Gemeenteraad van Leiden. geen vliegen en met BINNENLAND. Verdere benoemingen - Weinig belangrijke discussie-punten. Afscheid van den heer Baart. (Vervolg van gisteren). 19o. Benoeming vad een tijdelijk leeraar in de Wiskunde aan het Gjnmasium, voor den cursus 1929—1930. (135) Benoemd wordt dr. J. D. A. Boks, alhier. 20o. Idem alsvoren van een tijdelijk leeraar in Geschiedenis en Aardrijks kunde. (139) Benoemd wordt dr. T. S. van der Bij te Den Haag. 21o. Benoeming van een tijdelijk leeraar in het rechtlijnig teekenen aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes, voor den cursus 1929—1930 (138) Benoemd wordt de heer J. H. Wattez, alhier. 22o. Benoeming van een tijdelijke leera- res in het Nederlandsch aan de Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus, voor den cursus 1929—1930. (138) Benoemd wordt mej. dr. S. Holker, alhier. 23o. Idem als voren van een tijdelijke leerares in het Engelscji. (138) Benoemd wordt mej. W. II. Nede/hoed, al'hier. 24o. Idem als voren van een tijdelijke leerares in het Duitsch. (138) Benoemd wordt mej. dra. E. A. W. Broes van Dordt, alhier. 25o. Idem als voren van een tijdelijke leerares in het Duitsch. 138) Benoemd wordt mej. dra. C. M. de Haas, alhier. 26o. Idem als voren van #cen tijdelijk leeraar in het Nederlandsch. (138) Benoemd wordt de heer drs. J. van Daalen, alhier. 27o. Benoeming van een tijdelijke leera res in de Wiskunde aan de Hoogere Bur gerschool voor Meisjes, voor den cursus 1929—1930. (138) Benoemd wordt mej. D. Laeyendecker, al hier. 28o. Benoeming van een concierge aan de Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus, voorloopig voor den tijd van een jaar. (140) De heer SYTSMA heeft bezwaar legen de oproeping, die bij velen een desillusie moest wekken, daar vele solliciteerden als gevolg van niet voldoende aangeven van voorwaarden. En dan, wie van de 171 solli citanten zijn op de voordrachl gek&men? De verklaring van den direcleur is vrijwel nietszeggend. B. en W. hebben bovendien maar een van de door den directeur voor gedragenen overgenomen en hebben twee anderen op de voordracht gesteld. Heefl de wethouder een grondig onderzoek ingesteld? Wethouder TEPE antwoordt, dat aller eerst de sollicitaties zijn gegaan naar den direcleur, die een aanbeveling inzond. B. en W. hebben toen zelf de sollicitaties nage gaan en zijn met deze voordracht gekomen na zeer uitvoerig onderzoek door den heer Splinter en hemzelf, na eerst een 10-tal te hebben geformeerd, waarover opnieuw de direcleur is gehoord, die toen kwam tot het zelfde resultaat als B. en W. De heer SYTSMA blijft er bij, dat hij van B. en W. eén meer uitgebreid rapport had willen hebben over de wijze van opmaken der voordracht. De WETHOUDER vraagt hoe men van persoonlijke kennismaking een rapport kan verwachten. Het resultaat ligt in de voor dracht. Benoemd wordt de heer P. C. van Vliet, alhier, met 16 stemmen, tegen 11 op den heer J. A. Vcrkuylen te Oegstgeest en 2 op den heer J. H. Vermeer, alhier, en 1 on geldig (op den heer Thomassen). De heer SYTSMA constateert, dat de raad dus toch niet zoo tevreden was over het onderzoek van B. en W. 29o. Benoeming van twee leden van het College van Vrouwcn-Kraaramoeders. (133) Benoemd worden mevr, A. W. Blanken Van de Laan en mevr. J. C. HerfstEi ge- man. (Op den heer Sytsma waren resp. 3 en 2 stemmen uitgebracht). De heer SYTSMA protesteert, dal zelfs door den voorzitter met een smalend lachje deze misplaatste grap werd ontvangen. 30o. Voorstel tot overplaatsing vdn den onderwijzer J. W. van der Reijden, van de school Zuidsingel A, naar de Centrale School voor het 7e en 8e leerjaar. (136) Conform besloten. 31o. Suppletoire begrooting, dienst 1928, van het H. G. of Arme Wees- en Kinder huis. (141) Goedgekeurd. 