TELEGRAMMEN^ LAATSTE BERICHTEN. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. WEEKBERICHT. Barometerstand. Ret dikke pijltje geeft den 9tand aan jan KleDaiiddag 3 uur. Het dunne pijltje geeft den sfand aan van «tprmiddag 3 uur. Gistermiddag 3 ur: 771. Hedenmiddag 3 uur: 768. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. naar waarnemingen in den morgen van 17 September, medegedeeld door het Kon Ned Met Instituut te be Bildt. Hoogste 9tand 770.0 te Dantzig. Laagste stand 726.0 te Acureiri. Verwachting lot den avond van 18 Sept Zwakke tot matige Noord-Oo9telijke wind. *frelig tot licht of half bewolkt. Waar- rhijnlijk droog weer. Weinig verandering i temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 17 gr. C. (63 gr. F.). 12 uur 's midd.- 19 gr C (67 gr F.). 3 uur nam.: 19,5 gr. Ci. (68 gr. F.). OOGWATERTIJD5N TE KATWIJK-a.-ZEE Voor Woensdag. Hoogste stand des voorm te 3 u. 21 min. Hoogste stand des nam. te 3 u. 37 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge Rijndijk". 7 uur voorm 21 gr C. 11 uur voorm. 21 gr C. 3 uur nam.- 21 1/2 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 7 uur voorm.: 19 gr. C 1! uur voorm.: 19 gr. C. 3 uur voorm. 19 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Dinsdag 7.40 nam. tot 6.10 voorm. Pres.Ik vind het niet nöodig, reohec- eur De Jong daarover nog te boeren. ;eft niemand Meintjes meer iets te vra- n. ga dan maar naar huis Meintjes. Maar toah blijkt dat Meintjes nog even loet blijven daar Klein nog even moet orden gehoord. Pres..Klein, heeft de Jong onder je rste verhoor bij Meintjes in de keuken nleekeningen gemaakt?" Get.: ..Neen", Pres.: „Je hebt niet direct geze'gd dat een m dp twee mannen, die je dien avond op n dijk gnzien hebt. een bril droeg?" Get - ..Neen". Pres „En later, door lang piekeren, wist met zekerheid dat één een bril droeg?" Get.: „Ja". Pres.: „Maar je hebt toch gezegd, dat de H je „om de kop zanikte". Get.- „Ja. maar ik heb zelf bedacht dat - één 'n bril ophad De Jong heeft op een :id wel twintig keeren tegen me ge- bedenk je nu eens goed. droeg hij be st geen bril? En toen wist ik .op het ilst. dat de eene man een bril op had. elach) Prof Dr. J. Watrink, hoogleeraar aan de Universiteit, krijgt dan verlof om. wis de president het uitdrukt, het .Hof it het moeras" te helpen Wie droeg een bril. de voorste of de Iterate, vraagt professor Waterink. Gel ..Dat weet ik niet". Prof Waterink: „Hoe wist get., dat één B hril droeg?" Gei. „Ik zag ze in liet gezicht". Prof Waterink: „Maar hoe weet je dit?" Gel „Rechercheur de Jong heeft het mo ipns weer gevraagd en toen wist ik op 't ilsl dat één een bril had godragen". Pres. „Acht U dit e'en geval van sug- slie?" Prof Waterink: „Ongetwijfeld". Wis deelt prof. Waterink. op een des- reffende vraag van den president, mede. rouw Kroon thans in haar verklarin- J voor dit Hof volkomen betrouwbaar is 'eest. 'h den Hollander: „Ï9 het niet mogelijk de Kroons zoo lang gezwegen hebben dal de indertijd uitgeoefende pressie zoo ;'r is geweest?" Prof. Walerink acht dit zeer wel mogelijk. Eigende getuige is de 62-jarige melk- W K van der Stelt, uit Shelluinen. Get. 6't des morgens om vijf uur. na den tord. iemand op den dijk zien loopen, !:jde in de richting GiessepNieuwkc-Tk. •'?eft dien persoon niet herkend. ^luige Kabouw heeft in den vroegen 'J?n na den moord twee menschen °P B dijk gezien. De een droeg een takke- terwijl de ander een zakdoek voor gezicht: hield Klunder en Teunissen gel in deze menschen niet herkend, volgende ge'tuige is de heer F. Bus, leur van een kunstzijdefabriek In '•jd van dijn moord woonde get. Tils in- !?ur van de gem.