Kom nu, jullie verstandige mannen! Moet nu een vrouw vertellen wat de heste sigaret voor je gezondheid is? AGENDA. Kinderkleeding ARDATH VIRGINIA Ook met kurk en goud LONDON Babies teere huid Zaterdag. Concordia: N.V lioll. Tooneel. De Onbe kende Soldaat. 8 uur. Volkshuis: Tentoonstelling. 7 309 uur nam. Vrije Eva Ag. Gem.: Bidstond te 87a uur namiddag. Vrije Evang. Gem. (Middelstegracht): Bid stond. 87a uur. Zondag. Lèidsche Volkshuis: Middagconcert 4.30 u. Phébé (Oude Vest 91): Kinderkerk. 10 uur voorm. Stadsevangelisatie (Morschweg 69): Samenkomst te 8 uur nam. Stadszaal (groote zaal): Gezeiscnap Nap de la Mar „Merrjntje Gijzen's Jeugd"; 8 uur nam. •Teruël (Groenesteeg): Samenkomsten te 10 uur voorm. en halfzeven nam. Leger des iïeils: Samenkomst te 5 uur namiddag. Volksgebouw: Inst. voor Arb. Onlw. Spr. de heer Mulder 10.30 uur voorm. Volkshuis: Tentoonstelling. 2.304 uur nam. Vrije Evang. Gem:: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 7 uur nam. -o-». De avond, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 7 tot en met Zondag 13 Oct. waargenomen door de apo theek van den heer M. Boekwijt, Yisch- niarkt 8, Teletoon 552. De geneeskundige Zondagsdienst te Leiden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 unr waargenomen door de doctoren de Graaft, Kiel, Poortman en Timmermans. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Varekamp, Te!. 1916. De Oegstgeeslsche apotheek, de Kempe- naerstraat i, telef. 274. is dag cn nacht geopend. RECLAME. Bezoekt heden ONZE afdeeling Wij hebben ook voor U iets aparts en altijd goedkooper. Haarlemmerstraat hoek Donkerst. 2-4-0 P*r Vraagt: BLEYLE's KLEEDING Het beste nit het beste! 4616 LOCAAL RIJKSTELEFOONNET LEIDEN. Opgaaf van nieuwe aansluitingen in de maand September 1929: No 2858: W. Barning, Oude Singel 16 2854: Mej. Mary Boasson, Oegstgeester- laan 47. 2846: Dr. J. de Bruyne. Burg. v. d. Valk Bouwmanweg, L.d.d. 2856: G. van den Burg, Noordeinde 44. 2849: E. G. Choufour. Rijnsburgerweg 77. 2844- G. P. .T. Corha. Hoogewoerd 64. 2861: Wed. D. H. J. Diebende Hertogh, Z. W. Singel 48. 2800: A. van den Eelaart. Dir. v. h. Tele graaf en Telefoonkantoor. Plantsoen 7. 2837: Fa. Dusoswa. Levendaal 93. 2859: Dr. P Emdt. Rijnsburgerweg 88 2866: W. Th. den Hollander, Lage Rijn dijk 6 2842- P. de Lange. Hoogl Kerkgraeht 8 2862- N. V. Ideeo Maarsmansteeg 9. 2850 N.V Ned. Seintoestellen fabr. Hil versum Showroom. Breestraat 26. 2853: G. J. Polman. Tuin Z. W. Weg. 2855: II. Rooyakkers, Terweeweg 48, Oerrslgeest. 2864: J. van der Stok. Oude Rijn 10. 2^40: J. P S^heublin. Don Versteeg 21. 2857: W. F Tegelaar. Oude Singel 4. 2845- Dr. J. E. Tuilehen, Groenhoven- straat 4. 2851H. Vilders. Witte Singel 85. 28i8: .T. Vlasveld Hasrl straat 236. 2852- G. J. van der Zeeuw, Nassaulaan 58, Oegstgeest. EEN KOE IN DE PUT. Onder de vele koeien die Vrijdag9 onze stad langs d9 Haarlemmervaart verlaten, was er gisteren omstreeks halfeen ook een. die bij het begin van de Haarlemmervaart wat liep rond te dwalen enin een eenige meters diepe put terecht kwam, welke daar gegraven wordt. