UIT DE OMSTREKEN. Na nog eenige bespreking wordt het voor stel zonder h. st aangenomen. 5. Voorstel van B. en W. tol vaslstelhng eener nieuwe verordening op de indeeling der gemeente in stemdistricten. De heer Den Hertog bejammert, dal er in de Ridderbuurl geen slembureau gevestigd wordt. Hij doet het voorstel om dit alsnog té veranderen Na eenige discussie verkrijgt dit voorstel slechts drie stemmen, waarna het voorstel van B. en W. zonder h. st wordt aanvaard 6. Voorstel van B. en W. tot het vaststel len van een nieuwe verordening ex art. 111 bis der Gemeentewet voor de Water- en Lichtbedrijven De heer Spreij vraagt en verkrijgt inlich ting omtrent de wijze in het bedrag, dat jaarlijksch bij de Lichtbedrijven afgeschre ven en afgelost wordt. Hij vindt die bedra gen zeer hoog en zou veel liever zien, dal door lariefverlaging de gebruikers konden profile eren. De voorzitter kan nu reeds de toezegging doen dat in de volgende Raadsvergadering B. en W. een voorstel tot verlaging van het tarief zullen indienen. Zonder h. stemming aangenomen. 7. Voorstel van B. en W." tot het vaststel len van eene verordening betreffende het tegengaan van misbruiken bij leveranties en-of aannemingen ten behoeve dezer ge meente. Zonder hoofd, stemming aangenomen 8. Benoeming van een lid van de Com missie van Bijstand voor de Water- en Lichtbedrijven in de vacature Herngreen. De heer Den Hertog beveelt voor deze benoeming een vrijzinnige en wel den heer ten Cate Brouwer aan. De heer Boeien zou gaarne zien dal een Katholiek Raadslid benoemd werd. Bij eerste stemming verkrijgen de heeren Van Dijk 9, ten Cate Brouwer 1, Boeren 2 en Veltman 1 slem. Gekozen is alzoo de heer v. Dijk. In diens plaats wordt na twee vrije stemmingen en een herstemming als plaatsvervangend lid der Comm. benoemd de heer Boeren met 8 stemmen, terwijl 6 stemmen waren uitgebracht op den heer ten Cate Brouwer. 9. Benoeming van een lid van de Com missie voor het nazien der rekeningen over 1928, in de vacature Herngreen. Bjj tweede vrije stemming wordt gekozen de beer Den Uyl met 11 stemmen, terwijl als plaatsvervangend lid wordt gekozen de heer Boeren met 10 stemmen. 10. Benoeming van een ambtenaar van den Burgerlijken Stand in de vacature Vla man. Aanbevolen worden de heeren 1. K. Salverda, 2. G. M. Herngreen. De heer Van Dijk zegt, dat het hem wen. Etheiifk voorkomt, dat bij huwelijkssluiting de Burgemeester als ambtenaar v. d. B. S. optreedt, en tij diens verhindering de eer ste of de tweede wethouder. Daarom zal hij niet stemmen op no. 1 van de voor dracht. De heer Boeren herinnert er aan. dat in gemeenten boven 20.000 zielen, de secr. geen ambt. v. d. B. S. mag zijn en waar onze gemeente dat zielental al aardig na dert, ontraadt hij ook de keuze van den Gemeentesecretaris. In de toekomst zal de keuze niet meer bij den Raad zijn. maar worden deze ambtenaren door de Kroon aangewezen. De heer Bergshoef meent ook dat de secretaris niet op de secretarie gemist kan worden. Weth. Van Leeuwen z6gt van B. en W. ook tvgen deze voordracht te zijn. Aanvankelijk was hij er voor. Naderhand heelt hij zich toch beschikbaar gesteld en hij heeft ook geen lust, om als le weth. achter een van de nu voorgestelden aan te komen. Dan bedankt bij als wethouder. Weth. Herngreen betoogt, dat in gemeen ten, beneden de 20000 zielen zooals de onze, de secretaris bijna steeds ambtenaar v. d. B. S. is. Hier was hij dat door bijzondere omstandigheden niet, maar spr. ziet niet in, waarom dat nu niet kan. De voorz. stemt hiermee in. De heer Van Leeuwen had eerst geen bezwaar tegen deze voordracht. Later heeft hij bezwaren