70sle Jaarpanp DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1929 No. 21306 OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. BLOEIENDE CACTUS. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIEN 30 Cts. per regel roor advertentiSn uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere adverlenttën 35 Cts. per regel. Kleine \dvertenliên uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postreebt. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT:] Voor Leiden per 3 maanden 2.35, per week Buiten Leiden, waar agenter gevestigd zijn, per week Franco per post 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. VERGADERING \m van den GEMEENTERAAD VAN LEIDEN, op MAANDAG 2 SEPTEMBER 1929, des namiddags te twee am. Qi HET STEDEL. MUSEUM (LAKENHAL). De vergadering zal, zoo noodig, 's avonds worden voortgezet. Te behandelen onderwerpen: lo. Benoeming van drie leden van de kommissie van Financiën en uit dezen van. den Voorzitter( aftredend: de H.H. B. .T. Buurman, H. W. Spendel en M. H. de Reede). 2o. Benoeming van vier leden van de Commissie van Fabricage, (aftredend: de BH. H. W. Spendel, D. Parmentier, A. G. Bosman en J. H. Schüller). Benoeming van twee leden van de Commissie voor het Openbaar Slachthuis, (aftredend: de H.H. Th. W. W. Bergers en J. A. van der Reijden). 4o. Benoeming van twee leden van tre Commissie voor den Markt- en Haven dienst, (aftredend: de H.H. J. Wilbrink »C. Koole). 5o. Benoeming van twee leden van de lissie voor het Oud-Archief, (aftre dend: de H.H. M. H. de Reede en J. H. Manders). I fr. Benoeming van drie leden, van de missie voor de Huishoudelijke verorde- Bgen en uit dezen van den Voorzitter, Jiftredend: de H.H. K. Sijtsma, Mr. D. van Eek en P. Heemskerk). 7o. Benoeming van twee leden van dc ICommissie voor de Strafverordeningen, (af- [tredendde H.H, Mr. D. A. van Eók en ]ilr. A. J. Romijn). 80. Benoeming van vier leden van de Commissie voor het Onderwijs, (aftredend: i H.H. J. G. van Es, Th. B. J. Wilmer, B. Meijnen en M. G. Verweij). 9o. Benoeming van vier leden van de nissie voor de Stedelijke Fabrieken |fan Gas en Electriciteit, (aftredend: de 1H. F. Eikerbout, Mr. D. A. van Eek, J. Wilbrink en H. W. Spendel). lOo. Benoeming van een lid van de Com- nissie van Beheer over de gestichten ,,Eiu ^"wegeest", Voorgeest", en ,,Rhijngeest", [(aftredend: de heer F. Kooistra). (131) lie. Benoeming van vier leden van de mmissie voor den Geneeskundigen Dienst 1 den Keuringsdienst van Waren, (aftre dend: de H.H. Th. B. J. Wilmer, T. Groe- Jneveld, .J. G. van Es en A. van Rosmalen.). 12o. Benoeming van drie leden van de /Omraissie van onderzoek der bezwaar- diriften tegen aanslagen in het Vergun- luDgsrecht en uit dezen van den Voorzitter U'itTedend: de H.H. A. G. Bosman, C. J. 1 Tol en' J. A. van der Reijden). I 13o. Benoeming van drie leden van de commissie voor het Stedelijk Museum ,,de Lakenhal", (aftredend: de H.H. Dr. J. A. Barge, "Dr. G. J. Bockenoogen en 1 G. Bosman-). (137) l4o. Benoeming van een lid van het Be- tour der Stedelijke Werkinrichting, bu'<- I^Q de leden van den Raad, (aftredend |<k heer J A. Bots). (130) löo. Benoeming van een Commissaris der IGemeentelijke Bank van Leening, (aftre ed: de heer Th. R. J. Wilmer). (132) '0. Benoeming van een lid en van een iP'aatsvervaDgend lid van de Commissie van loüderzoek bedoeld in art. 22 van het |^e?lement voor de werklieden in dienst van V* gemeente Leiden, (aftredend: de H.H. I* Heemskerk en F. Eikerbout). Uo. Benoeming van een voorzitter oh IJJ" een plaatsvervangend voorzitter der IUommis^ie van advies, bedoeld in art. 35 *an de verordening, regelende den rechts- ll^'tand van de ambtenaren der gemeente Uiden, (aftredend: de H.H. K. Sijtsma j*11 P- Heemskerk). Benoeming van een lid