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. Daar er geen arbeid°rs in de put wa ren. werd niemand door het koeielijf ver- plet'erd. en de koe zelf bleek 'l er ook nogal goed te hebben afgebracht. Maar jawe'. hoe kwam ze er uit, diep in de modder a's ze zat van de diepe, steile kolk. Dit probleem hield de talrijke omstan ders en de werklieden 'n tijdje bezig, tot er een op 't idee kwam om de heimachine dat werkje te laten opknappen. En zoo legde men een paar stevige touwen onder het keeienliehaam. met een paar zakken er tusschen om het niet al te erg te doen knellen, men gaf den machinist een tee- ken. de machine begon te ratelen en onder groote hilari'eit van de toeschouwers hing het koebeest boven de put tusschen hemel en aarde Vlug was het uit haar benarde positie verlost en kon haars weegs vervolgen. Trianon-theater Men kan over de Ame- rikaan9che liefdesniemendalleljes denken zooals men wil: het is een feit, dat zij den toeschouwer immer een genoeglijk uur van afleiding bezorgen Zoo ook het alleraar digste Paramount filmpje „Hoe kom ik aan een man": prachtig scherpe foto's, een charmante hoofdvertolkster Clara Bow die met haar humor en spirit een onaf gebroken serie van aantrekkelijke spelmo menten schenkt. Haar kostelijke glimlach en verleidelijke twinkelende oogopslag sleepen mee en het is geen wonder, dal de stoere echt-amenkaansche boy Charles Rog- gers op slag in haar geraffineerde flirtnettcn verstrikt raakt. Hoe hij haar, na een avon tuurlijken nacht in het wassenbeeldenmu- seum en talloos veel andere gebeurtenissen eindelijk tot zijn vrouw mag inaken, wordt hier op kostelijke wijze voor oogen geloo- verd: de procenten sentimentaliteit, humor en originaliteit zijn hier op gepaste wijze verdeeld. Het biedt een goede les voor vrij gezellen: wacht u voor de vrouw, die u liefheeft; zij laat geen middel onbeproefd ii tot een getrouwd man te maken. Geluk kig maar, dat niet alle vrouwen 7.00 uitge slapen zijn als Clara Bow Na de pauze de groote film ..La Venenosa. de Vrouw die ongeluk brengt", van geheel ander genre. Een opmerkelijke verscheidenheid van spannende gebeurtenissen uit hel gevaarlijke circus- en nog gevaarlijker mi9dadigers- leven: zelden zal men zooveel variatie bij een vergaard zien. De scènes hoog boven in den nok van de circustent, waar de acrobaten hun dui zelingwekkende toeren verrichten, of in de lugubere apaehonkroeg, zijn van een schier grenzelooze spanning. Raquel Meller en Warwick Ward spelen de hoofdrollen en het is hun als steeds ook nu weer toe vertrouwd. Zij worden vereenigd, na lange jaren, waarin voor ieder van hun eiken dag genoeg aan zijn eigen kwaad en zijn eigen avontuur had. De regie heeft hier bijzondere dingen gedaan: er gezorgd voor een op eenstapeling van 9oherpe contraslen, de grillige onzekerheid van het acrobatenleven werd op felle wijze tot uitdrukking ge bracht. De liefhebber van Parijs kan hier voorts zijn hart ophalen aan luchtfoto s van Parijs. Het Gioves Trio is een pakkend acroba- tentrio. dat een passende inleiding vormt voor de woelige circus-schotsen na de pauze! Luxor-theatei Griezelfilms zijn mo menteel aan de orde van den dag. Het is, meenen wij, in ons land begonnen op het tooneel: de spooktrein, de kat en do kanarie. het politieraadselHandige leiders van filmmaatschappijen hebben, ook in het bui tenland, direct de sensatielust van het pv/- bliek aangevoeld en uitgebuit; de „Kat en de Kanarie" verscheen ook als rolprent, andere stukken volgden en het publiek