BUSLICHTINGEN. fastplas overzwom, deed bij het in 3.55 Ai, de tweede maal in 3.26 uur en nu in W uur. Bekroningen. Op de gehouden keuring, vanwege de ifdeeling der Kon. Ned. Mij. voor Tuin bouw en Plantkunde in „De III Kolom 3Pn" gehouden, werd aan de inzending diblias 50 snijsoorten van de fa. Tops port een verguld zilveren medaille toege- rendaan groep dahlia's van K. Maarse Pm. en Zn. een zilveren medaille; aan «rlingen Tuinbouwschool voor werkstuk- Ti bloemstukken en -binden een bedrag f. 7.50. Bij do gehouden aanbesteding, do<* bouwer C. van Daiïwne, voor het bou- van een woonhuis voor rekening van heer J. J. Hoogervorst te Aalsmeer- Oost. werd het laagst, ingeschreven door fa. Aid. Evedeens alhier voor f. 6233. HAARLEMMERMEER. Bijna verdronken. Maandagnacht bemerkte een viertal nabij Nieuwebrug alhier per rijwiel passee rde personen, dat er een vrouw in de ingvaart was geraakt. Ze begaven er zich «middellijk heen en slaagden er in de ■enkelinge, een 17-jarig te Haarlem wo- iend meisje, op het droge te brengen. Ze ;erkeerde reeds in bewusteloozen toestand, c>ch bij het toepassen van de kunstmatige ademhaling konden de levensgeesten weder irden opgewekt. Zij werd per auto naar een ziekenhuis in arlem overgebracht. Bazar. leeds geruimen lijd bestond er behoefte an een behoorlijke bergplaats voor rijwie- bij het evangelisatielokaal ..Geloof en iefde" van de Ned. Hervormde gemeente Haarlemmermeer nabij „De Lijnden". Ook de voor dit gebouw liggende brug erkeert in een dusdanigen toestand dat :ernieuwing wel niet lang meer zal kunnen uitblijven. Teneinde verbetering van een en ander verkrijgen is men reeds maandenlang in weer geweest om voor dit doel een be ledigende oplossing te vinden. Het beste werd geoordeeld een bazar te •.ouden en tot het welslagen daarvan op d° •«wonende ingezetenen een beroep te doen wr de noodige steun en medewerking. Voor deze bazar, die morgen in het gym nastieklokaal van de openbare school aan ien Hoofdweg bij den Spaarnwouderweg of- :ciêel zal worden geopend, heeft zelfs de litsche Keizer een kunstvoorwerp (vaas) rhonken. De bazar zal geopend zijn op Donderdag 19, Vrijdag 20 en Zaterdag 21 Septem- a.s. De inlevering van rijksgoëderen voor dienstplichtigen, die zijn ingelijfd voor lichting 1914, is bepaald te Hoofddorp in >tel „De Landbouw" op Maandag 7 Ocio- HILLEGOM. Het Openbaar Slachthuis zal op 23 September in gebruik genomen worden. Het opengesteld zijn voor het slachten van 11c slachtdieren iederen Maandag. Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 7—8 uur en s5 uur. En voor het slachten van alle Nachtdieren met uitzondering van varkens 'eren Vrijdag van 78 en van l1/95 u. De Zweminrichting is Woensdag 18 en Donderdag 19 September, de beide feest dagen, na- des morgens 10 uur gesfloten. Het postkantoor heeft ook voor het feest wijziging in. de bestellingen gebracht. De avondbestelling o.a. vervalt. Het diploma van de Gemeente voor ïeoefemd zwemmen i® uitgereikt aan de kerenW. van Lingen, S. P- Staats, J. v. Schoot, G. Braam, P. -de Graaf, W. G. Hermee, W. A. v. d. Wal, G. J. Wiedijk, Goemans Adr.z., P. de Rooy, J- A. Out. aan de Dames: M. Goemans (Bloem- >rd), M. Peteriek, J. Veldihuyzen van Zan- C. van Geniiip, M. J. de Graaf, C. E. 