gemaakt, maar spr. ziet niet in, dat hier van passeeren sprake is. Tot stemming overgaande, worden uit gebracht op de heeren Van Leeuwen 9, Herngreen 2, Salverda 3 en Den Ouden 1 st. Gekozen is dus de heer Va\ Leeuwen. Rondvraag. De herr Den Uyl heeft schrif tolijk aan B. en W. gevraagd, of het hen ook bekend is, dat bij de onlangs plaats gehad hebbende aanbesteding voor een noodsiacht- I laats de inschrijvende aannemers overeen gekomen zijn, dat ze hun aannem'ngssom tnet f. 700 als „opzetje" zouden verhoogen, en zoo ja, of B. en W. naar dat fe't een einstr'g onderzoek willen instellen. B. en W. antwoorden, dat zij den laagstel) inschrijver, die het werk aannam, zeer ern stig en scherp gevraagd hebben en dat drens antwoord dusdanig ontkennend was, dat B. en W. geen termen vonden aan de betrouwbaarheid van dat antwoord te twij felen. Omdat zij het feit dus niet konden ccnstateeren, hebben zjj ook geen aanlei ding gevonden tot verder onderzoek. De heer Den Uyl verbaast zich over dit antwoord. Een der betrokken aannemers heeft hem verzekerd, dat wel degelijk 700 gulden als „opzetje" gerekend is. Hij ver zoekt een onderzoek tij de andere inschrij vers. Na nog eenige disenssie zegt de heer Den Uyl toe, dat hij B. en W. nadere ge gevens zal verstrekken in deze zaak. De heer Cox vraagt doortrekking van de clectrische aanleg tot aan den Vrijenhoet. Zal overwogen worden. De heer Boeren vraagt inlichtingen boe het komt dal in 1928 zooveel lichtgas verlo ren gmg: pleit voor betere controle van de eleetri9che klokken en voor betere lichtvoor ziening. Hij wenscht weer lantaarns en met grootere lichtsterkte en vraagt of den win keliers voor etalageverlichting geen reduc tie kan gegeven worden. De heer Den Hertog klaagt er over dat de brug over den Rijn soms langen tijd opge haald is. Zouden B. en W. niet kunnen be werken dat het publiek niet meer een lan gen tijd behoeft te wachten. Hii constateert met vreugde, dal de verplaatsing van de paardenmarkt een succes voor den heer ten Cate Brouwer is en vraagt de aandacht van B en W. voor den Oudshoornscheweg. De heer Den Uyl vraagt of het onderzoek naar de arbeidsvoorwaarden aan de Gas fabriek nog geen resultaat opleverde. (Dit onderzoek is nog gaandel. Verder vraagt de heer Den Uyl of hol per soneel van die fabriek op den verjaardag van HM. de Koningin geen vrijaf heeft; of er in de bestekken der gemeente niet voor komt dat werkelooze gemeenlenaTcn der voorrang moeten hebben om te werk gesteld te worden en ten slotte of B. en W. niet van oordeel zijn, dat het met het oog op de Alastrimg'evallen (die ook hier op den duur zouden kunnen voorkomenl niet raadzaam zou zijn, meer geleegnheid tot vaccinatie en re-vaccinatie te-1 geven De heer Koren vraagt of het verzoek dal door dc werklieden-organisaties is gedaan om dep Zondagsarbeid aan de Gasfabriek meer to beperken, resultaat heeft gehad. De Voorziter zegt overweging van een en ander toe. Hierna sliuling der vergadering. In de gehouden vergadering van de pluimvee- en konijnenfokvercenigng ,,A1- p'hen a. d. Rijn" werden tot bestuursleden gekozen de heeren L. van Klaveren en Cr. van Eijk. Tevens besloot men in beginsel weder een tentoonstelling te houden, waar voor verschillende leden ieekenden voor een mogelijk tekort. Hert zou het bestuur aange naam zijn wanneer,op deze lijst alsnog werd geleekend Het plan is de tentoonstelling in het laatst van December of begin Januari a s. te houden Op deze geanimeerde verga dering werd aan iederen bezoeker, behalve drie akbladen, ook een reclame-potlood uit gereikt Verloot werden twee konijnen en een konijnenhok, verdeeld