FINANCIEN. KUNST EN LETTEREN. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. ERNSTIGE BRAND IN EEN KAZERNEWONING. Bij een brand in een kazernewoning te Smethwick bij Birmingham zijn elf men- schen gedood, terwijl er een persoon ver mist wordt De dooden behooren lot drie gezinnen een gezin i9 geheel omgekomen. Het vuur ontstond in een banketbakkers winkel en sloeg over op de boven den winkel gelegen verdiepingen. Drie meisjes, die uit het raam sprongen, werden ernstig gewond opgenomen. i MARGARINE UNION EN LEVER BROS. Een voorloopige overeenkomst tot volledige samenwerking onderteekend. Men seint uit Londen aan de N. II. Crt. Sedert eenigen tijd zijn onderhandelingen gevoerd teneinde Ie geraken tot een vol ledige samenwerking' lusschen liet concern der Margarine Union en Lever Brothers Ltd., welke samenwerking naar de over tuiging dor wederzijdsche besturen tot voor deel zoowel van alle klassen van aandeel houders der betrokken maatschappijen als van den consument zal strekken. Als resul taat dier onderhandelingen werd gisteren een voorloopige overeenkomst onderteekend krachtens welke ter verzekering van een zoodanige samenwerking, het gewone aan deelenkapitaal der Margarine Union Ltd. (waarmede de X.V Margarine Unie ten nauwste in verbonden) met dat op den grondslag van gelijke zeggenschap var. beide groepen met ingang van 1 Januari a s. zal worden geamalgameerd. Deze amal- gamatie zal nochtans gcenerlei verandering brengen in de wijze waarop de zaken van beide concerns tot dusverre werden gedre ven. Totdat do uitwerking van de begin selen dier voorloopige overeenkomst, waar mede bereids een aanvang is gemaakt, doch waarmede uiteraard geruime tijd moet ver strijken, zal zijn voltooid, zullen geen ver dere medcdeelingen hieromtrent kunnen worden verstrekt. KAS-VEREENIGING. De gisteren gehouden buitengewone alge- meenc vergadering van aandeelhouders der Kas-Vereeniging N.V. heeft het eenig punt van de agenda, fusie met het bedrijf der Ontvang- en Betaalkas aangenomen. LEIDSCHE SCHOUWBURG De Openingsvoorstelling. Zooals wij reeds hebben aangekondigd zal de eerste voorstelling in liet seizoen ge geven worden door het gezelschap „de Vereenigde Schouwspelers" (Dir. Pierre Mols) op Maandag 9 September a.s. Opgevoerd zal worden het geestige blij spel, dat op hoogst komische wijze het on derwerp behandelt van de moderne vrouw „M'n vrouw is advocaat" (Mattre Bolbec et son man). Het stuk is geschreven door Georges Bcrr en Louis Verveuil en heeft in Frankrijk en ook in ons land een groot succes gehad. In de hoofdrollen treden op Pierre Mols en Enny de Leeuwe; de verdere vollen worden vervuld door Minny v. Ollefen, Mies Vinkv. Norden, Joh. Timrott, Fred. Erfmann Jr.. Gerard Robbers, e.a. Voor deze voorstelling gelden nog de zomerprijzen. ALPHEN. Gisteravond hield de kerkeraad en kerkvoogden met de verschillende predikan ten van de Ned. Hcrv. Kerk (Julianaslraat) in verband met het 25-jarig jubileum van den koster den heer J. Göbel een feestelijke bijeenkomst waar den jubilaris namens den kerkeraad en kerkvoogden een klok en na mens de gemeente een divan met kleed werd aangeboden. Onze plaatsgenoot de heer J. W. Hoor- nenborg slaagde voor het examen tuin bouwkunde L. 0. Naar wij vernemen zal door dc Post- duivenvereeniging „De gevleugelde Vrien den" evenals het vorige jaar in hel einde van November wederom een nationale dui- vcnlentoonslelling worden gehouden waar voor inmiddels reeds een 5 tal bekers en vele andere fraaie prijzen werden beschik baar gesteld. Inlichtingen zijn (haps reeds te bekomen aan het secretariaat Raadhuis straat 187. Aan hel postkantoor alhier en de daar onder ressorteerende hulppostkantorcn werd gedurende de maand Augustus 1929 ingelegd f.22.000.13. terugbot. f. 21.335.51. Hel laatste door dat kantoor uitgegeven boekje bedraagt hel nummer 181277. Met ingang van "lieden weid dc melk prijs in onze gemeente wederom met 1 et. per liter verhoogd. Lijst van onbestelbare brieven c-n briefkaarten van welke de afzenders onbe kend zijn, terugontvangen in de tweede helft der maand Augustus 1929. Brieven binnenland 1. A. van lersel, Raamsdonk C. 51 (afz. en geadr. onbek.); 2 Handelsmij. Colgate Palmolive Peet, Spuistr. 