PIANO's - ORGELS LH.BRIJNEN, Turfmarkt 7 UIT DE OMSTREKEN. DE PRINS VAN WALES ALS VLIEGER. De prins van Wales heeft thans een eigen vliegtuig gekocht. Het is een Gispy- Molh met twee zitplaatsen en kost 675 pst Het toestel heeft een snelheid van 85 i 90 mijl per uur Er zijn twee stuurinrichtingen, zoodat de prins wanneer hij in de lucht is. het stuur kan overnemen Het vliegtuig kan op kleine velden landen en kan in veel kleinere ruim ten manoeuvreeren dan de militaire toe stellen, die de prins tot dusver gebruikte. a MOORDAANSLAG IN BULGARIJE. Te Warna in Bulgarije hebben twee on bekenden een aantal revolverschoten gelost op een groepje van drie personen, waarvan er twee werden gedood. De derde werd zwaar gewond. Een der gedooden is een zekere Barbarof, een intieme vriend van Protogerot, den Macedonischen leider, die enkelen tijd geleden eveneens werd ver moord. De indentileit van den tweeden doode kon nog niet worden vastgesteld. De prnslig gewonde is lid van het centraal Macedonisch comité. De daders konden ont komen. WEER 'N ANTI-FASCISTISCHE MOORD IN FRANKRIJK. Gisternacht is P. Dunini, van Fransche nationaliteit, eigenaar van een hotel-restau rant te Cannes, op het oogenblik dat hij zijn zaak sloot, met revolverschoten ver moord door onbekenden, diie wegvluchtten onder het roepen van „Weg met de Fascio". Een Italiaan, die zich naast Durini bevond, is aan den schouder gewond. o AUTOBUS TEGEN EEN BOOM In de Berlijnsche Tiergarten reed gister middag een autobus, die voor een uit een zijweg komend rijtuig wilde uitwijken, in volle vaart tegen een boom, die door den schok totaal ontworteld werd. De autobus werd ernstig beschadigd. 20 personen wer den min ol meer ernstig gewond. Zij kon den echter, na ter plaatse te zijn verbon den, hun weg voortzetten. Alleen de be stuurder van den autobus moest naar een ziekenhuis worden gebracht. Daar de boom in zijn val de leiding van de electrische iram had beschadigd rustte het tramver keer in de Tiergarten gedurende ongeveer anderhalf uur. RECLAME. nieuwe en gebruikte 2880 BV* OOK KUUR EN HUURKOOP. HAARLEMMERMEER. Ce a.s. bietencampagne. In de Hoofdvaart by de genieeluis ie Hooiddorp, liggen weder eenige schepen als een teeken dat de bietencampagne aanstaan de is. Wanneer de waterstand in dezen polder tijdens de campagne zoo hoog blyft als thans het geval is, zullen de schippers niet te klagen hebben. Het waterpeil is de laat ste dagen zelfs zoo hoog dat hier en daar d3 stoepen onder water liggen. Dit zal met het oog op de langdurige droogte ook den landerijen wellicht nog ten goede komen. Met het rooien van de bieten zal vermoe delijk binnen een paar weken reeds een begin worden gemaakt. Burgerlijke Stand. GeborenTeunis. z.v. I. Blot en C. Z. van Leeuwen Quirinus Johannes. z.v. J. G. var. Es en- C. P. Schoone Cornelis, z.v. C. van Oostrum en R. Kassier Wilhel- mina Johanna, d.v. J. Philippe en W. Smit Jacob. z.v. J. Blokker en D. Middelbeek —Jan, z.v. P. Schalk en C. van Vliet Jan Dirk. z.v. A. Bons en C. B. Dam Johanna Agatha Mrgarcatha, dochter enLeo- ïiardus Petrus Fredericus, zoon, tweeling van F. Clemens en M. P. van Noort Neel- tje Jannetje, d.v. G. Plassius en A. Roos-— Ft eter, zoon en Pieter Jan, zoon, tweeling van P T.romp en A. Kluit Gerrit