70ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 19 September 1929 Tweede Blad No. 21324 GEMENGD NIEUWS. alastrim. overreden en gedood. arbeider bij val gedood luidsprekers op het station. rus aangehouden. noodlandingen trap van een faard. drama in de rechtszaal. ontrouw ambtenaar. T7Tm Mr. J. R. H. VAN SCHAIK, die UIT RIRKBNES is te Amsterdam gearr.veerd het s.s. ..Farmsiim" met de als nummer één voorkomt op grootste houtlading, welke ooit in Nederland is gebracht. De lading beslaat de nominatie tot benoeming als uit 2067 tuit. (Een tuit is 4000 K.G.). voorzitter der Tweede Kamer. ALS SLUITING VAN DE VISOHWEUK IN HET BEKENDE VISSCHERSPLAATSJE DIEPPE in Frankrijk werd een overzicht ge-geven van de klederdrachten, aan elk district en elk land eigen. De deelneemsters werden officieel aan boord van den te Dieppe liggenden kruiser „Leopard" Qiitvangen. MODERNE KERKENBOUW. Een typisch staaltje van modernen kerkenbouw vertegen woordigt deze Methodisten-kerk in de Boston-avenue te Tulsa (U.S.A.) De bouw kostte ongeveer 1 500.000 dollar. DOOR DEN GENEESKUNDIGEN DIENST TE ROTTERDAM werd gisteren in de NIEUW LEVEN IN ARTIS. Dezer dagen is in den Amsterdamschen Dierentuin een Brcedcstraat hoek Lange Baanslraat een autobus gestationeerd, welke als zittings- Banteng-Kalf geboren, dat de belangstelling van de bezoekers thans in hooge mate geniet lokaal was ingericht en waar het publiek zich kosteloos kon laten inenten. Het niet alledaagsch geval trok veel bekijks. Inenting op groote schaal. Te Delft zijn gisteren 10 nieuwe gevallen van alastrim vastgesteld. Alleen op dien dag zijn ongeveer 2000 personen ingeënt. Door de Delftsche Schoolvereeniging zijn de 1ste en 2de klasse dier school voorloopig ge sloten. Ook te Maassluis en te Barneveld heeft zich een geval van alastrim voorgedaan. Te Rotterdam werden gisteren vijf nieuwe gevallen geconstateerd terwijl men ook le Amsterdam weer alastrim ontdekt meent te hebben. Eergisteravond is op den Almeloschen- *eg te Borne een pl.m. 60-jarige zwerver door een auto uit Enschedé overreden en ftdood. De man verkeerde vermoedelijk on der invloed van sterken drank. o Gisteren ongeveer vijf uur is de arbeider Eooyman, wonende te Rotterdam en werk zaam op de Phoenixfabriek te Schiedam, yan een 5 M hooge stelling gevallen en °P en betonnen vloer neergekomen. De toan was direct dood. Op het Centraal station te Amsterdam zijn gisteren goedgeslaagde proeven geno men met luidsprekers, teneinde veranderin gen in den treinenloop, wijzigingen wat betreft perrons van aankomst en vertrek, bekend te maken. o De Rotterdamsche politie heeft in de Lange Torenstraat aldaar een Rus aangehouden, die de aandacht trok van eenige recher cheurs. omdat hij met een zware acten- tasch liep. De tasch bleek bij onderzoek een partij tafelzilver te bevatten, die af komstig is van een inbraak, die in den nacht van 6 op 7 Sept. in een villa te Amersfoort is gepleegd. In het Duitsche logement in de binnen stad waar de Rus woonde, zijn nog ge vonden een partijtje kopergeld postzegels, buitenlandsche munten en gouden snuiste rijen die eveneens van die inbraak afkom stig zijn De Rus heeft den laatsten tijd in verschillende landen van Europa ver blijf gehouden Hij is naar Amersfoort ge transporteerd. Q Gigteren hebben in de nabijheid van Ber gen op Zoom twee militaire verkennings vliegtuigen een noodlanding moeten maken. 