6170, Amsterdam (geweigerd voor de port)3. Mej. J. Mulder p. a. D. Mul der, Schoolstr. 59 (afz. en geadr. onbek). Briefkaarten binnenland: L. C. d. Nou- weland, R.K pastorie Zuidermeer (afz. en geadr. onbek); schipper J. dc Jong, schip „Goede verwachting", Leeuwarden (afz. en geadr. onbek.); schipper S. J. Siotoz, schip „Elisabeth", Middelharnis (afz. en geadr. onbek.); "De Baray Nouvean Cirque, Paris. NIEUWE UITGAVEN. Uitgave Haverman's moderne tooneel- tbibliotheek, Naarden. 1. De zonderlinge bruidegom, vroolijk spel van het huwelijk in drie bedrijven I door Joh. W. Broedelet. 2. Drie één-acters, door A den Hertog, waarvan de titels zijn: De Kaarten liegen niet, een komisch huwelijksspel in één bedrijf. Het poppenuur, een fantastisch poppen spel in één bedrijf. Dc tijd die ons gegeven is, een tragisch levensspel in één bedrijf. 3. Drie ééh-acters. door G If. Priem, waarvan de titels zijn: De redder, een tooneelspel in één bedrijf. Als 't lente wordt, een blijspel in één bedrijf. De vuurproef, een blijspel in één bedrijf. Van de Nederlandsche Uilgevers-Maat schappij, Amsterdam, ontvingen wij ter aankondiging: De Terugweg, oorspronkelijke roman door Adr. Trabak Fouten, oorspronkelijke roman door Piet van Veen. De Maangodin, door Thea von Harbou. Geautoriseerde vertaling uit het Duitsch van Maurits J. Vies. Met 8 fofo's naar de film. Het Uurtje van Klaas Vaak Naverteld door Lida van Norden. met 60 illustraties van Netlv Heijligers. W. L J. Brusse's Uitgeversmaatschap pij N.V., Rotterdam. Lied en Luit, een keurig verzorgd boekje inhoudende Nederlandsche volksliederen, verzameld door Willemien BromStruick. Taalkennis, voor gymnasia, lycea, H.B.S.. Kweek- en normaalscholen door Dr N A. Donkersloot. N.V. A. W. Bruna Zoon's Uiig, Mij., Utrecht Het altaar der eer. door Ethel M Dell. Prijs ing. f. 1.75, geb. f. 2.25. BODEGRAVEN. Bevestiging en intrede da. G. A. Pott. In de Hoflaankerk der Ned. Herv ge meente van Kralingen heeft gisterochtend de bevestiging plaats gehad van ds. G. A. Pott, tot nu toe predikant alhier. De be vestiging geschiedde door ds. J. H. F. Ramme uit Amsterdam, die een predikatie hield over Spreuken 13 17b: Een trouw gezant is medicijn. Na de bevestiging werd den nieuwen predikant op verzoek van ds. Remme toegezongen de zegenbede van Psalm! '131 V3: Dat 's Heeren zegen op daaVP. Hierna sprak dé. Remme een persoonlijk woord tot zijn vriend ds. Pott. Hij wees daarbij op den weedom en ook de weelde van het predikambt. Een groote-stads-pre- dikant loopt zoo groot gevaar te verkillen, eon ambtenaar te worden. Slechts God zelf kan hem tot herder van zielen maken, door den verborgen omgang met Jezus Christus. Des avonds had in dezelfde kerk de in trede plaals. Ds. Pott sprak daarbij over Corinlhe 1 24. Wij prediken u Christus. Na de preek werden de gebruikelijke toe spraken gehouden. In de eerste plaats dankte hij ds. Remme, die hem opnieuw tot het ambt heeft willen inwijden, en den consulent ds. Van der Valk voor het afslaan van de bevestigingsbeurt. Tot zijn beide ambtgenooten ds. van der Valk en dr. Bak- huyzen van den Brink zeide hij. dat hij gaarne met hen. wil samenwerken, met behoud van ieders zelfstandigheid. Er is ruimte genoeg om dit in goede harmonie te doen, zonder elkander in den weg te loo- pen. Den aanwezigen ringpredikanten werd dank gezegd voor hun belangstelling. Hier na richtte ds. Pott het woord tot dc ver schillende kerkelijke ambtsdragers, die hij vroeg