BRAMEN PLUKKEN. CORRESPONDENTIE. Komt nu, meisjes! Komt nu, jongens! Nog naar builen eens gesneld! Laat ons samen bramen plukken Aan den boschrand. langs het veld! Zomer spoedt nu op een einde En de herfst staat vó5r de deur. 't Bosch prijk! thans met najaarstinten: 'n Fijne rood-bruin-gele kleur. Zie de bramen al een zwart zijn! En wal prachtig groot van stuk! Dat we zóó'n mooi plekje vonden, Is een hof. een echt geluk! Maar niet alles eten. jongens. Meisjes, ook nog wat bewaard! .Voor wie thuis stil achterbleven, Nog iels uit den mond gespaard' Vu! de bussen en de trommels 1 Moeder slooft ze in de pan. Maakt er stellig voor den winter Bramenjam voor jullie van! Afscheid van den zomer bramen! Najaar gluurt al om den hoek. Knus is het bij regenvlagen In de kamer met een boek. Ieder jaargetij brengt 't 2ijne. Kan heel prettig voor ons zijn, Als wij zelf maar willen zorgen Voor wat vreugd en zonneschijn! CARLA HOOG. Eindelijk! Daar ben ik weer, mijn lieve raadsel jeugd, wat ben ik daar blij om. O, wat heeft dal lang geduurd. Toen ik al die maanden ziek lag in hel ziekenhuis, heb ik o zoo dikwijls aan mijn raadselkinderen ge dacht en ik heb mogen ondervinden, dat zeer velen ook dikwijls aan de raadsel tante dachten, dat deed mij altijd zóóveel plezier fn daar dank ik jullie heel hartelijk voot, ik kon er jullie in mijn ziekte niet voor be danken En teen ik met mijn verjaardag in het ziekenhuis lag, was ik echt getroffen dat de post mij zoo ontzettend veel geluk- wenschen uit Leiden bTacht. zoowel van kinderen als van ouders Maar nu ben ik gelukkig weer zoover, dat ik zelf voor mijn raadseljeugd kan zorgen en ik ben heel hartelijk dankbaar voor het welkom dat mij nu van zoovele kanten wordt toegeroepen, ik ben er werkelijk van ontroerd, zóóveel harlelijkheid als ik heb ondervonden, nadat men wist. dat ik mijn werk weer kon hervatten. He! is ook al sinds December 1S20 dat ik de Leidsehe raad9eltanle ben, dus zeer velen kennen mij al zoo goed. Nu zal ik nog eens even antwoorden op iets. dat in zeer vele brieven voorkomt, namelijk de viaag waarom er niet geregeld in de kindercourant werd verteld hoe het met mij ging. Maar lieve kinderen de dame die tijdelijk mijn werk waarnam, kende mij heclemaal niet dus zij wist het niet. Niet ik, maar de Red L. D. had haar verzocht mijne taak tijdelijk over te nemen, en von den jullie dat geen prettige gedachte van de Redactie? anders hadden jullie het immers 9 maanden zonder Taadsels moeien stel len en dal zou niets gezellig zijn geweest. Als mijne plaatsvervangster eene goede be kende van mij was geweest, dan zou zij van zelf wel telkens aan jullie verteld heb ben hoe het mij ging, nu kon dat niet. En dan nu op veler verzoek eventjes vermeld, dat het nu veel veel beier met mij gaat. al moet ik nog heel voorzichtig zijn en alles kalm aan. Neen' hoor, ik ben heele- maal niet uit logeeren geweest dezen zomer, ik ben Den Haag nog niet uitge weest, het reizen was tot nu toe te ver moeiend voor mij. Ik kan ook niet in Leiden komen voor de 3 Octoberfeesten, zooals ik andere jaren al tijd doe. Willen alle kinderen die mij een brief schreven, dit begin der correspondentie Jezen, want het is een antwoord op vele vragen, die in bijna alle brieven voor komen en wat zou dat ontzettend ton- tonig worden, als ik voortdurend aan ieder apart hetzelfde ging antwoorden. Daarom Ik heb can aardig broertje-klein, Waar 'k o, zooveel van houd! Maar 't spijt me, dat ik 't zeggen moei, Hij is nogal eens stout Laatst kreeg hij van ons moedertje Een bord met rijstebrij. Mijn