-belasting up Slie pt Gel was belast met de uitkeering UuugeJdep Kroon wiidf ook steiin ont- get vond dat hij daarvoor niet in erking kwam. „Hebt U gezegd: aan moord-enaars geen steua?"- Gel.: „Dat heb ik gezegd. Ik dacht dat die moord bij de Kroons thuis was klaar gemaakt. De herkenning van deh hamer, ziet U?" Pres Hebt U in 1924 kennis gemaakt met rechercheur de Jong? Gel „Ja. hij hefeft me gevraagd hem te helpen, waarin ik heb toegestemd." Alles wat get. hoorde, gaf hij aan De Jong. Pres.: Waarom .wilde Bouwmeester naar Frankrijk V' Get.Hij'was bang voor Klunder en wilde graag vaster werk hebben." Pres.Vrouw Bouwmeester lacht anders om die bangheid," Mr. Den Hollander: Heeft Meintjei zich bij u beklaagd, dat inspecteur Snij ders geen werk van de zaak maakte 1" Get.„Neen Mr. Den Hollander: „Meintjes heeft Za terdag uitdrukkelijk verklaard, dat hij aan Bus verteld had, dat hij inspecteur Snij ders direct heeft medegedeeld, in den raoordnacht twee mannen te hebben ge zien en dat de inspecteur er geen werk van wilde maken." Pres. „Er is van eigen waarnemingen en wetenschap geen sprake geweest." Hierna wordt gehoord de 33-jarige siga renmaker W, van Winsum te Utrecht. Get. heeft een brief geschreven over de kwes tie Bessels *e Deventer. Uit eigen ervaring weet get. niets. Get. is aan het denken ge gaan is er misschien iets, wat de verdach ten ten goede zou kupnen komen voor het Gerechtshof Getuige, die bij Bessels heeft ingewoond, heeft met haar over Klunder een gesprek gehad over de kwestie van de sleutels. Tegenover mij. - aldus getuige heeft vrouw Bessels verklaard, dat? Klunder gezegd heeft: ..Ze hebben de sleu tels or weer net zoo ingestopt als „ze" die sleutels er hebben uitgehaald." Dus Klunder heeft niet gesproken van we, maar van „zo": dat is een verschil van één lettertje, dat van kardinale beteekc- nis is Ik achtte het een plicht, u dit te vertellen, aldus getuige. De accountant J. Kramer uit Huizum, plaatsvervangend lid van den Reclassee- ringsvaad te Leeuwarden, is de volgende getuige. In .Tuli 1926 is hij, naar aanleiding van gesprekken met Tennissen en Klunder in de gevangenis, gaan twijfelen aan de schuld der veroordeclen. Get. is toon met den heer Stuv in correspondentie getreden, waarna hun onschuld wel voor hem vast stond. Get., die in den breede over aller lei bijzonderheden uitweidt, heeft bij zijn bemoeiingen ten gunste van Klunder en Tennissen voel tegenwerking ondervonden. Dc volgende getuige is de molenaars-voor man A de Caluvvc, Ie Utrecht. Get. heeft in Mei 1926 de Kroons wel eens gesproken Do vrouw van Kroon heeft legen getuige gezegd: ..Ik zou wel willen, dat er eens licht in de zaak kwam". Gd. zei toen: De verdachten zijn veroor-- dee'.d: dus-êr is toclt licht in deze zaak Vrouw Kroon begop toen te huilen eaz«i: De rechtbank is een draaibank en ze leggen je op de pijnbank om te verklaren, wat zij willen. Pres.: En wat zei de man? Get Niet veel. Pres Vrouw Kroon is de baas. hè (Gelach) Get. Dat is zij. Pres.: Kreeg U naar aanleiding van haar verklaring den indruk dal ze gejokt had. Get.: Inderdaad, en wal zij mij verteld heeft heb ik later aan den rechter-commis- saris gezegd. Pres.: En als je nu aan vrouw Kroon vroeg Heb je de waarheid gesproken, wat zei ze dan. Get.: Dan zei ze ja. Pres.: Zoo. dat gaf dan niet veel. Op die manier hieven jullie in een kringetje rond draaien En tegenover den rechter-commis saris heb je natuurlijk van een draaibank en •en pijnbank gesproken. Get. Ik meen toch van wel. Dan treedt als getuige voor het hekje de 25-jarige portier te Eindhovéh. H. v. Deutekom. Get. is destijds met Klunder in de kost geweest bij Bouwmeester. Van verwisseling van broeken weel get. niets. Van dc verhouding lusschen Klunder en Teunissen weet gel. niet veel. Alleen