70ite Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 14 October 1929 Vierde Blad No. 21344 UIT DE RIJNSTREEK. ALPHEN. „Ona Belang". Donderdagavond hield de Ras- en Pels- konijnenfokvereen „Ons Belang" een alge- jieene1 ledenvergadering. Nadat de notulen gelezen waren, deelde de voorzitter mede. dat het bestuur erin geslaagd was een prima „Chincilla"-ram te koopen, welke voor alle Üèden bij den heer L. van Klaveren te be zichtigen is. Daarna werden de statuten en 't huishoudelijk reglement vastgesteld Bij het volgende punt van de agenda werd be sloten een tafelkeuring te houden en wel op as Vrijdagavond half acht in het zaaltje van den heer Kemp. Ter dekking van de onkosten werd het minimum bedrag voor onderzoek gesteld op 10 ct. per konijn Bij 'e' rondvraag werd voorts nog besloten ge- menlijk wat voeder te konpen waarna de oorzitter de vergadering sloot. Een nieuwe vereeniging. Dezer dagen werd in onze gemeente een vereeniging gesticht genaamd „Centrale Jeugd Commissie' in hoofdzaak bestaande uit de jongelings- en knapenvereenigingen uit onze gemeente aangesloten bij het Ned. Jong.verbond. Wat zij ten doel stelt zegt bijna haar benaming en betreft na- uurlijk de verzorging van het geestelijk wel zijn der jeugd. Als dagelijksch bestuur werd door de com missie gekozen ds. J. G. L. Brouwer voorz., C. B. Koolhaas secr. en de heer G. v. Staal duinen tot penningmeester. Ingebroken. Van Vrijdag op Zaterdagnacht werd door inbrekers een bezoek gebracht aan het kantoor van de fa. van Rijn en Kloot aan den overkant van de Heimanewetering. Uit 'het door de politie ingesteld onderzoek is gebleken da/t de heeren zich toegang heb ben verschaft door de pannenfabriek via de •leerlooierij van genoemde firma en daarna een ruit van het kantoor uit hebben ge neden. Op het kantoor werd de kluisdeur «nevens eenige geldtrommels. schrijf- ireaux etc. geforceerd echter zonder eenig esultaat Tot zoover kon worden nagegaan _lvordt tot heden niets vermist. Uit het onder- Zoek bleek overigens nog, dat hier beroeps- menschen aan het werk moeten zijn ge weest, daar uit eenige voetafdrukken was waar te nemen dat de heeren sokken of kousen over hun schoenen hebben gedaan. Kottelooze inenting. Ter voorkoming van alastrimgevallen be staat m onze gemeente bijzondere gelegen heid voor kostelooze vaccinatie en revacci- nafie tw. voor alle ingezetenen uitgezon derd de bewoners van Aarlanderveen (dorp) óp Woensdagen 16 en 23 Oct. a.s. telkens des n.m. van 78 uur in het huis der ge beente Julianastr. waar de vaccinatie zal eschieden door den arts dr. A. J. Groen en op Donderdagen 17 en 24 Oct. a.s. even eens des avonds van 78 uur ten huize van de geneesheeren P. de Graaf, J. Mun- ling en W. van Wermeskerken waar zal worden gevaccineerd door iedeTen arts te zijnen huize. Chr. Landbouwschool. Voor het eindexamen der Chr. landbouw school alhier slaagden o.m. M. Verburg te Zevenhoven, K. J. den Hertog, P. den Her tog, J. P. Voorbij alhier; A. Wingelaar le Nieuwkoop, J. Visser Jr. te Langeraar, B. Nell te Wassenaar, J. H. Ruting te Zwam- merdam en A. Oudijk te Waddinxveen. Af gewezen werd 1 candidaat. Onze plaatsgenoot P. Belgraver slaagde te Utrecht voor het eerste gedeelte candi- daatsexamen in de medicijnen. 