in drie partijen. Gistermorgen had een knecht van den timmerman D. alhier het ongeluk met zijn hand bekneld te raken tusschen een eleclr. zaagmachine, met het gevolg dat drie toppen ^nn deze de ^pariteiten van den jzugdi. werden afgezaagd Zoonis le «en «danger r.laveert, legt deze m bandon NOORDWIJKERHOUT. GEMEENTERAAD Benoeming gemeente-ontvanger Aankoop grond van kunstz and steenfabriek IPArnond" - Aanstelling agent van politie - Rondvraag. De Raad dazer gemeente kwam dezer da gen in openbare vergadering bijeen. Voorz Burgemeester Van Ierse!. Aanwezig: alle leden. De voorz. opent met gebed en doet daar na mededee'.ing van verschillende ingeko men stukken, waarvan de voornaamste zijn' Goedkeuring van Ged. St., van het genomen Raadsbesluit, om zich gerechtelijk te ver weren inzake procedure van Ingenieur Driss- sen; die voor gegeven adviezen inzake de Voorhoutsche waterleiding zulke enorme eisohen wist t9 stellen. Een extract van het Kon. Besluit d.d, 2 Aug. 1.1.. waarbij de heer A. C, M. van Iers el wordt herbenoemd als burgemeester dezer gc-mec-nle. Van don heer M. van Noort kwam een ver zoek in, om te raogan aankoopen eeu par- cael van hot Gemeentelijk Grondbedrijf aan den Heerenweg tegen f.5 dm vierk. M. Een adres van de Vereeniging tot Wette lijke bescherming van dieren, inhoudende de bepalingen, waaraan bjj de veehouders de stallen moeten voldoen, voor geval van brand, wordt voor kennisgeving azngenomzn. Hiorna ih'ad plaats de benoeming van een Gemeente-Ontvanger. Uit de voordracht van tweo sollicitanten wordt met algemeens stemmen benoemd de beer J. de Jough, ambtenaar ter secretarie alhier. Na een hartelijke toespraak van den voorz., RECLAME. 3004 zijner vingers begrijpen is, moest hij zich onmiddellijk on der heelkundige behandeling stellen. HAZERSWOUDE. J. Middendorp t Gisterenmiddag bega! de heer J. Midden dorp alhier zich per motorfiets naar Leiden. Gekomen zijnde aan den Groenendijk ge voelde de man zich onwel worden, en zette zijn motorfiets stop. Onmiddellijk werd een zieken-auto uit Leiden ontboden, die den patiënt naar hier overbracht. Reeds den- zelden avond is hij nog overleden. In de gehouden vergadering van de Jongel. Vereen. „Filadelphia" is in de plaats van den heer C. Bogaards, die bedankt heeft I Kuh. Meta-, tot voorzitter gekozen, de beer O Drenhage en werden ab bestuursleden gekoz-m de heeren Ph. de Ge'd»r N. de Gelder, A. Vrcug van don voorz. de versischtj e?den af. Tot vierden ambtenaar van den Burg. Stand wordt eveneens benoemd de heer J. de Jongh. Op voorstel van B. en W. wordt de plaat selijke ve-ordening op het bewaarschool-ou derwijs gewijzigd. Voortaan kunnen reeds kinderen van 3 jaar lot de bswaarschool worden toage'at n. Ged'p oneerd? leerkmen- ten worden wel niet vereischt, wèl leer krachten van twintig of op zijn minst 18- jarigen leeftijd. Voor kinderen, die de bewaarschool be zoeken, en die den loeft'gd van 3»/a jaar niet bereikt hebben, wordt geen gemeentelijke subsidie toegekend. Op voorstel van B, en W. wordt aan Hu- bertus Heemskerk alhier tot 1 Jan. 1935 de vuilverwjjdering uit do gemeente opge dragen tegen een vergoeding van f. 1 per den-hil, H. Pels, L. van Aalst en Joh Has- j de vnilnis zelf te behoud onalles, wat sofras Dé vergaderingen worden om de andere week des Zondagsmiddags en Zaterdags avonds gehouden. za daarvan vnor ver.".'lillende doeleinden i kan gebruiken. i De aannemer moot borg stellen, ilat bjj 1 verder, alles wat de gemeente wil oprui men, totaal zal verwijderen en wel vanaf 1 Oct .a.s. Aldus wordt besloten. Aa vg noraen wordt bet voorstal van B. en De Keuring