Mooi dik Haar GEMENGD NIEUWS. UIT DE OMSTREKEN. KATWIJK AAN ZEE. D. DE JONG, Hoogstraat 5. ALASTRIM. ONBEVOEEGD OPTREDEN VAN EEN HOOFDINSPECTEUR? Mejuffrouw Groeneweg, lid van de Tweede Kamer heeft den minister van ar beid, handel en nijverheid gevraagd 1. Is het waar, dat de hoofdinspectie bij het Staatstoezicht op de Volksgezondheid op een bewijs van overlijden waarop door een Rotlerdamsch medicus als doodsoor zaak was ingevuld „variola haemorrhagica" ("zwarte pokken), deze aanduiding heeft ver anderd in „alastrim"? 2. Is de hoofdinspectie daartoe bevoegd? .3. Is de minister bereid, indien mocht blijken van cenig onbevoegd optreden der hoofdinspectie mede te deelen. welke maatregelen Z.E. getroffen heeft of nog zal treffen om herhaling daarvan te voorkomen? w De Delft zijn gisteren elf nieuwe geval len geconstateerd, te Rotterdam drie. Verder is de ziektf gisteren vastgesteld te Tholen, Zutfen, 's Ileerenberg en Amsterdam. Van bevoegde zijde vestigt men de aan dacht op den nadeeligen invloed dien de voetbalwedstrijden te Delft kunnen oefenen op liet tegengaan van de verbreiding van alastrim. Wedstrijden, zoo merkt men op, moo9len vooral in die steden waar zich verschillende alastrim-gevallen voordoen, voorloopig verboden worden, Ie eerder, wan neer daaraan, zooals in Delft ook het ge val jtal zijn, verschillende clubs van builen de stad zullen deelnemen. Handel en scheepvaart moeten natuurlijk doorgaan, sport zou echter wel kunnen wachten. Te Bathcm is een geval van verlamming met doodclijken afloop geconstateerd bij een vierjarig kind, dat in Augustus voor koe pokken was ingeënt. In de „Delftsche Courant'' schrijft dr. J. Thomée o.m. het volgende: Aan de sterke uitbreiding der alastrim te Delft hebben verschillende factoren mee gewerkt. Ie. een optreden in een vorm afwijkend van de eerste gevallen in Rotterdam waar door de diagnose lastig was; 2e. een groote besmettelijkheid en als Dritte im Bunde een buitengewone goed aardigheid. Aan deze goedaardigheid, hoe aangenaam ook op zich zelf, moet wel de grootste réden van de uitbreiding toege schreven worden. Immers nu trad een nieu we, belangrijke factor op: de mentaliteit bleek al duidelijk len opachte der vaccinatie en revaccinatie. Eerst groote tegenzin en onwil, ondanks alle waarschuwingen door den Geneeskundigen Dienst om het juist te laten Boon voor er een epidemie was opgetreden, later gevolgd door stormloo- pen op de vaccinatiebureaux, en als gevolg ingezonden stukken over de schande om zoo lang in de rij le moeten staan. Al deze henderden hadden al weken lang gelegenheid gehad zich te laten enten. Er was, schrijft dr Th., een soort onwil. Ten eerste uitte deze zich bij het publiek door gevallen te verheimelijken. Hiervan zijn voorbeelden te over, zelfs nu nog. Door kinderen overdekt met alastrimpuisten rus tig buiten te laten spelen, ondanks verzoek deze binnen te houden, opneming in oem barak was door ouders geweigerd. Door weigering zich op te laten nemen, hoewel de zieke een beroep had dat hem met veel menschen in aanraking deed zijn. Door een kind b.v., dat juist in de barak lag, weer terug te halen. Ook hier een ziektegeval in een zaak. Helaas ook echter zagen enkele genees- heeren hier de zaak te licht in met als gevolg af radon van vaccinatie, ja zelfs revaccinatie zonder eenig redelijk motief. Zich niet op de hoogte stellen van oor spronkelijk cn later afwijkend verloop te Delft, zoodal het niet te verwonderen viel, <lat vele begin-gevallen niet als zoodanig herkend werden. Gevolg van alles was vorming van centra overat in de stad verspreid, waar omheen de epidemie, missohien ook begun stigd door het abnormaal warme en droge weer zich steeds verder uitbreidde. In den beginne toen liet aantal gevallen te overzien