WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1929 No. 21311 FF1CIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. DE TUINBOUWTENTOONSTELLING IN „CONCORDIA' UIT DE RAADZAAL BURGERL. STAND v. LEIDEN Het voornaamste nieuws van heden. Jaarpas LEIDSCH DAG BLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel voor advertentiên uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentiên 35 Cts. per regel. Kleine Advertentiên uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 60 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT:' Voor Leiden per 3 maanden 2.35, per week Builen Leiden, waar agenten gevestigd gijn, per week Franco per post 2.35 portokosten. 7 0.18 „0.18 I nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. [G WERKLIEDENREGLEMENT. Burgemeester en Wethouders van Leiden; iBrengen ter kennis van belanghebben- dat de stemming en de eventueele ber ijming ter verkiezing van twee leden twee plaatsvervangende leden der Com- isjie van Onderzoek, bedoeld in art. 22 ia het Reglement voor de Werklieden in jsst der gemeente Leiden, zal plaats hben in een der lokalen van: is Stadstimmerwerf, let Openbaar Slachthuis, ie Gasfabriek, 1st gesticht Endegeest, en 1744 int Gemeentelijken Reinigingsdienst, ■pectievelijk op WOENSDAG 18 SEPTEMBER en WOENSDAG 25 SEPTEMBER a.s. tides voormiddags negen tot twaali uren. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 4 September 1929. TENTOONSTELLING ÜN BLOEMEN EN PLANTEN. fraai resultaat van vruchtbare samenwerking. Ie beide zalen van bet gebouw „Concor- aan de Steenstraat prijken in feest- Rijk bloeiende planten en bloemen in I-derden variëteiten vullen de zaal. waar tiers lange rijen stoelen als soldaten in ld gelid geschaard staan. ISet is ongetwijfeld een mooi gezicht, paneer we de zaal binnentreden en den fiüisatoren zij in de allereerste plaats fclde gebracht voor de gedachte aan sa- Énwerking tusschen de Leidsche Tuiniers- f Bloemisten vereeniging ..Door Eendracht ponden" en de Vereeniging van oud- lingen der tuinbouwcursussen. waarvan fraaie bloemenshow het gelukkige frultaat is geweest. doel dezer combinatie is geweest om t staat te zijn beter voor den dag te ko en dat doel is volkomen bereikt. Bloeiende heester takken, honderden ge- ■raen bloemen, waaronder de dahlia's domineeren, staan bier in bonte kleuren mengeling bijeen als evenzoovele vertegen woordigers van het vele schoon, wat de natuur ons biedt. Echter niet alleen de natuur, want ook de vakkennis spreekt in deze een hartig woordje mee en als we daarbij bedenken, dat de inzenders over het algemeen niet behooren tot de groote kweekers doch veelal in hun vrije uurtjes hun planten kunnen verzorgen, dan dwingt het gebodene te meer bewondering af. Zooals reeds gisteren gemeld, zijn er niet minder dan 37 inzendingen, niet alleen van de practische resultaten, maar ook voor een zeer groot deel aan de theorie gewijd. Zoo wordt vrijwel de geheele voorzaal in beslag genomen door een collectie waar devolle tuinbouwboeken van den heer Faber en tal van tuinteekeningen van de heeren Hendriksen, Veldhuyzen. Uljee en Wiggers Voorts mooie plaatwerken van den heer J. Mater en een fraaie collectie ge droogd heeslermateriaal van den heer W. Lager berg In de groote zaal valt behalve de levende bloemen en planten nog te bewonderen een interessante verzameling zeldzame vruch ten en bezienswaardig spiritusmateriaal uit het Botanisch Laboratorium alhier Het podium wordt geheel gevuld door de inzendingen van den jaarlijkschen kweekwedstrijd van ..DEV." De uitslagen van dezen wedstrijd zoo mede de bekroningen der overige inzendin gen, hopen wij morgen tegelijk met een beschouwing van een vakkundig medewer ker te kunnen geven. Ook op de officieele opening, welke heden- raiddag