32o. Staat van af- en overschrijving op de begTooting, dienst 1928, van die instel ling. (141) Goedgekeurd. 33o. Rekening, dienst 1928, van die instel, ling. (l3T) Goedgekeurd. 34o. Rekening, dienst. 1928, van het Ge meentelijk Waschbureau. (141) Goedgekeurd. 35o. Balansen en Verlies- on Winstreke ningen, dienst 1928, van dc Stedelijke Fa brieken van Gas en Electriciteit. (141) Goedgekeurd. 36o. Balans en Verlies- en Winstreke ning, dienst *1928, van den Districts-Keu- ringsdienst van Waren. (141) Goedgekeurd. 37o. Balans en Verlies- en Winstreke ning, dienst 1928, van de Gemeentelijke Bank van Leening. (14!) Goedgekeurd. 3So. Balans en Verlies- en Winstreke ning, dienst 1928, van den Gemeentelijkeu Reinigings- en Ontsmettingsdienst. (141) Goedgekeurd. 39o. Voorstel tot wijziging (toevoeging) van verschillende posten der begvooting, dienst 1928. (152) Goedgekeurd 40o. Voorstel in zake de beschikbaarstel ling van gelden voor de aanschaffing van leermiddelen ten behoeve van het 7e leer jaar van do scholen voor gewoon lager on derwijs aan de Lusthoflaan en aan de Stadhouderslaan van de Gereformeerde Schoolvereeniging. cl51) De heer VERWEIJ constateert, dat mede werking gevraagd kan worden volgens de art. 72 en art. 101 vai> de L. O. wet voor verbouw etc., doch over toepassing van art. 72 inzake schoolbehoeften is men het niet eens. Hij vraagt daarom, of het Bijz. Pndcrwijs zoo niet zou worden bevoordeeld boven het Openb. Onderwijs, daar het Bijz. Onderwijs toch al automatisch verhooging zal krijgen door het stijgen van de kosten voor het Openb Onderwijs waar ook daar hel 7e leerjaar is, zoodat het Bijz. Onder wijs dubbel zou genieten. Wethouder TEPE meent, dat een geval als dit niet behoort tot grensgevallen, waar over geschil bestaat: spr. geeft voorbeelden. Van een dubbel-krijgen door het Bijz. On derwijs is geen sprake, daar deze extra uitgaven buiten de berekening blijven. De heer VERWEIJ is bevredigd. Het voorstel wordt dan z. h. st. aange nomen. •11 o. Voorstel tot overname in eigendom cn onderhoud bij de gemeente vod een ge deelte van de Leuvenstraat, Sectie M Nis 2620 en 2953 en tot. beschikbaarstelling vsfn gelden voor het in orde maken van dat straatgedeelte. (142) Conform besloten. 42o. Voorstel tot aaukoop van eenige ge deelten der voortuinen van eon 9-tal per- ccelen aan den Rijnsburgersingel. (143) Conform besloten. 43o. Voorstel tot verkoop van een strook je grond aan het verlengde van de Bloe mistenlaan. Sectie M No. 4603. (144) Conform besloten. 44o. Voorstel tot beschikbaarstelling van een bedrag van f. 1000,als bijdrage in de kosten van het maken van een borst beeld, ter nagedachtenis van Prof. Dr. j*1. A. Lorentz. (150) Den heer VAN ES heeft hel getroffen, dat zoo weinig toelichting werd gegeven over de algemecne kosten etc., zoodat niet te beoordeelen is, wat Leiden volgens dit voorsti-1 geeft. De VOORZITTER beschikte niet over be paalde gegevens. In totaal is ruim f47.000 bijeengebracht voor gedenkteekencn te Arnhem, Heerlen en Leiden. Voor eerstge noemde plaatsen is nog niets vastgesteld. Voor Leiden is er het bekende voorstel, waarvan de kosten begroot zijn op tusschen 4 en 6 duizend gulden. Dit voorstel van B. en W. is er op berekend, de commissie niet langer in het onzekere te laten. Hot voorstel wordt z.li.st. aangenomen. 