UIT DE OMSTREKEN. SCHIPPER IN ROEIBOOT AFGEDREVEN NAAR DE ZUIDERZEE. Schipper E. Scholten, die met zijn schip Ambulant" op de Vliehorst bij Tessel voor anker ligt om schelpen te laden, wilde Zaterdagavond omstreeks 8 uur het water uit zijn roeiboot scheppen. De vallijn door welke deze aan de Ambulant" verbonden was, brak echter, waardoor de roeiboob naar de Zuiderzee afdreef. De reddingmaat- schappij te Harlingen, die door den bur gemeester van het gebeurde in kennis ge steld was, zond een boot uit om schipper Scholten op te sporen, doch de reddingboot keerde na drie uur zoeken gistermiddag oin 2 uur zonder resultaat terug. Inmiddels had evenwel het motorschip ,,Tenna" den rm- forfcuinlijken schipper tegen 12 uur in het Nieuwedicp opgepikt en hem daarna be houden naar Harlingen gebracht. Zooals te begrijpen valt, heeft schipper Sfcholten ccn minder aangenamen nacht op zee doorge bracht. CARBID-ONTPLOFFING. Gisteren is in de werkplaats van den heer H. de Ha aai te Hoogezand tijdens het autogeen lasscheai een carbidbus uit elkaar gesprongen. De verwoesting was geweldig. Groote stukken werden uit de muren ge slagen, terwijl de zolder en het dak ge deeltelijk vernield werden. Gelukkig was op dit moment slechts een werkman in de werkplaats. Hij werd bewusteloos opgeno men, doch bleek later met den schrik te zijn vrijgekomen. OVERREDEN. Te Grolloo is het. zoontje van den heer J. ter Steege, met de aldaar passeerende tram in aanraking gekomen, en aan de ge volgen overleden. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. In het R.-K. ziekenhuis te Winschoten is overleden mej. A. Derks, uit N.-Pekela, die daar verleden week van een trap viel en een been brak. „Is het waar, dokter 7 Ik heb gehoord dat die geregen tailles congesties opwek ken naar de hersenen, is dat heusch waar 7" „Och, mevrouwtje, maak u maar niet ongerust. De dames, die hersenen hebben, rijgen zich niet." BU1TENLANDSCH GEMENGD. BRAND OP EEN ENGELSCH STOOMSCHIP. Naar uit Athene gemeld wordt, heeft een radio-station aldaar een S.O.S. ont vangen van het Engelsche stoomschip „Zouforg", dat zich aan de ku&t van Kreta bevinden moet. Het schip zou zich in groo- ten nood bevinden, daar aan boord brand is uitgebroken. Uit de haven van Athene zijn schepen vertrokken voor het verleencn van assis tentie. ERNSTIGE AARDBEVING IN TURKITE. Een hevige aardbeving heeft plaats ge had te Sivas en Goemoesjkano in Turkije. Talrijke huizen zijn verwoest. Men vreest dat er memschenlevens verloren zijn ge gaan. o ÜIFTMENGSTER TER DOOD VEROORDEELD. Voor de jury te Bielefeld hebben twee vrouwen terecht gestaan, elk beklaagd ;a 1921 en in 1923 haar man vergiftigd te hebben dour hem aftreksel van Spaansche vliegen als thee te drinken te geven. Aan vankelijk had men gedacht, dat de man nen zelfmoord gepleegd hadden, doch later is ©r verdenking tegen de vrouwen gere zen en bleken de mannen vergiftigd te zijn. Een der vrouwen is tea* dood veroor deeld, de andere moest wegens gebrek aan bewijs worden vrijgesproken. EEN HALF MILLIOEN DOLLAR GEROOFD. Volgens een bericht uit New-York is een looper van de makelaarsfirma Hiscoe Cov verdwenen, die geldswaardige papieren tot een bedrag van 512.000 doll ai' bij zich had. Hij heeft de firma telefonisch meegedeeld, dat twee mannen hem naar Brooklyn ont voerd hadden en hejn de papieren ontsto len hadden. o CHINEESCHE ZEEROOVERIJ. Het Japansche 9.9. Deli-Maroe is door zec- roovers aangevallen; het schip had Swatow verlaten met 143 Chinepsche passagiers aan boord. Op een gegeven signaal vielen 13 pas sagiers met revolvers gewapend, plotseling de bemanning aan. Onder leidine van een vrouw, die' hvee revolvers hanteerde, bestormden de roovers de brug. Drie Indische wachten werden met revolverschoten geveld. Een andere groep