ZIJDEN KOUSEN UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. BRAND AAN BOORD VAN EEN SPAANSCH OORLOGSSCHIP. Aan boord van een Spaanschen torpedo jager, die in de haven van Kiel lag, is brand uitgebroken. Hel vuur ontstond in de ma chinekamer en sloeg over naar het tussehen- dek. De bemanningen van andere Spaan- sche oorlogsschepen, die een bezoek aan Kiel brengen, de Duilsche marinetroepen en de brandweer van Kiel werden terstond ge alarmeerd en slaagden er na eenigen tijd in het vuur meester te worden. De materieele schade is vrij groot. 8 BOSCHBRAND. Woensdagmiddag is Ie Kriimmel bij Geeslacht een dynamietfabriek in de lucht gevlogen. Dit leidde tot een boschbrand, die fel om zich heen greep en groote perceelen opgaand hout in de asch legde. Het gebouw waar de explosie plaats vond werd totaal vernield. Op de plek waar het geslaan had, was een diepe kuil. Het lijk van den werk man Kruse. die vermist wordt, is nog niet gevonden. Vermoedelijk is het totaal uiteen gereten. RECLAME. JVOC44 van 1.80 en 2.25 1| jjE* heden en morgen 3 Uitsluitend gave Kousen op vertoon van dezen BON. Niet meer dan 3 paar gelijk. 1355 ALPHEN. Aanbesteding. Ten overstaan van den bouwkundige A. van Dam alhier, werd gisteren in het café „Het Oude Rechthuis" te Aarlanderveen, voor rekening van de fa. Blom, publiek aan besteed het sloopen en wederopbouw en van een woonhuis met kantoorlokalen op hei- fundeering. De inschrijvingen waren als volgt: Perceel I. Metsel- en timmerwerken: J. v. Wjjk f. 12.950,—. Gebrde Vries f.10772. J. van Wieringen f. 10.625. J. Vonk f. 10.430 Wed. Barreveld f. 10.062. Perceel II. Schil derwerken etc.Gebr. Verhoeff f. 1274. W. van Die6t f.1089. H. Bauer f.945. Gebr. Meiier f.930. H. Beunder, Zwammerdara f.807. Waarg een woonplaats staat vermeld, wonen aannemers te Alphen a. d. Rijn. De gevreesde miltvuur ziekte ouder het vee van de landbouwster, wed. K. in de Oudshoornschebuurt blijft zich nog steeds uitbreiden. Ook gisteren is weer een dier gestorven. Een belangrijke schadepost voor de boerin. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stond. Geboren: Cerardus Theodorus. z. van J. A Jacobi en C. A. van Benten Lamber- tus Gerrit. z. van G. H. de Bruijn en A. Verhoek Adrianus Arnoldus Maria, z. van J. C. Hooijmans en A. W. Egberls Geertje Helena Agatha, d. van P Blijleven en W. v. d. Lagenaat. Overleden- Pieter Zijderveld 65 j., ge huwd met E. M Lcüveld. Getrouwd- P. Monk 31 j, en C. P. v. d. Heijden 25 j. In de loop dezer week vestigden zich in onze gemeente de volgende personen: A .van Dijk. fabrieksarbeider van Veenen- daal J. Koops. boerenknecht van Zwam» merdam C van Roekei. dienstbode van Gouda. Inmiddels vertrokken: G. A. Poll on ge zin. predikant naar Rotterdam V. Smink, dienstbode naar Rotterdam G. Versluys, chauffeur naar Gouda P. A. AHhof. win keljuffrouw naar Utrecht B. W. Laker- veld, zonder beroep naar Langeruigeweide. Gevonden voorwerpen een handlaschje Verloren: een portemonnaie met inhoud en een belastingplaatje. Inlichtingen Ier gemeente-secretarie. De heer P. J. Meerburg, directeur van het post- en telegraafkantoor alhier is ver plaatst naar Tiol. Onze vroegere plaatsgenoot de heer Hietbrink. ambtenaar bij de Xederlandsche Spoorwegen kree.g gisteren in Utrecht oen ernstig ongeluk door een trein, waarbij hem een arm en een been werden afgekneld. Zijn toestand is heel ernstig. Geheel onopgemerkt zal de verjaardag der Koningin niet voorbijgaan. Zaterdag avond zullen zoowel Crexcendo als Do'ii Deo Gloria een uilvoering geven op de Nieuwe Markt. De Chr. Zangvereen. Halle luja zal deelnemen aan den zangavond !e Zwammerdam Maandagavond geeft de 13. V. L. een Oranje-avond in Hotel van Ros- sum, met medewerking van het