der trekhonden zal in deze gemeente plaats hebben op Dinsdag 24 Sep tember a.Sj voor den Rijndijk zal daartoe i w tol aankoop van een perceel grond van de gelegenheid zijn des voorm half 10 aan de Kuuatdfrndsteenfabriek „Arnoudvoor f. 1 Secretarie1 der gemeente, en voor het Dorp om 11 uur aan het niodslachltngsgebouw a d. Gemeeneweg. Tol volontair aan de Gemeente-Secre tarie alhier is benoemd de heer A Omtzigt van Zoeterwoude Een kind van den heer A d R. alhier geraakte in het Westsinde te water, zonder dat dit werd opgemerkt. Door het schreien van een klein broeTtje, werd de aandacht getrokken van den beer C. van der Wiel, die het genoegen smaakte het kmd nog bijtijds te redden. Het bouwen van een burgerwoonhuis voor rekening van den heer A. van Mullem is opgedragen aan den heer G. Lin-denburg het metsel- em Bi van Wieringen hel tim merwerk. KOUDEKERK. Aanbesteding. Uitslag van de gehouden aanbesieding, van het maken van een afsluitkade voor de molenboezem van de Lagewaardsche Pol- lllml, der. P. de Pater. Waddingsveen f 5600-, Fa. weningen gebouwd. De waterleidingkosb per M2-, teneiude dit ter beschikking te stellen van de lichtfabrieken te Leiden vooi de plaatsing van een trans forma torgebouw tje. Het sal komen te staan nabij huize „lennings". Er zal koman esn lioogspan- tungs- en laagspanringskabel la igs den Hee- reuweg. Verschillende, aldaar wen.nde villa, bewoners. kunnen dan elektriciteit becrekken, terwjj! ook van daar het nieuwe Mariage-ticht zal worden aangesloten. Deze inrichting ontving thans baar tlec- trisch licht met behulp van het nabjj gelegen Radio-Station. Voor de benoeming van een lid der com missie tot wering van schoolverzuim, los staat weinig animo. De voorz. vraagt of één der raadsleden deze functie ambieert en vindt het raadslid, den heer J. Passchler, daar/oor een zeer geschikte persoonlijkheid, doch niemand wil de benoeming aanvaarden. Ten slotte neemt de heer J. Pijnenburg, gemeente-secretaris, het lidmaatschap aan, ter vervanging van den heer A. J. Wijnekus. Aangenomen wordt het voorstel van B. en W. om aan de gemeente Noordwjjk een af name te garandeeren van f.125 water per 100 M. leiding over een gedeelte van de Zeestraat. Er worden daar twaalf nieuwe «/AAR.B0R6T PLEINE/'ZEEPPOEDER DE DUIF :EN 60EDKOOPE EN VÜ/66E /CHOONMAAK nier waarop de Kerkweg wordt dicht ge maakt vanwege de gemeente Voorhout, welke hiertoe genoodzaakt werd wegens het op breken van den weg ten behoeve der Voor houtsche Waterleiding. De bestrating is schandelijk en wodt niet door vakmenscheil verricht. Verbetering is oisch. Na afloop der besprekingen neemt da heer E. Oostdam het woord en feliciteert den voorz. met zijn herbenoeming als Bur gemeester, cn hoopt dat hij nog lang in do gemeente mag werkzaam zijn met denzelfden ijver en dezelfde voortvarendheid. De voorz. dankt hierop met welgekozen woorden en de Raad gaat over in Comité- Generaal. Een contract wordt ppgemaakt met de twee volgende bepalingen De gemeente behoudt zi-h het recht voor. Marcelissen en Heemskerk, Leiden (.6339; C J. Verbeij, te Hoogmade f.5300; Wed. H. van Driel, Koudekerk f.5280; Firma de Winter cn van Weeren. Leiden f.4950; D. A. Blijlevens, Ter Aar f. 4948. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieter Klaas, z. van Hille Jan sen en van Aantje Hoogendoorn Maria Geertruida, d. van Albert Jacobus Veenhof en van Geertruida Wieman Jan. z. van Leendert Breedijk en van Antje Bos Johannes. Z. van Johannes Koning cn Nceltje Hoevers, geboren te Leiden. Overleden: Jantic Ram 53 j., echtgc- noote van Willem Pieter de Jong. De jaarlijkscihe Unie-collecte voor scboleo met den Bijbel alhier langs de huizen gehouden, heeft ditmaal opgebracig de som van f. 188.44$. Uitgaande van het pensionaat der eervr. zusters Franciscanessen van de St. Jozef-Stichting aan den Overtocht alhier, zal in den a.s. winter in genoemde stich ting een kookcursus worden gehouden, waarbij zoowel bet koken voor de gewone als voor de fijne keuken zal worden onder wezen. zullen f. 450 bedragen, verschillende por- ceeleu aan de Zeestraat gelegen, zullen nu ook aan de waterleiding kunnen worden nau- geclcten. Ook wordt aangenomen het voor- stel van B. en W. om het noodige crediet beschikbaar te stellen tot benoem,ug van een polilie-agent met standplaats Zilk. De nieuwe functionaris krijgt een salaris van f 1400, ine-t 8 jaarlijksche verhoogingen van t. 50, f. 100 kleedinggeld en 1.50 voor onderhoud rijwiel. Een kindertoeslag van 50 gulden per kind begint pas bjj het derde kind. De bee; A. H. van Noort zou gaarne zien, dat iemand benoemd werd met reeds eenige jaren dienst, als politieagent. Ten eerste komt dit de buurtschap Zilk ten goede, en ten tweede begint de politie-mnn damnet wat meer salaris, want van f. 1400, waarvan •wekelijks f. 6 of f. 7 huishuur af moe t, kan niemand goed bestaan. Daar het aantal sollicitanten legio is, kan met een en ander rekening gehouden worden. Bii de rondvraag prijst Jhr. J. H. Gevers van Kot hel en Spaland het flinke optreden van do Noordwijksche brandweer met de stoomspuit bii den verleden week plaats gehad hebbenden brand op de boerenwoning ..BergeTsdal", welke eigendom is van rijn zuster, mevr. v. d .Poll-Gevprs. Door de kordaatheid der mannen werd de hofstede geheel gespaard, wat een groot ge'uk was, daar een groote ramp voorkomen werd. De heer A. H. v. Noort wijst op de raa- ZOETERWOUDE. GEMEENTERAAD. Begroeting voor 192S vastgesteld Aan bieding begroeting 1930 Voorloopige vaststelling gemceuteiekcniuq 1928 Vaststelling vergoeding bijzondere zcholen Interpellatie Stadhonder over de Hinderwet-uitvoering. Gisterenmorgen vergaderde de gemeente raad onder voorzitterschap van den burge meester. Alle leden zijn aanwezig. Te onge- lieer half tien opent de voorz. de vergadering, waarna de secretaris de notulen leest, die onveranderd worden goedgekeurd. Daarna doet de voorz. mededeeling van de ingek. stuiken, waarvan o.m. de volgende voor kennisgeving worden aangenomen: Processen vertaal van kasopneming bij den gem.-ont- vanger en den administrateur van het wa terleidingbedrijf. Op voorstel van den heer Los wordt besloten dat de proces3enverbaal voortaan niet meer voorgelezen zullen wor. den. Verder begrooting van den warenkeu- ringsdienst voor 1930 en balans en winst en verliesrekening over 1928. Voorts is van Ged. Staten goedgekeurd terugontvangen de rekening over den dienst 1927. Naar aanleiding van een gemaakte opmerking, wordt alsnog in verhand met over dat jaar gedane uitgaven, besloten een raadsbesluit 'te nemen tot het onderhands leveren van lantaarnpalen enz. Een verzoek van Ver. voor Wettelijke Die renbescherming, om in de bouw- en wn- nlngverordering bepalingen op te nemen mot betrekking lot de verzorging van het vee in veestallen, wordt voor 'kennisgeving aan genomen. Een verzoek van de ratronaaiscommissie om f. 200,subsidie in de kosten van de lichamelijke opvoeding der schooljeugd en schoolvrije jeugd, door het geven van gym- r.astiekonderw'ijs. wordt tot nadere behande ling uitgesteld bij de begrooting 1980. Een verzoek van Dolle om alsnog le betalen ccne rekening over 1926, wordt ingewil ligd. Op een verzoek van S. oin ontheffing van hondenbelasting, wordt afwijzend be