COBBESPOMnsNTlE. Er werd zóó erg naar 3 October en naar prijsraadsels verlangd. Ziezoo 3 Octobev hebben jullie nu gevierd, nu vond ik dat de prijsraadsels dan maar dadelijk moesten volgen en dan ook maar eens toepasselijk op 3 October moesten zijn. De gedachten zijn zooveel bezig geweest met Leidens ont zet en ik denk, dal zeer velen ook wel haring en wittebrood hebben gegeten, dus houden jullie je nu maar eens bezig met die woorden als prijsraadsels. Ik heb alles vol doende uitgelegd, hoe jullie de raadsels moet maken en zelf alle woorden moet zoeken en kiezen, dus ik vertrouw geen zuchten te veroorzaken en geen klachten te lezen. Stuurt nu bij de prijsraadsels geen nieuwe raadsels of anecdotes, ik heb er vooreerst genoc-'g, bewaart die dus maar. Vreeselijk jammer hè dat het geen mooier weer was 3 Octmaar ik heb gelezen, dat dc meeslen toch wel erg veel plezier hebben gehad. Coolje Poldervaart, je moeder zal wel zor gen. dat je die kindercourant met het por tret kreeg. Hartelijk dank voor je briefkaart, ik was blij wat van je te liooren, want ik wist niet dat je nu in Hilversum woont, ik miste je want je was altijd zoo'n trouw raad selnichtje van mij, we hebben elkaar al zoo dikwijls geschreven. Ik ken Hilversum wel, ik logeer er wel eens. Heel aardig als ik later nog eens wat van je mag hooren. Jan en Eempien Wassenaar, ja hè, hel scheelt heel veel nu de zomertijd is geëin digd. maar nu het opeens zooveel fris9cher is, ,vind ik het veel prettiger 's avonds vroe ger liet licht op en bij mij brandt de kachel al hoor, ik zit zoo stil, wordt veel te gauw moe van v^el heen en wc-er loopen. Dus hel inenten is jullie erg meegevallen,, ik hoop dat je er verder ook geen last van zult heb ben Allen de groeten terug, grootouders en ouders ook. David Brokaar, ik kon je raadsel wel be grijpen, hoor. maar ik zal het een heel klein beetje anders opschrijven. Ploni en Jan Smits hebben jullie nog e'en lijnen dag gehad, zooals je hel noemt in je brief. Ik dacht telkens aan Leiden toen het 3 October zoo regende. Zijn jullie nog naar het Schuttersveld geweest? Jacob van Hees, dat hel zoo vreeselijk modderig was op het Schuttersveld, och dat begreep ik dadelijk, al ben ik er zelf niet geweest. Ik las er nu vandaag ook in vele brieven over. Dirk Binnfkamp je raadsel gaat bij den heelen voorraad die op eene beurt liggen te wachten. Jan Evers als je eens eventjes kon kijken in de lade van mijn bureau waarin ik de papieren der raadseljeugd bewaar, dan zou je zien dat daar heel veel raadsels liggen te wachten, daar zullen die van jou ook wel bij zijn. Neen ik herinner mij ook niet een 3 October met zulk slecht weer. Coba Koevoet zat je op den verjaardag van je moeder de raadsels en het briefje fe schrijven? kon je er toen wel je gedachten bij houden te midden der feestvreugde. Jacobus Laurier ik begrijp best dat er velen waren die er 's morgens geen moed toe hadden om zich toen al nat te laten regenen. Gelukkig dat je de optocht toch nomooi hebt kunnen zien. .Weitje Meuldijk, neen zooals ik al een paar maal schreef, ik kon onmogelijk in Leiden komen op 3 October, ik ben na mijn ziekte de stad nog niet uil geweest. Als je je brief over de post moet zenden, doe het dan naar mijn adres Den Haag, van Bleis wijkstraat 149. Antje Koets, een nieuw nichtje dal mij welkom is. Ben je nu net 11 jaar geworden, dan mag je met de grooteren meedoen Jantje de Wekker, vonden jij en je broer tje het zóó grappig om diep in de modder te zakken met je voeten en vond je vader dal ook grappig toen hij je broertje verder moest dragen. Wat was de kleine broer ge lukkig met vissollen, 2 cadeautjes omhoog gehaald. Hendrika Ouwerkerk, heel aardig dat je mij allerlei vertelde over den optocht en het vuurwerk, ik merk wel dat je goed naar alles hebt gekeken Zeer zeker zou ik het ook graag hebben willen zien maar dat kon en mocht ik dit jaar volstrekt niet. Annie en Adri Bavelaar, ja dat modder- 't Is najaar! Hoor den wind eens! Hij blaast door 't groote bosch De geel-en-bruine blaad'ren, Die tuim'len op het mos. Zij doen een rondedansje En stoeien met elkaar Zij fladd'ren, zwe\en vroolijk En vinden het niets naar Zoo hard te moeten loopen. 