45o. Voorstel tot het geven van namen aan eenige straten. (145) De heer SPENDEL heeft bezwaar legen den naam Lammenschansweg die z.i. pooit burgerrecht zal krijgen als zijnde niet uit te spreken. Hij voelt meer voor Zuiderzicht- weg en doet een voorstel daartoe. De heer VERWEY heeft geen bezwaar legen den naam Lammenschansweg, doch acht bedoelde straat niet geschikt voor dien naam, als rekkende de historie te ver uit. Hier zag hij liever een bloemennaam, in overeenstemming met hel kwartier daar en hij stelt voor Gouden-Regenslraat. De heer HEEMSKERK heeft vooral be zwaar tegen „weg", hij zou in ieder geval, „straat" willen zien vastgesteld. Hij stelt voor Zuiderzichtstraat, als amendement op liet voorstel-Spendei. De heer SCHüLLER steunt de idee van een bloemennaam en wil oolc den naam Pieter de la Courtstraat veranderen in een bloemennaam: Azaleastraat De heer SPENDEL neemt het voorstel- Heemskerk over. dat nu wordt ingetrokken. Wethouder SPLINTER zegt, dat B. en W. niet veel voelen voor Zuiderzichtweg of -straat. Het is eenvoudig een kwestie hoe men er over denkt. Voor wijziging van den naam Pieter de la Courtstraat zagen B. en W. geen reden, waar de raad destijds zoo'n voorstel-Groene- veld verwierp. De VOORZITTER zou nog meer voelen voor het voorstel-Verwev dan voor het voor stel-Spendei. Bezwaar tegen Lammen schansweg als naam om om uit te spreken ziet hij niet; deze naam houdt nauw ver band met de historie onzer stad. De weg loopt volgens het nieuwe uitbreidingsplan regelrecht naar de „Lammenschans" boven dien. Het is z.i. meer een weg dan een straat. De heer VERWEY trekt zijn voorstel in na de nadere mededeeling van den voor zitter. De heer MANDERS verklaart zich voor het voorstel van B. en W. op grond van historische motieven, waarna de heer SPENDEL zijn voorstel intrekt. De heer VAN ES acht het voorstel-Schül- len ontijdig. Azaleastraat naar Acaciastraat zou bovendien z.i. verwarrend werken. De heer SCHüLLER ontkent, dat er van voorbarigheid sprake is en handhaaft zijn voorstel Het voorstel-Schüller wordt verworpen met 2011 stemmen. Vóór de S. D. A. P. en de heer Wilbrink. Het voorstel van B. en W. wordt z. h. st. aangenomen. 46o. Voorstel in zake het aangaan met de provincie Noord-Holland vaD een 2-tal overeenkomsten betreffende wederzijdsche tijdelijke hulpverleening in zake de -^ve ring van electriciteit en betreffende afgren zing van leveringsgebieden voor electrici teit. (146) De heer BOSMAN wil, gezien de belang rijkheid, nog iets te zeggen. Naast de tarie ven is bedrijfszekerheid een hoofdpunt en daarom acht hij aansluiting op het net van N.-Holland van groole beteekenis, waardoor de bedrijfszekerheid zoozeer is vergroot. Hij dankt zeer voor het bereiken hiervan en huldigt de leiding bij de electriciteitsfabriek, de commissie etc. Wethouder GOSL1NGA dankt voor deze hulde. Het voorstel wordt z. h.sl. aangenomen, 47o. Voorstel in zake het toekennen van een bijdrage over het jaar 1920 aan de On derlinge Vereeniging voor Ziekenhuisver- pleging en aan de afdeeling Ziekenhuisver- pleging vaD de Coöperatie „Vooruit". (147) De heer PARMENTIER vraagt hoe tech nisch de werking is. dal het alleen geldt personen, voor wie de kosten andeTs geheel voor de gemeente komen en vraagt naar de reserves en hoe' groot normaal de reserves zouden moeten zijn. Wethouder GOSL1NGA zegt, dat de sub sidie natuurlijk alle leden ten goede komt, doch de maalslaf def subsidie is gebaseerd naar degene', die anders voor Tekening der gemeente zouden zijn gekomen, zooals dal door den Geneesk. Dienst is nagegaan. De reserves zijn resp. f. 31.639 en f 12.196. Öe normale reserves kan hij zoo niet direct zeggen, doch daarvoor bestaan zekere normen. Die bedragen zijn nog niet bereikt en daarom doel de gemeente ver standig nog te subsidieeren, tot behoorlijke reserves bereikt zijn. Z. h.sl. wordll het voorstel aangenomen. 