anflavin- De bijzetting van het stoffelijk overschot van Dr. Stresemann. Vrouwenhanden PUROL EEN GROOTSCHE PLECHTIGHEID. pastilles SCHEEPSTIJDINGEN. GEVEILDE PERCEELEN. Hel slot/elijk overschot van dr. Strese mann is Zaterdagavond om halfncgen van zijn woning naar den Rijksdag gebracht. Vooraf vond in het sterfhuis nog een korte plechtigheid plaats, waaraan de familieleden cn enkele goede vrienden van den overle dene deelnamen cn waarbij ds. Augar van de Luisenstadlische Kirche heeft gesproken over Mattheus f>: Zalig zijn de reinen van tiarte. De geestelijke wees op de groote ver diensten, die dr. Stresemann voor zijn va derland had gehad en prees hem tevens als mensch, echtgenoot, vader en beschermer der cultuur. De lijkkist word daarop door attaché'e van buitenlandsche zaken naar de in den tuin van het departement wachtenden lijkwagen gedragen In enkele rijtuigen vqlgden de familieleden en vrienden. Aan den Rijksdag werd de kist door personeel van het par lement uit den wagen getild en naar de zit tingszaal gebracht, waar het lijk werd op- gehaard. Hoewel het tijdstip geheim was gehouden, waren vele duizenden in de F ried rich Ebert- slrasse, op liet plein voor de Brandenburger Tor en voor het gebouw van den Rijksdag aanwezig, om van het schouwspel getuige fe zijn. De omgeving van den Rijksdag was afge zet met 'behulp van sterke louwen, die van boom tol boom waren gespannen. Voor het gebouw van het departement van bi'ilenlandschc zaken in de Wilhelmstrasse was een rouwversiering aangebracht, ter wijl in een grool bureau aan Unfer den Lin den falrijkc kransen uitgestald lagen, welke door het ministerie van buitenlandsche za- ikon en door de familie ontvangen zijn. De navraag naar bloemen is in de laatste dagen !e Berlijn van dien aard geweest, dat vele firma's geheel uitverkocht waren. Zij hebben uit Nederland, Frankrijk en Italië per vliegtuig nieuwe voorraden laten komen. Lauwerkransen en wille lelios waren in hel geheel niet meer te vinden. Een bijzondere correspondent meldt ons over de plechtigheid van de uitvaart, die gisteren plaats had: Grauw, ecnigszins koud herfstweer hccrschte Zondagochtend in de Duitsche Rijkshoofdstad. Reeds in den vroegen och tend schijnt het alsof geheel Berlijn zich in do binnenstad verzamelt om getuige te zijn van do laatste rit van den overleden Rijks minister van Buitenlandsche Zaken dr. Stre semann. Uit alie'doelen van de millioenen- slad komen dc monsehen naar het centrum. Reeds te negen uur 's morgens vormen zich langs den weg, welken de rouwstoet zal pns- secron, dichte menschenrijen. Do politie heeft veel werk om de orde to handhaven. Langs de geheele route werden louwen ge spannen om de menschcn tegen te houden. De weg van de Wilhelmplatz naar het ge bouw van don Rijksdag biedt vooral een plochtigen aanblik. Behalve de officieele gebouwen hebben ook vele particuliere hui zen, zakenhuizen, banken en hotels de vlag halfstok geheschen Van de Engelsche am bassade waait do Union Jack, van de Fran- sehe ambassade de tricolore. Ook het gebouw van den agent-generaal voor de herstelbeta lingen heelt halfstok gevlagd. Tussehen de zuilenrijen van don Branden burger Tor hangen zwarte vanen. Het mi nisterie van buitenlandsche zakon is met rouwguirlandes van hergviooltjes en den nengroen behangen Aan beide zijden van den hoofdingang staan met rouw omfloerste pilaren, terwijl ook de historische lantaarns