't Is wat een aardig spel' Maai och de kale boomen Betreuren het toch well Zij schudden droef hun kronen En suizen 't Jonge goed Weet niet, dat hun van huis gaan Verdriet aan ons heusch doet! ballet zou ik beslist niet aan hebben willen deelnemen, dan zou ik mij wel weer een ziekte op den hals hebben gehaald. Ik denk trouwens dat velen wel koude hebben ge vat met die natte voelen Is het been weet bóter? en van wie is dat van Annie of van Adri •Johan Ouwersloot, zoo, heb je nu een c-igen kamertje in het nieuwe huis. dat is heerlijk hoor. En heb je nog een horloge le goed voor je verjaardag en mag je het iede- ren dag dragen? Ali Verdoorn, jij schreef al dadelijk toen de courant kwam dus nog vóór 3 October. Ben je toch nog uit geweest, vond je den optocht mooi? je was immers zoo benieuwd J hoe ze dat zouden voorstellen. Annie van Heilsbergen, dat is mij vroeger j buiten ook eens overkomen, toen bleef mijn overschoen kleven in de modder en ik kon hem er biina niet uitkrijgen. Dat was geen lange nacht voor je, zóó laat thuis en 's morgens al weer vroeg op om naar "Rotter dam le gaan Kran9 en Martha Schimmel, hel was toch zeker Martha die deelnam aan den wed strijd, want ik denk toch niet dat Frans als prijs een prachtige pop zou hebben ge kregen. Was je er niet vreeselijk blij mee? Annie Zaalberg, neen hoor dat was geen vroolijke 3 October voor jou als je moeder zoo ziek was van het inenten. Ik hoop dat Het maantje troost de boomen En fluistert in hun oor: Dat kunnen ze niet helpen, Daai zijn ze jong nog voor! 't Is 's winters zoo eentonig Voor hen daar op den grond. Laat ze nog maar eens blij zijn En dansen in het rond Straks brengt 't is net een sprookje 1 De lente je een schat. Dan zitten jullie, oudjes, Weer dik in 't groene blad! De boomen knikken ernstig; Zij hebben 't goed verstaan En wachteD heel den winter Op 't sprookje van de maan. zij nu spoedig weer geheel beter zal zijn Ileb je toch nog wat van den optocht kun nen zien? maar het was heel lang wachten voor iedereen Johanes Houders, hoe kwam het dat je niet naar den optocht kon gaan kijken? Vondt je het vuurwerk toch wel mooi? Je brief van verleden week was nu in dit pakket. Leny Oostveen, zoo heb je veel schilde rijtjes en plaatjes in je kamertje hangen. Je 2 raadsels gaan bij mijn voorraad, ik heb nu weer genoeg voor eenige weken. Vond je de voorstelling van Dik Trom zoo aardig, dat begrijp ik. het is ook zoo'n aardig hoek. Nellie Ouwersloot je mag gerust mee gaan doen, je behoort nog lot 17 October tot de kleineren, dus maar éón keertje. Anton en Truida van de Ruit, bij prijs raadsels ieder op een apart papier, dat is voor het loten. Anje de Gelder, ik zie Hetty nooit meer, ze is-weer naar Indië teruggekeerd met haar heele familie. Heel aardig dat je nog aan haar dacht. Weet jij in Leiden geen meisje met wie je kan ruilen bijvoorbeeld. De tante en grootmoeder van Hetty zie ik dikwijls, ik zal je groeten eens overbrengen Bertus Boom, ja niet waar, wat een vree- selijke teleurstelling dat slechte weer op 3 Oct. en wat hebben er een massa men- schen lang moeten wachten eer de optocht

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 15