De Moord te Giessen-Nieuwkerk NU WOL A. PARMENTIER's Wol-Magazijn HOE DE JONG HET ONDERZOEK VOERDE. De rechercheur in een celwagen weggebracht. RECHTZAKEN. DE FEESTEN DER MARINIERS IN DEN HAAG. De vaandelnitreikiug door H. M. de Koningin Gisterenmiddag te halt twee heeft op hel Malieveld te 's-Gravenhage de plechtige vaandeluitreiking door H. M. de Koningin aan het Korps Mariniers plaats gehad Het korps was te half een aan het Holl. Spoorwegstation te Den Haag uil Rotter dam aangekomen, bij welke aankomst vele Hagenaars belangstelling toonden. De com mandant, kolonel Oele, begaf zich vandaar met mevrouw Oele per auto, hen door den Marinestaf aangeboden, naar het Malieveld; de troep marcheerde vervolgens daar heen. Bij de plechtigheid waren mede aanwe zig een deputatie van het korps adel borsten met het vaandel van het korps, de stafmuziek en detachementen van as Kon. Marine uit Den Helder, Amsterdam en Vlissingen en deputaties van de regimen ten grenadiers en jagers, het 11de regiment huzaren en het Ilde regiment veld-artillerie elke deputatie bestaande uit een officier en 12 onderofficieren en minderen. Duizenden waren op het Malieveld, dat straalde in zonneschijn, getuige van het militaire schouwspel. De minister van Defensie, dr. Deckers, was aanwezig met zijn marine-adjudant, luit. ter zee le kl. Heijdt Voorts waren tegenwoordig de burgemeesters van 's-Gra venhage en Rotterdam, mrs Patijn en Drooglever Fortuyn; de commandant van de zeemacht, vice-admiraal Quant; de chef van den marinestaf, vice-adm. mr J. G. Jager, de gouverneur der Residentie, gene raal Insinger en tal van vlagofficieren, generaals en andere hooge militairen, van wie velen met hun dames. Ook werd opge merkt een militair attaché vön het Fransche gezantschap. Even voor half twee werd op het terrein dc koninklijke standaard geheschen ten teeken dat de Koningin in aantocht was. Onmiddellijk daarop reden de koninklijke rijtuigen het Malieveld op. II. M. de Ko ningin was vergezeld van Z. K. H. de Prins en van H. K H. Prinses Juliana, allen gezeten in een met vier paarden be spannen calèche, voorafgegaan en begeleid door eenige personen van de hofhouding te paard. Bij de aankomst der Kon. Familie werd het Wilhelmus gespeeld. Na een rondgang der rijtuigen heeft H M. de Koningin staande in het rijtuig en met het uit te reiken vaandel in de hand, dé volgende toespraak gehouden Officieren, onderofficieren, mariniers! Hêt j9 mij een voorrecht U heden het vaandel aan te reiken, dat gij voorlaan in Uwe gelederen zult medevoeren. Als oudste corps onzer weermacht wekt gij als het ware vanzelf de herinnering op aan on9 groote verleden, waarin Neêrlands groote admiraal Uwe oprichting voorstond en tót stand bracht. Van die 9tonde af aan hebt gij steeds klaar gestaan tot onmiddellijk handelen, waar het van U gevraagd werd. gelijk dit een wakker corps van vrijwilligers betaamt o iver9chillig waar en wanneer, te land. of zijde aan zijde met Uw kameraden up oe vioot! Waar de Kon. Ned. Marine geroepen wordt de belangen des rijks op alle wereld zeeën voor te staan, rust ook op U de plicht te allen tijde de eer van onze Vaderland- sche driekleur hoog te houden. Met dankbaarheid gedenk ik Uwe onver flauwde en steeds betoonde plichtsbetrach ting en Uwe krijgsmansdeugden, waar het vaderland in den loop der tijden meer malen een beroep heeft moeten doen op Uwe offervaardigheid. Enkele