Jan, z.v. J. W. Kooyman en A. de Ryk Berend, z.v. J. Romeyn en A. H. Hartgerink Levenl .z.v. G. van Essen en J. van Doorn. Ondertrouwd: L .K. Hoekman 23 j. en O. van Leeuwen 23 j. J. van den Berg 28 j. en C. Kortenoeven 24 j. A. Middel koop 21 j. en J. Timmerman 20 j. G. v. D>men 21 j. en E. A. Bos 24 j. P. van Oudenaren 52 j. en A. Jongkind wede. 50 j. Gehuwd: F. D. Elembaas 47 j. en P. .T. W. de Jonge 29 j. P. Visser 25 j. en W. van Huizen 19 j. Overleden: Jan Bras 77 j. geh. met II. C. van Krimpen Susanna van der Eist 87 j. wede. van P. van Reeuwyk Johanna Aga tha Mar gare tha, 2 uren, d.v. F. Clemens en M. P. van Noort. Onze vroegere plaatsgenoot, de lieer J. van der Maarel. thans agent van politie te Delft, slaagde dezer dagen voor het politie- diploma van den Algem. Ned. Politiebond. Geslaagd voor hel politie-diploraa- van den Alg. Ned. Politiebond te Den Haag de heer J. Roffel alhier. HILLEGOM. DE ORANJEFEESTEN. Zonder een enkele stoornis prachtig verloopen! Nevens de vermakelijkheden op het terrein, bestonden de feesten uit verschil lende kinder- en volksfeesten, waarvan de uitslag was, Hardloopen met hindernissen voor jon gens van 13—16 jaar. aantal deelnemers 60. 1ste prijs W, Keizer, 2de 'J. Kramer, 3c J. v. d. Westen. Hardloopen met een ei voor meisjes van 1014 jaar, 153 deelneemsters. 1ste prijs N. Verboom, 2de B. de Wolf, 3de Adr. Kor- tekaas, 4de Joh. van Horick. Lange pijpen loopen voor jongens van 1216 jaar, 25 deelnemers. 1ste prijs A. Tesselaar, 2de W. Keizer, 3de P. Baeli. Plankrijden voor meisjes van 1217 jaar, 22 deelneemsters. 1ste prijs Bets vao Dooren. 2de Dina Assendelft, 3de Jo van Bcmmel. Zakloopen voor jongens van 711 jaar, 147 deelnemers. 1ste prijs Bert Meskers. 2de Kees Degenaar. 3de Jaap Staphorst, 4e Joh. Leyten, 5de G. van Zomeren. Turftrappcn voor meisjes van 10—14 jaar. 146 deelneemsters, iste prijs B. de Wolf, 2de R. Boots, 3de N. Vonk. Plankrijden voor jongens van 1316 jaar, 45 deelnemers. 1ste prijs Jan Verbruggen. 2de W. Ras, 3de P. van Zanten. Tonkneppelen voor gehuwden van 25—50 jaar. 1ste prijs J. Witte naar, 2de G. Maas kant. 3de A. C. Slobbe Dc optocht van cle versierde vliegende Hollanders, autopeds, poppen- en kinder wagens was zeer aardig. Allo deelnemers kregen een mooien. welverdienden prijs. Er was veel werk aan de versiering be steed on menig fraai effect bereikt. De uitslag van de ringrijderij per fiets was: Mooiste geheel 1ste prijs Rie Kook, 2de prijs Annie van Roode. De heerenprijs voor het mooiste geheel is niet toegekend. Ringsteken daimes le prijs Greta Stevens, 2de prijs Annie van Roode, 3de prijs Jo Brouwer. Het vuurwerk is uitstekend geslaagdeT is volop van genoten. Op het terrein heerschte een groote drukte van feestgan gers. De burgemeester heeft van zijn belang stelling op het feestterrein en bij de hard draverij blijk gegeven door a-ldaar ceniges tijd te vertoeven. Dc harddraverij op de prachtige baan der Van den Endelaan was druk bezocht. Het best-uur was buitengewoon tevreden over de baan, ook de rijders spraken er met lof over; de bloemenpracht is bewon derd door de honderden bezoekers. Er waren 14 paarden ingeschreven en 12 opgekomen. Na vele mooie ritten kende de jury de volgende prijzen toe lste prijs f. 200, „Pfinses Duluth" van ,T. Kl&vfcnbeek te Amsterdamberijder L Ensing. 