schikt. terwjjl een bedrag van f. 2,30 van G. oninbaar wordt verklaard op grond van onvermogen. Een verzoek van mevr. de J. om ontheffing van schoolgeld, wordt niet ontvankelijk verklaard. Em paar verzoeken om onderstand in de huishuren worden tér behandeling in geheime zitting aangehouden, ovenals een verzoek van Van der' Leljj en Kantcbeen te Leiden om schadevergoeding, omdat hun niet is gegund, alhoewel zede laagste inschrijvers waren, het aanbouwen van een leslokaal aan de R.K. Jongensschool alhier. Nadat de voorz. dan nog gememoreerd heeft, dat de heer Van Bennekom gedurende 121/2 jaar, medio Juni, zitting heeft gehad in den Raad, wordt overgegaan tot voor- loopige vaststelling van de gemeentoreke- ntng 1928. De commissie van onderzoek heeft geen op- of aanmerkingen aangaande liet beleid van B. en W., doch meont in overweging te moeten geven om met den plaatselijken geneesheer een overeenkomst te treilen omtrent het behandelen van arm lastigen in deze gemeente. Verder zegt de commissie het wenschelijk te vinden dat ia den komenden winter de te verleenen onder steuning in natuva wat vermindert! wordt, terwijl ze ten slotte in overweging geeft om de paardepaden uit de wegen te ver. wijderen, omdat dezo te veel aan onderhoud kosten en het onderhoud der wegeu mede duurder maken. De voorz. stelt voor, aan gezien deze punten buiten het eigenlijk ver band dor rekening staan, de twee eerste punten te behandelen in geheime zitting. De beer De Graaf wil echter in openbare zitting nader uiteenzetten, waarom da op merking aangaande het ziekenfonds is ge maakt. Er ontspint ach dan eene lange discussie over dit onderwerp, totdat ten slotte h«Moten wordt den toostend voorloop!- aldus te bestendigen, mede in verband me', de in 1931 in werking tredende Ziektewet. Voor wat betreft het onruimen der naar- dopaden in de wegen, rtellen B. en W. bii wjizf- van proef voor, om het paardenad in den Noortbuurtechen weg en op de Mie- ning to verwjideren. De heor Starrenburg stelt voor om den weg ir, do bocht hij Faarriekooper te bestraten, omdat de weg daar uit gehold wordt. De he»r Los is voor de proefneming, doch z^gt dat in plaats vap het paardepad eene goede verharding moet worden aangebracht, want anders zal de proefneming zeker mislukken. Hierna wordt bij hoofdelijke stemming de gemeenterekening 1928 voorioopig vastge steld, zooals zij door B. en W. is aangebo den, mei algemeene stemmen, uitgezonderd die der wethouders, die zich van stemming moeten onthouden. Vervolgens doet do voorz. voorlezing van het K.B., waarbij ongegrond, is verklaard het beroep van den Raad tegen het besluit van Ged. Staten van Zuid-Holland inzake onthouding deir goedkeuring aan de be grooting 1929. B. en W. stellen voor de verordening regelende het pensioenverhaal d.d. 25 October 1928 in te trekken en de begrr.oting met inachtneming van de daar uit voortvloeiende noodige wijzigingen op nieuw vast te stellen. Het algemeene stem men wordt aldus besloten. Hierna heeft de aanbieding plaats van de begroeting van den dienst 1930 welko sluit in den gewonen dienst in ontvangsten en uilgaven met f. 126321 cn in den kapitaal- dienel in ontvangsten met f. 14210.40'/» en in uilgaven met f. 13881, zoodat er een ba tig saldo ie van f. 329.40'/». Ten aanzien dezer begrooting merken B. en W. op: 1. dat op de begrooting van het waterleiding bedrijf geen verliespost meer voorkomt en het bedrijf zich nu zelf kan bedruipen; 2 dat dè uitgaven voor hef onderhouden der wegen en bruggen liooger zijn dan hel vo rig jaar, omdat hot onderhoud daarvan sleeds meer kosten vergt; 3. dat de uitgaven voor liet