met rouw omfloerst zijn. De vensters van het ministerie zijn met rouwcrêpe gedra peerd. lieeda oenige uren voordat de rouwstoet zich opstelt is er, zoowel voor het gebouw van hel ministerie van buitenlandsche zaken tls hij het paleis van den Rijkspresidonl geen doorkomen meer aan. Talrijke fotogra fen hebben zich opgestold. Politic te paard cn de dienstauto's der autoriteiten zijn de cenige, die de plechtige stilte verbroken. Steeds meer kransen worden per auto voor hel gebouw van den Rijksdag aangevoerd. Zij kunnen nauwelijks meer geplaatst wor den Do drukte voor het Rijksdaggobouw tussehen de opgangen, waar zich reeds vele personen bevinden, die aan de plechtigheid in den Rijksdag zullen deelnemen, is zeer groot. In den Rijksdag. De groote zittingszaal van den Rijksdag is vervuld van een plechtige stemming. Op de plaats van het presidium is een katafalk opgericht, waarop de lijkkist mot de dienst- vlag van den Rijksminister van buitenland sche zaken rust. Aan beide kanten van de kist zijn twee groote kandelabers met bran dende kaarsen opgesteld. Achter de kata falk is de hoofdzijde van de zaal met een groot zwart baldakijn bekleed, dat de ge- heele hoogte van de zaal inneemt en in het midden een mot rouwcrêpe gehulde zwarter Rijksadelaar op gouden fond vertoont De balustrades der zaal zijn met rouwcrêpe he kleed waarop donker groene guirlandes van eikenloof Om de katafalk ligt een ontelbare hoeveelheid kransen, waaronder vooral de kransen der familie, van den Rijkspresidenl. van hel corps diplomatique, van de Rijks- regeering. van de Pruisische regeering even als van de overige landsregeeringen en Vrije Steden opvallen. Verder ziet men een kostbare krans van den Raad en van het secretariaat-generaal van den Volkenbond en van den secretaris-generaal Sir Ene Drummond persoonlijk. De Fransche ml- nisler-president Briand heeft een krans ge zonden met op het Jirrt de woorden „Aan mijn lier-en vriend". Ook de regeeringen van talrijke andere landen hebben kransen ge zonden. De krans ran Rijkspresident Hindenburg. Langzamerhand vullen zich de zaal en de tribunes. Het corps diplomatique, onder wie de ambassadeurs van de Vereenigde Staten van Amerika, Engeland, Rusland en Frank rijk, enkelen in diplomatenuniform, neemt voltallig in de diplomatenloge plaats. Ook de Rijksregoering is geheel tegenwoordig. Verder merkt men op den chef der legorlei- ding en der marine, generaal Heye en admi raal Praeger, De Rijksdag- en Landdagafge- vnardigden Zijn ook bijna allen verschenen. Te 10.55 uur neemt Rijkspresidenl von Hindenburg, vergezeld door den Rijksmi nister van binneniandsche zaken Severing cn den vice-president van den Rijkedag von Arberg und Graef plaats in de cereloge. De aanwezigen verheffen zich van hun zetels als de president groet. Direct achter den Rijkspresident nemen in de cercloge de fa milieleden van den overledene plaats. De plechtigheid vangt aan met het len gehoore brengen van de Ouverture zu Co- riolan van von Beethoven, gespeeld door 'het Philharmonisch Orkester. De Rijkskanselier Muller neemt dan het woord tot het uitspreken van de herdenkings rede. Hij zegt o a.: Aan de baar van den Duitschen minister van builetilandsche zaken slaan niet slechts treurend zijn vrouw en zijn zoons, wien wij onze innige deelneming betuigen; staat niet slechts de Duitsche Rijksregeering, die haar minister van buitenlandsche zaken, niet slechts