in de onderlinge samenwerking de oprechtheid te willen betrachten. Aan de gemeente vroeg spr., hem steeds in hel ge bed, te gedenken, en hem te ontvangen als dienstkneobt van Jezus Christus .aller dienaar doch niemands knecht. Ds. Joh. E. van der Valk sprak hierna zijn nieuwen collega toe. Spr. merkte op dat het thans de vierde maal in betrekke lijk korten tijd was, dal hij een toespraak moest houden, tweemaal bij een afscheid en tweemaal bij een intrede. Hij hoopte dal de gemeente nu weer de zoo naodige rust zou krijgen, rust vooral van den partij strijd en vroeg zijn ambtgenoot hierbij te willen medewerken Mede namens dr. Bak- huyzen van den Brink zegde hij gaarne samenwerking toe, op grondslag van een heid in Christus, in bijzaken vrijheid, doch in alles de liefde Met hef zingen van het laatste vers van den Avondzang werd dp dienst beëindigd. Zoowel 's morgens als 's avonds was het kerkgebouw overvol. Aantal handelingen postehëque- en girodienst gedurende Augustus '29: 934 stor tingen 5 f. 153.6-f8.76275 chèques 5 f. 145 318 55. Aan het postkantoor Bodegraven en de daaronder ressorteerende hulpposlkantoren werd gedurende de maand Augustus inge legd f. 4171.31 en terugbetaald f 3241.74. Het laatste door dat karlonr uitgegeven boekje draagt het nummer 5225 BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Gedurende je afgeloopen maand hebben zich alhier de volgende gezinnen gevestigd: A. de Rooij. arb., den Ham 3 J. J. v. d Meulen, rijksontvanger, Burg. Colijnstr. 30 C. v. Koulil, arb., Laag-Boskoop 90 C. H. Luijbregts, rietdekker, Zwarteweg 45 A. Houtman, arb., Biezen 24 J. Booij, bakkerskn.. Zuidkade 138 D. Bodegraven, timmerman, Zwarteweg 12. Vertrokken zijn: Wed. E. C. Meijer, van Laag-Boskoop 73 naar Den Haag J. 'F. v. d. Geer, van Zijde 90 naar Terborg. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Bevallen: J. E. Los geb. v. d. Sar z. G. Harkes geb. van Gent d. Overleden: E. de Vogel 69 jgehuwd met P. v. d. Bosch. Ondertrouwd: L. J. Zandstra 33 j. en P. van Vliet 25 j. P. A. Starreveld 26 j. en A. II de Wilde 24 j. J .Pels 26 j. en J. van Beek 27 j. KOUDEKERK. Zondag was het aan den Rijndijk een dag van ongelukken. 's Avonds ongeveer half elf kwamen uit de richting Alphen vier hoog opgeladen vrachtauto's foebehoorende aan kermis reizigers. Ter hoogte van den landbouwer V. viel plotseling een gedeelte van de la ding van de voorste auto naar beneden en kwam boven op een personenauto van den heer de B uit Alphen, welke juist pas seerde terecht. Twee personen welke boven op de lading zaten vielen mee naar hene den. Een persoon bekwam een hersen schudding en werd bij den metselaar B. binnengedragen. Dc personen-auto werd ernstig beschadigd, de inzittenden kwamen met den schrik vrij. Van een en ander werd proces-verbaal opgemaakt. Met ingang van heden werd de melk prijs met 1 ceit per liter verhoogd, en be draagt nu 16 cent per liter. Voor de verwarming van de Ned. Herv Kerk alhier werd door een ingezetene 2000 K G. kolen geschonken. Zondagmorgen, ongeveer 6 uur. had aan den Rijndijk vlak bij de Koudekerksche brug een ernstig auto-ongeluk plaals. Een geladen vrachtauto reed, doordat de chauf feur de macht over zijn stuur kwijtraakte, in volle vaart tegen een boom, staande voor het huis van mej. van D. Van de twee inzitten den werd de een ernstig gewond, terwijl de ander er met eenige lichte kwelsuren af kwam De vrachtauto werd zwaar be schadigd. 