DE LEONHARD's ORGELS ,r VAN BEELEN's Piano en Orgelhandel TANDHEELKUNDE VAN BEELEN's Piano- en Orgelhandel UIT DE OMSTREKEN. KATWIJK AAN ZEE Voordeelige aanbieding van eenige bespeelde Orgels HAZERSWOUDE. Bezoek vail den Commissaris dei Koningin, Donderdagmiddag werd door Z.Ex. den Commissaris der Koningin in de Prov. Zuid- Holland een ambtelijk bezoek gebracht aan onze gemeente. Bij de gelegenheid van dit hoog bezoek wapperde van de openbare gebouwen en van vele particuliere woningen de vlag. O.a. werd een bezoek gebracht aan ons nieuwe raadhuis en in het kerkgebouw der Ned. Herv. gemeente. De lijst van stemgerechtigden leden voor het verkiezen van gemachtigden in het kiescollege der Ned. Herv. Kerk, bevat de namen van 493 personen. De inlevering van rijksgoederen lich ting 1914 zal plaats hebben Woensdag 9 October a.s. te Alphen a. d. Rijn in het gymnastieklokaal der openbare school te half 12 uur. LEIMUIDEN. Donderdag had alhier in tegenwoor digheid van den Inspecteur der Dieren bescherming de trekhondenkeuring plaats door den Rijksveearts C. van den Berg. Van de 9 honden die voor de keuring ver schenen werden er 4 afgekeurd. NIEUWE-WETERING. Auto-ongeval. Woensdagmiddag had nabg de Fransche Brug alhier een auto-ongeval plaats. De heer v. d. M. uit Roelofarendsveen en komen de uit die richting, nam met een te groote snelheid den bocht, waardoor hg de macht over zgn stuur kwgt raakte en tegen een boom opbotste. De schok was zoo hevig, dat de naast hem zittende S. uit Leimuiden tegen de voorruit werd gedrukt en zich hevig aan de glasscherven bezeerde. Hg bekwam een zeer diepe sngwonde n£bg de onder kaak. v. d. M. lierp eenige minder ernstige wonden op. Onmiddellijk was hulp ter plaat se aanwezig en werden de beide verwon den per auto vervoerd naar Dr. van der Bvl te Oudewetering, die geneeskundige hulp verleende De auto werd op last van de justitie in beslag genomen. De auto was dus danig beschadigd, dat zg met de kraan- wagen van Van der Ameele uit Oegstgeest moest worden weggesleept. OUDE-WETERING. VERDUISTERING VAN 1.5000.— De dader meldt zich bij de politie. Bij de Haarlemsche politie heeft zich gisteren aangemeld de reiziger K. V.. van hier. Hij heeft bekend zich gedurende het laaste jaar schuldig te hebben gemaakt aan verduisteringen tot een bedrag van onge veer f 5000 ten nadeele van zijn patroon, woonachtig in onze gemeente. RIJNZATERWOUDE. Bijz. Vrijw. Landstorm. Door de afd. Leimuiden en Rijnzater- woude van den Bijz Vrijw. Landstorm zul len dezen winter verschillende schietwed strijden gehouden worden De eerste wed strijd zal gehouden worden op 8 Oc. a s. des avond9 van 7 tot 9 uur in het café de Boer te Rijnzaterwoude. Voorts zullen schietwedstrijden gehouden worden op 23 Dct. Ie Oudewetering, op 20 November te L&imuiden terwijl op 11 Dec. evenals verleden jaar een groote S. Nico- laaswedstrijd zal gehouden worden. Ver volgens hoopt de afd dezen winter nog een filmavond voor de leden te geven. Voor nadere inlichtingen omtrent de toe treding tot het corp9 kan men zich op de schietavonden wenden tot den secretaris Kapitein Schelt of tot den plaatselijken leider J. L. Ami. ^Donderdag had alhier in tegenwoor digheid van den Inspecteur der Dierenbe scherming de hondenkeuring plaats door den Rijksveearts C. van den Berg. In to taal werden 4 honden gekeurd, waarv-an er 1 werd afgekeurd. ZWAMMERDAM. Een vlugge bestelling. Dat in onzen tegenwoordigen tijd van snelheid, alles nog niet even vlug gaat, ondervond dezer dagen de heer G. W. Domburg alhier. Hij ontving n.l. een brief kaart, welke blijkens het poststempel op 18 Aug. 1927 in Den Haag werd gepost en alz-oo ruim 2 jaar onderweg is geweest. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan Teunis, z. v. Pieter Jaco bus Kooren en Elisabeth Baars. An toinette Josephina Theresia, d. v. Johan- nis Caspere en Helena Anthonia Carolina Mathot. Roelof, z. v Gerrit Jan Klomp en Johanna Uithol. Willem, z. v. Fran- ciscus van Tol en Maria Johanna van der Ben. De ophaalbrug over den Rijn albier is weder voor dern tijd vaD 3 jaren ver pacht aan den tegenwoordigen brugwach ter W. l'Ami. AALSMEER. Een rumoerige vergadering. Donderdagavond had in hotel „De III Kolommen'' een gecombineerde ledenver gadering plaats van de afd. van „Het Witte Kruis" en „Wijkverpleging". De opkomst der leden was buitengewoon groot plm. een 700-tal was uit alle deelen der gemeente saamgestroomd. De aanleiding tot deze groote belangstelling was het op treden vao een comité, dat 't niet eens was met de leiding, zooals die tot nu toe in het bestuur van „Het Witte Kruis" werd gevolgd en verschillende reorgani satieplannen voor de vereeniging wilde in gevoerd zien. Een conferentie werd ge houden, doch schijnbaar bevredigd was het comité niet. integendeel de agitatie werd voortgezet en gedurende eenige weken hoor de men in de gemeente bijna over anders spreken. Toen kwam daar nog bij de ontslagname van zuster Koobol als wijkver pleegster en niets minder werd beweerd dan dat het bestuur van „Wijkverpleging'' naar redenen had gezocht, om zich van haar te ontdoen. Verschillende heeren voerden dezen avond over deze kwestie en reorganisatie van „Het Witte Kruis" het woord, tnet het resultaat, dat besloten werd een commissie door het bestuur van „Het Witte Kruis" te laten benoemen, welke een onderzoek zal instellen naar het al dan niet gemotiveerd ontslag van zus ter Roobol. De andere agenda-punten wvi den alle uitgesteld. De vergadering stónd onder leiding van dr. Bon, die in ziin ope ningswoord stilstond bij het overlijden van dr. Snethlage, den beminden voorzitter. Op verzoek van dr. Bon stonden de aan wezigen een oogenblik van hun zitplaatsen op ter nagedachtenis van dr. S. De inenting. Van de door het gemeentebestuur aan geboden gelegenheid om Zioh kosteloos tegen de alastrim te laten inenten, ts door 897 personen gebruik gemaakt. Bo vendien hebben velen zich nog particulier of voor rekening hunner werkgevers laten inenten, zoodat hier zeker 1000 personen zijn ingeënt. Onze gemeente telt ruim 8000 zielen, zoodat er dus nog een groot aantal geen maatregel tegen het alastrim gevaar genomen heeft. Niet onwaarschijö- lijk is het. dat het gemeentebestuur nog raaals in sommige deelen der gemeente de gelegenheid tot ko9telooze inenting zal openstellen- Aan den aannemer A, van den Heu vel Jzn., aan den Aalsraeerderdijk is door het bestuur der gemeente opgedragen het maken van een aanlegsteiger in den West- plas, waarvoor eenigen tijd geleden de aan besteding heeft plaats gehad. Het kerkbestuur van de Ned. Herv. Gemeente alhier, heeft besloten tot het in stellen van een eigen zieken verplegings dienst en zal daartoe een dezer dagen toi de benoeming van een