wapenfeiten van de vele, waarbij gij U onderscheiaen hebt staan vermeld op Uw vaandel en leggen hiervan getuigenis af Mocht onverhoopt, ondanks het ernstig streven naar een duurzamen vrede, dat dt volkeren bezielt, te eeniger tijd onder om standigheden. welke thans niet te voorzien zijn, andermaal een beroep moeten worden gedaan op die offervaardigheid, dan houd ik mij er van overtuigd, dat gij. Uw tradi ties en verleden getrouw, U zult gedragen overeenkomstig de schoone wapenspreuk: Je maintiendrai. In dit vertrouwen overhandig ik U thans het zinnebeeld van vaderland en Koningin. Leve het vaderland! Kolonel Oele, de commandant der mari niers heeft hierop het Oranjevaandel over genomen en in een korte toespraak bedankt. Met de muziek^ van de mariniers en de pijpers voorop defileerde het korps daarna, onder commando van kolonel Oele voor de vorstelijke personen. De kolonel en drie emmandeerende officieren van het korps stelden zich daarna, terwijl het défilé voort ging, terzijde van het Koninklijke rijtuig op. De plechtigheid was hiermee ten einde. 'Na terugkomst der mariniers te Rotterdam heeft aldaar een officieele ontvangst plaats gevonden. HET CONFLICT IN DE ZAANSCHE HOUTINDUSTRIE. De meerderheid der arbeiders voor aan vaarding der voorstellen. Gistermiddag hebben de hoofdbestuur ders der vier in het Zaansche houtbedrijf samenwerkende organisaties hun leden vergaderingen de met den Bond van Werk gevers in het Houtbedrijf te Zaandam ge troffen overeenkomst ter goedkeuring voor gelegd. De besprekingen liepen uitsluitend over de wijze van opheffing der slaking waar omtrent de hoofdbestuurders het volgende met den Bond van Werkgevers waren over eengekomen. De werkgevers verbinden zich alle arbei ders binnen zekeren tijd na opheffing van het geschil te werk te stellen waarbij wordt vastgesteld dat, indien naderhand, wanneer door gebrek aan werk arbeidskrachten kun nen worden gemist, dezen worden ontsla gen. Mochten evenwel zes weken na afloop van de staking niet alle arbeiders zijn her plaatst, dan wordt aan de organisaties der werknemers voor ieder niet herplaatst ar beider een bedrag van f. 5 per week, tot een maximum van 20 weken (dus totaal f. 100) door den Bond van Werkgevers betaald De verplichting tot deze betaling vervalt in ieder geval na 1 Mei 1930. Bovendien wordt deze geheel toezegging niet gehandhaafd indien het werk niet uiterlijk 30 September aanstaande is hervat. Tegen deze voorwaarden kwam uit de vergaderingen een sterk verzet tot uiting, hetgeen blijkt uit de stemming die over het advies van de bestuurders om de voorstel len te aanvaarden, werd gehouden. Voor aanvaarding stemden 375 arbeiders, legen 339, terwijl 35 stemmen blanco en 6 van onwaarde werden uitgebracht. De gespecificeerde stemming was als volgt: voor tegen blanco onw. Centr. B. TranSp.arb. 216 209 22 6 Federatie 48 102 4 R K. 36 14 3 Chr. Bond 75 14 6 375 339 35 De organisaties hebben gisteren een schrijven aan den Bond van Werkgevers in het Houtbedrijf te Zaandam gezonden, waaraan wij ontleenen: Overeenkomstig onze toezegging ter con ferentie van 14 September j.l. zijn de resul taten van de lusschen U en onze besturen gevoerde onderhandelingen Maandagmiddag aan de beslissing van de ledenvergaderin gen voorgelegd. Wij mogen u niet verhelen, dat het voor de besturen geen gemakkelijke taak is ge weest om de leden tot aanvaarding van Uw voorstellen