6 LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. ueuuien; Francina Calharina, d van J. J. Koning en P. van Zwieten. Ondertrouwd; II.. P. Driehuizen jm. 25 j. en C. Chra. van den Akker jd. 25 j. Ter Secretarie is inlichting te bekomen omtrent een fimmermansnijplang, en een bijna nieuw grijs rijwielzadeldek, aldaar als gevonden voorwerpen gedeponeerd. LEIMUIDEN. Ter gelegenheid van de verjaardag van H. M. de Koningin gaven de muziek- vereeniging „Symphonie" en de gemengde zangvereeniging ..Excelsior" een concert op hel feestterrein. Verschillende zangnummers werden ten gehoore gebracht. Dank zij het mooie weer was de belangstelling bijzonder groot. RIJNZATERWOUDE. M. VAN DER ZWAN. t Een werkzaam lid der Gemeente ging heen. Zondagmorgen is alhier :n den ouderdom van bijna 64 jaren overleden de heer Mar- tinus van der Zwan. Reeds eenigen tijd was de heer v. d. Zwan lijdend. Lid van den ■gemeenteraad zijnde, bezocht hij den laal- slen tijd de vergaderingen niet meer zoo trouw alsc gewoonlijk. Met den heer v. d. Zwan verliest ons dorp een van zijn meest bekende persoonlijkheden. Schipper van beroep zijnde, voelde hij zich echter tot velerlei andere bezigheden aangetrokken. Sedert 20 jaren was de heer M. v d. Zwan voorganger bij de Chr. Ger. Gemeente alhier. In het jaar 1928 legde de heer v. d. Zwan ondanks zijn reeds ver- gevorderden leeftijd met goedgevolg hel examen van Godsdienstonderwijzer af. Sedert den tweeden September 1919 was de heer v. d. Zwan lid van den Raad dezer gerheenle. Met den heer v. d. Zwan is zeer zeker een werkzaam man heengegaan. Ponderdag 6 Sept. a.s. zal tusschen 1 en 2 uur n.m. de begrafenis van zijn stoffelijk overschot plaats hebflbn. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Anlonius Petrus, z van L. Th. Capteijn en G. P. Leusen Jan Willem, z. van J. van der Dussen en T. Alblas Jan. z. van D. Langendam en J. Renard Jan, z. van L. van Pelt en IJ. J. van Delft Adriana, d. van Chr. Sanner en C. Slieren- drecht Evertje, d. van J. Roggeveen en J. van Heezik. Gehuwd: J. H. Pijpers en J. Verhoek L. Verweij en H. Buurman. Gevonden: een portemonnaie met eenig kleingeld een beursje eveneens met klein geld en een knot sajet Inlichtingen ter Secretarie. RECLAME. 1592 HAARLEMMERMEER. Meisje verdronken. 'Het vierjarig dochiertje van den arbeider C. Rip, wonende aan den Lisserdijk alhier, is in een onbewaakt oogenblik dicht bij de ouderlijke woning in de Ringvaart geraakt en verdronken. Toen de kleine vermist werd, is men direct aan 't dreggen gegaan. Een half uur later werd het kind opgehaald. De ontboden geneesheer kon slechts den dood consta- teeren. Op hol geslagen. Een zoon van den landbouwer C. de Vlie ger alhier bevond zich deze week met paard en brik te Lisse om eenige zakken bloem bollen af te leveren. Bij het wegbrengen van den laatsten zak rukte het paard zich los van den paal, waaraan het vastgebonden stond en rende de straat op. Spoedig echter kwam het in botsing, waardoor het zich zoo verwondde, dat het nog denzelfden dag moest worden afgemaakt. Ook het voertuig bekwam belangrijke schade. In de plaats van den heer J. Rogge veen is tot directeur van de Hoofddorpsche Orkestvereeniging benoemd de heer J Bal vers Jr., muziekleeraar te Amsterdam. HILLEGOM. De oude toren moet gerestaureerd worden. Daarna zal overdracht aan de Ned. Herv. Gemeente volgen. Bij besprekingen in verband met den herbouw der Ned. Hervormde Kerk is de vraag gerezen of het geen aanbeveling zou verdienen den met deze kerk verbonden toren, welke krachtens dc staatsregeling van 1798 aan de gemeente in eigendom toe behoort, aan het Kerkbestuur terug t© geven. Destijds hebben redenen van militairen aaid de overheid er toe gebracht beslag te leggen op de kerktorens, teneinde deze in geval van oorlog of troebelen te kunnen benutten als uitkijk en optische telegraaf- posten. Sindsdien zijn deze argumenten ko men te vervallen, zoodat aan restitutie van den toTen aan de kerk geen overwegende bezwaren meer in den weg staan. In meer dere gemeenten werd hiertoe dan ook reeds overgegaan. Bij het onderzoek met machtiging van den gemeenteraad door den architect der kerk, den heer IIvan der Kloot Meyburg te Voorburg ingesteld, is gebleken dat de toe stand