ziekenzuster over gaan. o HAARLEMMERMEER. De Bietencampagne. Do eerste met bieten beladen vaartuigen, komende uit den Haarlemmermeer-po der, zgn gistermorgen de schutsluizen bij Aalsmeer gepasseerd. Als het prachtige najaarsweder nog enkele weken blijft aanhouden, zal de campagne dit jaar vroeg afgeloopen zgn. De zomerwarmte heeft op den uitgroei der bieten haar gunstigem invloed nog in ruime mate doen gelden, zoodat het percentage suikergehalte nog weder belangrijk is ge stegen. Te water. Een voor een ploegschaar gespannen paard van den heer B., werd gistermorgen op den Hoofdweg nabij de Beurs schichtig en nam een zoodanigen zgsprong, dat het geheele gerij in de Hoofdvaart terechtkwam. De bestuurder wist zich intgds in veiligheid te brengen. Gelukkig ontbr ik het niet aan hulpvaardige handen om hat paard behou den op hot droge te brengen. Ook het zware landbouwwerktuig kon met vereen de krachten weder op den kant worden ge trokken. Ruzie op een Bietenschip. Op een in de Hoofdvaart te Hoofddorp pas- seerende bietenschuit ontstond twist tusscaen den schipper en diens zwager, die zich eveneens op het vaartuig bevond. Toen de vrouw van den schipper tusschen beiden wiilde komen, lieip de ruzie zoo hoog, dat naai' stoelen werd gegrepen ora elkaar daar mede te bewerken. Toen een stoel reeds geheel kort en klein was en de overgebleven pooten nog naar de vrouw werden opga» heven, vluchtte zg de roef in om meerdere slagen te ontwijken. Van alle kanten kwamen nieuwsgierigen toesnellen, zoodat het relletje onder groote belangstelling plaats had. Onder een anto geraakt, Het 5-jarig zoontje van den heer L. dat te Hoofddorp op den weg liep te spelen, en bg het naderen van een auto op het laatste oogenblik den weg nog wilde oversteken, had het ongeluk met het motorrijtuig in aan raking te komen en er onder te geraken. De bestuurder, die geen kans had gezien neg verder uit te wijken, stopte onmid- dellgk. De kleine werd verwond en met een gebroken arm opgenomen en naar een ziekenhuis in Haarlem overgebracht Ante te water. Op den Slotenveg in Haarlemmermeer geraakte gisteren de bestuurder van een auto de macht over het stuur kwijt, met het gevolg, dat de auto in het water terecht kwam. De inzittenden, die de tuimeling mee maakten, kwamen met den schrik en een nat pak vrg. Met behulp van een ander motor rijtuig werd de auto weder op den kant getrokken. Tot onderwijzer aan de bijzondere school te Nieuw-Vennep alhier (hoofd de beer J. A. van Arkel) is benoemd de heer D. C. Lub te Maassluis en tot onderwgzeras aan de bijzondere school te Hbofddorp (noofd de heer J .J. Dengerink) mej. C. A. G. van Nes te Amsterdam. De heer P. de Vries, onderwijzer bij het bijzonder onderwijs te Hoofddorp, is in gelijke betrekking benoemd te 's-Graven- HILLEGOM. AFSCHEID J. H. A. VOOREN. Een huldiging in voorbereiding. Er heeft zich een voorloopig comité ge vormd uit bestuursleden van verschillende vereenigingen met het doel den heer J. H. A. Vooren bij zijn vertrek uit de gemeente wegens de benoeming tot postdirecteur tc Sassenheim een blijk vin sympathie en dankbaarheid aan te bieden voor alles wat hij in een lange reeks van jaren al9 lid van den gemeenteraad en als leider of bestuurs lid van verscheidene vereenigingen in het belang van de gemeente, van de ingezete nen en van de handelsondernemingen tot 9tand heeft