BUITENLAND. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. KUNST EN LETTEREN. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. OVERZICHT KAASMARKTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Hel dikke pijltje geelt den stand aan van hedenmiddag 3 uur. Het dunne pijltje geeft den stand aan van gistermiddag 3 uur. Gistermiddag uux: 774. Hedenmiddag 2 uur: 771. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. naar waarnemingen In den morgen van 28 Sept., medegedeeld door het Kon. Ned Met Instituut te De Bildt. Hoogste stand 771.8 te Weenen. Laagste stand 739.5 te Torshavn. Verwachting tot den avond van 29 September: Meest ma tige Zuidelijke tot Zuid.Westel. wind. Meest licht- tot halfbewolkt. Weinig of geen regen. lets zachter; dee nachts in het Noorden mogelijk toenemende wind met grootere regenkans. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.14% gr. C. (58 gr. F.) 12 uur 'amidd.17% gr. C. (61 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK-a.-ZEE Voor Zondag. Hoogste stand des voorm. te 12.47 uur. Hoogste stand des nam. te 1.05 uur. Voor Maandag. Hoogste stand des voorm. te 1.24 uur. Hoogste stand des nam. te 1.47 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooqe Rijndijk" 7 uur voorm.17 gr. C. II uur voorm.: 17 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 7 uur voorm.14% gr. C. U uur voorm.15 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. j Zaterdag 7.14 nan. tot 6.28 v.m. Zondag 7.12 n.m. tot 6.-29 v.m. .VOORSCHOTEN. Verkooping. Ton overstaan van Notaris W. H. Hoo- genstraaten had in hotel „Deurloo" de ver kooping plaats van drie heerenhuizen met voor- en achtertuinen, aan de Wijngaarden- laan 3d, 3f en 3g, alhier, resp. groot 355 M2„ 243 M2 en 243 M2. In bod ge- hraoM op f. 6100, f. 5800 en f. 5800. De gunning is aangehouden. Ongeluk. Gisteravond omstreeks halfzeven liepen enkele kinderen op den Leidscheweg nabij N. Voordorp, achler een met een paard be spannen wagen. Plotseling stak de 6-jarige M. v, d. H den weg over, juist toen van den tegenovergestelde zijde een auto naderde, bestuurd door den heer N. O. uit Slomp- wijk. Het knaapje werd aangereden en door Dr. H. de Boer. die spoedig ter plaatse was verbonden en naar do ouderlijke woning vervoerd. Voor zoover geconstateerd is, was zijn loesland niet ernstig. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. DE ALGEMEENE TOESTAND. Het Saargebied. De drie sub-commissies, die belast zijn met de bestudeering van hel Saarvraagstuk, zijn te Parijs met hun werk begonnen. Ver moedelijk zullen zij tegen 15 October zoover zijn opgeschoten, dat de regeering aan do resultaten van den arbeid kennis kan ne men. Tegen 20 October kunnen dan de offi- cieele onderhandelingen met de Duitsche delegatie beginnen. DUITSCHLAND. De bomaanslagen. De gebroeders von Salomon, die in ver band met de bomaanslagen werden gearres teerd, zijn geconfronteerd met een werk- looze, die in den nacht van 31 Augustus op 1 September, toen de aanslag op den Rijksdag werd gepleegd, twee mannen, die een groot pakket droegen, bij het gebouw- had waargenomen. Dc werklooze had de mannen na enkelen tijd zien terugkeeren, ditmaal zonder pakket. Zij stapten in een op den hoek wachtende auto en reden weg. Korten lijd daarop volgde de ontploffing. De werklooze heeft Ernst von Salomon herkeiid als één van de beide mannen. De gearresteerden Hamkens, Muthman en Matlhes zijn weer in vrijheid gesteld. Zij zijn echter nog niet ontslagen van verdere rechtsvervolging. In het geheel bevinden zich thans nog 21 verdachten in hechtenis. Ook in vrijheid gesteld is de journalist Uhse, die een actie tot schadevergoeding heeft geopend. ENGELAND. Mc. Donald vertrokken. De besprekingen met de sovjets. Mc Donald is gisteravond naar Southamp