2de prijs f. 75 ..Miss Selda Peter" van S. van der Oord te Haarlemmermeer; be rijder de eigenaar. 3de prijs f. 40 ..Patrick Dula.th" van D. Straten te Den Haag; berijder A. Witte- veen. 4de prijs f.30 is door de jury verdeeld over de paarden Marie P.", ,,Sara G." en Vancouver". Troostprijs f. 50 Petit Amie C." van C. Verhorst te Beverwijk: berijder J. ""an Leeuwen Sr Troostprijs f. 25 „Oplooper" van N. van Leeuwen te Wassenaar; berijder de eige naar. De beide feestdagen waren begunstigd door prachtig weer het bezoek was zeer grotft en de orde is, voor zoover ons bekend geen enkel oogenblik verstoord geweest. wee6t. De nieuwe postdirecteur te Sassenheim. De heer J. H. A. Vooren. De Direcleur-Gent'raal der Posterijen, Telegrafie en Telefonie heeft met ingang van 16 October 1929 aangewezen als Direc teur van het Post-, Telegraaf- en Telefoon kantoor te Sassenheim den commies bij den Post-, Telegraaf- en Telefoondienst J. H. A. Vooren, thans waarnemend Directeur van liet post-, telegraaf- en telefoonkantoor te Lisse Zoo luidt het offieieele bericht Over de heer Vooren als Hillegommer valt nog wat meer mee le deelen. Hij is bij de poste rijen te Hillegom geplaatst geweest van 1 April 1897 tot 15 Mei 1900. Op verzoek is hij te Hillegom teruggekeerd op 1 Mei 1904. Met ingang van 28 April 1925 is hij belast met de waarneming van de directie van het post-, telegraaf- en telefoonkantoor te Lisse. Daar had men hem gaarne behouden, en nog lievpr als postdirecteur in zijn midden gehad, maar .,de aanwijzing" te Sassen heim is geschied bij keuze; onder de rede nen. die daartoe hebben geleid, is ook: de zeer gunstige verhouding jegens het publiek. Als raadslid is de heer Vooren geïnstal leerd in de vergadering van 10 December 1913, als opvolger van den heer P. H. van Waveretn, Emendata Aanvankelijk afgevaardigd door de V. D. kiesvereeniging-, bij de beide laatste verkie zingen js hij telkens door de vereenigde vrij zinnige partijen herkozen. Hieronder volgt een reeks van functies als raadslid: Als lid der gascommissie benoemd in de vergadering van den Raad van 2 Septem ber 1919. Als lid der waterleiding commissie be noemd op 30 December 1913. Eerst was deze commissie etne met bijzondere last, waar van de heer Vooren secretaris was tot aan de benoeming van een directeur. Als lid der commissie van advies over het pompstation benoemd op 4 Mei 1923. Als lid der commissie voor de zwemin richting benoemd op 24 Juni 1927. Als lid der permanente commissie en het scheidsgerecht ingevolge het Ambtenaren reglement 1920 benoemd op 17 Dec. 1920. Als lid der commissie van toezicht op het Lager Onderwijs benoemd op 28 April 1921; van deze commissie tevens secretaris; daarna lid tevens voorzitter der plaatselijke schoolcommisie. Voorts gedurende enkele jaren commis saris van het Electriciteitsbedrijf H. L. S. en lid der beide commission, die tengevolge van den oorlogstoestand in het leven zijn geroepen, n.l. de distributiecommissie en de garantiecommissie, van welke laatste tevens secretaris. En eindelijk nog Jid van de commissie ter voorbereiding van de e'Iectrificalie der ge meente. Niet offieieele functies zijn de volgende: Eerevoorzitter Tooneelvereeniging De Post. Eerevoorzitter