Rabies leere huid BINNENLAND. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. RECHTZAKEN. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. GRONINGEN's ONTZET. Een welgeslaagde feestviering. Onder veel belangstelling is gisteren te Groningen het ontzet der stad op 28 Aug. 1672 herdacht. De dag begon met een concert van dc Groninger Orkeslvereeniging in het Noor derplantsoen. De eigenlijke viering ving aan met den rondgang met muziek door het Zuid-Oostelijk deel der stad, den z.g. Meeuwerderpolder. Het eindpunt was het café „De Unie" op de Groote Markt, alwaar toen de keuring van tuigpaarden plaats had. Onderwijl was er carillonbespeling op den Martinitoren door den klokkenist J. Everts en was de schitterende bloementen toonstelling vanwege den bloemistenkring „Groningen en omstreken" in de Koren beurs aan de Vischmarkt geopend. Al da delijk was er groote belangstelling voor deze expositie, welke tot 31 Augustus zal worden gehouden. Van 11 tot 12 uur werd door het korps „Juliana" een concert ge geven op de Groote Markt en te 12 uur had de opening op de Vischmarkt plaats van de zomerkermis, die al aanstonds groote belangstelling van dc zijde der jeugd ondervond. Te 1 uur werd onder de tonen van de Postharmonie naar het Stadspark getrokken, waar de kortcbaandraverij en een concours hippique plaats vond. Duizen den waren hierbij aanwezig. De pikeur Jan Wijma werd gehuldigd wegens het feit, dat hij gedurende 30 jaren op deze baan en op dezen dag is verschenen. Te half drie begonnen wielerwedstrijden aan den Paterswoldschenweg. In de Martini- en Oosterkerk werden druk bezochte herdenkingssamenkomsten gehouden. Het feest werd besloten met een vuur werk. o NEDERLANDSCHE BOND VAN GEMEENTE-AMBTENAREN. De algemeene vergadering. De Nederlandschc Bond van Gemeente ambtenaren heeft gisteren te Utrecht zijn algemeene vergadering gehouden. De voorzitter, de heer J. Kamman te Den Helder, heeft een uitvoerige openings rede gehouden, waarin hij de wenschen van den bond naar voren bracht. Afgevaardigden van den Duitschen en Belgischen bond. zoomede vertegenwoordi gers van bevriende zusterverenigingen hier te lande woonden de vergadering bij. De heeren Gutschmit en Jef Mennekens onderscheidenlijk van den Duitschen en den Belgischen Bond van gemeente-ambte naren, hebben met enkele vriendelijke woorden het tot hen gerichte deel uit de toespraak van den voorzitter beantwoord. Tot slot gaven de vertegenwoordigers van de drie bonden Nederlandsche, Duilsche en Belgische als teeken van internatio nale verbroedering elkaar de hand. Het jaarverslag werd goedgekeurd. De •Bond telt thans ruim 4300 leden en dona teurs Cop 1' Januari 1928 4134). Aangenomen werd een voorstel tot aan stelling van een tweeden bezoldigden be stuurder. De volgende jaarvergadering zal in Drente worden gehouden. HET BIOSCOOPCONFLICT IN HET ZUIDEN Nieuwe voorstellen. Op het raadhuis, te Eindhoven werd gis termiddag een conferentie gehouden tus- schen de besturen van de Vereeniging van Brabantsche en Limburgsche gemeenten voor gemeenschappelijke filmkeuring en den Ncderlandschen Bioscoopbond, welke door dc bemoeiing van den burgemeester van •Heerlen was tot stand gekomen. Op verzoek van den burgemeester van Heerlen, den heer Van Grusven. die