ton vertrokken, aan het station uitgeleide ge daan door de ministers Dawes en andere gezanten. Hij zeide voor zjjn vertrek nog „Ik verwacht veel van mijn bezoek aan de Vereenigde Staten en Canada en van het hernieuwen van oude en het slniten van nieuwe vriendschap. Natuurlijk is dit een officieel bezoek in verband met openbare zaken. Ik verwacht niet, dat mijn bezoek in Washington zal leiden tot opmerkelijke resultaten. De reden hiervoor is, dat de loo- pende onderhandelingen over de vlootontwa- pening thans zoo ver gevorderd zijn, dat zij in een grooteren internationalen kring ge bracht moeten worden. Ik verheug mij er over, dat wij zulke goede vorderingen heb ben gemaakt, dat, naar wij hopen, het «ogenblik gekomen is, waarop de 5 mo gendheden die de oonventie van Washington hebben onderteekend, een conferentie zullen houden. Wanneer alles goed gaat, zal deze conferentie in het begin van 1930 plaats vinden. de conferentie slaagt, zal zij de vcorbereiuende ontwapeningscommissie in Genève een zeer belangrijke bijdrage kun. nen geven voor de vlootontwapening. De voorbereidende commissie zal dan vrij zjja voort te gaan met het algemeens werk en het zal dan later mogelijk rijn voor den Volkenbond een algemeene ontwapeningscon ferentie te houden, waarnaar reeds lang gestreefd is. Dit echter is niet de eenige reden waarom ik naar Amerika ga. Ik ver lang ten zeerste president Hoover weer te zien en andere Amerikaansch# staatslieden te ontmoeten, van wie ik er reeds velen ken. Wjj moeten zooveel in samenwerking doen, dat niet gedaan kan worden, tenzij wij elkaar verstaan en vertrouwen in elkaar hebben. De geschiedenis van de Anglo-Amerikaan- sohe vloottoe6tand gedurende de afgeloo- pen drie jaren bewijst, dat een zoo juist mogelijk verstaan tusschen de twee volkeren van het grootste belang is, niet alleen voor die t wee naties, doch voor de geheele wereld. Ik heb steeds het gevoelen gehad, dat per soonlijk contact tusschen hen, die momenteel verantwoordelijk zijn voor de regeering in Londen en Washington van essentieele betee- kenis is, wanneer dit goede begrip zoo vol ledig zal worden ontwikkeld als wjj allen hopen, dat het zal geschieden. Ik vertrek in de hoop iets te doen om de afstand van den Atlantischen Oceaan kleiner te kunnen maken. Dc- koning heeft tot Mao Donald de vol gende boodschap gericht: „Voor uw vertrek r.aar Amerika stel ik er prijs op u goede reis te wenschen. U gaat op weg, vergezeld van alle goede wenschen, want uw reis is een bfidrage tot de goc-de betrekkingen tusschen tv.ee groote stat6n. welke alle menschen van goeden wil vertrouwen moeten inboe zemen". Mac Donald heeft geantwoord: „Ik ben ze-er erkentelijk voor de beminnelijke en welwillende gezindheid, die Uwe Majesteit heeft bewogen mri haak goede wenschen mee te geven op de reis, die naar ik hoop vruchtdragend zal ziin", Stanley Baldwin, de vorige premier, beeft ook een bezoek gebraoht aan Ramsay Mao Donald, teneinde hem voor rijn vertrek naar Amerika een goede reis te kunnen wenschen. Henderson heeft gisteren opnieuw een on derhoud gehad met Dovgalewski, den Sovjet ambassadeur. Het onderhoud duurde twee uur, gedurende welken tijd overeenstemming werd bereikt over een aantal onderwerpen, die door onderhandeling tot oplossing moe ten worden gebracht na het weer opnemen van volledige diplomatieke betrekkingen, waarbij inbegrepen is het zenden van am bassadeurs Dinsdag a.s. zullen Henderson en Dovgalewski opnieuw een onderhoud hebben Men begint zich ongerust te maken over de Arabische beweging tol boycott der Joden in Palestina. Dc gouverneur tracht te bemiddelen. OOSTENRIJK. Schoher's regeeringiverklaring De socialisten in de oppositie Het ministerie van onderwijs. Gisteren is het nieuwe kabinet voor den Nationalen Raad getreden. Schober