was, was de isolatie een machtig strijdmiddel, maar toen eenmaal, zooaJs reeds verleden week, de ziekle overal ge zeteld was en er naast pl.m. 50 officieel aangegevenen, toen meerdere malen zoo veel besmetten rondliepen, bad zij veel van haar kracht verloren. Want al valt natuurlijk het nut der isolatie niet te ontkennen cn verdient het aanbeveling zooveel mogelijk op te nemen, waar is ten slotte de grens? Het beste cn eenvou digste wapen hier zou zeker krachtige vaccinatie cn revaccinatie zijn en al be schut deze natuurlijk niet absoluut, de ondervinding ook hier heeft geleerd, dat alle ingeënte gevallen veel lichter ver liepen dan de niet-ingeënte, veel minder neiging hadden puisten te vormen, cn daardoor waarschijnlijk ook minder be smettelijk. Ook de genezingsduur werd er door verkorl. Wij moeten dus aansturen op vaccinatie van de daarvoor geschikte gevallen en zoo mogelijk op revaccinatie van 100 pCl Zonder eenigen twijfel zal hierdoor de alastrim bedwongen, kunnen worden. VERDRONKEN. De aohtjarige A. v, d. B. is gisteravond in de Scheepmakershavc-n te Rotterdam ge vallen en verdronken. Het lykje is opgehaald en naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht. ITALIAANSCH SCHIP GESTRAND. Eren buiten de pier voor Hoek van Holland. Gisteravond nalf tien ls het uitgaande Itali- aansche s.s. .Disciplina", juist toen het buiten de pieren san Hoek van Holland was, uit den koers geraakt en gestrand op de Maasvlakte. Het schip zit even ten zuiden van de Zuidpier op een ondiepte. De sleepboot „Witte Zee" van L. Smit en Co., te Hoek van Holland gestationeerd, is onmiddellijk uitgevaren tot het v-erleenen van assistentie. De sleepbooten „Poolzee", „Blankenburg" en „Roode Zee" zijn van Maassluis vertrokken eveneens om hulp te verleeaon. De „Disciplina" is een in 19GS gebouwd schip, dat 3000 ton bruto meet. Het is geladen met kolen, bestemd voor Napels. EEN KERK INGESTORT. Geen slachtoffers. Gistermiddag omstreeks half drie heeft een windhoos de in aanbouw zynde R.K. kerk aan het Groeseind te Tilburg gedeel telijk vermeld. Alle kapspanten en het ove rige houtwerk stortten naar beneden, dikke balken werden als lucifersstokjes door mid den gebroken. Alleen de muren bleven over eind slaan. Omdat de werklieden even te voren wegens den regen waren gaan schuilen, zyn er geen ongelukken gebeurd. De malerieele schade is vrjj aanzienlijk. o INBRAAK. Eergisteren js, volgens de „Tel.", inge broken bij den kassier van do Boerenleen bank le Heer-Hugowaard (Noord), den heer C Overtoom, bij wien een bedrag van ruim f. 3000 is ontvreemd. De inbrekers hebben zich toegang verschaft tot de ka mer, waarin zich de brandkast bevond. Daarna hebben zij in den wand van het vertrek een gat gemaakt en de brandkast hierdoor naar builen gebracht. Vervolgens heeft men den steel van een bezem gebro ken en op de beide stukken de brandkast naar buiten gerold. Het is blijkbaar niet gelukt een opening in de brandkast te ma ken, waarop met breekijzers een der wan den losgewrongen en geheel opengehaald is, In een nabijgelegen woning beeft men drie mannen in liet huis van don kassier ge zien, doch daar de mannen niet thuis wa ren, durlden de wouwen niet naar buiten te komen. Ook de heer Overtoom, die reeds ter ruste was gegaan, heeft gerammel bij zijn woning gehoord, maar hij verkeerde in de meening, dat dit werd veroorzaakt door jongelui, die deelgenomen hadden aan de feeslelijkheden. De politie stelt ec-n onder zoek in, doch op het oogenblik is van de daders nog geen enkel spoor gevonden. 5 TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Eergisteravond is in het gehucht Zanddijk (onder Veeret een auto, bestuurd door mevr. v. E. uit Middelburg, tegen een boom ga- reden. Van de vier inzittende dames is mevr. van Dam van Isrelt, schilderes te Veere, aan hoofd, been en pols verwond. Zij is naar een gasthuis vervoerd. 