de Rijksdog. die een van zijn meest vooraanstaande leden, niet slechts de Duit sche Volkspartij, die haar leider verloren 'heeft, doch in den geest neemt aan deze afsehcidspleehtighcid het Duitsche volt deel, dat een van zijn besle zonen verloren heeft en de wereld daarbuiten, die in hem don grooten slaalsman vereerde en in hem den incnsch van goeden wil hoogachlle Weinige uren voor zijn verscheiden was hij in den Rijksdag en daarna nog tehuis in het ziekbed bezig cr naar Ie streven ern stige politieke moeilijkheden uit den weg te ruimen. Onder alle betuigingen van deel neming is daarom geen zoo treffend als die van onzen vereorden ltijkspresident. waarin wordt gezegd, dat de overledene lot hei laatste oogenhlik trouw voor zijn vaderland gewerkt heeft. Hij werkte voor zijn land en zijn volk, voor Dultsehland en het Duitsche volk geraakte zijn hart in vuur. Tegenover de vele en dikwijls onrechtvaardige aantij gingen is het voor mij als Duitsch Rijkskan selier in dit uur een cereplicht te verklaren, dat er geen trouwere Duilscher was dan Gustav Strosemann, niemand, die zoonis hij, zijn geheele groote kunnen voor het door ■hem gelioido vaderland inzette. Het was mij daarom een voldoening, dat in deze dagen ook in Bladen, die hem anders be streden, de groote vaderlandsliefde van Stresemann werd erkend. Zeker, hij dacht met echt Duitsche sentimentaliteit aan het in de troebelen van den wereldoorlog ver zonken Duitsche Keizerrijk terug. Toen hij evenwel met helderen politiekcn blik gezien had, dat na de verandering van den staats vorm slechts op den grondslag van de grondwet van Weimar practischen arbeid voor het Duitsche volk kon worden gedaan, heeft hij hot als eun nieuwe laak beschouwd op dezen grondslag met beslistheid voor den staat mede te werken. Hij was doordrongen van de erkenning, dat de ware vaderlands liefde niet steeds, als gehypnotiseerd, den blik op den tijd van voor 1914 moest rich ten, doch voor zijn volk te werken heeft. Toen Stresemann beslissend in het lot van Duilschland ingreep, woedde de strijd in het Ruhrgebied met zijn vreeselijke politieke, economische en geestelijke bedreiging van het geheele Duitsche volksleven Het Rijk dreigde ineen te slorten Thans echter na zes jaar, staan wij weer in aanzien en als groote mogendheid erkend in den kring der naties, ondanks het feit. dal ons niet een gelijke gewapende macht tor zijde staat als andere volken. Niemand zal de groote noo- den en de zware wonden ontkennen, die de oorlog ons bracht en die ons ook thans nog pijnigen Doch ook niemand kan ontkennen, dal Duilschland in de zes jaren van de werk zaamheden van Guslav Stresemann een goed stuk verder gekomen is. Stresemanns blik was helder genoeg om te erkennen, dat met geweld de wederopbouw van Duilschland niet bevorderd kon worden, doch dat dit 6lechls te bereiken was met een politiek van verzoening en vrede. Zoo kwamen Locarno en Genêve. In Locarno werd de veiligheids- kwestie uit de wereld geholpen en werd de weg naar verzoening met gelijkberechtiging van Duilschland vrijgemaakt. Later volgde toen het toetreden van Duilschland lot den Volkenbond. Met wijsheid en energie heeft dr. Stresemann daar te Gnève hel land ver tegenwoordigd en hij heeft met zijn geheele autoriteit gewerkt om den waren geest van den Volkenbond te verwezenlijken. Hel is de diepe tragiek van het lot, dat dr. Strese mann het uur van de bevrijding