te 3 uur door den heer E. Th Witte, eerelid der Ver. van Oud-leerlingen ge schiedde, komen wij morgen nader terug. TENTOONSTELLING IN HET GEBOUW „PREDIKER" AAN DE JANVOSSENSTEEG. Zooals wij gisteren met een enkel woord mededeelden, organiseert de Christelijke Jeugdvereeniging N. O. M. A. T. E. G. (Niet onzer, maar alles ter eere Gods), die zich ten doel stelt de evangelisatie onder de Leidsche jeugd te bevorderen, heden en mor gen een bazaar. Deze vereeniging wordt be stuurd door eenige Christelijke jongemannen, waarvan de heeren G. Bernard, P de Moed en A. J. van 't Riet respectievelijk voorzitter, secretaris en penningmeester zijn, die echter bij het samenstellen der tentoonstelling wer den bijgestaan door een aantal jongelieden van beiderlei kunne en den steun erlangden van een aantal ingezetenen, die met het doel der vereeniging sympathiseeren. Zoo kon dan de tentoonstelling tot stand komen, die vanmiddag in de groote zaal van „Prediker" is geopend. Men vindt er veel en velerlei keurig en kleurig geëtaleerd; om uit de vele stands een greep te doen noemen wij die van band- werken, glas- en aardewerk, comestibles, chocolade en suikerwerk, toiletartikelen, tabak- sigaren, sigaretten en verdere rook artikelen en lest best een rijke voorraad fruit en bloemen Er is inderdaad voor elk wat wils en wat men er koopt is niet duur. In de zaal zijn voorts een aantal attrac ties voor grooten en kleinen, zooals een rad van avontuur, een vischton, een sjoelbak en ten slotte kan men zijn geluk beproeven om met raden een mooie pop te winnen. Verder kan men in de zaal onder 't genot van een strijkje een heerlijk kopje thee drinken. In tegenwoordigheid van het bestuur en een aantal genoodigden. dames en heeren, werd de tentoonstelling hedenmiddag te twee uur geopend. Het oudste bestuurslid, de heer Van 't Riet, heette de aanwezigen welkom, bracht hulde aan den voorzitter en den secretaris en vele leden voor de voorberei ding, terwijl hij de verschillende ingezete nen dankte voor de bijdragen in natura en geld, voor dit doel geschonken en beval ten slotte de tentoonstelling bij het Christelijk deel der burgerij aan. Hierna gaf hij het woord aan ds. A. D. Meeter, die de openingsrede hield. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging: „Randapol", Breestraat 81, Leiden. Exploitatie van reel, objecten en uitgeverij in binnen- en buitenland. Wijzi ging zaakadres thans: Oegstgeest, Duiven voordestraat 75. Mej. H. Spaargaren is gisteren te De venter geslaagd voor het tweede gedeelte analisten-examen. In opdracht van het Amslefdamsch Couponmagazijn (firma Van Dam van der Wijk. Donkers teeg) zijn door de Jongh's Wo ningbureau te Oegstgeest, aangekocht de perceelen Botermarkt 10 en 11 en Koorlam- mersteeg 4, welke panden tot één groot ge bouw zullen worden verbouwd. Stellig een aanwinst voor den winkel stand in het „Centrum". Bij de politie zijn inlichtingen te be vragen omtrent een vet varken, dat onbe heerd op de veemarkt en een zak, inhou dende 50 K G kippenvoer, welke op den wal van den Nieuwe-Rijn weTd aangetroffen. De St.ct. no. 170 bevat de statuten der N.V. Textielgoederen Handel Maatschappij „de Katoenbaal" voorheen N. Kloots, alhier. Foto W. Bleuzé. Leiden. I >.Coiicordja" de Steenstraat alhier is hedenmiddag een tuinbouwtentoonstelling geopend, welke ook morgen en Vrijdag nog te bezich tigen zal zijn. Een aardig hoekje van de fraa ie expositie. Een kalme, weinig belangrijke zitting. De z.g. verplichte raadszitting van Sep tember pleegt gewoonlijk niet erg belangrijk te zijn en het was Maandag niet anders. De agenda telde niet minder dan 50 punten, doch stof wierpen zij al heel weinig op en dientengevolge kunnen ook wij kort zijnl Begonnen werd met de vernieuwing van een