GROOTE OPRUIMING TANDHEELKUNDE Wegens verplaatsing van Stoffeerderij en Behangerij HAARLEMMERMEER. Dronken zwervers. Een 4-tal zwervers, afkomstig uit Gro ningen, dat zich onder den invloed van sterken drank in een café nabij Aalsmeer bevond, maakte zich driftig en haalde de messen te voorschijn. Er kon gelukkig bijtijds erger wonden .voorkomen. Drie hunner vertrokken in de richting Amsterdam, die in een andore richting een heenkomen had gezocht, was in half be- wusteloozen toestand langs den kant van den weg neergevallen en werd door de zorg van de politie naar HooMdorp overgebracht en in voorloopig arrest gesteld. Gister is uit de Ringvaart van den Haarlemmermeterpolder nabij den Ronne- broekerbrug opgehaald hel lijk van een manspersoon, hetwelk door de familie werd herkend als dat van den ongehuwden 18- jarigen te Wilnis wonenden schippersknecht Uerardus Marius Pel, die 's nachts van een door een motenboot voortgetrokken schuit is gevallen en verdronken, Mej. Grol, onderwijzeres aan de R.K. School aan den Spaarnwouderweg alhier, is met ingang van 1 September a.e. in gelijke betrekking benoemd te Amsterdam. HILLEGOM. Rectificatie. De onderlinge wedstrijden voor leden der Hillegomsche Zwcmvereeniging worden ge houden op Zaterdag 7 September. De zwem inrichting is dien dag na 3 uur voor het publiek gesloten. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: P. J. Roeien en D. H. Rus man. Getrouwd: J. van 't Klooster en .1. G. Sylsma J. Wynia on J). Both. Bevallen: M. J. A. van Bourgondien Kalis, z, D. C. E. van ZantenStoffer, z. C. E. J. Koppers—Balk, z. E. G. Glas Woyers, d. E. J. Koopmanvan Dijk d. Overleden: Th. J. Markman. 23 jaar J. Op de Kolder, wed. H. Bakker, 85 jaair. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Jeroen, Z. van A. d. Hollander en M. Paxlevliel K'icolaas, Z. van N, v. ri, Plas en L. v. d. Plas Cornelis, Z. van C. J. Snijders en Z. van Duijn Hubertus Vries, Z. van H. V. v. d. Marei cn N. v. Dqijvenbodc Jan, Z. van J. Harleveld cn J. W. de Boor Jacob, 7,. van A. de VTeugd en J. v. Rhee. Overleden: Pieter Kerkhof 76 jongeh. Georg Martin Kohlenbeek 39 j., wonende te Rekum (Duitschland). Ondertrouwd: G. van Duijn on J. B. Berk- iheij C. J. Yeltkamp en A. de Jong W. Rijnsent en K. Zwitser D. van Dijk en N. G. Ippel. Gehuwd: D. de Jong en P. Sip A. J. Hock en M. L. van der Burg. KATWIJK AAN DEN RIJN. DE OPENING VAN DEN ETALAGE WEDSTRIJD. Verschillende sprekers Groote animo Gelukwenschen aan de Oranjevereeniging De wedstrijd een groot sncces. De Koninginneleesten zijn hier ingezet met een Etalagewedstrijd welke Vrijdag middag te 4 uur is geopend. Hiervoor waren door het bestuur der Oranjever. verschillen de personen uitgenoodigd. Wij zagen weth. R. Ouwehand, loco-burgemeester, weth. J. Dubbeldam, de waarn. gemeente-secr. de flioer D. C. O. Boekhoven, verschillende raadsleden, besiuren van diverse vereeni- gingen, de deelnemende winkeliers. De 2de voorzitter de heer A. Wassenaar nam het woord en zeide het een aange name taak te vinden do aanwezigen wel kom te mogen heelen nu voor het eerst hier een Etalagewedstrijd wordt gehouden, waar. van spr. hoopt en verwacht dat deze een succes zal worden. Spr. wijst er op, hoe het bestuur aanvankelijk dit voorstel toejuichte doch bij nader inzien wel wat tegen het