4So. Voorsbei in zake den aan- en ver koop en ruiling van grond nabij het nieuw* Academisch Ziekenhuis aan den Rijnsbur- gerweg en den aanleg van een weg langs de Zuidzijde van de trambaan LeidenWas senaarDen Haag, alsmede tot vaststel ling van den desbetreffenden begrootings- staat. (148) De heer MANDERS vindt dit een mooie verbetering doch betreurt, dat de diverse transacties de gemeente zooveel geld zul len kosten. Gewoonlijk geven particulieren den grond voor een straat en, betalen zij bij in den aanleg 1 Hier is het anders ten nadeele der gemeente. Voorts blijft slechts weinig bruikbare grond over bij trambaan en tramhalte n.l. een 500 M2 zoodat de grond z.i. al ze<or duur wordt. Vooral waar die 2 M. best te missen zijn. Den heer HUURMAN spijt het, dal de weg niet is doorgetrokken naar de Haagsche Schouw en hij vraagt of dat vellicht nog dn de bedoeling ligt van B. en W. Ten zeerste dringt hij daarop aan. Welhourer SPLINTER gelooft, dat de heer Manders het voorstel niet heeft begre pen. Dit is een licgin van het stri ven om den weg door te bekken naar dc Haagsche Schouw (dit ter geruststelling van den heer Huurman), waaraan B. en W. hun aandacht zullen blijven schenken in de toekomst. B. en W. hebben de paar M. bij de tram baan ook genomen met het oog op den weg, opdat deze goed kan worden verzorgd, ter wijl anders aan die 2 M. niets zou worden gedaan. Bovendien vergeel de heer Manders, dat B. en W. waardevol bouwterrein daar krijgen. De langdurigé besprekingen met rijk en tram hebben volgens B. en W. lot een voor de gemeente uitnemend resultaat geleid, waarover zij zich verheugen. De vorige bur gemeester achtte het verkrijgen van dit ter rein onmogelijk! De heer HUURMAN noemt dit voosrlel zooals zoo dikwijls slechts half werk. De gemeente heeft den weg naar de Haagsche Schouw hard noodig en daarom dringt hij aan. dat het college zoo spoedig mogelijk er werk van maakt. De heer MANDERS is hel eens met den heer Huurman. Hij vindt het jammer, dat het echter zoo bekend is, wat de gemeente wil, zoodat hij vreest, dat daarvan gebruik zal worden gemaakt. Overigers handhaaft hij zijn bezwaar. De 2 M. van de tram brengt ons in lal van verwikkelingen, door afwatering etc. Laat de tram den grond maar houden! Maar bouwterrein komt er ook niet, dat is wel te krijgen door den weg te verleggen, naar hij nader aangeeft. De heer WILBRINK heeft geen greintje dankbaarheid voor dit voorstel. Het rijk maakt de beste transactie! Hij heeft zoo het gevoel, dat B. en W. zich teveel laten leiden door het feit, dat zij verkregen, wat de vorige burgemeester niet mogelijk achtte. Wat betreft den aankoop der 2 M. langs de tram, sluit hij zich aan bij den heer Man ders. Hier is de tram in het voordeel. De tram zal, bij niet-koopjen, die 2 M. zelf moe ten verzorgen. Wethouder SPLINTER merkt op, dat, ge lijk vaker, na eerst lang te hebben onder handeld. er thans haast is. B. en W. zeggen toe diligent te blijven wat betreft den weg naar de Haagsche Schouw. Een verlegging van den weg als de heer Manders wil, zou al zeer onaesthetisch zijn. In plaats van 500 M. blijft er 1510 M2. bouwterrein over. Van verwikkelingen voor afwatering etc. is geen sprake, die is toch altijd noodig. Van de 2 M. van de tram gaat slechts 35 c.M> af, de rest wordt weg. Nadere gegevens wil hij in geheime zit ting wel geven. Op verzoek van den heer Manders wordt tot geheime zitting besloten. Eerst wordt ae agenda echter nog afgewerkt. 49o. Voorstel tot beschikbaarstelling vau gelden voor de verbouwing van de Stada- Gehoorzaal en de verbetering van de toi letten in dat gebouw. (149) De heer VERWEY vestigt de aandacht er op, dat de accoustiek der Stadszaal slecht is en hij vraagt of daaraan niets is te doen. De VOORZITTER zegt, dat hij gaarne voorstellen, die niet te duur zijn, onder de oogen wil zien, zoo deze zijn te vinden. RECLAME. Misschien is wel juist, dat de kleeding der dames, speciaal de korte rokken, af breuk doet aan de accoustiek, zooals hij eens las. (Gelach). Het voorstel wordt z. h. st. aangenomen. 