De estafettewedstrijd „Dwars door Leiden". f acbot heeft resultaat (0—4). Daarmede treedt de rust in. Ln de tweede heift is Vitesse weer op baar verhaal gekomen. Een tijdlang is zij in den aanval, en als Ploos v. Amstel zui ver inschiet. (1—4), lijkt het dat Vitesse zal gaan ophalen. De blauw-witte aanval heeft echter met dit ecne doelpunt zijn kruit verschoten, en zoo kunnen tot het einde toe de verdedigingen de aanvallers den baas blijven. Met onveranderde stand kondigt de heer Ragut. die nogal wat fouten over het hoofd zag, het einde aan. O. EIBERNEST—FLUKS 4—1. Daar Fluks door treinvertraging laat ar riveert, vangt de wedstrijd pas tegen haif- drie aan. Scheidsrechter is de heer Koste- ring. Terwijl O. Eibernest verschijnt met hetzelfde twaalftal als het vorig seizoen, heeft Fluks een andere opstelling, n.l. Mey- lirjk—1Tuk in den aanval, r. Bemmel— Hoeks midden, Horrée en Key verdedi ging. Voorloopig is de thuisclub sterker, maar de aanval der geheelonthouders speelt slordig en maakt geen doelpunten. De Fluks-aanval doet het wat kalmer, maar schept zidh toch kansen. De strijd gaat vrijwel gelijk opj maar dan heeft. Buurman, tegen hef einde der eerste helft, met een ver schot succes (1O), en vlak daarop wordt op dezelfde wijze den voorsprong vergroot (2—0). In de tweede h'elft is Fluks een tijdlang •wat sterker, maar ook haar tweede nan val is niet. productief. Na een fout der Fluks-verdediging kan Huisman zonder moeite inschieten (30). Maar spoedig heeft v. Bemmel een fraai tegenpunt ge maakt (3—1). De wedstrijd verslapt dan weer, en als Mindermau nog een vierde doelpunt heeft gemaakt (41), wordt het einde aangekondigd. LAWN-TENNIS. DE WEDSTRIJD NEDERLAND—BELGIE. Een 195 overwinning. Zaterdagmorgen t-e» halfelf is op de Sta dion ban en aan den Amstelveenschen weg to Amsterdam de landenwedstrijd Neder landBelgië begonnen. Het weer was zeldzaam mooi, nadat de regen de banen flink had opgefrischt. Pu bliek was er niet. Er werden vier enkel spelen gespeeld, waarvan Nederland er drie won en. België een, daar Nauta van iBorin verloor. Knappert kroop door het oog van de naald. Na twee set© te hebben ach tergestaan wist hij drie sets achter elkaar jfce winnen, en sleepte zoo het punt nog luit het vuur. Des middags te één uur werden de wed strijden voortgezt met. enkelspelen. We eagen Timmer den Belg Francois afmaken met. 6—2, 6—1, 62. Ewban'k (België) deed ■betzelfde mét Marinkelle, terwijl Van der Heide, en Van der Berg, de laatste in vijf se»ts, hun match wisten t.e winnen, daar mede het punten a an tal van Nederland brengend op 6, terwijl België twee winst punten kre$g. Te drie uur vingen de dubbelspelen aan. Nauta en Knappert speelden een zeldzame partij tegeü de Belgen EVbank en Fran cois. Reeds in de eerste set werd verwoed gestreden, de Belgen kwamen op 41, doch tie Nederlanders haalden op tot 44. Het werd even later 55, doch toen speelden ti© Belgen zeer goed en haalden de twee Volgende games en daarmede de eerste set. De tweede set was onbetwist voor •Nauta en Knappert. Knappert serveerde en sraai^hte best, goed terzijde gestaan door Nauta. Met 6—2 wonnen de Nederlanders tie tweede set. De derde set ging gelijk op lot 3—3, daarna werd het weder '4—3 voor Holland, de Belgen maakten gelijk en daarna zijn