kreeg hij niet den indruk, dat Klunder door Teu-: nissen geprotegeerd werd Eenigre getuigen, die met Tennissen op de een of andere wijze in aanraking zijn ge weest, leggen hierna op verzoek van den verdediger omtrent den persoon van laatst genoemde, verklaringen af, welke onver deeld gunstig zjjn. De laatst* getuige is ds. A. Winkel, die Klunder en Teunissen in de gevangenis te Leeuwarden heeft leeren ken- ru r G^t. was a's me nsc. henken nor van hun onschuld overtuigd. Verdediging en de advocaat-generaal doen hierna afsland van het hooren van alle ver dere getuigen De president laat dan Klunder nog even voor het hekje komen en laat hem opnieuw het verhaal doen van het verloop van het avondje bij de Kroons. Pres Je hebt we! vee! veroordeelingen achter den rug. Klunder Klunder: Dat is allemaal in een roes gegaan. De president leest dan een serie straffen op „Bij elkaar 35 weken gevangenisstraf, Klunder". Maar zeg nu voor hel laatst: Weel je niets v?den moord af0 Klunder: Zoowaar ik leef. niets edelacntb. Pres.: U hebt de halte Giess*n-Nieuvrkerk nooit gezien? Klunder: Ik had van 't bestaan zelfs nooit gehoord. Pres.: En U Teunissen, komt U nog eens even naar voren. U blijft ook volhouden dat U onschuldig bent Teunissen: Zeke-, dv do? ik. Op een vraag van den president betreffen de Meintjes, voegt Teunissen hieraan toe, dat Meintjes naar zijn meenipg door De Jong bewerkt is. De Jong is stom, maar ik hoop dat de justitie nu eens precies zal uitzoeken hoe de Jong al zijn zaken onder zocht. Teunissen is er van overtuigd dat de ha mer niet van de Kroons is en dat het echt paar thans de waarheid heeft gezegd Van Teunissen blijkt dan dat deze nooit ver oordeeld is Dan moet De Jong nog even voor het hekje komen. Pres De Jong. Meintjes heeft vanmorgen verklaard dat u hem het door u geschreven briefje hebt gegeven met verzoek dit aan Klein te overhandigen. Is dat juist? De Jong: Ik heb geen broefje aan Meintjes gegeven. Raadsheer Mr. Boekhoudt: U hebt af schriften van uw rapporten steeds doen toekomen aan den procureur-generaal? De Jong: Ja. Raadsheer mr. Boekhoudt: Dat was dus systeem in Den Haag. Dit pleit dan ten uwen gunste. Met medeweten van uw hoog ste superieuren maakte u geheime rappor ten in plaats van processen verbaal. Op die wijze werd dc verdediging onvol ledig ingelicht. De president schorste hierna de zitting te kwart over een. Hedenmiddag bij den aanvang van sijn requisitoir bij de behandeling van de moord zaak heeft de Advocaat-Generaal medege deeld, dat de slotsom van zijn requisitoir zal zijn, dat hij het Gerechtshof zal verzoe ken het arrest van het Haagsche Gerechts hof te vernietigen en opnieuw rechtdoende Klunder en Tennissen vrij te spreken van het hnn ten laste geleede. MC DONALD'S REIS NAAR AMERIKA WASHINGTON, 17 Sepl. Reuier) Du minister van Builenlandsche Zaken Slim- son zal zich naar Xe\v*A'ork begeven om daar Mac Donald bij zijn aankomst met de „Berengaria" op te wachten en hem naar Washington te begeleiden Als Mac Donald in Washington zal zijn, waar hij tot einde October verblijft, zal hij den meesten tijd doorbrengen in het Witte Huis. als gast van president Hoover. Volgens een opgesteld programma zal Mac Donald ook een bezoek brengen aan het zomerverblijf van Hoover aan de Ra- pidan-rivier in Virginia. -o DE „GRAF ZEPPELIN" WEER IN DE LUCHT. FRIEDRICHSHAFEN17 Sept. (Wolff). Het luchtschip „Graf Zeppelin" is vannacht om 4.12 uur met 22 passagiers aan boord voor een tocht naar Hamburg opgestegen. Om 4.58 passeerde het luchtschip Rottweil. Het luchtschip zette koers naar Aken. waar het om J0 minuten over nvgen verscheen. KEULEN, 17 Sept. (V. D.). De „Graf Zeppelin" verscheen, komende uit 't Wes ten, tegen 9.25 uur