maakte zich meester van de machines. De' officieren werden gedwongen koers te zetten naar de Biasbai, waar het schip geplunderd en de passagiers van alles beroofd werden. De buit wordt op 3000 dollar geschat. Vijf Ghmeezen werden tegen oen losgeld ont voerd. BERG-ONGELUKKEN. De Duitsche bergbeklimmers O. Edelmann en Th. Hermann uit München keerden van een tocht naar den top van de Saliciotto bij Ennichen terug; toen zij over een steilen wand geklommen waren, gleed Edelmann uit en viel in den afgrond, waar hij laier dood gevonden werd. Bij Iffinger bij Meran is een 25-jarig Dujlsch industrieel in den afgrond gestort, waar hij in den nacht door een gids ge wond gevonden werd. o SLECHT WEER. Uit de Italiaaneche provincie Basilicata komen berichten over zware stormen. De spoorlijn Battiglisu—-Polenza is door aard verschuivingen op meerdere plaatsen onder broken. Het station Sicignano is over stroomd, De rivier Tanagro is buiten haar oevers getreden en heeft verscheidene brug gen. o.a. ook de ijzeren brug van Contursi. meegesleurd. Het spoorwegverkeer moest worden stopgezet. In liet geheele Elbegebied hebben storm en slagregens groote schade aangericht. Het water staalt buitengewoon hoog, zoodat in de Hamburger haven verscheidene waar- schuwingssschoten moesten worden gelost. De kuslvisscherij moest worden stopgezet. De schepen hebben echter gelukkig nog tijdig de havens kunnen bereiken. Zware Zuidwesterstormen hebben het scheepsverkeer in de havens van Liverpool stopgezet. Eerst Zondag konden de groote Amerika- en Canada-stoomers, die reeds Vrijdag zee hadden moeten kiezen, de haven verlaten. Eenige der schepen hebben meer dan 1000 passagiers aan boord. VRACHTWAGEN DOOR TREIN GEGREPEN. Op den spoorwegoverweg van de eigen spoorlijn van de kolenmijn Schellmauer bij Ere dien is een vrachtwagen door een goederentrein gegrepen en over een afstand yan verscheidene honderden meters meege sleurd. De wagen werd geheel verwoest, ter wijl de bestuurder dood onder de overblijf selen vandaan werd gehaald. Een meisje, dat meereed bekwam zoo zware verwondin gen, dat zij kort na het ongeval stierf. o ELF PERSONEN DOOR STERKSTROOM GETROFFEN. Zaterdag zou op de Kloslerplatz te Schivel- Iheim de groote tent van het circus-Voigt worden opgezet. Bij het oprichten van den mast raakte'een stuk draad los en ontstond er contact met de hoogspaniiingsleiding. Elf personen, die bezig waren met het oprichten van den mast, werden door den stroom van 15.000 Volt getroffen; twee hunner waren op slag dood, terwijl de overigen brandwon den opliepen. ONGEVALLEN BIJ AUTO-RENNEN. Bij de autorennen te Mincola (New-York) werd de wagen van den renner Robinson uit Dayton Beacli bij een bocht uit de baan geslingerd. Robinson werd zwaar gewond. Bij de gehouden training voor de auto rennen in Sternberg bij Olmütz is een Bu- gattii-renwagen met twee inzittenden op een 100 Meter achter het einddoel staande motorfiets ingereden en sleepte deze met zijn berijder eenige meiers over de straat. Door dat de renner de remmen aanzette werd de renwagen in de lucht geslingerd en viel met den motor een eind verder neer. Beide machines werden geheel verwoest. De drie rijders werden zwaar gewond naar hel ziekenhuis getransporteerd. BRAND IN EEN ARTILLERIE KAZERNE. Zaterdag brak in een vleugel van de arlil- leriekazerne te Geile een zware brand uit. Binnen twee uur was de bovenverdieping van liet gebouw over een lengte van 200 M. vernield. Gedurende hel blusschingswerk stortte plotseling een zolder in. waardoor twee soldalen van den Reichswehr onder de puinhoopen werden begraven. Zij werden zwaar gewond naar het ziekenhuis overge bracht. De bezetting van de kazerne bestond uil 50 man. terwijl ook acht families er in woonden. o EIGENAARDIG VONNIS IN