kinderkoor „Hosanna", een rede van den heer P. M. Smit en een viertal films. De brevetten voor de schutters zullen door den comman dant van „Zuid-Holland West" worden uit gereikt. Hel aantal deelnemers aan de te hou den winkelweek is thans tol 70 gestegen. De deelnemers hebben van den burgemees ter vergunning ontvangen om hun zaken gedurende de feeslweek tol hal fel f geopend te houden. De heer A. C. Dam. alhier, die voor enkele maanden slaagde voor het onderwij zers-examen, behaalde nu reeds de acte L. O. Fransch. De heer D. is werkzaam aan de Chr. School te Waarder. Geslaagd te Den Haag voor het examen coupeuse van de R.-K. Ver. in- dustrieonderwijs .,St, Anna" de dames -J. C. P. M. de Leeuw, H. M. C. Wouters, E. P. M. C. Mierlo, Maria Heide, M. O. P. v. Maris, Th. Meijer, allen alhier. BOSKOOP. Bij de gew. Landstonncommissie is bericht ingekomeai, dat de op 7 Sept. te houden Landdag alhier, o.ra. zal worden bijgewoond door Z.Ex. Min. van Defensie mr. dr. Deckers, Z.Ex. oud.Min. Lambooy en den gem-majooT Borel, adjudant i.b.d. van H. M. de Koningin, waam, inspecteur van deD Bijz. Vrijw. Landstorm, benevens door verschillende leden van den Nat. Landstormcommissie, waaronder de voorz. gen.-majoor L. F. Duymaer van Twist, liil dor Tweede Kamer der Staten-Generaal. 6 September. Koninginnedag, zal de zangvereeniging „Zang zij onze Leus" en het kinderkoor „De Kleine Stem" in de avonduren een zanguitvoering geven in de Ned.-Herv. Kerk. Door het afknappen van een staal draad, viel Woensdag een heistelling staan de op het terrein van den heer D. Nijhof aan de Zuidkade omver. Het ongeluk liep wonder good af. daar juist ecnige werklieden in de nabijheid aan het werk waren, waarvan niemand werd getroffen. Doordat, een voertuig, zonder verlich ting op den Zwarteweg stond, had een chauffeur van den auto-ondernemer v. d. Meer alhier, het ongeluk om. wilde hij niet tegen den wagen rijden, de sloot in te rijden- De in de auto zittende heer. die naar het station Gouda gebracht, moest worden, alsmede» de chanffeur, konden zich redden, zoodat zij pr met den schrik en een nat pak afkwamen. Van de gelegenheid om zich te laten inenten tegen ..Alastrim" hebben Woens dagmiddag tal van personen uit deze ge meente zich in het gymnastieklokaal der openbare school aangemeld. KOUDEKERK. GEMEENTERAAD. Gemeenlerekening 1928 Brugwachters- benoeming De muziektent Nieuwe schoolbanken Subsidie Oranje-Vereen. De Raad dezer Gemeente kwam gisteren in openbare vergadering bijeen. Aanwezig zjjn alle leden. Voorz. de Burgemeester. Na opening der vergadering met gebed, worden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en ongewijzigd vastgesteld. De voorz, geeft daarna lecture van navol gende ingekomen stukken. 1. Goedkeuring rekening dien-d 1927. 2. Goedkeuring besluit tot vaststelling van de opcenten op de K.I.B. cn het h*f- fingspercentage G.I.B. van het belastingjaar 1929/1930. 8. Goedkeuring comptabele besluiten. 4. Goedkeuring besluit tot het aangaan van eer. geldleening groot f. 15.750. 5. Rekening en begrooting Gezondheids commissie, dienst 1928 en 1930. 6. Circulaire van de vereeniging tot wet telijke bescherming van dieren, waarbij ver zocht wordt in de bouwverordening een bepa ling te doen opnemen, waarin eischen wor den gesteld, waaraan veestallen moeten vol doen enz. Een en ander wordt voor kennisgeving aangenomen. Hierna wordt aangeboden de gemeente-re kening dienst 1928. De voordeelige saldi bedragen f. 44.346,36, de nadeelige bedra gen f. 35.083,151/2, du; een batig slot van f.9263,201/?. De kapitaaldienst sluit meteen nadeelig saldo van f. 940,541/2. De rekening zal ter visie worden gelegd en in hauden ge steld worden van een commissie, bestaande uit de heeren