'in Zanten, C. de Jong. W. Stevens. G. v. Akker, A. H. M. O. de Rooy, M. J. Heeuwijk. E. J. M. PJiilippo. Aan het politiebureau zijn inlichtingen bekomen omtrent: Een rijw.belasting- laatje met gaatje, een idem gewoon, een -ouwboekje ten name van Corn. Ou wen- jijk, een renteboekje ten name van R. v. Aar. Verloren; een rijw.belastingplaatje met izeidraadje, eem idem in étui. LISSE. Verbouwing van de Ned. Herv. School. Doordat het aantal leerlingen in denlaat- '<en tgd zeer snel toenam, bleek de school klein, en het bleek dus noodig, haar te ^grooten. Hiermede werd dan ook den Juli begonnen. Er komt nu een nieuwe dieping van 3 lokalen en 4 beneden loka- worden vergroot. Met bijbouwing van :^tuurskamer, magazijn en bergplaats. Na 2 maanden is de bouw zoover gevor- N. dat nu alles reeds waterdicht is. .Binnenkort zullen zelfs 2 beneden lokalen, vergroot werden, in gebruik genomen '^nen worden. Er is dus wel hard gewerkt! Het geheel staat onder architectuur van heer Fontein te Leiden. Aannemers zijn Gebr. v. d. Putten van Heemstede. Op school kan de geheele gemeen te nu zgn! NOORDWIJK. GEMEENTERAAD. Rechtsgeding tegen den heer M. Gooi. Uit voering van baggerwerken. Aanstelling vasten baggerman. - Bespreking grond-aan koop. Drang naar den bonw van arbeiderswoningen. De gemeenteraad was gisteravond le 8 uur in openbare vergadering bijeengeroepen. Lang voor dien tijd verdrongen belang stellenden zich reeds voor de deur der pu blieke tribune, vermoedelijk met het oog op het agenda-voorstel tot het voeren van een rechtsgeding tegen den heer M. Gooi. Na een korte zitting met gesloten deuren werd de publieke tribune geopend, die spoe dig geheel gevuld was. Alle 13 leden waren aanwezig Voorzitter de burgemeester, de heer J. B. V. M. J. van de Mortel die de vergadering opende met gebed. De notulen der vergadering van 23 Aug. werden onveranderd, vastgesteld, waarna de voorzitter mededeeling van enkele inge komen stukken deed, waaronder een ver zoek van mej. VinkZeversloot. In dit adres verzocht mej V.. de ge meente haar een bedrag ad f. 77 te verlee- nen. zijnde f. 65 voor de autorit en f. 12 voor onkosten van ponten; een en ander voor het bezoeken van haar dochter te Gheel (België), die zij reeds 31/j jaar gele den voor het laatst gezien heeft. Tot nu toe ontving zij 2 X per jaar reis kosten voor de familie, doch zij vroeg 1 maal per auto te mogen gaan, dan kon 't in één dag gebeuren, daar Dr II. van Nes haar verbood aldaar te overnachten. Op voorstel van B. en W. werd besloten dit verzoek te behandelen in de zitting met gesloten deuren na de openbare vergade ring. De voorzitter deelde mede dat naar aan leiding van een opmerking van den heer Caspers in de vorige vergadering om ver betering van de Beeklaan en de Vinkcn- laan, de boomen aldaar zijn gesnoeid en twee waarschuwingsborden werden aange bracht, waarvoor de heer C. dank zegde. Hierna werd met de behandeling der agenda-punten aangevangen. De heer M. Gooi, heeft de gemeente in rechten gedagvaard tot betaling van salaris als Directeur van het Levensmiddelenbe- drijf over het tijdvak van 1 Febr. 1921 tot 1 September 1925 tot een bedrag van f. 8250, met de rente van den dag der dag vaarding tot die der voldoening, en van vergoeding wegens, geleden en nog te lijden schade, als gevolg van het niet verleenen van eervol ontslag als Directeur-liquidateur uit genoemde functie tot een bedrag van f. 20.000, totaal dus een bedrag van f. 28.250. Na ingewonnen rechtskundig advies stel den B. en W. den Raad voor te besluiten, tnt verweer tegen den eisch in rechten, door M. Gooi voornoemd