ENGELAND. Eenige dagen geleden werden een elftal jongenë. die fruit uit een boomgaard cliffe in hei Graafschap Lancashire veroor- cliffe in het Graafschap Lancashie veroor deeld om op ccn bepaalden dag door hun ouders voor het gerechtshof een afstraffing te ontvangen. De keuze van het strafins-lru- ment werd aan de veroordeelden overgela ten. Bij de voltrekking van de straf zou een beambte van de nationale vereeniging tot vermijding van wreedheid tegenover kin deren tegenwoordig zijn. Verscheidene ouders weigerden aan deze strafvoltrekking deel te nemen op grond van het feit, dat zij hun kinderen reeds had den gestraft. Anderen protesteerden heftig legen deze soort straffen. De rechtbank be sloot de aangelegenheid nog eens opnieuw te bespreken en zal Woensdag opnieuw von nis vellen. VADER EN ZOON DOOR DEN STROOM GEDOOD. In Hausen in het district Tuttlingen zijn 2 personen, vader en zoon, door aanraking van den electrischen stroom gedood. De 18-jarige zoon wilde 's nachts gedurende den storm de luiken voor de ramen vastmaken. Hij kwam daarbij met oen draad in aan raking, die klaarblijkelijk contact maakte met de dakgoot. Hij was op slag dood. De vader, die zijn zoon te hulp snelde, werd eveneens gedood. RECLAME. DRAlS!flAvANVALKEriBURG>; e- A ••iLEVERTRAAll 1503 AALSMEER. Verslag van den Secretaris Ver. van Snijbloemen exporteurs. De heer Joh. C. M. Mensing, de alg. secretaris van den Aalsm. Tuinbouw-Bond, die tevens het secretariaat waarneemt van de Vereen, van Snijbloemen-exporteurs, schrijft in zijn aan deze vereeniging uitge bracht jaarverslag o.m.„Het jaar 192b-- 1929 heeft zich weer gekenmerkt door een opgaande lijn in den export, wat niet te verwonderen is, wanneer wij de uitbreiding der Aalsm. culturen, speciaal die der ro zen, in oogenschouw nemen, Werden in 't vorige verslagjaar 60550 kisten verzonden, thans werd een aantal van 69317 stuks be reikt, een getal, dat zeker nog beduidend hooger zou zijn geweest, indien door den strengen winter niet veel minder narcissen dan gewoonlijk ter verzending gebracht konden worden. In 't algemeen kan zeker met voldoening op het afgeloopen seizoen worden teruggezien. Dc groote uitbreiding der culturen te Aalsmeer en elders maken het echter noodzakelijk, dat onze vereeni ging meer paraat zal moeten zijn dan ooit te voren, om zooveel mogelijk mede te wer ken, dat de producten steeds anet succes zullen kunnen worden afgezet. Het verleden geeft ons echter recht met moed de toe komst onder de oogen te zien." Na gere leveerd te hebben hetgeen de heer E. H. Krelage, voorz. der Kamer van Koophan del en Fabrieken te Haarlem bij zijn nieuwjaarsrede in de vergadering der Ka mer van 2 Jan. 1929 over de Aalsmeersche culturen heeft gezegd, besluit de heer Men sing zijn belangwekkend jaarverslag door op te merken, dat; „intusschen niet mag worden ontkend, dat Aalsmeer veel heeft bereikt boven anderen door zijn saamhoo- righeid." „Wanneer" zoo zegt de secr. „deze solidariteit blijft gehandhaaft, zal de meeste kans bestaan, dat de Aalsmeer sche export aam de spits blijft staan. Wel zullen wij dan allen op zijn tijd eens eou persoonlijke meening moeten prijsgeven, maar het zal zijn ten goede van den alge- meenen toestand." Met voldoening wijst de secretaris op de medewerking aan de ten toonstellingen te Turijn en Madrid, als mede op 't in werking treden van het ver laagde invoerrecht op afgesneden bloemen in Hongarije. Polen bleef nog steeds ge sloten voor den invoer van onze producten, hoewel er symptomen zichtbaar zijn, dat ook dat land te eeniger tijd weder voor ou« bereikbaar zal wezen. Verder wijst de heer Mensing nog op de mogelijkheid, dat 1930 wellicht moeilijk kan worden, omdat 'M December van dat jaar het handelsver drag tusschen Nederland en Duitschland afloopt, en