50o. Verdeeling van den Raad in Sec tiën. 1^55 Sectie 1. Voorzitter weihouder Goslingn, en de hceTen 'Spendcl. Wilmer. Heemskerk, v. Stralen. Bergers, v Tol, Kuivenhoven, v. Es, Romijn. Sectie 2. Voorzitter wethouder Tepe en de heeren Splinter. Huurman, Parmentirr, Schüller, Sijtsma. Eikerbout, Meynen. Baart, v. Rosmalen, Verwey, v. d. Reydcn en mevr. Braggaar Sectie 3. Voorzitter wethouder Reimerin- ger en de heeren Bosman, de Reede. GToene- veld, v. Eek. Wilbrink, Kooistra, Manders. Vallentgoed, Koole. Hierop gaat de raad in geheime zitting. Na heropening der vergadering' klokke tien min. voor zes werd het aangehouden punt 48 zonder discussie en hoofd.stemming aangenomen. AFSCHEID VAN HET RAADSLID BAART. Hierna verkreeg de heer BAART die na afloop der agenda het woord had gevraagd, daartoe de gelegenheid. Hij zeide zijn ont- siag als raadlid te hebben genomen omdat hij Leiden gaat verlaten. Hij heeft dank zij het vertrouwen der kiezers eenige jaren in dit College zitting mogen nemen en de zaken die er aan de orde kwamen mede mogen bespreken. Hij kan op zijn lidmaat schap met voldoening terugzien. In verre weg de meeste gevallen geschiedde de be sprekingen in een kamcraadschappelijken geest. Hij dankte den voorzitter en zijn nredeleden daarvoor en sprak den wensch uit dat 't Leiden goed moge gaan (Teekenen van instemming). De VOORZITTER zeide. dat het bericht van liet heengaan van den heer Baart door het College van B en W. en ook door den Raad met leedwezen werd vernomen. De heer Baart heeft hier zes jaar zitting gehad en zich dikwijls laten hooren. Hij deed dit steeds in een gepasten vorm ver dedigend de beginselen welke hij voorstond en besprekend de onderwerpen in een geest zooals hij dit in het belang der gemeente noodig vond. Met instemming heeft de voorzitter en de Raad hem meestal aangehoord waar hij steeds zonder omwegen en eerlijk zijn mtening uitsprak. De voorzitter wensch te hem in zijn nieuwen werkkring veel succes toe en hoopte dat hij daarin ook voldoening zou vinden. (Applaus). RONDVRAAG. De heer ELKERBOUT informeerde naar een reeds langen tijd geleden door hem ingediend voorstel inzake een reorganisatie van het bewaarschoolonderwijs in de ge meente, welk voorslel in handen van B. en W. was gesteld. De VOORZITTER merkte op dat de be handeling door hun college daarvan door den stadhuisbrand was vertraagd dat het echter hun volle aandacht had cn-dal een praeadvies eerlang is te wachten. Een tweede opmerking van den heer E. met betrekking tot het maken van een trot toir aan het eind van de Hoogewoerd waar tot nog toe de paaltjes voor percefel 179 wa ren blijven staan gaf de voorzitter aan leiding tot de verzekering dal ook deze zaak hun aandacht heeft. De heer HEEMSKERK verzocht B. en W. in verband met de viering van Leiden's Ontzet bun aandacht te vestigen op den toestand van den Rijnsburgersingel in ver band met de werkzaamheden inzake de Centrale rioleering. Men diende tegen dien lijd de werkzaamheden er slop te zetten. De VOORZITTER antwoordde dat dien aangaande reeds maatregelen waren ge troffen. Mevrouw BraggaarDe Does herinnerde er aan dat zij reeds eerder bezwaar had geopperd tegen het blijkbaar oogluikend toelaten van bedelpartijen in sommige volkswijken voor het ma/ken van eere poorten etc. op Koninginnedag en andere gelegenheden. De daardoor verkregen gel den worden soms wel versnoept en 't is spr. bekend dat het gaat zonder voorkennis soms legen den zin der ouders. De VOORZITTER zal daarop de aandacht van den Commissaris van Politie vestigen. Hij meent dat daartegen reeds waarschu wingen in de couranten hebben gestaan. De heer VAN ECK brengt in herinnering de door B en W. ingestelde studie-commis sie met betrekking tot het vestigen van ge legenheden voor uitbreiding van handel en industrie, welke zaak op zich zelf zijn volle instemming heeft maar hij heeft bezwaar tegen de samenstelling, op grond waarvan hij zijne benoeming als lid er van nog altijd in beraad houdt. De Commissie zou beslaan uit