zij steeds een game voor geweest, zonder echter de winnende game te kunnen maken. Telkens maakten 'Nauta en Emappert, die uitstekend samen speelden, weer gelijk. Er werd vaak uitste kend gespeeld, vooral het plaatsen van [Knappert en Ewbank viel op, terwijl Fjan- •©is soms zeqr goede services gaf. Tot 11—11 gaat het dan gelijk op, Holland wint vervolgens de serviee game van Ew bank en in de volgende game komen onze landgenooten met 4O voor en winnen de game en daarmede de derde set. Na de rust lijkt het eerst of vermoeidheid de Ne derlanders parten gaat spelen, de Belgen komen met 41 voor, doch dan spelen Naute en Knappert weer uitstekend, ze maken gelijk en winnen texi6lotte met 64. Op de andere baan hadden intusschfcn Sig- mond en Castendijk na een vijf setswed- etrijd Baudeux en Borin geslagen, waar mede Nederland leidde met 8—2. De tw*# laatste dubbelspelen van den eersten dag warén eveneens twee overwinningen voor Holland. Van dor Heide en Eilers wonnen 'van Laloux en Van Zuylen, terwijl Timmer en Scheurleer met 86. 63, 6—4 wonnen van de Borman en Toussaint. Timmer was uitstekend op dreef, volleerde en smashto uit alle standen. Zijn partner Scheurleer stak wel zeer hierbij af en het aantal bal len, dat deze uitsloeg, was legio. De wed strijden waren om bij zevenen afgeloopen. De gedetailleerde uitslagen van dezen eersten dag luidden: Enkelspelen Nauta (N.)Borin (B.) 6-8. 6—2, 46, 26. Castendijk N.De Ri.dder ÖB. 6—2, 7—5, 6—1. Sigmond N.—Baudoux B. 7—5; 6—3, 6—1. Knappert N.—Van Zuy len B. 3—6. ZS, 6-^3, 64, 6—4. Timmer N.—Francois B. 6—2, 6—1. 6—2. Van der Heide N.De Borman B. 75. 36, 61, 63. Marinkelle N.Ewbank B 36. 36, 26. Van der Berg N.Laloux B. 64, 2—6, 6Ï-4. 1—6, 6—3. Dubbelspelen: Nauta/Knappert N.—Ew- baUtyFranctns B. 57, 6—2, 1311, 61. 'Sigraond/Castendijk N.Baudoux/Borin B. 1—16, 6—1, 6—3. Timmer/Scheur leer N.—Dë Borman/Toussaint B. 8—6, 63, 64. Van der Heide/Eilers N.La- loux/Van Zuylen B. 75, 61, 6—4. Ne derland leidde dus met 102. Gistermiddag te 12 uur werden de wed strijden voortgezel Vanwege den Zondag was de belangstelling grooter dan Zaterdag, doch het tennisspel mag zich toch nog steeds niet verheugen in de populariteit, die zijn broeder Voetbal geniet, en aangezien deze juist gisteren zijn joyeuse entrée maakte was het verheugend, dat nog onge veer een 500 bezoekers zich in het scha- auwlooze tennisstadion aan de stralen vam de steeds nog overmatig warme Septemher- zon durfden blootstellen. Begrijpelijkerwijze was één van deze 500 onze oud-minister Mr. .T. B. Kan. Zaterdag waren de wedstrijden afgebro ken met den stand 102. doordat Ewbank en Borin ieder hun partij hadden kunnen winnen. Gisteren wist eenter geen. der Bel gen in de enkelspelen het tot een overwin ning te brengen, en uitsluitend aan de heeren-dubbels is het te danken, dat de Belgen hun score nog met 3 punten konden verhoogen. om echter niettemin door de Nederlandse he tennissers gedecideerd ge klopt te worden met een eindresultaat van 195. Sigmond won zijn eerste set van Van Zuylen met 60, en de beide andere sets met 63 en 62. Baudoux begint goed en wint zijn eerste set gedecideerd met 62 maar dan komt Knappert opzetten en wmt de tweede Set met 60, terwijl ook de beide volgende sets èn daarmee de partij voor Knappert