van laatstgenoemde zijde onge twijfeld gepoogd zal worden 't invoerrecht op afgesneden bloemen aanmerkelijk te verhoogen. Aan de exporteurs zal 't lig gen, om zooveel mogelijk mede te werken, dat de poging, het Duitsche invoerrecht te verhoogen, te doen mislukken èn door zoo reëel mogelijken handel èn zoo vriend schappelijk mogelijke verstandhouding tus schen ons en onze mede- zoowel als tegen standers in Duitschland. Hierdoor ver trouwt de secr. dal de onderha.nO. s'i- gen ongetwijfeld vlotter zullen verloopen dan in 't tegenovergestelde geval: Tentoonstelling Geheel-Onthouding. Vrijdag en Zaterdag werd ki de oude Centrale Veiling een tentoonstelling ge houden ter aanschouwelijke propaganda voor de geheel-onthouding, welke was ge organiseerd door de afdeeling der Ned. Vereen, tot afsch. van alcoholh. dranken en waaraan het z.g.n. Reizend Drankweer- Museum zijn medewerking verleende. Den eersten avond was er groot bezoek, doch Zaterdag niet het weer werkte zeer tegen. Toch was de ten/toonstelling een bezoek overwaard en uitstekend materiaal bijeen gebracht, dat alleszins de kennismaking verdiende. Was aanvankelijk het voorne men de tentoonstelling in een tent te hou den, het minder gunstige weer dwong daar van af te zien en een meer veilig onder dak te zoeken, hetgeen in de oude C.A. V. werd gevonden. Op den eersten avond verleende „Uiterwegs Fanfarecorps" zijn medewerking. BET FORCEEREN VAN SERINGEN. Ovei drie weken de eerste bloemen. Enkele bloemisten zullen deze week aan vangen met het IoTceeren van seringen. Zoo wij vernemen zijn de struiken om dezer; lijd van het jaar nog betrekkelijk gemakke- kelijk in bloei te krijgen., omdat zij nog niet geheei tot stilstand in den groei zijn geko men De bloemisten hebben de meeste last met het forceeren. wanneer de struiken pas gesloten zijn. (October-November) en in dien tijd mislukken vele kassen en komen veel minderwaardige bloemen. Vroeg in vallende vorst is steeds zeer bevorderlijk voor het goed ontwikkelen der te forceeren struiken en het is wel eigenaardig, dat bij de het vorig jaar genomen proeven met kunstmatige bevriezing zoo'n pover resul taat werd verkregen. Geen wonder dus, dat vele bloemisten zooveel mogelijk de beste kans benutten en zeer vroeg gaan forceeren. Over een drietal weken kunnen de eerste bloemen aan de veiling worden verwacht. Gisteren speelde V. V. A. I haar eer sten competitie-match tegen A. S. R. van Amsterdam (Amst. Voetbal Bond). De uit slag was, dat het plaatselijk elftal won met 21. Er was veel publiek op het terrein. Het spel werd zeer bemoeilijkt door den krachtigen zijwind, welke op het veld stond. o 5 HILLEGOM. Gemeentenieuws. B. en W. zullen onderhandelingen openen met de eigenaars of bewoners van huizen in de Brouwerlaan, ten einde te geraken tot verbreeding en verbetering van de Brouwer- laan. Hierom is in den raad al meermalen gevraagd Het is te hopen, da-t B. en W. een zoo danige medewerking ondervinden dat wel dra de toestand daar goed wordt. De heer J. B. VeiTiaar, ambtenaar van O. W., is benoemd tot secretaris van de raadscommissie voor het slachthuis. B. en W. hebben besloten voor de thans nog niet verbreede gedeelten van de Weere- steinstraat een parkeerverbod voor auto's in te voeren, zooals het al reeds bestaat voor een deel van de Hoofdstraat (postkantoor tot Meerstraat). Hetzelfde verbod is te wach ten voor Hoofdstraat, van de Haarl. Bank tot bij de remise. Dit verbod is hoog noodig geworden. Er is vergunning verleend tot het houden van collecten in de gemeente ten behoeve van het Tehuis voor alleenstaande blinden te Wolfheze en de Vereeniging het Hooge- land te Arnhem. Door B. <m W. is besloten met het oog op de kinderfeesten op October het speel terrein op het Patrimoniumplein eenigszins ■in