Doodt elke mug"! sproeit met UIT DE RIJNSTREEK. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. LAND- EN TUINBOUW. BRANDEN. Gisterenmiddag omstreeks 2 uur brak door niet met zekerheid vast te stellen oor zaak, maar waarschijnlijk door het komen van vonken in het zaagsel, brand uit in de kistenfabriek van de fa. A. Kuyvenhoven te Naaldwijk. Daar hier een zeer groote hout- voorraad ligt opgeslagen, liet de brand zich aanvankelijk ernstig aanzien. Door de faibrieksbrandweer werd het eerst het vuur aangetast, waarna spoedig de brandweer verscheen en met nog eenige stralen aan het blusschingswerk deelnam. Het vuur werd hierdoor geheel ingeslo ten en na een uur was het gevaar geweken. Gistermorgen is door hel overkoken van een pot met rubberverf brand uitgebroken in de afdeeling kokerij van de zoutziederij van den heer Bosman, aan den Schelphoek te Alkmaar. De brandweer wist met twee motorspui ten binnen een half uur lijds het vuur te dooven. De kokerij is uitgebrand. De daar naast gelegen zoutziederij en verpakkings- afdeeling zijn bewaard gebleven. Alles was verzekerd. Eergisteren is brand uitgebroken in het Botanisch Laboratorium van prof. Went te Utrecht. Het vuur ontstond in een houten kastje met films op de kamer van dr. Neu renberg, doch kon gelukkig onmiddellijk worden gebluscht door eigen personeel. Te Deurne is door onbekende oorzaak brand ontstaan in de groentenbergplaats van den groentenhandelaar Van Osch in de Stationsstraat. Het pakhuis was spoedig geheel een prooi der vlammen. Toen de bergplaats bijna geheel vernield was, sloe gen de vlammen over op 't woonhuis van den heer M. van der Burgt, dat eveneens is afgebrand. De inboedel kon grootendeels worden gered. Verzekering dekt de schade. HEVIGE GASONTPLOFFING. In de gasfabriek der Saksische kunststaal fabrieken te Doehlen heeft tijdens het wellen door onbekende oorzaak een hevige gasont ploffing plaats gehad, waardoor achttien ar beiders voor een deel levensgevaarlijk werden gewond. Zes arbeiders, die door uitslaande vlammen gevaarlijke brandwonden hadden opgeloopen, zijn naar bet ziekenhuis overgebracht, waar één van hen gisterenmorgen is overleden. D* fabriek was tijdens de werkzaamheden buiten bedrijf gesteld. BRAND IN EEN HOTEL. •I Gisterenmiddag is brand uitgebroken in net grootste en modernste hotel van Belgrado, het Palace Hotel, dat vijf verdiepingen hoog is. Onder de hotelgasten ontstond een j»a- niek en vele sprongen uit de vensters. Het i gelukte de brandweer met veel moeite het vuur te localiseeren, doch de bovenste verdie ping is uitgebrand. ENGELSCHE NON-STOP-VLUCHT. De Britsehe regeering organiseert een nieu we non-stop-vlucht van Engeland naar Kaap stad. Zij beoogt hiermede de Engelsche vliè- gers in de gelegenheid te stellen een poging te doen om het non-stop-record, hetwelk thahs staat op naam van Italië, opnieuw op ï^am van Engeland te brengen. MET EEN AUTO ER VAN DOOR Zondagavond werd bij de Politie te Zand- voort aangifte gedaan, dat een Fordauto die bij den Zeeweg even onbeheerd had ge staan, was gestolen. Onmiddellijk is toen de politie in de omliggende gemeenten hier van in kennis gesteld en omstreeks 8 uur kwam bij de politie te Haarlem bericht bin nen, dat de auto opgespoord was. De auto