gebracht. Wie instemt met dit doel, wordt verzocht hiervan kennis te geven aan mejuffrouw B. van Waveren, villa Remina, bestuurslid der Protestantsche Ziekenverpleging, aan me vrouw PayensKamphuys, Loosterweg 1. bestuurslid van de Hilleg. Vereeniging tot bestrijding der tuberculose, of aan den heer D Möhlman, Weeresteinstraat 62, bestuurs lid der Coöp. Verbruiksvereeniging „Onder ling Belang". Deze berichten van instemming worden door het voorloopig comité spoedig ver wacht omdat het vertrek binnen een paar weken te wachten is en de plannen nog beraamd moeten worden. De deelname aan een huldiging is ten deele reed9 toegezegd en wordt verder ver wacht uit de kringen van de raadsledon, raadscommissies. gemeentebedrijven, ge meente-ambtenaren- en werklieden, post ambtenaren, onderwijzers, en de vereenigin gen waarin de heer Vooren werkt*, te we len: T. b c. vereeniging. Prot. Ziekenver pleging. Coöperatie Onderling Belang. Too- neelvereeniging De Post. Pluimveetentoon stelling, Afd. Ned Prot. Bond, Oudercom missie O. L. S., Afd Volksonderwijs enz. Het voorloopig comité mag veronderstel len. dat ieder zijn verplichting jegens den vertrekkende kent en daarnaar handelt. De overheid als brandstichter! De gemeente is eigenaar van twee huis jes in de Meerstraat, welke onbewoonbaar waren en onlangs met moeite ontruimd zijn. Wegens achtergebleven hoeveelheid ongedierte was verbranden gewenseht, waarom gistermorgen de huisjes in brand werden gestoken op order van den burge meester en in bijzijn van politie en brand weer. Een succes was deze brandstichting niet, want de krotjes wilden slecht bran den en stonden in don middag nog voor de helft overeind. Verkeersongeval. Een gecompliceerde aanrijding had op Weereetein plaats, waarbij twee auto's een wielrijder betrokken waren. Men ze.gt, dat de wielrijder niet rechts reed en dat een der auto's te snel reed. Het ongeluk liep voor den wielrijder gelukkig af, want hij had slechts kleine verwondingen; zijn fiets was eohter geheel stuk. De politie stelde een onderzoek in naar de schuldvraag. Burgerlijke Stand. OndertrouwdP. A. de Groot en C. M. van Leeuwen. W. A. G. van Gennip en G. M. Hulkenberg. Bevallen E. M. Lommerse—Kruyden- berg d. D. BonmanBogaard z. A. van RuitenDe Nijs d. W. van der LansWarmerdam d. T'r/V'ïT; KATWITK-AAN-ZEE. Inenting Alastrim. Rectificatie. De inenting tegen Alastrim vindt voor de inwoners van Katwijk aan Zee 1 October niet plaats in de Gemeenteeaal, maar in het Weeshuis, nam. 2 uur. KATWIJK-AAN-ZEE. Eiken Maandag en Woensdag houdt HARTOGS spreekuur v. 103 ui" VOORSTRAAT 4 b. d. Boulevard. Tarief: Kunsttanden vanaf f. 2.pijnloos trekken inbegrepen. Plombeeren v.af f. 2.50. Onbreekbare gebitten met voortdurende garantie. 1397 KATWITK. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis z. van F. Schaap en A. Krijgsman Lijdia, d. van G. Krijgs man en E. v. Rijn Maartje, d. van P. de Haa9 en P. Kuijt Arendje, d. van S. d. Jong en H. Meijvogel Petionella, d. van J. Vereteegt en S. d. Mooij Johannes, z. van J. fmthorn en J v. Rijn Gijsbert, z. van G. Verdoes en M. v. Duijn Maria, d. van W. v. Egmond en M. T. Bloemendaal Cornelia d. van A. Wassenaar en C. Jon ker Serienus Johannes, z van W. M. A. Kalkman én J. E. v. Driel Cornelis, z. van D. Francken en M. de Vries Johan nes. z. van J. Barnhoorn en M. Haasnoot Neeltje, d. van H. v. Duijn