Pluimveetentoonstelling.Me'de- oprichter en sc-tretaris der Protestantsche Ziekenverpleging. Medeoprichter en secre taris der vereeniging tot bestrijding der tuberculose. Secretaris der provinciale Zuid- Hollandsche vereeniging tot bestrijding der tuberculose. Bestuurslid van het zieken fonds. Lid van het Bestuur van den Pro testantenbond afd. Hillegom. Tot aan het voorjaar 1929 voorzitter van de Oudercom missie der O. L. S.. waarvan thans e«erelid; en voorzitter van de afdeeling van Volks onderwijs. Voorts verscheidene jaren com missaris van de Coöperatie Onderling Be lang en voorzitter van de Nutscommissie voor volksontwikkeling. De heer Vooren was hier Ier plaatse iemand, die bij alles, wat hij deed. getracht heeft verdraagzaam en vredelievend te zijn, met volkomen eerbiediging van elke gods dienstige overtuiging. In den Raad heeft hij zich bijzonder geïnteresseerd voor: Onderwijs, zoowel Openbaar als Bijzonder; de Gemeentebe drijven-, De Volksgezondheid; Belastingver laging en den rechtstoestand van het per soneel in dienst der gemeente. De behoeften van liet Hoofdbedrijf, den bloembollenhandel, zijn, voor zoover den P. T. T. dienst betreft, door hem steeds nauwgezet bestudeerd efi naar mate van zijn bevoegdheid met zijn krachten be hartigd. En ten slotte hield hij zich bezig met de opleiding van ambtenaren van het postkan toor. Hij gaat naar Sassenheim. maar hij blijft in zijn geliefde Bloembollenstreek. Hier zal hij gemist worden, vele functies zuilen anderen wel bezetten. Maar er zijn vereenigingen, die na zijn vertrek een don kere toekomst tegemoet gaan! Bekroningen Haarl. DahliatentocnsteUing. Op de Dahlialentoonstelling te Haarlem verwierf liet getuigschrift eerste klasse de lieer R A van der Schoot alhier voor de ingezonden nieuwe Bloodstone, groot, breed- bladig, helderrood. Het getuigschrift van verdienste werd toegekend aan Ludwig en Co te dezer plaatse voor Syringa. een fijne puntige, lila dahlia in caclusvorm. o KATWIJK AAN DEN RITN. Zangersavond van den Korenbond SI. Willibrordns. Het ligt in de bedoeling van het bestuur van den Korenbond „St. Wiljibrordus", by welken Bond zyn aangesloten de Zangkoren te Wassenaar, „St. Willibrord", Wassenaar, „Goede Herder", Voorschoten, Katwyk, Noordwyk en Oegstgeest, om op een Zan gersavond feestelijk te vieren het Gouden Priesterfeest van Z.H. den Paus en het Her stel van den Kerkelijken Staat. De eerste avond zal gevierd worden in Noordwyk en wel in de eerste dagen van November. Een uitvoerig programma volgt later. KATWITK-AAN-ZEE. DE DIAGONALE VERGADERING. Sluiting en dankbetuigingen. - De autorit. Het „Minnehuis" en Voordorp trekken groote belangstelling. De nami-ddagvergadering, die door den voorzitter, den heer Ruys, na het zingen van Gez. 3 1 geopend was, schonk aller eerst een inleiding van den heer dr. J. H. Adriani te Utrecht, over „Wat is een Dia conie 1" De opkomst was weer groot. Rede Dr. J. H. Adriani. De heer Adriani begon met te zeggen, dat tegenwoordig de vraag rijst: ..heeft de Diaconie nog recht van bestaan V' Deze vraag zou inderdaad bevestigend beantwoord kunnen worden, ware het niet dat de Kerk, ten opzichte van armenzorg een heel eigen karakter heeft, Sprekende over de taak der Diaconie, zegt hij, dat geen armenzorg