5 BRAND. Gisternacht is te Bozuin (Fr.) de boerderij van G. Steneker en toebehoorende aan de N V. Landbouwonderneming Stonia le Leeuwarden, afgebrand. <5 Rechter: Nu, geluige, wat Heeft de Be schuldigde legen u gezegd? Getuige: Alsdnt hij het paard had ge stolen. Rechter: Hij zal locli niet den derden persoon hebben gebezigd. Getuige: Een derde persoon was er in hel geheel niet bij. edelachtbare Rechter: U begrijpt mij niet goed. Zei hij niet: „Ik heb liet paard gestolen". Geluige: '1 Is zonde. neen. edelachtbare. Van mves was heelemaal geen sprake o BUITENLANDSCH GEMENGD. UITBARSTING OP MARTINIQUE. Volgens bericht uit Martinique begon de vulkaan Monlpelé plotseling weer ie werken met dezelfde verschijnselen als bij de uit barsting van 1D02. toen duizenden men- sehenlcvens Ie betreuren waren o TREIN OPGEHOUDEN DOOR ZWERM SPRINKHANEN. In de buurt van Widin in Bulgarije is een trein in een zwerm sprinkhanen ge reden, die zoo dicht was, dat de trein ten slotte moest stoppen. Het duurde geruimen lijd voor de zwerm voorbijgetrokken was cn de trein zijn weg vervolgen kon. ONDER ZANDMASSA's BEDOLVEN. Te Monlbrehain bij Reims is een 67-jarige boer onder een instortende zandmassa be graven. Een arbeider die hem wilde be vrijden werd door een nieuwe instorting eveneens bedolven. Toen men beiden uit het zand had opgegraven, bleken zij reeds overleden. 9 SCHIPBREUK. Naar uit Mexico wordt gemeld, is het Amerikaansche motorschip Montgomery aan de kust van de Mexicaansche provincie lalisco vergaan, waarbij 30 passagiers zijn verdronken. Hel schip was in den nacht van Woensdag op Donderdag tijdens een rwaren storm op een klip geslooten en is terstond in de diepte verdwenen! o— EEN MIJN ONTPLOFT Op een werf in de buurt van Bari (Ialië)" ia Donderdag 'n mijn te vroeg onlplolL Twee arbeiders werden eenige meters wegge slingerd. Een van ben werd op slag gedood, de ander ernstig gewond. o TYPHOON OP DE PHILIPPIJNEN. 26 personen zijn omgekomen door een typhoon die verleden Dinsdag hel Zuiden van het eiland Luzon geteislerd heeft. LEVEND VERBRAND Tc Schonsbeck aan de Elbe is de auto handelaar Hinkler in zijn auio levend ver brand. Op nog onverklaarbare wijze ge raakte de auto in brand. Hinkler kon er niet vlug genoeg uitkomen en is verbrand. DE BRAND IN DETROIT. In verband met den brand, die in de nachtclub van Detroit is uitgebroken, is de eigenaar gearresteerd. Hij beweert, dat een hem vijandig gezinde alcohol-smokkelaars- bendc den brand Heeft gesticht ol een bom beeft gelegd, omdat bij den voor zijn gasten benoodigden alcohol uil andere bron zou hebben bertokken. AALSMEER. DE SNIJROZENCULTUUR. Uitbreiding der vcilinggeiegenheid. Volgens deskundige schatting zullen dit jaar in deze gemeente pl.m. 20 Hectaren onder glas komen, uitsluitend ten dienste der sngrozen-cultuur. De verwachting is, dat daardoor aan onze veilingen in 1930 een aantal van pl.m. 15 millioen rozen meer aangevoerd zulien worden dan over dit jaac Geen wonder dus, dat de veilingen, wnien zij steeds aan de enorme vermeerdering van den aanvoer het hoofd kunnen bieden, 'bedacht moeten zgn op uitbreiding, waar door de bloemen op. behoorlijke wijze ver handeld en verkocht kunnen worden. „Bloe- menlust" hoopt haar nieuwe bijgebouw in den loop van het a.s. voorjaar in gebruik te runnen nemen, waardoor dan over de dubbele ruimte van thans de beschikking zal zgn verkregen. De nieuwe Centrale Vei ling, hoe geweldig groot ook van opzet en in 't voorjaar van 1928 pas in gebruik genomen, zal spoedig weer le klein blijken. Reeds eenigen Igd verluidt het, dat het bestuur plannen tot uitbreiding voorbereidt, waarbij de veiling tot de Weteringstraat