aan den Rijn niet meer beleefd heeft Naast zijn werkzaamheden voor de bui tenlandsche politiek kwam nog de arbeid, die hij op het gebied der binneniandsche politiek als leider van zijn partij gedaan heeft. Hij werkte voor liet concentreeren van alle waardevolle krachten voor den staat. Zoo is het hem gelukt velen, die eerst mopperend ter zijde stonden, met den nieu wen staat te verzoenen en als medewerker voor de republiek te winnen Dat kon elechts een man, die met helderen blik in het heden een diepen zin voor de historische ontwikkeling der feiten heeft. Hij wist met ■welke ongehoorde offers hel overwonnen Pruisen honderd jaar geleden den grondslag voor een nieuwe toekomst gelegd heeft. Te gen de Pruisische staatslieden werden des tijds dezelfde verwijten van toegevendheid en zwakte gericht als tegen dr. Stresemann. Gustav Stresemann vreesde echter niet de onpopulariteit. Wanneer thans oen golf Van diepen rouw door ons volk gaat, wanneer zolfs de tegenstanders den degen aan zijn haar lalcn zinken; dan geldt deze rouw niet alleen den staatsman en leider, hij geldt ook den mensch Stresemann. Hij leefde niet cp een eenzame hoogte, doch leefde met de breedste kringen. Zoo nemen wij afscheid van hem in de zekerheid, dat zijn nage dachtenis in de toekomst zal voortleven en dal hij als oen der bouwmeesters aan den wederopbouw van Duilschland in de ge schiedenis behoort. Zijn werk staat vast ge grondvest. Ons blijft de taak hel in zijn geest voort Ie zetten Wij hebben in hem een grooten staatsman, een leider, een prachligen mensch verloren. Om met Goethe te spreken: „Dieser 1st ein Mensch ge- wesen das heisst ein Kaempfcr sein". Zacht klonk daarop Beethovcns trem- marsch uit de „Ereica" door het Philhar monisch Orkest uitgevoerd, door dc zaal. De plechtigheid in den Rijksdag was hier mede geëindigd. Mevrouw Stresemann ver liet met haar zoon9 als eerste de eereloge, daarna vertrokken de Rijkspresidenl en de ministers, terwijl de aanwezigen van hun zetels opstonden. Langzaam werden de ontelbare kransen np de buiten gereed slaande auto's gebracht. Daarna werd de lijkkist door beambten der Schutzpolizei opgeheven en door het Hoofd- porlaal naar den grooten uilgang gebracht. Op weg naar het kerkhof. Eenige minuten na twaalf uur vertrok de rouwstoet uit de groote zaal van den Rijks dag. Voorop werd een groote veigeet-me- rietkrans van Mevrouw Stresemann ge dragen. Na een aantal andere kransen volgde de lijkkist, die door zes politieagenten in uniform op de schouders werd gedragen. Onmiddellijk achter de kist liep een geeste lijke. Achter hem volgde, begeleid door den vice-prosident van den Riiksdag von Kardorf dc echlgenoole van den overledene Vervol gens kwam de rouwstoet, voorop de Rijks- president von Hindenburg, naast hem de Rijkskanselier Hermann Mueller en de Rijksminister van binneniandsche zaken Severing. Het weer was inlusschon eenigszins op geklaard. Enorme menschennmssa's hadden zich op de Platz der Republiek opgesteld. Een vliegtuigeskndcr vloog tijdens de plech tigheid 111 den Rijksdag boven het gebouw. Op de Platz der Republiek waar tien pilaren met rouw omlloerst waren opgesteld, had een politiemuziekcorps treurmuziek ten gehoore gebracht. De lijkkist werd voor den opgnng naai het Rijksdaggebouw op een inel zes rouw- bekleede paarden bespannen wagen ge plaatst Roichsbanner hadden zich aan den voet van de trap met hun vaandels