16 October a.s. zal in onze gemeente de jaarlijksche buscollecte worden gehou den ten bate van het vredeswerk van het Nederlandsche Roode Kruis. Onze plaatsgenoot de heer v. d. W. in de Wilhelminastraat plukte deze week nog rijpe aardbeien uit zijn tuin terwijl nog veie planten in vollen bloei staan. Ds. Johs. Stehouwer alhier komt voor óp het drietal ter vervuiling van de 5de predikantsplaats bij de Ned. Herv. Kerk te Scheveningen. De bekende blinde organist de heer H. J. Kruithofff van Kampen zal a.s. Maan dag halfacht een orgelbespeling houden in de Geref. Kerk, Raadhuisstraat. Voor afwis seling zullen eenige liederen ten gehoore worden gebracht en een meditatie in blin- denschrift van genoemden heer Kruithof. Door de vereeniging Dorcas" werd in het afgeloopen jaar de navolgende kleding stukken uitgereikt t.w. wollen dekens, lakens, flanellen en verdere ondergoederen ;in totaal 209 stuks. A.s. week zullen de dames van genoemde vereeniging van de inwoners een gift vragen om wederom in slaat te zij-n goedheren te koopen benoodigd voor het vervaardigen van kleedingstukken. Een ieder tast dus diep in zijn zak voor dit liefdewerk! Ter hoogte van den Steekterweg nabij den klompenmaker J. G. waar gistermiddag de gasfitter J. v. E. bezig was met 't schoon maken van syphonputlen der gas- of water leiding, had een automobielbestuurder die blijkbaar de syphonsleutel of pomp niet in de put zag staan het ongeval hiermede in botsing te komen met het gevolg dat 2 ban den van zijn wagen geheel werden bescha digd. Door een automobielhandelaar uit Zwammerdam moesten een tweetal nieuwe banden om de wagen worden gelegd alvo rens de man zijn reis kon vervolgen. Gevonden voorwerpen: 1 rijwielplaatje 1 bumper van een auto, 1 zwarte portemon- taie met inhoud Inlichtingen politiebureau Julianastraat. BOSKOOP. „Verordening Winkelsluiting". In een drukbezochte vergadering van de Boskoopsche Middenstandsvereeniging werd in verband met de ongesteldheid van den I heer D. v. d. Geur. tot tijdelijk voorzitter ge kozen de heer Mr. C. M. Loef. Verder werd, in samenwerking - met de vereeniging ,,De Hanze" besloten, om aan 1 den raad dezer gemeente een adres te zen- den, met verzoek, om wijziging der veror- dening op de winkelsluiting, in dier voege, i dat de winkels nam om 8 en des Zaterdags om 10 uur gesloten moeten zijn. zulks in verband met de werktijdenregeling van het I personeel op 1 Januari e.k. Een voorstel, om ook in den middag een uur te sluiten werd verworpen Op de vergadering der winkelieTSver- eeniging is definitief besloten, om dezen winter een winkelweek te organiseeren. Het bestuur bestaat uit de heeren: Mr. C. M. Loef. J C Vermeulen, J Koetsier, H. A. Boekraad. J. G. Mens, A. v. <1 Hoe ven en A. v. d. Wolf. Benoemingen. Tot onderwijzeres aan de Chr. school, Nieuwstraat is benoemd, mej M. Zaal en aan de Chr. school Rozenlaan, mej. C. v. d. Vis, beiden alhier. Onze plaatsgenoot, de heer D. v. Ot- terloo, is ter zitting van de Arr. Rechtbank te 's-Gravenhage beëedigd als makelaar in onroerende goederen. Bij het te Gouda gehouden examen van de Vereeniging van directeuren van „Pont- en Handelsscholen" slaagde als praktisch-kantoortypist, onze plaatsgenoot J v. Otterloo, met een snelheid van 140 re gels per uur. o KOUDEKERK. GEMEENTERAAD. De kwestie van de brugwachters Ge- meentebegrooting 1928 Vergoeding N.-H. School Belegging be- dieningslonds Brug - Sluitings uur dranklokalen. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Aanwezig alle leden. Na opening der vergadering met gebed door den Voorzitter worden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en onver anderd vastgesteld. De voorzitter deelt mede, dat de termijn, voor de ontheffing van de verplichting tot het geven van onderwijs in lichamelijke oefening, destijds door Ged. Staten ver leend, 1 Januari a.s. ten einde loopt. B. en W. zijn er nog niet in geslaagd om een geschikt terrein të vinden, daarom hebben zij opnieuw ontheffing aangevraagd tot 1 April 1930. Zij hopen dan in de vol gende vergadering met een voorstel te komen. Eveneens kan in de eerstvolgende ver gadering de steunregeling tegemoet gezien worden. Hierna worden de rekeningen van het Burgerlijk Armbestuur en van het Tehuis voor ouden van dagen over 1928 onver anderd goedgekeurd. Zij sluiten resp. met een batig saldo van f. 128.17 en f. 1989.46". De heer van Egmond onthield zich van medestemming De begrootingen van het Burgerijlk Arm bestuur en het Tehuis voor ouden van dagen voor 1930 worden eveneens goed gekeurd, resp. in ontvang en uitgaaf op f 308.17 en f. 7289.46*. Thans komt aan de orde een voorstel van B en W. tot vergrooting van het crediet voor de brugbediemng. De voorzitter zegt dat zij hieromtrent een conferentie gehad hebben met B. en W. van Hazerswoude. Het voorstel is gedaan om gedurende 3 nachten per week een man er bij te nemen. Daarvoor is voor- loopig aangewezen J. Vitlers, die bekend is met de vaart. Hiervoor is een bedrag bepaald van f. 3 per nacht, dus de be diening zal nu bedragen f. 41 per week 12 Va pensioensbijdragen van de wedde van M. v. Harskamp. De heer van Egmond wil dit punt be handelen bij de Gemeente-begrooting dienst 1930. De voorzitter vindt het onhoffelijk van de commissie, dat zij hieromtrent een rapport heeft ingediend. Na discussie wordt tenslotte besloten het voorstel van de commissie nu te behan delen. Als voorzitter van de commissie leest de heer van Egmond het rapport voor. De tegenwoordige toestand kan niet bestendigd blijven. Zij wil daarom 2 brug wachters tegen een loon van f. 24 per week en de benoeming aan den Raad hou den. Hiervoor zal een meerdere uitgaaf ko men van ongeveer f. 350. Bovndien kan dan de bouw van een brugwachterswoning vervallen en ook de verzekering tegen aan varing. Ged. Staten hebben een jaarlijksche bij drage van f. 900 verleend in de kosten van onderhoud en bediening. Daarbij is van de veronderstelling uitgegaan, dat de be diening op een behoorlijke wijze zal ge schieden. De voorzitter zegt, dat B. en W. voor- loopig een toezicht gedurende 3 nachten voldoende achten De aanvaringen zullen gering zijn en de bediening is gemakke lijker als vroeger. Ook brugwachter Van Harskamp hoopt, dat de tegenwoordige toe stand bestendigd zal worden. Als later blijkt dat het niet zoo blijven kan, dan is het de schuld van den technischer dienst van Ged. Staten, die de bediening te licht in gezien heeft en waardoor de bijdrage van de Provincie te laag gesteld is. Het ligt dan in de bedoeling om later bij Ged. Staten om verhooging van de bijdrage tc vragen. Wij kunnen nu maar niet gaan besluiten zonder toestemming van Hazers woude, B en W. van Hazerswoude voelden ook nog niet voor 2 brugwachters. Bovendien vindt de voorz. een bedrag van f. 24 per week te weinig. Er moet een chef zijn, die minstens f. 2 per week meer verdient. Voorts ziet de voorzitter niet in waarom de benoeming niet door den Raad zal geschieden. B. en W wenschen hun voorstel te hand haven, terwijl de heer van Egmond voor stelt 2 brugwachters te benoemen resp. te gen f. 23 en f. 25 p. week behoudens goedkeuring van Hazerswoude. Het voorstel van den heer van Egmond wordt aangenomen met 5 tegen 2 stemmen, die van de beide wethouders. Vervolgens wordt vastgesteld een besluit tot wijziging van de begrooting dienst 1929 Alsnu komt aan de orde de voorloopige vaststelling van