zal worden uitgebouwd. Wanneer men al leen nagaat, hoe veel rozenkassen den laat- sien tijd in den Stommeerpolder zgn ver reden, welker productie zoo goed als ge heel over de Centrale Veiling verhandeld zal worden, dan is het te begrijpen, dat men aan uitbreiding der verkoopplaats aandacht moet schenken. Ons groote bloemencentTum eischt inzonderheid van de bestuurders der tv/ee veiling-organisaties veel beleid en door zettingsvermogen om die maatregelen te kun nen nemen, welke leiden tot het zoo snel mo gelijk verhandelen der aangevoerde pro ducten. Aanbesteding. Bij de door B. en W. gehouden aanbe steding voor de levering der benoodigde brandstoffen voor de gemeentegebouwen werd het Jaagst ingeschreven voor Brech- cokes per 1000 K.G. door N.V. J. Eveleens f. 2ö; voor Gietcokes per H.L., dezelfde f. 1.10; voor Belg. Anthraciet No. 2 per H.L., G. Jongkind Mzn. en Zn. f. 2.SO; voor Belg. Antharciet No .1 per H.L. de zelfde f. 2.40. De leveranties werden ge gund. De West-Hill-methode. De Doopsgezinde Zondagsschool, waac de z.g.n. ,,Wesl>-Hill-mebhode" wordt toege past; n.l. om het-geen den kinderen ver teld wordt door middel van een teekenmg te laten weergeven, anag zich in een steeds grooteren bloei verheugen. Zij is nu haar werk weer begonnen met een aantal van niet minder dan 245 kinderen van 5—11 jaar. Naast de heer A. Angenent zijn 41 assistenten (allen jonge meisjes) aange steld, die ieder volgens de reeds genoemde methode haar eigen clubje hebben. Deze assistenten hebben zich nu georganiseerd en in de laatste leidstersvergadering een volledig bestuur gekozen, waarin mede zitting hebben genomen de predikant, ds. R. O. de Lange en de heer A. Angeuent. Het belangrijke besluit werd genomen, dat de assistenten gedurende dezen winte' ccn bezoek zulleD brengen aan de gezinnen, waaruit de kinderen van ieders clubje ko men, te beginnen met die, waar de kinde ren door ziekte of anderszins nu en dan ontbreken. Van groot belang wordt geacht, dat de assistenten meer te weten ko-mea van het karakter, de omstandigheden van de aan haar zorg toevertrouwde kinderen. Een uitstekend idee. Op deze wijze zul len de assistenten elk kind beter begrijpen en dus meer kunnen geven. Met recht wordt natuurlijk aangenomen, dat de ouders het „huisbezoek" der meisjes zul len waardeeren en dat zullen toonen doof haar zooveel mogelijk te eteimen: het zal hun eigen kind ten goede komen. Begin October zal in ,,De III Kolom men" worden opgevoerd ,,De Rozen krans", het bekende tooneeistuk naar de roman van Florence Burcaag. De datum van opvoering zal nog nader worden vast' gesteld. HAARLEMMERMEER. De bazaar geopend. In liet gymnastieklokaal van de open bare lagere school aan den Hoofdweg bif den Sp a a rn woud erw eg werd onder groote belangstelling officieel geopend de groote Bazaar, waarvan de opbrengst zal strek ken voor het maken van een bergplaats voor rijwielen bij het Evangelisatielokaal „Geloof en Liefde" van de Ned.-Hervorm de Gemeente Haarlemmermeer, nabij de Lijnden en het vernieuwen, van dc voor dit kerkgebouw liggende brug. Voor den ingang prijkte een ecrepoort, terwijl ook de voor het beoogde doel inge richte lokaliteit door versiering als an derszins een recht gezelligen aanblik op leverde. Met groote bewondering werden de vele fraaie artikelen w.o. ook een door den Duit-schen ex-keizer geschonken vaas bezichtigd en het geheel leverde duidelijk het bewijs dat van verschillende zijdeD veel steun en medewerking werd verleend. Voor zang en muziek is op uitnemende wijze gezorgd. Over den eersten "bazaar a vond kon men reeds tevreden zijn. Hedenavond wordt de bazaar gesloten cn wordt er zooveel be langstelling verwacht, dat 't loka-al te klein zal blijken te zijn om de groote schare ie bevatten. In