ook ter conferentie aanwezig was. en met toe stemming van de beide partijen heeft de heer D. van Slaveren, voorzitter van de Centr. Commissie voor de Filmkeuring te 's-Gravenhage, de conferentie gepresideerd. In de conferentie werden van weerskanten voorstellen gedaan om tol oplossing van het Bio9coopconflict in hel Zuiden te komen De voorstellen zullen door de besturen der beide vereenigingen nader worden over wogen. Hel resultaat dezer overwegingen zal den beer Van Slaveren ten spoedigste worden medegedeeld. KINGSFORD—SMITH NAAR EINDHOVEN. De beroemde Australische vlieger cap tain Kingsford-Smith, bekend door zijn uit gestrekte en stoutmoedige vluchten in ge zelschap van Luitenant Ulm o.a. over den Stillen Oceaan en van Australië naar Lon den mei liet Fokkervliegluig „The Southern Cross" heeft gisteren een bezoek aan de Philipsfabrieken te Eindhoven gebracht. Dit bezoek hield verband met de toepassing van speciale lampen, die Philips ten dien ste van de luchtvaart maakt, zoowel op de „Southern Cross" als op de voor de Austra lische luchtlijnen bestemde Engelsche Fok kermachines. Bij het bezichtigen van liet laboratorium van de proeffabriek toonde Kingsford Smith tevens groote belangstelling voor de fabri cage van radio-zend- en radio-onlvang- lampen. NEDERLANDSCH FABRIKAAT. In de vergadering van de vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat" werd het gelde lijk beheer goedgekeurd. De aftredende be stuursleden. de heeren ir. L. II. N. Dufour en B. Hoying werden herkozen. VERSPREIDE BERICHTEN. Men meldt ons uit Apeldoorn: H. K. H. Prinses Juliana heeft met haar vriendinnen eergisteravond de kampeertijd bij het Aardhuis beëindigd. Om vijf uur reed H. M. de Koningin met een tweespan van het paleis naar het Aardhuis om af scheid te nemen van de jonge dames. H. M. de Koningin-Moeder wordt mor genmiddag per auto van Soestdijk op Het Loo verwacht ter viering van den verjaar dag van II. M. de Koningin. RECLAME. Wrijft de gesmette en ontstoken deelen voorzichtig tn met Purol. en houdt het [huidje steeds droog, door bij het verwisselen van den luier, telkens te bepoederen met Purol-Kinderpoeder Purol doos 30. 60 en 90 ct. Tube 80 ct. Purol-Kinderpoeder per busöOct.en 1 gld. 1247 NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Ooltgensplaat J. Kievit te Baarn; te Bleisrwijk ds. P. A. A. Klüsener te Nieuwpoort. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Warns, G. J. v Reenen. cand. te Sleeuwijk (N.-Br.); te Yianen a. d. Lek. J. G. Lensink. cand. te Aalten. Bedankt: Voor Eindhoven, Th. Delleman te Giessen Oud- en NiekeTk. PROF. HOLLEMAN 70 JAAR. Ter gelegenheid van zijn zeventigsten ver jaardag heeft prof. dr. A. F. Holleman, hoogleeraar te Amsterdam, gisteren een groot aantal blijken van belangstelling ont vangen. In den namiddag hield hij in zijn woning te Bloemendaal een druk bezochte receptie. VEREENIGING VAN LEERAREN BIJ HET M. O. Gisteren is te Middelburg de alge'meene vergadering van de Vereeniging van Leera- ïen bij het M. O. geopend door den voorzit ter. den heer L. C. Buurveld. De lieer Oberman uit Rotterdam, wees op de' minder goede toestanden, en stelde een motie voor, waarmede de vergadering zich unaniem vereenigde. waarin zij haar diepe teleurstelling uitsprak