lióarom Je 2warn. in jen icwairfe T I CORRESPONDENTIE. Goed opgepast, hoor en dank voor menig hartelijk woordje, zooals: neen, u mag u niet overhaasten of te moe maken of dubbel hard I werken of dergelijke zinnen, nu u pas zoo erg ziek bent geweest. Jullie weten wel dat anders lange brieven mij welkom zijn, maar deze keer had ik veel korter tijd om te ant woorden. Als jul'lie dit lezen, is iedereen zeker al in de feeststemming aan den vooravond van 3 October; je kunt wel zeggen zooals in het bekende St. Nicolaasliedje: „Vol verwach ting klopt mijn hart." Nu de volgende week zal ik wel in alle brieven lezen, hoeveel plezier iedereen heeft gehad. En nu even een korte correspondentie, want vele, zeer vele kinderen hebben om het mij gemakkelijk te maken er heelemaal geen brief bij geschreven, enkel een groet dus; aan hen kan ik geen apart antwoord geven. Wiep van Kluyve, ik hoop dat jij mij kan vertellen, dat je veel plezier had op de kermis. Bep Iloope, was het al zóó laat? Moest je naar bed? Willemina Buitelaar, best hoor dal je maar een kaart schreef. Erg vervelend voor je broer, dat het zoo lang duurt. Jootje de Wekker, dal kwam voor jou dan nel goed uit, dat je deze week geen lijd had voor een langen brief, zooals anders altijd. Frans en Martha Schimmel, je schreef wel dal ik mij niet mocht vermoeien met jullie nu apart te antwoorden, maar rk wou even zeggen, dal ik het toch heel aardig vind. dat Frans mij weer eens chreef. Bertus Boom, je hebt gelijk, het is te hopen, dat het mooi droog weer is op 3 October, anders bederft en mislukt er zóó- j veel. Annie Scholema, 5 raadsels met goede op lossingen was meer dan voldoende. Ha-n Mieloo ik zal 3 Oct. 's morgens da delijk kijken of het mooi weer is, want dat hoop ik zoo van harte. Ik heb ook nog erg genoten van het mooie najaarsweer. Willy de Neys is de erge pijn in de hals nu over en heb je geen last gehad vaa het inenten Annie Brouwer ik ben gelukkig zoo ver beter, dat ik mijn werk voor jullie weer doe, maar nog niet sterk, ik moet nog heel voorzichtig doen. Hangt mijn portret ook in jou kamertje aardig hoor. Johan Ouwersloot pas voortaan maar goed op de kindercourant, dat die niet zoek is. Heb je een prettigen verjaardag gehad was de verhuisdrukte toen al ge daan 1 Jacob van Hees neen ik ben niet inge ënt. ik kom nergens, zit niet in treinen, trams, publieke vermakelijkheden, winkels, nergens. Annie Zaalberg, dit jaar kunnen enkel mijn gedachten in Leiden zijn op 3 October maar ik zelf niet, hoor. Neeltie van Breda, ja wel ik hield wol van leereD en heb ook examens gedaau en ben daarna gouvernante geweest. Frans Schouten aardig hoor dat je zoo vriendelijk schreef dat je mij geen moeite wou geven door veel te schrijven. Lize Stapper wil je er voortaan aan den ken dat ei een postzegel van 7y2 cent op moet, je had er een van 5 cent opgeplakt, dat mag niet van Alphen naar Den Haag Je herinnerde mij er aan. dat ik de pot voor de hutspot klaar moet zetten, heel aardie van je. eet jij in Alphen ook huts pot op 3 October 1 Abrara van der Heyde ik heb nu weer een stapeltje papieren met raadsels en anecdotes, zoodra ik jou papier in handen krijg, plaats ik je raadsel. Jacobus Laurier je wou mij zoo graag helpen, nu dat heb je gedaan. Nellie Eikel o, je hebt dus dicht bij Lei den gewoond, en woont je grootmoeder nu nog in Voorschoten ga je er wel eens i heen Alida Verdoorn ja Willy ken ik al lang heel goed door haar trouw meedoen en schrijven. Zeker mag je mij Tante noemen. Leo Flip«e ja hoor je was een trouwe „Waarom", vroeg Joopje 'n roode Zwam, „Kom jij toch in den regen, Als koud en kliem'rig, grauw en klam Zijn velden en zijn wegen, Als 't dreigt zoo donker en zoo triest, Zoo schaars de wand'laars komen, Jij graag zoo eenzaam