de Gemeente-rekening dienst 1928. De voorzitter zegt. dat hij in twijfel ge staan heeft om de vergadering uit te stel len. Thans zijn er 2 mogelijkheden, n.l. dat spreker de Commissie beantwoordt voor zoover hem dat mogelijk is of wel dat de rekening en begrooting behandeld worden in een volgende vergadering. Spreker meent dan het eerste te moeten kiezen en gaat dan aan de hand van het rapport de ver schillende opmerkingen na. Hierna wordt de rekening voorloopig vast gesteld in ontvangsten op ff 44.346.36, uit gaven f. 35.083 15. Batig slot f. 9263.20 1/2. De beide wethouders onthouden zich van medewerking. Hierna is aan de orde de behandeling van de Gemeentebegrooting 1930. Op voorstel van de commissie wordt de wedde van den ambtenaar ter Secretarie met f. 100 ver hoogd. Voorts wenscht de C. zoo spoedig mogelijk over te gaan tot verharding van het weggedeelte bij Meerwijk. De' voorz zegt, dat B. en W. binnenkort met voorstel hier omtrent zullen komen Eenige posten betreffende de Gemeente gebouwen worden verhoogd, terwijl de C. de sproeiwagen van de hand uil doen. Ook wenscht hij gezien den gunstigen toestand van de Gemeente-financiën. het heffings percentage te zien teruggebracht van 41/2 op 4 pCthetgeen ook de wensch van B. en W. is. De voorz. stelt voor hieromtrent een voorstel van B. en W. af te wachten, doch wil hiermede nu reeds op de begrooting reke'- r.ing houden. Belastingverlaging kan dus in het uitzicht worden gesteld. Aangaande de straatverlichting heeft de C gemeend 18 lantaarns meer te moeten ontsteken, waarmede B. en W. zich niet kunnen vereenigen. Dit zal groote kosten met zich mede brengen, daar er ook palen verzet moeten worden. De voorz. voelt wel voor eenige verbeteringen, maar is tegen het rapport De lieer van den Berg zou het ook luxe vinden, waarop de heer van der Lee» opmerkt, dat hij de verlichting thans bedroevend vindt. De voorz. merkt nog op, dal er met de gemeente-financiën nie^ te royaal moet wor den gehandeld. De heer van Egmond zegt nog. dat de ver lichting in den Lagerwaard belemmerd wordt door liet hakhout, hetgeen verwijderd zal moeten wonden. De beide Wethouders voelen ook niet veel voor het voorstel. Het voorstel van de C. tot uitbreiding van de verlichting wordt aangenomen met 5 tegen 2 stemmen, die van de beide Wethou ders. Thans stelt de voorz. voor de begrooting aldus vast te stellen. Gewone' dienst: uitgaven f. 44.717.86, ontvangsten f. 44.717.86, batig slot nihil. Kap. dienst: nad. sloten f. 1918.861/2, voord, sloten f. 1078.32, nad. slot f. 840.54 1/2 Hierna wonden uitgeloot de obligaties Nos. 58. 27, 23 en 26 van de obligatieleening, oorspronkelijk groot f. 7500. De vergoeding art. 101 der L.O. wet 1920 aan liet Bestuur der Ned. Herv. School al hier, over 1927 met daaraan verbonden 3 jaarlijksche afrekening wordt bepaald op f. 1731.40. Aan voorschot werd ontvangen f. 1385.12, zoodat nog betaald moei worden f. 346.28. Voorts wondt B. cn W. machtiging ver leend als bedoeld in art. 121 der Gemeente wet in verband met de wijziging der Alge- meene Politieverordening inzake de brug. Wat betreft de belegging van het brugbedie*- ningsfonds groot f. 24.000 merkt de voorz. op. dat dit fonds nog niet geheel volledig is. Het voorstel is de gelden te beleggen in f. 12000 4 1/2 Nederland 1917, koers 99 1/2 en f. 12000 41/2 Rotterdam 1916, koers 97 1/2, terwijl het restant op de spaarbank wordt belegd Hei ligt in de bedoeling een safe bii de Alphensche Bank te huren. Aldus besloten. Thans komt in bespreking een voorstel van B. en