te bewegen, hetgeen ook wel blijkt uit den uitslag van de gehouden stem ming. Met een geringe meerderheid werd het volgende besluit genomen. Zoodra het geschil tusschen de bootwerkers en de werkgevers is opgelost, zijn de houtwer kers bereid op de door ons overeengekomen voorwaarden de staking in het houtbedrijf op te heffen. Verder spreken de organisaties het ver trouwen uit, dat de Bond van Werkgevers er aan zal medewerken om de laatste be letselen uit den weg te ruimen. Bovenstaande beslissing beteekent dus nog geenszins hervatting van den arboid. DE POSTVLUCHT NAAR INDIE Bij de K. L. M. is bericht ingekomen, dat het postvliegtuig naar Indië gistermorgen van Bagdad is vertrokken en na een tus- schenlanding te Bushir te Jask is geland. Aan boord is alles wel. De tocht wordt he den voortgezet. Uit dit bericht blijkt, dat het vliegtuig Bender Abbas heeft laten liggen en is door gevolgen naar Jask, dat aan de Golf van Oman ligt. De N. R. Crt. meldt: Donderdag vertrekt er weer een postvlieg tuig. Wij vestigen hierop de aandacht, omdat bekend is gemaakt, dal de vliegtui gen om de veertien dagen zullen vertrekken en er pas den vorigen Donderdag een ver trokken is. Het toestel van Donderdag is ingelegd voor reserve in lndië, opdat men 'n regelmatigen dienst kan waarborgen. VERSPREIDE BERICHTEN. De voorzitter van het Centraal Stem bureau heeft in de plaats van jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, die zijn benoeming tot lid van de Tweede Kamer niet heeft aangenomen, benoemd vefklaard tot lid dier Kamer jhr. mr. J. W. H. Rutgers van Rozenburg, te Baarn. De' gewone audiënties van den Minis ter van Justitie en van den Min van Kolo niën zullen op Vrijdag 20 September niet plaats hebben. RECLAME. is het tijd om te haken en te breien, wilt U op tijd gereed zijn met uw wollen kleeding. Wij brengen een enorme sorteering in waarin U de nieuwste kleuren en aparte soorten vindt. Wy voeren uitsluitend Hollandsche- en ENGELSCHE. beslist krimpvrjje soorten. 2594 Breestraat 128 - Telef. 1936. *3 Mr. Roobol: Hij heeft niet genoeg ge holpen. Mr. Den Hollander: Zijn vergunning is in 1928 ingetrokken, omdat hij en zijn vrouw een onzedelijk leven leidden. Pres.U hebt het hem kwalijk genomen dat u bijna broodeloos bont geworden. U achtte hem daarvoor verantwoordelijk. Get.: Ja, dat heb ik De Jong verleden Dinsdag verteld. Pres.Hebt u hem dan gesproken 1 Get.Ja. ik was van plan om naar den President van het Hof te gaan om te vra gen of er voor gezorgd kon worden dat ik weer behoorlijk mijn brood kon verdienen. Toen zei De Jong: ,,dat raad ik je af; ze komen toch vrij." Pres.: De Jong had wel een vooruilzienden blik. (Gelach). Pres.: Heeft u vroeger ook niet over de sleutels gesproken? Mr. Den Hollander: Dat was in opdracht van den procureur-generaal en van den man van de „Telegraaf". Pres En zag u de Jong in dien tijd. Get.: Ik kon niet buiten komen of ik had zoo'n kerel achter mijn broek. Pres.: Is er ook geen sprake van een ad vertentie van Cuba geweest? Klunder: lk wou er niet naar toe, maar van Oosten hield zoolang aan, dat ik zei: ik ga met je mee. Maar, Mijnheer de President, ik was niet van plan om te gaan, ik wou eens zien wat er achter zat en daarom schreef ik op die advertentie onder den naam Jansen Pres.: En dat is je ongeluk geworden, Klunder, men heeft die brief van je als wapen gebruikt om je te arresteeren, Dan komt