hoofdstuk onderwijs aanmerkelijk liooger zijn dan het vorig jaar, doordat aan de schoolbesturen (hans ongeveer f. 10.000 meer aan vergoeding zal moeten betaald worden, aangezien de exploitatiekosten der O. L. School hebben bedragen f. 30.50 te gen f. 19.16 in het voorafgaande jaar. Hier bij merkt hot college op dat van de vorgoe ding een groot gedeelte wordt terugverwacht bij de driejaarlijkse he afrekening in 1931 4. dat bclnetingverhooging niet behoeft plaats (e hebben in 1930, omdat in 1920 belasting is gereserveerd door niet de volle verlaging van belasting toe te passen. .Tenslotte vestigen B. en W. de aandacht Or een memoricpoal nml. betreffende de ver andering, verbouw of aanbouw van hel raadhuis, zulks in verband met naar ver'' gebrachte wenschen in vroegere raadsver gaderingen. Tot onderzoek dier begrootiw slclt de voorzitter voor om eene commissi' fe benoemen. De heer Los geeft in overwe ging om een permanente commissie daar voor ie benoemen voor 4 jaren. De vrw- ziller is de meeningtoegedaan dat e'! raadslid op zijn beurt we! eens graag in dm commissie zal zitting nemen. Do heer Jar. van Leeuwen merkt op, dat de zittingsduur van de (ogcirwoordige leden nog maar looo'. tol 1931. weshalve practisch de zittingsduur toch wordt verkort. Hierna benoemt de voorzitter de heeren de Graal, van Benne Jmm en Starrenburg tol leden dier com missie, waarvan laatstgenoemde de benoe ming niet aanvaardt en derhalve vervan gen wordt dooT den heer Tijssen. Bij de nu volgende stemming voot benoe ming van leden der walerleidingcommissie worden de aftredende leden, de heeren J. C. Stadhouder, A van Bennekom en G. van Leeuwen met meerderheid van slemm'n herbenoemd. Hierna wordt vastgesteld de vergoedim als bedoeld in art. 101 der L. O. Wet over 1927 voor de diverse bijzondere scholen Deze bedraagt voor dc Meisjesschool in de Zuidbuurt f. 4605.50; voor de Jongensschool f 4514 en voor de bijzondere school aan den Hooge Rijndijk f. 3324.50. Het totale bedrag dat aan vergoeding over dc jaren 1925, 1926 en 1927 aan de bijzon dere school is uilgeleoiri bedr. f. 10990 05 hiervan is verbruikt 6687.38, zoodat te rugbetaald moet worden f. 5303.62 Voor de Jongensschool bedragen deze cij Iers reap. f. 10908.26 f. 4047.95'/» en voor de Hooge Rijndijk f. 7967 f 3210.90. Dan komt in behandeling hot voorste! van den lieer Starrenburg om wijziging 'e brengen in de schoolgeldheffing, in dier voege dal z;j,*die geen rijksinkomstenbelar (ing betalen ook geen schoolgeld behoeve tf betalen. B. on W. ontraden aanneming van voorste! omdat dan van de 198 aangeslagc nen nn 51 huiten de verordening zulle vallen, waaronder er zijn met inkomens van f. 3000 cn daarboven, De heer Starrenburg verdedigt zijn voorstel en zegt dat het b? oogt steun te brengen aan groote gezinnen De voorziller toon Laan. dat zulks met de voorgestelde wijziging niet wordt bereikt. D beer Los zegt dat die steun reeds kan ver trend worden wanneer zulks noodig blijk! nml. wanneer een verzoek om onlhellin: van bolastinc aan den Raad ter beslissin wordt voorgelegd. De heer Noordman is h met den vorigen spreker eens. waarna de voorzitter de discussies sluit en tot stem mjne wordI overgegaan, waarbij blijH dal hel-voorstel Starrenburg met 9 tegen 2 slen1 men is verworpen. VéOr de voorsteller en de hoer de Groot. Met algemeene stemmen wordt daarna besloten tot wijziging der algemeen? poü'ie- verordening in dier voege dal hel voorlnan verboden zal zijn liet trolloir langa d'" 2-3 1 bedragen deze cij- 5: f. 6860.30'/» >1 e school aan dml >7.10f. 4756.41 e»

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 10