v. Egmond, De Joug, en Van der Lee. Vervolgens wordt aangeboden de gemeen te-begrooting dienst 1930. Daar er een be drag van .f 10.172,80 is uitgetrokken voor onvoorziene uitgaven, zal eventueel in een volgende vergadering gesproken kunnen wor den om de belasting te verlagen. Wordt thans in handen gesteld van een commissie van onderzoek bestaande uit de raadsleden. Thans komt aan de orde een voorstel van B en W. om de tijdelijke aanstelling van M. v. Harskamp als brugwachter te verlengen. De voorz. zegt dat B on W. gemeend hebben eerst nog eens een paar maanden af te zien om daarna een juiste regeling te kunnen treffen. Hoewel de bediening van de brug veel' werk en zorg vordert, zijn B en W. tocb van oordeel, dat nu de tol verdwenen is. de werkzaamheden ook wee* verminderd zijn. Zij stellen daarom voor de voorloopige aanstelling te verlengen en de wedde te bepalen op f. 32 per week. te rekenen met ingang van 20 Augustus 1929. De heer van Egmond kan wel meegaan, indien de voorloopige aanstelling niet lan ger zal duren dan ongeveer 6 weken. Hij is van meening, dat andere Ged. Staten tegen de wijze van bediening bezwaar zou den moeten maken. De brugwachter heeft thans weinig nachtrust en ook voor even- tueele schade aan de brug, zag hij gaarne dat de brug ook des nachts bewaakt werd. De heer Lieverse beaamt de woorden van den heer van Egmond ten volle en voelt wel voor 2 brugwachters. De heer de Jong zou wel met het voor stel mede kunnen gaan. De arbeidsinspec tie acht hij niet zwaar, hoewel wel ge bonden. terwijl de heer Dorrepaal opmerkt dat de werkzaamheden aan de oude brug met deze tol, grooter waren. Ook de heer van der Lee kan het voorstel steunen. De voorz. merkt nog op, dat het de be doeling is, eerst nog eens af te wachten en men dus niet op de zaak vooruit moet loopen. Wat de evenlueele beschadi ging betreft zegt de voorzitter dat deze meestal door verrekening kan wonden ge dekt. B. en W. voelen er veel voor om de bediening te verpachten. Na nog enkele besprekingen over en weder wordt het voor stel van B. en W. z.h.st. aangenomen. Hierna brengt de voorzitter ter sprake hel punt van de agenda: aanvaarding ten geschenke van de muziektent van het fan farekorps. B en W. hebben gemeend de hel pende hand 1e moeten bieden. De tent ver keert nu in slechten toestand en het korps is niet bij machte de kosten tot verbetering te dragen. De gemeente zou de tent in ge bruik kunnen geven, na deze eeret to hebben opgeknapt, hetgeen dan eenige kos ten met zich mede brengt De heer van der Lee vindt de handel wijze van het korps niet in orde; hij had eerder verwacht, dat zij dc tent aan de Oranje-vereeniging hadden aangeboden, en stelt daarom voor de tent niet le aan vaarden. De voorz.merkt op. dat hij dit zelf aan het fanfarekorps heeft laten vragen en dus niet de bedoeling voorgezeten heeft om de Oranje-vereeniging te paleren. Nadat nog verschillende heeren hierover het. woord hebben gevoerd, wordt daartoe algemeen besloten. Alsnu komt aan de orde de aanschaffing van nieuwe schoolbanken voor de O. L.» School. De voorz. zegt, dat de banken zijn als „ouden van dagen". Vroeger is er al sprake geweest om nieuwe aan te schaffen, maar dit werd weer steeds uitgesteld. Thans zijn zij ook zeer kaal geworden eD er moet wel verandering in komen. De oude ban ken zouden wat opgeknapt kunnen wor den, terwijl er dan 18 nieuwe bij moeten komen, waarvan de kosten geraarnd worden op f. 450. De voorz. vindt het wol weer een groote uitgaaf, maar het moet toch gebeuren. De heer van der Lee wil toch ook de oude banken lateD verven, waarop de voorz. antwoordt, dat men beter lang zamerhand nieuwe kan koopen. Wethouder Dorrepaal vraagt nog of de banken in de gemeente gemaakt