hedenmorgen boven Dueren, begroet door het luiden der klokken, gillende sirenes en hel gejuich der bevol king. Het luchlsclrp maakte op een hoogte van ongeveer 200 M een rondvlucht boven dc stad en verdween tien minuten later in de richting van Juelich, waar het te kwart voor tien arriveerde. Dc ontvangst van de „Graf Zeppelin" te Juelich was des te opgelogener. daar het bezoek van het luchtschip gevoeld werd als een bekroning van de gj sieren plaats ge had hebbende ontruiming van de stad door de Belgische bezettingstroepen. Het luchtschip verdween in de richting Erkelenz. vanwaar het naar de Nederland- sche grens bij Kaldenkirchen vloog. Nader wordt uit Venlo bericht Ook in de stad Venlo kon men de „Graf Zeppelin" goed zien en het geronk der motoren was duidelijk te hooren De geheele stad lipp uit om het schouwspel gade Ie slaan Als een zilveren sigaar glansde het legen de neve lige lucht. De Zeppelin vloog vlak langs de grens en verdween na ongeveer een kwartier in noor delijke richting. KERKRADE. 17 Sepl. Het Duitsche luchtschip „Graf Zeppelin" passeerde heden morgen te 9.40 uur langs de Ncderlandsche grens Het luchtschip kwam uit de richting Aken en vloog over Euskirchen in Noorde lijke richting. Het luchtschip was te Kerk- rade goed waar te nemen, hoewel de nevel hel uitzicht bemoeilijkte. Het luchtschip vloog tamelijk hoog. Uil Winterswijk meldt men, dat de.Win- terswijksche Courant met het oog op liet be zoek van het luchtschip Graf Zeppelin aan Bochoit, 18 kilomejers van de grens verwij derd, een telefonisch onderhoud met den commandant van de Zeppelin heeft gehad. De Winterswijksche courant verzocht den luchlschipcommandant over Winterswijk te vliegen. Deze antwoordde echter, dal dit dit maal niet mogelijk was, maar dat binnen kort het luchtschip een bezoek aan Neder land za! brengen DUSSELDORF. 17 Sepl (V.DNadat het luchtschip „Graf Zeppelin" even over tien uur over Munchen-Gladbaeh gevlogen had, verscheen het te halfelf boven Geldern en zette zijn vlucht langs de westgrens naar Kleef voort Te 10 40 uur koerste het lucht schip naar het Oosten naar Kleef waar het even later arriveerde Van Kleef voer het luchtschip langzaam in de richting van Bochoit. o DE ONTPLOFFING IN AMERIKA NEW-YORK. 17 Sopt. (Ned Tel. Ag.) Vplgens nadere berichten uit Newburgh werden door de gc-melde reeks ootploflingen straten opengescheurd en gehouwen in puin gelegd 50 -huizen werden beschadigd, ver scheidene pejsonen werden vanuit dp win kels op straal geslingerd de in de zaken wijk aangerichte materieele schade wordt geraamd op een half millioen dollars. BOSCHBRAND IN AMERIKA. PORTLAND, (Oregon), 17 Sept. (Reuter). 19.000 Acres boschgrond. gelegen op e*en afstand van 40 mijl len Zuid-Oosten van Portland, werden verwoest door een brand. Vijf woonhuizen, pen hotel en twee scholen werden in de asch gelegd Do brand brak een week geleden uit en alleen een gunstige verandering van den wind redde do stad Estacada van verwoes ting. o; TREIN EN AUTOBUS. MADRID, 17 Sept. (Ned. Tel Ag.) In de nabijheid van Santander heeft een botsing plaats gehad tu9schen een trein en een autobus, waardoor een reiziger werd ge dood en negen anderen ernstige verwondin gen opliepen. o ENORME BRAND BIJ WARSCHAU. WARSCHAU, 17 Sept. (V.D.). De ko lonie Karozew bij Warschau is gistermid dag door een enormen brand geteisterd. Binnen vijf uur waren 52 huizen in de asch gelegd, waardoor ongeveer tweehon derd personen dakloos werden. De brand werd veroorzaakt door spelende kinderen, die in een konijnenhok brand stichtten. Tengevolge van den sterken wind breidde het vuur zich snel uit, terwijl de vrijwillige brandweer weinig kon uitrichten tengevolge van gebrek aan water. Toen de brandweer