groot aantal raadscommissies, tenminsle wanneer men van vernieuwing mag spreken bij een opnieuw kiezen der aftredenden. Dit gebeurde vrijwel geregeld met algemeene stemmen; alleen de heer Schüller kreeg van de 29 stemmen er slechts 191 Een gevolg van de ruzie met den heer Parmentier? Waar evenwel geen enkel motief werd geuit, tasten we in het duister. Bepaald verheffend is zoo'n stilzwijgende opzegging van vertrou wen nietl In de vertegenwoordiging der S. D. A. P. is alleen een kleine verandering gebracht tengevolge van het vertrek van den heer Baart naar Den Haag. Zij.i taak. vooral lig gend op het terrein der arbeidsvoorwaarden c.a. der gemeentelijke arbeiders en ambte naren. wordt overgenomen door den heer Verwey, die op zijn beurt onderwijs over geeft aan partijgenoot Groeneveld. Voor den heer Baart was de jongste zitting het galgenmaal en na afloop heeft hij af scheid genomen in een hartelijk speechje, even hartelijk door den voorzitter beant woord. In den heeT Baart verliest de Raad een eerlijk strijder voor zijn beginselen, die het niet zocht in handigheden maar in een ruiterlijk uitkomen voor zijn meening, die hij eenvoudig maar goed wist te forrauleeren zonder onnoodig zijn tegenstanders te prik kelen! Op de verkiezingen voor de Raadscommis sies volgde nog een reeks andere verkie zingen, die, uitgezonderd de benoeming van een concierge aan de H. B. S. aan (Ten Hooge Rijndijk, vlot verliepen. Bij de con- cierge-benoeming de heer Sijtsma heeft blijkbaar een zwak voor deze functie ontwikkelde de heer Sijtsma vaag eenige bezwaren tegen de voordracht, die, gelet op het verloop der stemming, weerklank von den. Niettemin werd no. één der voorgedra genen juist gekozen. De rest der agenda werd grootendeels ai- gehamerd. Of afgedaan met enkele kleine opmerkingen. Slechts de grondruil en ver en aankoop van grond bij het Boerhave- kwarlier en trambaan der Haagsche Tram weg Mij. vond aanvankelijk ernstige bestrij ding. Hoewel voorstander van openbare be handeling was in het algemeen, was het o.i. toch verstandiger geweest, wanneer deze kwestie direct in geheime zitting was behan deld. Op het eerste gezicht was er wel iels te zeggen voor de bestrijding van den heer Manders, doch waar deze zelf na een toch nog gehouden geheime zitting zijn bezwaren opgaf het voorstel werd immers z. h. st. aangenomen mogen we veronderstellen, dat B. en W. wel sterk stonden! Overigens meenen wij gevoeglijk naar het verslag te mogen verwijzen. GEVESTIGD W. Bakker, L. Rijndijk 89a S. Bouwer Materman, Bolhastr. 2a J. Docter en fam., leeraar, H. Morschweg 88a J. Fas- seur en fam., mach.-bankwerker, Minne- broersgr. 23 C. van G«lder-Van Houten, Weverslr. 36 C. E. Hanselaar, Formosa- straat 29 S. van den Heuvel en fam., Rijksarb., Formosastr. 18 b G. R. van der Hoeven, verpleegster, Leeuwerikslr. 8 H. Hoogendoorn en fam., St. Jorissleeg 1 M. C. Kapaan, dienstbode, Plantage 14 J Kos, koopman, Oude-Rijn 27 A. Kramer, kapelaan, Breestraat 139 C. M. Krouwel, Eoppenhinksteeg 18 C. H. Kuit, arts. Acad. Ziekenhuis W. C. Lamain. predi kant, Cobetstr. 107 J. van Leeuwen, koopman, De la Reijstr. 28 B. T. F. Louwe. kapper, Stationsweg 14 J. M. Messe- maeckers van de Graaff, verpleegster, Boer- haavestr. 33 C. M. Middelkoop en fam.. Trompstraat 36 A. C. van Nes. Vreewijk- straat 8 H. Onvlee en fam., betonvlechter, L. Agnietenstr. 9 J A. de Ruiter, ver pleger, De Genestetstr. 42 B J. Scharroo en fam., schilder, Oude-Rijn 27 L. C. Schroder en fam., O. Varkenmarkt 28 L. Sikkema, arts, Groenhovenstr. 22 K. Schuling, Janvossensteeg 44 G. Sierat, dienstbode, Gortestraat 75 L. van Spar- rentak, koopman. Rapenburg 15 M. C. Stouten, dienstbode, H. Rijndijk 142 W. H. Struben, Witte-Singel 85 A. J. F. Strijk Prinsenstraat 71a A. J. Thomas, dienst bode, Rijnsburgerweg 144 A* Timmerman en fam., Oude-Rijn 27 J. P. Vercouteren. smid, Heerengracht 78a J. G. Verhoog, suikerwerker. Groenhazengr. 