werd bestuurd door N. uit Haarlem, die naar Zandvoort i9 overgebracht. De auto is in beslag genomen. ZAKKENROLLER INGEREKEND Gistermiddag omstreeks half een is, zoo meldt de Telegraaf, op een bijwagen van lijn 2 te Amsterdam een zakkenroller op heeterdaad betrapt. Als gewoonlijk was het middenbalcon stampvol. Opeens voelde de directeur van het postkantoor, de heer Van Beers ,die zich per tram huiswaarts begaf, dat zijn portefeuille bezig was in am.ere handen over te gaan. Vlak bij hem bevond zich een heer met, overeenkomstig de rege len van de kunst, een regenjas over den arm. De heer van Beers vermoedde terstond in dezen man den zakkenroller en greep diens arm, waarmede hij onder bescher ming van de jas gemanoeuvreerd had. De aldus op heeterdaad betrapte had de porte feuille nog in de hand. Onder groote belang stelling van de zijde van het publiek werd de zakkenroller naar het bureau Leidsche- plein overgebracht. HET GEZONKEN STOOMSCHIP „DAN". Men meldt uit Berlijn aan de „N.R.Ct.": Het Duitsche slagschip „He-ssen" en de beide torpedobooten „Luchs" en „Seead- ler" en het Jumkersvliegtuig D. 1626 heb ben Zondag en gisteren getracht een spu«^ te ontdekken van het Deensche stoomseh'p „Dan." De „Hessen" bemerkte bij Büster- ort een omgeslagen roeiboot, waaraan zich een man vastklampte. Ondanks den stirm werd terstond een boot te wate- gelaten. Men slaagde er in den drenkeling te red den en aan boord van de „Hessen" te brengen. De man, een matroos van de „Dan", was geheel uitgeput. Hij had 28 uur lang in het water gelegen. Hij vertel de, nadat hij weer bij was gekomen, dat hij met vier kameraden in een kleine roei boot het zinkende schip had verlaten. De roeiboot sloeg echter om en de vier ka- meraden verdronken. Hij slaagde er in zicb aan de boot vast te klampen. Hij heeft ook een tweede boot gezien, die ondanks den storm een zeil had gekeschen. Van deze boot ontbreekt echter elk spoor. De „Dan" is in vier minuten tijds gezonken. De oor zaak van de ramp kon niet worgden vast- gesteld. Men acht het mogelijk, dat een ketel is ontploft, of dat een gasontploffing aan boord heeft plaats gehad. De geredde matroos blijft voorloopig ter verpleging aan 'boord van de „Hessen". Do bezetting van de „Dan" bestond uit IC Denen, vier Duitsohcrs en een Noor. Bo- i vendien bevond zich de vrouw van den J stuurman aan boord, zoodat bij deze ramp 21 menschen om het leven zijn gekomen. VOETBAL DE NIEUWE STRAFSCHOPBEPALING. De regel nog niet overgenomen. In Deventer hebben wij zegt het „Hbld." eenige vooraanstaande figuren in de.i N.V.B. naar hun meening gevraagd omtrent de nieu we strafschopbepaling, die in Engeland reeds in werking is gesteld, nadat zij door de In ternationale Board officieel is bekend ge maakt. De nieuwe strafscbopbepaiing, zegt namelijk, dat de keeper op de lijn moet staan voor de bal wordt getrapt. En hierover zjjn in Engeland do gemoederen beroerd, om dat de conclusie er uit is getrokken, dat de doelverdediger zich op de lijn niet mag ver plaatsen, vóór is getrapt. Wel mag hij met de armen zwaaien, rompbewegiugen maken enz. Maar geen stap mag hg doen: vooruit, zijwaarts of achteruit. Weshalve men er re kening mede houdt, dat elke penalty, voort aan een zeker doelpunt is. Het gevol