kunnen worden, waarop de voorz. ontkennend ant woordt. daar dit fabriekswerk is en naar speciale ontwerpen gemaakt worden. Aldus wordt besloten. Hierna werden eenige comptabele beslui ten vastgesteld, mede in verband met de brug. De voorz. zegt. dat hij het merkwaar dig vond. dat de gemeente de kosten van de Bruggestraat moest betalen en daarom de provincie gevraagd heeft, of ook zij deze koslep voor haar rekening wil nemen. Hij heeft hierover echter nog geen beslissing gehad. Voorts stellen B. en W. nog voor een bij drage te verkenen van f. 100, benoodigd voor de demping van een sloot bij wed. Post, grenzend^ aan het perceel van de brug aan de overzijde Hierdoor komt dan een vuile sloot te vervallen en het jaagpad- bruggetje kan eveneens dan verdwijnen, terwijl het eigendom van beide gemeenten daardoor vergroot zal worden. De Provincie zcrgl voor de noleering en het verdere werk. Aldus besloten. Tenslotte wordt nog besloten voor de volksfeesten aan de Oranje-vereeniging een subsidie toe te kennen van f. 0.50 per leer ling, woonachtig in deze gemeente, geraamd voor 360 kinderen, dus een bedrag van f. 180. Bij de rondvraag klaagt de heer van der Lee over de onvoldoende straatverlichting, hetgeen hij al eens eerder heeft opgemerkt. Met verkeer is nu ook grooler geworden en de palen staan er toch. De voorz. zegt, dat hij nog steeds het rap port van enkele raadsleden afwacht, die met een voorstel zouden komen en dringt daarbij dan op spoed aan. De heer Lieverse zag gaarne do weg beter onderhouden, waarop de voorz. antwoordt, dat de droogte hiervan de oorzaak geweest is, maar zal thans extra zorg aan het onder houd besteden, hoewel het nooit afdoende zal blijken. Ook zegt de heer Lieverse. dat de ge meente-opzichter (e weinig bij het werk komt kijken en de balans van dc brug bij het slachtlokaal ook niet in orde was, waar op de heer van der Sterre opmerkt, dat dit laatste een gewoon verschijnsel is. daar een balans meestal tegenwicht moet heb ben. De voorz. zegt den gemeente-opzichter exlra toezicht op te zullen dragen. Voorts vraagt de heer Lieverse of B. eu W. al gewerkt hebben voor een steunrege ling en aangedrongen hebben bij de arbei ders om zich te organiseeren. De voorz. zegt hieromtrent nog geen stappen te hebben gedaan, maar zal t. z. t. met een regeling komen. De heer de Jong bespreekt den slechten toestand van het gedeelte weg tusschen de brug bij Jac. Oppelaar en de fabriek van v. Leeuwen en Boer. Er toonen zich sporen van verzakking en vreest voor groote on kosten als er niet tijdig naar gekeken wordt. De voorz. zal zijn aandacht hieraan schenken. De heer van der Sterre zag gaarne, dat bij bouw van kassen e. d. geen leges voor bouwvergunningen werd geheven. Hij voelt daarin een onbillijkheid en wil onderscheid maken tusschen bouw van huizen enz. en I kassen, waardoor de tuinbouw bevorderd zal worden. De voorz. merkt op, dat het moeilijk gaat om aan het verzoek té voldoen, omdat daar aan velerlei bezwaren verbonden zijn, maar wil dit punt gaarne nog eens onder de oogen zien Hierna sluiting. Burgerlijke Stand. Als bijzonderheid vermelden wij dat het hondje van den slagetr H. alhier twee poesjes moederlijk verzorgt en als haar kinderen heeft aangenomen* ö- ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Henricus, z.v. Johanne6 Hendrik Piket en Theodora Brandenburg. Gehuwd: Gerrit van Duuren j.m. 25 j. le Bodegraven en Alida Adrians Braam j.d 25 j. Onze vroegere plaatsgenoot, ds. R. J. D. Beerekamp, thans Ned. Herv. predikant te Molkwerum, die dezer dagen werd beroepen naar Heelsum-Doorwerth, heeft nu weder een beroep naar Echteld (Betuwe) ontvan gen. Zjjn vader, wjjlen ds. J. W. Beorekamp, was destijds in laatstgenoemde gemeente pre dikant. Naar wij vernemen is het programma van de alhier op 31 Aug. a.s. te houden feestelijkheden als volgt samengesteld: Des morgens feest voor de kinderen van alle scholen in de kom van het dorp. op het land van deD heer J. H. van Dobben, die dit terrein daarvoor gratis beschik baar heeft gesrteld. Enkele jongedames, die op uitnoodiging van het comité met lijsten door de ge meente zijn rondgegaan, hebben voor de kinderfeest-en eon bedrag van f. 304.50 ge collecteerd. 