is tot op heden niet moe geworden er zich in grooten getale voor te interesseeren. Voor zeer velen zal het vóórprogramma in he't Luxor theater ditmaal dan ook het hoogtepunt hebben beteekend „Nul uur nul!" Zoo'n titel brengt geheimzinnigheid mede. en die is er werkelijk ook te kust en te keur in deze filmgeschiedenis, die vrij wel niets anders is dan de poging van een detective om. met behulp van z'n pracht- hond Napoleon en een groote schare col- CHIEF WHIP lega's, den leider an'een schurkenbende 111 z'n eigen huis te arresteeren. In gewone omstandigheden ware iets dergelijks ver moedelijk kinderspel: een ruk aan de bel, het forceeren van een deur, een korte vvur- sleling, en tot besluit een handige beweging met een stel stevige armbanden".Op deze film gaat dat wel iets anders: de schurk en zijn helpers zijn in het huis, maar de moeilijkheid is ze te vinden. En 'I is gevaarlijk ook Want 111 dit spookhuis openen zich de wanden, leven de beelden en schilderijen, dreigt het gevaar achter deuren en portières en telkens weer ziet men een arm, die met een enkelen greep een slachtoffer maakt en liet groepje polilie- nienschen doet slinken! Hel loopt alles uit stekend af. dank zij de hond. die verstan diger is dan de menschen, en den bende leider ten laatste na een zwaar gevecht van liet dak op de straat werpt, waar hij in te onzachte botsing komt met het plavei sel Inderdaad, een griezelfilm bij uitnemend heid, een sensatiestuk, dal een daverend succes zal boeken heel deze week! Bedenkt men daarbij dat vervolgens Kees Pruis ruim een halfuur z'n gehoor op prettige wijze weel bezig te houden en te boeien met z'n luimige voordrachten en populaire liedjes, die toch altijd weer op prijs worden ge- i sleld, dan is hel duidelijk, dat het voorpro- i grarnma dezen keer inderdaad van een zeer goed gehalte is. In „De Gunsteling van Schönbrun" ver tolkt Ivan Petrovitch de hoofdrol van den aciittiende-eeuwenschen edelman Von der Frenk, die de keizerin van Franzi, haar hofdame, redt bij een struikrooversoverval, dan aan het hof komt en de gunsteling der keizerin wordt. Daarnaast vindt hij echter nog tijd te flirten met de knappe, levens lustige Franzi, die zich levens het hof ge maakt ziet door den keizer. Op dit gegeven bouwt de geschiedenis zich voort en zij wordt nog ingewikkelder als blijkt dat de keizer jaloersch is wanneer hij bemerkt, dat Von der Trenk een ring draagt, welke eens de keizerin toebehoorde. Von der Trenk wordt in de val gelokt en na een ernstige vechtpartij veroordeeld tot vele jaren ves tingstraf. Maar de vrouw blijkt de baas! De keizer kan opdracht geven den edelman weg te voeren om zijn straf te ondergaar de keizerin, daartoe bewogen door Fran: zorgt voor een tegenbevel I Von d< Trenk wordt bevrijd, weet schijnbaar ineen dat hij Franzi bemint. en met de jon: vrouw voor zich op den zadel galoppeer hij weg. de vrijheid tegemoet! Ernst en luim geldt met recht van het "programma, dat het Casino-theater deze week brengt. Nadat het journaal is ge- j draaid. krijgt men voor dc pauze de afdee ling luim, die uitstekend verzorgd is met 2 films. Allereerst een vermakelijke klucht en dan „De Vrijgezellen-club De Nachtpit". Men ziet hoe een stelletje oude hoeren, vroe ger de „onovenvinnelijken" nog eens weer lol een tweede jeugd worden