W. inzake openstelling van de Lagewaarschen weg voor motorrijtuigen. De voorz. zegt, dat Ged. Staten geen openstelling aan één zijde wenschen, tenrij ook voor rijtuigen. Als Koudekerk dat niet wil, dan zijn Ged. Staten bereid voor alge heel© openstelling met wisselplaatsen. Het voorstel van B. en 'W. is, aan Ged. Staten voor te stellen, wisselplaatsen in orde te maken en dan van één zijde berijden voor motorrijtuigen. Gaat dit niet, dan zijn ze voor algeheele openstelling, maar in geen geval willen zij openstelling aan één zijde ook voor rijtuigen. Het voorstel van de meerderheid van B. en W. in stemming gebracht wordt aange nomen met 5 tegen 2 stemmen, die van wethouder Dorrepaal en van den heer v. d Lee. Vervolgens wordt afwijzend beschikt op een 2 tal reclames schoolgeld van J. Geerlof en A. Peters. Tenslotte komt aan de orde het voorstel van de leden Lieverse en van der Lee en het adres van de A. R. Kiesvereeniging be treffende de sluitingsuren van dranklokali teiten op Zon- en algemeen erkende Chris telijke feestdagen. De voorz. zegt, dat de meerderheid van B. en W. den toestand wil'en laten zooals deze thans is. dus zijn tegen uitbreiding maar ook legen algeheele sluiting, hetgeen het adres van de A. R. Kiesvereeniging in houdt. B en W. zijn zeer tevreden over den tegenwoordigen toestand. Men moet oppassen voor eventueel© dwang van de overheid tegenover andersdenkenden. Na langdurige discussie stellen B. en W. ten slotte voor afwijzend op beid© adres sen te beschikken, welk voorstel wordt aan genomen met 4 tegen 2 stemmen, die van de heeren v. d. Lee en v. d. Berg. De neer Lieverse onthoudt zich van medestemming Rondvraag. De heer Van der Lee zegt-, dat door de politie nog niet gekeken is naar de mishandeling van de paarden, waar over hg in een vorige vergadering gespro ken heeft. De voorz. zegt hieromtrent nog geen opdracht gegeven te hebben, maar zal dit thans doen. De heer Lieverse merkt op, dat de ce- raer.tplaten aangebracht langs den weg b\, Jongeneel, te noog zitten. Wil in het ver volg deze werkzaamheden door den gem.- werkman laten verrichten, waarop de voorz. antwoordt, dat hjj hieromtrent geen toe zegging kan doen, daar de Gera.-werkman het toch al druk heeft. De heer Van der Sterre zou willen voor stellen om de heffing voor bouwvergunnin gen te laten vervallen. De voorz. zegt, dat dit punt reeds de aandacht heeft van B. en W., waarop de heer Van der Sterre zgv voorstel intrekt. De heer Van Egmond klaagt over het on wijze harde rijden van sommige autohouders, zooals W. Wille. De voorz. zegt toezicht toe, alhoewel dit heel moeilik is. De heer v. d. Berg zegt, dat in den weg hjj KL Reijneveld 2 verzakkingen zjjn. De voorzitter zegt onderzoek toe. Ter. slotte wordt nog met algemeene st. besloten over te gaan tot onbewoonbaar ver klaring van 3 woningen, in eigendom hg den heeT Van den Werf te Hazerswoude, ge merkt Wgk A no. 53. 54 en 55. Aan de aanschrijving welke destijds lot den eigenaar gericht is om verbetering, is geen gevolg gegeven. De woningen moeten thans binnen 4 maanden zijn ontruimd, ten zij in dat tgdvak de noodige verbeteringen zgn aangebracht. Hierna sluiting LEIDERDORP. Burgemeester van der Valk Bouwmanweg. Bovengenoemde weg verkeert thans in een zoodanigen toestand, dat hij vrijwel onberijdbaar is per auto en per rijwiel. De vele kuilen en gaten in dezen drukken ver- keesrweg leveren gevaar voor ongelukken op, zoodat het in het belang van de veilig heid alleszins aanbeveling zou verdienen wanneer deze weg (in onderhoud bij de ge