zijn. Gelijktijdig op de drie banen spelen onze landgenooten v. d. Heide, Nauta en Castendijk tegen re'sp. Laloux, de Ridder en Borin. Het onmogelijk, alle drie par tijen met aandacht te volgen. V. d. Heide en Laloux spelen een weinig gevarieerde partij, met lange drives, terwijl pogingen om elkaar naar het net te' drijven weinig resultaat hebben, zoodat beide spelers bijna voortdurend op de base-line spelen. Nauta, die Zaterdag van Borin verloor, wist nu de Ridder te slaan, terwijl Borin op zijn beurt na een spannende match in vijf seis door Castendijk geslagen werd. De Borman was voer v. d. Berg geen gemakkelijke tegen stander, terwijl Francois door Marinkelle in drie sets geslagen werd, na zich in de eerste set geducht geweerd te hebben. Ewbank, die Zaterdag Marinkelle sloeg, moest ondervin den dat Timmer zijn meerdere is Na de beide eerste sets met 61 en 62 te heb ben verloren, komt Ewbank er echter beter in. waarbij komt, dat Timmer den indruk maakt, eenigszin9 nonchalant te spelen. Als de stand 20 is. weet Ewbank, door achter elkaar drie games te winnen, een 23 voorsprong te krijgen. Hij houdt het sne'lle en harde tempo, dat Timmer nu plotseling weer gaat spelen, echter niet meer bij en de volgende game is een love-gamc voor Tim mer, die den stand nu op 53 brengt. Er volgt nil weer een spannende game, waarbij het vijfmaal deuce wordt met het resultaat, dat Ewbank den stand op 54 bre'ngt, waarna Timmer met de volgende game set een einde aan de partij maakt De beide dubbelspelen, v. d. HeideEilers tegen BaudouxBorin, waren voor de Bel gen', Vooral van der. Heide leek uit gespeeld en miste veel, terwijl Castendijk Sigmond hun drie set^ van De Ridder, die» Van Zuylen had vervangen, met Laloux, gedecideerd verloren. Begrijpelijkerwijze trok de match TimmerScheurleer tegen EwbankFrancois de grootste belangstel ling. Reeds de e'erste set begint spannend. TimmerScheurleer winnen de eerste game dan wordt d'e stand 11, 21, 22, 32, 42, 43, 53, doch als men denkt, dat de Hollanders hiermede een einde aan de set zullen maken, maken de Be'lgen er 54 van, en daarna wordt het 55, 65, 66 en dan weten TimmerScheurleer met 86 de set te winnen. De tweede set levert een vrij gemakkelijke 62 overwinning voor hen op, doch de derde set begint met 01 voor de Belgen; de Hollanders maken daar 22 van, doch dan weten Ewbank en Fran cois een voorsprong te krijgen van 25. Nu is het weer uit met hun overwicht, en met harde slagen en smashes, goed volleerend, brengen Timmer en Scheurleer den stand niet alleen op 5—5, maar weten een voor sprong van 65 te krijgen. Alle hoop is dan gevestigd op Timmer's service-game, die een einde aan de set zal maken. Edoch, in plaals daarvan wordt het 66, en daarna afwisselend 67, 77. 78, 88, 98, 99, waarna de Belgen met 9—11 de beide laatste games en daarmee de set winnen. Het is door de'Ze lange set laat en reed9 vrij donker geworden. In de schemering wordt de vierde set gespeeld, die na een 35 voorsprong der Belgen door Timmer en Scheurleer op 55 wordt ge1- bracht en vervolgens met 67 door Ewbank en Francoi9 gewonnen wordt. Het is dan al ver over zevenen en te donker om de beslissende set te spelen. Timmer en Scheurleer geven daarom de paTtij ge wonnen, em zoo hebben de Belgen dus gisteren nog drie punten in de wacht ge sleept, zoodat de eindstand 195 voor Nederland ie geworden. De volledige uitslagen zijn als volgt: Enkelspelen: v. d. Heide slaat Laloux 6i, 63. 