tegen de Gemeente ingesteld, zoowel in eersten aanleg als zno- noodig in beroep en cassatie, volgens het ingewonnen rechtskundig advies Dit voorstel werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Naar aanleiding van de besprekingen in de laatste besloten vergadering van den Raad. betreffende de uit te voeren bagger werken in de gemeentp. stelden B. en W. zich in verbinding met den heer M. Ro llings te Leiden, aannemer van bagger werken. Deze is bereid mechanisch le baggeren voor f. ,1 0 per M3., terwijl hij tevens den bagger vervoert. De aannemer raamt den lossen bagger, zonder diep te baggeren op 400 M3. De to- taalkostcn bedragen dus f. 6000 en dit be- treft het uitbaggeren van de Woensdagsche Watering vanaf de Ma^ndagsche Wetering met inbegrip van de beide armen, bij de gasfabriek. B. en W. «telden nu den Raad voor het bestaande credief van f. 2100 te verhoogen met f.-1000. Beschikbaar gesteld was reeds f. 2500, doch tot heden was er f 400 verwerkt. Tn verband met deze niet afdoende maat regelen stelden B. en W. mede voor in prin cipe te besluiten in de toekomst geregeld een man het geheele jaar door met de hand te laten baggren, om steeds va neen be hoorlijke diepte van het vaarwater verze kerd te zijn. De heer Caspers vroeg of nog dit jaar met het baggeren zou worden begonnen. Wethouder van Eeden antwoordde beves tigend. De hepr Alkemade sprak de vrees uit dat tijden? het baggeren de scheepvaart stag natie zou ondervinden, welke vrees den wethouder trachtte weg te nemen. Do bag germachine heeft slechts geringe afmetin gen. De heer Krau was nog niet gerust ge steld. Hij geloofde stellig dat zoo min hier en daar twee groote schepen elkaar kunnen passeeren, dit het geval zal zijn met een groot vaartuig en de machine Hij wilde dit eerst wel eens doen onderzoeken De heer van Eeden zeide. dat er mei den aannemer overleg is gepleegd. Boven dien moet er dadelijk mee worden begonnen. Deze baggermachine is van 19 Sept. af slechts voor den tijd van f4 dagen te krij gen. Mede daarom is nu de vergadering uit geschreven. De heer van der Meer zou nu met de boomen. die over het water hangen onder handen willen nemen. Voor zoover deze over gemeentegrond hangen, is daartegen geen bezwaar, zeide de wethouder, maar zij zijn eigendom van den heer van Limburg Stirum Met dezen zal naar de voorzitter verzekert ech^r overleg worden gepleegd. De heer Alkemade informeert nog naar de uitvoering van het in tweede instantie gedane voorstel, waaromtrent de voorzitter mededeelde, dat daarvoor met één man zal kunnen worden volstaan. De kosten worden geraamd op f 1200 f. 1500 *t Geldt, zoo- al« de he01" vap Eeden nog aanvulde «'echts <5#» Woensdagsche- en mogelijk de Maan- dagschr Wetering Het voorstel wordt daarop z. h. stemming aangenomen. Aan de orde kwam nu punt 4. Naar aanleiding van een conferentie van B. en W. en den heer W. P. de Vreede al hier, betreffende den verkoop van de stukjes grond gelegen op de hoeken Vinkenlaan Pickéstraat en VinkenlaanLosplaatsweg, heeft de heer de Vr. de prijs van den grond tot f. 7.per M2. verlaagd op den hoek VinkenlaanPickéstraat en tot f.4 50 per M2. op den hoek VinkenlaanLosplaatsweg B. en W. stelden thans voor de beide stukjes grond voor genoemde prijzen aan te koopen. Den heer Meyer deed dit voorstel vree'md aan. Volgens het eerst aangenomen stand punt zou de gemeente f. 100 a f. 125 goed- kooper uit zijn De bezwaren