orde te brengen. De levering en plaatsing van een draad- afraslering langs de gronden van den heer Topper aan den Stationsweg voorbij de op haalbrug is opgedragen aan den heer D. Hpyser te Rotterdam. Het metselwerk is opgedragen aan de firma Nijman-Rusman. I-Iet dempen of sloopen van de Oude Beek brug en het verlagen van de Hippelaarsbrug za.1 uitgevoerd worden in de eerstkomende werkloosheidsperiode. De oude brug ver dwijnt dus, maar de vericeerstoestand zal er veel verbeteren, wat hoog noodig is. B. en W. hebben besloten de rioleering van de Molenstraat ongeveer 100 meter te verlengen in de richting van de Wilhel- minalaan. Daar lag nog geen riool. Tiet een mes gestoken. Kort vóór het sluitingsuur is bij een café in de Meerstraat iemand van den Ringdijk door een groepje vreemde arbeiders uit de Haarlemmermeer aangevallen, zonder dat er een verklaarbare reden bestond. De man werd met een mes gestoken en gesneden en moest na de behandeling door een genees heer per ziekenauto naar huis gebracht worden. De daders waren inmiddels ver dwenen. De politie stelde midden in den nacht een onderzoek in en wist hen, twee Drentenaren, bij een boer in de Meer op te sporen en te aTresteeren. Een heerlijke tocht per touring-car. De jonge ondernemer van tochtjes per touring-car. de heer S. G. van der Werff al hier, heeft zijn eersle gezelschapsreis ge maakt naar Arnhem en omstreken. Wij hebben met het groote gezelschap volop ge noten. Zijn Brockway-tounngcar rijdt heer lijk, er deed zich geen enkele storing voor. De bekwame leiding voorspelt een succes voor de onderneming. De heer v. d. W. beeft al plannen om zich een tweede tou ring-car aan te schaffen. Door een overeen komst met de Brockway Autobus Maat schappij kan hij trouwens nu al steeds over een aantal wagens beschikken om talrijke gezelschappen te laten toeren. Burgerlijke Stand. OnedtcouwdH. Zwart en J. E. Blom. J. J. Lefeber e-n J. E. C. van Eijk. H. Buurman en G. Siebesma. Getrouwd- P. J. Roeien en D. H. Rus- man. P .Grootveld en M. W. Dam. Bevallen E. C. Lommerse—Rusman d. W. A. C. M. de WildeWarmenhoven d. G. GeutskensEilt-s z. A. J. van KampenVan Wetering d. J. W. A. Overmars—Van Benten z. Th. M. de GrootVan Saase z. A. E. W. van Del denBaert d. Overleden: H. Callaars wed. G. J. A. Mulder 71 j. Gevonden: 1 poriemonnaie met in houd, 1 zilveren dameshorloge met ver gulden rand, 1 porlemonnaie met eenige •centen. Verloren: 1 couden damesarmbaarcThorloge, 1 jongensrijwiCT. 1 zak waschgoed. Inlichtingen zijn te bekomen aan hel po- litie-bureau. KATWITK. Schietwedstrijd Burgerwacht. Het korps der Katwijksche Burgerwacht dat Zaterdag 1.1. deelnam aan de Provin ciale schietwedstrijden der Burgerwachten in Zuid-Holland op de schietbanen aan Waalsdorp won in kl. G den eersten prijs met 236 punten. Hierdoor moet dit vijftal volgend jaar uitkomen in klasse B Behalve een verguld-zilveren medaille voor het korpp kregen de leden van dit vijftal een zilveren miniatuur-bekertje. Verschillende leden wonnen ook persoonlijke prijzen op de persoonlijke baan. Burgerlijke Stand. Geboren: Maartje Johanna, d.v. C. de Vreugd en D. v. Duijvenbode Marjjtje. d.v .Z. Varkevisser en M. Gujjt Engelina Klazina, d.v. J. Zujjderdujjn en W. Hoek Elisabeth Jacoba, d.v. J. Schaap en E de Jong Cornells, z.v. P. Plug en J. v. Dujjn Leuntje, d.v. H. v. d. Plas en A. v. d .Plas Bregje, d.v. M. Plug en B. v. d. Bent Arend, z.v. A. v. Dujjn en v. Beelen Alida 'Helena Anthonia, d.