groots werk opzag. Toen echter van alle zij den medewerking toegezegd werd kreeg men steeds meer lust in dit werk. De winkeliers zegden medewerking foe, de jury was direct bereid de laak op zich te nemen, van B. en W. werd in menigerlei opzicht volle mede werking ondervonden. Spr. brengt dan een woord van dank aan den loco-burgemeesler, die bereid was dezen Etalegewedstrijd te openen waardoor het werken in deze rich ting op hooger peil komt. Ook de jury zegt spr. dank voor de op haar genomen moei-' iijke taak. Dank aan de schenkers van ver schillende medailles als burg. Schokking, weth. Dubbeldam, de Hanze afd. Katwijk a. d. R., Directie van het Leidsch Dagblad, de heer v. Riessen, de heer v. d. Berg, de Tuinb.-ver. Katwijk en Omstr. en het be stuur der Oranje-verceniging. Herinnerd wordt aan do [eestcourant. Dank wordt ge zegd aan de winkeliers die gaarne mede werkten en tevens hiermede toonden met hun lijd mee (e kunnen gaan Spr. geeft dan het woord aan den loco-burgemeester, den Edelachlb'aren heer R. Ouwehand. Spr. wcnschte het bestuur met deze Eta lagewedstrijd geluk en sprak den wensch uit dat dezs een succes moge wordenI Wat is eigenlijk een eUlegewedslrijd? Een wed strijd (usschen de winkeliers, een wedstrijd wie het best de koopers kan trekken, wie het best de kooplust kan opwekken. Eigen lijk is een Etalagewedstrijd een aanklacht van ai onze goederen, zooals Vloerzeilen, Karpetten, Vitrage, Pluchette, Gordijnen, Tafelzeilen, Tafelkleeden, Schooreteenloopers, Ghinamatten, Cocosmatten, Cocosloo- perz. Ook hebben we nog een schitterende collectie Dekenz, zooals: Zomer-, Wollen en Gewatteerde dekens, enz enz. Er is te veel om op te noemen. Maar doet Uw voordeel en koop bij ons. De prijzen zijn scherp concurreeTend. - Met 10 pel. korting. Het is P. PLUG's BEDDENMAGAZIJN, Jan Tooropstraat No. 92 Toekomstig adres: Hessenstraat, hoek Sluisweg. tegen de winkeliers. Ze worden door dezon wedstrijd verplicht te doen wat ze doorloo pend moesten nakomen .Do winkeliers moe ten gaan hegrijpen dat liet altijd op hun weg moest liggen. Spr las nog pas in een vak blad een opwekking aan het publiek om Ie koopen bij dia winkeliers, welke de meeste belangstelling weten te trekken. De wink°- liers in de steden maken in het algemeen veel meer werk van hun etalage. De ver lichting speelt ook een groote rol. Ziet in de sleden, hoe bij kunstlicht de artikelen nog heler uitkomen dan bij daglicht Het licht moet vooral, ook al is de winkel gesloten, in de clalagekaslen blijven branden. Hier treft men soms in den winkel een lamp aan, boven de loonbank. Soms worden de gordij nen neergelaten, 't Is nog niet zoo tang ge loden. dat er winkeliers waren die liet licht inschakelden als er een klant kwaig en dit weer uitschakelden wanneer hij heenging. De uilkomst leerl, dal men door dergelijke wedslrijden meer zorg aan de etalage gaat besteden. Ook 'I gemeentebestuur heelt in deze een taak te vervullen. Hel koopen in eigen gemeente bevordert de welstand. Spr. hoopt dat de Etalegcwedslrijd moge worden een succes voor do winkeliers in het alge meen en voor de deelnemers in het bijzon- dor en verklaart den wedstrijd voor geopend. Da voorzitter zegt den loco-burgemeesler dank voor zijn bereidwilligheid om dezpn wedstrijd te willen openen en zegt de woor den gaarne