over het feit. dat de Regeering tot nog toe verzuimd heeft, de voor het M. O. zoo noodlottige maatregelen der laatste jaren weder ongedaan te maken, en dat zij zelfs in hel jongste Bezoldigings besluit de loonen zoo niet formeel dan toch materie'el heeft achtergesteld bij groepen van hoogere ambtenaren waarmede de loonen tot nu loe gelijk stonden. Het verslag van den secretaris, den heer M. van Veen werd goedgekeurd, evenals dat van den penningmeester, den heer dr. A. Houdijk. en enkele andere van subcommis sies. Beslolen werd inzake de kieskringen en het aantal vertegenwoordigers volgens ar(. 27 van hel Huish. regl.. den bestaanden toe stand te handhaven. De' begrooting werd goedgekeurd, de con tributie voor de gewone leden werd voor 19301931 gehandhaafd als nu bestond, voor buitengewone leden bleef het f. 7.50, voor hen. die dit wenschen na pension- neering, f. 5. KANTONGERECHT TE LEIDEN Volgende vonnissen zijn geveld: J. H. IJsselmonde. Met een auto rijden over een gesloten verklaarden weg f. 6, 3 d. A. M. W. H.niet tijdig het verhuisbiljet inleveren f.2, 1 d. P. J. v. H.overtre ding van het motor- en rjjwielregl. f. 3, 2 d. D. A.overtreding der arbeidswet, 2 m. f. 5, 2 m. 3 d. P .L. Ter Aarovertreding der wet openbare vervoermiddelen f. 5, 3 d. J. W. H. L. Den Haag; met een auto rijden over een gesloten verklaarden weg en geen rummerbewijs vertoonen 2 m. f. 4, 2 m. 2 d. J. uit den B. Warmond; overtreding der vleeschkeuringswet f. 3, 2 d. H. v. L. Den Haag; met een auto rijden over een gesloten verklaarden weg f. 3, 2 d. A. N. te Leiden fietsen door de Morschpoort in verboden richting en een valsehe naam op geven, f. 2, en f.8, 1 d. en 4 d. P. B. zwervende; open bare dronkenschap f. 5. 3 d. H. K. hvr. C. A. N.; overtreding der Wet Spoorwegen f.3, 2 d. J. v. K.geen gevolg geven aan het bevel van een verkeersagent f.3, 2 d. J. K. idem f.3, 2 d. C. J. v. d. B„ Zoetermeer, geen geldig rijbewijs vertoonen f. 6, 3 d. J. T.zonder noodzaak links van den weg fiet sen f.3. 2 d. W. F. v. d. M„ idem f.3, 2d J. v. d. B. idem f.3, 2 d. W. K. idem f3, 2 d. A. G. v. d. E.fietsen zonder licht f. 3, 2 d. C. S. Alkemade; fietsen zonder bel f.3, 2 d. S. V. Zegwaard idem f.3, 2 d. A. J. M. v. d. B. Seheveningente Leiden te snel autorijden f. 5, 3 d. K. L. v. D. idem f. 5, 3 d. P. C. A. Voorburg idem f. 5, 3 d. Jhr. C. H. v. d. B. Soest idem f. 5, 3 d. A. B te Leiden fietsen over de Karnemelksbrug f. 2 1 d. G. K. Oegstgeest; te Leiden zonder nood zaak fietsen over een trottoir f.2, 1 d. P. V. Rotterdamte Leiden een stier zonder knieband over een weg geleiden f. 2. 1 d. j L. P. te Leiden zonder vergunning eenige kisten op den openbaren weg laten verblij ven f.2, 1 d. C. P. v. d. B. Noordwijkerhout, loopen op een anders grond f. 3, 2 d. J. O. Oegstgeest; te Katwijk rietsen over een voet pad. S. H.overtreding der jjkwet f. 2, ld. met verbeurdverklaring van bet gewicht. T. R. Rjjnsburgfietsen zonder bel f. 3, 2 d. Th. (VA. v. d. H. Voorhout; fietsen zonder licht i. 3, 2 d. H. C.; geen geldig rijbewijs ver toonen f.5, 3 d. J. W. S. zwervende, buren gerucht maken f.5, 3 d. J. P. IJmuiden; openbare dronkenschap f.5, 3 d. J. v. d. S. dern f.5, 3 d. C. B. Aerdenhout; geen num- merbewijs vertoonen f. 3, 2 d. W. v. d. B. zwervendevaren