zeide o.a.: Er wordt vaak getwijfeld aan de moge lijkheid van de handhaving van d.e rust en de orde in hel land. Ten opaichtc hiervan moet ik opmerken, dat de machtsmidde len van den staat in elk opzicht in staat zijn den toestand te beheerschen. De bondskanselier gaf vervolgens een uit eenzetting van de beginselen van de voor nemens der regeering tot herziening van de grondwet In de eerste plaats zullen do rechten van den bondspresident uitgebreid worden. Hij zal het recht verkrijgen tot benoeming en tot ontslag van de regeering, het recht lot ontbinding van den Nationa len Raad, het oppercommando over het bondslegey en het recht in bijzonder drin gende gevallen noodverordeningen af te kondigen. De bondskanselier verklaarde, dat de regeering in staat moet zijn b™ero- slige onlusten den staat van beleg al te kondigen. Verder is een regeling der „poli- tekwestie" noodig, in dien zin, dat de cen trale instanties altijd over de bondspolitie kunnen beschikken. In verband hiermede moet met betrekking tot de bondspolitie de vroegere toesland hersteld worden, die tot 1 October 1925 bestaan heeft. Verder is de regeering voornemens de politiek te weren uit de staatsinstellingen, in het bijzonder uit het Staatsgerechtshof. Ook de positie van de bondshoofdslad Wee nen moet opnieuw geregeld worden. Daar- uij zal volkomen rekening gehouden worden met het eigen karakter van de stad, doch ook met het feit, dat alle burgers op de bondshoofdstad een eigendomsrecht hebben. Een wijziging in het kiesrecht wordt ern stig overwogen. De financieele verhouding tusschen den bond en de landen zal op nieuw worden geregeld. De bondskanselier kondigde verder reorganisatie aan voor de jury-rechtbanken, de perswet en met be trekking tot de wetgeving tot beveiliging van den vrijheid van den arbeid. Ten slotte werd een reorganisatie in het staatsbestuur in het vooruitzicht gesteld en wel met het doel tot bezuiniging te komen. De omvang van de bondslichamen zal ver minderd worden. Een beperking ook van de parlementaire vertegenwoordigende lichamen zal het verdwenen aanzien van het parlement en de democratie bij de bevolking verhoogen. Een zoo groot mogelijke bevrediging van de behoeften van het economische leven werd aangekondigd. Langs dezen weg wordt meer bereikt dan door klassenstrijd. Ook voor een betere positie der beambten zal de regeering zorgen. Daarna besprak de bondskanselier de buitenlandsohe politiek der regeering. Tot belangrijke wijzigingen zal niet worden overgegaan. De grondslag van de Oostenrijksche bui tenlandsche politiek is de vriendschap met alle staten. Oostenrijks beginsel is neutra- liteit. De Oostenrijker is absoluut vredelie vend en wijst den oorlog af. In dit opzicht is de regeering het eens met de politiek van hel Duitsche rijk, dat zij in kwade en in goede dagen trouw zal blijven. Als de voornaamste taak noemde Schober de uitgifte van de buitenlandsohe lee ning, waarover op het oogenblik onderhan deld wordt en verder het sluiten van be langrijke handelsverdragen, in het bijzon der met Duit9chland. Ten slotte wees dc bondskanselier er op, dat de langzame arbeid van het parlement tot nu toe het vertrouwen van de bevol king geschokt heeft. Hij verzocht dit vertrouwen te helpen herstellen. Zijn kabinet is een regeering van den daad en van arbeid voor het ge heele volk. De rede van den bondskanselier werd door rechts met bijval begroet. De sociaal-democraten onthielden zich tijdens de rede van elke interruptie. Na den bondskanselier kwam de sociaal democraat dr. Danneberg aan het woord. Hij becritiseerde uitvoerig de program-ver klaring van den bondskanselier, welke ten aanzien van den tegenwoordigen toesland van Oostenrijk geen helderheid laat zien. Vooral was niet tot uitdrukking gekomen, wat men