doet zich evenwel voor, dat de N.V.B. de nieuwe bepaling nog niet heeft overgenomen. Nu werd van eenige zijden op gemerkt, dat de Nederlandsche scheidsrech ters de nieuwe bepaling dus nog niet kunnen in werking stellen, maar van zeer vooraan staande zijde werd verklaard, dat een Neder landsch scheidsrechter, indien hij optreedt volgens de bepalingen van de International Board volkomen in z'n recht is ,ook al heeft de N.V.B. de wijziging nog niet ingevoerd. Hetgeen de Int. Board bepaalt, geldt voor allo bij de F.I.F.A. aangesloten bonden. De Nederlandsche Voetbalbond is echter in ge breke gebleven, de bepaling in te voeren, weshalve nog vreemde situaties zoude: kun nen ontstaan, omdat de scheidsrechter abso luut in z'n recht is, wanneer hij zich houdt aan de nieuwe bepaling, d.w.z. verder kgkt dan z'n neus lang is, nu de N.V.B. in gebre ke is gebleven de nieuwe bepaling over te nemen. Het is dus zaak dat de N.V.B. zoo gauw mogelijk de bepaling overneemt en zgn eigen interpretatie bij den regel geeft (over de opvatting van zich niet mogen verplaat sen, is men het ook in Engeland nog niet eens). Indien het niet geschielt, zouden ge durende de competitie vreemd? gevallen het gevolg kunnen zijn en zooals opgemerkt werd, is het mogelgk, dat promoties of degra daties er van afhangen. DOOR DEN TREIN OVERREDEN Gisteravond omstreeks halfachfc is te Delft de 13-jarige jongen J. P. uit de Phoe- nixstraat door de maahine van een uit Den Haag komenden sneltrein overreden cn op slag gedood. DOODELITKE SPRONG. In de buurtschap Albergen, onder de ge meente Tubbergen heelt een zeer tragisch ongeval plaats gehad. De 61-jarige W. en diens zoon, de 30-jarige W. waren gezeten op een leegen hooiwagen, waarvan het paard schrok, terwijl het een turlwagen passeerde. Het dier sloeg op hol en rende in volle vaart den harden weg Albergen-Zen- deren op. De oude W. sprong van den wa gen, spoedig gevolgd door zijn zoon. W. kwam daarbij zoodanig te vallen, dat hij een schedelfractuur opliep. W. werd ter stond van de laatste H.H. Sacramenten voorzien en stierf eenige uren later Ook de zoon verkeert in levensgevaar en bekwam een schedel fractuur en moest eveneens van de H.H. Sacramenten der Stervenden wor den voorzien. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. In het ziekenhuis te Leeuwarden is over leden schipper M. Wijkstra, die te Bergu- i merheide door een auto werd aangereden. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Hgkersmilde, Th. Hettin- ga te Dantumawoude. GEREF. KERKEN. Twee tal: Te Eindhoven (2de pred. pl.), F. A, den Boeft te Amersfoort en A. K. Krabbe te Mijdrecht. Beroepen: Te Borger, M. v. Wgk te Oostburg Te Leens, A. B. W. M. Kok te Znamslag. Aahgenomen: Naar Warns, G. J. v. Reenen, cand. te S'.eeuwgk (N.