ter sprake van wie het plan der advertentie van Cuba is uitgegaan. Get. Bessels: Daar zat de Jong achter. Hij heeft die advertentie opgesteld (Bewe ging in de zaal). (Reeds geplaatst in een deel onzer vorige oplaag). De president roept dan de Jong weer voor het thekje en onderhoudt hem over de ver klaringen van Bessels. Rechercheur de Jong: Ik heb gerecher cheerd. zooals het hoorde! Pres.: En i9 er met vergoedingen ge werkt? De Jong Alleen Vergoeding van kosten. Pre9.: En heelt- u die advertentie opge steld? De Jong: Ja, alleen om het schrift van Klunder le pakken en dat is gelukt. Pres.: En dat woord Cuba of Aruba, is dat er niet ingezet met de nevenbedoeling om een argument te hebben dat er voor Klunder vrees voor vlucht bestond? De Jong: Absoluut niet? Teunissen: Waarom heeft hij geen adver tentie geplaatst: „Werklieden in Zutfen ge vraagd'. Dan had de kans op succes nog grootér ge'weest! Pres Inderdaad, als het alleen om het handschrift te doen is. Mr. Roobel: lk zou graag acte willen hebben van het volgende. Hoeveel geld1 heeft het de Nederlandsche justitie gekost, of, nader te preciseeren, hoeveel geld is door de Jongs handen gegaan om Klunder naar Leeuwarden te brengen? Als de Jong dan antwoordt, dat dit klei nigheden zijn geweest, ontslaat er tusschen hem en Klunder een scherpe woordenwis seling. Antwoordt een9, roept Klunder uit, wie'is gevaarlijker voor de maatschappij, jij of ik! Eri ik wou nog maar een ding zeggen, merkt Teunissen op. en dat is: Wie het laatst, lacht, lacht het bestl" Slechts met moeite zijn de gemoederen lot bedaren te brengen. Na dit incident schorst de president tegen éénen de zitting om te pauseeren. Na de pauze hoorde het Hof als getuige de vrouw van den logementhouder Bessels. Zij verklaart, dat in het begin van 1925 Van Oosten bij haar in het logement kwam. Af en toe kwam verd. K. met hem mede. President Werd er dan gedronken? Get. vrouw Bessels. Er werd gezopen! President; Heeft K. in zijn dronkenschap gepraat? Gel: Ja, hij heeft ge'zegd: Zooals ik den sleutel eruit heb gehaald, heb ik hem er weer ingestopt. President: Waarom hooren we dat nu pas? Jullie was toch gehuurd door de politie en wist toch, dat dal 'n heel gewich tige uitlating was. Get Ja, maar hij was dronken. K. had een mooie jas aan. Toen ik hem vroeg hoe hij daar aan kwam, zeide hij. dat hij iemand had doodgeslagen. Als we K. over den sleu tel spraken, zeide hij: Die verrekte sleutel, daarover heb ik al zooveel gezeur gehad. Ik wist toen niet, dat hij van den moord ver dacht werd en hechlte er daarom geen waarde aan De getuige keert zich dan plotseling tegen den verdediger, mr. Roobol, legen wien zij heftig uitvaart. Je moet me schade vergoe den, roept zij; duizenden guldens schade heb jij mij berokkend. En mijn man heeft meermalen met de verdediging medege werkt, en K., als hij dronken was, gewaar schuwd, dat hij niet zoo praten moe9t. President: Wat is dat geweest, toen K. voor den spiegel stond naar zijn neus te kijken, die kapot was door een val van de trap? Get.: Ik vroeg hem, hoe dat kwam en hij zeide toen: Het was me net of ik den moor denaar K. voor me zag liggen. President: Was K dronken, toen hij sprak over den sleutel, dien hij weer net zoo in den zak van het lijk geMópi had. als hij hem eruit gehaald had? Get Volkomen zat! Van Oosten heeft hem met drank gek gemaakt. Get. verklaart verder nooit De Jong ge sproken