betroffen ook ie'ls anders. Waarom hebben. B. en W. het eerst ingenomen standpunt weer ver laten? Omdat dit standpunt min of meer gevaar lijk werd geacht repliceerde do voorzitter De heer wethouder van der Wiel zeide nog, dat het bezwaar feitelijk, niet loopt over den prijs van f. 10. maar over e'en stukje grond dat publiek terrein is welk bezwaar met dit stel echter wordt opgeheven. Hij zou dit beter in comité generaal kunnen meedeelen. De heer Krau zou daarom de aanneming willen verschuiven tot de toch te houden ge heime zitting, waartoe werdi besloten. (Na heropening werd het voorstel aange nomen). Alsnu kwam ter tafel het prae-advies van B. en W. inzake wijziging van het raads besluit van 15 Maart 1.1. In deze vergadering besloot de Raad lot aankoop van gronden aan den Heerenweg van de N.V. Erica, op welke gronden tevens een nieuwe straat zou worden aangelegd. Voor het bouwen langs die straat werd be sloten dat de minimum afstand van den voorgevel tot de straat 3 me'ter zou bedra gen. Deze bepaling gold ook voor den hoek, dien dc nieuwe straat met den Heerenweg zal maken. Naar aanleiding hiervan verzocht do Mij. Erica de bebouwingslijn voor dezen hoek tö willen bepalen op 12 meter uit de straat. B. en W. meenden, dat tegen inwilliging van dit verzoek geen bezwaar bestond daar door de geringe diepte van het terrein het eerste gedeelte tocht praktisch onbebouw- baar is, de gemeente van deze bepaling geen financieel nadeel heeft. De open grond zou bij bebouwen, ver kocht kunnen worden als voorgeschreven open grond. Den heer v Nes kwam deze wijziging wel wat eigenaardig voor Dit verzoek zal wel in het belang van de Maatschappij zijn, maar is de wijziging dit ook voor dc ge meen le. Door de bebouwingslijn van 3 op 12 M. te brengen, verliest men terrein. Do wethouder van Eeden trachtte duide lijk le maken dat de Maalschappij een beter bebouwingsplan kon maken, doch dat schaadt de gemeente niet. In de toekomst zal ook daar een groote verkeersweg moe- tpn komen en daarvoor zal deze verandering dienstig kunnen zijn. De architect heeft, .opk gunstig gcadvi- seixl. We'thouder van der Wiel zeide dat de kwestie veel eenvoudiger is dan do heer v. Nes denkt, wat hij nader met verwijzen jaar 't bouwplan met betrekking lot de villa van den heer Otto nader uiteenzette. Deze wijziging is zeker ook in 't belang de"r ge meente. De heer Van Nes merkte op dat het hier dan ook geen inwilliging van een verzoek, maar wijziging van een voorwaarde be treft. De heer Van der Mfer constateerde dat er bij den aankoop "nooit over een voor waarde is gesproken. De heer Van der Niet zou wenschen dat by transacties als deze (Je raadsleden die niet allen dadelijk uit een teekening wgs kunnen vforden den grond zelf afgepaald voor zich zouden zien. Zouden B. en W. daarin voor het vervolg niet tegemoet kun- nen komen? De heer Van Eeden noemde daarvan de bezwaren en constateerde, dat er in dit geval misverstand bij de leden heerscht. Do heer Van der Meer zou toch da zaak willen uitstellen, waartegen B. en W. bezwaar hadifen. De teekeningen worden op den tafel uit gespreid en de raadsleden schaarden er zich om heen, waarna men blijkbaar zich met het voorstel verzoende. Het werd althans met algemeene stemmen aangenomen. Hierna werd het voorstel inzake grondaan koop van Gebr. Admiraal aan den Nieu wen Zeeweg na een korte toelichting van B. en W. met betrekking tot de onderhan delingen van