beoefend kan worden zonder id contact te komen met de personen, die de zorg der Diaconie noodig hebben. Daarna behandelde spr. de Art. 10 en 11 op de organisatie der Diaconién, waarin de taak dezer lichamen in extenso wordt om schreven. Maar, zegt spr. daarna, hoofd doel der Diaconale zorg moet zijn het op heffen van maatschappelijke ellende, bij hen die door de Diaconiën worden ver zorgd. De vraag is nu of de kerk i;n dit opzicht haai* taak vervult. Vroeger waren zij, die door de Diaconiën werden ..bedeeld" uit gesloten van het kiesrecht. Tegen dit woord ..bedeeld-" trekt spr. ernstig te velde en hoopt dat voortaan dit woord nie6 meer gehoord zal worden. Vervolgens behandelde spr. eenige bij zondere gevallen van armenverzorging door de Diaconie te Utrecht. Het Diaconale werk dient het karakter te hebben van vertroostingf opvoeding en opheffing uit de diepte der ellende waarin de arme gezonken is. Het geestelijke dient daarbij op dcD achtergrond te staan en niet als een toegift er bijgedaan tc worden. De arme moet im den diaken den vriend en raadsman zien, niet de persoon, die maar over een gevulde kas van anderen kan beschikken. Daartoe is noodig, dat wij diakenen in de rechte verhouding tot God staan, want wanneer dit ontbreekt kunnen wij ook niet in de juiste verhouding tot den mede- mensoh, den arme, staan. Schenk de Hecre U de kracht den arbeid in Zijn Koninkrijk, naav Zijn welbe hagen te mogen verrichten. Na dit referaat werd door 4 personen met den referent van gadcchten gewis seld over verschillende onderwerpen. Dc heer Adriani beantwoordde den debaters op afdoende wijze. Intusschon was men aan het laatste punt van de agenda gekomen, n.l. de sluiting. AJvorens de voorzitter daartoe overging, wenschte deze eerst nog een woord van dank aan alle aanwezigen te spreken voor de groote belangstelling in deze twee da gen voor de Federatie getoond. Deze be langstelling had alle verwachting van het bestuur overtroffen. Vervolgens dankte spr. speciaal de Kat- wijksche predikanten voor hetgeen zij voor de vergadering hadden gedaan, alsmede de broeders diakenen., die medehielpen om deze vergadering sdhitterend te doen slagen. De Diaconieën van Huizen. Jutfaas, Nieuwland en Vlanrdihgen mochten een extra wooi*d van lof voor hun opkomst ontvangen De concierge der zaal werd mede niet vergeten, evenmin als de heer Nic. van Beelen voor zijn schoon orgelspel. Beiden oogstten zeer veel dank. Óok den referenten dr. Iterson en dr. Adriani werd dank betuigd voor het werk. dat zij voor de Federatie deden. Spr. hoopte, dat de broeders diaconen gesterkt zouden zijn in hun moeilijk ambt door hetgeen zij ip deze conferenties ge hoord hadden. Verder sprak hij don wónsch uit. dat toch vooral veil aan;,*-fc4$T bestuur bericht zou worden over alles wat de Federatie be treft. Nogmaals wenschte spreker Katwijk en de Katwijkei's te danken voor betgeen men gedurende deze twee dagen genoten heeft, ook in „Casa Cara". Een ..nog eens terug komen" werd in uitzicht gesteld. Met den wenscli. dat Gods zegen op den arbeid der Diaconieën verder moge blijven rusten, eindigde spr. onder groote bijvals betuigingen van de aanwezigen. Een der heeren uit Den Haag dankte den voorzitter en het 'bestuur voor hun werk in het belang der Federatie