uit Otwock en uit andere omlig gende plaatsen arriveerde, stonden reeds vijftig huizen in brand. De brandweer moest zich bepalen tot het beschermen van de overige gebouwen. De schade is zeer be langrijk. BALKON INGESTORT. NEW-YORK. 17 Sept (Reuter) In de sy nagoge van de Joodsche wijk is een balkon ingestort, waardoor vijftien kinderen van éen hoogte van vijf meter omlaagvielen en ten deele ernstig werden gewond Onder de twee honderd andere kinderen, die in de sy nagoge een cinematografische voorstelling van bijbclfiguren bijwoonden, brak een pa niek uit en alleen door de aankomst der po litie werd de orde hersteld STADSNIEUWS. NIEUWE HOOGLEERAARS- BENOEMING TE VERWACHTEN Naar wij vernemen is binnen enkele dagen de benoeming te verwachten van een bui tengewoon hoogleeraar vanwege het Leid- sche Universiteilsfonds bij de faculteit van wis-en natuurkunde aan de Universiteit alhier. o- Gisteravond wilde dc 15-jarige schip persknecht C. L. van een schuit liggende in het Utrechtsche Veer den inotor aan slaan. Plotseling sloeg een vlam naar bui ten en zette een bus met benzine, welke in de nabijheid stond, in lichte laaie. De knecht had de tegenwoordigheid van geest het brandende blik direct overboord te gooien, zoodat de brandweer, die bereids was gealarmeerd, geen dienst behoefde te doen. DE OPENING DER STATEN-GENERAAL. De commissie uit de Ejerste en Tweede Kamer, die Hare Majesteit de Koningin, vergezeld vaD Z.K.H. den Prins en van H.K.H. Prinses Juliana, bij de openro-i \an de gewone zitting der Stateq-Gene- raal in de Ridderzaal, heeft ontvangen en uitgeleid was als volgt, samengesteld Generaal van Voorst tot Voorst, oud- voorzitter der Eerste Kamer. Van der Hoe. ven, Van Embden, Rmeenge en De Vlugt, leden van de Eerste Kamer, Heemskerk, Van Wijnbergen, De Wilde, raej. Wester man, Krijger, Boon. Knottenbelt. Kamp* sehöer en mevr. Van Itallie—Van Embden, leden van de Tweede Kamer. a De plechtigheid der opening der Staten- G ener aal werd heden door prachtig weer be gunstigd. De Koninklijke Stoet kenmerkte zich dit jaar nog door versobering verge leken bij den mobilisatie-tijd De voorlezing der Troonrede duurde ruim 5 minuien De Koningin droeg een grijs-blauw cos- luum met goud. Prinses Juliana was ge kleed in een crème costuum en de Prins droog een admiraals-uniform. Na voorlezing der Troonrede hieven ach tereenvolgens Duvmaer v. Twist, v. Rap- pard en Heemskerk een „Leve de Koningin", „Leve de Prinses". „Leve de Prins" aan, met welke kreten de aanwezigen met een driewerf hoera instemden. Alleen de sociaal democraten verhieven zich niet van hun ze tels. Wel was dit 't geval bij hel binnen komen en heengaan van het Koninklijk gezin. ALASTRIM. In de week van 8 tot en met 14 Septem ber zijn in de gemeente Rotterdam waarge nomen 18 gevallen Er kwamen geen ge vallen voor bij het personeel of bij de pa tiënten der ziekenhuizen. 2 personen zijn aan alastrim gestorven. Van af 1 September kwamen voor 45 ziekte- met 5 sterfgevallen. In de gemeente Delft breidt de ziekte zich uil. Er werden daar waargenomen 46 ge vallen en 6 gevallen in liet aan Delft on middellijk grenzende gedeelte van Rijswijk, zonder sterfgevallen. Voorts zijn in dezelfde week de volgende gevallen in andere gemeenten waargeno men: Amersfoort 1. 