broertje houdt daar niet veel van En riep: Dat's niets voor mij! *Aon waterlanders geen gebrek! Moes zei: Je eet het op! Maar nauw'lijks was zij even weg Of zeg. wat deed de strop 11 is dit uitvoerige begin der correspondentie een brief voor allen te zamen. dat willen jullie dus wel even lezen, niet waar? Aagje v. d. Ham Je oplossingen en gelukwenschen voor mijn beterschap kreeg ik al goed bijtijds Zoo. heb je in dien tijd een prijs gewonnen? dat doet mij plezier voor je Nico en Celia Kret Hoe hartelijk om mij dadelijk zoo'n mooie ansicht te zenden om mij uit je aller naam te feliciteeren met mijn herstel. Jan en Eempien Wassenaar Ja hoor het was weer als van ouds. daar kwam 's Maandags over de post jullie brief, die mij veel pleizier deed. we kennen alkaar al zoo goed, ik kreeg altijd zoo trouw jullie brieven dus ik ben ook heel blij hoor, dat verzeker ik je. Neen, ik kan nog niet in Haarlem komen logeeren. Zoodra ik mag reizen, ga ik naar Kloosterzande. en dat weet je, daar doe ik net zoo goed de raadsels en de correspondentie. Allemaal thui9 hartelijk gegroet van mij. Wielske van Kluyve Voor mij ben je nog een nieuweling, maar ik hoop dat we spoedig goede bekenden zullen worden. Noem mij maar Tante, dat doet ieder kina. Antje van Egmond gezellig hoor om weer een brief van je te krijgen en heel lief van je om mij den goeden raad te geven, mij niet te moe te maken na zooveel maanden van ziek zijn. Wat heb je een heerlijken verjaardag gehad, je noemt een heele lijst cadeautjes op. Martha Schimmel Jij bent ook al lang een vriendinnetje van mij en ik merk heel goed dat je mij nog niet had vergeten. Hoe is het met Frans? —Poes! riep hij zachtjes, poesje kom! Spring op de tafel, gauw! Wat zeg je van die lekk're brij Is dat niet iets voor jou Poes deed, wat broertje van haar vroeg. Miauw, miauw! zei Poes, Is heusch die fijne pap voor mij Zeg broer, je bent een snoes! Of poesje aan het smullen ging! En broertje had een pret! Maar ach, Moe6 kwam de kamer in Broer moest voor straf naar bed R, WINKEL. Jahanna Maas Ik las vandaag je naam voor het eerst, maar ik vind heel prettig om voortaan meermalen je naam te lezen, vertel mij maar gerust wat van je zelf als je er zin in hebt. Margaretlia, Cor en Andre Sierag De 2 eersten al heel goede bekenden voor mij, niet waar? en is er nu een derde bijge komen? dat is gezellig, schrijf maar even louwr als je voeger «teeds heb gedaan. Lief hoor dal jullie zoo blij bent, dat ik mocht herstellen. Leny Oo9lveen Alweer een mij goed bekende naam. Ja het is een heele poos geleden dat we elkaar schrijven. 9 maan den. Stuur mij maar gerust raadsels. a!s je die hebt. Corie en Jan Rodeiburg Ik verzeker jullie dat ik het best een gelukwensch waard vind dat ik mijn werk weer kan op nemen, vooral als men zoo heel erg ziek is geweest. Ja Corrie daar is men heel bang voor geweest, dat ik jullie nooit meer zou schrijven. Jullie hebt in dien tijd veel plezier gehad, maar helaas beiden ook veel pijn gehad. Trien, Riek en Kees, Pauw, dit was het eerste briefje dat ik van jullie kreeg, ik hoop dat er nog veel volgen Gerra Lekkerkerker heb jij al meer mee gedaan? of was het nu voor het eerst? Anton en Truida van de Ruit als je W en lust hebt, schrijf dan ook maar eens een woordje bij de raadsels, nel zooals je wilt hoor. Willy de Graaf, dat is echt jammer als je den brief hebt geschreven en dan vergeet dien weg te brengen. Plonia en Jan Smits, ja hoor ik ben vr -er terug, jullie oude raadseltante. Ik vond het

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 15