verband met het aan mej. T. "W ondt verleend ziekteverlof, is tot tijdelijk onder wijzeres aan school No. 7 aan den Benne broekerwog bij den Aalsmeerdcrweg al hier, benoemd imej. J. J. Pcxfc te Haarlem. De heeren dr. H .G. Bult, A. Kroes, H. J. Post. O. de Kok en J. P van Brug gen, benoemd tot leden van dc plaatselijke commissie van toezicht op het lager onder wijs in deze gemeente (hebben allen deze benoeming aangenomen. HILLEGOM. Een mooie onderscheiding. Aan de firma M. Zandbergen alhier werd op de Tentoonstelling te Kortrijk (België) hel Diploma voor Gouden Medaille toege kend. voor een inzending Bloembollen, daar. via den heer B. Vos alhier voor genoemde firma geëxposeerd. - i. Een Zilveren Jubileum. Op 4 October a.s. zal het 25 jaar ge leden zijn. dat raej. A v .d. Donk als on derwijzeres aan de R.K. Meisjesschool can de Mariastraat in functie trad. Zoowel door het Schoolbestuur van St. Martinus als leer lingen en oud-leerlingen worden maatrege len genomen, om dit jubilé te vieren. De feestelijkheid is vastgesteld op 3 October. In October bedaat de R.K. Leesbiblio theek 25 jaar. De collectie boeken heeft z'.cb door ocheuking als onderzins indien tijd zeer uitgebreid. Hiermede bericht ondergeieekende, dat hij de Groente- en Fruitzaak van den Heer JAC. FREKE heeft overgenomen, en hoopt door nette, prompte bediening het vertrouwen waardig te worden. Tevens maak ik hel Ge achte publiek bekend, dat ik hieraan heb verbonden een 3029 Klompmakerij en Klompenhandel. Beleefd aanbevelend, KATWIJK. Bij het Bureau voor Arbeidsbemidde ling zijn thans ingeschreven 4 werkzoeken den. zijnde 1 grondwerker, 2 loise arbeiders en 1 bloemist. o KATWIJK AAN DEN RIJN. Vragen aan Ged. Staten. De heer A. J. ten Hope heeft de volgende vragen aan Gedeputeerde Staten van Z.- Helland gezonden: Zjjn Ged. Staten niet van meening, dat de verbindingsbrug over den Ryn tusschen Kat wijk en Noordwyk absoluut onvoldoende is voor het tegenwoordige groote verkeer? Zo o ja. kunnen zjj dan bevorderen, dat hier niet den meesten spoed een breedere brug komt? Tninbonwcüisns. Alhoewel liet er aanvankelijk voor stond alsof de door „Bloembollencultuur" en an dere vereenigingen uitgeschreven Tuinbouw- wir.tercursus niet zou kunnen doorgaan, kun nen we thans aan de belanghebbenden de verbiedende mededeel'ing doen dat het aan tal cursisten van dien aard is dat de cur sus toch kan plaats hebben. En waar er ongetwijfeld nog jongelui zyn, die door een dergelyken cursus veel wetenschap kunnen opdoen, doch om een of andere reden zich nog niet opgaven, stelt het bestuur hen alsnog in de gelegenheid zich. doch dan spoedig, op te geven by den heer Nic. Bos. De cursus zal aanvangen op 7 Oct. a.s. RECLAME. Als men zoo nu en dan des morgens slechts een weinig Purol oven lusschen de handen wrijft, dan wordt dit bij het uitstrijken door Ihei haar onmiddellijk daarin opgenomenen hel ge volg hiervan is dat Uw haar mooier en dikker wordt en bovendien na het kammen den geheelen dag keurig blijft zitten. 3000 B r andbl uschmiddelen. Gisteren had de gewone beproeving der hrandbluschmiddelen plaats. Het materiaal voldeed aan de gestelde eischen, doch al gemeen is men van oordeel, dat het in geval van een flinke brand onvoldoende is om deze afdoende te bestreden. Naar wij ver nomen ,moet bij B. en W. het voornemen bestaan binnen afaenbaren tjjd voor onze plaats een motorspuit aan te schaffen. Tuinbouw. Gelukkig is er thans verandering geko men in de weersgesteldheid!. Het langdu rige wanne weer was van ongunstige in vloed op den groei van het voornaamste product, waarvan gehoopt wordt dat het nog veel zal goed maken., de late bloem kool. Het warme weer bevorderde den groei in die mate dat niet alleen de aan voer te groot werd, tot zelfs 50.000 