-Br.) Naar Aduard, P. v. d. Sluis te Onstwedde. Bedankt: Voor Steenwgk, H. Holtrop, te IJmuiden-Oosl Voor Reitsum, J. v. Dgk te Duurawoude. CHR. GEREF. KERK. Tweetal: Te VIaardingen, A. M. Berk- boff, te Amsterdam en W. Bgleveld te Haar lem (C). RECLAME. Hc kreeg een mand peren van zijn boterboer. „Dank je wel, zei hij, maar het is eigenlek veel te veel. „Ooh, zei de boer, ik heb er toch te veul; 't moet ze wel aan de bieste geuve!" BUITENLANDSCH GEMENGD. DE HITTEGOLF IN ENGELAND Gisteren heerschte in Londen weer een bjjna tropische hitte met meer daD 30 gr. Celsius in de schaduw. NEDERL. TUINBOUWRAAD. In de jongste bestuursvergadering van den Nederl. Tuinbouwraad bleek uit een mede- deeling van de Jaarbeursdirectie te Keulen, dat de voorgenomen tentoonstelling van bloemen en vruchten veranderd is in een tentoonstelling van vruchten en levensmidde len, verbonden aan een in October te houden hotel-vaktentoonstel ling. Het Centraal Bur. der Veilingen zal nu alleen aan deze tentoon stelling deelnemen. De voorz. bracht ver slag uit over eem door den minister van binnenlandsche zaken en landbouw met ver tegenwoordigers der centrale landbouworga nisaties gehouden bespreking over de con- cept-landbouwbegrooting 1930. Besloten werd, bij de regeering de w en- se heljjkbeid te bepleiten om op de tuin- bouwwinterscholen jongelieden toe te laten, die nog niet den 15-jarigen leeftijd bereikt hebben, maar het eind-diploma M.U.L.O. be zitten. Als vertegenwoordigers in den Spoorweg- raad werden opnieuw aangewezen de hee- ren F. V. Valstar als lid en H. Trienekens als plaatsvervangend lid. VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJDEN VAN A. S. C. Woensdagavond te 6 uur speelt een A.S.C.-combinatie op het terrein de Kem- penaerstraat een vriendschappelijken wed strijd tegen het Politie-elftal. Donderdagavond op denzelfden tijd speelt een A.S.C.-elftal tegen de L.V.B.-scheids rechters. Het scheidsrechterelftal is als volgt samengesteld: Verhoef, v. Wel zen J. v. Deventer Crama v d. Meer P. de Boer Ramak. Selier, v. d. Laan de Bruin. v. Goor Scheidsrechter is de heer v. Benten. ENGELSCHE UITSLAGEN. Gisteren zijn de volgende wedstrijden ge speeld voor de 1ste klasse: Aston VillaDerby County22 Sheffield UnitedMiddlesbrough 13 West HamNewcastle51 En voor de 2e klasse: BlackpoolNottingham Forest 51 CharltonStoke City 4I Notts CountyBradford City 4 PrestonCardiff 20 SouthamptonWest Bromwich 32 Wolves Reading21 ZEILEN. OM HET SCHELDEJUWEEL. De Ubu wint. Gisteren zijn de wedstrijden om het Schei- juweel beëindigd. De uitslag der eerste race was: 1. Ubu, 2 uur 32 min. 42 sec.; 2. Uilen spiegel, 2 uur 36 min. 2 sec.; 3. Kemphaan, 2 uur 37 min. 51 sec.; 4. Antigon, 2 uur 38 min. 2S sec.; 5. Michel, 2 uur 41 min 57 sec.; 6. Lou, 2 uur 45 min. 37 sec. De tweede race had tot resultaat: 1. Uilenspiegel, 2 uur 52 min. 46 sec.; 2. Ubu, 2 uur 54 min. 12 sec.; 3. Antigon, 2 uur 54 min. 21 sec.; 4. Saint Michel, 2 uur 54 min. 42 sec.; 5. Lou, 2 uur 58 min. 52 sec. Ubu won dus met 40 p. het Schel de- juweel. Uilenspiegel werd tweede met 32 p., Kemphaan had 11. Lou 7 p. ATHLETIEK. „BRUNHÏLDE". A.s. Vrijdag zullen door ..Brunhilde'' op het Sportterein aan den Hooge Rijndijk onderlinge adspirant-wedstrijden gehouden worden in 3 groepen van 1012 jaar, 13 tot en met 14 en 15 tot en met 16 jaar. De wedstrijd zal bestaan uit een driekamp n.l. voor de kleinste 40 M.. overigen 60 M. hardloopen, bal werpen en verspringen. DUIVENSPORT. „STRIJD EN VRIENDSCHAP" (Voorschoten). Navlucht vanaf Vilvoorde (België). Af stand 133.504 K M., met vogels die dit jaar nog niet waren uitgekomen of geen prijs j wonnen. 