eigenlijk met de grondwetsherzie ning wil, want een grondwetsherziening heelt alleon dan zin, wanneer ook de zeker heid voor deze grondwet gewaarborgd schijnt, Overigens komt den sociaal-demncralcn, met het oog op den economischen noodtoe stand een grondwetsherziening volstrekt niet zoo dringend voor als door de Heim- wehren beweerd wordt. De sociaal-democraten moeten met wan trouwen en in besliste oppositie tegenover de regeering staan. Dr. Eyselsberg heeft in verband met zijn uitgebreide chirurgische praktjjk voor de portefeuille van onderwijs bedankt. Deze portefeuille is thans aangeboden aan dr. Sperl, die eveneens professor aan de Weensche universiteit is. ITALIË. Rossi veroordeeld. De vroegere perschef van het minislerie van buitenlandsche zaken, Cesare Rossi, is wegens voorbereiding van een burgeroorlog en ophitsing tegen den Ilaliaanschen staat tot 30 jaar dwangarbeid veroordeeld. On danks het feit, dat de verdediger naar voren bracht, dat de politieke politie tijdig op de hoogte van alle relaties van Rossi was ge bracht, handhaafde het gerecht zijn vonnis, dat door Rossi kalm werd aangehoord. EEN REDE VAN BALDWIN. LONDEN, 28 Sept (V.D.) De vroegere minister-president Baldwin, de leider van de conservatieve partij, lieeft Vrijdag ge sproken over den polilieken toestand in Engeland. Hij wees op de onderhandelingen met Rusland en betoogde hierbij ,dat hij de ver klaring van Mac Donald loejuichi. dat de betrekkingen met Rusland niet zullen wor den hervat onder waarborgen tegen de vijandige propaganda. De sovjet-agenlen zijn nog steeds aan het werk. Wanneer de Arbeiderspartij dit standpunt laat varen, zal zij niet meer op de steun van de con servatieven kunnen rekenen. Het ontwerp-verdrag tusschen Engeland en Egypte moet men zeer kritisch beoordee- len, daar dit verstrekkende gevolgen voor het Brilsche Rijk kan hebben. Sprekende over de binnenlandsche poli tiek, herinnerde Baldwin er aan, dat het minister Thomas nog niet gelukt is nieuwe plannon ter bestrijding van de werkloos heid voor te stellen. Het aantal werkloo- zen is na het aftreden der conservatieve regeering geslegen. De grootste moeilijkhe den veroorzaakt het vraagstuk van de mijn industrie. Wanneer de regeering de door haar gedane beloften, als de instelling van den zevenurigen arbeidsdag, nakomt, zal een crisis ontstaan, die tot een gedeeltelijke stillegging der mijnen en tot een verhoo ging van het aantal werkloozen zal leiden. Men moet de toekomst met groote zorg te gemoet zien, daar de regeering of het ver trouwen van een groot deel van haar aan hangers moet teleurstellen of om politieke redenen slappen doen, die tot een cata strophe voor de Britsche industrie zullen leiden. I DE AANSTAANDE VLOOTCONFERENTJE. LONDEN, 28 Sept. (V. DJ De diploma tieke medewerkers van de „Daily Tele graph" wijzen er op, dat minister-president Mac Donald oorspronkelijk het voornemen had de uilnoodigingen voor de vijfmogend- heden-conferentie aan den vooravond van zijn vertrek uit Londen te rubliceeren. Dit voornemen is evenwel op verzoek van de Amerikaansche regoering opgegeven, daar president Hoover van meening is, dat de uilnoodigingen een grooteren indruk maken, wanneer deze worden verzonden na de aan staande besprekingen, die tusschen hem en Mac Donald zullen plaats hebben. De medewerker van het blad wijst er in aansluiting hieraan op, dat over den vorm der uitnoodigingen reeds overeenstemming is bereikt, daar generaal Dawes de uilnoa- digingen in het minislerie van buitenland sche zaken heeft ingezien. CLEMENCEAU 88 TAAR. PARIJS, 28 Sept. (Havasl. George Cre- menceau viert heden zijn 88ste verjaardag. ORKAAN IN AMERIKA. MIAMI, (Florida!, 28 Sept, (Reuter)". Volgens het blad „Miami Herald" heeft de orkaan te Nassau (Bnhama-eilanden) twin tig dooden