zonder vergunning f.10, 5 d. C. M.fietsen zonder licht f. 3, 2 d. A. J. B. Den Haag; met een auto rilden zonder licht; zonder verlicht nummer met letter en zonder rood achterlicht 3 m. f. 2, 3 m. 1 d. J. F. N. Wassenaar; met een motor rijdeD zonder verlicht nummer met letter f.3, 2 d. W. v. d. P. Katwijk; een trekdier geheel los en onbeheerd laten op den openb. weg f.3, 2 d. J. v. D.; fietsen zonder licht f.3, 2 d. F. G. S. te Leiden op den openbaren weg muziek maken f. 1,1 d. A. T. de J. te Leiden met een voertuig rij den door de Vrouwensteeg in verboden rich ting f.2, 1 d. J. P. te Leiden fietsen over een hulpbrug in verboden richting f. 2, 1 d. F. J. R. te Leiden als bestnurder van een rij wiel zich vasthouden aan een in beweging zijnd', auto f.2, 1 d. J. L. te Leiden met meer dan 2 personen naast elkander fietsen f.2, 1 d. H. v. d. W.; openbare dronken schap f. 5, 3 d. J. M.burengerucht maken f.5, 3 d. A. D. Den Haag; fietsen zonder licht f3, 2 d. H. S. Rijpweteringte Leiden fietsen over een hulpbrug f.2, 1 d. C. v. d. K. idem f. 2, 1 d. A. v. S. den B.overtreding der verord. 3eiden op de straatpolitie f.1. 1 d. A v „L. te Leiden per rijwiel een last vervoeren breeder dan 70 c.M. f.2, 1 d. H. M. B. geb. G. Voorschoten: overtreding der kieswet f. 1, 1 d. M. de B. geb. de B. Voorschotenovertreding der kieswet f. 1, 1 d. R. v. L. idem f. 1, 1 d. W. C. L idem idem f. 1, 1 d. A. R. geb. H. idem idem f.0,50, 1 d. S. v. E.: fietsen zonder licht f. 1,50, 1 d. D. v. d. L. Haarlem; met een auto rijden zonder licht f. 5, 3 d. ALPHEN. Te water geraakt. Een 15-jarig knechtje genaamd D. de L. van de broodbakkerij van de fa. de Z., geraakte gisterenmorgen op den terugweg van Woubrugge naar Alphen met een brood wagen met daarvoor bespannen honden langs het Woubrugsche pad te water. De jongen geraakte geheel onder den wagen. Door een arbeider die in de buurt van de plaats des onheils aan het werk was, werd de jongen na veel moeite behouden op het droge gebracht. Later werden de wagen en honden op het droge gebracht. Doordat de jongen op den terugweg was. was de wagen bijna geheel ledig, zoodat de ni3terir eele schade heel gering was. Nadat de jongen door nabijwonenden van droge klee- ren was voorzien, kon hij zijn reis vervol gen. De jongen bekwam eenige schram men aan zij n beenen en hoofd, doch kwam er overigens goed af. Gisteren is in onze gemeente weder om een geval van miltvuur geconstateerd, thans onder het vee van den landbouwster wed. K. in de Ridderbuurt. Inmiddels zijn reeds een tweetal koeien aan genoemde ziek te gestorven. De Zuid-Hollandsche Bakkersbond hield gisteren in het Hotel „Centraal" aan de Hooftslraat haar jaarvergadering. De ver. gadering werd geleid door den heer .T. Schouten van Kralingsche Veer. Door de dames werd des morgens een boottocht naar Boskoop gemaakt, waar verschillende tui nen werden bezichtigd. Na afloop der ver gadering maakte men nog een gezamen lijke boottocht naar de Kagerplassen, waar na ten slotte een diner in bovengemeld 'Hotel gebruikt werd, waarna men nog lan gen tijd gezellig bijeen bleef. -Met Sterl. No. 166 zijn verzonden af drukken van de gewijzigde statuten betref fende de vereeniging Copcordia gevestigd alhier. BOSKOOP. Bij beschikking van den minister van Slaat, minisler van Binnenl Zaken en Landbouw is wederom benoemd lot leeraar aan de Rijksluinbouwschool alhier A. Frank woonachtig te dezer plaalse Bij de gehouden keuring over de volks tuintjes van de woningbouwvereeniging ..Pafrimonium" zijn de volgende prijzen ioegekend- lc pr. A. Terwee. 