hun college met de N.Z.H.T.M. over een bijdrage in de wegverbetering, door de Maatschappij aangenomen. Rondvraag. De heer Kraan die zich had voorgesteld, daarover bij de begrooling te spreken, vroeg nadere inlichtingen inzake een bedrag van f. 3500 op de begrooting voor de Gasabfrlek. Hg wilde weten waaruit deze worden betaald. Verder vroeg hg of het waar is, dat in den nacht van 's avonds 10 tot 's morgens 6 de Gasfabriek wordt be waakt door slechts één persoon, hetgeen hg onverantwoordelijk zou durven noemen. De heer Meyer wijst op den accuufc gewor den woningnood voor de arbeiders te Noord- wijk aan Zee. Daarvoor werd in do laatste jaren niets gedaan. Hg dringt op spoedige voorziening aan. De heer Van der Wiel herinnert er aan dat in de voorlaatste vergadering gronden zgn gekocht. De heer Krau heeft daar steeds op geha merd er constateert dat er. wanneer er niet onmiddellijk wordt ingegrepen, er geen stuk je grond meer te krijgen zal zgn. In g« beime zitting wil hij daar meer van zeggen. Hierna werd de openbare vergadering gesloten en ging de Raad in Com.-generaal. Vergadering ^fd. Noordwijk der Kon. Ned. Mij. voor Tninbonw en Plantkunde. In Royal hield de afd. Noordwijk en Omftr. een vergadering, die goed bezocht was. Op ongekende wijze was er voor bloe men gezorgd in rijke verscheidenheid. De 2e voorz., de heer J. v. d. Wilden, opende de vergadering en deelde mede dat de voorz., die heer H. de Boer, wegensziekte niet in staat was aanwezig te zgn. Ook dankte hij de vele inzenders voor de mooie bloemen ,die zij ter vergadering bezorgden. De notulen werden hierna gelezen en on gewijzigd -vastgesteld. Ingekomen was een schrijven van de afd. Leiden en van de afd. Den Haag, waarbij de afd. Noordwijk in de gelegenheid wordt gesteld deel te hemen aan een excursie die aldaar gehou den zal worden. De afdeellng stelde het zeker op prijs, maar gezien het vroege uur van Vertrek, n.l. Zaterdag's te kwart over 12. was er niet veel animo voor. Op den zelfden middag heeft er te Haarlem een groote Dahlia-tentoonstelling plaats in het Krelagehuis, wqar meerdere leden heen zul len gaan. Men heeft op vertoon van con- tributiekaart vrgen toegang tot de exposi tie. Hierna volgde een kort verslag van een bezoek aan een tentoonstelling, door den heer Rietvink. Besproken wera het houden van een cursus. Vele stemmen gingen er op om zoo mogelijk weeT een cursus te organiseeren en den heer dr. Veneraa te verzoeken deze cursus te leiden. Andere leden wilden ook iets, al was het dan niet bepaald een cursus, maar b.v. een lezing reeks .meer op het gebied van den tuin bouw. Gehoord de besprekingen, zal het bestuur met voorstellen komen. De beer Rietvink neemt op zich om oo een volgende vergadering te behandelen „de schaduwzijde van kunstmest". Hierna had de keuring plaat? van de aanwezige bloemen én plan ten .waaronder prachtige Begonia's, Anje lieren, Cyclamen. Zinnia's, Dahlia's, van verschillende variëteiten en kleuren, enz. Hierna had de verloting plaats èn ging elk van de leden met een mooie plant of ruiker huiswaarts OEGSTGEEST. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: C. E. J. Sloot le Oegstgeest en C. W. Segaar te Leidden W. de Wit te Leiden en G. v. d. Zwart te Oegstgeest. Overleden: A. W. van der Valk 55 j. Aan dc volgende personen is, na af gelegd examen door het bestuur der vereeni- ging „Poelmeer" het diploma uitgereikt als geoefend zwemmer(ster). Do dames N. A. J. van Eek, E. S. Jonker, G. Bakker, A. Hagens, A. Peerenboom, Seret en W. Groenendijk; aan de heeren J. Niemer. II. Niemer, H. Kingma, W. Eykenaar, P. Smit, D. Pluim Mentz, L Henny, J. Kortman, H. Josseling de Jong, H. Hagens en J. C. Donk, Ter voorkoming van misverstand deelt de commissie van do to houden reclame week ons mede, dat zij uitsluitend aan de deel nemende winkeliers één of meer letters van do letterpuzzle zal verstrekken om ia hunne etalage te plaatsen. Om deze attractie ioo groot mogelijk te maken, zal het, voor de winkeliers dus zaak rijn, allen aan de reclameweek deel te nemen, en het pu bliek wordt aangeraden, alle etalages goed te bezichtigen. Het missen van een enkele letter, kan een geheel andere uit- ag geven. Waarschijnlijk zal bij deze gelegenheid op een of meer avonden een muzikale rond gang gemaakt worden. Aan de uitslag van het gehouden exa men voor geoefend zwemmer, van de Ver. „Poelmeer", kan nog worden toegevoegd de heer J. Los. RITNSBURG. Succes voor „Wilhelmina'". De muziekuitvoering, die gisteravonddoor „Wilhelmina" alhier, than? onder leiding van den directeur, den heer J. Smolders, werd gegeven, mocht zich weder in een overgroote belangstelling verheugen. De verschillende nummers van het* programma werden vlot en welluidend ten gehoore gebracht, zoodat tot het eind de aandacht onverflauwd bleef. Vooral de jeugd was sterk vertegenwoor digd! Het schitterend najaarsweer werkte tot het welslagen zeer mede. SASSENHEIM. Inwijding hulpkerk. Do inwijding van de hulpkerk nabij de Beekbrug zal heden geschieden. De Eerw. heer pastoor wordt hedenavond feestelijk in gehaald. Voor de kerk en pastorie zijn eere poorten opgericht. Aanbesteding. Door den architect Hoogstraaten te Rijs wijk is aanbesteed het bouwen van een "bur- gerwoonhuis voor rekening van den heer J. Bouwmeester alhier. Ingeschreven werd als volgt: Gebr. van Breda en Co. f. 8562 Th. Reeuwijk f. 8620 Firma Slingerland, Katwijk f. 8738 J. E. Dijkstra en Zn. f. 8943 Kort en v. d. Wiel, Rijnsburg f. 9C00 Fa. Proper, Oegstgeest f. 11360,70 De begrooting was f. 8800, Rijwieldieven op pad. Een bezoeker van het K. S. A.-gebouw en een van het café van den heer v. H. kwamen tot de onaangename ontdekking, dat hun rij wielen. die zij bij dat gebouw hadden ge plaatst. waren verdwenen. Men zij gewaarschuwd! De inlevering van militaire goederen door dienstplichtigen der lichting 1914 zal plaats hebben op Donderdag 24 October 1929 voormiddags 10 uur, ten Gemeente huize alhier De inwijding van het nieuw gebouwde gedeelte der R.K. Kerk alhier, zal 2 Oct. a.s. geschieden. VALKENBURG. Conoert van de „Harmonie". Zaterdagavond werden wij aangenaam verrast, door dc „Harmonie", onder leiding van haar directeur den heer Noordanus Sr van Leiden, die een concert gaf in de tent op het Eilandje. Het was een mooie kalme avond en een zeer rustig, luisterend pu bliek mocht genieten van een beschaafd concert. Het corps was buitengewoon op dreef. Vooral „Arti9tenleben" en „Dichter und Bauer", blonken uit. Het wa9 een waardig slot van de reeks concerten, die wij gehad hebben. Een welverdiend applaus klonk telkenmale opl Dc collecte voor noodlijdende kinde ren heeft in de Herv. Kerk opgebracht 16 gulden 35 ,cent. VEUR. Circulaire Volksonderwijs. Door Volksonderwijs, afd. Stompwijk- Vcur is de volgendo circulaire verspreid: In den laatsten tijd wordt er nog al eens met lijsten in onze