kneuter kniest In mist on herfste-stroomen V' „Mij laaft geen zoele zonneschijn, Als boom en bloemen bloeien. raadselneef van mij, dus was ik blij je brief te krijgen. Adri Griffioen doe voortaan maar trouw mee als ie daar zin in hebt. David Brokaar wou jij graag eens een prijsje winnen, dat is best ie begrijpen, dan hoop ik dat het 'cl ie een9 gunstig zal zijn. Ploni en Jan Smits groot gelijk, ik ben al dankbaar dal ik weer zoover hersteld ben dat ik raadseltante weer ben en ik hoop dan het volgend jaar met 3 October weer naar Leiden te komen Willy Verbrugge heb jij vroeger in Den Haag gewoond en nu in Leiden? dus net andersom als van mij. ik werd in J^eiden geboren en heb er school gegaan en nu kom ik er nog a'tijd graag. Hendrika Ouwerkerk dat is heel aardig zooals je het mij nu uitlegt van die cor respondentie me! schoolkinderen in Indië. Je bent natuurlijk erg verlangend te weten wie die onbekende is aan wie je schreef. Annie van Hembergen van jou zijn het altijd flink° brieven, dus heel best dat het nu eens een enkel regeltje was. Coba Koevoet ik hoop dat 5 October een heerlijk huiselijk feest voor je allen zijn za!, het treft mooi op Zaterdag dan ben je 's mid dags vrij. I Nico van Staden schrijf je dikwijls met de machine en vindt je het prettig? Wim Bodewes heh je plan om een trouwe raadselneef te worden, ik vind het uitste kend. Leny Oostveen heb je veel portretten in je kamerije hang°n, waar je 's morgens naar kunt kijken? Neeltje Meuldiik nu dat is een heel ge zoek uit 56 letters, ik hoop dat je de spreuk kunt vinden, vertel je het mij later eens. Gorrie Rodenburg dat hoorde ik al van een ander raadselnichtje ook. dat ik mee reis in een taschje. namelijk mijn portret, niet ik zelf, wat zou ik het dan benauwd krijgen. Met geuren preutsch aan 't pralen zijn, Kan ik dat al verfoeien De wand laar heeft dan énkel oog Voor hèn, voor verder geéne! Ziet bloemen laag en boomen hoog. Maar langs de zwammen hénen I Zoó droeft de zon mij altijd n&ér, Maar nunu 'k sta te prijken. In stillen régentijd van 't jaar. Nu grauwt die preutsche pronkerschaar, Moet, wie komt, mij wel kijken CLARA WITTE. Jopie van der Bel verheug je je zoo vree- selijk op 3 October? Zoo, oefen je je in jö brieven aan mij ook al in het Duitsch ga je gang, ik versta het heusch wel. Johanna Maas dat was niet te lang hoor, je mocht mij best even vertellen over het lieve kleine broertje en het witte jasje dat hem zoo leuk staat Greta de Vries, je was al in een feest stemming voor 3 October toen je je brief schreef met vlaggen en gedicht Veel ple zier met den wedstrijd. Ik weet heusch van heel veel groote menschen die alles lezen uit de kindercourant en de raadsels oplos sen, maar 68 jaar en dan nog meedoen, dat zou al te grappig zijn. Koos Slootweg, natuurlijk mag je mee- do'en. Ga je met een van die drie broertjes op school of woon je in hun buurt? Frederik, Johan en Hendrik Mulder, ik heb nu voorloopig weer een voorraad raad sels. Hebben jullie nog nooit een van dneCn een prijs gehad, dat spijt mij, maar je weet wel dat er om wordt geloot. Tk feliciteer Johan nu vast met zijn verjaardag. Hang ik bij jullie ook al aan de wand? Jan en Eempien Wassenaar, wel bedankt voor de alleraardigste kick van je drietjes, je moest allen erg lachen zie ik wel. Gaan jullie ook niet naar Leiden met 3 October? weet je nog. wel verleden jaar toen we el kaar ineens zagen daar op de Plantage. En nu wensch ik nogmaals allen die de 3 Octoberfecsten mee zullen vieren, heel veel plezier Laten we vooral hopen dat een vroolijk zonnetje dien dag de feestvreugde komt verhoogen. Tot de volgende week Vele harlelijke groeten van Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEHEN.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 17