op één veilingdag, doch ook het gewas zon te licht blijven, de plant maakte te spoedig kool. Ook voor den export werkte het nadeelig. Het was te warm voor verzending. Zeker, er ging nog aardig wat weg, doch het risi co was groot voor den exporteur en dus kon geen hoogen prijs betaald worden. Be grijpelijk dus dat de tuinders ingenomen zijn met deze weersverandering. Bospeen ging in. kwantum verminderen doch voor conservenfabrieken werd weer gekocht gen redelijke prijs. Thans komen ook de uien afzetten waarvan de prijs maar ma tig is doch het beschot zeeT goed. De om zet is nog verre acliter bij denzelfden datum van 1928. Dit zal moeilijk in te halen zijn. Pees doorgesneden. De barbier G. J. M. spoelde met heet water een flesch, waarop deze brak en M. zich ernstig verwondde. Hij werd naar het Acad. ziekenhuis te Leiden vervoerd, waar bleek, dat de pees geheel was afgesneden. Na behandeling kon hij weer huiswaarts gaan, doch kan langen tijd zijn werk niet doen O KATWIJK-AAN-ZEE. Een woningbureau. Door de groote uitbreiding onzer ge meente en het steeds meer toenemend vreemdelingonbezoek werd meer en meer behoefte gevoeld aan het bezit van een een- traal punt alwaar ten gerieve van de vele zoekenden een bureau gevestigd zou zijz»4 dat zich speciaal met den koop en verkoop, huur en cedhuur van terreinen, villa's pen sions, huizen en pakhuizen belasten wilde. De heer A. de Klerk, Voorstraat 27, die zioh al reeds officieus met deze aangele genheid inliet, heeft thans een officieel bu reau voor dat doel Voorstraat 27 geves tigd. Koopers en huurders kunnen gratis voor inlichtingen bij hem terecht. LISSE. „VOLKSBELANG". Vergadering Woningbonwvereeniging Gisteravond vergaderde de woningbouw- vereeniging ..Volksbelang" in het gebouw v. d. R. K. Volksbond. De voorzitter opende de vergadering met ie zeggen dat het een buitengewone verga dering is en wel wegens twee redenen: ten eerste daar het op een buitengewonen tijd i9 en in de tweede plaat9 omdat er buiten gewone dingen aan de orde zijn. Hierop zegt spreker dat er geld aan het gemeente bestuur is aangevraagd voor den bouw van 25 woningen. Er is echter een schrijven van de raad ingekomen, waardoor de wo ningbouwvereniging wel eenigszins iD moeilijkheid is geraakt. Spr. leest dit schrij ven voor. Hierna blijkt dal B. en W. zich het recht voorbehouden om aan die per sonen een woning toe te wijzen welke haar liet meest noodig hebben. Leden die in een slechte ongezonde woning wonen hebben de voorkeur ook al staan zij niet boven aan dc lijsL Nadat over dit onderwerp een paar leden het woord voerden, kreeg de heer de Haan gemeente-secretaris het woord, die het schrijven en standpunt van B. en "W. nader en duidelijk verklaarde. De vergadering legde zich bij een en ander neder. De notu len der vorige vergadering werden voorge lezen en onveranderd goedgekeurd. De voorzilter deelde nog mede dat er, om verdere ongelukken te voorkomen, aan den achterkant van de bestaande woningen borden geplaatst zullen worden om het in- en uitrijden le beletten. Als er iemand is die met gerij daai toch noodzakelijk moet zijn, kan hij daarvoor speciale vergunning krijgen bij den voorzitter. Bii niet naleving van dit voorschrift kan proces-verbaal vol gen. Dc rondvraag bracht niet veel op. Alleen dc heer Kaak vroeg nog of dit verbod ook niet op de fietsers knn toegepast worden. Zulks zal op de eerstvolgende be stuursvergadering in overweging woTden ge nomen. Daarna werd de vergadering door den voorzitter gesloten. Buslichtmgen Buitenland. Noord-Amerika en Mexico-Canada, via Engeland 25—27 September, 1 Ovtober 5.30 uur; via Frankrijk 27 September 17.25 uur; via Rotterdam fs.s. Statendam) 25 September 17.25 uur. 22

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 6