gemeenten gewerkt met' het doel handteekeningen to verzamelen, voor dc nieuw op te riohien Neutrale School van de vereeniging „Vrijheid en Leven". Wij geven de ouders, wier kin deren op het oogenblik en ook in do toej komst, de Openbare School zullen bezoe^ ken, in overweging alvorens te teekoneri zioh eerst in verbinding te stellen met het' bestuur van Volksonderwijs, daar wij u dan zooveel mogelijk dienaangaande zullen in lichten. Namens het bestuur van de Ver. Volksonderwijs. D. VISSER, Secr. Ten bate van h'et orgelfonds der Geref. Kevk wordit in hotel „De Zwaan"* door ds. H. J. Kouwenhoven Jr. beden- avond 7V<j uur een bazaar geopend. WASSENAAR. Ds. J. LANGMAN. Zijn bevestiging en intrede. Df. J. Langman, oud-lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, is Zondagmorgen opnieuw in het predikambt bevestigd, als voorganger van de Ned. Herv. Gemeente te Wassenaar. Als bevestiger trad op mr. dr. J. Schokking, burgemea ter van Kalwgk. Dr. Schokking nam als uitgangspunt \an zgn predicatie Je?aja 40:9, met name da laatste woorden: „Ziet, hier is uw God". In een persoonlijk woord richtte dr. Schok-* kCng zich na zgn predikatie tol ds. Langman. Spr. betreurde het, dat de synode der Ned. Herv. Kerk er nog geen voorziening vooC getroffen heeft, dat predikanten die tot volks vertegenwoordiger worden geroepen, daar door noodwendig van hun gemeente worden beroofd. De gemeente van Wassenaar meen de spr. er mee geluk te kunnen wenschenv dat zij een predikant ontvangt, die ervaring heeft opgedaan ook op ander terrein. 's Middags hield ds. Langman zgn tn- h-ee-predikatie. AL? uitgangspunt koos hij den tekst uit Cor. 3 6, de woorden„Dienaren des Nieu- ven Testaments". Spr. riohtte zich voorts tot zgn nieuwe ge»* me-ente, en verklaarde, dat hg in de vieu iaar van zijn Kamerlidmaatschap wel op an der terrein is werkzaam geweest, doch int zijn hart predikant gebleven is. Spr. achtte het dan ook practisch onverklaarbaar en principieel een fout, dat de kerkelijke wet ten geëischt hebben, dat spr. destijds zija gemeente te Groningen zou loslaten. Men heeft spr. verweten „deserteur" le zijn ,doch nooit heeft spr .zich zoo gevoeld, maar integendeel blijft spr. van overtuiging dat het noodig is, ook op ander terrein, zoo mcgelgk, te arbeiden voor het Koninkrijk Gods. Spr. betoogde voorl«, dat God dienaren wil aanstellen tot het brengen van Zyrt boodschap. De rijkdom van dezen arbeid i* hierin gelegen, dat God zgn dienaars be kwaam maakt. Tot dienaren des Nieuwert Testaments, die niet naar de letter spreken, want de letter doodt; dooh naar den geest, die bewust maakt. Ds. Langman dankte na; de preek zgn be vestiger, dr. Schokking, voorts prof. Slo'.e- maker en anderen, die aanwezig waren. Ds .Offeringa van Scheveningen wonscn- te als consulent de gemeente met ds. Ling- man geluk. „Uit de Tweede Kamer", aldus sp.r „komt nog wel eens iets goeds". Den nieuwen predikant werd ten slottd toegezongen Psalm 134 3. Perron H. S. M. Op werkdagen: Richting: Amsterdam. Rotterdam. Utrecht, •3.10 •3.10 5.16 7.20 7.— 13.10 10.30 10.40 15.55 13.35 13.— 20.10 15.15 13.25 15.55 14.30 16.20 16.45 16 50 18.45 1920 22.10 23.05 Des Maandags en daag9 na ten (eest dag niet. Op Zon- en feestdagen: 3.15 310 23.20 22 Station Beerensinoel. Bus aan den trein niel op perron. Verlrek der posttreinen op werkdagen la 12.28 16.24 18.46 3-9

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 7