een lid van elk der groote fracties in den Raad wat hij uitnemend vindt en verder uit eenige le den buiten den Raad. Het is hem gebleken dat daarvoor uitsluitend zijn aangewezen personen uit den handel en de industrie- werknemers. doch geen enkele werknemer of lid eener vakorganisatie en de arbeiders beweging Zoolang de commissie daarmede niet wordt aangevuld zal spr. zijne benoe ming niet aannemen. De VOORZITTER zegt dat de wensch van den heer Van Eek zal worden over wogen. V De heer WILBRINK herinnert er aan in het politiecorps nog oudere politiem nen zijn die nimmer in de gelegenheid ren om een diploma te verwerven en in de practijk zeer goed zijn. Deze zijn verband met de laatste bevordering ach uit gesteld. Hij zou wenschen dat ook nog aan werd gedacht. De VOORZITTER heeft daarover met den Commissaris van Politie gespro en deze overweegt de zaak nader. De heer KOOISTRA klaagt over de o dreven zuinigheid met betrekking tot straatverlichting in sommige volkswiji Tuinsladswijk, 3-Octoberstraat, Langegi enz. Zal in handen worden gesteld vai Directie der Lichtfabrieken. Tenslotte deelt de VOORZITTER de menslellmg der Commissie ad hoc in: de regeling der salarissen van de gemee ambtenaren en werklieden mede. Deze is aldus samengesteld: Mr. A. F. L. M. Tepe. wethouder voorzi Leden: .T. A. H. Manders. D. Parmentier •H. de Reede, mr. A. J. 'Romeyn, M. Verwey. spTeit met HET KONINKLIJK BEZ0E1 AAN ENSCHEDE. Het défilé. Omtrent het Koninklijk bezoek an| sclredé wordt nog gemeld: Van het Stadhuis werd om kwart I drie gereden naar de Hoogere Tea school, alwaar de directeur der schooi II. B. Holsboer, een uitvoerige rede hl waarin hij de beteekenis en de werk» der school uiteenzette. Na het beëindigen hiervan werd rondwandeling door het gebouw gemi Allereerst werd bezichtigd de afde| tricotage en breien, waar tal van mad gedemonstreerd werden. Daarna werij afdeeling spinnerij in oogenschouw men, waar eenige leerlingen der TejJ school een demonstratie gaven vai wijze, waarop de ruwe katoen tot wordt verwerkt. Voorts was de beurt I de practische compositiezaal, de mechf sche weefzaal, de appretuurzaal en de verij. Na het bezoek aan de Hoogere Te^ school reed het hooge gezelschap n& G. J. van Heekpark, waar een groot plaats had. Van een speciaal gebouwdl dium sloegen de Koninklijke Bezoekers! défilé gade. Voorop trokken verscheij vereenigingen en corporaties van schappelijken en religieuzen aard. vei gens passeerden een groot aantal vers» auto's en rijtuigen, waaronder verscheii die sprookjes voorstelden. De optocht r gesloten door vele sportvereenigingen, j ten slotte den vaandelgroet brachten, voorbijtrekken duurde meer dan een uur. Na nog enkele oogenblikken in het I Heekpark vertoefd te hebben, aanvaar de Koninklijke Familie, hartelijk to| juicht door de vele duizenden die heinde en verre waren gekomen, o.m. vele Duitschers van over de grens, deij rugtocht naar het station. Zij werd leide gedaan door den burgemeester Enschedé en den Commissaris der Koj gin in Overijsel, Mr. Baron van Voors Voorst. In een kort afscheidswoord gaf H Koningin tegenover den burgemet uiting van haar groote dankbaarheid de sympathieke ontvangst, die haar val zijde der burgerij was ten deel gevalle! WEGENVERBETERING. Belangen van voetgangers. Hel EersteKamerlid de heer Smeej heeft den minister van Waterstaatse 1 gen de vragen gesteld: I Is de minister niet van oordeel, datj de wegenverbetering, naast de belangd j het snel- en rijwielverk-eer, ook die vanj voetgangers in het oog dienen te gehouden? Zoo *ja. wil de minister dan bevordej dal bij den aanleg van nieuwe of de breeding van bestaande wegen door aanleg van wandelpaden ook aan'*11 langen der voetgangers de gorie van weggebruikers geschonken

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 10