té hebben. O ja, verbetert zij zich, toen ik een taartje (zoo'n kleintje maar) kreeg, omdat hij het bed bevuild had. President: Heeft De Jong de onkosten voor dat vuile beid niet vergoed? Get.: Ja. President: Vindt ge dat niet gek, dat, als een vriend van een uwer kostgangers bij u een bed bevuilt, er in eens een rechercheur komt opdagen, die zegt: Hier vrouwtje, daar is een taartje en geld voor dat vuile bed. Dacht je toen niet, waar bemoeit die vent zich mee? Get.: Ik wist heelemaal niet, dat De Jong er achter zat. Had mijn man dat geweten, dan had hij hem er meteen uitgeboenderd! Get. verklaart, dat K. niet wist wat hij zeide. Wat hij in dien toestand gezegd heeft, mag men met ernstig nemen. Getuige Van Oosten, grondwerker te Groningen, verklaart, dat hij v«rd. K. van vroeger kende. In 1925 kwam rechercheur De Jong hem opzoeken te Groningen. Hij wist, dat ik K. kende en zeide, dat hij wist dat. K. en T. den imoord 'hadden be dreven. Je zult een goed werk doen, vot*g- de De Jong er aan toe, als je medewerkt om de zaak voor elkaar te krijgen. Ik moest dan naar Deventer gaan en daar K. opzoeken. Misschien zou ik daar ook door bemiddeling van De Jong werk krijgen. Ik ben toen naar Deventer gegaan en in het logement van Besscis gaan wonen, waarin ik K. spoedig trof. Pres.: Heeft De Jong ook gezegd; %et hem onder den drank, als je hem wilt uit- hooren 1 Get.Er werd gezegdga met hem uit en hoor hem uit. Er is niet bepaald gezegd voer hem dronken. Get. verklaart verder, dat hij van De Jong een voorschot heeft ontvangen van ongeveer f. 100. Op de heele zaak Ï6 hij wel iets beter geworden, maar niet veel. In zijn dronkenschap beeft K. altijd ont-kend de moordenaar te zijn, roa*r wel de uitlating over den sleutel gedaan De president vraagt, of hij wel eeDs met De Jong samen in de instructie gehoord is. Get. antwoordt bevestigend. Get. De Jong zegt het niet meer te we ten. Trouwens, vervolgt deze, ik zou wel eens willen weten® wat het met de zaak t» maken heeft. Pres.Dat maakt niets uit. De vraag dient om de betrouwbaarheid van den get. De Jong te toetsen. Get. Van Oosten zegt verder, in het stille verhoor niet te hebben gezagd, dat hij alles gedaan heeft op verzoek van De Jong omdat De Jong daar toch zelf bij was. President tot get. v. OostenU kTeeg van De Jong telkens voor uw verklaringen 1 een briefje van f. 25 1 GetuigeJa. President: De Jong sprak eens van 1 gulden of f. 1.50. GetuigeDat i6 onwaar. Getuige Ten Brinke, venter te Leeuwar den, verklaart in 1925 door De Jong te zijn opgezocht Die kwam informaties nemen naar Klunder. PresidentHebt u toen gezegd dat Klun der een gevaarlijke kerel is Getuige: Nooit. De president leest dan uit de rapporten van De Jong voor wat getuige allemaal gezegd heeft ten nadeele van den persoon van Klunder; ook het bovenaangehaalde. Getuige: Nooit heb ik van dat alles een woord gezegd 1 Getuige vervolgt, dat Klunder hem ver telde, dat hij van den moord te Giessen- Nieuwkerk verdacht werd, maar het niet gedaan had. In het proces-verbaal van de zitting der rechtbank te Dordrecht sfaat, dat Klunder hem verklaard had, dat. hij wel gauw voor don moord gepakt zou wor den, doch dat waren volgens getuige „leugens." In een rapport van De Jong wordt ge tuige in den mond gegeven, dat Klunder een luwe kerel was, die zeide het niet ge- daar te hebben, maar er aan toevoegde: al had ik het gedaan, dan zou ik