's Middags zal de Gymnastiek vereeni ging „U.D.I." op bedoeld terrein een uit voering geven, waarna te 6 uur de groote zangdemonstratie zal worden gehouden. Behalve Je plaatselijke gemengde zang vereeniging „Eendracht maakt Macht", waarvan het initiatief voor deze zanguit voering is uitgegaan, zullen daaraan ook deelnomen de zangvereeniging Hosanna1" uit Alphen a. d. Rijn met de daaraan ver bonden tusschenklasse, alsmede de verbon den tusechenklasse, alsmede de vereeniging „Halleluja" uit Bodegraven. Al deze ver- oenigingen staan onder directie van den heer J. M. Kouwenhoven uit Bodegraven. Aan de uitvoering van het rijk gevarieerd programma dat uit een 13-tal nummers be staat, zullen zoowel dc verecnigingen geza* monlijk als afzonderlijk deelnemen. RECLAME. AALSMEER. Een tweede postloket absoluut noodzakeli Gedurende langen tijd reeds is er doo- burgerij geklaagd over den onhoudfcy toestand ten postkantore. Er is toch no? tijd maar één loket, zoodat het veelal lang moet wachten alvorens aan' beurt te zijn. 't Komt meermalen voor, 15 personen slaan te wachten. Dat h c; twijfeld èn voor de menschen, die meê over weinig tijd beschikken èn voor den ambte, die daardoor te veel zich inspan moet een zeer ongewenschten toesl4 Verleden jaar reeds werd in den geniep raad de aandacht van he tDag. Bestuur vestigd op den toestand aan het po?/.: toor. Men besloot Ier bevoegder pb slappen te doen, welke zouden kunnen den lot de openstelling van een twe iokc'. 't Heeft niet geholpen! Inmid' breidt de bevolking en dc handel zich sta meer uit Daarom mag niet berust wo: in een toestand, welke schadelijk voor gemeente kan geacht worden. Reeds or stemmen op uit de burgerij om het zoek lot dc openstelling van een tw< loket ten postkan tore nog weer eens klem te herhalenI Een moker tegen het hoofd. De heer H. J. alhier was met een ai ren arbeider bij een hooiberg aan het v waarbij gebruik moest worden geir.a van een zwaren moker. Op een ongein] oogenbbk vloog de moker van den steel H. J. werd door het zware voorwerp aan voorhoofd getroffen. Hij viel bewuste met een ernstige woncl vlak boven hetn ter oog. ter aarde. Gelukkig was de ven ving vrij spoedig voorbij en kon de get fene naar den dokter gebracht worden, hem verbond. Hoewel aanvankelijk vreesd werd voor beschadiging van het bleek dit gelukkig niet het geval te zijn Bekroningen Bloemententoonstelling Driebergen. Op de groote bloemententoonstelling Driebergen werden nog, behalve de r« vermelde bekroning der inzending d&h van de fa. Topsvooirt, door de votg< plaatselijke firma's successen behaald, W. Keessen Jr. en Zn., Kon. kweek „Terra Nova", kleine gouden medj voor verzameling bladhoudende en a bladhoudendc heesters en conifeeren; J A. Keessen, groep grootbl. afgesneden c santen, bronzen medaille. De fa. Topsv verwierf voorts nog een getuigschrift verdienste voor do volgende soorten lia's: „Aviateur". „Lady Aileen" en pallo Sport." De heer D. v. Daatse een id. voor Gerbera Jamesonie £1. p! Gisteren fietste dc heer H. Ebt» van Amstelveen, die hier werkzaamii do Coöp. Tuinb. Aank. Ver., lang Oosteinderweg naar zijn werk. Ovei vluchtheuvel rijdende, wilde hij deze j verlaten, toen hij door een auto werd gereden-en tegen den grond geslingerd, werd