1. G. A. van Adrichem, 12 uur 8 min. 47 sec.; 2. F. L. Smit 12.13.14; 3. Idem 12.13.14; 4. J. Groeneveldt 12.15.24; 5. A. Oudshoorn 12.15.46; 6 G. A. van Adrichem 12.16.12; 7. J. Groeneveld 12.16.38; 8. Idem 12.16.38; 9. Idem 12.18.10. ALPHEN. Openln ch tsam enk omst der Vrijz. Godsdienstig en. Vanwege de Vrijz. Godsdienstig en al hier had Zondagmiddag halfdxie een open lucht-samenkomst plaats op een terrein te Molenaars, welwillend afgestaan door den weled. geb. heer M. H. v. d. Kloot- Meyburg. Nadat het vrijzinnig kerkkoor in com* binatie met het zangkoor van Boskoop ter inleiding lied 104 uit den bundel van ux. 4 Protestantenbond had gezongen, opende de plaatselijke predikant dr. J. P. Canne- gieter deze bijeenkomst, welke door phn. 6CO personen werd bezocht. Spr. 'heette alle aanwezigen hartelijk welkom en bracht naar voren, dat deze openluchtsamenkomst niet werd gehouden uit een oogpunt van propaganda, doch dat het voornamelijk de bedoeling was te laten zien dat er alhier, zij het dan ook bij de andere richtingen vergeleken, weinig in ge tal, ook tal van personen zijn die de vrijz.- godsdienst voorstaan. Met welgekozen woorden richtte hij zich verder tot de aan wezigen van andere richting om vervolgens met het gemeenschappelijk laten zingen van Gezang 2 1 zijn weLkomstrede te ein digen. Het woord was toen aan den heer J. R. Schouwink, voorzitter van den ring Wesi- land van vrijz. godsd. jongeren te 's-Gra- venzande. Als onderwerp had deze spreker gekozen „Tot den Opbouw" doch vóór hij aan zijn eigenlijk onderwerp begon, gaf hij in breede trekken weer hoe er in vroegere tijden een actie en reactie was gewekt speciaal wat betreft de jeugdbeweging. Hij eindigde tenslotte met te zeggen, dat men gelukkig een algeineene religieuze opleving kan waarnemen en sprak den wensch uit, dat de vruchten van dezen tijd gezegend mogen zijn. Hierna werd gemeenschappe lijk gezongen gezang 99 3. Vervolgens betrad mej. ds. A. G. Gunther, Remon- strantsch predikante te Zwamraerdam, het spreekgestoelte met het onderwerp „Ons Vrijzinnig Christelijk geloof". Evenals de vorige sprekers had deze spreekster een aandachtig gehoor. Ds. Gunther eindigcio haar toespraak met het voorlezen vaT Psalm 103 1. Na de pauze zong het zang koor uit den bundel der P. B. lied 40 en 73 waarna het woord werd gegeven aan ds. M. C. van Wijke, Ned.-Herv. pred. te Nieuwveen. Deze hield een geestdriftige rede over het onderwerp „In Christus één". Spreker wees er den vrijzinnigen op, dat zij hun kinderen toch regelmatig Zon dagsschool en Catechisatie moeten laten bezoeken. Hierna volgde het slotwoord door dr. P. Glas van Boskoop. Allereerst bracht deze zijn dank aan den eigenaar van het terrein den heer v. d. Kloot-Meyburg, ora vervolgens een waardeerend woord te spre ken tot de V.C.J.B. speciaal tot hun voor zitter den heer v. cL Linde, die veel werit voor deze samenkomst heeft verricht. Ook het zangkoor alsmede haar directeur den heer Gaillard brengt spreker een woord van dank voor de wijze waarop zijn koor heeft medegeholpen een stemmingsvolle sfeer te scheppen. Tenslotte werd den ver schillenden sprekers en spreekster dank gebracht waarna het zangkoor deze bijzon der geslaagde openluchtsamenkomst sloot met het zingen van lied 126 uit den Bundel. Door het bestuur van de Evangelisatie Hooftstraat werd tot voorganger benoema de heer Van Leeuwen godsdienstonderwij zer te Sdhoonrewoerd. Zondagmiddag kwam de wielrijder N. v. d. G. zoodanig met een auto in botsing dat zijn fiets zwaar werd beschadigd. Ook gistermiddag had weer een aanrijding plaats, thans wederom in de vermaaroe Bruggestraat waar de stroohandelaar v. R. en de wielrijder O. met elkaar in aan rijding kwam. Ook bij deze aanrijding moest het rijwiel het onderspit delven. Van beide gevallen werd bij de politie aangifte gedaan. 