le willen onderschrijven vooral omdat hij mede ziet de opvoedende kracht die er van uilgaat. De heer C. v. Tongeren, voorzitter der Chr. Middenslandsver. le Kat wijk aan Zee zeide zieb gedrongen le gevoe len om naar den groonen kant der ge meente, het boomrijke Katwijk a. d. Rijn te komen om zijn sympathie te betuigen met het doel van dezen Elalagewodslrijd. Spr. weet bij ondervinding dal er heel wat aan vast zit. Dergelijke wedstrijden zijn vooral gewenseht in het badseizoen. Spr. feliciteert ook nog de Oranje-vereeni- ging van wie een en ander uitgaat. De voorzitter sprak nog een woord van dank lot allen waarna de thee werd rond gediend. Des avonds le 8 uur begon de jury nvjt haar lang niet gemakkelijk werk; 27 win keliers nemen er aan doel en wij mogen zoggen dat er werk van gemaakt is. Zeker, de enne etalage leent er zich beter voor dan do ander en de eene winkelier heeft er meer voor over dan zijn buurma-n doch in het algemeen konden we conslateeren dat er animo voor geweest is en dat het bestuur der Oranje-vereeniging succes heeft met haar werkl De feestelijke stemming zat er al dadelijk goed inl Dil voornamelijk omdal de Har monie Kalwijk zich verdienstelijk maakte door mei feeslelijke muziek een en ander op te luisteren I Voor de winkels van alle deelnemende winkeliers werd een nummer ten gehoore gebracht. De jury had werkelijk geen gemakkelijke taakl Voor de bekroning, waarhij de jury ais richtsnoer nam een doeltretfende en fraaie clalage kwamen in volgorde in aanmerking: 1. Jac. P. Rietveld, verg. zilv. medaille; 2 J. Muller, verg. zilv. med,; 3. G. Ivleu- ver, verg. zilv. mod.; -f. W. J. Zwaan, verg. zilv. med.; 5. wed. Wassenaar, zilv. med.; 6. J. Kranenburg, zilv. med.; 7. G. Koele- wijn, zilv. med.; 8. L. v. Paridon, bronzen med,9. W. Caspers, bronzen med.; 10. Jac. Compeer, bronzen med. Voor de aardigste etalage werden nog toe gekend aan: G. Kleuver, verg. bronzen me daille en J. Vooys een bronzen medaille. De intrede van Pastoor Schiphorst. Gisterenavond heelt Pastoor Schiphorst zijn intrede in de Parochie gedaan. De heer Grimbergen ale lid van het Kerkbestuur had Z. Eerw. te Leiden afgehaald, waarna te haltzeven de Pastoor aan de Pastorie aan kwam. Daar waren de kinderen der R.K. School opgesteld. Ook was een groote 9cliare parochianen aanwezig om Z. Eerw. le ver welkomen. Allen zongen een welkomstlied waarna Z. Ee'rw. dankte voor de hartelijke ontvangst. In de Pastorie word de Pastoor ontvan gen door liet Kerkbestuur. Mede waren aanwezig de Zeereerw. Pater E. v. d. Helm, Directeur van het St. Will. College en nog een der Eerw. Paters. Ook waren aanwezig de Zeereerw. lieer Pastoor do Kok van de Parochie H. H. K'icolaas en llarbara en de hecrcn Kerk meesters uit die Parochie Dan waren ter erwelkoming aanwezig de voorzitter cfcr verschillende R.K. Vereenigingen uit Kat wijk die door het Kerkbestuur aan Z. Eerw. werden voorgesteld. Vermelding verdiend nog, dat door twee meisjes der R.K. School aan den Pastoor bij zijn inkomst een prach tige bloemenmand werd aangeboden. Koninginne-concerten. Ter gelegenheid van de Koninginnefeesten zal op den tweeden feestdag. Dinsdag. 3 Sept. 