der Com- Ivaj3 Toezicht op het Middelbaar leerwijs (aftredend: de heer Mr. H. A. I^Pkens) (134) Benoeming van een tijdelijk leeraar IJ de Wiskunde aan het Gymnasium, voor 15 cursus 19291930. (135) J> Idem alsvoren van een tijdelijk I £?r in. Geschiedenis en Aardrijks- I (139J 21o. Benoeming van een tijdelijk leeraar in het rechtlijnig teekenen aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes, voor den cursus 1929—1930. (138) 22o. Benoeming van een tijdelijke leera- res in het Nederlandsch aan de Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus, voor den cursus 1929—1930. (138) 23o. Idem als voren van een tijdelijke leerares in het Engelsch. (138) 24o. Idem als voren van een tijdelijke leerares in het Duitsch. (138) 25o. Idem als voren van een tijdelijke leerares in het Duitsch. 138) 26o. Idem als voren van een tijdelijk leeraar in het Nederlandsch. (138) 27o. Benoeming van een tijdelijke leera res in de Wiskunde aan de Hoogere Bur gerschool voor Meisjes, voor den cursus 1929—1930. (138) 2So. Benoeming van een concierge aan de Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus, voorloopig voor den tijd van e**n jaar. (14Ó) 29o. Benoeming van twee leden van het College van Vrouwen-Kraammoeders. (133) 30o. Voorstel tot overplaatsing van den onderwijzer W. van der Reijden, van de school Zuidsingel A, naar de Centrale School voor het 7e en 8e leerjaar. (136) 31o. Suppletoire begrooting, dienst 192S, van het H. G. of Arme Wees- en Kinder huis. (141) 32o. Staat van af- en overschrijving op de begrooting, dienst 1928, van die instel ling. (141) 33o. Rekening, dienst 1928, van die instel ling. (14l) 31o. Rekening, dienst 1928, van het Ge meentelijk Waschbureau. (141) 35o. Balansen en Verlies- cn Winstreke ningen, dienst 1928, van de Stedelijke Fa brieken van Gas en Electriciteit. (141) 36o. Balans én Verlies- en Winstreke ning, dienst 1928, van den Districts-Keu- ringsdienst van Waren. (141) 37o. Balans en Verlies^ en Winstreke ning, dienst 1928, van de Gemeentelijke Bank van Leening. (44i; 33o. Balans en Verlies- en. Winstreke ning, dienst 192S, van den Gemeentelijken Reinigings- en Ontsmettingsdienst. (141) 39o. Voorstel tot wijziging (toevoeging) van verschillende posten der begrooting, dienst 1928. (152) 40o. Voorstel in zake de beschikbaarstel ling van gelden voor de aanschaffing van leermiddelen ten behoeve van het 7e leer jaar van de scholen voor gewoon lager on derwijs aan de Lusthof laan en aan de Stadhouderslaan van de Gereformeerde Schoolvereeniging. (151) 41o. Voorstel tot overname in eigendom en onderhoud bij de gemeente van een ge deelte van de Leuven straat., Sectie M Nis 2620 en 2953 en tot beschikbaarstelling vafn gelden voor het in orde maken van dat straatgedeelte. (142) 42o. Voorstel tot aankoop van eenige ge deelten der voortuinen van een 9-tal per- ceelen aan den Rijnsburgersingel. (143) 43o. Voorstel tot verkoop van een strook je grond aan het verlengde van de Bloe mistenlaan. Sectie M No. 4603. (144) 44o. Voorstel tot beschikbaarstelling van een bedrag van f. 1000.als bijdrage in de kosten van het maken van een borst beeld, ter nagedachtenis van Prof. Dr. A. A. Lor en tz. (150) 45o. Voorstel tot het geven van namen aan eenige straten. (145) 46o. Voorstel in zake het aangaan met do provincie Noord-Holland van een 2-tal overeenkomsten betreffende wederzijdsche tijdelijke hulpverleening in zake de -^ve ring van electriciteit en betreffende afgren zing van leveringsgebieden voor electrici teit. (146) 47o. Voorstel in zake het toekennen van een bijdrage over het jaar 1920 aan de On derlinge Vereeniging voor Ziekenhuisver- pleging en aan de afdeeling Ziekenhuisver- pleging van de Coöperatie Vooruit". (147) 48o. Voorstel in zake den aan- en ver koop en ruiling