0 BODEGRAVEN. DE LANDBOUW FEESTEN. SCHAKEN. OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. De derde partij t-usschen Aljechin en Bogoljubpw is na 40 zetten afgebroken. Bekroningen Kaastentoonstelüng Een fantastisch schoone gondelvaart Nog een extra verrassingI Over de feesten vernamen wij nog het volgende De bedoeling der tentoonstelling was allereerst den bezoekers der algemeene vergadering te laten zietn, wat de echte Hol- landsche boerenkaas eigenlijk is, welk hoogwaardig product er in deze streken ge produceerd en verhandeld wordt. Maar daarnaast ook, om een ieder die bij deze beïeiding of handel betrokken is, of daarin belangstelt de overtuiging bij te brengen, dat onze volvette Goudsche boerenkaas zeer bijzondere kwaliteiten bezit. De deelname was opengesteld voor producenten en voor handelaren. Voor elk der groepen bestond een indee ling in 5 rubrieken en wel rubriek 1Kaas van 6 K.G. of minder gewicht. Rubriek 2; Kaas van 610 K.G. Rubriek 3: Kaas van 1015 K.G. Rubriek 4: Kaas van 15 tot 20 K.G. Rubriek 5: Kaas van 20 K.G. en meer. In elke rubriek moesten twee kazen wor den ingezonden. Door producenten werden ingezonden totaal 140 kazen en wel 4 in rubriek 1, 60 in rubriek 2, 62 in rubriek 3, 6 in rubriek 4, 8 in rubriek 5. De handel zond eveneens 140 kazen en wel 24 in rubriek 1. 36 in rubriek 2, 38 in rubriek 3. 26 in rubriek 4, 16 in rubriek 5. De jury bestond voor de kaastentoonstel ling wat de producenten betreft uit de hee- ren W. J. v. d. Boon, G. J. de Koogel en K. J. Kooij Czn.; Voor de handelsinzendin gen uit de heeren A. J. Schilt; G. C. van Eijk en J. v. d. Laan te Gouda. RECLAME. de eelt bus Hut zwarten bauó 8644 De commissie voor den. kaasdag, wai natuurlijk geen prijzen werden gegeven b stond uit de heeren: Ir. W. J. Huisman Gouda; B. Baars en Baan Batelaan te1 Bod graven. Wat de producenten betreft waren de b kroningen als volgt: Rubriek 1: le prijs 84 punten W. Boe Bodegraven; 2e prijs 80 punten, A. Hooge; doorn, Zwammerdam. Rubriek 2: le prijs 84a punten, C. Dam, Bodegraven; le prijs 84b punten, Boer. Bodegraven; 2e prijs 82 punten, Hooflman, Zwammerdam; 2e prijs 82 pu; ten, T. Verboom, Bodegraven; 2e prijs punten, J. Hoofdman, Bodegraven; 2e 82 punten, A. W. Moons, Bodegraven; prijs 80 punten, S. Heykoop, Zwammerdar 3e prijs 79 punten. J. 