opge steld Naast de kist stonden de geestelijke, mevrouw Stresemann, haar zopas en de naaste familieleden Naast hel spreekge stoelte hadden de Rijkspresident von Hin denburg. de rijksregeering, de vertegenwoor digers der landsregeeringen en hel corps diplomatique plaats genomen. Daarop nam de vice-president van den Rijksdag von Kardorf hel woord voor een rede, in welke hij o.a. zeide: In naam van den Duitschen Rijksdag en in naam van mijn partijvrienden roep ik den man, die daar zoo jong gestorven in deze kist ligt. op zijn laatsten tocht een har telijke afscheidsgroet foe. Wat deze man, die uit kleine kringen stamde, bereikt heeft, dankt hij slechts aan zich zelf Aan zijn wieg Is hem niet voorgezongen, dal hij eens een leider van zijn volk zou zijn. Toen Slresemann zijn functie aanvaardde was de eenheid van het Rijk in gevaar Toen zijn functie aan zijn doode handen ontgleed, liet hij een Duilschland achter, welks aanzien in de wereld thans niemand meer betwisten kan. Dat is en blijft zijn verdienste En wanneer op 30 Juni van het volgend jaar de vrijheidsklokken zullen luiden, wanneer de dag van de bevrijding van het Rijnland zal zijn aangebroken, dan zal een dankbaar volk hem gedenken Hel doel van zijn arbeid was de vrijheid van den Rijn Kort voor het bereiken van dit zielsverlangde doel heeft het noodlot hem uit ons midden geroepen De overledene werd geliefd en verafgooo door zijn aanhangers als zelden een man tê voren en hij is gehaat en bestreden door zijn tegenstanders op een wijze al9 zelden een politicus en een staatsman bestreden ls. Wij zullen den tegenstand, dien hij heeft ondervonden, moeten begrijpen. Hij vindt zijn oorzaak in Oen toestand van Duilsch land. Hij vindt zijn oorzaak daarin dal do afstand tussehen hel wonschefijke cn het bereikte en het bereikbare nog slewrs onge hoord groot is. Doch onbegrijpelijk lijkt mij I de haat, dat men gewaagd heeft dezen trouwsten patriot, de politieke, nationale en de persoonlijke eer te betwisten. Dit heeft dezen lcvensvreugdigen en gevooligen mensch in het diepst van zijn ziel het zwaarst gekrenkt, er zullen velen zijn, die schuld moeten bekennen tegenover hem Hij was een tot lijdens toe bereid patriot, h:j beminde zijn volk en zijn vaderland boven alles. In den arbeid voor zijn volk en zijn vaderland heeft hij zich opgeofferd. De ge schiedenis zal hem recht doen. Zijn volk, zijn trouwe vriend, zal hem nooit vergeten Het zal U gedenken, dat U het in de moei lijkste dagen een helper en leider tegelijk geweest bent. Onmiddellijk na de rede van von Kardorf, die door de bewogen menschenmassa zwij gend werd aangehoord, vormde zich de rouwstoet. Voorop gingen honderd man schappen der Schutzpolizei te paard, waar- fwee muziekcorpsen en nog honderd poli tieagenten te voet volgden. Na de hieraan aansluitende corporaties v. studenten kwam de lijkkist. Naast den wagen liepen zes attache's en de directeur van het ministerie van buitenlandsche zaken Direct daarach ter liep de geestelijke en de heide zoons van den minister. Achter hen de Rijkspre sident von Hindenburg; links van cezen de Rijkskanselier Hermann Mueller en rechts dc vice-president von Kardorf, Daarachter volgden de ministers van de Rijks- en Staats Tegeering en het corps diplomatique. De weduwe en de naaste vrouwelijke familie leden van den overleden minister volgden in een gesloten auto Daarna kwamen de vertegenwoordigers van