het toch niet zeggen. Dit en nog veel meer dingen, die ge tuige volgens het rapport-De Jong ver klaard zou hebben, heeft getuige nooit ge zegd. Ook niet, dat hij gezegd heeft Klun der in staat te achten voor den moord te Giessen-Nieuwkerk en den moord te Cu- le mbo rg. Een reeks van getuigen wordt verder gehoord, die volgens de rapporten van De Jong met ettelijke voorbeelden Klunder als een zeer gevaarlijken kerel hadden voor gesteld en thans stellig ontkenden aan De Jong, die blijkbaai het heele land afreisde om ongunstige verklaringen over Klunder te verzamelen, ooit de dingen gezegd te hebben, die hun in diens rapporten in den mond zijn gelegd, Zoo zou een der getuigen gezegd hebben, Klunder er toe in staat te achten iemand met den hamer zijn hoofd in te slaan. President (tot dezen getuige)Voor den rechter-commissaris hebt u het volgens het proces-verbaal van bet verhoor wel ge- zegd. GetuigeIk heb het nooit gezegd. President: Dus het. is vermoedelijk uit de rapporten van De Jong overgenomen in het proces-verbaal. Maar ge hadt dan toch die verklaring niet zoo lichtvaardig gen onderteekenen De zitting is daarna tot heden itdaagd Ook gisteren had zich tegen de pauze en tegen den afloop van de zitting een reus achtige menschenmenigte op de Prinse gracht verzameld, om Klunder eD Teuni6 sen, hun verdedigers en ook den president en den raadsheeren van het Hof geest driftige ovaties te brengen. Velen hoopten ook den rechercheur De Jong naar buiten te zien komen om dezen een „hartelijke ontvangst" te bereiden maar deze versoheen niet. Wij vernamen dat hij eenigen tijd nadat de zittingen af geloopen zijn, in het belang van zijn vei ligheid ec om tegen molestaties van de zijde van het publiek verzekerd te zijn, in den celwagen raar het station werd ge. bracht. Naar wij vernemen is te Arnhem een comité in voorbereiding om mr. Roobol, advocaat en procureur aldaar, die door zijn optreden bij jhet revisieverzoek zoo be langrijk werk heeft verricht, te huldigen. KANTONGERECHT TE LEIDEN De Kantonrechter te. Leiden heeft ver oordeeld: Th. C. VDordrecht, overtreding der mi tor- en rijwiejwet, f 10 of 5 d.; J. B zwer vende, overtreding der wapenwet, f. 5 of 3 d met verb, verklaring wapen; M. E. G., over treding der veiligheidswet, f. 10 of 5 d, P. de G.. overtreding der arbeidswet, f. 3 2 d.; L. J. v. d. H, Noordwijk, id., f.3 2 d L. J. v. d. H. id. id., 2 x f. 5 of 2 x 3 en f 3 of 2 d.; P. J M. v. S., id. id., 2if of 2 x 2 d P. G Rijnsburg, id. f 3 of 2 d S. H., Den Haag, overtreding der visscherij wel, I 3 of 2 d G. O., id. id., f. 3 of 2 d. H. H id. id., f. 3 of 2 d H. J afval op dei openb weg werpen, f. 3 of 2 d W. v Katwijk, overtr. van het melkbesluit, f. 3 o: 2 d.; G. V., id., overtr. der verord. Katwijk op de straatpolitie, f.3 of 21 d.; C. .1. W Warmond, overt, der leerplichtwet, f. 6 3 d.; G. C S., Noordwijkerhout, overtr. dei arbeidswet, f. 3 of 3 d.; H A. A., Oegstgeesf overtreding der arbeidswet, 16 x f. 1 of 16 1 d.; J. C. Z„ le Oegstgeest een auto onbe- heerd en onverlicht op den openb. weg plaat sen, f. 3 of 2 dA. v. E., Alphen, te Kalwijl met een auto een standplaats innemen, f. of 2 d.; J. J. W., overtreding der arbeidswe H B overtr. der verord. Leiden op de straal 2 x f. i of 2 x 2 d-, J. v. d. B., id. f 8 of 4 d II. B., overtr. der 'verord Leiden op de straal politie, f. 3 of 2 d.; H. S., Noordwijk, overtr der