dadelijk opgenomen en dooT m wnner per auto naar dr. B. gebracht, bleek, dat E. zich inwendig had bere Nadat hem geneeskundige hulp wat leend, is hij per auto naar zijn wonin| Ametelvee® vervoerd. Tot onderwijzer aan de Bijz. schoo Oosteinde is benoemd de heer D. Dijks van Hendrik Ido Ambacht. o HAARLEMMERMEER. DE KONINGIN NEFEESTEN. Te Niouwvenuep schitterend geslaag Op verschillende dorpen en buurtsch3 in deze uitgestrekte gemeente worden j ten georganiseerd ter eere van den ver] dag van onze Koningin. Het is gistereu onder begunstiging prachtig weder al begonnen te Nienw- ncp en zal nog eenige dagen worden vooi zet. Het zeer actieve bestuur der Oran eenigiug te Nieuw-Vennep kwam om - al -bijeen in het café „De Rustende Jas alwaar de heer J. A. van Arkel alsV( een toespraak hield en in het bijzonder burgemeester mr. Slob bedankte voor tegenwoordigheid. De voorz. memoreerde hoe deze ver gnig onder een gelukkig gesternte g« schijnt, dank zij de eensgezindheid onae verschillende groepen der bevolking fa bevorderen van het groote doel: liefde koningin en vaderland, wordt elk jaar een feest gevierd, hetwelk anderen tot7 beeld kan zijn. Merkwaardig dat het bestuur in de .33 jaren over meer dan f. 1000,'kon be® ken, waarvoor door de ingezetenen Vennep meer dan de helft aan giften samengebracht, Vervolgens werd onder de vroolrjke van een muziekkorps uit Haarlem noo- moer dan 600 schoolkinderen in hun g*1 gc< frisscho Zondagsche kleertjes met 0» sjerpen versierd een rondwandeling door het dorp. waarna zjj op hun eig®W werden getrakteerd. Ir. den middag was 't een drukte lang met de vele kinderspelen en vol» len voor de ouderen; vooral het nngrg met paard en rijtuig en het ringsteken automobiel, trok veel deelnemers e!1^. la»!^.-tollenden; 's avonds was er een se rend vuurwerk. HILLEGOM. Een fietstochtje. Door leden van de Afdeeling Vereenicing Volksonderwijs zal Zon fietstocht georganiseerd worden fl** serduin te IJmuiden. Daar word! Geboren: Gerrit, z.v. Frederik Lekx en Stjjntje van Klaveren. Ondertrouwd: J. W. Rikken 28 j.. wonen de te Wjjk bjj Duurstede en P. van Velzeu 23 j., wonende te Koudekerk J. W. Zweeris 28 j., wonende te Koudekerk en Fr. de Jong 21 j., wonende te Koudekerk. 0 LEIDERDORP. Tor gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin op morgen Aug. zal het hulpkantoor der Posterijen na 14 uur gesloten zijn. Op dien dag zullen ook geen kwitantiën, postwissels en giroslortingen worden behandeld, behalve spoedbehande- lingen. Op Woensdag 4 September a.s. zal het kantoor, wegens de te houden feestelijk heden ter herdenking van H. M.'s verjaar dag te dezeT plaatse, na 14 uur gesloten zijn. en vervalt de laatste postbestelling. Er zal tevens gelegenheid zijn voor afhalen van poststukken. Men deelt ons mede, dal alsnog door de Feestcommissie van het Koninginncfeest besloten is, des avonds om 11 uur een schit terend vuurwerk te doen afsteken. o WADDINXVEEN. B. en W. stellen d"m Gemeenteraad voor een crediet toe te staan groot f. 11000 voor het maken van een nieuwe zinker voor het gasbedrijf door de Gouwe; ten dienste van dit bedrijf ee® 3en gasfitter te bcnoe- mon tegen ee® bezoldiging van f. 1716 per jaar; aan hei Burgerl. Armbestuur een sub sidie te verleeneix voor 1030 van f. 14300. Voor het Eoningkmefeest ie ongeveer L 1000 ingezameld door het bestuur van de Oranje vereeniging. Alle schoolkinderen zullen op kosten van de gemeente worden onthaald. o WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Geerbruida Wilhehnina, d. v. J. G. Boer en G. Roos.. Overledente Leiden J. J. Bol, 2 w. Vanwege den verjaardag van H. M. de Koningin is de geraeente-seoretarie mor gen gesloten.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 6