's morgens te 7 u. de Harmonie Koraal- muziek zich doen hooren op den omloop fan den toren. Des avonds zal de Muziek vereniging U. N. I van Kalwiik aan Zee alhier een concert geven, terwijl Woensdag avond ter gelegenheid van het Oranjefeest te Katwijk aan Zee door de Harmonie van Katwijk aan den Rijn een concert zal wor den gegeven in de nieuwe muziektent aan dep Boulevard. Als opzichter over de werkzaamheden aan de afzandorij ten Zuiden van Katwijk is in de plaats van den heer H., die over geplaatst is naar Delft, door de Directie der Amstend. Bal. Mij. benoemd de heer W. v. Weeghel, voordien werkzaam als opzichter in de zanderij „de Noord". De lessen aan het St. Willibrordus- College alhier zullen aanvangen op 16 Sept. a,e, met pl.m. 60 leerlingen. KATWIJK-AAN-ZEE. Eiken Maandag en Woensdag houdt HARTOGS spreekuur v. 103 uur VOORSTRAAT 4 b. d. Boulevard. Tarief: Kunsttanden vanaf f. 2.pijnloos trekken inbegrepen. Plombeeren v.af f. 2.50, Onbreekbare gebitten met voortdurende garantie. 3197 KATWIJK-AAN-ZEE. De Chr. Volkspartij in moeilijkheden. Het bedanken van den lieer D. de Jong en nu van den heer v. Duijvenbodc en het benoemen van den heer Rijken, brengt voor de Chr. Volkspartij moeilijkheden, waar men niet op gerekend had, omdat ook de voorzitter der vereeniging en den secretaris het bijltje er bij hebben neerge legd. Nader vernemen wij officieel, dat het aanvaarden van de functie door den heer Rijken afhangt van de al of niet gunstige ontwikkeling der nu loopende geschillen in de partij. Men verwacht dat een dezer dagen daar in een beslissing zal komen. Koningin Wilhelmwa's verjaardag. Ter eere van den verjaardag van onze Koningin wappert van de Rijks- en meeste Gemeentegebouwen de- Nederlandsche drie kleur. Ook vele particulieren hebben de vlag ontplooid, terwijl opvallend velen met Oranjebloem of lint op de borst getooid gaan. Dat belooft veel voor a.s. Woensdag. Wij vernamen dat de heer C. van Duijvenbode voor de benoeming tot lid van den Raad dezer gemeente heeft bedankt. In zijn plaats is nu door bet hoofdstem- bureau aangewezen de heer W. A. Rijken. j NOORDWIJK-^AN-ZEE. EEN GESLAAGD ORANJEFEEST. Versierde fietsen Ringsteken - Muziek uitvoeringen. Onder begunstiging van bijzonder mooi zomerweer heeft men alhier het Oranje feest gevierd. Gistermorgen om acht uur werd reeds begonnen met koraalmuziek van den toren der Herv. Kerk. Dit bracht, zooals altijd, veel menschen op de been. Om halfnegen was er een samenkomst in de Herv. Kerk, waar allereerst als spreker optrad ds. Koers, Geref. pred. alhier. Zijneerw. behandelde, nadat was gelezen Romeinen 13 en gezon gen Psalm 71 vs. 1, en na gebed, het onder werp: ..Waarom vieren wij Koninginne- feest". Deze vraag werd van verschillende zijde belicht. Tijdens het zingen van het lste couplet van het Wilhelmus" beklom ds. Cupédo, Herv. pred.. den kansel om te spreken over „Ik zal handhaven". Na deze rede ging ds. Cupódo voor in dankgebed en werd tot slot gezongen het 2de couplet van het „Wilhelmus". Deze bijeenkomst, welke goed bezocht was, werd ook bijgewoond door onzen bur gemeester. Nu volgde de muzikale wandeling van alle schoolkinderen door het dorp. welke na afloop in de eigen school werden ge trakteerd en waar ook de burgemeester een bezoek aan iedere school heeft gebracht. Op den Boulevard kwamen intusschen de meisjes met hun versierde fietsen bijeen, om mee te doen aan het ringsteken. Versiering van de rijwielen: lste prijs Jet Wiecherink, 2de Bertha Nijenhuis, 3de Catr. Bedijn, 4de Truus van Zeist, 5de Marie Roonij, 6de Marie Kloos, 7de Grie Passchier, 8ste Paula van Kan, 9de Lena de Bes, 10de Fem Schild. Voor het ringsteken kregen de prijzen: lste prijs Lena Hoogeterp, 2de Truus van Zeist, 3de Neeltje van Roon, 4de Rika van Asten, 5de Cath v. d. Niet, 6de Paula van Kan, 7de Marie Kloos. 