2e pr. KI. Ver- meui en 3e pr. A. Spaargaren. KOUDEKERK. De prijzen voor de verschillende wed strijden, te houden op de a.s. Oranjefeesten, liggen ter bezichtiging uitgestald in de etalage van den heer J. C. Ketel alhier. TER-AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerarda Johanna, d. van P. Otto en C Th. Valentijn fVilhelmina, d. van J. Engelsman en H. Veluwenkamp Petrus Anthonius, z. van K. Hoogervorst en J van To! Anthonius Cornelis, z. van Th. J. van Emmerik en A. Lek Johannes Martinus, z. van H. M. van der Meer en i. P Willems. Ondertrouwd: Joh. Janmaat 33 j. en J. Th. Markman 29 j. WADDINXVEEN. De volle zoete melk is verhoogd en gebracht van 14 cent op 15 cent de liter. WOUBRUGGE. De goedgekeurde rekening over 1928 van den polder Oudendijk bedraagt aan in komsten f. 8603.55, aan uitgaven f. 7497.48. Batig saldo f. 1106.07. De begrooting voor '29 beloopt in ontvang en in uitgaaf f9746,38 terwijl de omslag is vastgesteld op f. 10 per hectare. HAARLEMMERMEER. Gonden huwelijksfeest. Op 10 September a.s. zal het 50 jaren geleden zijn dat het echtpaar J. BalkK. Spaargaren, wonende aan boord van een in de Hoofdvaart te Hoofddorp liggend vaartuig, in het huwelijksbootje stapte. Door vriendenhanden is aan den water kant vlak voor de schuit reeds een fraaie eerepoort opgericht. Tot onderwijzeres aan de R.K. School aan den Spaarnwouderweg alhier (hoofd de heer H. J. Post) is benoemd mej. V. J. A. v. d. Klauw te Bergen (N.-H.). Het bestuur van de gymnastiekvere niging „Hoofddorp" heeft in de plaats van den heer J. Roggeveen tot leeraar voor de damesafdeeling benoemd de heer J. Berre- voets Jr. te Amstelveen. Met betrekking tot het plan om aan de suikerfabriek „Holland" te Halfweg een bietenbladdrogerij te verbinden, vernemen we dat er met het oog op de a.s. bieten campagne met de uitvoering van dit werk reeds een begin is gemaakt. HILLEGOM. Een stille Koninginnedag. De gemeente-secretarie en het kantoor van den gemeente-ontvanger zullen Zater dag a.s. den geheelen dag gesloten zijn. In den regel merkt men hier van den Koninginnedag weinig of niets, omdat het in het bollenbedrijf zeer druk is Er kan geen uur gemist worden. In vele kantoren en pakplaatsen wordt 's avonds en zelfs tot in den nacht gewerkt. De kinderen van de twee Chr. Scholen hebben steeds een feestje met wandeling door de gemeente. De tramplannen. Het nieuwe uitbreidingsplan voor de ge meente Bennebroek. waarop een baan voor een electrisclie tram is geprojecteerd, is aanleiding geweest voor een bericht, dat de electrische tram hier in Hillegom buiten de kom der gemeente geleid zou worden. Wij hebben hiernaar eens navraag ge daan en vernomen, dat er kans bestaal op eiectrificatie der tram van Heemstede lot hier in het jaar 1931, hel jubileumjaar der trammaalschappij. Omtrent een tram baan buiten het dorp om, kan echter niets meegedeeld worden, Vermoedelijk is ge dacht aan de ontlastingswegen, die gepro jecteerd zijn