van grond nabij het nieuw* Academisch Ziekenhuis aan den Rijnsbur- gerweg en den aanleg van een weg langs de Zuidzijde van do trambaan LeidenWas senaarDen Haag, alsmede tot vaststel ling van den desbetreffenden begrootings- staat. (148) 49o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor de verbouwing van de Stadv Gehoorzaal en de verbetering van de toi letten in dat gebouw. (149) 50o. Verdeeling van den Raad in Sec tiën. 1255 31 AUGUSTUS KONINGINNEDAG. Men schrijft ons: Het Bestuur van de vereeniging „Konin ginnedag" heeft zich, evenals het vorig jaar, beijverd om de „Koninginnedag",, zij het op bescheiden wijze, feestelijk te ge denken. Het dezer dagen verschenen programma vermeldt Volksspelen voor de jeugd en daarna een Reclame-Optocht met Bloemen corso voor de ouderen. Over de deelname aan beide feestelijkhe den mag men zeer tevreden zijn, niet ech ter over de toename van leden der veree niging. Er moesten veel meer ingezetenen zich als lid der vereeniging aanmelden. Er kun nen nog honderden toetreden. Wat kunnen de redenen zijn dat zoovc- len geen gehoor hebben gegeven aan de door het Bestuur in grooten getale rondge zonden uitnoodigingen om tegen de geringe contributie van f. 1 per jaar toe te treden tot een vereeniging, die zich ten doel stelt de verjaardag van onze geliefde Koningin op feestelijke wijze te vieren? Is 't omdat het 3 Octoberfeest zoo spoe dig in zicht is? Maar dat kan en mag geen reden zijn om den verjaardag van H. M. de Koningin als het ware ongemerkt te la ten voorbij gaan. De Vereeniging gééft nog zoo weinig, zegt men wel eens. Eilieve, is het niet in de vereeniging te prijzen dat zij op bescheiden schaal begint, dat zij niet hooger vliegt dan haar vleugels dragen kunnen en dat het Bestuur de feestelijkheden ten vorigenjare zoo heeft geregeld dat er een zij het dan ook klein voordeelig saldo was. En ten slotte denken sommigen aan concurrentie met de 3 October-vereeniging. Niets is minder waar dan dat. De vereeniging wenscht werkzaam te zijn naast de 3 October vereeniging. Van eenig pogen om gelijke feesten te geven is geen sprake. De Besturen van beide veree- nigingen staan dan ook absoluut niet anti pathiek tegenover elkander. Haar doel is ook niet gelijk. 31 Augustus heeft een nationaal, 3 October een plaatse lijk karakter. Men kan dus lid van beide vereenigingen zijn en feest vieren op 31 Augustus en op 3 October beide. Steunt dan het Bestuur in zijn ernstig streten om ook den Koninginnedag tot een feestdag te maken, door u nog spoedig als lid op te geven bij den Secretaris, Bree- straat No. 79. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin zal op 31 Augustus a.s. te 10.30 een parade worden gehouden op het Schuttersveld door de troepen behoo- rende tot het Garnizoen. De troepen staan onder bevel van den commandant van het 6de R. V. A., majoor Haitsma Muiier en zullen worden geïn specteerd door den garnizoenscomman dant, overste le Poole. Aan niet-militairen wordt op het terrein geen toegang verleend dan op vertoon van een toegangsbewijs. Deze bewijzen zijn vanaf Vrijdag 30 Augustus a.s. te verkrijgen op het Garni- zoens-Bureel (Morschsingel). w Het concert van „Orpheus" op de Lam mermarkt begint Zaterdagavond niet om S uur doch om halfacht. TUINCONCERT VAN DE HARMONIEKAPEL T. D. OP „ZOMERLUST". In den tuin van „Zomerlust" aan den Stationsweg die zich door het aanbrengen van de groote prachtig verlichte muziek kapel en de doelmatige verlichting van den tuin zelf. uitnemend voor dit doe'l leent, heeft de HaTmonievereeniging „T. D." gisteravond een uitvoering gegeven. Het weer werkte fot het welslagen mee, al was het wel iets koeler dan den vorigen avond, aan alle kanten beschut hadden de aanwe zigen toch, nog een heerlijk zitje. De opkomst was