36. 6L Nauta sl. de Bidder 97, 61. 63, 63. Castendijk slaat Borin 75, 16, 62, 68. 75. Sigmond slaat Van Zuylen 60, 63, 62. Knap pert slaat Baudoux 26, 60, 64, 6—3. 64. 63. Timmer slaat Ewbank 61, 62. 64. Marinkelle slaat Francois 86, 63, 62. V. d. Berg slaat De Borman 6-4, 46, F6. 6I Dubbelspelen: V. d. HeideEilers verlie zen van BaudouxBorin 46, 64, 26, 3CastendijkSigmond verliezen van Dei RidderLaloux 2—6, 36, 46. Timmer Scheurleer spelen tegen EwbankFrancois 86, 68, 911 en 57 en geven in dezen stand wegens de vallende duisternis de partij gewonnen. o TILDEN KAMPIOEN VAN AMERIKA. Tilden is weer kampioen van Amerika. In de finale sloeg hij Hunter met 63, 36, 46, 62. 64, aldus meld de Tel. Na spannenden strijd met U. V. S. won Donar den wisselprijs. Foto Bleuzê, De» winnende Donar-ploeg met haar leider den heer Koopmans. Het athletiekseizoen voor de Sleutelstad is ten einde! Met den jaarhjkschen estafette wedstrijd „Dwars door Leiden" heeft de Leidsche Athletiek-Kring zijn programma besloten en aldus een glanzenden kroon ge zet op zijn uiteraard nog altijd bescheiden, hoewel hoogst nuttig, werk. Duizenden toe schouwers zijn op dezen mooien Zaterdag middag getuige geweest van den even span nenden als sportieven kamp tusschen de vijf deelnemende ploegen, en het k£n niet an ders of dit móét op den duur leiden tot ver meerdering van het aantal aanhangers der athletiek binnen Leiden's wallen.... Evenals een jaar geleden had de L. A. K die voor een uitstekende regeling had zorg gedragen de beschikking gekregen over de gymnastiekzaal in de vroegere Kweekschool voor de Zeevaart aan het Noordeinde. waar de deelnemers een zeer behoorlijke gelegen heid hadden om zich te verkleeden en te wasschen, en waar na afloop ook de prijs uitreiking heeft plaats gevonden. Tegen drieën, toen zich reeds tallooze belangstel lenden voor de hekken van de Kweekschool verdrongen, werden de loopers in twee groote autobussen naar de verschillende punten van overgave vervoerd, waarna te kwart over drie zou worden gestart. Helaas liel de. jury-auto eenige oogenblikken op zich wachten, met het gevolg, dat er ruim vijf minuten te laat kon worden begonnen en verschillende loopers op de Breestraat aan merkelijke last ondervonden van twee trams der N. Z H. T. M., die men in normale omstandigheden, geheel volgens den opzet, juist ontloopen zou zijn. Het staat vast dal het resultaat hierdoor eenigermate is be ïnvloed, waar net de nummers 3. 4 en 5 be treft, doch anderzijds moet toch ook worden geconstateerd, dat noch de Donar-, noch de U. V. S.-man, die aan den kop gingen en immers favoriet waren voor de bezetting der eerste plaats er. een-i^en hinder van betee- kenis van hebben ondervonden. Veilig mag daarom worden aangenomen, dat de sterkste ploeg, in dit geval dus Donar, ook inderdaad heeft gewonnen 1 En het merkwaardige feit doet zich daarbij voor dat de kranige groen- sterren, die ditmaal minder dan anders voor dezen wedstrijd hadden kunnen - trainen, waardoor zij zelf niet al te veel succes had den durven verwachten, en desondanks juist nu een veel beteren tijd hebben gemaakt dan vorige