'H. v. Dobben. Zwan merdam; 3e prijs 78 punten, M. G. Stolwij Bodegraven. Rubriek 3: le prijs 84a punten, B. Spruy Bodegraven; le prijs 84b punten, P. v Linden, Nieuwerbrug a. d. Rijn; le prijs? punten, P. Rijlaarsdam. Rietveld; le pri 83a punten, W. Boer, Bodegraven; le pri 83b. punten, Wed. H. Oudshoorn, Rielvel< 2e prijs 83c punten, P. van Schievee Gouderak; 2e prijs 83d punten, J. H. va Dobben, Zwammerdam; 2e prijs 83e punte C. A. van Dam, Hazerswoude; 3e prijs 8! punten, C. v. d. Wel. Bodegraven; 3e pri 82b punten, J. v. d. Wind, Barwoudswaa der; 3e prijs 82c punten, J. Oskam, Boni pas. Vlist; 3e prijs 82d punten, D. .T. Hertog, Bodegraven; 3e prijs 82e. M. Stolwijk, Bodegraven; 3e prijs 82f, J. R laarsdam Czn.. Alphen a. d. Rijn. Rubriek 4: le prijs 83 punten, W. B01 Bodegraven-, 2e prijs 82 punten. A. Ho gendoorn, Zwamraerdam. Rubriek 5: le prijs 82 punten. W. Bo< Bodegraven; bestuursprijs G. C. Rijlaai dam. Bodegraven. Wat de handel betreft, waren dc heb ninge-n als volgt: Rubriek 1: le pr. J. Brocre en Zn., Le kerkerk 84 punten, le pr. N.V. "W. di Boer, Gouda, 84 p. 2e pr. A. C. de Meijer Rotterdam, 80 p. 2e pr. H. Windbor Bodegraven 80 p. 3e pr. fa. Luuring ii p 3e pr. Gebr. Jongeneel id. 76 p. Rubriek Ble prijs F. Noordhoek, Bw gTaven 84 p. le pr. N.V. W. den Bo Gouda, 82 p. 2e pr. J. v. d. Giescn, Bo< graven 81 p. 2e pr. fa. Luuring, id. 80 p. pr. S. Göbel Hzn., id. 78 p. 3o pr. Baars, id. 76 p. 3e pr. J. Broere en Lekkerkerk, 76 p. Rubriek C: le pr. J. v. d. Giesen. graven 84 p. le pr. B. Baars, id. 83 p pr. N.V. W. den Boer, Gouda 82 p. j| A. v. d. Bood, Bodegraven 81 p. 3e pr. P. Veerman, id. 80 p. 3e pr. S. Göbel Hm id. 80 p. 3e pr. A. C. de Meijere, Rotte dam 80 p. 3e pr. fa. Wöhnmann, Bodegr ven 80 p. Rubriek D: le pr. Jac. Veerman, Bod graven 82 p. le pr. J. P. Veerman, id. p. 2e pr. fa Wöhrmann, id. 80 p. 3e pr. Goebel en Co., id. 78 p. 3e pr. J. Broere Zn., Lekkerkerk, 78 p. i Rubriek E: le pr. F. Noordhoek, Bo< graven 79 p. 2e pr. fa. H. Goebel en C< id. 77 p. 3o pr. B. Baars, id. 76 p. 3e A. C. de Meijere, Rotterdam 74 p. Na de opening der landbouwtentoonsti ling stroomden spoedig de belangstellend! toe. De officieele gasten veTeenigden zi< aan het door het gemeentebestuur aang boden diner in Hotel van Haaften. Voor het groote publiek echter begon b feest eerst bij het begin van de gondelvaa om 8 uur. Behalve de beide zangvereei gingen en het muziekcorps bevonden op de booten vele particulieren. Voor verlichte booten bevondt zich een donke boot van den organisator van den tod den lieer L Hortensius. Allereerst begaf men zich vanaf Buite kerk naar den Schoordijk, vlak bij Zwa! merdam, waarna, toen het geheel donk was, de booten terugvoeren, dwars do Bodegraven heen naar Nieuwerbrug vandaar weer terug naar Bodegraven. Ruim twee uur duurde de tocht. Een i leraardigste verlichting met een zee vi oranjelampions en vetpotjes maakte het g zicht op de rij booten tot een fantastis geheel, schooner dan iemand 't zich dacht had. Hulde aan de leiders! Zij gen het nog eens herhalenAls een e.vtr verrassing vonden we door toevallige oï standigheden een niet aangekondigde sen terende verlichting, ook met oranje Lu pions in de boom en en vetpotjes langs ra den van paden en slooten op de terreinT der firma Turkenburg. Ook dat sloeg In de Spoorstraat heerschte den gebee j avond een enorme drukte, hoewel to velen helaas deze prachtige door onbekendheid niet zullen heb gezien 1 BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Anthonia Helena Maria. ds. -I Broekhujjse en M. Verheul. M j Ondertrouwd: H. v. d. Willik en Tienhoven. Overleden: Jan Vermeulen.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 6