gebracht cn nog eens weer „onoverwinnelijk" zich be toenen in een reuzen knokpartij. Na de pauze gaat „De dochter van den Postmeester", een Russisch filmwerk naar een novelle van Puschkin met Iwan Moskwim in de hoofdrol 't Is een aangrij pend stuk tragiek, echt Russisch gekleurd, dat aangrijpt. Bij elkaar genomen een mooi afwisselend- program. Het programma in het City-Theater be gint met een natuuropname van Heidei- berg met z'n typische Middeleeuwsche huizen en het oude bultende slot. In de j daarop volgende klucht voert een jeugdige schavuit een serie schurkenstreken uil, die de aanwezigen doet schateren van lachen. Zooals altijd is het natuurlijk de verkeerde persoon, die de klappen krijgt. Voor de pauze draait nog een film met den gevaar lijken titel „Pas op voor getrouwde man nen". Edoch het gevaar is niet zoo bijster groot, want tenslotte komt alles op z'n pootjes terecht. Het is een geschiedenis, waarin echt scheidingen als dreigende wolken opzetten. zonder evenwel groot onheil te stichten aan den huwelijkshemel. i Na de pauze zagen we: „Het eiland der verloren vrouwen", met Conway Tearle in de hoofdrol. De film geeft ons het leven weer op een eiland in de Stille Zuidzee, waar de blanken ver van de beschaving zich als uitgeworpenen vcelen. We zien hoe drank en een moordend klimaat een mensch kunnen verwilderen, doch ook hoe wilskracht lot het uiterste toe ten slotte de overwinning brengt. Het tradilioneele slot waarin de geliefden elkaar in de armen sluiten, ontbreekt ook hier niet. Vuor het examen Machineschryven, af- onomen door de Ver. v. Dir. v. Pont SclioLn, ;uigde>n: de dames E. de Graaf, M. de .Iroen,. C. C. van Leeuwen, A. Mater, M. H. Meyer. C. W. C. OudMioorn en de heereu Corn. Pont, J. H. Vallentijoed, alhier, ('leer' lir.gen der Pont-School, Steenscbuur 14). Voor het alhier afgenomen examen voor apothekers-assistent waren vier Can dida ten opgeroepen, waarvan slaagden mej. A. M Groenewegen (Nieuw Helvoet) en de heer P. M. J. Broekhuyzen (Soerakarta.) De inaugureele oratie van prof. dr. J. de Zwaan, benoemd hoogleeraar alhier, welke op a.s. Woensdag was bepaald, is 1c.' nader datum uitgesteld. Bij Kon. Besluit is aan den reserve- lweede-1 ui tenant A. Frijda van het 4de regt. infanterie krachtens de artikelen 36 punt 4 e en 37 der wet, voor het reserve- personeel der landmacht 1905 met ingang van 1 November a.s. eervol ontslag uit den militairen dienst verleend. Gistermiddag is de 84-jarige C. de W. op de Boommarkt door een hittekar overre den. waarbij hem een voorwiel over de borst ging. De oude man werd naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht, waar bleek, dat hij een rib gebroken had. Wie belang stelt in het werk van het Leidsehe Volkshuis, ga vanavond of morgen middag eens een kijkje nemen op de tentoon stelling van het werk dat op de clubs ea lessen werd vervaardigd. Het is een aller aardigste collectie handwerken, kanlkloswerk, metaalarbeid enz. (Zie advertentie). Van bevoegde zijde meldt men ons, dat de Vrije Kath. Kerk, die gevestigd was Stille Rijn la, ingaande morgen, verplaatst is naar Zaal 10 van bet Nut van het Alge meen, Steensühuur, alwaar ekei Zondagmor gen te half elf, de H. Mis zal worden op gedragen. De diensten zijn toegankelijk voor iedereen. (Zie ook advertentie). Door