8ste Geertr. v. Duyn, 9de Tho Alkemade. 10de Grada Plug. 11de Fem Schild. 12de Cath. Bedijn, 13de Zus Meppeling, 14de Lena de Bes, 15de Janny de Ruyter, 16de Jacoba van Rooyen, 17de Maartje van Beelen, 18de Bertha Nijenhuys. Intusschen was op het plein voor de Herv. Kerk voor de jongens maslklimmen. De winnaars hiervan waren de volgende: lste prijs A Passchier. 2de Koos Bamhoom C.Pzn., 3de C Barnhoorn Klzn., 4de P. v. d. Wiel, 5de M. v. d. Niet, 6de L. Haze noot. Des namiddags begon men met de op stelling van de versierde tilbury's voot het ringrijdem Uitslag prijzen voor de versiering: 1ste prijs Mej. Baalbergen, 2de Grie van der Wiel, 3de Rika Veraar, 4de Cathrien Ad miraal, 5de Bertha Nijenhuis, 6de Neeltje Admiraal, 7de Chr. Prins. Na met de muziek voorop door het dorp te zijn getrokken werd begonnen met het ringsteken. Hiermede behaalden de volgende personen de prijzen: 1ste prijs Cla Prins, 2de Janny Baalbergen. 3de Marie van der Putten, 4de Petronella Meeuwenoord, 5de Maartje Scho- neveld, 6de Alida Schaap, 7de Bertha Nijen- huijs, 8ste Neeltje Admiraal. Hierna volgde het lobbesteken, waarbij weer als altijd veel gelachen werd. lste prijs P. de Bruin, 2de Joh. van Lippe, 3de Jac. v, d. Niet, 4de W. Hazenoot, 5de Cor v. d. Zwan, 6de Nico Smit, 7de M. v. d. Niet, 8ste Alb. Corvinck, Ode A. v. d. Puiten, 10de R, v. d. Haak, 11de Nic, Pas schier, 12de Willem Smit, 13de Willem van Kan. Des avonds werd begonnen met een zang uitvoering door de plaatselijke vereenigin- gen „Soli Deo Gloria", dir. de heer Jac. »Smit, „Zingt den Heer", dir. de heer G. A. Wiggers, en het Kinderkoor, dir. de heer J. Plug, hebben zeer velen voldaan door den mooien zang. De muziekvereeniging heeft den avond ook weer opgeluisterd, terwijl een keurig vuurwerk den avond besloot. Een woord van dank aan hel bestuur der Oranje-Vereeniging voor de uitstekende lei ding. waardoor het feest in ieder opzicht slaagde, is hier zeker op zijp plaats. OEGSTGEEST. In een gisteravond gehouden, leden vergadering van de Winkeliersvereniging „Oegstgeest" ia een Comité benoemd voor een op nader to bepalen datum te houden Reclameweek. Benoemd zijn de beeren; M. C. v. d. Burg, Voorzitter; P. Singeling, Secretaris; W. Overvliet, Penningmeester; A. J. Duyve-rman en F. J. Vossen. RIJNSBURG. Gymnastiek uit voering D. W. S. Op hefc plein voor de Hervormde school aan de Kerkstraat gaf gisteravond de Chr. Gymnastiekvereeniging „D.W.S.", onder leiding van haar directeur, de heer D. Roest uit Leiden, een groote demonstratie. Aan belangstelling ontbrak het haar daar bij niet. Om het ruime plein stond een groot aantal belangstellenden, maar ook muren en daken van de omliggende huizen waren zwart van belangstellenden. Door de vereeniging werd een ruim voorzien pro gramma vlot afgewerkt. Na ee nopeningsstand, werden door alle leden vrije oefeningen gehouden, gevolgd door halteroefeningen voor jongens, brug- turnen