zeer bevredigend en onder de aanwezigen werden ook een twee tal leden der directie van de firma Tiele- man en Dros opgemerkt, we'lke directie trouwens meermalen blijk gaf het muziek korps van het personeel, te waardeeren. De wakkere muziekanten die na hun dag taak in de fabriek zich met inspanning geregeld oefenen zijn deze waardeering ook waard. Onder leiding van hun beproef den dirigend den heer J. Noordanu9 wisten zij zich reeds tot de eerste afdeeling onder de muziekkorpsen op te werken en loffe lijke onderscheidingen te verwerven. Ook gisteravond hebben zij hun reputatie weer weten te handhaven. Op het goedver zorgde programma kwamen zeer zware nummers voor, zooals: ouverture Vercingê- torix van Jules Caffot. gearr. door J. Noor- danus Sr.. de Freischütz-Fantasie uit de opera van Von Weber en de Lohengrin- Fantasie van R. Wagner, die op uitnemen de wijze werden gespeeld. De aanwezigen toonden door 'n aandach tig luisteren en een herhaald applaus na eik stuk, de vaardigheid van de muzikan ten op prijs te stellen. De flinke opkomst heeft de meer en meer gangbaar wordende meening, dat de radio die in zoovele ge zinnen is binnengedrongen uitvoeringen als deze overbodig zoude maken, weer eens gelogenstraft. Laat de Harmoniekapel van „T. en D." maar zoo voortgaan dan zal zij zich zeker in Leiden blijven handhaven. BINNENLAND. Ondei groote belangstelling is gisteren den dag van Gromngen's Ontzet herdacht (Bin- nenland, 3de Blad). De jaarvergadering van den Ned. Bond van Gemeente-ambtenaren (Binnenland, 3de Blad). Nienwe voorstellen inzake het bioscoop- conilict in het Zuiden (Binnenland, 3e Blad) BUITENLAND. De Doilschers bieden ter Haagsche confe rentie nog tegenstand (Buitenland en Tel., Isle Blad). De onlnsten in Palestina nog niet onder drukt (Buitenland en Tel., 1ste Blad). De „Graf Zeppelin" is te Lakehnrst gear riveerd (Tel., 1ste Blad). SLUITINGSUUR CAFE'S OP KONINGINNEDAG. De commissaris van politie alhier brengt ter kennis van belanghebbenden, dat door den burgemeester als hoofd der politie is bepaald dat op Zaterdag, 31 Augustus a.s., Ier gelegenheid van den verjaardag van H. M de Koningin de drank-inrichlingen kunnen geopend blijven tot 1 uur des nachts. Hel is verboden nüt middernacht muziek te maken of te doen maken of gelegenheid te geven lot dansen of andere openbare vermakelijkheden. Houders van inrichtingen, die niet in het bezit zijn van doorloopende muziekvergun- ningen, kunnen aan het politiebureau een muziekvergunning aanvragen geldende voor den 31en Augustus a.s. tot middernacht. De verschuldigde belasting op openbare vermakelijkheden moet voor 31 Augustus a s. ton kantore van den gemeente-ontvanger (Galgewater 1) zijn betaald. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL'. Nieuwe inschrijving. Matrassenfabriek „Typus" (Beperkende Bepalingen). Oude Vest 179, Leiden. Vennooten-. W. Beurschgens, Leiden en J. P. H. Wollman, Wassenaar. Foto W. Bleuzd, Lelden. Eenige dagen geleden schreef onze tuin bouwkundige medewerker in ons Blad iels over cactusplanten, waarvan de bloeitijd in het najaar viel. Naar aanleiding hiervan j kregen we een aanmerking van den heer G. de Jong, Magdalena Moons- straat 17a, waarin hij ons vertelde de ge- i lukkige bezitter te zijn van een groote cactusplant, hoog l M. 20, breed 1 M. 25. Maar de bijzonderheid school hierin, dat dc plant reeds half Mei in bloei was ge komen, den ganschen zomer heeft doorge- bloeid en waarschijnlijk nog wel eenige maanden in bloementooi zal prijken. Vak lieden erkenden de hooge zeldzaamheid van een dergelijk ongewoon langen bloeitijd. Onze fotograaf heeft zich gehaast dit zeld zame exemplaar met zijn knappen kweeker op de gevoelige plaat te vereeuwigen.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 1