7 B J. A. Visser, slager. Morschstr. 50 B. A. van der Vlies, verpleegster. Acad. Ziekenhuis J. Wetselaar, Roodhorststr. 51. BINNENLAND. De arbeidersorganisaties in de Zaanseh» houtindustrie hebben de voorstellen der werkgevers afgewezen. (Binnenland, 3de Blad). Hevige onweders in het Zniden, Oosten en Noorden van ons land; een groot aantal hnizen afgebrand. (Gemengd, 2e Blad en Laatste Berichten, 1ste Blad). Te Rotterdam is een man door de tram gegrepen en gedood. (Gemengd, 2de Blad). Gisteren is in den Waal een vader met zijn beide dochtertjes verdronken. (Laatste Berichten, le Blad). BUITENLAND. Een groote rede van Mac Donald in de vergadering van den Volkenbond; een Britsch-Amcriksansch vlootaccoord te wachten. (Buitenland, 1ste Blad). Japan zal een nienw voorstel doen inzake de ontwapening ter zee. (Buitenland, lete Blad). China wijst de Russische voorstellen af, maar blijit tot verder onderhandelen bereid. (Buitenland, 1ste Blad). Het luchtschip „Graf Zeppelin" is heden morgen te Friedrichshaien geland. (Tel. 1ste Blad). VERTROKKEN A. Baars, Tilburg. Wjlhelminapark 56 M. van Beekum, Berlijn, Wilhelmsaue 15 R. F. Beerling, Delft, P. Jfeinstr. 26/28 H. Bergema, KeboemenW O. L E. KielBourgeois, Zeist, Leliestraat 15 H. C. van den Brink, Hilversum, Kerkbrink 33 F. W. Buurman, Ede (Gld.), Maandereind 40 J. E. Clumpkens, Swalmen. A 142 H. M. van Dam. Warmond, Rutgersdam B 52 J. A. B Eshuis. Medemblik, Inst 5L Radbout W. Flanderhijn. Hilversum, Prof. Kochstraat R. de Gunst, Maastricht, Capusijnerstr. 45 J. Groeneveld, Enter (O.). F. H. Hansen, Den Haag. J. Gilles straat 33 A. M. VindersHellmann, Den Haag, v. Brakelstr. 36 II J. C. Hemelrijk, Den Helder, le Vroonstraat 62 M. M. Hilfman. Antwerpen, Drubbelstr. 64 M. A. A Jansen, Bergen N il Pens. St. Joseph P. J. Jansen, Nijmegen, Koninginnelaan 97 T. A. M. Jonker, Bergen N.H., Kweek school B ,M. J. van Kampenhout, Don gen, Kweekschool G, Keuter, Tarakan N. O, I. W. Klietsch, Den Haag, Usselinxslr. 140 G. Knotler. Zoeterwoude, Vrouwen- weg E 37 W. C. van Kooij. Rotterdam. Ziekenhuis Bergweg Wed. H. Lammers Kooij, Apeldoorn, Landstormweg 31 C. P van Dooremaalvan der Lelie, Batavia N. O. I. C. J. M. van der List, Den Haag, N. Havenstr. 70a G. C. B. Los, Lausanne Zw., Avenue de Rumines 55 H Meijer, Siegerswoude. bij H Meijer Wed. T. van Noorlvan Leeuwen. Den Haag. Rijkswijk- scheweg 192 M den Ouden. Oegstgeest, W. de Zwijgerlaan 25 E C. H. Hooij- mansPeelers. Woerden. Steenkuilen Wed M. C. van Rietvan Bemmelen, Sas- senheim. Huize Bernardus J. D. Rutgers van der Loeft, Amersfoort, Pr. Marielaan 16 G. D. Schipper. Rolterdam, Ziekenhuis Bergweg R. J Seinstra. Den Haag, Loos duinen, Pr. Hendrikstraat 81 E. J. God- dijnSnijders, Nijmegen. Koólemans Beij- nenstraat 46 M J. Speet, Voorburg, Oost einde 15 A. Staal. Haarlem, Dr. Leijds- strar.t 72 B. G. van Vliet, Rotterdam, Drevelsweg 90 J. van LeeuwenWal- laard. Alphen aan den Rijn. v. Mandersloo- straat 37a J. van der Wegen. Tarakan N. O. I. Wed K. de Witvan Soest. Wor- merveer, Krommeniepad 103 A. J. de Wekker. Alphen aan den Rijn, Juliana- straat 74 GEBOREN Gerben. Z van H Kraay en J. Tigchelaar Christolfel, Z. van K. Vermeer en C. J. Wielders Lena Johanna, D. v. J. Brocaar en J. J. v. d. Nadort Pieter Cornel is. Z. van W A. Muyzert en G. H Ebhinge Isaac Nicolaas, Z. van N. Verhoeven en A. A Augustinus Maria Christina. D. van J van Genen en M J. de Laaf Jacoba, D. van H. Benschop en J. Brussee Theo doras Maria, D. van J. van Dijk en C. B. Lub Susanna, D. van L. C. C. Volkers

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 1