geëischt. Niet een gebouw is aan schade ontkomen. De stad Nassau zit in het donker en do telefoon is buiten ge bruik. De orkaan kwam opzetten op den avond van 25 Sept. en bleef voortwoeden tot den ochtend van den 27en, waarbij groote schade aan de eigendommen werd aangericht. Het stoomschip „Princess Mon tague" strandde op de rotsen nabij Nas sau. Do weerkundigen verklaren dat de orkaan zich naar de kust van Florida schijnt voort te bewegen, waarom zoowel hier als op Cuba groote bezorgdheid heerscht en de bewoners gewaarschuwd zijn. HET CORRUPTIE-SCHANDAAL IN JAPAN. LONDEN, 28 Sopt. (V.D.). Naar uit Tokio gemeld wordt, hebben in verband met hot corruptie-schandaal van den vroegeren min. Ogawa nog eenige arrestaties ran hoog geplaatste beambten plaats gehad! Den vroegeren leider van het Orde-bureau worden eveneens tekortkomingen ten laste gelegd. Ook de vroegere vice-koning van Kcrea is bjj het corruptie-sehandaal be trokken. De indruk in Japan is zoo groot, dat men verwacht, dat baron Tanaka, de vroegere minister-president, zal aftreden als leider var. de oppositiepartij en dat daarmede do geheele partij in elkaar zal vallen. STADSNIEUWS. ALASTRIM. Wij vestigen de aandacht oP de publicatie van B. em W. voorkomende in ons blad van heden, betreffende de koslelooze gelegenheid tot inenting en herinenting op Dinsdag 1 Oclober in plaats van op Woensdag, 2 October. o BRAND IN 'N BAGGERMACHINE Gisterenavond is te Noordivijkerhout een baggermachine, gedreven door een petro- leummotor, en behoorende aan de ürma Zonneveld Co., geheel uitgebrand. Ook de cabine is totaal verbrand. Vermoedelijke oorzaak is het omvallen van de petroleum lamp. o Tot organiste der Ned.-Herv. Kerk te Woubrugge is benoemd mej. Greta Lang- hout van Alphen a. d. Rijn. WEEKBLADEN. Deze week brengt „De Groene Amsterdam mer" een artikel van Barbarossa over de Am- sterdamsche wethoud,tsverkie, i g. Voorts een overpeinzing van dr. H. W. van Loon in de trekschuit tusschen Veere en Middel burg terwijl ver*chi lende interessante boek besprekingen (o.a. over het werk van dr. v .d. S!een „Zwerftochten door Britsch-IndJ, en een „thriller" van Cornelis Veth: Het ge heim van Elgar Wa'lace deze aflevering weer belangwekkend maken. HET LEVEN biedt weer verschillende sensationeele en geheimzinnige gebeurlijk heden: moorden te Parijs en avonturen in donker Rotterdam, een artikel van Mr. Fr. Pauwels over ÏGiessen-Nieuwkerk, merk waardigheden uit het land van den harem. Over de specula lie woede onzer beurzen schrijft de HAAGSCHE POST. Tevens een beschouwing over het werk van W. van der Nat. tentoongesteld in de Lakenhal, alsmede een interessante beschouwing over gas en electriciteit. DE WERELDKRONIEK wist allerlei we reld-grootheden onwetend te fotografeeren: zoo zien wij de voornaamste politieke kop stukken in gemoedelijke tête ft. tête. voorts Richard Strauss met de bekende zangeres Elisabeth Rethberg, de Zeppelinbouwer dr. Eckener en vele anderen. Dr. Salomon wist hen allen zonder poseeren te ver schalken: een aardige vondstl M. Cohen schrijft in DE VRIJDAGAVOND over gemoedsbezwaren in verband met in enting tegen de alastrim. Aandacht wordt gewijd aan den joodschen schilder Rubin en aan het Weensche congres, waarvan nog eenige foto's worden gegeven. AMSTERDAM, 28 Sep.t De dalende koersbewe-giog, die hier ter beurze merk baar werd, werd heden in verscherpte mate \'oortgezet. De opening kwam vrijwel over de geheele linie op aanzienlijk lager ni veau en vervolgens had nog een daling plaats. Doch in de tweede helft van den beurstijd werd de tendenz aanmerkelijk beter en hier en daar werd het onder beurstijd geleden verlies geheel opgehaald. De vorige koers werd evenwel niet be reikt. Op de Industrie-afdeeling vielen' Margarine-Unies tot 490 pCfc. terug, om