door de polders, en een door de van den Endelaan. langs de Gemeente school en over de Oude Beek naar de Leidschestraat. Niemand gelooft thans, dat in afzienbaren tijd over een dezer wegen (op het papier) de tram zal loopen. KATWITK AAN DEN RITN. In de knel. De landbouwer T v.. D. Jr., zou zich voor het melken der koeien naar het land be geven en was met zjjn handkar op de brug aan den Noordwijkerweg. Een automobilist, alhoewel ziende dat v. D. reeds op de brug was ,reed met zijn auto toch door. Elkaar passeeren ging uiterst moeilijk (deze brug is door de uiterst beperkte ruimte berucht) en de auto kwam dan ook met de wagen van v. D. in aanraking, wat tot gevolg had, dat v. D. een zoodanige schok kreeg, dat hij zich onder geneeskundige behandeling heeft moetep stellen. Voor degenen die nog niet zouden weten, dat men op deze brug elkaar niet .passeeren kan, is een waarschuwing bier niet misplaatst. De Miss Blanche-Beker. De wedstrijd om den Miss Blanche Beker door de Burgerwachten Katwijk, Voorschoten, Valkenburg, Oegstgeest, Wassenaar. Leider dorp. Benthuizen en Rijnsburg, zal worden gehouden op Dinsdag 10 Sept.. aanvang n.m. 2.30 uur. Vorig jaar won Oegstgeest den beker .waarbij de heer Collee van het Oegst- geester-vijftal zich verdienstelijk maakte voor dat korps door 97 punten te schieten (max. 100). De beker werd toen gewonnen met 458 punten. Het Koninginneieest. Aanvankelijk was het jammer dat enkele winkeliers, toen de feestkrant der Oranje vereniging reeds ter perse was, zich op het laatste oogenblik terugtrokken. Gelukkig wa ren enkele andere winkeliers bereid de open gevallen plaatsen in te nemen. In de num mering is echter eenige wjjziging gebracht. Tusschen no. 2—3 is gevoegd no. 2a W. Caspers, no. 12 wordt G. Verdoes en no. 20 vervalt. Zjj, die aan het letterzoeken wenschen mee te doen, gelieven hiervan goede nota te nemen. Aanrijding. De zoon van wed. v. D. kwam met en brik bjj de Roskam de Voorstraat uit., toen tevens op dien hoek een draaioi klankvolle toonen liet hooren. Het moet niet' muzikaal zijn aangelegd, w<__. t schrok zoo hevig, dat het van den schi een verkeerde richting uitging en in b kwam met een lantaarnpaal. Het tuig de brik kantelde en het 8-jarig doel van A. B., die voor pleizier meereed, onder de brik terecht. Wonderlik gein* liep het geval slechts met materiee schade af. De ondergrondsche telefoongeladia der N.Z.H.T. is thans in werking geste en met het opruimen der bovengrondse draden en de palen is men begonnen, KAT WIJK-A AN-ZEE. Teraarde-bestelLmg van den Dmtscher Kehlenbeek. Omtrent «de teraardebestelling van d< Duitscher K. vernemen wij nog 't volgend Tegen 4 uur. toen de Duitsche scheej timmerman Kehlenbeek uit Bremen, beji ven werd was er een enorme belangstelt De baar werd onder klokgelui door i Katwijksehe politie-agenten gedragen gevolgd door de echtgenoote van den oti ledene, diens vader, een vertegenwoordig der Stoomvaartmaatschappij en de heer v. d. Bent. oud-Katwijker, thans in Duitse land woonachtig. Toen de kist in de groeve neergelal was. trad de tijdelijk hier vertoevende Da sche evangelische (dominee) C. Leek busch naar voren, die van Psalm 90 verzen 1 tot 10 en van de Openbaring y Johannes hoofdstuk 20 13. 