van den toren niet rooskleurig is, zoo dat spoedig ingrijpen gewenscht is, wil men niet binnenkort voor nog hoogere uitgaven komen te staan. Uit de begrooting blijkt, dat met een doel treffende. doch sobere restauratie pl.m. f. 1-4000 zullen zijn gemoeid. De aard van herstelwerkzaamheden maakt het uiterst moeilijk, omtrent het eindbedrag absolute zekerheid te geven. Aan den een en kant zal het bedrag vermoedelijk een f. 750 lager woTden. doordat het kerkbestuur de van af braak van het kerkgebouw afkomstige bak steen giatis ter verwerking voor den toren heeft aangeboden, aan den anderen kant bestaat de. zij het ook geringe kans. dat ter versterking van den toren niet met een be- tonvloer zal kunnen worden volstaan, doch dat het er twee. in het uiterste geval drie zullen moeten zijn. De toren heeft geen fun deering. Een en andeT zou, met andere mo gelijke tegenvallers, een verhooging der kos ten met ten hoogste f. 4000 tengevolge kun nen hebben. Opgemerkt dient hierbij te worden, dat indien de restauratie van den toren niet met den herbouw van het kerkgebouw zou kun nen samenvallen, dit de kosten met een kleine f. 3000 zou verhoogen. Dezer dagen is men begonnen met do dakbetimmering. Aanvankelijk lag het in het voornemen van B. en W. bij Rijk en Provincie voot de beoogde restauratie om subsidie aan te klop pen. Immers de toren staat op de lijst der beschermde momumenten, samengesteld door de Rijkscommissie voor monumenten zorg. Een onderhoud met den directeur dr. Kalff, heeft hen echter overtuigd, dat een subsidie-aanvrage op zijn vroegst in de rijksbegrooting van 1931 tot uitdrukking zou kunnen komen, terwijl de kans dat deze zou worden toegestaan door dr. Kalff èn in verband met de aanvechtbare architectoni sche waarde van den toren en de draag kracht der gemeente Hillegom uiterst gering werd geacht. Wel zou eventueel een kleine bijdrage, gesproken werd van f. 2000. ten hoogste f. 3Ó00 uit een daarvoor beschikbaar fonds kunnen worden geput, doch als voorwaarde zou daaraan stellig worden verbonden, dat het eigendom van den toren als voorheen bij de gemeente zou moeten blijven berusten. Onder deze omstandigheden hebben B. en W. gemeend verstandiger te handelen, door voor te stellen met behoud van de bewe gingsvrijheid alle kosten voor rekening der gemeente te nemen Zij hebben nog getracht het kerkbestuur te bewegen, als bewijs dal de ideeele beteekenis van hel toekomstige bezit van den toren door de lidmaten op prijs wordt gesteld, doch deze poging is af gestuit op de cathegorische verzekering dat de financiën door den herbouw der kerk volkomen waren uitgeput. Niet geheel ten onrechte werd bovendien opgemerkt dat de gemeente destijds naast het eigendomsrecht ook de onderhoudsplicht had verkregen en dat het dus vanzelfspre kend mocht worden geacht dat de in prima staat en om niet, gelijk deze" om niet was verworven, zal worden oi gedragen. Slechts dan zou het kerkbestuur zijn de kosten van onderhoud, welke ook in de toekomst zullen blijven bt voor zijn rekening te nemen. Niet uitgesloten achten B. en W. het, de vraag zou worden gesteld, of, indien toch een belangrijke uitgave op rekening gemeente zal komen, het niet de voorki verdient den ouden toren te sloopen dezen door een nieuwen te vervangen, bouwd in volkomen harmonie met de are tectuur van het nieuwe kerkgebouw. antwoord van B. en W. daaromtrent is fe In de allereerste plaats heeft de toren na discutabele architectonische ook historic beteekenis. Medewerking van het Rijk tot afbraak te geraken, mag dan ook j worden verwacht, nu de toren kracht*— plaatsing op de monumentenlijst van h( gerhand in bescherming is genomen. Da bij komt, dat de kosten van nieuwbo door de gem. architect ten minste op dubbele bedrag der herstelkosten won geraamd. Na rijp beraad zijn B. en W. dan ook de slotsom gekomen, dat een