den Leidschen Bestuurdersbond zal op Donderdag 17 Oct a.s. een algemeene vergadering worden gehouden voor de be stuurders der aangesloten afdeelingen. On der meer zal dan in de plaats van den heer II J. Baart een nieuwe voorzitter moeten worden gekozen. Hedennacht zijn door de politie aan gehouden een 17-jarig meisje en een 19-ja- rige jongen, die beweerden met toestem ming van hun ouders van Schiedam naar Haarlem te fietsen om daar een tante te bezoeken Bij onderzoek bleek, dat de jonge lui waren weggeloopen en hun ouders in groote ongerustheid verkeerden. Vanmorgen zijn de avontuurlijke jongelui op transport naar Schiedam gesteld. RECLAME. Wrijft dc gesmette en ontstoken deelen voorzichlig in met Purol, en houdt het huidje steeds droog, door bij het verwis selen van den luier, telkens te bepoederen met Purolslrooipoeder. Purol doos 30 en 60 ct. Tube 80 ct. Purolpoeder bus 60 et 4585 2—1 DE ARMENRAAD TE LEIDEN De Armenraad.. welk Jiohaam bestaat uit atgevaar&jgueii van verschillende instel lingen van Weldadigheid etc. in deze ge meente, kwam op 4 October 's avonds b uur bijeen, waarbij als voornaamste punt op de agenda stonode behandeling der begiuoimg voor het jaar 193U. In deze veigadering welke geleid werd door den voorzittej den heei G. A. Smit, staakten 11a ampele discussie de stemmen over de artikelen 4 en 5 der begrooting, waarbij iten voorstel van de meerderheid van het ibestuui om gejden op de begrooting te brengen, teneinde mogelijk te maken dat met ingang van 1 Januari 1930 een vaste aanstelling wordt verleend aan drie onder zoekers en een klerk, die on dersdie id en- Jijk sinds 1922, 1925, 1925 en 1919 bij ar beidscontract bij den Armenraad in dienst zijn. Doordat de stemmen hadden ge staakt was een nieuwe vergadering nood zakelijk om óver deze zaak tot een be slissing te komen. Deze vergadering had gisteravond in het Nutsgebouw plaats, waar 14 leden aan wezig waren. De voorzitter zette voor hen die de vorige vergadering niet hadden bij gewoond. dc kwestie nog in korte trekken uiteen. De meerderheid van het bestuur, overtuigd dat ook in de toekomst de bij art. 4 en 5 bedoelde personen niet zullen kunnen worden gemist, achtte het billijk dat aan hen een vaste aanstelling werd gegeven, waardoor zij later ook aanspraak op pensioen zouden krijgen. De minderheid van het bestuur stelde zich op het standpunt van B. en W., welk college geen vaste aanstelling wenscht, op grond der mogelijkheid, dat bij een te verwachten verbetering der economische toestanden onzer gemeente, de diensten van één of meer dezer beambten niet meer noodig zouden zijn. Er werd ook nu weder vrij uitvoerig over het onderwerp van gedachten gewisseld, waarbij aan den eencn kant vooral het billijkheidsargument ten opzichte der be trokken personen gold, terwijl aan den anderen kant meer gedacht werd aan het denkbaar financieel belang der gemeente. Ten slotte werd het voorstel der meer derheid van het bestuur mot 11 tecren 3 stemmen aangenomen, zoodat, als B. en W. geen verder bezwaar maken, de vier thans Id lossen dienst zijnde personen met ingang van 1 Januari a.s. een vaste aan- stelline zullen ontvangen. Dc 'begroeting werd daarna in haar ge heel a aai ge nomen. DE BIOSCOPEN RECLAME. 453 7

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 2