14 en 15 Hic-Tna gi"ng hij in gebed voor. Vervolgens sprak hij tot de weduwe, vader, en verdere belangstellenden o veer het volgende. Wij mogen met das baarheid aan God gedenken dat het van den helaag zoo droevig omgekomet hier te1 Katwijk gevonden is. En zij het di dat het nu niet in het vaderland wordt gezet, toch moge het ons tot blijdsch stemmen dat een eerlijke en eervolle bep fends plaats vindt. Wij staan hier om een woord Gods te hooren en Gods zijn niet onze wegen. Zoo hoog de h« van de aarde verwijderd is. zoo zijn Zi gedachten hooger dan onze j Daarom hebben wij te berusten in Zijl wil, want alle dingen moeten voor medewerken ten beste. Naar den wille Gods, zullen alle dooi opstaan en zij wier namen in het boek levens zijn opgeteekend. zullen ingaan de heerlijkheid des Vaders. Het komt er op aan of men jong of oud. timmei stuurman of kapitein was, het komt slechts op aan of onze naam is opgeteeki in het boek des Levens, Laat het dan onze dagelijkoche bede of worden: O. Heere 9chrijf mijn naaij Uw boek. dat Uwe hand ons vast' wees Gij onze stuurman en onize kaj op den wei? ter eeuwigen leven en leid naar Uwe heerlijkheid alwaar geen liedi geen geween meer zijn zal. Van de al zijt gij genomen, tot de aarde zult gij W( kecren waarna Jezus Christus U zal opri ken ten jon galen dage. He'-t lichaam gerooid in oneer, het wordt opgewekt Heerlijkheid. Het wordt gezaaid in ztf beid, het wordt opgewekt in kracht. Daan bad spreker het „Onzei Vader" en spi dert priesterlijken zegen uit Namens familie dankte de heer Vis voor de betoon belangstelling. Het stoffelijk overschot zal waarschijn ■naar Bremen worden vervoerd om alda te worden ter aarde besteld. Als een bijzonderheid zij hier gemeld de heer Kelhlenheek 2 jaren in den oa was en ongewond bleef. Twee broeders hein lieten daarin het leven. Hij laat een weduwe met een 6 1/2 jal zoontje achter. Twee kransen dekten de baar. Ned. Herv. Kerk. Voor de Zending werd gecollect* f. 15.00, voor de kerktelefoon f. 5 en voor Oude Kerk f. 5, voor de armen f. 10. In verband mei den verjaardag H. M. de Koningin zal het Post-, Telegra on Telefoonkantoor op 31 Augustus sloten zijn voor de behandeling van wissels, quitantiën en girozaken (behal spoedbehandelingen). Wegens de feesten op 4 September het kantoor ten 14 ure voor den pos^die gesleten zijn en zal de tweede bestelt niet uitgevoerd worden. De heer N. V.. Burgerdijkstr. had feravond zijn fiets een oogenblik voor z deur laten staan. Toen hij deze later binj wilde zetten, kwam hij tot de onldekki dat het rijwiel verdwenen was. Meenende dat de politie het voor opgeborgen had. ging hij naar het burj op onderzoek, doch ervoer dat men er niets van af wist. De politie stelt nu ec® een onderzoek in. LISSE. Dam séance. Hedenavond zal de heer G. RunjP simultaanseance geven, voor de leden genoodigden van de R. K. Damclub ,."eZ' lig Samenzijn". Deze séance i? voor wedstrijden van het district Haarle® Omstreken. De naam van den heer G. Rump borg voor, dat het een leerzamen avono worden.. - G. Rump toch is ex-kampioen van jj' lem en Omstreken van den R- K- j. bond. is levens bekend om zijn in hel Olympisch Damtournooi dat ver jaar te Amsterdam gehouden werd. u Het bestuur van Gez. Sam. verzoen

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 10