jaren. Ruim 13 seconden waren zij sneller dan in 1928. terwijl ook nummer twee: U. V. S.t 8 seconden minder noodig had voor hetzelfde traject dan de winnende Donar-ploeg van een jaar terugl Omstreeks twintig minuten over drie knalde daar bij de H. B. S. aan den Hoogen Rijndijk het startschot: even een kluwen van loopers.toen maakte Bonte (Donar) zich los om als eerste de bocht te nemen naar den Zoeterwoudschen Singel, op den voet gevolgd door Van den Berg (Veldart.). Derde was Plaats (Fides Pacta), 4de Boom (U. V. S.) en 5de Vooys (A. R. C.). Vooral van dén Berg, de man in het mooie Oranje shirt, liep uitstekend, en tegen aller ver- wachting in wist hij het klaar te spelen om nog voor het einde der eerste vierhonderd j meter den kop te nemen en als nummer één i den stok aan zijn opvolger Hulsman, over te j gevenl Een oogenblik ging ook Beekman (U. V. S.) thans Donar voorbij, doch weldra keerde weer de kans: de groenster P. Jansen versnelde de pace, werd bovendien goed overgenomen door Hop bij het tweede punt j van overgave, en een moment later had I Donar weer de leiding met de Veldart als i tweede en U. V. S. als derde. Zou de Veld artillerie voor de verrassing zorgen en U.V.S. er uit loopen? Het had er waarlijk een oogenblik iets van, doch de leider der Oranje mannen, bij ons in de persauto gezeten, bleek goed gezien te hebbenl „Wacht maar. zei hij. toen wij van den Singel de Kore vaarstraat op suisden, nu is het uit met öt glorie. Hij had gelijk. Want terwijl eerst Butler en daarna Hoexum voor Donar de lei ding bleven behouden, óók toen kort daarna op de Breéstraat eenige trams als het ware een val opzetten, waarin de loopers dreig den gevangen te worden.terwijl, zeggen wij, Donar aan den kop bleef, kwamen voor U. V. S. Laman en Arbouw zoo onweer staanbaar opzetten, dat de blauwwitten niet alleen tweede werden, maar daarenboven een vrij aanzienlijken voorsprong werd ver kregen op de rest Zagen wij het wél dan was daar op de Breestraat Fides Pacta num mer drie, was de Veldart. vierde en sloot A. R. C., dat dén meesten hinder van de trams ondervond, de rij. Tusschen de leiders steeg nu de span ning I Nog bij het begin van het Rapen burg was Roozendaal, van Donar. eerste, doch Peter had reeds zichtbaar den achter stand der biauw-witten verkleind en toen even later Meerburg van hem den stok overnam, voltrok zich het feit dat het schijnbaar onoverwinlijke Donar van den kop werd verdrongen' Tien. twintig meter, liep de U.V.S.-captain uit en uit de dave rende aanmoedigingen en den bijval van het buitengewoon talrijke publiek viel te constateeren hoe men meeleefde met den opwindenden kamp van haar voorsprong echter geen pleizier. Wondergem kon het tempo van Hemerik niet evenaren, en nog voor het bereiken van den Witten Singel had Donar de leiding heroverd. En dit maal voor goed! J. Jansen en Kaay ver grootten nog het verschil met U.V.S en onder luid gejuich eener dichte menigte ging laatstgenoemde voor Donar al? win naar door de finish, die zich vlak voor ons gebouw bevond O m Als voorzitter van den Leidschen Alhle- tiek-Kring heeft de heer B Menkhorst na afloop van dezen schitterend geslaagden wedstrijd de prijzen uitgereikt en er daarbij op gewezen hoe de directie van het „Lridsch Dagblad" verleden jaar. toen Donar