cn sprak een woord van dankbare erkente lijkheid voor het vele goede en aangename in Katwijk ondervonden. Daarna sloot, ds. Kalkman de vergade ring na het zingen van Gezang 96. De autorit. Voor den uitgang van de zaal stonden de autobussen gereed om aangeboden door de Leidsohe Diaconie een tocht te maken naar Leiden cn aldaar eenige in stellingen van barmhartigheid te bezich tigen. De rit ging allereerst naar het ,,Minhe- huis" aan de Kaarsenimakersstraat. Daar werden zij door de Lcidsche broeders in de Kerkzaak' ontvangen en getrakteerd op een heerlijke kop thee. Hier betrad de voorzitter van de Leid- sche Diaconie, de heer W. Wiethof. den katheder om zijn hartelijken dank uit te spreken aan de Federatie der Diakenen voor hun groote belangstelling. Hij hoopte dat zij met genoegen een kijkje in liet Minnehuis zouden nemen. Vroeger zag dit huis er zeer primitief uit; ouderwetse!» niet witte, geteerde en met zand bestrooi de muren en vloeren. Thans echter is zulks geheel anders gewoTden. Hij hoopte, dat men na bezichtiging van het gebouw daar van de aangenaamste herinneringen zou meenemen. Hierna sprak de heer Ruys. die aan den president van de Lcidsche Diaconie har telijk dank betuigde, mede namens alle aanwezigen, voor de groote mate van vriendelijkheid, waarmede de Federatie door hem was ontvangen. Hierop volgde de bezichtiging van het gebouw. Met verschillende oudjes werd een praatje gemaakt. De eigenaardige kleedij van vrouwen zoowel als mannen ging veler opmerkzaamheid niet voorbij. De inrich ting werd door de bezoekers zeer ge prezen. Ten slotte werd een bezoek gebracht aan Voordorp" bij Leiderdorp. Ook hier viel veel te prijzen. Men was er van overtuigd, dat het werk der barmhartigheid door de Leidsche Dia- konie betracht, rijke zegen verspreidt. Zeer voldaan zochten dc bezoekers hun plaatsen in de autobus na de bezichtiging weer op. De vergadering van de Federatie van Diakonieën is voor de deelnemers zoowel als voor Katwijk een groot succes gewor denWij besluiten met een hartelijk: tot weerziens, broeders! Lyst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Brieven Binnenland: Arentz Kap Lei den. Mej. v. d. Bogt, Rotterdam; mej. M, Kruis, Breda; mej. C. Stekelenburg, Kat wijk aan Zee. Briefkaarten Binnenland: mej. B. Cosyn, Katwjjk aan Zee; W. v. Schelven, Schevenin- gen; mej. Anna Udvardy, Schiedam. Briefkaarten Buitenland:: Joseph Becker, Helsingör; Klare Getrig. Essen West Ruhr; Marta Scbroyer, Essen, Ruhr. o LISSE. Successen voor „Exceleioi". De Chr. Zangvereeniging „Excelsior" be haalde op het Concours te Scheveningen j.l 19 Sept., den len prijs in de le afd. Zoowel voor het koor als voor haren eminenten dir. den heer Th. Westerdaal van Amsterdam, is het een prachtige prestatie. Deze krach tige vereeniging hoopt in November haar 20-jarig bestaan te herdenken, waarbij zjj dan met een extra programma hoopt uit te komen. o NOORDWIJKERHOUT. In de gisterenavond gehouden vergado ring van den Gemeenteraad, werd metal- gemeeno stemmen benoemd tot -Gemeente- Ontvanger, de heer J. de Jongh, thans ambtenaar ter secretarie alhier. SASSENHEIM. DE AUTOTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN. De lang verbeide dag voortreffelijk geslaagd! 