meente Leiden) terdege onderhanden werd genomen, hetgeen door een ieder die van dezen weg gebruik maakt, zeer op prijs zou worden gesteld 1 LEIDERDORP. GOUDEN JUBILEUM. De heer W. v. Waardhuizen. Zaterdagmorgen had er bij N. V. Ver- eenigde Touwfabrieken alhier een niet alledaagsche huldiging plaats. De heer W. van Waardhuizen herdacht dien dag. dat hij voor vijftig jaTen bij genoemde instelling in dienst trad, en daarbij tot baa9-werkmeester is opgeklommen. Per auto met zijn echtge- noote van zijn woning gehaald, werd de jubilaris door de directie in het baanhuis, waarvan een gedeelte tot feestzaal was in gericht en een schat van palmen en bloe men was neergezet, in tegenwoordigheid van zijn kinderen en collega's door den directeur, den heer Bosman met deze ge beurtenis gecomplimenteerd, en hem een enveloppe met inhoud overhandigd. Daarna werd de heer van Waardhuizen toegesproken door den burgemeester, den heer Brug, die, neven9 een hartelijke felici tatie, den jubilaris de mededeeling deed, dat het H. M. de Koningin had behaagd, hem met de zilveren medaille, verbonden aan de Oanje Nassau-orde te begiftigen, om hierop hem de versierselen op de borst te spelden. Door verschillende van zijn col lega's werden nog hartelijke woorden van gelukwensen gesproken, en fraaie cadeaux aangeboden. Door het technisch- en kan toorpersoneel een penduleslel; door zijn collega's en ander personeel, een rook- stoel, bloemenbak, paraplustander en haardkachel. Geroerd dankte de jubilaris voor de hem gebrachte huldiging. Het zal voor hem een onvergetelijke dag zijn geweest. gekeurd. Onder de ingekomen stukken was o.a. een aanvrage van de Nationale Lamd- stormcommissie om een subsidie voor wet jaar 1930 't welk werd toegestaan tot een bedrag van f. 25. Een verzoek van A. van Acker inzake vergoeding voor kosten van vervoer zijner kinderen naar de school te Langeraar voor welk vervoer de gemeente reeds het grootste gedeelte bekostigd doch waaromtrent hij verzoekt het restant oos door de gemeente te doen vergoeden, wordt afgewezen. Een aanvrage was ook ingekomen om uitvoering van verschillen de werken aan de R.-K. School te Lange raar o.a. het plaatsen van een houten schutting, het maken van een regenput eu douglaspompen, welke werken werden ge raamd op een bedrag van f. 1080. De voor zitter deelt mede dat hieromtrent nog de verklaring dient te worden bijgevoego door het Schoolbestuur betreffende stor ting van 15 pCt. Behoudens dit stelt de voorzitter voor hieraan de noodige mede werking te verleen en 't welk algemeen wordt goedgevonden. Betreffende het ma ken van een nooduitgang was de Raad ai- gemeen van gevoelen dat dit zeer nuttig was; klaaTom werd besloten daaraan spoedi'ge uitvoering te doen geven. Op een aanvraag van -de wed. Heemskerk te Korfceraaar om een half jaaT afschrijving wegens hondenbelasting, wordt gunstig beschikt. Aan ds. G. van Heijningen wordt op zijn verzoek vermindering van school geld toegestaan, daar zijn kinderen tus- schentijds de sdhool hebben verlaten; de aanslag wordt verminderd tot f. 35.15. De Gemeenterekening over 1928 wordt vast gesteld op gewone ontvangsten f. 91430.10J gewone uitgaven f. 98022.40, nadeelig bfcvt: f. 6590.291/6. ontvangsten kapitaaldienst f. 51988.32, uitg. kapitaaldienst f. 52483.37, nadeelig slot f. 495.05. Volgt aanbieding gem.begrooting voot 1930. Hiervan zullen eenige exe-mpl. onder de leden circuleeren waarna vaststelling in de volgende vergadering zal plaats heb ben. Een wijziging der begrooting 1929 wordt met algemeene