's Morgens om elf uur was de vliegenier sergeant A. v. d. Pol met een verkennings- i vliegtuig, gemerkt 535, en vergezeld van den verkenner adjudant van Beurden, bo ven de Woensdrecht9che heide ter bij woning van de manoeuvres, toen plotseling de motor van het vliegtuig onklaar werd. Hij kreeg geen gelegenheid om naar een geschikt landingsterrein te zoeken en moest boven de kleine meren een landing maken. Gelukkig liep de landing goed af en kwa men de inzittenden behouden op den be- ganen grond Ook het vliegtuig bekwam geen averij. Des middags om even vóór vieren maak- i ten de sergeant-vlieger Rademaeker en de verkenner-sergeant Siebensma, die even eens een verkenners-vliegtuig, gemerkt 119, bestuurden, en uit Vlissingen naar Spester- berg wilden terugkeeren, op het terrein Kijk in de Pot eveneens een noodlanding. Zij hadden boven Goes bemerkt, dat er een defect was aan de olieleiding. Ook dit vliegtuig kwam behouden neer. Onmiddel lijk stelden de vliegers zich in verbinding met Soesterberg. waar deze toestellen thuis behoorden. Getracht zal worden om beide vliegtuigen ter plaatse te doen herstellen, zoodat zij vermoedelijk morgen weer naar Soesterberg kunnen terugkeeren. 1 Toen de dierenarts W. M. te Tubbergen een ziek paard in behandeling wilde nemen kreeg hij plotseling een slag tegen het hoofd, waardoor hij zeer ernstige wonden en een hersenschudding opliep. De toestand van den getroffene is niet zonder gevaar. o Mevrouw Smit liet geen gelegenheid voor bijgaan, om haar man te laten voelen, dat het tafelzilver van haar was, dat de piano van haar was. enz., zoodat Smit vurig wenschte, dat hij een arm meisje ge trouwd had. Op een nacht werd mevrouw wakker, doordat ze in de huiskamer stemmen hoorde. Ze stootte haar man aan en fluisterde: Jan, word wakker, er zijn dieven be neden. Hè-è-è? geeuwde Smit slaperig. Dieven beneden. Dieven? en Smit keerde zich op zijn andere zijde. Laat ze hun gang maar gaan, er is toch niks van mij bij. o BUITENLANDSCH GEMENGD. Voor de jury-rechtbank te Digne stonden terecht de 18-jarige Ughetto en de 16-jarige Mucha wegens vijfvoudigen moord. Beide vrienden hadden een boerenfamilie, waar zij onderdak gevonden hadden, op beestachtige wijze vermoord. De boer en zijn vrouw schoten zij neer. terwijl de kinderen met steenen werden doodgeslagen. De vader van Ughetto, die als getuige ge hoord werd, verklaarde, dat hij alles in het werk heeft gesteld om zijn zoon op het goede pad te houden, doch alles tevergeefs. Zich tot de jury wendende, zeide de vader: „Mijne heeren, ik ben een onteerde vader. Ik verzoek u mijn zoon ter dood te veroor- deelen". De jury veroordeelde Ughetto lot de doodstraf en Mucha tot twintig jaar tucht huisstraf. Zondagochtend heeft de gemeente-on:U vanger van Straatsburg, in wiens kas onre gelmatigheden ontdekt waren, zich bij de justitie aangemeld. Bij zijn verhoor heeft hij toegegven, dat hij de laatste 20 jaar de man was 25 jaar in gemeentedienst verduisteringen heeft gepleegd tot een totaal bedrag van naar schatting 527,000 francs, welk geld hij ten eigen bate had aangewend. In 1909, onder het Duitsche bestuur, was hij met zijn knoeierijen begonnen. Met den wapenstilstand, toen Straatsburg onder Fransch bewind kwam, had hij er over ge dacht de zaak te regelen, maar toen hem bleek, dat de gemeentewet en de gemeente ambtenaren hetzelfde bleven, had hij het maar beter gevonden niet van zijn beproefde methode af te wijken. Uit het onderzoek van de boeken schijnt te blijken, dat de schatting van den ontvanger inzake het ontvreemde bedrag niet ver van de waarheid af moet liggen.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 5