's-Gravenhage 1, Over- schie 1, Schipluiden 1, Poortvliet 7, Heerde 1, Tiel 1. Totaal-generaal voor de maand Septem ber 112 ziektegevaljen met 5 sterfgevallen. In de week van 8 tot en met 14 Septem ber werden zeven gevallen van encephalitis na inenting ter kennis vAn het Staatstoezicht op de Volksgezondheid gebracht. o BRAND. Hedennacht is te Vlissüxgen de stalling van den sleeper Van den Berg geheel af. gebrand! De oorzaak is onbekend. Veel hooi en wagens zijn door de vlammen ver nield. Alles is zeer laag verzekerd. o EEN ONGESCHIKTE SLAAPPLAATS. Man overreden en ernstig verminkt. Hedenmorgen om ongeveer half zes is te Mierloo door dc stoomtram de 53-jarige fa brieksarbeider K. overreden Nadat hij gis teren de kermis had bezocht, heeft hij zich op de tramlijn le.slapen gelegd Een been werd geheel van hel lichaam gescheiden, terwijl het andere zeer zwaar gewond i3. De getroffene is naar het gast huis te Helmond vervoerd. Zijn toestand is levensgevaarlijk. o DE WETHOUDERSCRISIS TE AMSTERDAM Inzake de Amsterdamsohe webhouders- crisis is overeenstemming bereikt, Het col lege zal bestaan uit 3 leden der S.D.A.P., 1 R. K., 1 A.-R. en 1 Vrijz.-Democraat. VERDRONKEN. Gisteravond is het 4-jarig jongentje van de familie Van Cruohten, in de beek te Hoensbroek verdronken. AMSTERDAM, 1 7Sopt. Begin beurs ba dde markt een zeer vast voorkomen, doch later werd de stemming veel mindtr opgewekt en moesten hier en daar koersverliezen worT den geregistreerd. Een gunstige uitzondering vormden Rubbers, die druk verhandeld wer den en voortdurend uit de markt werden genomen tegen oploopende prijzen. Amster dam Rubbers boekten een koerswinst van ongeveer 10 pet., terwijl diverse minder courante soorten eveneens een flink avance bemachtigden. De grootste belangstelling, trokken Koninklijke, die in navolging van New-York, veel hooger noteerden. Onder beurstijd werden '«.bis kleine schommelin gen meegemaakt cu kon liet hoogste peil niet behouden blijven. Van de Suiker waarden was de aardigheid af, tenminste de handel was zeer sterk ingekrompen, terwijl de koers- variaties eveneens van kleinen omvang wa ren. Op de Industrieafdeeling werden Kunst- zijdeaandeelen in een grooten open hoek «verhandeld; het gigteren gepubliceerde pros pectus der A.K.U. werd in Duitschland on- gunstig beoordeeld, met het gevolg, dai Glanzstoff in Herlijn een flink verlies leden, «aardoor hier ter beurze Enka's enMaccu- btt'.t en de andere soorten eveneens, ver be neden bet vorig peil verhandeld werden. Margarine Unies zetten vast in. maar liepen later weer lerug. Calvé's bewogen zich op overeenkom stige wijze. De Philipsaandeelen lagen ge drukt. maar herstelden zich weer. Van de Mijnen kregen Boelons een verlies op hun rekening. Scheepvaarten verwaarloosd. Prolongatie 5 1/2—3/4 pet. o WISSELKOERSEN. Engeland 12.09 Duitsohland 59.38 1/2- Frankrijk 9.78 1/4. België 34.66. Zwitser land 18.07. Oostenrijk 35.12 1/2. Denemar ken 66.42 1/2. Zweden 66.62 1/2. Noorwe gen 66.42 1/2, New-York 2.49 7/16. LEIDEN, Vette Varkensrnarkt van Dins dag den 17 Sept. 1929. Aangevoerd aantal letaal 245 stuks, zwaar 233 en licht 12 st. Prijs per kilo levend gewicht, zwaar f. 0.85 tot f 0.84, licht 0.81 tot 1.0.78. Handel matig. BODEGRAVEN. 17 Sefd. Kaasmarkt. Aangevoerd 381 partijen, in totaal 15912 stuks wegende ongeveer 127 296 K.G Prij zen met rijksmerk le soort f 0.52f. 0.55, 2e soort f. 0.47—0.50; zware tot f. 0.60; zonder rijksmerk I 0.46—f. 0.50. Handel matig. ROPTERDAM, 17 Sept. Veemarkt. Aange voerd 236 paarden. 68 veulens. 1639 magere runderen. 850 vette runderen. 519 nuchtere kalveren, 170 vette kalveren. 384 schapen of lammeren, 58 biggen. 7 bokken of geilen. 830 graskajvcren. 9 overloopers Vette koeien 5356, 4648, 3035; ossen 5054, 45 —47,5, 42; stieren 47—48. 42—43, 335—37 kalveren 73.582.5, 6567. 5055. Vet vee: melkkoeien 200420 kalfkoeien 200 400; stieren 130—490, pinken 8(1140; vaarzen 150210; werkpaarden 180-310; slachfpaarden 145195; hitfen 110160: veulens 7590; fokkalveren 2025; biggen 1530; slachtkalveren 814; biggen per week 3.003.25; graskalveren 4085. 3—1

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 3