definitief den beker had gewonnen, onmiddellijk een nieuwen wisselprijs be schikbaar had gesteld, namelijk een fraaie met zilver beslagen estafettestok, waarvoor natuurlijk dezelfde voorwaarden gelden. Hiervoor den heer Henny, die tevens oud-voorzilter van den Kring is. hartelijk dank te zeggen, was spreker een aangenome taak. De heer Henny herinnerde aan de moeilijkheden, die zich den laatsten tijd tusschen den Kring en de K.N.A.U heb ben voorgedaan en sprak de hoop uit dat het bestuur, in het belang van onze mooie, sport, zal afzien van z'n booze plannen om af te treden. Tenslotte deelde hij mede, dat ieder jaar een zilveren ring om den stok zal worden aangebracht, vermeldende den naam van don winnaar en voegde hij er den wensch aan toe dat een groot aan tal ringen den stok zal mogen sieren voor dat deze definitief wordt gewonnen. Alvorens nu de prijzen aan de winnaars ter hand te stellen heeft de voorzitter nog dank gebracht aan de heeren Wess^ling en Loet, d«» *,U bestuursleden van den Z.H. A B. op dezen middag blijk van hun be langstelling hebben gegeven, aan de polit voor haar waarlijk volmaakte medewer king, aan den commissaris (die bovendie een prijs beschikbaar had gesteld) in he bijzonder en vervolgens aan alle ander personen, die tot het welslagen hadden bij gedragen. Op de kwestie met de K.N.A.U wilde spreker thans niet ingaan, slecht wilde hij vastleggen dat het bestuur zekerheid zal eischen, dat zich gebeurlijk heden, gelijk rich onlangs hebben voorge daan, niet andermaal zullen kunnen plaat? vinden. Wij laten hier thans de volledige uitsla volgen: 1. Donar. in 9 min. 231/5 sec (ver leden jaar bedroeg de tijd van den win naar 9 min. 36 3/5 sec. en in 1927 9 mi 28 sec.) De ploeg bestond uit: Bonte, P Jansen. Hop, Butler. Hoexum, B. Roozen daal. M. Verhoog. Hemerik, J. Jansen e Kaay. 2. U.V.S. in 9 min. 28 1/2 see. (L. Boo I Beekman, G. de Lange, H. Laman Arbouw. II. Peter. S. Meerburg, J. Wonder gam, J. Wassenburg, en G. Annokkee 3. Fides Pacta, in 9 min. 49 sec. (P Plaats Jr.. J. Bronsgeest. C. Rameau. van Vliet. R. J. J Bronsgeest, H Brakel C. van der Revden, C. Pont, E. Binsberge en S. den Os). 4 6e Regiment Veldartillerie (van der Berg. Hulsman, Huiberts. Hofenk, Tucker man. van Andel. Grondel, van der Klugt de Waard en Cochius). 5. A.R.C (AlphenK met de loopers Vooy: Leek, Vonk, Godthelp. van der Zee. P. d( Rijke. Schreuder, Kroon, Bergshoef ei Groenenberg. Op den Zoeterwoudschen Singel zijn twei regenjassen blijven liggen. Gaarne nemei wij inlichtingen in ontvangst. GYMNASTIEK. ZWITSERSCHE KEURTURNER NAAR NEDERLAND. Naar het „Turnblad" meldt, zal de Zwil sersche keurturner Melchior We'zel na^i Nederland komen, om de Nederlandse^ turners in verschillende plaatsen te trainen TEANNE D'ARC. In de groote Stadszaal heeft „Jeann< d'Arc" gisteravond een uitvoering gegeven waarvoor veel belangstelling was. Aan deJ opmarsch namen ongeveer 200 gymnast^ deel. De uitvoering slaagde naar wensch vooral de stokoefeningen der dames trok ke'n de aandacht, evenals de knotsoefenin gen. Aantrekkelijk waren ook de divers1 standen aan het slot van den avond. Het startschot is gevallen: de estafettewedstrijd „Dwars door Leiden" hëeft een aanvang ge'nomen..1

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 12