voor heeren, halterrapen door jon- geDS, wedloop voor meisjes, hoogrek voor heeren, springrietoefeuingen voor meisjes en tremplin-paard. De uitnemend geslaagde demonstratie werd besloten met een fraai uitgevoerde stand. De kas der vereeniging had behoefte aan eenige versterking, waarin door een tijdens de demonstratie gehouden collecte wel zal dijn voorzien. Mnziekvereenigina ter ziele. Naar wij vernemen zou de Muziekvev- eeniging „Wilhelmina" alhier zijn ontbon den, waaraan de weinige belangstelling voor de vereeniging niet vreemd zou zijn. Voor den bekwamen en nijveren direc teur, die gedurende ongeveer een kwart eeuw zijn beste krachten aan do vereeni ging heeft gegeven, en daarbij jaren heeft gekend dat deze zich in een grooten bloei mocht verheugen, is dit wel een droevig einde. Bloemenhandel. Zij, die gerekend hadden op goede prijzen als gevolg van de naderende Koninginne feesten, zijn hierin bitter teleurgesteld. Zelden waren de prijzen zoo slecht, zelden de handel zoo lusteloos als nu. Ze zijn aan de slraalsteenen niet te verkoopen, klagen de kooplieden. En indirect ondervinden de kweekers hiervan de nadeelige gevolgen. Dahlia's gingen van f. 0.50 tol f. 1.60. Gla diolen in diverse verscheidenheden f. 0.10 tot f. 0.90, Statice f. 0.05f. 0.10, Scabiosa f 0.20f. 0.30, Asters in verschillende kleu ren van f. 0.08 tot f. 0.20, Lilyputter f. 1.00 f. 2.00 p. 100 bos. Leeuwenbekken f. 2.00 f. 3.00, Margrieten f. 0.20-f. 0.30, Montbretia f 0.30—f.0 40 p. 100. Helianthus f. 0.30 f.0.46. De tuinbouw. Late aardappelen, blanke en blauwe eigenheimers, benevens bloemkool, dat zijn op heden de producten waarom het gaat. Wat de prijzen betreft is het met de eerst- genoemden niet al te rooskleurig gesteld, terwijl voor de bloemkool geregeld een loo- nende prijs betaald wordt. Deze varieerde deze week van f. 14 tot f. 23 voor lste soort. Tweede soort gaat voor f. 3.50 tot f. 7.00 en derde soorf., die alleen gekocht wordt voor inzouterijen, brengt bijna niets op, van f. 0 60 tot f. 1.80 per 100. Eigenheimers gaan vlug weg al is de prijs niet hoog, nl. van f. 1.50 tot f. 2.10 per baal van 50 K.G. De aanvoer van aardappelen en van bloemkool is niet onbeleekenend. Een schip gezonken. Schipper M., die voor het vervoer der aan de veiling voor Amsterdam gekochte bloem kool zorgt had zijn schuit, afgeladen cnet bloemkool te dicht langs den ondiepe wal vastgemeerd Vermoedelijk door het voorbij varen eenetr motorschuit heeft de kool schuit water gemaakt en is gezonken. 0n^ veer 300 bloemkoolen zijn weggedreven ea de opgevischte kool had van haar waai veel verloren. De schuit is later opgehaa. Voor schipper M. e'en flinke schadepost Officieele feestelijkheden ter eere den verjaardag van de Koningin hadden alhier niet plaats. Wel is er voor gezorgd dat de kinderen op de scholen nog eenige feestelijkheid hadden. Zij zijn getTacteerd en prettig beziggehouden, zoodat toch vooj hen de feestdag niet ODgemerkt voorbij King- VALKENBURG. Op de Alegmeene Begraafplaats w© Donderdagmiddag het stoffelijk overschot tg aarde besteld van de 4-jarige I. Imthon dei j.l, Dnisdag op eenigen afstand van he dorp bij het spelen te water geraakte a door den va/dor levenloos uit het wate werd opgehaald. Nadat de kist in de groeve was ne< laten ,trad ds. Hermanhdes naar