later weer tot 505 te avanceeren. Calyé- Delffc waren tenslotte slechte enkele pun ten lager. Kunstzij de waarden moesten zich' een flink verlies getroosten. De Philips- waarden werden op ruime schaal verhan deld. Een reactie tot 788 had plaats, doch als toen scheen de bodem bereikt en werd weer boven 800 verhandeld. Van Berkels zetten 40 punten lager ijl maar liepen weer ongeveer 30 op. De Kü- chenmcistersoorten waren goed van toon. Koninklijke kwamen beneden 430, doch het slot was weer wat beter. Van de Mijn- waarden bleven Exploraties op peil. De Cultuurwaarden lagen alle eenigszins ge drukt in de markt; groote verliezen kwa men niet voor. Yankeo's lager in navolging van Wallstreet. Prolongatie 5% procent. WISSELKOERSEN. Engeland 12.09. Duitschland 59.371/£. Frankrijk 9.76Vé. België V.671/^. Zwitser land 48.06. Oostenrijk 35.06. Denemarken 66.41J/f>. Zweden 66.821/^. Noorwegen 66.441,$ New-York 2.49V$. LEIDEN, 2S September, Botermarkt. De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: prima fabrieksbotex (contróle) f. 2.40 per K.G.prima boeren- boter f. 2.402.50; goede boerenboler f. 2.35. Aangevoerd -46/8 en 14/16 vaten, wegende 1085 K.G. Handel vlug. Turfmarkt van 2328 September. Aan voer lange turf 250.000 stuks. Prijzen: f.8 tot f. 9 per 1000 stuks. ALPHEN AAN DEN RIJN, 27 Sept. '29 Spinazie 5.3012.0; Heerenboonen f. 13 22; Snijboonen f. 17; Postelein f. 7—8.20; Peren vijgenp. f. 14; Appelen z. schijven f. 10.—f. 10.10; idem Blumi 1.13—f. 13 50; Uien f. 6 50 alles per 100 K G.; Radijs 12.90—3.10; Peen f. 9.40—11.60; Kroten f. 12.20; Andijvie f. 1.802.10 per 100 bos; Kropsla I 1.3.90f. 5.60; Bloemkool I f.1521: idem II f. 5.20—930; Savoyekool f 913; Roodekool f 1012; Meloenen f. 16 40 per 100 sluks. Eierenveiling 2G Sept. 1929. Aanvoer 6240 stuks Kipeieren 1.8 50f. 9.40; Eend eieren f. 6.306.80 per 100 stuks. BOSKOOP, 27 Sepl. 1929 Rozen: Ophelia 4265; Golden Ophelia 3978; Marcel Rouyer 97; Hadley 801.48, Claudius Per- net 1.371.50: Columbia 81140; But terfly 62—80; Mac Keiler 97—1.21; Wilh. Kordes 94—1.00; Mad Jules Bouché 50 70, Rosalandia 5169; v. Rossem 6096;' Edith, Helen 74; Orleans 30; Gemengde ro zen 1860; Polyanlharozen 5597; Diver sen: Dahlia's grootbloemig 1325; idem kleinbloemig 69; Chrysanten, grootbloemig 1502.20; idem tros 4070; Clematis Durandi 2028; Physalis 48 ets. KATWIJK AAN DEN RIJN, 27 Sept. Eigenheimers per kist van 25 K.G. f. 0 60 f. 1; Peen per 100 bos f 620I 9 80; Bloemkool I per 100 f. 22.30—31.40; Uien per 100 K.G f. 3.403,80; Aanvoer 210 kisten groote aardappelen; 2300 bos peen;' 32000 bloemkool RIJNZATERWOUDE, 27 Sept. Eieren- veiling Aanvoer 3422 kipeieren f. 7 60 10.50; 239 Eendeneieren f 6.506 60 per 100 stuks. Appelen 1 1.50 per 1/4 HL.; Konijnen f. 2 per sluk; Kippen f. 1.50 per st. ROELOFARENDSVEEN. 27 Sept. 1929 Meloenen 515 cent per stuk; Tomaten A. 340—130; Idem B. 3 40—5 10; Idem C. 1.60—2 70 per 100 pond; Sla 4.40—4.60 per 100 krop Snijboonen 1.05; Kassnij- boonen 3 10—3 45; idem No 2 125195 Idem Slek 155: Slamprinsenboonen 1.70 1.75 per 10 K.G De aanvoeren en hoogste noteeringen waren: Wagens Goudsche Leidsche gestempelde lichte lichte zware (1) (2) Cl) (2) (1) (2) (1) (2) (1) (2) 23 Sept. Oudewater 95 90 108 f f 47 f. 52 f 55 J 53 f 57 f f f f f f 21 Sept.Bodegraven 461 381 427 f51 f50 f55 (56'f55 [61 f 62 [60 f66 f— f— f 25 Sept. Woerden 530 398 473 (54 f50 f56 f56 f55 [61 160 (57 f65 f—f—f 26 Sept.Gouda 307 260 294 f— f40 f55 f57 (55 f 62 f 61 f 59 f 65 f f f 26 Sept. Alph. a d. R. 14 12 32 f f f f 57 f 56 f 60" f f f f f .f 27 Sept. Leiden 131 107 115 55 f53 f 61» f f f f 58 f f 63 f 61 f 57 f 61 (1) Zijn de opgaven van de vorige week. (2) Zijn de opgaven van 2428 Sept. 1928. 8—1

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 3