stemmen goedge keurd. Wijziging wordt gebracht in het reeds genomen geldeeningsbesluit in dien zin, dat de jaarL aflossing de eerste 20 jaar zal zgn L 392,en de volgende 10 jaar f. 216. Hierna komt in bespreking de lichtaan- leg langs de Hoeksohe Aar. Volgens gemaak te berekening zullen de kosten van aanleg bedragen f.732, benevens een jaarlijksche kesten van f.180. De heer Hoogervorst vindt een verlichting wel noodzakelijk, aan gezien er z.i. nogal druk verkeer is en het bovendien een slecht pad is. De heer Kroon zegt dat een jaarlijksohe kosten van f. 180 veel te hoog is in verband met de finan- cieele draagkracht derr gemeente; de tuin ders en boeren hebben niet zulk een gun stig jaar. Bovendien is er z.i. geen druk verkeer, vooral niet 's avonds. De heer Kammeraat maakt ook bezwaar, daar de finantieele toestand der gemeente niet zoo rooskleurig is. De heer Vis zegt een verlich ting wel noodzakelijk te vinden, daar hij bedoeld pad al dikwijls gepasseerd is en de toestand goed kent. Door den heer Hul- scher worden ook financieele bezwaren ge maakt; hij weet niet hoe de belasting ook dit jaar zal moeten binnenkomen. Na dis. cussie wordt op voorstel van den heer Kam meraat goedgevonden alsnog niet op het ver zoek in te gaan, daar nu bezuinigd moet werden en rekening gehouden moet worden met de draagkracht der gemeente, terwijl een verlichting nog niet absoluut noodzakelijk wordt gevonden. Omtrent uitbreiding electrische verlichting largs de Ringsloot staat het nu voordeeli- ger dan met het eerste plan. Daar no meer aansluiting verkregen is de geheele groep kan uitbreiding van het net volgen en de kosten door meer stroomverbruik gedekt worden. De totale uitgaaf zal zijn f. 670,80 met een jaarlijks verlies van 119,33. Op voorstel van B. en W. na overleg met de lichtcommissie, wordt met algemeene stem men besloten tot verlichting van de Ring sloot door uitbreiding van het electr. net. Bü de rondvraag geeft de heer Van der Hoorn te kennen, de vergaderingen liever om 9 our te houden; hetgeen algemeen werdt goedgevonden. De heer Hulscher brengt ter sprake de aansluiting der 8 per- ceelen in het Schilk. Dit zal nog nader in de lichtcommissie worden behandeld. De heer Kammeraat klaagt nog over straatschende rij te Aardam waar meer politietoezicht zal plaats hebben. Hierna wordt de vergadering gesloten. TER-AAR. GEMEENTERAAD. Gemeenterekening 1928 Geldleenings- besluit Lichtaanleg Hoeksche Aar Verlichting Ruigsloot. In de gehouden vergadering van den Raad waren alle leden tegenwoordig, be halve de heer Hendrikse. De voorzitter opende de vergadering met gebed waarna de notulen werden voorgelezen en goed WADDINXVEEN. Tot tijdelijk onderwijzer aan de O.L. School (Dorp) alhier, is benoemd de neer E. H. Crabbendam te Gorinchem. Door kwaadwilligen zijn 4 isolatoren van do radio-distributie-centrale aan het Dorp alhier stuk geslagen, waardoor de uitzendin gen ernstig gestoord werden. De politie heeft de zaak in onderzoek. Bij eenige varkens van den heer H. in den Zuidplaspolder alhier, zijn gevallen van vlekziekte geconstateerd. 2 Dieren zijn er reeds aan bezweken. Naar wjj vernemen, is dezer dagen tct bestuurslid van de Middenstar.dsvereen „De Hanze" alhier benoemd de heer Joh. Hogen eist, zulks ter vervulling der vaca ture Kledweg. De bietenlosser P .G. viel, doordat de paarden plotseling wegtrokken, van een bietenwagen met het gevolg dat hg het lin kerbeen brak. Hij is ter verpleging naar een Leidsch Ziekenhuis vervoerd.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 13