schoenmaker, hoe slechter het plaveisel, hoe meer verkoopt en repareert hij"

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 16