den Rijksraad, de chels van leger en vloot en verdere afge vaardigden van studentenorganisaties. Hier op volgde een groof aanlal Rijksdag- en Landdag-afgevaardigden, waarachter twaalf wagens, overvol heiaden met kransen. De pariijvrienden van den overleden Rijksmi nister sloten den indrukwekkenden rouw stoet. Langzaam zette de stoet zich onder het ten gehoore brengen van treurmuziek door de muziekcorpsen in beweging. Overal stonden vele duizenden en duizenden men schcn langs den weg geschaard Van het Rijksdaggebouw trok de stoet langs den Brandenburger Tor naar de Wilhelmstrasse. Rij het paleis van den Rijkspresident werd halt gehouden; de Rijkspresident nam af scheid. Tien minuien voor één uur hield de lijk wagen Mil voor het venster van de werk kamer. waar dr Slresemann zes jaar lang gewerkt heeft. Het venster stond wijd open. Het was met rouwcrepe gedrapeerd. Terwijl dc klokken in de omgeving luidden werd een plechtige stilte van twee minuten in acht genomen. Daarna roffelden de trommels, de muziek zette in en de stoel ging verder in de rich ting van de Belle Alliance Platz. Het hcele verkeer stond stil en tienduizenden sionden langs den weg geschaard. Daarna vervolgde de sloel door de Bluccherstrasse naar de Kaiser Friedrich Platz. Op het kerkhof. Op de nabij de I-Iasenheide gelegen Kaiscr Friedrich Platz heerschl ongewone rust. Reeds in de vroege ochtenduren zijn alle toegangon tot hel plein, aan welks zuid kant het Luisenstaedtische Kerkhof ligl. dooi de politie afgozel. Het kerkhof is tot des middags drie uur voor hel openbaar be zoek gesloten De politie zorgt voor hel handhaven van de afzetting. Een breede weg loidl van den ingang van het kerkhof, iels glooiend naar een ouden klokkentoren in de nabijheid waarvan de laatste rustplaats van Dr. Stresemann ligt. Slechts eenige meters van het graf van de ouders van Slresemann hoeft men een graf gegraven, dal het stoffelijk overschot van den Rijksminister van buitenlandsche zaken zal bevatten. Steeds is het zijn wensch geweest naast zijn ouders voor de laatste maal te ruste te worden gelegd. Op een kleine open plek bij het graf zal het ecre-gedenkteeken voor Dr Stresemann wor den opgericht Van een bijzondere versie ring van het graf heelt rpfn geheel afge zien. Toen de kop van den rouwstoet le twee uur het kerkhof bereikte werden van de nabijgelegen garnizoenskerk de klokken geluid De muziekcorpsen en de Schutz polizei namen naast den ingang tot het kerkhof plaats en lieten den rouwstoet voor- biilrckken. De lijkkist van den overleden minisler v. buitenlandsche zaken werd toen. terwijl het orgel speelde ..Befiel Du Meine Wegen" van den wagen getild en naar de Kapel gedra gen. Nadat het gevolg binnengelaten was, werd de ingang van het kerkhof weer ge sloten, waarna de groote rouwstoet zich op dc Kaiser Friedrichplalz ontbond. De teraardebestelling had hierop in be sloten familie- en vriendenkring plaats In het geheel waren niet meer dan driehonderd personen op de begraafplaats aanwezig Toegelaten waren verwanten, de Rijks ministers. de personen met wie hij nauw samenwerkte en een kinine kring van per- soonliike vrienden van den overledene Nadat het sloifeliik overschot in de ka pel was geplaatst werd door een koor het koraal „harre meine Seele" gezongen In de kapei. waar de kist. geheel verborgen was onder groen en wilte leliën hield ae voormalige Ópperhofpredikant Dr Kessler uit