en N. v. Duijven- bode Gijsje, d. van C. v. d. Plas en G. v. d. Plas Arie, z. van A. v. Roon en T. Hoek Dirkje, d. van J. Haasnoot en I. v. d. Oever Arendje Adriana, d. van W. v. d. Plas en J v. d. Plas Aplonia, d. van A. B. Herbert en H. v. Rijn. Ondertrouwd: J. Haasbroek en J. M. v. d Meet, u NOORDWITK. De heerr P. de Boer alhier is als tgdelgk kantoorbediende werkzaam gesteld bg het Gem. Electr. Bedrgf. NOORDWIJK-BINNEN. Inenting tegen Alastrim. In geval met een voorgekomen geval van Alaatrim alhier, zullen B .en W. te beginnen met a.s. Woensdag, voorloopig eiken mid dag om 4 uur (uitgezonderd Vrijdag- en Zondagmiddag) in een der lokalen der Open bare School te Noordwijk-Blnnen en ten buize van de Doctoren J. A. Coenraads Neder- veen en C. H. Hermanides te Noord wijk aan Zee, de gelegenheid open stellen voor kcetelooze revaccinatie (herinenting). NOG EEN UITSLAG VAN DEN ETALAGEWEDSTRIJD. Hoe keurde het publiek 7 Bij den gehouden Etalagewedstrijd werd het publiek in de gelegenheid gesteld, van elke groep deelnemers den len prijswin naar aan te geven. Voor hen die het dichtst bij de uitspraak der juhy kwamen, werden door de deelne mende winkeliers prijzen beschikbaar ge steld. De prijswinnaars werden gevoegelijk reeds eerder bekend gemaakt. Toch werd er van verschillende zijden aan het bestuur der Oranje-voreeniging verzocht ook bekend te willen maken wie volgens het publick voor een len prijs in aanmerking kwamen. Het bestuur der Oranjoverceniging heeft tijd noch moeito gespaard en ook dit uitgezocht. Wij laten hieronder van elke groep een drietal volgen welke de meeste aanwijzin gen op zich verccnigd zagen. Groep I: No 7 J. Zoetendaal 123 aan wijzingen, No. 5 P. H. Zoutenbier 122, Nö. 4 J. B. Bierman 32. Groep II: No. B M. v. Westerop 96. Nó. 3 P. Clieg 87, No. 4 J. W. Roodenrijs 80. Groep III: No. 7 H. A. Mathot A3, No. 9 P. v. d. Voort 87, No. 3 H. Medenblik 69. Groep IV No. -1 A. J. v. d. Putten lbe, No. 6 A. Ovcrschie 143, No. 4 J. v. Bo- hemen 59. - Groep VNo. 5 H. C. Hoogeveen 180, No. 4 H. C. Hoogeveen 64, No. 2 G. A. Jansen 63. Groep VI: No. 2 P. Zoutenbier 149, No. 1 Th. Roii-rs 113. No. 7 L. Wijsman 53. Groep VII: No. 21 R. P. Zonneveld 60, No. 19 Th Task in 62, No. 1 J. Tissing 59. Groep VIII: No. 9 Gebr. v. Dam 203, No. 9 H. A. Mathot 40, No. 7 H. A. Mn- thot 34. Groep IV: No. 1 L. Banek 179, No. 9 0. Waasdorp 47, No. 7 J. Steen 42. Een mecie avond voer „Excelsior". Donderdagavond gat "l fanfarecorps „Ex celsior" een concert in de muziektent op hel Lindeplein. Begunstigd door heerlijk weder en de aanwezigheid van zeer vele toehoor ders gaf zij een veelzijdig programma ten gehoore. 1. Feestmarsch, A. Trube; 2. Concerl- Ouverture, Schönfelder; 3. Wintermorgen, Walzer Adolf Chitulka: 4 Potpouri (Bou quet de Melodie). G. Verhey; 5. Groot Rot terdam, marech, W. Schoolemeyer; 6. Ouverture Catharina, D. Snoeck; 7. Rötsch Meyet, Walzer, W. Osterman-, 8. Marche des petits Mousset, A Ruelle: en lol stot het oud Wilhelmus en Wien Neerland? Bloed. Ifet was weder een succesvolle avond voor Excelsior. Het is slechts jammer, dat de jeugd zich niet wat kalmer kan houden. Van de diverse soli ging dientengevolge voor do liefhebbers zeer veel verloren Een fnderüjd door de politie toegepaste maatregel, waarbij bepaald was, dat men tijdens de muziek op het Lindenplein niet mocht rondwande