voren, di een grafrede hield en tot de familielef woorden van troost sprak. De droevige plechtigheid maakte diepe indruk op de vele aanwezigen. VOORHOUT. Wie moest de biggen betalen? Vrijdagmiddag waren 3 biggen van de veehouder v. d. H. alhier, onder een a sluithek doorgekropen en liepen onbohecr over'de spoorbaan, met het gevolg, dat d dieren door eeD electrischen trein werf gegrepen en gedood. Het toeval wilde dat v. d. H. juist cc dag te voren de beesten had verkocht, o; der beding dat deze nog 14 dagen in d weide zouden mogen loopen. De vraag rijst nu wie de schade lijden, de koopor of de verkooper 1 WARMOND. Handels-avondcursus. 01 Per 1 October zal deze cursus weer hj ginnen. Degenen, die aan deze cursus vil len deelnemen kunnen zich aanmelden bfl de heeren A. H. A. Burcksen en M Vries. Ook zij, die reeds het vorige deelnamen, moeten zich opnieuw melden. Dc Kcninginnefeesten. Door een samenloop van omstandighedJ zal hedenavond, het reeds aangekondigd^ concert der Harmonie niet doqrgaan, lu^** geen zeker te betreuren is, daar hierdcJ in ons dorp 31 Augustus vrijwel onopj merkt voorbij gaat, wel wapperen hier f daar enkele vlaggen, maar van de W mondsehe feeststemming valt nog weini bespeuren. Alleen voor de ramen van HrJ de Stad Rome verdringt zich de jeugd I ook ouderen om de prachtige prijzen, dol de Oranje-Comimissie aangekocht, te wonderen. De hoofdprijs voor het Tobbe'| 6teken, een eerste klas Burgers rijwiel, i menigeen verlokken hieraan een nat pi te wagen. Ook de verdere prijzen zijn d deelname aau de verschillende spek waard en hier is dan ook zeker een woei van dank op zijn plaats aan den heer SI ger, die voor de etaleering, evenals «inde jaren, een zijner kamers geheel belangk afstond. In een fraai verzorgd programma zijnd feestelijkheden, to houden op 3, 4 en 5 Se| tember ter kennis van ingezetenen bracht. Alle voorbereidingen zijn gere^ en als nu maar het Oranjezonnetje mee werken, kan men op prettige en ge«i| meerde feestdagen rekenen. Ook voor de barddraverij is veel animi Een groot aantal van de beste kortebaai dravers uit Noord- en Zuid-Holland reeds ingeschreven. Spannende ritten dus Donderdag a.s. (zio de advertentie) wachten. WASSENAAR. Electrische lantaarns. Vanwege de gemeente worden de tha op de v. Zuylen v. Nijenveltstraat staan' gaslantaarns door electrische verlichtu vervangen. De palen, ongeveer 14 stut zijn reeds geplaatst. Thans wordt met h verder afmaken begonnen. Men hoopt i het a.s. feest alhier binnen 8 it 9 a-ifj geheel klaar te zijn. Voorzeker een g">T verbetering voor dit weggedeelte. Aanrijding. Gisteren is de ongeveer 67-jarige heer i d. K. op de Raadhuislaau door een wielig motorrijtuig aangereden, terwijl r aldaar stond te praten. Hij smakte tegj den grond en liep een bloedende neus ofl Eigen onvoorzichtigheid is aan dit ongc*J niet vreemd. Den chauffeur treft schuld. Op Dinsdag 3 Sept. zal in deze I meen te een collecte worden gehouden j bate van het Kinderhuis Voordorp. tf derdorp. Abonné K te L. Uw broer heef* r;c| op twee derde gedeelte van de J Bovendien ontvangt hij van u nog 14 J het geheel zal hij dus f 2866.66 onlva j Voor u blijft dan over f 833,34 C. S .te R. Bij een inkontf« T f. 2000 of meer is contributie rer?c»T "J

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 6