restaur conform de plannen van den heer van Kloot Meijberg, gevolgd door overdra aan het kerkbestuur voor het nomii bedrag van f. 1 nog als de minst kostb en meest rationeele oplossing moet won beschouwd. Van het kerkbestuur ontvingen B. en bericht, dat onder voorbehoud van go keuring door de Provinciale Synode voorwaarden worden geaccepteerd. De architectonische waarde is aanvec baar. volgens dr. Kalff, de toren zal op de lijst der beschermde monuraen der Rijkscommissie voor monumentenz* geplaatst zijn, omdat hij oud is. Hoeo schijnt niet bekend te zijn. Er is al gesproken over de dertiende eeuw, nergens is een stichtingsjaar te vint ook in „van Loenen" niet. Volgens h draagt de bijzondere rijzige spits een I tengewone peer. Dc luidklok, metende bij 961/* c.M., is mooi gevormd en versi met een breeden rand van arabesken, drie rijeen verdeeld. Het Latijnsche schrift in mooie, scherp gegoten Eisen letters luidt, in het Nederlandsch vertaa Het Woord Gods blijft tot in eeuwighi Evert Splinter heeft mij gemaakt in hetji 1640 te Enkhuizen. De toren is veel en veel ouder dan klok. Nog niet zoo vele jaren geleden wa onder den toren de cellen voor restanten. Ais toen gezegd werd I iemand ..onder den toren zat", wist ied een, dat hij wat misdreven had. SI gaan de kerkgangers „onder den toi door, naar de kerk ,want daar zal een ingangen voor de nieuwe kerk gemai worden. De burgerlijke gemeente heeft reids aan de kerkelijke gemeente daan-j toestemming gegeven. 40 jaar bij de brandweer. Toen de heer F. J. Smit zijn wensci kennen gegeven had om tegen 1 Januari l als opperbrandmeester af te treden, is gel ken. dat hij meer dan 40 jaar aan de brai weer verbonden is. Hij begon als spuitste! wat men nu mecanicien zou noemen. Tfl de heer Kruydenberg zijn functie neerle als opperbrandmeester, werd de heer S zijn opvolger. Er is in deze 40 jaar heel gebeurd; een keer trad de helft van corps af en een keer het geheel corps, bluschmiddelen zijn gemoderniseerd, 1888 werkte men met twee handspuiten, is er een auto-motorspuit, een nieuwe au materiaalwagen en vele andere hulpmid* len. en nog is het niet wat het wezen mo Al eenige malen is gesproken over een a dcre motorspuit en over een Magirusladd Een diensttijd van 40 jaar als vrijm brandweerman is een prachtprestatie. zal het hem nadoen? I di Herdenkingsavond Christ Oranjevereenigi De Christ. Oranjevereeniging heeft gist avond een herdenkingsavond in de Gereli meerde Kerk alhier gehouden. De opkon was groot. De heer W. Kijne, voorzitter d vereeniging, had de leiding. De bijeenkon ving aan met orgelspel, psalmgezang schriftlezing, waarna ds. Mulder voorging gebed. De Chr. Zangvereeniging „Zingt den zong onder leiding van den heer S. P. Viss directeur, eenige liederen. De heer C. J. Koning, die alle gemeenschappelijk gezoni liederen begeleidde, speelde nog enkele so nummers. Ds. J. H. Mulder hield een rede oi „Eerbied". De heer I. C. Baas, secretaris der vereei ging, was dankbaar voor de opkomst en vc de verleende medewerking; hij sloot n dankgebed. Ten slotte werd nog het W helmus gezongen. KATWIJK AAN DEN RIJN- DE KONINGDfNEFEESTEN. Eerste dag reeds een groot succes Uitreiking prijzen étalagewedstrijd- Onder begunstiging van prachtig zonw weer zijn gisteren alhier de Oranjefeest' aangevangen met het kinderfeest. Te 2 uur wenden alle schoolkinderen d gesteld in de Kerklaan, waarna uien optocht, onder begeleiding van de muZI der Harmonie, een rondgang maakte het dorp. Op het feestterrein aangekoj werd een aanvang gemaakt met de kin" spelen. De uitslagen hiervan waren volgt: lste klasse jongens: Ballengooien: prijs P. v. d. Akker, 2de pr. J. Verharl pr. F. Kuilman, 4de pr. J. Waiters- Houtjes rapen: Iele pr. A. Blonk, 3jje G. Verhoef. 3de pr. N. Onderwater. 4de Jac. Meijer.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 6