alg. pol. verord. van Noordwijk, f. 3 o 2 d.: W. S., Hazerswoude, overtr. der we openb vervoermiddelen, geen straf; R. ten K Rijswijk, idem, geen straf; W. v. E., Rijns burg. overtr. der arbeidswet, f 8 of 4 d.; C .1. W., Noordwijk, fietsen zonder bel, f 3 o 2 d.; G. S., le Leiden, vuil in het water wei pen, f. 2 of 1 d.; M. R., te Leiden, met mee dan 2 personen naast elkaar fietsen, f 05 of 1 dC. P id„ f. 0 50 of 1 d.; M. W. T id., f. 0.50 of 1 d.; 11 V., openbare dronken schap, f 5 of 3 d.; J. C. L idem, f. 5 ol 3 d M. A. de R., geen geldig nummerbewijs ver toonen, f. 3 of 2 d.; N. V., fietsen zonder be f 3 of 2 d.; A. L., te Leiden, fietsen door <i< Watersteeg, f. 2 of 1 d.; H. F. C., ie Leider op den openbaren weg personen naschreeu wen, f. 3 of 2 d.; W. la R., te Leiden op dei openb. weg met geldstukken spelen, f. 2 o 1 d.; H. M te Leiden op den openb. wei voetballen, f. 2 of 1 d-, A. v. W., fielsei zonder licht, f 3 of 2 d.J. D., idem, f 1 51 of 1 d.; W, Cbrhvr. I. B., id. f.3 of 2 d A. K., te Leiden per rijwiel een last vervol] ren broeder dan 70 c.M. f.2 of 1 d.; A v H le Leiden op den openb. weg zingen, f. 1 o 1 d.; J. M., Rotterdam, te Katwijk met eer motor een standplaats innemen, f. 3 of 2 d. K. P. F. K., Haarlem, overtreding der alg pol. verord. van Noordwijkerhout, f. 3 of 2 d G. v. d. S. Noordwijkerhout; ovtrtred-n' der trekhondenwet f. 3 2 d. W. F. D. idem nv f. 3 2 m. 2 d. A. K. idem f. 2 1 d.J v. V. Rijnsburg; een paard geheel los ei onbeheerd laten loopen f.3 2 d. N. H. H. openbare dronkenschap f.5 3 d. H. P.; over treding der trekhondenwet 2 m. f. 3 2 ra. 2 d. C. K.; geen gevolg geven aan be bevel van een verkeersagent f. 3 2 d. P. H Rotterdam; geen rijbewijs vertoonen f.3 2 d. K. B. Hazerswoude; geen nummer bewijs vertoonen f. 3 2 d. K. L. B. Der Helder; met een motor rijden zonder deug deljjke remmen f.4 2d. Th. W.met es bandwagen links van den weg rijden f. 2 d. W. J. V.; met een auto rijden zonde: behoorlijk aangebracht nummer met lette: f.6 3 d. P. S. Benthuizenfietsen zonder te f.3 2 d. L. hT. Leiderdorp idem f.3 2d J. J. A. met een rijwiel rijden van de hel ling der Vischbrug f. 2, 1 d. J. B. le Leidei met een motor te snel rijden f. 5 3 d. M. 5 B. Den Haag; te Leiden met een auto ti snel rijden r. 5 3 d. H. K. Voorschoten overtreding der verord. Leiden op de straat- politie f. T ld. C. D. Rotterdam; te Lei den een stier zonder knieband geleiden f.- 1 d. C. K.; baggeren zonder vergunning f.3 2 d. H. de R.; te Leiden met een mand een standplaats innemen f. 3 2 d. A. de J- Katwijkopenbare dronkenschap f. 5 3 o. M. -f. den B. den Haag; met een auto rijden zonder verlicht nummer met letter en zon der rood achterlicht 2 m. f.2 2 m. ld. N. v. d. K. Rijnsburg; fietsen zonder licht f- 2 d. J. J. K. idem idem f.3 2 d. J. S.ii id. f.3 2 d. S. H. Noordwijk id. f. 3 2 d C. O. Katwijkmet een auto te snel rijden i. -f 2 d. A. v. d .0. id. te snel varen f. 10 d. W. B. v. d. V. Noordwijkerhout; te Noord- wijkerhont fietsen op een trottoir f. 2 1 d- C. J. v. O. Den Haag; met een auto riide" over een gesloten weg f.4 2d. -f E. Mj, senheim: fietsen zonder bel f. 3 2 d. A. -»■ K. Aalsmeer; met een motor rijden zo« verlicht nummer met letter f.4 2 S. Lisse; met een auto te snel rijden over e spoorwegovergang f. 5 3 d. N. K. K wver hoof, met een auto rijden zonder spjgp t

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 10