't Was een goede gedachte van het be stuur der Or an je vereeniging, om ook dit jaar weder een autotocht voor ouden van dagen te organiseeren. Deze tocht had gis teren plaats. Op zijn paaschbest uitgedoscht, met een glimlach op het gerimpeld gelaat, zynde oudjes uit geweest, begunstigd door het mooie weder, zooals wij dat reeds dagen lang gewoon zijn. Er heerschte omstreeks 10 uur een vroo- lyke drukte op de Beukenlaan, de plaats waar de stoet, bestaande uit 48 wagens, werd opgesteld. Alles liep vlot van stapel. Hod; derd twee en negentig personen maakten dezen tocht mede. Zy weiden afgehaald uit hun huisje of uit het huis waar zij met anderen worden verpleegd, terwijl de deel nemers die goed ter been waren, te voet waren gekomen. Zij werden uitgeleide ge daan door talrijke familieleden en belang stellenden. Toen klonk het sein „Oprijden", waarna de stoet zich in beweging zette. Langs Lisse en Hoofddorp werd naar Schiphol gereden, alwaar de verschillende vliegtuigen werden bezichtigd, terwyl 'pl.m. 80 personen tevens een tochtje boven Sas senheim en omgeving hebben gemaakt. Al len waren opgetogen over hetgeen zy ge noten hebben. Hierna werd via Vyfhuizen en Haarlem naar Zandvoort gereden. De Burgemeester voegde zich liier by het gezelschap. Te Zandvoort stond de tafel ge dekt, waarvan een gretig gebruik werd ge maakt. Ds voorz. der Oranjecomnjissie, de lieer L. Pk. Bisschops. nam het w.oord en wenschte den oudjes verder een genoeglijken dag. terwijl de Burgemeester er zijn ver wondering over uitsprak, dat er verleden jaar pl.m. 100 oudjes en nu reeds pl.ni 200 oudjes op Sassenheim waren! Ook bij hoopte dat zij allen veel genoegen mochten hebben, en weder in gezondheid op Sas senheim mochten arriveeren. Daarna werd via Haarlem, Bennebroek, Hillegom en Lisse weer naar huis gereden, waar men omstreeks 9 uur terug kwam, opgewacht door kinderen en bekenden, om aan hen opgetogen verhalen te doen over het vele schoone van dezen heerlyken tocht. De Oranjevereniging kan m-et vo'doenins op dezen autorit terugzien, Zy heeft den oudjes een genoeglyken dag bereid en «ij brengen haar dan nok mede namens allen, die dezen tocht hebben medegemaakt, on; zen welgemeenden dank. De tocht zal bjQ allen die haar meemaakten, langen tyd in blijde herinnering blijven voortleven. Ten slotte nog een woord van dank aan hen die zoo bereidwillig waren hun auto gratis ter beschikking van de Oranjevereeniging te stellen! Rietschelf in brand. Gisterenmiddag iê in het Groene laantje door onbekende oorzaak een rietschelf, toe- b^hoorende aan den bloembollenkweeker S in brand geraakt. By de schelf lag een groote hoeveelheid narcissen, waarvan een klein gedeelte in veiiliriieid gebracht kon v. o'd n De rest werd onder zand bedolven. De m> iorspuit uit Voorhout was aanwezig en blusch te 'der brand. De schelf, die niet verzekerd was, brandde geheel uit. De werkman K. slak zonder eenig teeken te geven, per rijwiel den weg over. met het gevolg dat hij door een motorrydfff werd aangereden. Het rijwiel werd v^rni* en zelf kreeg "hij ernstige verwondingen zoodat hij by dr. Hueber werd binnengedrs bracht, die hem verbond. Voorloopig hjj wel rust moeien houden. De motorrydw iemand uit Oegstgeest, kwam er met lichte verwonding af.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 6