len, zouden wij gaarne weder zien toegö- pasl! VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Lonise, d.v. Joh. de Groot en M. A. Verhaegen Maria Petronella, d.v. J. A. Zuidhoek en M. van Stejjn. De waterleiding. De aanleg van waterleiding in deze ge meente vordert snel, zoodat men verwacht dat reeds in Januari a.s. met de levering van drinkwater kan worden begonnen. Een dezer dagen zullen aan de inge zetenen inscbrijvingsbiljetten worden toe gezonden, terwijl de tarieven in de eerst volgende raadsvergadering zuilen worden vastgesteld. Waarschijnlijk door het leggen der buizen voor de waterleiding is er een breuk ontstaan in de hoofdgaebuis der Heerenlaan alhier. Door de goede zorgen der Lichtfabrieken, werd dit euvel gelukkig spoedig hersteld. Voor de vacante betrekking van ge- meente-werkman-ohauffeur, hebben zich 55 sollicitanten aangemeld. Door B. en W. zijn op de voordracht ge plaatst: 1. B. J. van der Ploeg; 2. L. A'. van der Lans; 3. J. W. Borst Lz. en 4. 0. van Schooten. WARMOND. Het Alastrim-gevaar. In verband met den enormen toeloop voor de gratis-inenting op Donderdagavond (ruim 130 personen maakten hiervan gebruik) be staat Zaterdagmiddag vanaf 2 uur hiervoor weder gelegenheid. Hun, die zich nog niet lieten herinenten, wordt dringend geraden, dit alsnog te doen WASSENAAR. Raadsagenda. De raad dezer gemeente vergadert op Woensdag 2 October 1929, 's voormiddags 9.46 uur. 1. Ingekomen stukken. 2. Ontheffing Voorschriften Bouwverorde ning. 3. Vaststelling pensioensgrondslagen di verse Ambtenaren. •I. Request verplaatsing Woonwagenkamp. 5. Benoeming Voorzitter en Leden Gas- commissie. G. Benoeming Leden Commissie Openbare Werken, 7. Benoeming Leden Commissie Steun regeling. 8. Benoeming Ambtenaar van den Bur gerlijken Stand. 9. Benoeming Gemachtigde N V. „Elec- triciteits Maatschappij Wassenaar." 10. Benoeming Lid Scheidsgerecht. 11. Wijziging instructie Gemeente-Ont vanger 12. Benaming van enkele nieuwe wegen. 13. Uitloting obligatidn geldleening 14. Overlegging Gemeenlerekening 1928. 15. Wijziging begrooting 1929. 16. Wijziging art 40 Ambtenaren- en Werk lieden-Reglement. 17. Voorstel inzake kostelooss verstrekking leerboeken MO. 18. Verhuur en weiderecht grasland aan de van fcuylen van Nijeveltstraat. 19. Verhuur woning hulpmachinist Water leiding. 20. Aankoop terrein voor verbreeding Schouwweg en Zijdeweg. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. C. van Dongen en W. J. M. G. Bettonviel. B. Zijlstra en M. van der Land. «Geboren: Helena Catharina, d. v. C. A. van Beek en O. M. Langeveld. Adrianus Hendrikus, z. v. H. Knijnenburg en M. van der Zijden. Theodorus PetruC Albertus, z. v. A. O. Hassing en H. M. van Rijn. Theodorus JohanneB, z. v. J. J. A. Bakker en A. Voorham. Als een bijzonderheid kan worden ge meld, dat in de afgeloopen maand in deze gemeente geen sterfgevallen zijn voorge komen. Uit een stuk weiland aan do van Zuylen van Nijeveldtstraat is een zwart- borlte, gehoornde geit, ontvreemd, toebe- hoorende aan den heer van der H alhier. Alhoewel er direct na de vermissing een onderzoek is ingesteld, heeft men tot dus verre de daders nog niet kunnen vinden. verdienen nog meer populair te worden dan ze reeds zijn om hun ONVERGELIJKELIJK LIEVEN TOON en zoo BILLIJKEN PRIJS! KATWIJK AAIV ZEE. 8579 3—2

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 7