\\ J. P. Rietveld en A. H. Smits Johanna Cornelia, d.v. J. B. Meskers en C. H. Sneeboer Arie, z.v. J. Ouwehand en J. v .d .Plas Frederika, d.v. A. Boe naard en G. J. Heemskerk Hendrik^ d.v. J. Gujjt en A. de Vreugd. Ondertrouwd: A. van Delft en G. C. van Dujjn C. Varkevisser en J. A. H. Ver meer W. G. van Beelen en, W. Plug H. Brandt en C. van Duivenvoorde J. v. Duijn en G. van R^n P. van Duivenvoor de en J. van Rijn. GehuwdG. van Dujjn en K. Jonker. Overleden: Jan Cornells van der Plas 6 dagen, z.v. C. v. d. Plas en T. Gu\jt Teunis van Duijn 89 j., wedn. van A. v. d. Pla?. K AT WIJK-A AN-ZEE. Ned. Herv. Kerk. Ds. Rutgers ontving f. 10 ter vrije beschik king. De Kerkvoogdij ontving f. 4,50. Gecol lecteerd werd voor de Zending f. 22,50. Vrijdagavond vergadert de Ned. Chris. ten-Vrouwenbond in „Casa Cara". Deze ver gadering is voor alle Katwijksche vrouwen toegankelijk. Alhier is aan het strand aangespoeld een hoefijzervormige reddingboei, gemerkt „Nickerie Amsterdam". Tevens werd een zilverbon van f. 2,50 gevonden. VEURLEIDSCHENDAM. VERG. VER. VOLKSONDERWIJS. Motie aangenomen. De afd. van de Ver. Volksonderwijs hield dezer dagen een goed bezochte vergade ring. Goedgekeurd werd het beleid van het bestuur inzake afvoering van de heeren Zijlstra. Verheijen, Jansen, Noordijk, Blom en v. d. Schilden, welke zich op de niet reglementaire vergadering naast de zittende bestuurders, eveneens tot bestuurders had den laten verkiezen, hieraan werd toege voegd mevr. Jansen wegens het versprei- den van lectuur tegen de afd. gericht. Het gezonden adres aan Ged. Staten ter zake de plaats van de nieuw te stichten openb. school, had eveneens de instemming van de vergadering. Machtiging werd aan het bestuur ver leend om een aanklacht in te dienen tegen den heer Jansen, welke nalatig is, de door hem geïnde contributie af .te dragen. Als voorzitter werd gekozen de heer W. C. Dullaart, als bestuurslid de heer Uitten- broek. De volgende motie werd hierna nog aan genomen: De afd. Stompwijk-Veur van de Vereen. Volksonderwijs in ledenvergadering bijeen enz., gehoord de besprekingen inzake de cri sis in de afd., zich stellende op het neutra- liteitsstandpunt van V.O., spreekt hare scherpe afkeuring uit over de kleine groep welke tegen het belang der afd.. deze ondergeschikt wil maken aan hun politieke partij, besluit in 't belang der afd. de leiders van deze groep te weten de heeren H. Ver heijen, G. Jansen en J. v. d. Schilden voor altijd uit te sluiten van het lidmaatschap dezer afdeeling, en besluit deze motie te publiceeren. ZOETERWOUDE. Alastrim. In verband met het feit dat van de gele genheid tot kostelooze inenting en herin- enting een zeer druk gebruik wordt ge maakt hebben B. en W. besloten deze week op de navolgende dagen en plaatsen nogmaals daartoe gelegenheid te geven. Dinsdagmorgen 10 uur in café „Ik leer nog" aan den Hooge Rijndijk, Woensdag, Donderdag- en Vrijdagmorgen om 10 uur (nieuwe tijd) in het gymnastieklokaal der R.K. Jongensschool, voormalige Jongens school aan den Nieuwen Weg en Zaterdag morgen om 10 uur in de R.K. School aan den Hocge Rijndijk alleen voor de school kinderen. Bezoek Comm. der Koningin. De Commissaris der Koningin in deze provincie zal aanstaanden Donderdagmid dag een ambtelijk bezoek brengen aan deze gemeente. Zijne Excellentie zal om onge veer 4 uur ten gemeentehuize arriveeren, alwaar hij audiëntie zal verleenen. Ten einde aan dit bezoek een eenigszins feeste lijk karakter te geven verzoekt de Burge meester den inwoners om te vlaggen dien dag. actificatie. Mej. Dijkman al'hier is benoemd tot tijde lijk onderwijzeres aan de openbare school aan de Aalmarkt te Leliden. Verleden week werd in deze gemeente de keuring van trekhonden gehouden 'D het bijzijn van een inspecteur van de ver eeniging voor dierenbescherming, aan welke keuring een groot aantal honden werd onderworpen. Bijna alle werden ?oe<3" gekeurd, terwijl voor enkele achterblijvers nog gelegenheid zal worden gegeven oj*1 op een later dag aan hunne verplichting te voldoen. 0

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 6