Dresden een rede Gedurende lange jaren had de predikant In nauwe relnüe met den overledene gestaan en hij herdacht diens meest op den voorgrond tredende men- schelijke eigenschappen, nl zijn goedheid zijn zuiverheid van opvatting en zijn eer lijkheid De troost voor de erhjg inoote de zoons, dc vrienden van den doode en voor het geheele Dultscbe volk moet hierin he- RECLAME. De tijd der verkoudheid, keelontstekingen en niet te vergeten de griep, staat voor de deur. Het is nu zaak, mond en keel, de kweekplaatsen vaD vele ziekteverwekkers, deug delijk te desinfecteeren. Dit kan men doen door Panllavin-pastilles te ge- bruiken. Elks uur I2 beschermen mond I en keel tegen be- (sayer) I smetting.Prijs90cts\. 4100 slaan, dat op enkele uitzonderingen na be proeving het lot van alle groote menschen waardoor zij gesterkt worden voor hun moeilijke (aak De lijkstoet bewoog zich vervolgens naar hel graf. dat gelegen is onder een hooge platnan. Onder de tonen van het „Deulschland, Deutschland Ober ailes" zooaJs dr Stresemann dat verlangd had, daalde de kist in het graf. Vervolgens werd door den predikant een kort gebed uitgesproken. Een vertegenwoordiger van het studentencorps ,,Neo Germania" waartoe Dr. Stresemann had behoord, sprak een woord van herdenking De vaandels neigden en de voorzitler-groolmeesler van de loge „Friedrich der Grosse" sprak een laatste af scheidswoord Dit was het einde van dezen Ocloberdag. die grauw en somber was be gonnen en eindigde met een gulden schijnsel van warm zonlicht te werpen over de hooge boomen van hei kerkhof. STOOMVAART-MIJL „NEDERLAND". KARIMATA. thuisreis. 4 Oct. v. Singapore JAN Pz. COEN", uitreis, 8 Oct te Sabajq verwacht BORNEO, thuisreis. 9 Oct. te Genua ver wacht. ROTTERDAM8CHE LLOTD. PALEMBANG, uitreis, pass. 5 Oei Pan- teilaria. SOEKABOEMJ. thuisreis, 8 Oct. te Liver- pool verwacht. TJERIMAI. uitreis, 8 Oct. te Tanger ver -wfrrht: -- TAMBORA, thuisreis,-9 Oct. bij Perim ver wacht. KON. HOLL. LLOTD. SALLAND en SOESTERBERG, 5 Oct. van Amsterdam naar B Aires. GKLRIA, verlrekt 8 Oct. van B. Aires naar Amsterdam. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. TELAMON. 5 Oct. van Amsterdam naar Indie. VENEZUELA, vertrekt 9 Oct. van Barbab naar Amsterdam. BOSKOOP, 4 Oct. van Curacao naar R.dau COMMEWIJNE, (huisreis, 8 Oct. te Madeira verwacht. ROTTERDAM—Z.-AMERIKA-LUN. ALGORAB, thuisreis. 4 Oct. van Santos ALWAKJ, 4 Oct. van R.dam te Hamhui ALCOR, uitreis, 4 Oct. van Santos. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. ALBLASSERDAM. Rdam n Riga, pas 3 Oct. Holtenau. BARFNDRECHT. Bordeaux n. Novorossisï, pass 3 Oct. Zea. BKUNSWIJK. arr. 4 Oct le Archangel. CALANDPLEIN', R.dam n, Wabana. pas 5 Oct. Wicht. OOSTZEE, sleepboot, 2 Oct. van Cadjx n Port Said. SCIIIE. 4 Oct van Yxpilla te Jacobstad STAD HAARLEM, 4 Oct van Oxelosuod naar Lulea. TVNE, Danzig n. Havre, pass. 5 Oct Holtenau. VECHT. 4 Oct van Rotlerdam te Kemi WASSENAËH, 4 Oct. van Londen naar Dnnston. ZAAN. 4 Oct. van Hcmosand naar Rdam RECLAME. blijven otidanksallc huishoudelijke arbeid g gaaf, zacht en blank door 4136 - Gehouden verkooping in het Notarise le Leiden op Vrijdag 4 Oct. 1929 ten siaan van Mr. H. M A. Coebergh.Notan-' te Leiden Haarlemmerweg 13. kooper Dorrepaal voor f 5700.—; St Jorlssteeg N'euteboom voor f 3725.Oude W 26, J H. van der Blij qq. voor f 1795.— I

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 10